Distributienieuws Distributie-perikelen VASTHOUDEN HONDEN Marktberichte Alkmaar UITGIFTE VAN VOLKSTUINEN. Liefhebbers vóór! Tengevolge van de bijzondere tijdsomstandigheden werd reeds in 1941 van "gemeentewege aan het aantal volkstuintjes sterke uitbrei ding gegeven, zoodat thans reeds meer dan 1000 volkstuintjes door de gemeente worden geëxploiteerd. Gelukkig bestaat hier de moge lijkheid, het, aantal volkstuintjes nog aanzienlijk uit te breiden en het ligt voor de hand, dat ieder, die zijn .belang begrijpt, gaarne van de gelegenheid om zelf iets voor zijn gezin te verbouwen, zal gebruik .maken. Door een volks tuintje te bewerken, vergroot men voor zich en de zijnen de mogelijk hoid om aan een toekomstige on verhoopte voedselschaarschte het hoofd te bieden. De gemeente wil de exploitatie vap volkstuinen intensief bevorde ren. Mot het oog hierop is zij vodfoiemens, onder voorbehoud van goedkeuring van hoogere instantie, het geheele kazerneterrein zooveel mogelijk in gemeentelijke werkver ruiming te doen omspitten en in gereedheid te doen brengen voor de uitgifte van volkstuintjes. De huurders zullen zelf voor het in zaaien, onderhoud, enz. der tuin tjes moeten zorgdragen. Teder wordt in zijn eigen belang aangeraden zich ten spoedigste als gegadigde bij het kantoor van het gemeentelijk grondbedrijf aan te melden. Indien zich een voldoend aantal eegadigden opgeven, zullen eventueel ook op andere plaatsen gronden voor -dit doel worden be schikbaar gesteld. De huurprijs ^bedraagt slechts f 2.50 per tuintje van 100 M2. per jaar en kan dus geen bezwaar op leveren. Men late deze gelegenheid niet voorbijgaan. BENOEMD. De burgemeester van Alkmaar h,eeft voor het tijdvak van 1 Febr. j.1. toten met 30 Sept. 1942 benoemd tot tijdelijk leeraar in letterzetten aan de Gemeentelijke Avondschool voor lager nijverheidsonderwijs (typografencursus) den heer D. J. Zaal te Hoorn. JOHAN KAART IN HET GULDEN VLIES. Het tooneelgczelschap van Johan Kaart komt volgende week hier twee voorstellingen geven van het Fransche blijspel Kiki, waarmee 't in tal van plaatsen door reeksen van opvoeringen zoo'n groot suc- cr behaalde. Dinsdag en Woens- uilen naast Jphan Kaart en ie Engers ook de andere le- m het gezelschap (wij noe- a. Joh. Valk, Joh. Bouwmees- luun, Mary v. d Berg, An- n. Langenaken, Bob v. Leersum, Lydia de oJng, Berry Kitz en Ge rard Hartkamp), de bezoekers kos telijk amuseeren met dit, nieuwe lachsucces van het gezelschap, dat hier reeds meerdere malen voor uitverkochte zalén optrad. DE ALKMAARSCHE KAASMARKT Gunstige berichten over de zuivelproductie. De twee stapeltjes kaas van de vorige week blijken niet het b^gin van een meer geregelde markt Te zijn geweest. Gisteren \yas er geen aanvoer. De melkproductie neemt weer ge leidelijk toe, dat is een lichtpunt. Alles wordt echter opgenomen door de melkdistributie in het dichtbe volkte deel van Nederland, waar wij wonen. Daarbij komt, dat de productie der afgekalfde koeien be neden het normale blijft. Voor zoover de zuivelproductie betreft, bereiken ons uit Friesland gunstige berichten. Ook daar is de melkproductie groeiende eh de aan maak van boter neemt toe. Naar mep ons verzekert, zal de productie over 3 k 4 weken zoo groot zijn, dat de consumptie daardoor kan wor den opgevangen. Hetgeen een eind van alle moeilijkheden zou betee- kenon. Wat de kaas betreft, hierin kan van moeilijkheden niet worden ge sproken. Het aanbod is grooter dan de vraag. Deze laatste wordt na tuurlijk bepaald door het aankoop- consent, dat is gebaseerd op de voor de distributie benoodigde voorra den. Deze laatste blijken echter ge ringer te zijn dan de. voor verkoop vrij gegeven hoeveelheden. EEN HERT ONTSNAPT UIT DE HERTENKAMP. Gisteravond is een hert uit de heftenkamp ontsnapt. Vermoedelijk door den honger gedrev&n, had het zich ,over het hek weten te werken in de hoop daarbuiten in de wijde wereld wat voedsel machtig te wor den? Het was een prachtig, groot hert en de voorbijgangers zagen het met verwondering wandelen, zop maar, geheel vrij, aan de Zui- derhoutlaan. Ze waarschuwden den plantsoen dienst en spoedig waren enkele werklieden aanwezig, die het op- LANCMEUIJK VEEL AANVRAAG VOOR KOELRUIMTE. Er bestaat voor het in het koel huis bewaren van 'wiriterkool groo- te belangstelling. Er komen bij den heer J. Keeman,' die het groote koel huis bij de Noordscharwouder vei ling exploiteert vele aanvragen bin nen voor koelruimte. De vraag over treft echter reeds de beschikbare ruimte. De resultaten van de bewaring in een koelhuis zijn ongetwijfeld gunstig, aangezien het gewichtsver lies van de kool aanzienlijk gerin ger is dan wanneer de kool in de gewone schuren wordt opgeslagen. In de laatste jaren, met lange vorst perioden komt dit misschien niet zoo zeer tot uiting,, maar de aan vragen om koelruimte wijzen toch wel in de richting, dat de tuinbou*- wers ook wel dien kant heen wil len. Want ook bij strengen vorst is een koelhuis ideaal. Men denkt wel eens, dat de kool er in bevriest als het zoo koud is, maar dit is geens zins he geval. Zoowel de warme lucht als de koude lucht van buiten worden door de geisoleerde wan den buiten gesloten. Men heeft in het koelhuis van den heer Keeman, waar ruim 700.000 kg. kool ligt op geslagen, waarvan de helft is be stemd voor 't Bureau Voedselvoor ziening in Oorlogstijd, zelfs op de allerkoudste dagen van dezen win ter nog koude bij moeten maken om de vereischte temperatuur te verkrijgen. Zooals men weet, produ ceert de kool, welke een levend or ganisme is, wanneer zij in flinke hoeveelheden bijeen ligt opgeslagen, warmte. Deze moet steeds door de koelinstallaties worden weggewerkt In verband met de bijzondere om standigheden wordt de installatie in het. koelhuis van den heer Kee man thans electrisch gedreven. In normale tijden -geschiedt dit met olie. Wanneer weer eens andere tijden aanbreken, en de benoodigde ma terialen weer in voldoende mate be schikbaar zullen zijn, zal ongetwij feld het aantal koelhuizen aan den Langedijk wel toenemen. BRUTAAL! Dezer dagen is uit een te Alkmaar in een stalling geplaatsten vracht- wageji een zending zeep van tach tig rantsoenen, bestemd voor een winkelier te Zuidscharwoude, ge stolen. Uit dezelfde wagen werd ten nadeele van een winkelier te Sint Pancras 30 kg. suiker gestolen. Procesverbaal is" opgemaakt. UITREIKING BONKAARTEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN. Op onderstaande dagen zullen bonkaarten voor voedingsmiddelen worden uitgereikt. Zij, die gebruik maken van graan uit eigen oogst, of een huis slachting verricht hebben, of als aardappelteler zijn ingeschreven of melkvee bezitten, en die dientenge volge in de week van 27 Maart hadden moeten verschijnen, mo gen ook al zijn ze in voornoem de week niet verschenen aan onderstaande indeeling geen ge volg geven. Voor hen zal weder om een afzonderlijke datum nader worden bekend gemaakt. Op de uit te reiken kaarten staat de datum vermeld, waarop men de volgende maand nieuwe kaarten behoort af te halen. Stamkaarten met inlegvellen overleggen. Kinde ren beneden 18 jaar worden niet geholpen. Indeeling. Dinsdag 10 Maart a.s. voor inwo ners van Zuidscharwoude in de O. L. school te Zuidscharwoude: 9— 10.30 uuf de letters C t.m. G en U t.m. Z; 10.3012.30 uur de letters H t.m. K; 1.30—3.30 uur de letters I. t.m. T; 3.305 uur de letters A en B. Woensdag 11 Maart a.s. voor in woners van Nóordscharwoude in de O.L. school te Zuidscharwoude: 910 uur de letters A t.m. B; 10— 11 uur de letters C t.m. GG; 1.30— 3.30 uur H t.m. K; 1112.30 uur de letters L t.m. R; 3.30—6 uur S t.m. Z. Donderdag 12 Maart a.s. voor in woners van Oudkarspel in het voor malige gemeentehuis te Oudkar- snel: 9—10 uur de letters A t.m. D: 10—11 30 uur de letters E t.m. J: I.302 30 uur de letters,M t.m. R; II.3012.30 de letters K t.m. L; 2.30—5 de letters S t.m. Z. Zij, die over minder dan 25 Kc. aardanpelen per gezinslid beschik ken, dienen eén volledig ingevuld formulier MD 32 mede te brengen. Zonder dit formulier worden onder geen voorwaarde aardappelkaarten uitgereikt. Extra bonkaarten voor wa ren en zeer zwaren arbeid. Zij, die in het bezit zijn van een toeslagkaart wegens zwaren of zeer zwaren arbeid en meenon hieron nok gedtirendé het tijdvak van 22 Maart tot 18 April aanspraak te kunnen maken, dienen zich op 9 10 of 11 Maart a.s. des morgens tusschen 9—12.30 uur aan het Kringkantoor te Zuidscharwoude te vervopgen, indien zij zelfstandigen arbeid verrichten dus niet in loon- dtenst. werkzaam zijn. Voor' arbeiders in loondienst werkzaam, dient de werkgever de stamkaarten aan te bieden, in dien hij niet meer dan 3 arbeiders in diprist heeft. Kindje door brand gestikt TRAGISCH ONGEVAL TE DEN BURG* Een wel zeer tragisch ongeval heeft ,zich gisteren te Den Burg op Texel voorgedaan. In den namiddag brak namelijk brand uit in de woning van den manufacturenhandel der fa. Moer beek in de Parkstraat. Wat de oor zaak betreft, er werd bij het een half jaar oud zijnde dochtertje van de familie S. Lok, die wegens brand- stoffenschaarschte bij de wed. Moer beek inwoonde, gestoomd. De mo gelijkheid is niet uitgesloten dat het stoom-apparaat in brand ge raakt is. Hoe dan ook, de bovenwoning, alwaar het toestel opgeseld stond, werd door het vuur aangetast en al spoedig stond de woning in liebter laaie. Terstond toegeschoten hulp van omwonenden poogde het vuur te overmeesteren. De voornaamste reddingspogingen gingen echter uit naar het dochtertje van de familie Sok, dat zich nog op de bovenver dieping bevond. Tengevolge van den verstlk- kenden rook was het echter vrij wel onmogelijk in dit deel van het huis door te dringen, Toch deed men dit, en het bleek dat zich hierbij o.m. leden van de. Duitsche Weermacht benevens burgemeester Rijk de Vries on derscheidden. Ook zij drongen door in de kamen. Men slaagde er in het meisje mede te nemen. Dubbel-tragisch was het toen te moeten constateeren, dat het reeds overleden was door ver stikking. Het vuur werd vrij spoedig ge- bluscht De bovenverdieping is na genoeg uitgebrand, terwijl de al daar aanwezige voorraad praktisch vernietigd is. beidera welke zWaren arbeid ver richten, dienen ten spoedigste een schriftelijke opgave van dit perso neel in te dienen met nauwkeurige vermelding van den door elk der arbeiders te verrichten arbeid. Tuinders en schippers dienen aan dezen oproep geen gevolg te geven. Tuinders, die onder glas telen en tevens een bewijs van den Rijhs- tuinbouwconsulent en hun teeltver gunning kunnen overleggen, die nen echter wel hun stamkaarten op de bovenomshreven wijze aan te bieden. Textielaanvraagformnlieren zijn tot en met 14 Maart a.s. niet ver krijgbaar, behalve in spoedgevallen. NIEUWE NIEDORP. BOQZE MORREBOKKERS EN LAN GEREIZERS» Maandagmorgen van 9.3Ö tot 12 uur moesten volgens een gezonden circulaire alle inwoners van wijk A en C zich vervoegen op 't Distri butiekantoor voor het omruilen in legvellen. Genoemde circulaires hadden als aanhef: Leest alles aan dachtig" en daarom togen allen op tijd naar Nierup. Hier kregen zij echter te hooren dat de circulaire niet goed gesteld was en konden vrijwel allen onver richter zake huiswaarts keeren. Als alle menschen uit hun werk moe ten om de bescheiden te halen en het blijkt op een vergissing te be rusten, dan deugt waarschijnlijk de organisatie in den Kring Haren karspel niet. We gelooven gaarne dat het niet zoo eenvoudig is als wij meen, maar dit liet toch wel wat te wenschen over. DE FOUT ZAL ZICH NIET HERHALEN? De leider van den Distributie- kring Harenkarspel, wien wij om een toelichting verzochten, merkt zeer sympathiek het volgende op: Inderdaad was er in bedoelde circulaire een onnauwkeurigheid geslopen. Bij de vermelding, dat de inleg vellen geruild moesten worden van personen* geboren in 1921, 1928 en 1938, was weggelaten, dat het al leen betrekking had op hen, die in Januari, Februari, Maart en April van genoemde jaren geboren wa ren. Deze fout is alleen gemaakt in de circulaire' voor de gemeente Nieuwe Niedorp. De circulaires van de gemeenten Harenkarsuel, War- menhuizen en Oude Niedorp, die samen met Nieuwe Niedorp den Kring Harenkarspe'l vormen, wa ren juist gesteld. Het schrijven wekt verder den in druk, dat alle menschen van Wijk A en C te N. Niedorp 'n vergeefscho wandeling maakten naar het Distri butiekantoor, terwijl het hier hoog stens kon betreffen de nersonen geboren in de maanden \lei tmi December van de jaren 1921. 1928 en 1938, die konden meenen, dal zij ook moesten komen. Ik moge U verzekeren, dat hei mij spijt, dat menschen, al was hei er ook maar een, een vereeefschen tocht moesten ondernemen naar het Distributiekantoor en dat ik er voor zal zorgen, dat zulks niet Indië voor Neder land verloren Japan zal het Aimmer te ruggeven. SJANGHAI, 6 Maart. (DNB.) „Na de verovering van Java, waar van de uren na den val van Bata via geteld zijn, ligt Australië, dat zijn verdediging dooF het zenden van troepen en vliegtuigen naar andere landen practisch onmogelijk heeft gemaakt, ppen voor onzon aanval", zoo verklaarde de Japan sche militaire woordvoerder, kolo nel Akiyama, ten aanzien van het verloop dor gevechten op Java^ dat door hem het laatste bolwerk der democratieën in het Zuidwestelijk deel van den Stillen Oceaan wórd genoemd. Hij zeide verder: „Het is jam mer, dat Ned. Indië, waarvan Japan slechts economische sa menwerking heeft geëischt, zich tot werktuig' van het Anglo- Amerikaansche imperialisme heeft laten maken. Daardoor js het voor altijd van het moeder land losgescheurd. Woordelijk verklaarde hij: „Wij denken er niet aan het aan Nederland, welks regeering machteloos is, ooit terüg te geven." Djambi op Sumalra bezet Weinig verzet bij den Ja- panschen opmarsch. TOKIO, 6 Maart (Domei). Een correspondent bij de Japansche troepen op Sumatra meldt: de Ja pansche strijdkrachten hebben Djambi bezet, 200 km. ten N.W. van Palembang, na hardnekkigen tegen stand te hebben gebroken. Djambi en Rimau, dat ook bezeti s, zijn be langrijke oliecentra- Bij de Japansche opmarsch om het bezette gebied op Zuid Suma tra te vergrooten, waarbij zij wei nig of geen vijandelijk verzet ont moetten, is volgens berichten van het front, zestig tot zeventig procent van de rijke petroleumvelden op Zuid Sumatra onbeschadigd in Ja pansche haden gevallen, met inbe grip van de petroleumbronnen bij Palembang en Lahat, welke steden op 22 Januari werden veroverd en Benkoelen, aan de kust van don Indischen Oceaan, welke stad op 24. Februari werd bezet. De aanslag op Von Papen DADERS HADDEN OPDRACHT VAN BUITENLANDERS. ANKARA, 6 Maart (D.N.B.) Naar 'het Turksche telegraaf agent schap met betrekking tot 't tot dus ver behaalde resultaat van het on derzoek naar den bomaanslag op den Duitschen ambassadeur von Pa- en meldt, was de drager van de bom een uit het voormalige Joe goslavië afkomstig persoon, ge naamd Alidovitsj Isitsj, die in Us- kub de H.B.S. bezocht en reeds toen lid werd van de communisti sche partij. I-Iij kwam in 1940 in Turkije, waar hij zich liet natura- liseeren. Behalve de bom droeg de dader ook een revolver, waaraan bet nummer was weggevijld. Mede plichtigen van Isitsj, eveneens af komstig uit het voormalige Joego slavië en leden van de communis tische partij, werden gearresteerd. Ook zij waren in de laatste jaren naar Turkije uitgeweken en hadden de Turksche nationaliteit verkre gen. Uit het verhoor van de gearres teerde medeplichtigen blijkt, dat zekere buitenlanders te Ankara en Istanboel hen «hadden voorbereid op het plegen van aanslagen op twee persoonlijkheden van een vreemde mogendheid. De aanslag in Ankara was gericht tegen den ambassadeur van het Duitsche rijk in Turkije, von Papen. Het onder zoek wordt voortgezet. Vrouw verbrand. Gisteravond is de bejaarde dame A. Nieuwen- huis te Nijmegen, toen zij zich wil de verwarmen bij een electrisch kacheltje, in brand geraakt. Met brandende kleeren liep zij de straat op, waar voorbijgangers haar op vingen en oogenblikkelijk de vlam men doofden. Aan de zware brand wonden is zij overleden. DISTRIBUTIENIEUWS. De uitreiking van de nieuwe bón- kaarten zal plaats vinden voor de wijken: A, B, E en F in café Schuil ep voor de wijken C en D in café Hes op de navolgende data en utfan: Dinsdag 10 Maart 1942 wijk A 1— 130 9.30-12 uur, wijk A 131-250 2- 4.30 uur. Woensdag 11 Maart 1942; wijk A A rest B. E, F 9.30—12 uur, wijk C en D 135 24 30 uur. Donderdag 12 Maart 1942: wijk D 36-105 9.30—12 uur, wilk D ïo; 166. 2—4.30 uur. Tegelijkertijd zullen de extra bon kaarten wegens zwaren arbeid wor den uitgereikt. De met inkt inge vulde formulieren MD 47 dienen te worden medegebracht. Eventueel zijn a.s. Maandagmorgèn nog for muiieren verkrijgbaar. De distributiestarnkaarten, inleg vdllen en eventueel het aanvraag formulier MD 32 ^indien men voor aardappelkagrten in aanmei-lring wenscht te komen) dienen te wor den medegebracht. KANTONGERECHT mm TE ALKMAAR Een „Doms Rijkers" die weinig durfde We! menschen gered, maar bang van den melkcoatro- leur., Toen H. V. melkverkooper te Schoorl, zijn entree maakte in "de Alkmaarsche rechtzaal, zag het er even wat duister uit voor den kan tonrechter, want verdachte scheen zeer hardhoorend. Gelukkig echter vifil dat danig mee, hij bleek bo yendien uiterst welgespraakt en zoo had het geheel toch een vlot verloop. Verdachte had melk bij zich ge had met een vetgehalte van 1,67 in- plaats van 2,44-2,6 Te veel vet mag niet, te weinig echter evenmin. Eri dus had hij zich te verantwoor den. De i kwestie was, dat verdachte kliekjes taptemelk en gestandari- seerde melk verzameld had en die naar. zijn zoon had willen brengen. Waarom hij dat dan niet tegen den controleur had gezegd? Het antwoord was uitvoerig ge noeg. Hij had een paar maal men schen gered met de reddingboot en hoopte straks wat te kunnen trek ken uit het Dorus Rijkersfonds, maar den controleur te zeggen, hoe de vork precies in de steel had ge zeten, nee, dat had hij niet gedurfd. De kantonrechter verwonderde zich daarover: Zou een Dorus Rij kers nu dat niet durven? Maar het antwoord luidde steriotiep: Nee meneer, dat dorst ik niet. De ambtenaar vroeg f 10.— én V. beriep zich op zijn armelijke om standigheden. Hij verdiende een ze ventien guldentjes, maar hij moest conten betalen op zijn boeltje, had huur, alle moggelijke fondsen zoo dat er rond twee rijksdaalders over bleven. Hij ratelde maar door en Dorus Rijkers kwam er nog eenige malen aan te pas. De kantonrechter veroordeelde hem tot f6.— of 4 dagen en een hartgrondig „Dank u wel meneer", deed hem twijfelen of hij soms niet toch aan den lagen kant was ge weest. V. kon gaan. „Dag Dorus", zei de Kantonrechter, maar dat werd blijkbaar weer niet gehoord. Tevre den verliet V. de zaal DAT LIEP GOED AF! C. G., melkslijter te Bergen had melk gehad met te veel vet, volle melk. De vorige week had hij er zich op beroepen, dat hij die gere geld placht af te leveren op dokters attest, maar de kantonrechter wil de er niet goed aan, dat een. derge lijke gang van zaken de gebruike lijke zou zijn geweest. Als getuige werd daarom gisteren gehoord de opsporingsambtenaar J. Kinderuitzendingen naar Duitsch'and „Winterhulp" verstrekt in lichtingen. Dit jaar zullen er weer diverse transporten naar Duitschland plaats hebben en zal het aantal te verzenden kinderen belangrijk groo ter zijn dan in het afgeloopen jaar. Deze uitzendingen kunnen alg volgt worden onderverdeeld: 1. Kinderuitzending naar tehui zen. 2. Kinderuitzending bij pleegou ders. Voor uitzending naar tehuizen komen kinderen van 6 tot 14 jaar in aanmerking, die geen bijzondere kwaal hebben; dus organisch ge- zorld zijn; wier weerstand evenwel door ongunstige omstandigheden beneden het normale gekomen is en die een systematische verzor ging noodig hebben gedurende een zekere periode, in dit geval 6 we ken, b.v. kinderen met lichte asth- raa, kinderen met lichte maag- en. darmstoornisscn, enz. Een buiten gewoon zorgvuldige keuring van deze kinderen is strikt noodzakelijk daar slechts een gering aantal plaatsen ter beschikking zijn. Voor kinderuitzending bij' pleeg ouders komen de volgende kinde ren, in aanmerking: a. jongens van 615 jaar, meisjes van 6——13 jaar; b. de kinderen moeten organisch en lichamelijk gezond zijn, evenwel een'vacantie noodig hebben; kun nen ondervoed zijn, er slecht uit zien of licht vatbaar zijn. Een bij- bijzondere geneeskundige behande ling mag evenwel niet noodig zijn. Door deze maatregelen worden die kinderen uitgesloten, die onder voortdurend toezicht moeten blij ven, zeer vatbaar zijn en ziekelijke kinderen en voorts kinderen die om opvoedkundige- en gezondheids redenen een gevaar voor de pleeg ouders resp. hun omgeving betee- kenen. Aanmeldingen en Inlichtingen ten spoedigste aan het Bureau Win terhulp, Langestraat 87. Twee kinderen onder ingestorten muur gedood Gisteren is te Bourtange een nood lottig ongeluk gebeurd' met twee kinderen. "Plotseling- stortte een deel van den muur in, vermoede lijk doordat de dorschkast daarmee in aanraking kwam. Twee, kinde ren van den heer .Borg, een zesjarig zoontje en zijn vierjarig zusje, kwamen h*t levoi IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: THEA Dochter van S. KLAVER G. KLAVER—in 't Veld. Oude Niedorp, 6 Maart 1942. De Burgemeester van SCHAGE?*; Gelet op artikel 31 der Algemcene Politieverordening dezer gemeente; GELAST: le. den eigenaren van honden, wonende in «4e wijken G H, J en K hunne, honden van heden af tot 1 Mei a.s. vast te leggen én vast te houden; 2e. eigenaren of geleiders van hon den, zoodra deze gedurende ge noemden tijd niet hunne hón den buiten de kom der ge meente kómen, deze aldaar niet los te laten loopen. Overtreding zal worden gestraft mef een geldboete van ten hoogste f25.— of hechtenis van ten hoogste 6 'dagen. SCHAGEN, 5 Maart 1942. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris: ROGGEVEEN. G. de Joode, die bevestigde, dat een en ander destijds geschiedde op de manier als door verdachte was ge schetst. Tegenwoordig kwamen de doktersattesten bij de distributie. Er ontspon zich daarop een klei ne discussie over de kwestie, hoe veel-zieke klanten G. dan wel moest hebben gehad. Want volgens getui ge was het een bus geweest met 30 L., terwijl verdachte pertinent vol hield, dat de betreffende bus er een was geweest van 4 L. Hoewel het ten laste gelegde wet tig en overtuigend was bewezen, meende de ambtenaar onder de gegeven omstandigheden geen straf te moeten opleggen. De kantonrech ter vonniste conform en zoo liep 't ditmaal voor verdachte nog uiterst •goed af. STORM IN EEN GLAS WATER Een zaak met getuigen chargf en décharge met een advocaat en met iets als een kruisverhoor be hoort aan het kantongerecht tot. de zeldzaamheden. ïntusschen, dat al les viel Vrijdagmorgen te belever en wel in zake een kwestie, di< langzamerhand tot de veel voorko mende begint te behooren: te wei nig droge stof in het brood. Verdachte, P. C. uit Limmen, be riep zich er op, dat de monsterne ming niet juist was geschied en zag er even naar uit of we te doei zouden krijgen met een principiee geval. Maar ten slotte bleek alle toch iets te zijn als een storm i: een glas water. De ambtenaar achl te het ten laste gelegde bewezen e toen de raadsman ten slotte subsi diair een lichte straf vroeg, was eind te overzien. De kantonrechte oordeelde het verschil tusschen d gevonden droge stof, 454 gram, t sterk afwijkend van het. wettelij vastgestelde minimum, 480 gran om nog aan een vergissing te twi felen en veroordeelde tot f 8 of dagen. Bij wijze van waarschuwin LEEUWARDEN, 6 Maart. Veemarkt. .59 s'tieren, 450 vet koeien. 590 melk- en kalfkoeii f 280—525, 90 pinken f 125—180, vette kalveren, 747 graskalveren, vct|e schapen en w.eideschapen. 1 noteering voor hamels en lamtr ren f 7175, voor ooien f 66.70, drachtige varkens, loopers en m ge re varkens, 1 kleine big, 12 bc ken en geiten. Totaal aanvoer 2C stuks. Overzicht: Melk- en ka koeien aanvoer kort,, handel vh duurder. Pinken aanvoer ko handel vlug, duurder. De Veeh derij\ Centrale nam Maandag i runderen, 173 nuchtere kalver over. Heden werden 400 runden eenige varkens, alle aangevoei nuchtere kalveren, enkele schap en 500 pinken overgenomen. Eierhandel. Kipeieren 6V 10.45 ct. per stuk, handelsprijs 1 —1.37 per Kg., eendeieren 7.6— ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1 —2.50, slachtkippen f 1.25—2 jonge hanen f 1—2, jonge dun f 0.25—040 per stuk, konijnen per Kg. Vereen, v. Zuivelmaatschappij Edammer kaas 20 plus f 0.87, plus f 1.12, Goudsche kaas 20 r f 0.87, 40 plus f 1.12, Broodk 40 plus f 1.12, Leidsche kaas 20 p f 1.02 per Kg. WARMENHUIZF.N, 6 Maart. Aanvoer: 2250 Kg. roode 4 f 8.30, 6050 Kg. Deensche witte l f 5.80. BR. OP LANGENDIJK, 7 Maa Aanvoer: 1750 Kg. neen f 6000 Kg. roode kool f 6.30, 40000 D witte kool f 5.80. GEWIJZIGDE PREDIKBEURT Ned. Herv. Gemeente. Koedijk, geen diens* Benigeiiburg, geen dipV^t.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 6