AKKERTJE Nieuw Iraansch kabinet gevormd minister-president bezweek voor tweev0udi6en druk. 'STOCKHOLM 9 Maart (D.N.B.) Uit Teheran meldt de Britsche nieuwsdienst, dat de nieuwe Iraan- sehe prpmier, Soheily, die in het vorige kabinet minister van buiten- landsche zaken was, zijn kabinet thans gevormd heeft. Het moet nog door het parlement goedgekeurd worden. In het nieuwe kabinet is Soheily minister-president, minis ter van binnenlandsche zaken, en voorloopig minister van buitenland sche zaken. Het parlement is Maan dag begonnen met de bestudeering van het regeeringsprogram. Waar schijnlijk zal het parlement Don derdag stemmen. Omtrent de oorzaken van het af treden van den Iraanschen minister president, Foeroeghi, worden de vol gende bijzonderheden bekend: De Engelschen eischten van Foe roeghi, dat hij het ministerie van defensie op zich zou nemen in plaats van generaal Mahtsjwan. Deze had zoo wordt beweerd nog talrijke contacten met officie ren van het Iraansche leger, die in tegenstelling tot het huidige Iraan sche regime staan en die zich tot dusverre met succes hebben ge keerd tegen een uitlevering van het opperbevel aan de Engelschen. De Engelschen hoopten via Foeroeghi als minister van defensie grooten invloed op het Iraansche nationale leger te kunnen krijgen. Foeroeghi heeft in zijn' tweede kabinet, dat een levensduur van twee uur had, zelf het ministerie van defensie op zich genomen. - Deze combinatie werd door het Iraansche parlement van de hand gewezen. Tegelijker tijd kreeg Foeroeghi talrijke dreig brieven van militaire persoonlijk heden. Foeroeghi kon geen stand houden tegenover den tweevoudi- gen druk van Engelschen en van Iraansche militairen en legde de rcgceringszaken neer. Volgens de laatste berichten zou hij terstond na zijn aftreden de Iraansche hoofd stad hebben verlaten. Italiaansch Weermachtbericht ;takingsverbod in de veh. staten. STOCKHOLM, 9 Maart (Ó.N.B.) In Washington verwacht men, ▼olgens den New-Yorkschen corres pondent van Nya Dagligt Allehan- da, dat in de komende veertien dagen een wet zal worden afgekon digd) waarbij stakingen verboden zijn. Men venvacht, dat alle sta kingen tijdens den oorlog verbalen ■worden. Men gelooft, dat de mi •nister van Arbeid, mevrouw Per kin, ontslagen zal worden, zoodra Roosevelt Iemand anders gevonden heeft, die door de beide groote Amerikaansche organisaties van arbeiders erkend wordt tobroek zwaar gebombar deerd. ROME, 9 Maart. Het 646e weer- machtsbericht luidt: Aan he.t front van Cyrenaica zijn Engelsche ver- kenningsafdeelingen, die door ar tillerie gesteund werden, door het snelle en doeltreffende ingrijpen onzer afdeelingen teruggedreven. Vliegtuigen van de spil hebben overdag en des nachts de havenih- stallaties van Tobroek aangevallen waarbij zij - groote verwoestingen aanrichtten en met goede uitwer king voor anker liggende schepen troffen. Tijdens de actie overdag hebben de begeleidende Italiaan- sche jagers den strijd aangebonden met veel sterkere Britsche strijd krachten. Zij zorgden er voor, dat de bommenwerpers^ voltallig terug konden keeren. Een vijandelijk toe stel werd neergehaald, zes van on ze vliegtuigen zijn niet terugge keerd. De vliegvelden van het eiland Malta werden eveneens met zeer goede resultaten aan herhaalde aan vallen door Italiaansche en Duit- sche vliegtuigformaties onderwor pen. Bij een vijandelijken lucht aanval op eilanden in de Egeische Zee werd een Wellington getrof fen, die in zee stortte. De beman ning, die uit een -kapitein en zeven' soldaten van de luchtmacht be stond, werd gevangen genomen. Wijziging in Amerikaansch vlootcommando Admiraal Stark opperbevel hebber der strijdkrachten in de Europeesche wateren. STOCKHOLM, 9. Maart (D.N.B.) Volgens een speciaal Engelsch bericht riit Washington is admiraal Stark benoemd tot bevelhebber der r,Amerikaansche zeestrijdkrachten in de Europeesche wateren". Admi raai Stark zal zich binnenkort naar Londen begeven, teneinde vice-ad- miraal Ghormley af te lossen, die thans de in rang oudste Amerikaan sche marine-officier is. Admiraal Iving, de opperbevelhebber dor Ame rikaansche vloot, zal tevens de taak van chef der vlootopcraties op zich nemen, welke taak tot dusver bij admiraal Stark berustte. Vice-ad- miraal Ghormley zal een post ter zee krijgen, voordien zal hij tijde lijk in Washington een taak te. verrichten hebben. Ook sterken kunnen moeilijkheden ondervinden. Dan steunt de N. V. D. met raad en daad. Kooiog van Zweden geopereerd Zijn toestand bevredigend. STOCKHOLM, 9 Maart (DNB.) De hoogbejaarde Koning Gustaaf van Zweden is .geopereerd. De Zweedsche Kroonraad is, naar het Zweedsche telegraafagentschap meldt, in buitengewone zitting bij eengekomen. Kroonprins Gustaaf Adolf werd belast met de waarne ming der regegringszaken geduren de de ziekte van den koning. De lijfarts van Gustaaf heeft het volgende bulletin uitgegeven: „Zij-, ne Majesteit de koning is' geope reerd, waarbij een groote steen uit de blaas is verwijderd. De operatie had een normaal verloop, de toe stand van den koning na de opera tie is volkomen bevredigend." VERNIELINGEN IN AUSTRALIë. STOCKHOLM, 9 Maart (D.N.B.) Naar de Britsche berichtendienst meldt, is vandaag te Melboume be kend geworden, dat de Australi sche militaire autoriteiten op grond van de laatste verordeningen de bevoegdheid hebben, op plaat sen, waar dat haar noodzakelijk voorkomt, wegen, spoorwegen, ka nalen, waterstaatswerken, havens en scheepswerven volkomen te ver nielen. Sanaforittra-verplegiog voor T.B.C.-lijders De commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen, heeft eenige richtlijnen aangegeven teil aanzien van de tegemoetkoming in de kosten van verpleging in een sanatorium voor tuberculoselijders voor den tijd van ten hoogste een jaar, waarop de verplicht-verzeker den en de indirect-verzekerden, in gevolge het ziekenfondsenbesluit, aanspraak kunnen doen gelden. Deze tegemoetkoming wordt slechts aan die verplicht- en indi rect-verzekerden verleend, die op advies van een consultatiebureau- arts worden verpleegd in een, door de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid goedgekeurd sa natorium. Indien een verzekerde wegens plaatsgebrek niet in een sanatorium kan worden opgenomen, kan hij, tot er in een sanatorium plaats ruimte vrij komt, worden opgeno men in een door de geneeskun dige inspectie van de volksgezond heid voor de verpleging van tuber culoselijders goedgekeurd zieken huis. Ook wanneer zulk een geval zich voordoet, verleenen de algemeene ziekenfondsen een tegemoetkoming in de kosten van f 1.50 per dag. britsche luchtaanval op duitschland. BERLIJN, 9 Maart. (DNB.) Britsche bommenwerpers hebben den afgeloopen nacht verscheiden plaatsen in West-Duitschland aan gevallen. De burgerbevolking leed verliezen. Militaire schade valt niet te melaen. De wereld in weinig woorden Sigarentabak in de Oekraïne. Te Bremen is opgericht de „Tabak- bau-und Handels G. M:B.H.", welke tot taak zal hebben de mogelijkhe-t den te onderzoeken voor het telen van sigarentabak in de Oekraïne op zoo breed mogelijke basis. Volsstemming in Canada. In Ot tawa is, volgens den Britschen nieuwsdienst, Maandag officieel bekend gemaakt, dat de aangekon digde volksstemming in Canada op 27 April zal plaats hebben. Het be treft hierbij, naar men weet, de kwestie, of de Canadeesche regee ring het recht zal hebben om in strijd met haar vroegere beloften mannen voor den militairen dienst over zee op te roepen. Von Papen naar Berlijn. In de Wilhelmstrasse werd op een desbe treffende vraag verklaard, dat de Duitsche ambassadeur te Ankara, von Papen, in den loop van deze week te Berlijn wordt verwacht voor het uitbrengen van een rap- port. r Treinbotsing in Amerika. Vol gens een United-Pressbericht uit New York zijn bij een ernstig spoor wegongeluk bij Cranby (Missouri) ongeveer zestig personen om het leven gekomen. Twee treinen zijii in volle vaart op elkaar gebotst, waardoor de wagons in elkaar schoven. Onder de puinhoopen lig gen nog talrijke dooden en gewon den. Groetplicht in Amerikaansche le ger. Minister Stimson-'heeft me degedeeld, dat in het Amerikaan sche leger de groetplicht zal wor den ingevoerd. Voortaan zal iedere dienstplichtige zijn meerdere moe ten groeten, behalve in theaters, kerken, enz. Duldeloos, maar niet hope loos, mits AKKERTJES in huis. De AKKERTJES ne- men wel niet de oorzaak, maar wel die vervelende f pijnen verrassend snel weg. AKKERTJES stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat voelen. De Nederiandsche Pijnstiller Van alles wat uit dorp en stad Trambotsing in Den Haag. Gis teravond heeft op de Javabrug te Den Haag een botsing plaats gehad tusschen twee trams, waarbij ver schillende personen snij wonden hebben opgeloopen. Voorts kre gen zeven andere personen lichte verwondingen, welke ter plaatse konden worden verbonden. Het tramverkeer ondervond ongeveer een half uur vertraging. Jongetje door auto overreden. Gistermiddag is te Franeker een ernstig ongeluk gebeurd. Een zes jarig spelend knaapje stak met zijn broertje den drukken verkeers weg over. Het jongetje werd door een auto gegrepen en was op slag dood. Zijn broertje werd licht aan he^ hoofd gewond. Volgens oogge tuigen treft den chauffeur geen schuld. i V Diefstal te Stadskanaal. Een uitgebreide diefstal werd gepleegd ten1 nadeele van den heer J. P. Kui pers, grossier te Stadskanaal. De dieven hebben een groote partij veevoeder, vier balen suiker en twee balen rijst medegenomen. 1300 kilo vet. Ten nadeele van den heer S. ten Cate, grossier in vet te Musselkanaal, hebben dieven des nachts een partij vet van 1300 kg. ontvreemd, welke zich bevond in een spoorwagon op het emplace ment daar ter plaatse. Van de die ven ontbreekt elk spoor. 177. De vliegers haalden gauw een pijp te voorschijn, stopten die vol met tabak en begonnen te dampen van wat ben je me! Ze lekei wel fabrieksschoorsteenen, zulke rook wolken bliezen ze uit. En, het hielp! Aan tabaksrook hebben bijen nu eenmaal erg het land en zoo trok de zwerm eindelijk af. Piet als een opgeblazen, doorgerookte bokking achterlatende. Langvingers aan 't werk. Gedu rende de weekwisseling hebben on- genoode bezoekers een sigarenwin kel aan de Albert Cuypstraat te Amsterdam opengebroken. Zij sta len er 2000' sigaren. Een groothan del in de 2e Jan van der Heyden- straat werd eveneens „bezocht". Daar bestond de buit uit 1200 paar handschoenen en een groote partij zeemleeren lappen, ter gezamen lijke waarde van ongeveer f8000. Saneering oude stad Nijmegen. Door het Dep. van Binnenl. Zaken en Financiën is aan Nijmegen een rijks voorschot verleend met een maximum van f 838.000, ten be hoeve van de saneering en den we deropbouw van de' oude stad. KAARSEN VOOR STALVERLICH TING. De Secr.-Gen. van het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Maandag 9 Maart tot en met Maandag 23 Maart 1942 we derom kaarsen ten behoeve van de verlichting van koeien- en paarden stallen, van handkarren en van door dieren getrokken voertuigen, beschikbaar zullen worden gesteld, voor zoover een andere wijze van verlichting niet mogelijk is. Aan iederen verbruiker zal hetzelfde aantal rantsoenbonnen worden uit gereikt, als hij bij de vorige uitrei king he^'t ontvangen. Het is der halve niet .noodig, voor de verbrui kers een nieuw aanvraagformulier M.D. 10 of M.D. 11 uit te reiken. Met evegtueele mutaties zal dan ook in geen geval worden rekening gehouden. Wel bestaat eohter de mogelijk heid, dat ook aan nieuwe verbrui kers bom-en worden uitgereikt. Be trokkenen dienen in dit geval een aanvraagformulier M.D. 10 (voor stal verlichting) óf M.D. 11 (voor verlichting van voertuigen of hand karren) in te dienen. Deze formu lieren zijn bij den plaatselijken distributiedienst verkrijgbaar ge steld. Evenals zulks de vorige maal het geval was, zullen bonnen, voorzien van het opschrift: „Een rantsoen kaarsen",, worden uitgereikt, welke onbepaalden tijd geldig zijn en elk op het koopen van één pak (a 300 gram) kaarsen recht geven. Dr. Hermaon Harster terug 's-GRAVEJNHAGE, 9 Maart. Met de Duitsche trein arriveerde hedenmiddag 2 uur aan het sta tion Staatsspoor te 's-Gravenhage dr. Hermann Harster, de persoon- lijke sport- en pressereferent van den Rijkscommissaris. Vooral in Nederlandsche sportkringen is de terifgkeer van dezen bekenden Duitschen sportman met belang stelling .tegemoetgezien. Na het plotselinge overlijden van den heer j. de Valk Jr. als lid van het College van Gevolmachtigden voor de'Sport, is nog peer opvolger be noemd. Gedurende deze periode heeft het college' zijn werzaamhe- den niet verder uitgebreid, van oor deel zijnde, dat voor den goeden gang van zaken beter gewacht kon worden op den terugkeer van dr. Ilarster. ^uwnnun Nationale wedstrijden te Alkmaar Op 14 Mei a s. zal de vereeniging D.A.W. te Alkmaar nationale wed strijden organiseeren. Aan het slot van deze wedstrijden zal ter de monstratie een waterpolowedstijd worden gespeeld tusschen U.Z.C. (Utrecht) en Het IJ (Amsterdam). ïfjJiakeii CAPABLANCA f STOCKHOLM, 9 Maart. (A.N.P.) De vroegere wereldkampioen scha ken, Capablanca, is, naar de Brit- sche berichtendienst uit New York meldt, aldaar in het Sinaizicken- huis gestorven. De overledene werd 9 November 1888 te Havana geboren. Reeds op 11-jarigeri leeftijd werd hij kampi oen van Cuba. Nog voor den wereld oorlog deed hij een poging om met Dr. E. Lasker om het wereldkam pioenschap te spelen. Lasker deed echter zonder meer afstand van zijn titel, hetgeen Capablanca niet aan vaardde en bleef aandringen op een ontmoeting. Deze kwam eindelijk in 1921 tot stand en werd gewonnen door den Cubaan, waardoor hij dus FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Juffrouw Keizer was het met deze voorspelling geheel eens. „Ik voel het den heelen dag al in m'n hoofd," zei ze. „Dat bedriegt nooit. Enfin, als het maar droog blijft tot ik bij m'n zuster ben". „Ga40u naar uw zuster?" vroeg de monteur, terwijl hij den dampen den kop aannam, waarhij hij zijn ge trappel even staakte. „Waar woont die, als ik vragen mag? Ik bedoel... e... misschien zou ik u weg kunnen brengen, ik moet toch nog naar de stad." „Als je zoo «vriendelijk zou willen zijn," ging juffrouw Keizer gretig op het aanbod in. „M n zustci heeA een banketbakkerij in de P. C. Hooftstraat een heel eind om te trammen. Ik olijf er tot Maandag" „Dat treft", meende Lampe. „Ik moet op de Weteringschans zijn; een kleine moeiffe om even door te rijden. Tien minuten later verlieten hei den de villa, doch daarbij moest de monteur juffrouw Keizer nogmaals zijn diensten aanbieden, want toen de huishoudster de deur wilde slui ten, bleek het slot te weigeren, zoo dat Lampe inderdaad alle krachten moest inspanntn om den sleutel in den gewenschten stand te krijgen. „Dat is me nog nooit overkomen", zei juffrouw Keizer, maar toen Lampe opmerkte, dat het vochtige weer van den laatsten tijd waar schijnlijk aan een en ander debet zou zijn, was zij het intermezzo spoedig vergeten en toen de mon teur haar ruim een kwartier later aan de woning van haar zuster in de P. C. Hooftstiaat afleverde, dacht zij nog slechts aan den vrijen dag, welke haar tva :htt'e en die haar alle geneugten beloofde te zullen bren gen van een urenlang onderhoud met een, haar na aan het hart lig gend familielid. Juffrouw Keizer werd in haar verwachtingen geenszins teleur ge steld. De vreugde over het weerzien en het vooruitzicht de vele nieuwtjes te kunnen xitwisselen, was weder zij dsch en 'oor de huishoudster was het bepaald een feest de kamers en de keuken van „Vredelust" eens te kunnen verwisselen tegen den klei nen. maar keurig ingerienten koek- winkel en het daarachter gelegen, weliswaar wat klein en somber, maar in een ouderwetschen en daarom juist in haar smaak passen den stijl gemeubileerde voorka mertje. Want de onderneming, waarin mej. Jeannette Keizer den scepter zwaaide en die haar zuster tegen over den monteur als een banket bakkerij had aangeduid, was in wer kelijkheid niet meer dan een winkel in koek, gebak, bonbons en aanver wante artikelen, welke zij voor een deel van de fabrieken betrok, voor een ander deel van een bekende ban ketbakkerij in het centrum van de stad. Nochtans liepen de zaken vlot, want juffrouw Jeannette had vele trouwe klanten in het Museum kwartier, zoodat zij op Zaterdag avond wel eens handen tekort kwam om allen op tijd te kunnen bedienen. Uit dien hoofde had zjj reeds meer dan eens haar zustei geadviseerd bij haar in te komen wonen, maar juf frouw Keizer vas zoozeer overtuigd van haar onmisbaarheid' in den huize „Vredelust", dat zij deze en dergelijke verzoeken steeds gedeci deerd- van de hand had gewezen en zich tevreden stelde met een vrij geregeld bezoek aan den koekwin- kel, waar haar assistentie op den drukken Zaterdagavond door zuster Jeannette op hoogen prijs werd ge steld. Ook ditmaal verliep alles als ge woonlijk. De beide dames verkoch ten kilo's bonbons, dozijnen room soezen en slagroomgebakjes en als Elisabeth wat zilvergeld terug gaf van een bankbiljet na de vrouwe lijke klant het gebruikelijke „snoep je" te hebben gepresenteerd, ver heugde zij zich niet mini! -■ ove steeds stijgende inkomsten dan Jeannette, die zich na het sluitings uur met de zware geldbakjes naar de ronde, mahoniehouten tafel in de achterkamer zette om de ver diensten van de week te berekenen, waarbij de verheugende uitkomst dan werd gevierd met twee advo caatjes en ev m zoovele overgeble ven roomsoezen. En als ook deze traditoneele Zaterdagavondversnape ring genoten was, placht Elisa beth met bedenkelijk getinte koonen en een ondeugend bedoeld lachje te verklagen, dat 'e „heusch een beetje tipsy was", waarop Janette haar df ook even getrouw aanmoedigde „er nog eentje te nemen", doch de mogelijkheid op deze minzame invi tatie. in te gaan reeds bij voorbaat afsneed, door min of meer inconse quent de kurk stevig in den hals van de flesch te draaien. Was dus de Zaterdagavond gelijk geweest aan alle vorigen, welke juffrouw Elisabeth Keizer reeds in het winkelhuis aan de P. G. Hooft straat had doorgebracht, de Zondag vormde eveneens een getrouwe copie van de andere rustdagen, die zij te zamen hadden gesleten. Bij een meer of mind r interessant relaas van de jongste gebeurtenissen op „Vredelust", afgewisseld door eco nomische beschouwingen over den gang van zaken in den koekwinkel, was de dag omgevlogen en toen de dames 's avonds na den maaltijd het gebruikelijke „straatje om" wandel- d:n, had de dag voor haar nog niets verrassends geboden. Ook de sneeuwbui, waardoor zij vrij onverwacht werden overvallen, kon, althans wat Elisabeth betrof, bezwaarlijk als een verrassing ^wor den aangemerkt. „De heb 't gisteren al voelen aan komen," vertrouwde ze Jeanette toe. „M'n hoofd bedriegt me nooit en Lampe ;ei het ook. Die ver wachtte het gisteravond al. Als ik hem volgende week zie, zal ik hem er toch eens aan, herinneren, dat we gelijk hebben gekregen..." „Doe dat! antwoordde haar zus ter, wie eer en ander maar matig interesseerde. En: „Stellig," beloofde Elisabeth, die op dit oog^nblik zeker niet ver moedde, dat de omstandigheden, waaronder zij den monteur binnen kort zou terugzien, haar wel in de laatste plaats aanleiding zouden geven om. hem aan deze weervoor- sp Hing te herinneren. J (Wordt vervolgd.) den titel van wereldkampioen mocht voeren. Zijn ontwikkelings- spel, zijn eindspeikunst en zijn be kwaamheid elk risico te vermijden, verschaften hem de reputatie van onoverwinnelijk technicus. In 1927 moest hij den wereldtitel echter*" aan Aljechin afstaan in een wed- Strijd, welke tc Buenos Aires werd gespeeld. Aljechins fantasie wist het hier te winnen van de techniek van Capablanca. Ook als ex-wereld- kampioen oogstte de Cubaan nog tallooze successen en in ons land was hij geen onbekende.' UÜefaennen Van Vliet niet op dreef Scherens wint het winter- criterium te Parijs. PARIJS, 9 Maart (A.N.P.) Het Parijsche Sportpaleis had Zondag de beste Europeesche sprinters bin nen zijn muren; waaronder ook on ze landgenoot Arie van Vliet. Het programma werd geopend met een achtervolgings-lcoppelwed- strijd voor beroepsrenners, welke werd gewonnen door Idee in 5 min. 14 1/5 sec., gevolgd door Breuskin op 10 meter. Hierna werd het wintercriterium verreden, waarbij bleek dat Arie van Vliet niet erg op dreef was. Hoewel hij zich wel in de finale wist te plaatsen, werd hij hier resp. geklopt door Gosselin met een hand dikte, door Gerardin met twefe leng ten en door Scherens. Scherens was wel bijzonder dreef en wist ten slotte beslag te leggen op de eersto plaats met 3 punten, vóór Gerardin met 4 punten en Go'sselin met 5 punten. Axïe van Vliet bezette de vierde plaats met 6 punten. De finale der verliezers werd ge wonnen door Sehlltlebcn, gevolgd resp. door Renaudin, Chaillot en Degelas. Het wintercriterium achter Der- ny-motoren over 1 uur werd met grooten voorsprong gewonnen door Besson met 56.564 km. en 27 punten. Aimar bezette de tweede plaats, met 3 ronden achterstand en 25 punten. Op 4 ronden: 3. Idee met 15 pnt., 4. Louvïot met 9 pnt. Op 10 ronden: 5. Lesueur met 1 punt, op 11 ronden 6. Seres. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 11 MAART. Hilversum 1. 41S.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor def huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. ^.20 Ensemble Joan Lancé. 12.00 Orgelconcert en zang. 12.40 Almanak, 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Een praatje rondom den rassenlUst. 13.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuz. 14.00 Soiistenprogramma. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Planovoordracht. 16.00 Cyplus „Ver schuivingen ln de oud Christelijke Kerk". 16.20 Voor de 'Jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm-kwar tier. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Mr. H. Hannema, economisch rechter beantwoordt vragen. 18.15 Bidstond voor het gewas. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Binnen- landsch economisch praatje. 19.10 Zang met pianobegeleiding. 19.30 Maart-symphonie Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrale die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken, 20.15 Gevarieerd avondprogramma. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.Ó.: Nieuwsbe richten. 22.0024,00 Gramofoonmuziek. Hilversum H. 301.5 m. 7,15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10,40 Voordracht. 11.00 Fluit met pianobegeleiding. 11-30 Cello met planobege leiding. 12.00 De Melodisten en solist. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De Bamblers. 13.30 Omroeporkest. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Opera „Norma" (grl pl.).' 16.00 Gramofoonmuziek. 16.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Ge varieerd vooravondprogramma. 18.30 Ernst Voorhoeve beschuldigt! 19.00 Omroepvolks- zangkoor. 19,30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Brabantsch praatje van den Dré. 20.00 Gooisch Strijk orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radto- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 21.00 Als Je verre reizen doet, dan kun Je veel verhalen. 21.15 Gramo foonmuziek. 21.Ï5 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.1022.15 Avond wijding. 'Hoofdredacteur: A. R. Jonker. .Schagen. - Buitenland, Alg. 'Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen. Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2