onnemtf Alkmaar Marktberichten BRINIO ADELBORST Gebr. KUIPER STROO Te koop gevraagd: tocA opïeïi S,hoestparels em eekéte eióch! Siroop Bonnema in geconcentreerde vorm. Ideaal voor op reis *Fa.A.A.BONNEMA. APELDOORN DE ALKXAABSCHE KAASMARKT Er was gister weer eens een par tij tje 20 plus kaas van 459 Kg. aangevoerd. Hiervoor werd de ma ximumprijs van f 42.50 betaald. Wij betwijfelen echter of dit het begin is van een regelmatigen aanvoer. Omtrent de kaasproductie gedu rende het komende seizoen is in het algemeen nog weinig of niets te zeggen. Men verwacht gewijzigde voor schriften, waarbij in meerdere ma te nog dan voorheen, de melk dienst baar zal worden gemaakt aan de voorziening van het Nederlandsche volk met vet. Er is echter in dit op zicht nog niets bekend gemaakt, zoodat men zich overal verdiept in gissingen zonder meer. De melkproductie blijft intusschen iets toenemen, doch deze vermeer dering is nog van te weinig betee- kenis om zich merkbaar te doen gevoelen. Bij dit alles schijnt de kaaspro ductie ruimer dan die van de bo ter en in zooverre behoeft het geen Verwondering te wekken, dat men verwacht, dat een verschuiving in de hand zal worden gewerkt ten gunste van de boter en ten nadeele van de kaas. Waarbij men dient te overwegen dat de toename van de melkproductie aanmerkelijk later komt dan verleden jaar, terwijl ge durende het daardoor verkorte zo merseizoen niet slechts de loopende boterbehoefte moet worden gedekt, maar ook een stock moet worden aangelegd voor den volgenden win ter. VERORDENING OP HET ZOEN GELD. De wrn. Burgemeester van Alk maar heeft een verordening vastge steld op de heffing van den omslag van het zoengeld. „KENT U DE SPELREGELS?" In navolging van vele andere plaatsen vond gisteravond in de zaal van den heer Kochebier een z.g. testavond georganiseerd door de scheidsrechtersvereen. „Kent U de Spelregels?" van leden der voet balvereenigingen, om hen te toet sen op de kennis van de regels van het edele voetbalspel. Vijf vereeni- gingen waren vertegenwoordigd, de belangstelling der leden was groot Verschillende vragen, waaronder strikvragen werden gesteld. „Mag een speler met een houten arm voetballen?" werd door de aanwe zigen ieder kreeg 1 minuut be denktijd voor het antwoord be vestigend beantwoord Een derge lijke speler mag echterniet voetballen, omdat hij gevaar ople vert voor zijn medespelers. Van het maximum aantal te behalen pun ten verkreeg Alkraaarsche Boys 88I/2, A.F.C. 38, Oudorp 36i/2, Alc- maria Victrix 27 en Alkmaar Go Ahead 26. De avond, die onder leiding stond van den heer Harry van der Schil den, en waar de heeren Josey, Es- ser en de Groot als juryleden fun geerden, had een allerprettigst ver loop. LAN GEDIJ K „DE VOGELKOOPMAN". De opvoeringsdata van de operet te „De Vogelkoopman" door de ope- rettevereeniging „Caecilia" zijn thans definitief vastgesteld op 6. 12 en 19 April a.s. De voorbereidingen voor deze uit voeringen zijn in vollen gang en het belooft weer iets bijzonders te worden. Marie Kliffen, die in de operette „Florimont" de zwerven de zanger, verleden jaar zooveel succes oogstte, vervult ook thans weer de hoofdrol. In totaal zijn er ongeveer 100 medespelenden. De muzikale verzorging is toe vertrouwd aan het Alkmaarsch Symphonie-Orkest, de dansen zijn ingestudeerd onder leiding van mevr. C. Zaal—Mul. Het geheel staat onder leiding van Herman Zaal. Ongetwijfeld zal deze operette, welke bij de laatste opvoeringen in Carré, zeer veel belangstelling heeft getrokken en ook voor de ra dio is uitgezonden, aan den Lange- dijk weer veel publiek trekken. Naar wij vernemen, heeft het be stuur van „Caecilia" door de tijds omstandigheden gedwongen, moe ten besluiten, geen donateursuit voering te geven. EEN BLOEDNEUS! Twee meisjes van de U.L.O.school zijn Vrijdag bij de gymnastiekles zoodanig met elkaar in botsing ge komen, dat doktershulp noodzake lijk bleek. Dr. Huisman uit Zuid- scharwoude verleende de eerste ge neeskundige hulp; er was niets ge broken, zoodat de ongelukkige gym nasten, behalve een bloedneus, geen schadelijke gevolgen van deze bot sing zullen hebben. DISTRIBUTIENIEUWS. Uitreiking bonkaarten voor voe dingsmiddelen. De leider van den distributiekr Langedijk maakt bekend dat de in dit blad van Zaterdag 7 Maart na der omschreven uitreiking van bon kaarten voor inwoners van Broek op Langendijk zal plaats vinden in het voormalige gemeentehuis te Broek op Langendijk op Dinsdag 17 Maart a.s.: 9 10.30 u. de letters A en B. 10.3011.30 u de letters T. tm. Z. 11.30—12.30 u. de letters C tm G. 1.303 u. de letters H. tm. K. 3 5 u. de letters L t.m. S. Voor bijzonderheden raadplege men bovengenoemde bekendmaking. Personen beneden 18 jaar worden niet geholpen. Zelfverzorgers die op den voor hen vastgestelden dag niet verschenen zijn, worden alsnog in de gelegenheid gesteld hun kaarten af te halen op Wocns dag 18 Maart a.s in de O.L. school te Zuidscharwoude en wel: inwo ners van Noord-, Zuid-Scharwoude en Oudkarspel des v.m. van 912.30 uur en inwoners van B.o.L. en St. Pancras des n m. 1.30—3.30 u. Distributie van eieren. De leider van den distributiekr. Langedijk maakt bekend dat onder staande winkeliers door de Nederl. Centr. van Eieren en Pluimvee zoo danig zijn bevoorraad dat zij steeds op de aan te bieden rantsoenbon nen voor eieren eieren kunnen le veren: Roos,- Bovenweg 224, St. Pancras. W. de Groot, Dorpsstr. 415, Broek op Langendijk Molenaar, Dorps str. B 93, Zuidscharwoude; H. Dek ker, Dorpsstr. B 40, Noordschar- woude; C. Langedijk, .Dorpsstr. A 371, Oudkarspel. Wijziging zittingsuren. Met ingang van Maandag 16 Maart a.s. zal er voor distributie aangelegenheden zitting worden gehouden in de bekende gebouwen: te B. o. Langendijk uitsluitend Woensdagmiddags van 2.30^-4.30 uur; te St. Pancras Dinsdags- en Vrijdagsmiddags van 2.304.30 u te Oudkarspei Maandags- en Don derdagsmiddags van 2.304.30 uur. Het Kringkantoor te Zuidscharwou de is voor het publiek geopend: el- ken werkdag van 912.30 uur vm. en derhalve des middags gesloten. OUDKARSPEL. OUDERAVOND O.L. SCHOOL. In de O. L. School alhier werd Woensdagavond een ouderavond gehouden, welke door ruim 50 ou ders werd bezocht. Ook de burge meester van Langedijk, de heer Schelhaas, was aanwezig. De voor zitter, het H. d. S., heeft hierover zijn blijdschan uitgesproken. Na eenige mededeelingen, o.m. over de melkvoedipg, bracht mevr. Lange dijk—Bouman verslag uit over de tand verzorging op school. Ruim 70 leerlingen worden nu geregeld be handeld. Het blijkt wel, dat de tand- verzorging op school door de ouders zeer wordt gewaardeerd. Omdat vier leden van de ouder commissie moesten aftreden, be sloot men een geheel vrije stem ming te houden voor de vorming van een nieuwe commissie, be staande uit drie dames en twee heeren. Gekozen werden de dames mevr. Wagenaar—Kooij, mevr. Goudsblom—Groot en mevr. Mienes Benit en de heeren J. Hink en P. Mienes. Hierna heeft het hoofd der school de heer Van den Abeele, een le zing gehouden over de geschiedenis van het leesonderwijs en de prac- tijk werden hierbij aangehaald. Na het genot van een kopje thee werd gelegenheid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen (het gewone schoolwerk, handenarbeid, teekenwerk en bijzonderheden) waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Aan het einde van de bijeen komst sprak de burgemeester een woord tot de ouders. Spr. heeft gaar ne van deze gelegenheid gebruik ge maakt om eens nader met de ou ders kennis te maken, sprak over het moeilijke werk van den onder wijzer en zegde alle medewerking toe voor de school te Oudkarspel. Het onderwijzend personeel ont ving waardeerende woorden voor de vorderingen der leerlingen en spr. eindigde met de beste wenschen voor de school. HARENKARSPEL. WAARLAND. VAN EEN OUD-PLAATSGENOOT. Onze vroegere plaatsgenoot de heer W. Bleeker, thans werkzaam te Obdam bij de Ned. Spoorwegen, afd. Weg en Werken, is met ingang van Maandag a.s. benoemd ter standplaats Uitgeest, afd, Vervoer. BOOTDIENSTREGELING GE- WLJZIGD. De dienstregeling van de Teso, wordt ingaande 19 Maart gewijzigd. Er zullen dan op werkdagen 3 boo ten per dag varen van Texel 7.45, 13.45 en 17.30, van Den Helder 10 uur, 16 uur en 19 uur. Op Zon- en feestdagen van Texel 8.15, 17.30, v. Den Helder 10.45 en 19.00. BERGEN VOLKS TUINDERSVEREENIGING OPGERICHT. Met 63 leden. Meer productie is het parool. In verband met de steeds nijpender wordende voedse'schaarschte, is het geboden elk plekje grond, dat nog braak ligt, productief te maken. Do Volkstuin kan bij de volksvoed selvoorziening een belangrijke rol spelen. De gemeente Bergen stelde daarom pl.m. 3 H.A. grond beschik baar en velen, die in aanmerking wenschen te komen voor toewijzing van een stukje tuingrond, om daarop aardappelen en groenten te telen, kwamen Donderdagavond in het lokaal van de Harmonie bijeen, waar zij door den heer J. H. Rog geveen, directeur gemeentewerken, werden verwelkomd. Deze betoogde dat het algemeen belang en het eigen belang gediend zouden zijn met het oprichten van een vcreoni- ging van volkstuinders. Aansluiting bij het Algemeen Verbond van Volkstuinders Vereenigingen in Ne derland zou verder gewenscht zijn: dit geeft vele voordeelen, daar de leden o.m. verzekerd zijn van de be schikking te krijgen over het noo- dige zaad en pootgoed en in het officieele orgaan „De Volkstuin" voorlichting zullen vinden. De heer H. Boeijing uit Haarlem, secretaris van het Algem. Verbond gaf hierna een overzicht van het tot stand komen en het werken en stre ven van dit verbond. Nadat deze spreker heel wat vragen had beant woord, werd overgegaan tot oprich ting van een volkstuindersvereeni- ging. 63 van de aanwezigen traden toe als lid. Als voorloopig bestuur werden aangewezen de heeren J. Beeldman, A. v. d. Velde, J. Kroon, S. Klever laan en W. F. Tegel. Als voorzitter zal optreden de heer Tegel. Het be stuur zal de zaken verder behan delen tot de eerstvolgende verga dering cn meteen zoeken naar oen passenden naam voor de pasgebo rene. SCHOORL. BOERENLEENBANK BOEKT WEINIG WINST. Groet. De coöp. Boerenleenbank te Groet hield Vrijdagmiddag on der voorzitterschap van den heer C. Spaansen een algemeene leden vergadering in café „De Bonte Koe." De samensteller van het jaarver slag constateerde, dat de bank in het afgeloopen jaar op den ouden voet had kunnen doorwerken. Er werden waardeerende woorden ge wijd aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter C. Louwe. Het ledental was door overlijden met 3 gedaald en bedroeg einde Dec. 40. Er waren 145 spaarboekjes in om loop. De rekening van den kassier sloot in ontvangsten en uitgaven met 61.116.43. Verschillende omstan digheden waren oorzaak, dat de winst aan den lagen kant was, na melijk slechts f 74.65. De balans sloot met f 46.398.98. De vergadering keurde rekening en balans goed. Er werd op voorstel van het be stuur besloten, de rentevoet voor loopig ongewijzigd te laten, t.w. 2i/2 pet. direct op vorderbaar, 2.75 voor 1 jaar, 4 pet. voor voorschot ten en 4^4 voor loopende rekenin gen. De Raad van Toezicht had in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer C. Louwe, tij delijk voorzien door het benoemen van den heer J. Dekker tot bestuurs lid De vergadering bekrachtigde thans deze benoeming. Het aftre dende bestuurslid de heer A. Praat werd met groote meerderheid her kozen. De ceDtrale bank had gead viseerd om het aantal leden van den Raad van Toezicht geleidelijk te laten terugloopen van 5 tot 3. De vergadering besloot aldus. In de financieele commissie werd in de plaats van het aftredende lid de heer D Kager, benoemd de heer J. Beemsterboer. HEERHUGOWAARD MET MUZIEK DOOR 'T LEVEN. Donderdagmiddag is onder onge wone belangstelling onze plaatsge- noote Annie Kostelijk in het huwe lijk getreden. Tot verrassing der bruid, die in donkerblauw tailleur- costuum met witte blouse gekleed was en die als enkele bruidstooi slechts een myrtetakje in het haar droeg, had zich gedurende de plechtigheid de jeugdaccordeon- club voor de trap van het raadhuis opgesteld. Na de huwelijksvoltrek king werd bij het naar buiten treden ter harer eere het clublied ten gehoore gebracht. Geroerd dankte de bruid voor de haar ge brachte ovatie. Polygoon was aan wezig, zoodat deze gebeurtenis werd vastgelegd. SCHAGEN KAAS EN ZEEP. Door de gemeentepolitie is in beslag genomen een kist met kaas en zeep, welke goederen zonder vergunning werden vervoerd. De vervoerder, een tijdelijk inwoner van Schagen, is, zoo het zich laat aanzien, min of meer onschuldig in den val geloopen. Hem was door een onbekend gebleven persoon ver zocht de kist even naar den schip per te brengen om mee te geven naar Alkmaar, waar de goederen weer in ontvangst zouden worden genomen. KORTSTE WEG NIET ALTIJD DE VLUGSTE. Als Hugowaarders kunnen we ons nog altijd sleciht schikken in het feit, dat door afbreking van de oude Huijgendijkbrug, de kortste verbinding met Alkmaar verbro ken is en we thans, 'wat we noe men „een omweg" moeten maken. Niet te verwonderen is dan ook, dat nu de laatste weken een ijs vloer de ringvaart dekte, iedereen die ter plaatse bekend was, daar van een dankbaar gebruik maakte om den weg te verkorten. Via de ringvaart, langs de Hen gelaar naar de Halvemaansbrug ie nu eenmaal de vlugste verbinding. Het gebruik maken hiervan werd Donderdagmiddag den kapelaan der parochie van den H. Dionysius, den heer Tromp, noodlottig. Het ijs, door den door het malen veroorzaakte strooming van onder afgebrokkeld, brak plots onder zijn voeten weg cn een onvrijwil lig koud bad was het gevolg. Gelukkig waren omstanders aan wezig, die na eenige moeite den drenkeling behouden aan wal wisten te brengen. EEN GOEDE KANS. De machinist Retsema der Coöp. Zuivelfabriek „Excelsior" alhier, staat no. 1 op de voordracht voor benoeming als machinist aan de fabriek te Weidum. KLEINE OORZAKEN. Veenkuizen. Gistermiddag ont stond begin van brand in de boer derij van den heer Jc. Ursem aan den Tolweg Met vereende krachten gelukte het den brand meseter te blijven en na het opsporen van de vuurhaard bleek, dat een ijzeren plaat in den schoorsteen was door- geband. Vervolgens zoclvt het vuur voortgang in den hooiberg. Was men even later gekomen, zou zeker de boerdeiüj zijn verbrand. De in middels geroepen motorspuit kon gelukkig weer worden afgebeld, daar men het vuur met emmers water had geblusoht KOEDIJK. DE BRANDWEER PARAAT. Woensdagavond was het .Vrij willig Brandweercorps" in jaarver gadering bijeen in het lokaal van den heer D. C. Butter. De commandant P. Kok, heette in het bijzonder welkom den Burge meester en den eere-commandant den heer P. Hart. De onder-commandant de heer L. Visser, secr.-pen. gaf in een keurig jaarverslag weer de werkzaamhe den van het corps, waaruit bleek de goede kameraadschap en paraat heid. Het alarmsysteem werkte perfect. Het finantieel overzicht gaf aan een ontvangst van f 106.75 uitga ven f24.13, alzoo een saldo van f 82.62. De ervaring in dezen winter heeft geleerd, dat het volgende jaar met vriezend weer, op bepaalde plaat sen door de brandweer aangegeven brandbijten dagelijks door de bur gerij moeten worden opengehouden en niet zooals thans de verordening aangeeft, voor elke woning. Het brandweercorps zal voortaan toe zicht houden. Nadat de Burgemeester een woord van dank en waardeer'ng tot het corps had gericht, sloot de comraan- Z1JPE. GEKOCHT. Sohagerbrug. Het woonhuis, staande in de Dubbele Buurt, ei gendom van den heer J. Jonkman,, is gekocht door den heer A. Sleutel. OVERGANG ZAAK. Wij vernemen, dat de heer D. Nap alhier zijn broodbakkerij per 1 April a.s. heeft overgedaan aan den heer N. Boersen te 't Buurtje. ERNSTIG ONGEVAL. De heer Boogaard uit Den Hel der, werkzaam op het distributie kantoor alhier, kwam Vrijdagmor gen pl.m. 9 uur tengevolge van 't breken van een pedaal van zijn rijwiel tusschen 't Buurtje en Scha *erbrug zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos op den weg bleef lig gen. Dr. Brandt verleende genees kundige hulp en constateerde een ernstige hersenschudding. De heer Boogaard is naar het noodzieken huis te Julianadorp overgebracht. ANNA PAULOWNA IN EEN UUR AAN DEN GROND. Boerderij afgebrand. Gistermiddag, ongeveer half drie geraakte de boerderij van den heer A. C. Langereis aan den Stoomweg in brand en lag binnen een uur vol komen in de asch. De brandweer was wel spoedig ter plaatse, doch kon bij den feilen wind en het ge brek aan bluschwater weinig uit richten. Alleen een boet. die even eens gevaar liep, kon behouden worden en daarmee het landbouw gereedschap, dat daar geborgen was. Landstand ook voor den landarbeider Loonbespreking met de bon den. Door de in de laatste maanden plaatsgevonden wijzigingen op or ganisatorisch gebied in land- en tuinbouw, vooral van landbouwers zijde, was onzekerheid ontstaan over de wijze van regeling van loo- nen en arbeidsvoorwaarden. Het stond niet vast of in 1942-'43 weer overal collectieve arbeidsovereen komsten konden worden afgeslo ten. In dit geval werd gedacht aan de vaststelling van de loonen enz. door het College van Rijksbemidde laars of door arbiters, aangewezen door het Departement van Land bouw en Visscherij. Naar we vernemen, zullen nu echter binnenkort in alle pro vincies besprekingen plaats vinden tusschen de provinciale leiding van den Nederland- schen Landstand en de verte genwoordigers van den Neder- landschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf inzake de voor afsluiting van collectieve loon regelingen te nemen maat regelen. (Wij herinneren aan de wenschen der arbeiders, uitgesproken op ver schillende vergaderingen, waarbij een beroep op den Landstand werd gedaan. Het blijkt dus, dat dit beroep niet vergeefs is geweest cn de Landstand als een der eerste te behandelen zaken de slechte po sitie van den landarbeider onder de loupe neemt. Red.) De strijd in Birma Volgens verklaringen van vluch telingen, die uit Birma in Noord- Thailand zijn aangekomen, hebben zich honderden Birmanen, naar het Thailandsche blad „Soewana- phoen" meldt, bij het Burmaansche vrijwilligerslegioen aangemeld om schouder aan schouder met de Ja- pansche troepen voor de bevrijding van Birma te strijden. Volgens deze zelfde verklaringen zijn de Brit- sche officieren reeds naar China en Indië uitgeweken. De mogelijkheid van een Amerikaansch offensief. De leider van het persbureau van het Japansche leger alhier, luite nant-kolonel Akiyama, die een ra dio-rede heeft gehouden tot de Ja pansche kolonie, heeft ten aanzien van de mogelijkheeid van een Amerikaansch offensief tegen Ja pan in de Stille Zuidzee verklaard: Voor een dergelijk offensief kunnen slecht Hawaii of Siberië als spring plank in aanmerking komen. Voor een offensief uit het Noorden zou den de Vereenigde Staten een basis in Kamsjatka moeten inrichten, d.w.z. in een land waarmede Japan oen neutraliteitspact heeft geslo ten. Door den brand, die waarschijn lijk op zolder bij den schoorsteen ontstaan is, gingen behalve het ge bouw, hooi en pootaardapeplen ver loren. Ook een paar goede ifetsen, die in de schuur stonden en al da delijk niet meer te bereiken waren, verbrandden, evenals een paar wa gens. Gelukkig kon het vee, een 20 stuks, gered worden. Alleen van een schaap wist men ons nog niet met zekerheid te zeggen of het om gekomen of behouden buiten was. Ook een deel van het huisraad werd gered. De schade wordt door verzekering gedekt. LEEUWARDEN, 13 Maart. Veemarkt. 68 Stieren, 712 vette koeien, 1282 melk- en kalf- koeien f 280—525, 236 pinken f 125 —180, 1 vet kalf, 1109 nuchtere kal veren, 309 weide schapen, 20 vette varkens, 38 drachtige varkens loopers en magere varkens: drach tige varkens f 130—200, loopers f 2540, magere varkens f 80140, 42 kleine biggen f 10—20, 109 bok ken en geiten, 4 paarden. Totaal aanvoer 3990 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien en pinken aan voer ruim, handel vlug, prijshou dend. Drachtige, magere varkens, loopers en biggen aanvoer iets rui mer, handel kalm, prijshoudend. De N.V.C. nam Maandag 18 runde ren, 29S nuchtere kalveren en he den 700 koeien, 20 varkens, alle aangevoerde nuchtere kalveren, eenige schapen en 50 pinken oevr. Eierhandel. Kipeieren 6V2— 10.45 ct. per stuk, handelsprijs f 1.32—1.37 per Kg. Eendeieren 7.6 —8.6 ct. per stuk. Pluimvee. Slachlhanen f 1.50 —2.50, slachtkippen f 1.25—2.25, jonge hanen f 1—2, jonge duiven f 0.25—0.40. alles per stuk, konijnen f 1.— per Kg. Vereen, van Zuivelmaatschappii- en. Edammer kaas 20 plus f 0.87, 10 plus f 1.12, Goudsche kaas 20 nlus f 0.87, 40 plus f 1.12, Brood nas 40 plus f 1.12, Leidsche kaas '0 plus f 1.02 per Kg. ALKMAAR, 13 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 1 sta el, zijnde 459 Kg.: Fabriekskaas leine 20 plus f 42.50 per 50 Kg. Iandel vlug. ALKMAAR, 13 Maart. Andijvie f 30 per 100 Kg., gele kool f 7.60 per 100 Kg., knolselderie f 8 per 100 Kg., peterselie f10 per 100 bos, rabarber f 46 per 100 Kg., Met deze onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij de ge boorte van ons Dochtertje on dervonden. S. VAN EETBN. A. VAN EETEN—Jonker. Sohermerhorn, Maart 1942. Staat ter dekking beschik baar op de „Maria Jacobahoe- ve", van den heer C. KUIPER te Heerhugowaard, Noord: le. De Groninger Stamboek W.P.C. en premiehengst Kleur zwart met 2 witte sok ken. Het meest gevraagde type landbouwtuigpaard, uit het beste bloed van Oldenburg. Is beroemd om zijn fokkerij. Ont ving dit jaar op de keuring de hoogste onderscheiding met de gouden medaille. Dekt en bevrucht uitstekend. Dekgeld f42. 2e. De 6-jarige donkerbruine met 2 witte sokken Groninger Stamboekhengst Deze jonge hengst is reeds S jaar geprimeerd en al bekend om zijn schitterende fokresul- taten. Dekt en bevrucht even eens uitstekend. Dekgeld f32.—. Guste merriën van verleden jaar van beide hengsten f5. reductie. Dekuren kunnen voor beide hengsten besproken worden Zondags tot 12 uur. Telefoon 296. Beleefd aanbevelend, HEERHUGOWAARD. Veehouders van HARENKAR SPEL, die noodig hebben, kunnen daar opgaven van doen agpi J. KOS- SEN, Speke terspol der. Dorpslei der, Harenkarspel. Wij mogen aan aangeslotenen bij de L.C.O. een beperkt aantal jonge W.L. HENGEN van broek 1942 afleveren (onge veer Juli). Bestelling vóór 18 Mart onder opgaaf van L.C.O.- nummers bij G. VERGAAIJ, Breezand, Erk. fokker 709. Te koop: 1 Maalmachlne, tweep., Cormick, 6 messen, Hee- renfiets met goede banden. 2 paar gummi knielaarzen, m. 42 1 grijs Heerencostuum, m. 48. 16 els vloerkleed, 1 best loo pende hangklok en tevens voor liefhebber een paar stukken antiek. Beleefd aanbevelend, J. VOORTHUIZEN Pz„ Ewijks- kade 2, Anna Paulowna. Niet op Zondag. Tnin of Bouwboerderij van 1 tot 3 bunder. Ook genegen inventaris over te nemen. Br. lett W aan HIS WILM's Adv. Bur., Hippolytushoef. Te koop: Een z. g. a. n. BUITENBAND, 28IK, en dunne Carrierban den. Ook geschikt voor aan- hangwagentje, 262. Magnus- straat C 137, Schagen.- KOSTHUIS gevraagd, voor nette aardap pelselecteur. R. C. WAIBOER, Kneesweg 5, Anna Paulowna. Gevraagd: Een SCHOENMAKERSKNECHT, noodhulp of gevorderd halfwas, ook voor drie of vier dagen. A. DELIEN, Winkel (N.H.) Te huur gevraagd. EEN NETTE WONING, in Schagen, door echtp. z. kin deren, Schagenaars. Br. onder lett. D17 Bur. van dit blad. EEN BURGERWOONHUIS gevraagd, liefst omgeving Scha gen of Anna Paulowna. Brie ven onder lett. FS12 Bur. van dit blad. Wegsreloopen: Een klein zwart glad karig HONDJE, Terug te bezorgen C. KOSTERRezel- man, Wieringerwaard. VOORZIEN v. e. WERKMAN.' H. HOORNSMAN, Schoolweg, Julianadorp. DAGMEISJE gevraagd. Mcj. BLAAUBOER, Laan 204, Schagen. roode kool f 8.90 per 100 Kg., sprui ten f 10.50—15.50 per 100 pond, uien f 5.12—6.40 per 100 Kg., witlof I f 14.50, idem II f 12—6.60 p. 100 p. BR. OP LANGENDIJK, 13 Maart Aanvoer: 11150 Kg. roode kool f 8.30, 5450 Kg. gele kool f 7.60, 17800 Kg. D. witte kool f 5.80, 850 Kg. uien f 6.40, 500 Kg. bieten 4.5<k 130 Kg. witlof f 23.20-29. GEWIJZIGDE PREDIKBEURT. Vrije Evang. Gerei Qem. Alkmaar, Woensdagavond 7.45 uur, St Jacobstraat 22, Bijeenkomst

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 7