onncmö Groenindi wilden hoestpare/s DE LANGEDIJKER GROENTENVEILINGEN Marktberichten Siroop Bonnema in geconcentreerde vorm. Ideaal voor op reis! •Fa. A.A.BONNEMA. APELDOORN Alkmaar Geheelonthouders bijeen In café Central te Alkmaar hield de Noord-Hollandsche Propaganda Commisise van de N.V. tot afschaf fing van alcoholhoudenden dran ken Zondag haar algemeene verga dering. Uit het jaarverslag blijkt, dat on danks verschillende belemmeringen welke het werk der organisatie moeilijk gemaakt hebben, het over groote deel van dc leden het blau we ideaal trouwLzijn gebleven. Het aantal aangesloten afdeelin- gen verminderde door samenvoe ging van de afdeelingen IJmuiden en SantpoortBloemendaal Vvan 49 - tot 48. Het ledental steeg van 2376 tot 2384. De rekening en verantwoording over 1941 sloot op een totaal aan ontvangsten van f 1359.24, uitgaven 1221.54, alzoo een batig saldo op leverende van f 137.70. De reke ning werd op deze cijfers vastge steld. De begrooting 1942 sloot op een totaal bedrag van f 1170. De aftredende bestuurslèden, de hee'rcn T. Bijlstna, D. Kool en G. H. de Vröoine werden herkozen. Het Huishoudelijk Reglement van de Commissie vverd overeen komstig de daartoe gedane voor stelen gewijzigd. Naar aanleiding daarvan werd met ingang van heden, voorloopig voor den tijd van een jaar, dus tot aan de jaarver gadering. 1943. een bijzondere com missie ingesteld, welké in bijzon dere omstandigheden wanneer een alg. vergadering niet mogelijk is, in de plaats treedt van de alg. ver gadering. Vervolgens werden door den alg. secretar&L van dtf* N.V., den heer H. Ploeg Jr., eenige mededeelingen gedaan ove» de herdenking van het Eeuwfeest van de N.V., welke op 6 en 7. Juni a.s. zal worden ge houden te Utrecht. Op voorstel van het N.H.P.C.- héstüur werd besloten, zoo mogelijk ook in 1942 een of meer familie dagen te organiseeren, alsmede een weekend en ^treekvergaderin- gen ter versteviging van den on- derlingen band. Tijdons de vergadering heeft het 'Alkmaarsche Onthouderskoor voor een aangename afwisseling gezorgd door een paar maal op te treden, met een aantal goedgezongen lie deren. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. Er heerschte gistermorgen een drukte, die deed denken aan de beste dagen van voorheen. Het aan tal nuchtere kalveren blijft toene men. Met 481 overschreed het de 400 royaal. In den regel pleegt het op te loopeh tot boven de 600, zoo dat mag worden aangenomen, dat de stijging nog niet haar hoogte punt heeft bereikt.. Voorts' waren er 117 koeien, een bevredigend aan tal dus, 15 graskalveren en 1 scnaap. De taxatie-paardenmarkt werd #ezocnt door 48 dieren, een cijfer, dat beter is dan we dat tot dusver re in doorsnee gewend waren. De prijzen, die gelijk de naam van de markt reeds zegt in overleg met officieele .taxateurs worden vastgesteld, liepen van f 300 tot f 1325. EEN ZWIJNTJESJAGER. Een inwoner dezer gemeente maakte £ich de vorige week schul dig aan'diefstal van een rijwiel. Hij werd opgespoord en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. VERVALSCHTE BROODBONNEN. Door den Economischem Dienst van de Politie, alhier, is proces verbaal opgemaakt tegen een brood bakker, die een partij door een van zijn knechts vervalsche broodbon non ter verkrijging van een meel- toewijzing had ingeleverd bij dén gemeentelijken distributicdionst. al hier. Ook de knecht werd geverba liseerd. HOTELRATTEN. Tegen een bewoner van een loge ment, alhier, die zich aan diefstal schuldig maakte ten nadeele van een mede-bewoner is proces-ver baal opgemaakt. AL WEER DIEFSTALLEN IN HET ZWEMRAD. Vrijdagavond ontdekte een bezoe ker van het zwembad, dat uit zijn cabine zijn schoenen en zijn sokken waren ontvreemd. De dader werd spoedig gegrepen en tegen hem proces-verbaal opgemaakt. MINDERWAARDIG GEDOE. De vorige maand werd er een fa milie uit de woning gezoet. Later bleek, dat er enkele goederen van den uitgezetteh inboedel ontvreemd waren. Het mocht de Politie ge lukken den dader op te sporen en aan te houden. Tegen hem is pro cesverbaal opgemaakt. ANIMEERMEISJES. Proces-verbaal is opgemaakt te gen een caféhouder, die in de uit oefening van zijn beroep een twee tal vrouwelijke personen zonder de vereischte vergunning als animeer- meisjes in dienst had. FRAUDULEUS VERVOER. Tegen den gezagvoerder van een motorschip is proces-verbaal opge maakt terzake van bet zonder ver gunning vervoeren van een zak tarwe en meerdere zakken peul vruchten. Deze crïsisproducten wer den in beslag genomen. EEN WIJDVERTAKTE SMOKKE LARIJ. Een bestuurder van een vracht auto, die een partij witte bootten, groot ruim 600 kg., cjandestien ver voerde, werd geverbaliseerd, ter wijl de peulvruchten werden in be slag genomen. Uit het voortgezette onderzoek bleek, dat deze partij peulvruchten door een landbouwer, wonende te Winkel, in den smok kelhandel was gebracht tgeen den wijs van f 1.p. kg. Via verschil lende tusschenpersonen» was deze prijs opgevoerd tot f 1.80 per kg. De in dezen handel betrokken per sonen werden allen geverbaliseerd, terzake van overtreding der Distri- butiewet en der Prijsvoorschriftcn. PRIJSOPDRIJVING. Terzbke van overtreding van het Prijsaanduidingsbesluit is tegen een groentenhandelaar proces-ver baal opgemaakt, aangezien hij tij dens het venten zijn artikelen op zijn groentenwagen niet had ge prijsd. GEEN HONDENBELASTING BETAALD. Opnieuw is tegen een houder van een hond proces-verbaal opgemaakt terzake van het niet opgeven van het dier voor de belasting. LANGED1JR. DE VUILNISOPHAALDIENST. De vuilnisophaaldienst, welke een paar maanden geleden is in gesteld, i^ad de bedoeling het vuil nis per schuit op te halen. Dat de ze bedoeling niet tot werkelijkheid is kunnen komen, is duidelijk. De slooten waren niet te bevaren en veschillén'de woningen konden dus niet bereikt worden Ten einde aan den opzet te voldoen, heeft men met handkarren het vuilnis opge haald, doch als we „ons niet ver gissen, is er nu heel wat vuil op een andere plaats terecht geko men, dan dit het geval 7/>u zijn vgeweest bij een normale function- neering van den dienst. De solidariteit ver te zoeken DURE POOTAARDAPPELEN. In eenige vergaderingen van tuïn- bouwvereenigingen werd een be roep gedaan op de solidariteit van de tuinbouwers om elkaar bij even tueel gebrek aan pootaardappelen, tengevolge van de bijzondere om standigheden, te heipep, door tegen redelijke prijzén aan elkaar te leve. ren. Naar ons wordt medegedeeld, komt er van die solidariteit niet veel terecht. Er worden ons nog prijzen genoemd van f 20 en hooger per 100 kg. pootaardappelen. Zelfs hoorden wij den fantastischen prijs van f 35.— per 100 Kg. noemen, Zulk „elkander helpen'' heeft meer van elkander van de wal in sloot helpen. Wanneer hiertegen niets gedaan wordt zullen er onge, twijfeld vele tninders zijn, die in plaats van aardappelen een ander prodnet op hun land zullen gaan zetten, omdat bij dergelijke prijzen van pootgoed vooruit reeds kan worden berekend, dat geen droog brood kan worden verdiend. (De Landstand zou op dit terrein ze ker goed werk kunnen verrichten. Het is wel diep treurig. s Red.) ZUURKOOL. Er iS de laatste weken nog heel wat zuurkool afgeleverd, ofschoon de moeilijkheden met het vervoer er een remmenden invloed op heb ben geoefend. Ook werd er nog een flinke hoeveelheid, althans voor dezen tijd van het jaar, witte kool „voor het vat" aangevoerd. Van deze kool moest 10 pfct. van den aanvoer voor de zouterij worden bestemd. STEUNREGELING WERKLOOZE ARBEIDERS. Naar wij vernemen is deze ge1- meente vanaf 9 Maart 1942 voor de steunverleening aan werklooze land- en tuinbouwarheiders ge plaatst in de -7ë klasse, hetgeen over het algemeer^neerkomt op een steun verhooging van f 1.— p. week. Dit is alzoo een tastbaar voordeel voortspruitende uit de vereeniging der 4 kleine gemeenten tot één. EEN PROEFBEDRIJF IN DEN ZUIDSCHARWOUDER POLDER. Nader vernenlen we,'dat vanwege de provincie een proefbedrijf in den Zuidschanvouder polder zal worden gesticht ter grootte van 14 H.A. Zoolang de polder niet geheel her- kaveld is, mqgen zij, die hun land hebben ingebracht, en dit niet zou den kunnen in cultuur brengen, als de provincie genoemde oppervlak te opeischte, het nu voorloopig ge bruiken. Het volgend jaar zal. naar met reden mag worden verwacht, het proefbedrijf in exploitatie wor den gebracht. NIEUWE HUISARBEID. Vele personen aan den Langedijk en ook daarbuiten, vinei en al sinds eenigen tijd.werk en verdiensten in het klaar maken en verpakken van gerookte botjes en soholletjes voor de firma Vlug, aldaar. De visch wordt ontdaan van kop. staart, vinnen, graten, etc., terstond voor consumptie gereed in pakjes of kistjes verpakt en afgewogen. Dit werk geschiedt vaak bij de mcnechen aan huis. In deze wintermaanden beteekent een en ander een aardige bron van inkomsten. Als we thans de verschillende fac toren bekijken, dan zal men een geboren dwarskijker moeten zijn, om niet toe te geven, dat het met dc zaken niet slecht gaat, zelfs al zou men de bedrijfsonkostcn, in vergelijking met het vorige jaar, wat hooger schatten. Groote wenschen moeten dan ook blijkbaar niet meer vervuld wor den. De agenda van den Ned. Tuindersbond, welke verleden week zou zijn gehouden, doch werd af gelast, bevatte slechts weinig voor stellen, die op een slechten finan- cieelen toestand in den tuinbouw wezen. Alleen blijkt m$n hier 'en daar nog niet tevreden te zijn met de verhooging, welke om de 14 da gen op den prijs der stapelproduc ten wordt 'gelegd, als een te gerin- gp vergoeding voor arbeid en ge wichtsverlies en andere factoren, die de hoogere vergoeding, zoiiden wettigen. Bóvendien ging van som mige afdeelingen den wensch uit, dat de verhooging niet om de twee weken zou worden gegeven, doch elke week. De motieven, welke daarvoor pleit, kunnen echter groo-, tendecls wel op andere wijze on dervangen worden, zoo verzekerde men ons. Dat er altijd particuliere wenschen blijken té bestaan, daar van heeft deze week het bewijs ge leverd, door het bekend worden van de voorstellen, welke de jaar vergadering van het Centraal Bu reau heeft te behandelen. Noord scharwoude wenscht verhooging van den prijs der uien, De Streek vindt den prijs der vroege aardap pelen, zooals die verieden jaar was, te laag, een derde wil op heffing van maximumprijzen bij strenge vorst, om op die wijze hot vele werk, dat aanvoer mogelijk zou kunnen maken, te helponcn. Zoo komen hier en daar nog wel wenschen naar voren, die meestal voortspruiten nit de omstandighe den, waaronder, de tuinbouw tegen woordig moet werken. Die omstandigheden zijn wel bij zonder, sterk afwijkend van die, welke men hier gewoon wfis. Niet alleen dat vraag en aanbod de prij zen niet meer beheerschen, doch deze week en ook vorige kenmerk ten, ziel*"door, de bijzondere wijze, waarop.de handel plaats vindt. Aan 'de Broeker veiling werd nog viermaal npteering en aanvoer ver meld, te Noordscharwoude zagen, we dat slechts twee keer. De hoe veelheden, welke te Broek ten verj koop' werden aapgeboden, waren klein, al zijn wè dicht bij medio- Maart. Nog geen 12 spoorwagens roode kool, ongeveer dezélfde hoe veelheid gele en een 25-tal wagens De'cnsche witte. Dit verschilt aan merkelijk van den aanvoer in de overeenkomstige week van het vo rige jaar, toen er resp. 45, 50 en» 60 spoorwagens werden gepresenteerd Te Noordscharwoude werden 32 spoorwagens roode, ruim 3 gele en 28 Dernsche witte aangeboden vol gens de verschenen marktberichten A.s. Dinsdag, dus heden, kunnen weer producten worden aangebo den, niet meer dan ongeveer 8 van den -vooraad. Op die wijze voortgaande, zou er dus npg gedu dende 12 weken winterkool kunnen worden aangevoerd. Uit een ander blijkt wel, dat 'er in de afgeloonen week maar we|nig is verzonden Het aantal beschikbare spoorwa gens laat, naar fnen ons meedeel de, te wenschen over en ook -het vervoer met vrachtauto's is be perkt. Van verVoer per schip was nog "heelemaaï geen sprake. Geluk kig is bet gewichtsverlies n-iei groot, zoodat de tuinder, gewaar borgd door de 14-daagsche nrijsver- hooging. financieel er niet hij zal verliezen. De ongemakken zullen zich allicht ernstiger doen gevoe len. als-er straks druk werk on den akker Aanbreekt. Nog werden er kleine hoeveelheden' wortelen, uien, en bieten aangeboden. Tn de nrij- rpn kwam geen verandering, zon Hat ronrlp kool f 8.30. gele f 7 60 Deensche witte f 5 80, uien f 6.40 wortelen f 3.59—5.60 en bieten f 3.50—4.50 opbrachten. STUK GEREDEN HEKJES, ENZ. Wie een wandeling maakt door Langedijk, zal verbaasd staan over het groote aantal hekjes, die zijn stuk gereden, terwijl goten en water horden hpt op vele plaatsen deerlijk hebben moeten ontgelden. Een en ander maakt, dat is dui delijk, een verwaarloosden indruk, en als straks het mooie weer aan breekt, zal zeer zeker een en ander wel worden opgeknapt. Met veel ambitie wordt een dergelijk kar weitje doorgaans niet door de genaars aan de vaklui opgedragen, want ze vragen zich af, hoe lang bet gemaakte heel zal blijven. Ons zijn voorbeelden bekend, dat al tot viermaal toeiets is' hersteld. Dat is heusch niet prettig. ERNSTIG ONGELUK. Broek op Langendljk. Maandag middag gebeurde ter hoogte van de Ger. Kerk een ernstig ongeluk. Het driejarig dochtertje van den heer B. kwam met een poppenwagentje achter een aldaar geparkeerd staan de vrachtauto vandaan, juist toen een HABO-bus deze auto passeerde. Het kind geraakte onder een der wielen en wanneer de chauffeur niet uit alle macht geremd had, zou het kind ongetwijfeld dood zijn ge weest. Nu bleef het grooio wiel staan op een paar centimeter af stand van het borstje van de klei ne. Een harer armpjes was echter onder het wiel geraakt. Dr. Zwar- tevecn, die juist passeerde, ver leende de eerste geneeskundige hulp. Er werd proces verbaal van het gebeurde opgemaakt. Naar men ons mededeelt, treft den chauffeur geen schuld. HARENKARSPEL. DIRKSHORN. O, DIE ARIE Arie Schuit had Zaterdag 'den ge heel en dag heel zoet bij moeder gespeeld en was zoodoende nog niet op het ijs geweest, doch 's avonds moest het toch nog even geprobeerd worden. Dit probeeren werd Arie echter noodlottig, want het ijs op de achtersloot nabij 't „eiland" is zeer broos geworden, en liet gevolg was, dat hij tot aan-zijn hals' toe door het ijs zakte. Zonder hulp wist hij zich zelf te redden. Moeder heeft toen den drenkeling vlug uitgekleed en hem een extra Zaterdagsche beurt gegeven, want het water bij 't eiland is ver van frisch, mede doordat daar vele ..huiskes" heel broederlijk naast elkander staan. BILJARTEN. Dirkshorn. De vorige week heeft de biljartclub alhier een wedstrijd gespeeld tegen haar club genoot van de Stroet. De Stroet heeft gewonnen met 6 partijen te gen Dirkshorn "met 5. Laatstge noemde heeft een'verlies van 25 caramboles. SCHAKEN. Dirkshorn. De uitslagen van de voor de competitie gespeelde partijen luiden: Eerste ^las: Jan Levendig— W, 4. Bullooper afgebr. P. TijsenJb. Bakkum 1—0 Tweede klas. C. Schuit Az.T... Meinema 10 P. Hoeve—D. Nierop 1—0 A. van DijkJ. Kant Az. 10 P. SlotemakerA. N. Iping 0—1 WINKEL. VIERDE OPVOERING VAN „DER BETTELSTUDENT". We kunnen direct beginnen, met te zeggen, dat deze uitvoering weer bijzonder is geslaagd. Vooral de solozang was zeer goed, maar eigenlijk was alles in de puntjes verzorgd. De koorzang stelden we heel erg op prijs. Dat zijn we ook wel gewend, daar staat de eminente 'directeur, dc heer Nico Snel, ons borg voor. Noemen- we in het eerste bedrijf het duet van Symon (Der Bét,tel student) (G. Blaauboer) en Jan (J. W. Meijer), en het trio Palmatica (Mevr. T. Spaans—Bronder), Laura (Mevr. A.- Blaauboer—Jonk), Bro- nislava (Mevr. M. BuisGrin). Dat was af. Het Poolsche volkslied, gezongen door Laura, was even eens buitengewoon mooL In het tweede bedrijf noemen we vooral de duetten tusschen Bro- nislava en Jan, Laura en Symon. Ook het slotkoor van dit deel, waar de dans zeer goed tot zijn recht kwam, was heel mooi. Overste Ollendorf (P. Langereis) zorgde door het geheele stuk heen op onnavolgbare wijze voor de ko mische noot. Wij willen .hesluiten met de Zangvereenigingen „West-Frsia" van Winkel, „Caecilia" van Bar- singerhorn en het Zijper Salonor kest van Schagerhrug geluk te wenschen met deze wel zoo bui tengewoon mooie uitvoering, die als de hoogste prestatie van dilet tantisme kan» worden beschouwd. Hulde aan den leider, den heer N'ico Snel, zonder wien een clerge- ijk grootsch werk töch nooit tot dand zou zijn gekomen. Vermelden wij nog dat'bij de derde opvering van 8 Maart aan dé hedelstudenten persoonlijk bloemen zijn aangeboden door een dame. die onbekend wenschte te blijven. (Korverl NIEUWE NIEHORI' „EXCELSIOR" OP ZIJN BEST. De Vrooliike Vinken zongen een klaagzang Zondagavond gaf liet. Fanfare- orns .Excelsior" zijn Bonte Avond 1942, in de zaal van den heer Kos sen. De zaal was Hink bezet toen Wandeltocht met Pascben 150 K.M. door Noord-Holland Naar wij vernemen ligt het in het voornemen een 3-daagsche wandeltocht door Noordholland te organiseeren. Deze wordt uitge schreven door de W.S.V. „De lange Afstand Tippelaars", (de „LAT"). Het is thans voor de vijfde maal dat deze tocht geloopen zal worden en wel op 4, 5 en 6 April a.s. Het parcours omvat ongeveer 150 kilometer. Uiteraard kunnen aan deze tocht slechts goedgetrainde tippelaars deelnemen. Inschrijvingen kunnen worden gericht aan Jan W. Sleu tel, Westzaanstraat '13 te Amster dam. Vervoersfront bestaat één jaar SAMEKWERKING TUSSCHEN VERSCHILLENDE VORMEN VAN VERVOER NOOD ZAKELIJK. Zaterdagmiddag heeft te Utrecht het vervoersfront der N.S.B. zijn éénjarig bestaan herdacht. Zeer velen uit den lande waren naar deze vergadering gekomen. De leider van het Vervoersfront, de heer Brands en de heer Rost van Tonningen hebben gesproken. Betoogd werd, dat allereerst noodig is gebondenheid aan vaste tarie ven. Het autobusvraagstuk dient te wprden opgelost, door streek ver voermaatschappijen op te richten, 't Verhuren van schepen dient na den oorlog tot het verleden te be- hooren, er zal een verbond van particuliere schippers moeten ont staan. De sp'oorwegen mogen geen poliepachtige uitbreiding onder gaan ten koste van den particulie ren vervoerder. In het algemeen zal er samenwerking moeten zijn en het eene verkeer het andere niet in de wielen mogen rijden. Van den nood een deugd maken Enkele jaren geleden heeft men in den tuinbouw van West-Fries land wagonladingen tabakszand opgedaan voor het bestrijden van de zoo gevreesde draaihartigheid in de koolgewassen, 't Succes van deze onderneming was teleurstellend. Bijgevolg zijn de tuinbouwers vaak met vrij groote hoeveelheden ta- bankszand tot op vandaag den dag blijven „zitten". Evenwel heeft men thans een „ontdekking" gedaan en gemerkt, dat het zand toch nog er gens voor kan dienen, ja feitelijk een uitkomst biedt. Nu de „tabaks- nood" betrekkelijk hoog gestegen is, is 't oog op dit zand, voorheen wel verfoeid, gevallen. Zonder eeni ge bewerking wordt het in de pijp gestopt of wel het wordt gezeefd, bij welke laatste bewerking men ongeveer 1 pond van 5 pond over houdt. Ook sigaretten worden er uit gerold. En het behoeft wel nauwelijks te worden betoogd, dat er ook eem vrij levendige handel in het pro duct bestaat. „Excelsior" met een fiksche marsch opende, gevolgd door de Klompendans uit „Zar und Zim- merman" van Lortzing. Hierna kregen we de refreinzan ger, de heer G. Olie en de Vroolijke Vinken in hun repertoire. De vroo lijke Vinken zongen eerst voor ons Wiegenlied van Mozart en Groot moedertje van G. Langer. Beide nummers werden zeer verdienste lijk gezongen, doch dé naam Vroo- iijke Vinken leek on3 geen erg ge paste titel voor de zangers van de fanfare, want ze hadden heelemaal geen vroolijk repertoire. Na Princesse Clementine en Wie der- Praterleben door Excelsior, kre gen we na de pauze het tooncel- stukje „Solisten Revue", dat ons liet kennismaken met de diverse instrumenten, welke af zoo be- sneeld worden in een fanfare-corps. Hier ontbrak de vroolijke noot niet, waar Vooral de grime van den heer T. de Jong het zijne toe bijdroeg.' Na weder optreden van de Lusti ge muzikanten en den heer G. Olie als refreinzanger, die vooral hij „Ja Grün ist die Heide" goed op dreef was) besloot de fanfare met de Ou verture Printanière van J. Jour- quin, welke zeer zeker tot de best uitgevoerde nummers van dezen avond gerekend mag warden en de Feestrevue, waarin talrijke oude be kende wijsjes waren verwerkt, welke er wel toe bijdroegen de stemming in de zaal te verhoogen. Excelsior kan op een goed geslaag de uitvoering terugzien en onder de kundige leiding van den heer L. Olie uit Bergen zal zij zeker nog wel van zich doen hooren. (J. de Weerd.) ZIJPE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, bedroeg de afgeloopen week 104. In de overeenkomstige week van 1941, 1940, 1939, 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloo zen respectievelijk 26, 99, 100, 126 en 149. BENOEMING. St. Maartensbrug. Tot bedrijfs ront'rdleur aan de Coop. Zuivelfa briek „De Eensgezindheid" alhier, is uit een dertigtal sollicitanten be noemd de hefer H. Petter te Becm- ster. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. T. KlomvKort in den ouderdom van ruim 70 jaar. L. KLOMP. A. KLOMPBierman J. KLOMP A. KLOMP—Blokker G. KLOMP en Kleinkinderen. Gouw, Hoogwoud, 15 Mrt. 1942 Heden overleed, onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, M. van der Ham, Weduwe van P. Busé, in den ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam, Jb. BUSé. Breezand, 16 Maart 1942 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 19 Maart, vertrek vanaf sterfhuis 2 uur. Vereeo. Oud-leerlingen ST. MAARTENSBRUG. Op WOENSDAG 18 MAART, 's avonds 8 uur, in Café ROS SEN te St. Maartensbrtig Filmvoorstelling Leden 15 cent entrée, niet-le- den 40 cent Verzuim niet deze mooie land- bouwfilm te bezoeken. Verloren: EEN GRIJZE OVERJAS, Gaande van Belkmerweg over St. Maartensvlotbrug naar Schagen. S. KONING, Stroet, St. Maarten. Te koop: 4 WITTE KONJINEN, rammen, en" een paar zwarte lage Heerenschoenen, maat 41. bij G. KUIPER, B 60, Lutje winkel. Te koop gevraagd. Flinke hoeveelheid KUILVOER en HOOL Br. onder lett. BZ17 Bur. van dit blad. - Te koop: Een'in goeden staat zijnde ZAAIMACHINE, 7 pijpen. C. KRAAKMAN, St Maartensbrug. Te koop gevr.: 2 p. Ledikant met „Aaplng" en 3 of 4 deelig Bed. W. POLDERSlAN, Westerklieft 21, Wieringen. Te koop of in ruil voor leve- ringsplioht Afgekalfde Stamboekkoe, (3e kalf), hoog vetgeh., t.b.c^ vrij. N. D. KAAN, Wieringer» waard. Te koop gevraagd: Bevroren AARDAPPELEN, vergunning aanwezig. J. C. BORST, Veenhuizermiddenweg F 41, Heerhugowaard. Gevraagd: NET MEISJE, van 8 tot 3 uur. Mevr, HAR- TOG, Landbouwstraat D 146, Schagen. Gevraagd: EEN MERRIE. waarvan het veulen gestorven is. G. W. N'OOT, Ruigeweg, Schagerbrug. SINT PANCRAS. JUFFR. DALMETER GAAT HEEN. Op 1 April a.s. zal mej. W. C. Dalmeyer, ondenvijzeres aan de Openbare Lagere School haar werkzaamheden na bijna 40-jarigen dienst verlaten. Ongetwijfeld zal dit feit niet ongemerkt, voorbij gaanl MINDER WERKLOOZEN. Door de huidige weersomstandig heden kan worden geconstateerd, dat het aantal werkloozen dalende is. Het 'aantal bedraagt thans 14. GEEN SLECHT RESULTAAT. De gemeente Sint Pancras nam bij de laatste collecte W.H.N., rangnummer 15 in. Voorwaar niet slecht voor een kleine gemeente! BR. OP LANGENDIJK, 16 Maart. Aanvoer: 1000 Kg. bieten f 6.—» 200 Kg. witlof f 23.20—29. PURMEREND, 17 Maart. Aanvoer: 769 koeien: 390 koeien voor de levering,, gelde koeien 375 —436, melkkoeien f 450—620, 20 stia ren voor de levering, 1050 nucht. kalveren voor de levering, idem v. rl. fok 3045, 5 vette varkens v ,d. levering,, 45 magere, varkens f 2f>— 52, 240 biggen f 18—34, 2360 scha pen f 40—4)5, 95 bokken en geiten f 30-90-

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3