Oorlogsgeweldschade Neem 'n 'AKKER TJE De lucht invers van HCITIKA U Iets over materiaalbesparing Hoesten WietAennzn /ÜJhleiieJk Het rijk vergoedt veel, maar niet alles AANVULLENDE PARTICULIERE VERZEKERING BLIJFT GEWENSCHT. (Van onzen Haagschen corres pondent). Nu dezer dagen is afgekondigd, dat ook oorlogsschade boven de f50.000.voor de volle honderd procent kan worden vergoed, is het wellicht nuttig, nog eens de positie te beschouwen, waarin hij komt te ,verkeeren, die op een gegeven ©ogenblik door oorlogsgeweldscha- de wordt getroffen. Wij willen dan met name de afwikkeling van de huisrad dschade onder de oogen zien, aangezien dit vde schade is, waaraan zoowel arm en rijk bloot kan staan. Enkele maanden geleden er, gelijk men zich zal herinnerc een ingrijpende wijziging gebracht in de wijze van afdoening van deze schade. Gaf voordien de Staat een tegemoetkoming in de schade, ge grond op de huurwaarde van het door den gedupeerde bewoonde per ceel, de nieuwe regeling voorziet In een afwikeling op basis van bon derd procent van de waarde der verloren gegane goederen per 9 Mei, daarbij uitgaande van de op gaven van de betrokkenen zelf. Eerstgenoemde methode had voor de schade-enquête-commissies het voordeel, dat men kon afgaan op de gegevens voor de Personeele Belasting, doch schiep voor de betrokkenen uiteraard tal van on billijkheden. Deze worden thans uit den weg geruimd, zij het ook, dat Warmee nogal veel tijd ge moeid Is, omdat met vele slachtof fers mondeling overleg noodzake lijk blijkt. Tienduizenden schade-aan giften. De vele tienduizenden schade aangiften worden dus thans her zien. Behoudens Rotterdam (waar men ruim een derde gereed heeft), Middelburg en Wagcningen zijn deze werkzaamheden voor het ge- hesle land nagenoeg afgeloopen. De uiikeering volgens den huur waardegrondslag heeft reeds plaats gehad, cn wel in den vorm van re kening-courantboekjes bij de Mid- dienstandshanken. Deze vorm is gekozen om te voorkomen^ dat teveel „zwevend" geld in om loop zou komen, dat niet besteed zou worden voor de vervanging van verloren goederen. Ook met 't uitkeeren van de suppletoire scha deloosstelling wordt thans spoed betracht. Men kan dus zeggen, dat het, gezien het bovenstaande, wel degelijk zijn nut heeft om nog EEN NIEUWE LENTE EEN NIEUW GELUID.* VOOR WINTERMULP EEN FIKSCHE BUIT COLLECTE 20-21 MAART WINTERHULP NEDERLAND een aanvullende particuliere oorlogsniolestverzekering te sluiten. In de eerste, plaats wordt de huisraadschade slechts vergbed tot een maximum van tienduizend gulden. Maar daar. enboven dient men er rekening mee te houden, dat de vervan gingswaarde aanmerkelijk hoo- ger ligt dan de waarde per 9 Mei 1940. Schade-enquête-commissie. De molestmaatschappijen nu dek ken het risico, dat door dit ver schil ontstaat de gaping der halve ..tusschen de werkelijke waarde en de uitgekeerde waarde. En aangezien de werkelijke waarde sedert Mei 1940 nog geen dalende tendens te zien heeft gegeven hetgeen men kan opmaken uit de prijzen, die tweedehands meubi lair bijvoorbeeld op veilingen haalt doen ook de houders van oude polissen er goed aan, deze van tijd lot. tijd eens te herzien. Men kan dan ongeveer berekenen, voor welk bedrag men bijverzekerd diént te zijn om, mocht men door oorlogs- geweldschade getroffen worden, zich weer te kunnen inrichten zooals men dat gewend was. Spoedige afwikkeling. Nu de posten van 1940 voor het grootste deel zijn afgehandeld, be hoeft het ook niet zoo lang fe du ren alvorens men zijn uitkeering van fcen Staat in denzak heeft. Voor de aangifte hij de Schade- enquête-commissie is een termijn gesteld van 45 dagen; wanneer men dezen termijn nu niet ten vol le uitbuit, doch zijn opgave zoo snel mogelijk indient, kan betaling van de schadepenningen tegonwoordig reeds met c.a. twee maanden 1 ge schieden. De uitbetaling door de maatschappijen is veelal in de polis vastgelegd; er zijn zelfs onderlinge maatschappijen, die bepaald heb ben. dat afrekening eerst na den oorlog mogelijk Is. Er is nóg een risico, dat niet door den Staat wordt gedragen, t.w. de evacuatiekosten. In een polis zagen wij die omschreven als „de kosten van verhuizing, transport, opslag, hotel of pen sion, voortvloeiende uit mate- rieelê oorlogsschade aan het verzekerd objebt of het pand, waarin dit 'zich bevindt, of wel tengevolge van tijdelijke evacu atie in verhand met een niet- ontploften bom". Tot een maximum van duizend gulden kan men deze kosten even eens bij de particulier maatschap- rijen onderbréngen, waarbij er'na- drukkelijk op zij gewezen, dat eva cuatie op last van hoogerhand, in verhand bijv. met dreigend gevaar van krijgsverrichtingen of anders zins, hieronder niet is begrepen. Gok wanneer men vrijwillig be sluit, tijdelijk van woonplaats te veranderen, geschiedt zulks geheel voor eigen rekening. Organisaties van hnis- eigeoaren in één bond Aanmelden voor 1 April a.s. De cornm. voor de niet-commer- cieele vereenigingen en stichtingen maakt bekend, dat, krachtens een door hem op grond van de verorde ning no. 41/1941 van den Rijkscom missaris voor het bezette Neder- landsche gebied tot herordening op het gebied van de niet-commcr- cieele vereenigingen en stichtingen van 28 Februari 1941 genomen be sluit: 1. a) de Bond van vereenigingen van huiseigenaren in Nederland te Utrecht en b) de Zuidnederlandsche bond van huiselgenarenvereenigingen te 's-Hertogenbosch, als zelfstandige organisaties met ingang van heden zijn opgeheven. 2. de plaatselijke of andere bij deze bonden aangesloten organisa ties, alsmede alle andere vereeni gingen, bonden, lichamen en in stellingen van huis- en grondeige naren, met of zonqer rechtsper- De werkverruiming in Nederland BELANGWEKKENDE GEGEVENS. In het eerste nummer van Ar beidsbestel, het nieuwe orgaan van het Rijksbureau, den Rijksdienst voor de werkverruiming en den Ne- derlandschen Werkloosheidsraad (voortzettiqf; van het Tijschrift van laatstgenoemden Raad, de Arbeids markt en "Werk en Steun) wordt ondermeer het volgende medege deeld: het aantal arbeiders, sedert 20 Ju ni 1940 in Duitschland geplaatst, bedroeg totaal 195.410 en wel 129.641 niet-grgnsarbciders en 65.769 grens arbeiders. Tot en met 29 November 1941 keerden 44.767 Nederlandsche arbeiders uit Duitschland terug; het ledental van de werklozen kassen in Januari 1941 ongeveer 531.000 bedragende, was op 13 Sep tember 1941 gedaald tot 265.000. Na dien vond wederom een stijging van het aantal verzekerden plaats. Op 29 November 1941 was dat aantal 277.000. Op 23 December 1941, toen do werkverruiming voor cle kamp arbeiders en ingekwartiérden, als mede voor de per trein heen en weer reizende arbeiders was stop gezet, bedroeg het aantal tewerkge- stelden 37.332, van wie 28.222 bij cul tuur-technische en 9116 bij andere werken. Over de verschillende provinciën was het aantal te./erkgestelden als volgt verdeeld: Friesland 2192, Groniilgen 2800, Drente 1546, Over ijssel 4329, Gelderland 5963, Utrecht 2891, Noord-Holland 5898, Zuid-Hol land 5757 Zeeland 612, Noord-Bra bant 5183 en Limburg 206. Schikking van f 125.000.- NIEUWE MOGELIJKHEDEN BIJ DEN INSPECTEUR VOOR DE PRIJSBEBEERSCHING. Sedert Januari bestaat voor over treders van prijsvoorschriften de mogelijkheid tot het treffen van 'n schikking n!\et den Inspecteur voor de Prijsbeheersching. Hiermede wordt o.m. bereikt, dat de somtijds langdurige en kostbare procedure, waarvan de veroordeelde de kosten draagt, achterwege blijft. Deze fi guur is ook uit het gewone straf recht bekend en wordt voor lichte overtredingen zeer veel toegepast. Uiteraard komen lang niet alle vormen van overtreding der prijs voorschriften in aanmerking voor een schikking. In vele gevallen zal. de Inspecteur gezien den ernst der overtreding een veroordeeling nood zakelijk achten. Dat het treffen van een schik king zich echter niet uitsluitend bepaalt tot onbelangrijke zaken be wijst een schikking getroffen door den Inspecteur voor de Prijsbeheer sching te Amsterdam, waarbij de soonlijkheid, die zich met huis- en grondbezit, verhuur enz. bezighou den, alsmede alle met dergelijke organisaties verband houdende in richtingen en ondernemingen voor zoover zij-niet reeds zijn aangeslo ten bij de „Nederlandsche Bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers", geacht worden met ingang vaft heden bij laatstge noemden bond te zijn aangesloten. 3. de besturen van de sub. 2 be doelde organisaties mogen zonder toestemming van den commissaris voornoemd resp. van diens gemach tigde geen rechtshandelingen ver richten anders dan die, welke voor de afdoening van loopende zaken, het dagelijksch beleid rakende, noodzakelijk zijn. Ten einde uitvoering aan voor noemd besluit te kunnen geyen, zijn deze vereenigingen, bonden, lichamen en instellingen verplicht zich uiterlijk 1 April 1942 schrifte lijk aan te melden bij den commis saris voor de nie.t-commercioele ver eenigingen en stichtingen, afd. T, YVaalsdorperweg 72, 's-Gravenhage Tot liquidateur resp. gemachtig de voor deze herordening is aange wezen: de heer C. J. A. Parlevliet, hoofd van het prijzenbur. bij het dep. van Binncnl. Zaken, koningin Wjlhelminalaan 18.9 Voorburg (ZH) cn tot adviseur plv. gemachtigde de heer P. J. Schijf, Badhuisweg 18, Scheveningen. Rillerig Huiverig Laat AKKERTJES zorgen dat 't Kou-tje geen Kou woreft. Npem ze dadelijk want een kou kan gevaarlijk worden. De Nederlandsche Pynslil/er verdachte gelegenheid kreeg tucht rechtelijke veroordeeling te voor komen door betaling van een be drag van f 125.000. Het geval gaf, ofschoon een zeer groote winst ten onrechte was ge noten, door zijn bijzondere aard aanleiding tot afdoening zonder tuchtrechtelijke veroordeeling, daal de maatschappelijke schade, door de te hooge prijsberekening aange richt, wegens het betrekkelijke lu xe-karakter der goederen van ta melijk geringen omvang was. De wereld in weinig woorden Turksch—Bulgaarsche handelsbe sprekingen begonnen. De han delsbesprekingen tusschen Turkije en Bulgarije hebben een aanvang genomen. De onderhandelingen hebben een uitbreiding van den goederenruil tusschen beide landen ten doel, alsmede een nieuw han delsverdrag. Waarschuwende woorden. De voormalige Canadeesche minister president Viscount Bennett, die zich reeds geruimen tijd in Engeland bevindt, heeft, naar de Daily .Ex press meldt, in een rede te Ches terfield verklaard, dat het lot van Nederland en België den een of an deren dag ook Engeland zou kun nen treffen. De dienstplicht in de Ver. Staten. Uit New York wordt vernomen: De trekking van het lot ter be paling van de volgorde der 9 mil- lioen mannen van 20 en 21 jaar en 36 tot 44 jaar, die in Februari in militairen dienst moeten opko men, is geschied. De wervelstorm in Amerika. Vol gens de laatste berichten bedraagt het aantal slachtoffers veroorzaakt door de wervelstorm in het Zui delijke en centrale deel der Ver. Staten 132 dooden en 1000 gewon den. De aangerichte schade wordt op 3 millioen dollar geraamd. Vrouwelijk hulpkorps in de Ver. Staten. Het Amerikaansche huis van afgevaardigden heeft met 249 tegen 86 stemmen een voorstel aan genomen, dat beoogt een vrouwe lijk hulpcorps van 150.000 vrouwen te vormen. Het voorstel heft de be perking van den vrouwelijken hulp dienst tot het Amerikaansche con tinent op. Eenige eenheden van den vrouwelijken hulpdienst kun nen ook naar verafgelegen voor posten wórden gezonden. Maatregelen tegen communisten in Servië. De Servische minister raad heeft een verordening uitge vaardigd, inzake het in beslag ne men van het vermogen* van perso nen, die wegens communistische of anarchistische actie veroordeeld zijn. Gouverneur van Triniad afgetreden. Te Londen is officieel medege deeld, dat Sir Hubert Young om gezondheidsredenen is afgetreden als gouverneur en commandant van Trinidad en Tobago. Italiaansch weermachtsbericbt ROME, 18 Maart, Het 0ó5e weermachtbericht luidt: Vijandelijke elementen hebben een stelling ten Oosten van Tinimi aangevallen; Na tegenaanvallen werden zij teruggedreven met ach terlating van enkele g^vangenenen, ondqr wie een officier. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherché) door UDO VAN EWOUD. 10 „Om onbekend te blijven...!" „Om onbekend te blijven vóór zijn dood? Wat kan hem daaraan gele gen zijn? Een levensmoede ziet men zijn duistere voornemens niet aan. Hij kon zich vrijelijk overal bewegen zonder dat bij iemand de gedachte zou opkomen, dat hij met zelfmoord plannen rondliep. Nee, dokter, die veronderstellingverwerp lk onmid dellijk..." „Goed, ik wil daar niet verder over Btrijden ten slotte, zal ik eerst nog eens een nauwkeurig sec tie op het lijk moeten verrichten, alvorens mij een juiste meening te kunnen vormen maar als je er zoo stellig van overtuigd bent, dat hier van moord sprake is. dan dunkt mij toch veeleer de veronderstelling voor de hand'te liggen, dat deze man het voornemen koesterde den ander, die zich in zijn gezelschap be vond, van liet leven te berooven. Wanneer je mij vertelt, dat hij zich grimeerde om voor den ander onbe kend te blijven en hem zoodoende mee te lokken naar dit huis,.-dan is dót tenminste een theorie, welke ik voorloopig zou kunnen onderschrij ven..." Hoewel in deze redeneering een logische gedachtengang niet te ont kennen viel, had Sanders toch het onbestemde gevoel, dat de politie deskundige deze hypothese slechts naar voren bracht om hem, den niet wetenschappelijk geschoolden speur der, dwars - te zitten. H\j irriteerde hem eenigszins. maar hij was te ver standig om dit te laten blijken. „Nee, dokter, dat vèrtel ik u niet, al moet ik u toegeven, dat die ver onderstelling nog zoo dwaas niet is. Natuurlijk heeft hij zich vermomd om onbekend te blijven, maar wan neer hij een ander in dit huis.had gelokt, zou hij zich ook vrij zeker als de bewoner hebben gedragen..." „En waaruit leidt je af, dat dat niet het geval is geweest?" vroeg Wils, die al aan het gelaat van dr. Jurriaqs zag, dat deze zijn vriend begreep, terwijl het hem zelf daaren tegen nog volkomen duister was, waar Sanders op doelde. „Wel, Miel," antwoordde de in specteur met een ietwat ironisch glimlachje, „als deze man zich hier als gastheer had voorgedaan, zou hij zeker in de eerste plaats z^jn jas hebben uitgetrokken de bezoeker kan" die tenslotte aanhouden, wan neer het in zijn bedoeling ligt slechts even te blijven! en voorts zou hö in dat geval zelf hebben plaats ge nomen op den stoel by het schrijf bureau en niet op den divan." „Geen mensch zal u kwalijk ne men, dat u dat o er het hoofd zag, meneer Wils", zei dr. Jurrians, „maar dat ik het niet direct op merkte, is een vrij ernstige blunder. Wanneer het geen zelfmoordgeval is, kunnen we dus aannemen, dat deze man door een ander hier in huis is gebracht. Hoe is dat gebeurd, Sanders?" „Waarschijnlijk is hg in het bezit geweest van een xleutel," antwoord de de inspecteur, „tenzij juffrouw Keizer Saterdag bij haar vertrek de deur niet goéd heeft afgesloten..." Op dit oogenblik werd de schuif deur naar de Ion plotseling open geschoven en verscheen- het hoofd van de huishoudster om den hoek. „Ik heb de buitendeur wel degelijk goed gesloten", beet ze Sanders vin nig toe^ „en als u het niet gelooven wilt, dan vraagt u het maar aan Hendrik Lampe!" „Ik wist niet, dat u zoo dicht in de buurt was, juffrouw Keizer," zei Sanders, droog. „U komt werkelijk als geroepen, maar overigens zou ik u toch vriendelijk willen verzoeken niet aan de deur te luisteren. Wat hier besproken wordt, is niet voor Ja en alleman bestemd". „Ik luisterde niet aan de deur," verdedigde de huishoudster zich. hevig verontwaardigd. ,,Ik ben hier naast aan 't stof afnemen en zoo hoorde ik toevallig, dat u het over my had. Ik heb dertig jaar lang by de beste families de huishouding ge daan ik kan al m'n getuigschrif ten laten zien, 't een nog mooier dan het ander, maar u zult er niet zóóveel in vinden over aan dê deur luisteren. Bij baron Van Twist tot Zevenbergen ben ik negen jaar lang kind in huis ge\ eest, meneer de commissaris, ik heb er aan tafel ge- geÉMi en toen hij op z'n tachtigste stijf was van de rheumatiek, heb ik hem verzorgd als z'n vrouw... Alles liet-ie aan 'me over, maar ik wist precies waar m'n plaats was en ik had het waarachtig niet noodig om door let sleutelgat te kijken. Dat liet ik aan de booien over..." Sanders achtte het tijd om in te grijpen. (Wordt vervolgd.) 184. Met andere woorden, een uit- noodiging om door te loopen. Ze liepen door en opeens wees Piet op een schoorsteen en een stuk dak, dat boven de boschjès uitstak. Daar zal een landgenoot wonen. Piet, 'jonge, zet niet zoo'n opgeblazen ge zicht, de bewoners zouden je wel voor erg verwaand kunnen houden. Laat ze cle bijen-steek 'krijgen, mom pelde Piet niet erg vriendelijk. SAMENWERKING ONDER DUITSCHE LEIDING. „Wij zien duidelijk in, dat de ge weldige taak, die ons niet alleen wordt aangewezen door den eco- nomischen nood dezer tijden, doch ook door den vorschenden blik in de toekomst, slechts dan kan wor den verricht, wanneer boven bet egoïsme van ieder afzonderlijk, Jiet belang van het algemeen den door slag geeft." Op duidelijke en ondubbelzinnige wijze heeft Adolf I-Iitler met ^deze woorden te verstaan gegeven, dat, na overwinning van de individualis lisch-liberalistische opvatting en ideologie, voortaan bij de jeugdige volkeren, die medewerkers aan den opbouw van Europa en de wereld boyen elk persoonlijk belang van den afzonderlijken mensch, de be langen van de gemeenschap, en bo- v^n elk persoonlijk voordeel het ge meenschappelijk welzijn van het volk moeten staan. Daarmede is nog eens nadrukkelijk onderstreept, dat alleen de gemeenschappelijke prestatie onder bekwame leiding in staat is, den tijd van een volk in nood te boven te kómen, oih uiter aard dan ook na bet overwinnen der moeilijkheden allen aan de re- sul tatpn van den den strijd te la ten deelhebben. Ook de arbeid v$m beroepsgroe pen en organisaties van het openbare leven heeft slecihls be- teekenis wanneer hij dient tot het welzijn van het geheel. Dit geldt uiteraard vooral voor het economische leven van een volk,, voor de industrie van een land en voor de daarin werken- de en scheppende techniek. Een belangrijk deel van elk in genieurswerk is altijd geweest om met zoo gering mogelijk verbruik van materiaal en'grondstoffen, ar beidskracht en energie, procfucten van maximale perfectie te schep pen. Het werk van den ingenieur wordt'echter zeer bemoeilijkt door de omstandigheid, dat het handha ven der vervaardiging van vele din gen van dagelijksch gebruik een voudig niet meer mogelijk is en ver antwoord kan worden,' dóórdat de metalen onregelmatig over de we reld verdeeld zijn en er een aan zienlijk verbruik van schaarsche, metalen is. boor het gebruik van Hoestival. verdwijnt Uw hoest geheel en al „Wat Mljnhardt maakt Is goed". Flacon 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DERKSEN ZONDAG IN BERLIJN. BERLIJN, 18 Jlaart. (A.N.P.) Zondag a.s. worden in de Deutsch- lancihalle te Berlijn internationale wielerwedstrijden gehouden voor beroepsrenners.% Hierbij zal ook on ze landgenoot Derksen van de par tij "zijn, terwijl eveneens de Decn- sche kampioen Will Falck-Hansen aan den start zal verschijnen.- Hun tegenstanders zullen Toni Mcrkens en Jean Schorn zijn. ESTAFETTELOOP TE AMSTER DAM. De athlctische vereeniging „1923" te-Amsterdam, houdtZaterda.g 16 Mei een estafette op de Sintelbaan aan het Olympiaplein .te Amster dam. De estafette wordt gehouden over een afstand van 5200 m. met de volgende afstanden per loopcr: S00, 406. 200, 200, 1000, 200, 200, 400, 800 cn 1000 meter. Er wordt gestart in twee afdcelin- gen n.1.: a. (nationaal) specifieke - ver eenigingen der N.A.U. b. (regionaal) in Noord-Hólland gevestigde gemengde sportvereni gingen en in Amsterdam gevestig de niet bij de N.A.U. aangesloten sportyéreenigingen. Voor deze laatste catégorie (geen leden van de N.A.U.) zijn afzon derlijke prijzen beschikbaar. De inschrijving sluit Maandag 4 Mei 1942 laatste post. Inschrijving bij den heer J. H. Moerman, Brink- straat 53 bv., Amsterdam-Oost. Duitschland heeft sinds vele ja ren zijn bijzondere aandacht ge schonken aan cle lu^estic van de mctaalpositie in de Ëuropeesche landen en van het metaalverbruik ter dekking van de behoefte aan goederen van het Ëuropeesche be drijfsleven. Indachtig de vcrplichr ting van jtllc volkeren tot den ge- meenschappelijken opbouw van ons Ëuropeesche contingent, is ,het Duitsche volk bereid het resultaat van zijn moeizaam onderzoek op dit gebied aan zijn Ëuropeesche nabuurlanden ter beschikking te stellen." Steeds weer werd door vergade ringen, besprekingen en tentoon*- stellingen het denkbeeld van ma teriaal wijziging en materiaalbespa ring als dwingend gebod van onzen tijd onder de ingenieurs verspreid. Met de oprichting door den Rijks commissaris voor hot bezette Ne- dorlandsche gebied van de mate- riaalbespariugscommissie en de be noeming van den materiaa^bespa- ringscommissaris, is thans aan de zen arbeid ook. voor Nederland een richting gegeven, waarin de stel selmatige uitvoering der maatrege len die in het belang zijn van liet Nederlandsche volk, gewaarborgd zal zijn. Eenige honderden fabrie ken der Nederlandsche industrie en alle voor het verbruik van mate riaal en grondstoffen verantwoor delijke Nederlandsche instanties, zijn tot samenwerking onder DuitJ sche leiding opgeroepen. Heden vindt de eerste groote vergadering plaats van al -.deze instanties met do in de fabrieken der Nederland sche industrie benoemde gevol machtigden inzake "het mate riaal verbruik. Gaarne reiken.de aan ervaring rijker geworden Duitsche ingenieurs hun kame- raden in1 Nederland .de hand. Zij willen hen helpen om reeds thans, tijdens den oorlog, in Nederland de mogelijkheid te scheppen, voor hun werkende medemenschen in "het bedrijfs leven na den oorlog niet al leen het juiste arbeidsveld te verkrijgen doch hen ook aan den grooien komenden opbloei van het sociale leven te laten deelnemen. RADIOPROGRAMMA VBUDAG 20 MAART 1912. Hilversum ÏM15.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoonmuzlek.' 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble „De Kwintslag". 12.00 Orgel concert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Pro ductieslag. 13.15 Gerard vai} Krevelen en zijn orkest en soliste. 14.1)0 Dp Haarlemsche Or- kestvereeniglng ei) solist en gramofoonmuzlek 16.00 Cyclus: „De zeven kruiswoorden". 16.20 Gooisch Kamermuziekgezelschap en gramo foonmuziek. 17.15 a.N.O.: Nieuws-, economi sche en beursberichten. 17.30 Vpor de jeugd. 17.45 Gramofoonmuzlek. 18.00 Sportweténs- wfiardlghedon. 18.20 Oramofoonmuziek. 18.35 Neerlands stem van het Oostfront. 18.50 B.N.O.: Economisch praatje' over den land bouw. 19.10, Gramofoonmuziek. 19.30 Orkest Otto Hendriks. (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschlkkem. 20.15 Schrammelkwar- tet en soliste. 20.45 Radlotooneel. 21.00 Ster ren zingen tn het Spaansch (gramofoonplaten- programma). 21.30 Pianospel. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 23.30 —24.00 Klaas van Beeck en z^jn orkest. (opn.J. Hilversum II. 301.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muzlek. 10 00 Morgenwijding. 10.16 Gramo foonmuziek. 10.40 Filmpraatje. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.15 Zang met pianobegeleiding. 11 40 Gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Rent meester. 12.45 B.NO.: Nieuws- en economi sche berichten. 13.00 Gevarieerd middagpro gramma. 14.00 Voor de vrouw. 15.45 Gramo foonmuziek. 16.00 Amabile-Sextet. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Saionorkest. 18.15 De heeren van der Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. V. 18.30 Reportage. 18.45 Orgel concert en zang. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40- Spiegel van den dag. 19 50 B.N.O De Jordaner ver telt over sociale nooden. 20.00 B.N.O.:\Bngel- sche uitzending: Hollands 1 political aspects. (Voor de Radiocentrales: Gramofoonmuziek). (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radlocentraies die'over een lijnverbinding met de studio be schikken). 20.15 Het UtreChtscb Strijkkwartet. 21.00 Boek' esp.-eklng 21.15 Gramofoonmuzlek. 21.45 B N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramo foonmuziek. 22.1022,15 Avondwijding. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schagen. - Buitenland, Alg Reportage en Stfeeknieuws: Fred, Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder. -

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2