BEKENDMAKING Oud papier De herverkaveling van den Zuidscharwouder Polder STROO Marktberichten jfictntUtfuUt fuitjo W Wl«tl»n 55 ct. Zakje i 2 t»bMt«n 7 c». Alkmaar PROPAdANDA-AVOND VAN r DEN N.H.W.B. fn verband met de dit jaar van 17 tot en met 20 Juni a.s. te hou den avond-vierdaagsche, hield de Noordhollandsche Wandelsportbond Zaterdagavond in de groote turn zaal van den Muziektuin een goed geslaagde propaganda-bijeenkomst. Na een inleidend woord van den beer Boxern, hield de heer H. J. A. Lücker uit Den Helder zijn cause rie, die werd geïllustreerd met fraaie gekleurde opnamen van den fotograaf Bijl uit Amsterdam. De zaal was goed bezet en de aanwezigen, die grootendeels zelf wandelaar waren, bleken het gebo- dene op hoogen prijs te stellen Ook de goocheltoeren van professor Caki, waarmee de pauzen werden gevuld, vielen in goede smaak. tPRIJSUÏTDEELING tëml- Wielerwedstrijd om het Bpir Alkmaarsch kampioenschap De uitslagen der gehouden k&m- ploensohapswedstrijden gaven we al reeds. Het eenige punt, dat nog restte, was de prijsuitdeeling. Deze had Zondagmorgen plaats in de zaal ven den heer K. Groot in de Pieterstraat. De bijeenkomst werd geopend door den heer K. Verwer, voorzitter van „Alciparla". Deze gaf vervol gens het woord aan den heer J. Werkman, die de prijzen aan de winnaars overhandigde. De winnaars namen met een pas send woord hun trofeeën in ont- vangst, de Alkmaarsche kampioen Kar Blok natuurlijk aan het hoofd. De samenkomst werd gesloten door den heer D. Jupijn, voorzitter van Victrix, die zich gaarne aan- 6loot bij de woorden van den heer Werkman en die hoopte,, dat de wintercompetitie dobr een zomer competitie zou kunnen worden ge volgd. MOOI WERK GEGUND. De Rijkswaterstaat heeft het; ver richten van verschillende werken (herstelling- en onderhoudswer ken) op 't gedeelte Berkhout, voor malige Zeedijk van rijksweg Am sterdam-Den Oever opgedragen aan N.V. P. Daalder's Aan heem- bedrijf te Alkmaar voor f 21,864. Uit de oude doos 23 MAART 1573. Den 23 Maart 1573 werden Corne- lis Willerosz. Kroon en Matthys Reyers gezonden naar de Vergade ring, die door Sonoy was bijeenge roepen om toe Ie stemming in de heffing van de 100ste penning Aan Alkmaar zou van deze heffing in aftrek worden gebracht al hetgeen de stad ten kosten legde aan het leger, dat zich bevond te Egmond en te Helloo. (Boomkamp). ZIJPE. WERKLOOSHEID. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, ge daald van 104 tot 93. In de overeen komstige week van 1941, 1940, 1939, 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen respectievelijk 18, 71, 98, 116 en 129. N. UITBREIDING VAN HET SCHOOL. TUINWERK. Dezer dagen hebben Burgemeester en Wethouders ten Raadhuize een bespreking gehad met de Hoofden der O. L. scholen in verband met de aanhangige plannen inzake het doen aanleggen varf schooltuinen. Het is n.1. de bedoeling bij elke O. L. School dezer gemeenten een schoqltuin zooals eenige jaren ge leden te Schagerbrug reeds is ge schied aan te leggen. De plannen zijn reeds in een zoodanig stadium dat de schooltuinen dit voorjaar in exploitatie genomen kunnen wor den, GROENENDE WEIDEN. St Maartensbrug. Voor de Ver- eeniging van Oudleerlingen van de" Landbouwwintercursus werd Woensdagavond 18 Maart j.1. In de zaal v. Café Kossen de film „Groe nende Weiden" vertoond. De be langstelling was groot en dat ver diende deze prachtige film ten vol le. Zij gaf een beeld van het werk, dat de melkveehouders aan hun weiden moeten besteden en het bleek hier ook duidelijk, dat de re sultaten in overeenstemming zijn, met de toewijding, waarmee dit werk gedaan wordt. Duidelijk werd getoond' de verschillende wijzen, waarop greppels worden gegraven. Het was schilderachtig gezicht het vee in het voorjaar weer voor het eerst naar de weiden te zien gaan. Ook maakten we kennis met de verschillende manieren, waarop liet gras voor den winter wordt gecon serveerd: vanaf de moderne kunst- De Burgemeester van SCHA- GENT brengt ter algemeene kennis, dat van heden ai oud papier niet meer bij de ge wone vuilnis mag worden ge voegd, doch afzonderlijk moet worden bewaard en worden afgegeven aan den reinigingsdienst in een sloten emmer of bak. Schagen, 21 Maart 1942. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. droog-methode tot het „gewone" hooien, zooals dat hier des zomers gebeurt. Het mooie, van deze film was, dat zij het boerenbedrijf toon de zooals het in verschillende stre ken van ons land wordt uitgeoe fend, vaak met groote verschillen wat betreft het gebruik van werk tuigen. Juist daarom was het voor do belanghebbenden, waarmee de zaal grootendeels gevuld was, zoo n leerzame avond. „Groenende Wei den" is echter niet alleen eon be drijfsfilm, maar staat ook als kunst product op zeer hoog peil. Prachti ge landschaps- en bloemenopnamen boeiden het oog, te mooier, daar het een kleurenfilm was. Op duidelijke wijze werden verschillende heelden toegelicht en mede hierdoor kunnen de organisee rende vereenigingbn op een buitengewoon goedgeslaagden avond terugzien. (De Leeuw.) EINDLES LANDBOUWCURSUS. St. Maartensbrug. Op Vrijdag 20 Maart j.1. werc( in tegenwoordig heid van de Comm. van Toez. de laatste les vart den alg. landbouw- cursus te St. Maartensbrug gehou den. Aan alle leerlingen van dezen cursus kon door den voorz. van de Comm. van Toezicht, den heer Jon- gejans een diploma worden uitge reikt en wel aan R. van Buuren, K. Blaauboer, T. Brommer, J. de Boer, P. Breed, A. Tiel en J. W. Rijs met zeer veel vrucht; H. Swan, P. Berkhouwer, K. Breed en J. Nieuwland met veel vrucl*t; A. Schoorl, J. Hoogland, K. Nieuwe- land, P. de Boer en P. Noot met vrucht. Uit naam van de medecursisten dankte de heer J de Boer het hoofd van den cursus den hr. J. Leeuwen Tevens werd den heer Leeuwen een cadeau overhandigd. Na een opwekkend woord van den voorzitter der vereen, van oud- leerlingen, "den heer K. Vader, ga ven alle cursisten zich op als lid 'van bovengenoemds, vereeniging. L ANGEMJK DE TUINDERS VAREN WEER. Sommige tuinders hebben het ge waagd, weer per schuit hun kool naar de markt te brengen. Het ging echter met groote moeilijkheden ge paard: de brokken ijs, die nog in groote hoeveelheden in de Voor burggracht drijven, maken het voortboomen van de schuit buiten gewoon moeilijk. DE SCHOOLTIJDEN. De schooltijden worden met in gang van 1 April a.s. gewijzigd. Er zal dan school zijn van kwart voor negen tot kwart voor twaalf, en van kwart vtfbr twee tot kwart voor vrer. 's Zaterdags- en 's Woen dagsmiddags zal er geen school zijn. f ZIJ LIETEN DE ZAAK ZOO ALS ZE WAS. Noordscharwoude. De Zondag morgen gehouden stemming ker- keraad of kiescollege had tot uit slag dat het beroepingswerk voor cie Ned. Hcrv. Gemeente alhier In handen zal blijven van den Kerke- raad. HEERHUGOWAARD BEKEND BURGER VERTROKKEN In den loop dezer we^k is de hr. J. de Jong, oud-armenva Ier uit de ze gemeente naar Alkmaar vertrok ken. De Jong genoot een algemee ne bekendheid, door de betrekkin-, gen, die hij doorloopend met het publiek onderhield, vanwege de talrijke malen dat op hem door di verse vereenigingen voor weldadig heid een beroep werd gedaan om als collectant op te treden. Roven- dien was De Jong gedurende eeni- gen tijd telefoonkantoorhouder en magazijnmeester van bet Witte Kruis. FIETSEN BLIJVEN IN TREK. Van de familie Weel, Rustenbur- gerweg, alhier, is Zaterdag j.1. een tweetal fietsen gestolen. Den volgenden dag werden de karretjes op cenigen afstand van het huis teruggevonden, doch., ontdaan van de banden. HARENKA RSPEL. WAARLAND. De eindstand van de 2e klas van „Perseverantia" is als volgt: F. Ruiter 22 14 3 5 31 D. v. d. Gulik 22 12 5 5 29 Jb. Moras 22 10 7 5 27 Jb. Schrama 22 12 2 8 26 A. Zwagerman 22 9 7 6 25 "P. Dekker 22 8 7 7 23 Jafr Bakker oo 9 5 8 23 Th. v. d. Gulik 22 9 3 10 21 H. Kamper 22 9 3 10 21 C Pater 22 7 4 11 IS J. Bos 22 4 2 16 10 W, Zwagerman 22 5 0 17 10 IK7ANNEER het aanstonds weer mogelijk zal zijn, om grond werk te verrichten, zal men in den Zuidscharwouder Polder beginnen aan de laatste ronde. Ongeveer twee derde gedeelte van hetvoor her verkaveling en heroutginning be stemde terrein is thans reeds klaar. Nu moeien nog het Westelijkste deel van den polder en de z.g. Zout- berg, ten' Noorden van de Hasse- laarsweg, onder handen genomen wordën. Daarvoor zullen zooveel mogelijk werkloozen aan het werk worden gesteld, opdat 'het werk dit najaar gereed zal zijn en de verdere ver deeling van den grond kan geschie den. Er is, naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, werkgele genheid voor een goede 200 man. Als men het poldertje thans eens beziet, kan men wel een indruk krijgen van hetgeen bereikt zal worden, als straks het werk geheel gereed is. De pol dor wordt van Noord naar Zuid doorsneden door twee bestrate wegen, welke het mogelijk zullen maken, dat iedere eigenaar langs den weg zijn land zal kunnen bereiken. Zooals ook in andere ruilverkavelingen het geval is, zal men in de Zuidscharwouder polder niet meer het vervoer te water kennen, doch per as. Wat de resultaten beireu, welke zijn behaald met de verleden jaar in cultuur gebrachte gronden, ver namen wij dat deze zeer tevreden- stollend zijn. Ook op de plaats, waar voorheen de groote oppervlakte wa ter was, heeft men in het afgeloo- pen seizoen tuinbouwproducten ge teeld, die voor die van het z.g. ou de land niet. onderdeden. Het ziet er naar uit, dat; de land-aanwinst, welke hier gemaakt zal worden', gerekend wordt op ongeveer 14 H.A., van gelijke kwaliteit zal zijn als die van het oude land. Ook verschil lende perceelen van het oude land zullen tengevolge van de bewerkin gen ongetwijfeld in waarde vooruit gaan. De slechte grond en de groo te oppervlakte rietschor, het „zak- kertjesland" waar de Zuidschar wouder schooljeugd 's zomers zoo fijn een paar natte voeten ging ha len, zijn naar beneden gewerkt en de goede teelaarde is over de nieu we verkregen 'oppervlakte verdeeld. Een dezer dagen heeft een voor- loopige toewijzing van de lande rijen plaats gehad. Bijna alle land eigenaren, die in deze ruilverkave ling hebben „ingebracht", konden reeds de voor hen ingebrachte op pervlakte weer in gebruik nemen. Bij den aanvang van de ruilverka veling \yas er ruim 24 H.A. land en IS H.A. water.'Op het oogenblik, nu nog ongeveer een derde gedeelte moet worden bewerkt, is er al on geveer 23 H.A. cultuurland in ge bruik. Hiervan heeft de Provincie Noordholland 2 H.A. toegewezen ge kregen. Wanneer straks de geheele polcler verdeeld zal worden, zal de ze oppervlakte worden vergroot tot 10 H.A. Daarop zal vanwege de Provincie een Proefbedrijf worden gesticht, zooals er ook een is in "den westelijken proefpolder van het Geestmerambacht. Er moest, om allen eigenaren de door hen ingebracht oppervlakte te doen benutten, nu nog slechts 3l/2 H.A. worden toegewezen in den proafpolder in het Geestmeram bacht. Ten aanzien van de uiteindelijke verdeeling van de landerijen deel de men ons mede, dat iedere eige naar zijn land nu bij elkaar zal krijgen. De kavels, welke thans ge maakt zijn, zijn ongeveer 1 H.A. groot. Als de werkzaamheden zijn afgeloopen wordt een taxatie ge houden van den grond. D'e „inbren gers" zullen dan de in geld uitge drukte waarde van hun inbreiw; te rug krijgen in land, dat berekclid is tegen de laatste taxatieprijzen. Ie mand wiens land bij den inbreng hooger werd getaxeerd dan de eind- taxatie zal zijn, zal meer land terug krijgen; is de taxatie bij de eind- toewijzing hooger dan die bij den inbreng, doordat het landvan betore kwaliteit, is geworden, don/zal hij minder land toegewezen krijgen. Naar alle waarschijnlijkheid zal er nog een oppervlakte land onver deeld blijven, doordat de land-aan winst 14 H.A. bedraagt en de Pro vjncle 10 H.A. hiervan tot zich trekt. Dit overblijvende land zal pondspondsgewijze over de inbren gers worden verdeeld, die hot tegen den taxatieprijs bij hun bezit kun nen voegen. Dat. dit voor. niemand oen bezwaar behoeft te zijn van wege de financiën, zal duidelijk zijn, als wij mededeelen, 'dat de aankoopsom evenals de ruilverkave- lingskosten in dertig jaren kan -worden afbetaald. Er bestaat voor de ruilverkave ling in den Zuidscharwouder polder een groote belangstelling onder de tuinbouwers, ook al in verband met de herverkaveling van het Geest merambacht. Wanneer straks de producten in don Zuidscharwouder polder in vollen groei zijn. zullen ongetwijfeld vele daar eens een kijkje gaan nemen, om te zien, hoe naar alle waarschijnlijkheid na ja ren het Geestmerambacht er uit zal zien. Niet meer: „Een boer is maar een boer" Gem. arbeidsbureau brengt stad en platteland tot el kander. Jeugdhulp op de boerderij. Uitgaande van de Arbeidsbemid deling werd in de zaal van den hr. R. Breed te Wieringerwaard een vergadering gehouden onder lei ding van den heer Boon. Het doel dezer bijeenkomst was om door tusschenkomst van de ar beidsbemiddeling nauwer contact te zoeken tusschen 't arbeidsbureau en werkgevers en tevens stad en platteland nader tot elkander te brengen. Vooraf werd een mooie film ver toond," betrekking hebbende op landbouw. Deze film werd toege licht door den heer Boelens, die be gon te vertellen dat met deze. film een beeld werd gegeven over jeugd hulp en om stad en platteland na der tot elkander té brengen. Dit werk heeft niets te maken met ar beidsdienst of politiek. Het werk is zuiver idealistisch. Spr is zelf ook uit de stad, doch het is zeer gcwenscht om de stad meer begrip bij te brengen over de boerderij. De gedachte:, Een boer is maar een boer, moet weggewerkt worden. Er moot door den boer heel wat werk gedaan worden voor en aleer wij sladsmenschen onze boterham op tafel hebben. Vooral deze gedachte aldus spr., zou ik willen inprenten bij de jeugd en de werkgevers wil len aanraden om jonge menschen uit de stad op de boerderij in te leiden. Jeugdhulp. De arbeidsbemiddeling zal zor gen dat U eep jongen krijgt die u past, Vorig jaar zijn er fouten ge:. maakt, doch toen beschikten wij nog niet over een bemiddelaar. De kosten zijn gering, alleen f 1 zak geld. Reiskosten zijn 'voor het Rijksarbeidsbureau. Teeltplan 1942. Hierna verkreeeg Ir. Lienesch 't woord om het een en ander mede te deelen over 't teelt plan 1942. Gezien de uitvoerige' publicatie in de pers meende spreker kort te kunnen zijn. Toch behoeft het eenige toelichting, omdat loet plan 1942 niet parallel loopt met 1911 Speciaal werden een paar rubrie ken besproken, n.1. peulvruchten en ruwvoer gewassen. Ook werd door Spreker uiteengezet wat wel en wat niet en hoeveel men mag ver bouwen. Aan lég van grasveld is verbo den. De scheurpremie is sommigen tegengevallen. Als de oogst is ver- loopen kan men een voorschot krii gen vari f 75 per H.A. Het kan ook gebeuren, dat eenc korting wordt toegepast. Dit' hangt af van het geen men verbouwt. - Voor het verbouwen van kool werd vorig jaar f 150 per H.A. be taald, dit is nu evenals voor aard en van tarwe en haver is verboden appelen f 250.— Het eerder afmaal behoudens goedkeuring. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik ge maakt. Doel der arbeidsbemiddeling. Als 3e spreker gaf de Heer Boon een duidelijkeuiteenzetting over bet doel van de arbeidsbemiddeling Hieromtrent namen wij eerder reeds uitvoerige beschouwingen op Ook na deze inleiding volgt een zeer geanimeerde gedachtenwisse- ling. waarna de Heer Boon onder dankzegging aan de sprekers deze leerzame bijeenkomst sloot. Een dergelijke bijeenkomst werd des middags te Middenmeer gehouden. BERGEN RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Als verdacht van rijwieldiefstal is door de politie alhier een inwo ner van Alkmaar aangehouden, en in arrest gesteld. Het rijwiel, dat reeds in de derde hand was overgegaan, is achterhaald en in beslag genomen. Later kon nog een tweede dader worden gearresteerd. VERDUISTERING EN HOUT DIE FSTA.L. Tegen een jeugdig persoon is pro ces-verbaal opgemaakt wegens ver duistering van een geldsbedrag.. Voorts is tegen een tweetal inwo ners proces-verbaal opgemaakt, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van hout* BENOEMING ONDERWIJZERES. Door het Bestuur der Berger Schoolvereeniging is tot vakon derwijzeres in de lichamelijke oefe ning aan de Ulo-school benoemd mei. W. P. C. van der Lee te Am sterdam. W ARMENHUIZEN. FILMAVOND. Voor een goed bezette zaal werd Woensdagavond een filmavond ge geven in zaal Slikker door de on derneming „Hét Filmbedrijf in Ne derland". Vooraf gegaan door het journaal met het wereldgebeuren, volgde het hoofdnummer „3 maal bruiloft" met Matha Harell en Willy Fritseh als hoofdfiguren. Wij beschreven den inhoud reeds eerder. Het was een mooie film en de bezoekers hebebn dan ook ten volle genoten WIERINGERMEER GESLAAGD. Middenmeer. De heer D. Lemat in dienst bij den heer J. J. Groole te Middenmeer slaagde dezer da gen te Alkmaar voor het Diploma vakbekwaamheid. Italiaansch Weermachtberioht Vier Britscbe duikbooten in den grond geboord RCME, 22 Maart (Stefani.) - Het weermachtsbericht luidt als volgt: ln Cyrenaica zijn vijandelijke strijdkrachten, die poogden in />n- ze stellingen door te dringen, ter stond afgeslagen met krachtige hulp van de luchtmacht in den vorm- van stoutmoedige bomaanval len in duikvlucht en mitrailleur- aanvallen in scheervlucht. Tal van tanks werden vernield, vele andere onbruikbaar gemaakt. Dhitsche jagers hebben drie Cur tiss-toestellen neergeschoten. Onze vliegtuigen vielen tijdens een ver kenningstocht in het Westen der Middel lapdscheZee twee Engel- sche' eenheden van geringe tonna ge aan. Een dezer schepen geraak te in brand en vloog in de lucht, het andere, dat eveneens getroffen word, scheen zwaar beschadigd te zijn. Onze duikbootjagers, hebben in do Middeilandsche Zee' nog vier EngeJsche duikbooten in den grond geboord. Skosse loope O ET wonder is plotseling geschied Met een soort van dof gekraak heeft de dikke Ijsvloer, die al' een paar dagen onzichtbaar onder water heeft gelegen zich los gemaakt van de wallen, heeft de snoet wel een halve meter boven water gestoken en is toen weer terug geschoten. Nu drijft zij als 'een meters lang vlak op de sloot, Uitlokkend en uittnoodigend. Niet tevergeefs. Japie en Jopie, en Lóód ea Wurn, en Kees en Piet komen toestormen. Prach tige buit in deze dagen van schoolloosheid, waarop je je af en toe duchtig verveelt. Luid klinkt het geschal op. Af en toe- onderbroken door nog luidere kreten als door een aanval .van een heel koppsl tegelijk, hand hand over de schots heen- stormend, deze weer een ver deeling heeft ondergaan. Het feest duurt ononderbroken voort. Totdat tenslotte, hoe kan het ook anders, er toch eentje als slachtoffer moet vallen. NÏt pöótje. Is niet erg, Met een maat wordt de kous spoedig genoeg uitgewrongen en is dan weer voor gebruik gereed. Tot- er tenslotte -eon op het lumi neuze idee komt om den voet ongeschoeid fn de klomp te ste ken. Het voorbeeld vindt na volging. Op het strand loopt men toch ook op bloote voeten. Gelukkig, toch ook weer, dat de ouders niet altijd alles weten. Als vader tegen de ruiten tikt, weet het kroost, dat dat beteekent: Van het ijs en gauw. Maar het is ondernemend en zal straks op een andere plaats buiten het bereik van vaders toch niet alziend oog het schoo- ne spelletje weer opvatten, want immers door de talrijke den Middenweg bevolgende jongensscharen gaat de roep: Skosse-lopóe, jöös. HUDGWUUU. OVERLAST VAN WATER. De vijzol van de waterniolen aan de Langereis is sinds enkele dagen stuk, waardoor de landbouwers en veehouders in.de Lage Hoek on aan de Langereis veel last van het wa ter^ ondervinden en enkele lande rijen staan gedeeltelijk onder water Men hoopt het euvel binnen enko- le dageil hprsteld te hebben, waar door de molen weder ln staat zal zijn, het overtollige water weg te malen. V.C.L. IHORNA I, 2—0. De lange rustperiode in aanmer king genomén, maakte V.C.L. met zijn invallers een heel goed debuut. Vrij spoedig is het eerste doel punt door Piet Warnaar gemaakt. De H. keeper slaat menig goede aanval af. Ondanks het gesjouw met het leder, is de ruststand 10. Daarna is de fut er wat uit want hoewel H. nu het voordeel van den wind heeft, laat die het ook liggen. VVe zien evengoed V.C.L. den toon aangeven. Vlak tegen het einde wordt de. kans iets beter. De bal rolt voor den verlaten doelmond, nu was het voor P. W. een zacht eitje om hem zijn bestemming te geven. AARTSWOUD. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot R. Polsma be haalde Donderdag j.1. te Alkmaar het diploma vakbekwaamheid voor broodbakker. SCHAKEN. Koedijk. Uitslagen voorjaars competitie. 1ste klas: J Visser—P. Vingerling 1—0-, C. IlartogJ. A. Besman 10 N. Verwer—W. Wagemaker 10 J. A Pesman—II. J. Schut 1—0 K. Houtman-M. Barsingerhorn 0—1 H. J. Schut-M Barsingerhorn 10 2e klas* Jb. BloothoofdS. Visser 01 S. Visser—N. v. Loenen 10 J. Geus—S. Bloothoofd 1—0 F. Wezel—Jb. Mas teling 1—0 Met blijdschap geven wij kennig van de geboorte van onze Dochter, Mariane jacoba, JAN DUINKER. A. DUINKER—Zijdewind Heerhugowaard, 21 Maart '42. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze Dochter, GERI, J. DUIJVES Az. Tr. DUIJVES—Dissel. Oudkarspel, 21 Maart 1942. Spoorstraat A 39. Vastleggen van hondea De BURGEMEESTER van SCHOORL bevee't ingevolge artikel 40 der Algemeene Plaat selijke Politieverordening het vastleggen der honden aan be hoorlijke kettingen en sterke halsbanden, en verwiidort van de openbare wegen of plaat sen van heden af tot 1 Mei a.s. De Burgemeester voor noemd. VAN FRIDAGH. Schoor!, 51 Maart 1942. Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en VisscherlJ. DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET. Uitreiking van toewijzingen aan detaillisten en grossiers. De Secretaris-Generaal van het Departemönt van Land bouw on Visscheri] maakt be kend. dat de Plaatselijke Di stributiediensten gedurende het tijdvak va|» 23 tot en met 27 Maart a.s. voor a'le door- de detaillisten in te leveren bon nen van de boterkaart en van de vetkaart vettoewijzingen, waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd, zullen uitreiken. Deke toewijzfhgen geven, zoo als bekend, uitsluitend recht op het koopen van margarine of vet. Voor de uitreiking van ver- zameltoewijzingen aan gros siers gedurende het tiidvak van 23 tot en met 27 Maart a.s. gel den dezelfde bepalingen als die. welke golden tijdens het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart, zoodat ten aanzien hier van wordt verwezen naar het geen ter zake reeds is bekend gemaakt. Vrijbank koevleesch DINSDAG 24 MAART, n.m. 2 uur Gebrs. Silver LUTJEWINKEL. Diegene die nog stroo noodig hebben voor veevoeding kun nen zich thans -nog opgeven a.s. Dinsdag 24 Maart bij den dorpsboerenleicier der Ge meente Zijpe, A. v. d. SLUIJS, St. Maartensvlotbrug. Te koop: TWEE EENJARIGE N.H. STIEREN, t.b.c. vrij. Opbrengst m. 2-jarig 3251 met 4 V.M. 2-jarig 4126 met 4,49 Opbr. 2-jarig 3049 met 4,34 V.M. 4554 met 4£1 W A. v. d. SLUIJS, SL Maar tensvlotbrug^ Te koop: 8 KIPPEN W.L. D. KONING, Middenweg 19, Anna Paulowna. v Te koop: Z. g. a. n. BAKFIETS, P. 1DEMA, Westeriand 27, Tel. De Haukes 23, Wieringen. GEBRUIKTE STOFZUIGERS te koop gevraagd. Br. met op gave van merk en prijs o. no. 78 Bur. van dit blad. Voor .direct gezocht bij eenv. 'menschen, frissche SLAAPGE LEGENHEID v. 1 m.p. (evacu- tie). Bij voorkeur in Schagen of omtrek, dichtbij spoorhalte. P. H. KOELEMEIJ Jr., Ie Vroonstraat. 4, Den Helder. Plaatsing gezocht voor 1500 Gld. op 1ste hypotheek, tegen billij ke rente. Brieven onder lett. B12 Bur. van dit blad. Wie wil wegens teleurstelling voor 25 Maart 213 H.A. SCHEURPLIGHT overnemen? J. PORTEGIJS', Boschweg, 't Zand, Zijpe. A. Heeman—Jb Bloothoofd 1—0 A. HeemanF. Wezel 10 Jb. Masteling—F. Wezel 1—0- triQ lrige* C. HartlandP. Hartland 1-0 M. Stam—M. Slooten Vi R. PloegerP. Mulder 1—0 N. Hartland—W. Otto 0-1 P. HartlandC. Hartland 1—0 M. SlootenM. Stam 10 BR. OP LANGENDIJK, 21 Maart Aanvoer: 10.000 Kg. Deensche w. kool f 6.20, 12000 Kg. peen f 5.80, S00 Kg. witlof f 28.—.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3