DE ERFENIS DER JEUGD De wekroep van Nederlands grootste {engdorganisatie D E Nationale Jeugdstorm streeft de vereniging van Neerland's Jeugd in één machtig verbond na. Vijftienduizend Nederlandsche jon gens en meisjes van 10—18 jaar schaarden zich reeds onder het de vies „In Goudsvertrouwen alles voor het Vaderland" in de rijen van dien- Jeugdstorm. De jongsten on der hen zullen de draagwijdte van hun lid-zijn nog niet ten volle en beredeneerd beseffen, doch de rij pere jeugd in den Jeugdstorm weet in elk opzicht, waar het om gaat: om de keten der geslachten, waaraan Neerland's trotsche ge schiedenis, verbonden is, in de toe komst van sterkere schakels te voorzien dan die welke de genera ties van de laatste 100 jaar waren. Generatief, die in den marsch, wel-, ke ons volk door de eeuwen maakt, zich de voor ons land verderfe lijke weelde van een t e lange rustpoos gunden. Zij laten van zich hooren, deze Jeugdstoriners! Hun stem klinkt in hun liederen in hun trommels en trompetten; in hun fermen marsch tred als zij, de vendelvlag wapperend in den wind en de oogen gericht op de toekomst, zingend langs de wegén trekken om in het vrije veld hün spelen en oefeningen te houden, er te kam peeren en te luisteren naar hun leiders, die hen verhalen van Neer land's grootheid en de wording van een nieuwe wereld, waarin hun trotsche land een plaats zaj, moe ten hebben, zijn historie waardig. Hun stem klinkt ook in hun tijd schriften. In de „Stormmeeuw", hun maandblad; in de „Stormvlag", hun strijdblad. Vooral in het laatste klinkt de wekroep van die- 15000-. jongens en meisjes mei een harde duidelijkheid. Soms klinkt hij bit ter, dan snijdend schetrp of ver kropt van vredriet, als Neêrland's grootheid afgebroken wordt door gebeurtenissen die rouw ln hun' harten brengt; omdat wat sterke geslachten vóór hen opbouwden, verloren dreigt te gaan. Dan kan hun stem zelfs een enkele keer striemend fel zijn. Maar altijd is die stem de ver tolker van een groote liefde voor- Nederland, ons Vaderland, waarin en van waaruit elke jonge Neder lander zijn toekomst zal moeten vinden. r\ EZE stem, die zich vooral richt tot die jonge Nederlanders, die nog buiten don Jeugdstorm staan, klinkt en de Jeugdstorm wéét dit maar al te vaak als die van een roepende in de woestijn. Tegen de door onwetendheid, on verschilligheid ouderlijk advies en onderlinge afspraak gesloten ooren van de buitenstaanders, glijdt vaak de meest hartstochtelijke oproep tot vereeniging van de Nederlandsche 'Jeugd zonder resultaat af. I. P. &,R S. Hasewinkel-Pax- Holland m. Doch niet altijd klinkt de stem van den Jeugdstorm tevergeefs, niet altijd glijdt hij af langs geslo ten oorden. Iedere keer dat de Jeugdstorm zijn stern- laat hooren, vindt hij er gens weerklank; ruimt zij voor én kele jongens en meisjes de laatste beletselen weg om toe te treden tot den Jeugdstorm. Zoo groeide de Jeugdstorm in korten tijd tot de nu reeds grootste Jeugdorganisatie, welke ons land ooit kende. Geen aardsche macht zal deze stem het zwijgen kunnen opleggen, want het is de stem van Nederland zelf, die zich thans door den chaos der geestelijke verwarring, verwon dering en onbegrip in ons volk en onze jeugd een weg naar de har ten baant. Deze stem is de vertol king van het levensrecht van een sterk volk; een levensrecht, dat nóóit te ontkennen is. VRIJWILLIG VEREEND! Langzaam groeit zoo .de Jeugd storm* Hij wil en zal de jeugd ver eend zien. Vrijwillig! Want een sterk geslacht als het onze zal zich vrijwillig vereenigen, als eenmaal "t juiste inzicht zal hebben geze gevierd. Zij, die om welke reden dan ook tegen den Jeugdstorm zijn, zullen nu wellicht glimlachen om de in hun oogen schier onmogelijke opdracht die de Jeugdstorm hier mee wil vervullen. Maar deze tegen den Jeugdstorm gekeerde ouders en jeugd moeten hierbij met één ding rekening hou den. Ze moeten rekening houden met den dag van morgen, waarin de jonge generatie, die nu ppgroeiL. uit handen van de thans volwas sen generatie de erfenis van de ge- heele maatschappelijk-economische cultureele en sociale structuur van Nederland moet overnemen. Aan hef eind van-dezen oorlog vindt Nederland zichzelf terug als een land, ontdaan van allen luister, die in den loop der eeuwen werd I. P. R S. Hasewinkel-Pax- Holland m. opgebouwd. Zoo zal dan de vrede komen, waarin de erfenis der jeugd "overgedragen wordt. Een erfenis, die een kolossale verliespost is op de balans van Neêrland's historie; die een fel le aanklacht zal zijn tegen een voorbije generatie van regeer ders, die ons land naar dit diep tepunt leidden. Maar het jonge geslacht der Nederlanden zal sterk kunnen zijn. Het jonge geslacht za.1 niet be hoeven te berusten in een arm, berooid Rijk der Nederlanden als het Nederland's groote historie in het bloed voelt klop pen en het zijn plicht duidelijk ziet: ons land weer groot en sterk te maken. En het is dit wat de glimlachers om 's-Jeugdstorms groote opdracht zich moeten afvragen: Hoe zal het jonge geslacht voor dien taak ko men te staan? Verdeeld in zichzel- ve als nu en vroeger? Weerloos als in dén tijd van het gebroken ge weer"? Ongedisciplineerd, zonder zin voor orde en tucht? Zonder be sef van hun grootsche taak? Zon der verantwoordelijkheidsgevoel Als ons jonge geslacht zóó de erfe nis overneemt, is Nederland verlo zen en wordt er een streep gezet onder de helden-epos die „Neder land" heet. EEN MACHTIG BLOK. Hier moeten ouders en rijpere jeugd over nadenken. Diep en ern stig, de dingen niet lichter zien dan ze zijn, doch ook niet zwaarder. Dan zal er maar één resultaat uit dit denken naar voren komen: het besef, dat Nederland's jeugd als één machtig gesloten blok de toe komst zelf in handen moet nemen, vertrouwende op zichzelf en afwij zend de adviezen van her- en der waarts gevluchte „regeerders", door wier volkomen onbetrouwbaarheid Nederland nu op het dieptepunt zijner historie is beland. Als de jonge generatie niet en kel glimlacht om den Jeugdstorm, doch vóóruit denkt; als ze wil le ven, nu en straks, dan zal zij zich nu reeds met een verbeten ernst gaan voorbereiden op de grootste taak die ooit een jong geslacht wachtte. Dan zal deze jonge generatie zich op den komenden tijd willen voor bereiden zooals die 15000 jongens en meisjes in den Jeugdstorm dat reeds doen. Zij weten, dat zij de erfenis der jeugd te aanvaarden krijgen om hem van verliespost te brengen op een machti~ debet voor ons volk, zoowel in maatschappelijken, soci alen en cultureelen zin. H. RUTGERS. Italiaansch Weermachtbericht Zee- ea luchtslag in het Middellandsche Zeegebied ROME, 23 Maart. Het 660e weer machtsbericht luidt: De vijand, die met weinig talrijke strijdkrachten ten Oosten van Mar- toeba een uitval had ondernomen, verloor ongeveer 40 vrachtauto's en 2 batterijen. Onze vliegtuigfor maties vielen de vijandelijke afdee- lingen, die zich terugtrokken, on verpoosd met bodimen en machine geweervuur aan. Twee vliegtuigen werden door onze jagers neerge schoten. Een aader Engelsch vlieg tuig, dat gedwongen was-te landen, werd buitgemakt. In het Oostelijk deel van de Mid dellandsche Zee nam een onzer duikboten ondanks de bepaald on gunstige weersomstandigheden laat in den namiddag van den 21en Maart een vrij groot en krachtig be schermd convooi waar, dat in de richting van Malta-Voer. Onze-ver kenningsvliegtuigen volgden dit convooi den geheelen dag tot den 22en Maart. Talrijke eskaders tor pedovliegtuigen vertrokken van de verschillende luchtsteunpunten in opeenvolgende golven in de rich ting van de vijandelijke vlootstrijd- 187. Maar daarom kunnen we wel een 2e Robinson ontdekt hebben, troostte de bestuurder hem. Iemand die net als hij, schipbreuk geleden heeft en op dit eenzame eiland woont, begon Piet weer, want hij wilde zijn hoop zoo maar niet zien vervliegen. Op zij van het huis ont dekten ze een primitieve oven, waar vuur brandde en waarop een pot stond. Dat kon echt worden. Tafeltennis De Nederlandsche kampioenschappen De nationale kampioenschappen tafeltennis zullen dit jaar in de Apollohal te Amsterdam op 26 Apr. a.s. worden gehouden. Gezien de massale inschrijving welke wordt verwacht, heeft het hoofdbestuur van den Ned. Tafel- tennisbond besloten de leiding van "dit toumooi in drie gedeelten te splitsen, zoodat iedere wedstrijd leider zijn eigen klasse, zoowel voor de dames als voor de heeren te ver werken krijgt. In verband hiermede is vastge steld dat de -hoofdklasse en de eer ste klasse onder wedstrijdleider no. 1, 2e klhsse onder no. 2 en 3e" klasse onder no. 3 zullen vallen, waar door de verschillende klassen stèeds in een bepaald gedeelte van de zaal gespeeld zullen worden. Voor de gemengde dubbelspelen wordt nog een speciale regeling uitgewerkt, evenals voor de vetera nen en junioren, daar deze niet bij een speciale klasse zijn onder te brengen. Wielrennen krachten. Onze vliegers die met prachtig elan door het krachtige spervuur en de nevelschermen van de begeleidende schepen drongen, vielen van zeer korten afstand aan en troffen herhaaldelijk oorlogs schepen en transportschepen. Een onzer vlootformaties slaagde er gistermiddag "in, in de Golf van het Syrte de Kngelsche formatie te bereiken, die trachtte, door het leg gen van een rookgordijn zich aan den strijd te onttrekken, en bracht het opnieuw schade toe, waarom trent nog bijzonderheden zullen worden mèegedeeld. Belangrijke formaties Duitsche vliegtuigen hebben hevige aanval len ondernomen op de vliegvelden van La Venezia en Luka, waarvan installaties werden vernield. Twee vliegtuigen werden in luchtgevech ten vernield en 7 andere op den be- ganen grond. COMMUNISTISCHE ORGANISA TIE IN SPANJE ONTDEKT. De politie heeft een wijdvertakte nieuwe organisatie der verboden communistische partij ontdekt en talrijke arrestaties verricht. De krijgsraad heeft reeds 6 communis tische agenten ter dood, 9 tot le venslangen dwangarbeid en 24 tot gevangenis- en tuchthuisstraffen veroordeeld. ,ScheleJhofdpU verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE# Geen sche le hoofdpijn (migraine) meer met AKKERTJES in huis. Neen, n AKKERTJE Pe Nederlandsche Pijnstiller SCHULTE—BOEYEN DERDE TE BRUSSEL. Betreffende den koppelwedstrijd, welke Zondag jl. in het Brusselsche Sportpaleis werd verreden, kunnen wij het volgenden melden. De wed strijd wérd gewonnen door het kop pel IvaersBruneel voor Debruyc- ker—Dekuyssclier. Het Holland- sche koppel Schulte—Boeyen moest, hoewel zij geen slechten wedstrijd reden, zich met de derde plaats tevreden stellen met 1 ronde achterstand. Piet van Kempen, die was gekoppeld aan van den Broek, eindigde op de negende plaats met drie ronden achterstand. GESLAAGDE RECORDPOGING VAN AIMAR. PARIJS, 23 Maart. Het hoofd nummer van het programma van Zondag jl. in het Parijsche Sport paleis was de poging van Aimar zijn eigen officieus wereldrecord over 1 uur te verbeteren. Hij slaag de hierin prachtig door 44.900 km. af te leggen (vorige keer 44.155 km.) RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 35 MAAKT. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.30 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.ifvp.: Nleuwsberiohten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huls vrouw. 0.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 1120 Ensemble Tlmm. 12.00 Theo Uden Masman en z()n dansorkest. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Causerie „Wat ls modelmelk?" 13.15 Hobo, plano en gramofoonmuziek. 14.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en pianospel. 15.00 „Palm, Palm-Paschen Hel Koerei". 15.20 Viool, cello en plano. 16.00 Cyclus „Verschuivingen ln de oud-ChrlsteHJke Kerk". 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoon muziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm- kwartier, 17.45 Gramofoohmuzlek. 18.00 Bouw vakarbeiders aan het woord. 18.1£ 4-Handige Planovoordracht. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 19.00 B.N.O.: Blnnenlandsch economisch praatje. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.30 Radio revue „Op tempo, tempo komt het aan". Van af 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken. 20.15 Omroeporkest. 21.00 Orgelconcert en zang. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Amusementsorkest en soliste (opn.). 22.4524.00 Dansmuziek en zang (gr. pl.). Hilversum II. S01.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum-1. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arnhem- sche Órkestvereeniglng (opn.). 10.40 Declama tie. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.00 Otto Hendriks en zl)n orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Om roeporkest en soliste. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 „De ont voering uit het Seratl", opera (opn.). 16.00 Planovoordracht. 16.35 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Roemeense!» orkest Gregor Serban. 18.00 Potpourri van be kende melodieën. 18.30 „In en om de N.S.B.". 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Utrechtse!» Stedelijk Orchest en solist. 19.30 B^N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Brabantsch praatje van den Dré. 20.00 Utrechtse!» Stedelijk Orchest. (Van af 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken). 21.00 Als Je verre reizen doet, dan kan Je veel vertellen. 31.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramo foonmuziek. 22.1022.15 AvondwUding. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN* EWOUD. 14 De inspecteur schoof een lade van zijn schrijfbureau open 'en haalde er een langwerpig, grijs couvert uit, dat hij den reporter overhandigde. „Lees dit eens. Maar denR er om, mondje dicht! 't Is niet voor publi- patie bestemd!" De enveloppe bleek een corres pondentiekaar t .van hetzelfde mo derne formaat te bevatten. ïn den linkerbovenhoek stond gedrukt: Jhr. R. O. B. S. Ubels Notaris Het epistel, met een kloeke hand geschreven, bevatte slechts enkele regels: Amice,- Hedenmiddag bezoek gehad van L. Hij gaf me nog drie weken uitstel. V^or 1 Januari wenscht hij de zaak geregeld te zien. Zoo niet enfin, je kent de dreigementen. Ik reken op je! t. a. t. R. O. B. S. Ubels. Wils bekeek het couvert. Er zat geen postzegel op. De brief was dus blijkbaar door iemand van Ubels' personeel bg van Opweeghen aan huis bezorgd. Dat kon ook zeer. ge makkelijk, want ten slotte waren zij buren, al grensden hun woningen dan niet onmiddellijk aan elkaar. „Wat denk je daarvan?" vroeg Sanders. „De zaak wordt steeds in teressanter, wat? Maar er treden ook steeds meer personen in het drama op en dat maakt de ontknoo ping niet gemakkelijker." „Jhiv Ubels?!" vroeg Wils, nog steeds niet geheel bekomen van zijh verbazing over den raadselachtigen inhoud van het briefje. „Wat kan die met? de zaak te maken hebben? Zoover ik weet, staat hij te goeder naam en faam bekend, al heeft hg niet zoo'n heele drukke practijk. Voornamelijk boeren uit Amstelveen en zoo... Uit het briefje valt, dunkt me, pp te maken, dat hij op de een of andere wijze in het nauw is ge bracht. Door dien L. Wie is die L... En plotseling, kennelijk zoekend naa'r een kalender, de kamer rond kijkend, liet hij er op volgen: „Welke datum hebben we vandaag?" „De acht-en-twintigste," antwoord de Sanders. „Vrijdag is het de fatale datum. Dan moest de zaak geregeld zijn..." .„En ongeveer een week eerder werd L. vermoord," liet Wils zijn ge dachten den vrijen loop) „Hoho, zóóver zgn we nog niet!" meende Sanders de rijke fantasie van den reporter te moeten remmen. „Ik geef toe, dat deze veronderstelling voor de hand ligt, maar met dit briefje als eenig bewijs, zou ik er toch niet graag toe overgaan Jhr. Ubels of van Opweeghen als ver dacht van moord op den onbekende te arresteeren. Voorloopig ben ik nog zoo vrij geweest den notaris nog niets van mijn vondst mee te deelen." „Heb je hem dan gesproken?" „Ja; ik heb een kort onderhoud met h^m gehad, omdat ik (Jacht, dat h\j me inlichtingen kon geven over een rood gelakten two seater, die Zaterdagavond omstreeks negen uur viijwel vool* zijn woning heeft ge parkeerd..." Het gezicht van den reporter werd één vraagteeken. Weerkeen nieuwe schakel, waarmee de inspecteur rij kelijk laat voor den dag kwam. „Een onzer rtjwielagenten, die Za terdagavond in de omgeving van den Amstel surveilleerde, heeft naar mij bij informatie gebleken is, op ge noemd tijdstip een rood gelakte twee persoons-auto ter hoogte van het huis van Jhr. Ubels zien staan. Hij heeft er verder geen aandacht' aan geschonken, omdrft de wagen be hoorlijk verlicht was. Helaas heeft hij het nummer niet opgenomen; vol gens zijn zeggen was dat trouwens niet eens goed mogelijk, omdat het nummerbord, zoowel &ls de wagen zelf, gedeeltelijk onder den modder zaten," „En?" Wils was een en al span ning. „Ubels heeft den wagen niet ge zien. Hij was om dien tijd niet thuis. Om acht uur is hij naar de stad ge wandeld om de tweede voorstelling in Tuschinsky te gaan zien. Eerst tegen middernacht is hij per taxi te ruggekeerd. Toen stond er in ieder geval géén wagen. Zijn vrouw is den geheelen avond thuis geweest, maar kort na zijn vertrek met migraine naar bed gegaan; een van de dienst boden heeft in de keuken gezeten en evenmin iets gehoord of gezien." „Merkwaardig. „Och, zóó merkwaardig is dat niet. Het huis heeft een grooten voortuin en staat dientengevolge een eind van den weg af. Ik neem dus graag aan, dat binnen een auto niet te hooren is. Véél merkwaardi-, ger vind ik het, dat er Zaterdag avond niemand b(j Ubels op bezoek is geweest. De eigenaar van den wa gen moet dus ergens anders heen zijn gegaan." „Naar villa Vredelust bijvoor beeld...?" „Bijvoorbeeld...! Wij kunnen nu gaan uitzoeken, wie er in het bezit is van een roodgelakten two-seater, maar dat is ook een hopeloos werk. Alleen in Amsterdam zijn er al eenige hónderden en wie zegt me, dat de wagen juist uit Amsterdam kwam? Het feit, dat hy er vrij be- modderd uit zag, duidt er m.i. veel eer op, dat hij een lange reis achter de nrug had. In ieder geval heb ik dit inmiddels kunnen vaststellen: noch Jhr. Ubels noch Van Op weeghen is de gelukkige eigenaar van een rood gelakten two-seater.. Helaas zegt dat au fond natuurlijk bitter weinig, want een dergelijke wagen is uiteraard in menige ga rage te huur." „Over eèn garage gesproken,"' zei Wils peinzend, „hoe staat het met dien monteur, die Zaterdagmiddag Van Opweeghen's auto heeft gerepa reerd?" „Lape, bedoel je? Ook dat is onderzocht. Alweer iemand, die niet geheel vrij is van verdenking. Het l\jkt wel, of alle -n aanmerking ko mende personen het er op gezet heb ben geen voldoende alibi te kunnen aantoonen. Van Opweeghen is4 Vrij dagavond uit Pargs vertrokken met onbekende bestemming, Ubels ging op den avond van den moord naar de bioscoop, wat hij ook niet kan be wijzen en Lampe heeft, nadat hg juffrouw Keizer naar de P. C. Hooft- straat had gebracht, eenige uren lang gewerkt aan een wagen bij iemand op dé Weteringschans. Te gen half negen is hij daarmee einde lijk klaar gekomen en daarna heeft hij nog een uur met den wagen rond gereden om te kunnen constateeren of de fout hersteld was! Zoek het maar uit!" (Wordt vervolgd.) >»an Teeletten herkent men de goedegastvrouw, want Neer lands fijnste theesurrogaatIs voor iedereen een tractalie. Vraagt uw winkelier. CjQj^cr- en. SstlcuzJc des- fy/xste. rcAIq tfvze.! Chelaro Rotterdam 4896 STAATSLOTaWJ EERSTE KLASSE BttMVE LW6* Trekking van 28 Maart 20.000 No. 7149. 2.009 No. 3608. 1.500 No. 20460. f 1.000 No. 5689, 10055, 19945, W«14. 400 No. 5004, 20816. 200 No. 14335, 18130. f 100 No. 3711, 8477, 11JW, 140M, 14951, 16772, 19334. PRIJZEN VAN 1022 1233 1428 1601 1845 2110 2309 2643 2797 3060 3292 3492 3688 3898 4043 4187 4428 4577 4708. 4893 5164 5327 5469 5603 5850 6112 6221 6392 6645 6804 6974 7158 7314 7416 7736 7947 8184 8319 8502 1061 i270 1459 1624 1883 2143 2348 2658 2806 3133 3305 3494 3721 3906 4085 4196 4434 4596 4730 4001 5188 5363 5501 5626 5851 6135 6293 6419 6646 6841 1007 1103 1217 1312 1352 1386 1487 1498 1515 1686 1728 1776 1916 1971 2012 2184 2187 2223 2457 2518 2558 2664 2750 2774 2832 2860 2879 3158 3170 3163 3378 3407 3458 3515 3523 3543 3743 3755 3958 4118 4312 4514 4629 4790 4971 5260 5440 5521 5774 6903 6154 6297 6507 6718 6932 3929 4116 4272 4400 4597 4756 4932 5245 5367 5513 5705 5832 6136 6294 6471 6657 6896 3761 3964 4123 4320 4534 4679 4806 4999 5266 5446 5526 5784 6011 6183 *>302 6512 6744 6956 7168 7170 7203 7263 7324 7334 7342 7364 7425 7475 7579 7580 7827 7860 7837 7894 7951 7971 8016 8105 8189 8204 8229 8237 8337 8373 8419 8469 8517 8528 8530 8554 8695 8715 8718 8758 8761 8787 8812 8821 8846 8907 8963 8971 8981 9039 9056 9128 9146 9240 9255 9297 9347 9368 9393 9419 9424 9506 9530 9549 9607 9718 9775 9709 9340 9955 9993 10016 10050 10063 10Ö78 10095 10236 10273 10301 10359 10367 10883 10432 10431 10511 10555 10667 10720 10763 10775 10936 10977 11179 11229 11240 11373 11485 11505 11517 11530 11598 11691 11742 11809 11859 11906 11954 11960 11964 11S95 12053 12151 12187 12221 12339 12304 12442 12457 12495 12497 12526 12608 12714 12718 12724 12728 1-2797 12802 12810 12855 12895 12964 13040 13116 13138 13209 13233 13269 13275 13260 13301 13317 13449 13462 13492 13539 ,3572 13659 13671 13752 13768 13854 14006 14041 14098 14124 14248 14349 14357 14307.14435 14444 14534 14626 14636 14653 14661 14763 14827 14835 14888 14890 14941 14962 14989 15000 15008 15075 15144 15163 15179 15198 15280 15369 15376 15396 15406 15438 15441 25466 15481 15507 15669 15680 15606 15716 15732 15803 15913 15952 15965 16023 16039 16108 16111 16159 16202 16248 16252 16260 16377 16426 16441 16444 16453 16462 16535 16712 16736 16760 16761 16072 16892 16896 17008 17027 17155 17190 17192 17257 17267 17446 17468 17488 17520 17611 17672 17702 17717 17720 17733 17814 17821 17826 17889 17892 17988 18021 18041 18077 18088 18106 18118 18145 18171 18218 18315 18348 18389 18402 18406 18446 18573 18596 18642 18671 18735 18756. 18795 18843 18846 18972 18973 18986 19000 19017 19025 19041 19069 19094 '9183 19206 19219 19223 19227 .9259 19302 19331 19332 19394 9437 19467 19478 19505 19567 9640 19663 19752 19753 19764 .9871 19885 19895 19910 19954 9996 20006 20021 20058 20078 '0135 20153 20164 20188 2Q806 0269 20314 20345 20348 20374 '.0451 20469 20491 20502 20559 10712. 20790 20792 20798 20838 20910 20914 20942 209-. 7 20981 "21031 21057 21G60 21067 21107 21163 21183 21194 21265 21271 21312 21328 21349 21350 21351 21437 21443 21463 21495 21510 21636 21650 21652 21660 21662 21719 21729 21734 21746 21780 21832 21849 21870 21878 21888 21961 21966 21976 to 1223 1824 1401 1421 1539 1560 1805 1881 2023 2058 2238 2244 2C26 2630 2786 2787 2902 3000 3216 3249 3459 3470 3601 3602 3814 3854 4149 4198 4334 4383 4537 4556 4692 4699 4811 4819 5007 5102 5307 5312 5459 5408 5556 5569 Ö308 5847 6103 6111 6217 6228 6321 63.31 6536 6579 6766 6784 6961 6973 7281 7296 7375 7388 7627 7656 7904 7919 8133 8145 8298 8315 8474- 8489 8611 8618 8702 8785 8933 8967 9091 9098 9811 9312 9440 9486, 9731 9752 9994 10150 10170 10369 10373 10582 10$30 10954 10974 11387 11437 11602 11087 11921 11933 12068 12129 12411 12431 12530 12645 12729 12733 12938 12959 13260 13266 13839 13446 13596 13G09 13927 13980 14292 14342 14456 14531 14686 14704 14807 14623 15042 15057 15238 15263 15418 15427. 15565 15582 15755 15846 16180 16194 16380 16407 16499 16516 16846 16858 17055 171S0 17381 17433 17615 17626 17757 17791 17901 17025 18097 18105 18241 18285 18414 18440 18686 18718 18887 18954 19151 19155 19238 19257 19395 19406 19596 19616 19799 19343 19961 19981 20098 20114 20218 20237 20400 20402 20575. 20598 20885 20891 20986 21016 21133 21142 21276 21299 21377 21423 21582 21635 21707 21712 21809 21825 21890 21935 Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schagen. Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2