DE ZWARTE HANDEL KENT GEEN MORAAL ABDIJSIROOP Dc Gilden en hnn samenstelling Hen slaolie-affaire voor de Alkmaarsche rechtbank Een triest geval uit den zwar ten handel, behandeld door de Alkmaarsche rechtbank, bewees weer eens, hoe gevaarlijk het pnbliek doet, zich met een be paalde categorie kooplieden in te laten, omdat in den zwarten handel van eenige moraal geen sprake is, leveringsafspraken niet worden nagekomen en men elkaar beliegt en bedriegt I>e Bergensche bakker N. Bakker had een vat slaolie van 200 liter zorgvuldig weggestopt onder een houtstapel waarvoor hij door tusschenkomst van zekere Visser en Langedijk van den varensgezel J. H. Bek een bod kreeg van f 700. Bek wist een afnemer in den per soon van den vischhandelaar H. "Wijker te Egmond aan Zee, wien hij het vat overdeed voor f 850. Conditie was, dat Wijker de helft zou vooruitbetalen, hetgeen ge schiedde in twee termijnen van i 200 en een van I 25. Bek toog toen naar Bakker, en gaf f 50 hand geld; Wijker werd medegedeeld, dat er vervoersmoeilijkheden wa ren 't was natuurlijk clandes tiene olie doch dat een auto van de Duitschg weermacht binnen en kele dagen wel het gekochte zou bezorgen. Toen Bek echter bij Bak ker kwam om te vragen waar de olie bleef, bleek deze reeds aan derden verkocht te zijn. Inplaats dat Bek nu naar Wijker ging en het ontvangen bedrag terugbetaal de, wilde hij zijn winst van f 150 aftrekken, doch ook de rest droeg hij niet af en ging er een handeltjè in bont mee beginnen. Voor de rechtbank, waar Bek op aanklacht van Wijker, als verdach te terechtstond kwam het tot aller lei duistere „ophelderingen" van 't drietal betrokkenen on de officier liet, waarschijnlijk omdat in dit ge val van bedrogen bedriegers ge sproken kan worden, zijn primaire tenlastelegging „oplichting" schie ten. Onder het subsidair ten laste gelegde „verduistering" kwam Bek echter niet uit. Mede op grond van zijn zwart strafblad waarop echter in 1933 het laatste feit ge boekt stond en de omstandig heid, dat deze zaak een der vele klachten was, over Bek ingekomen eischte de officier niet minder dan twee Jaar gevangenisstraf. De verdediger zag weinig licht punten en volstond met aan te voe ren dat oplichting niet bewezen was en voor het bewezen feit van verduistering clementie, te vragen. Bek hield tenslotte zelf nog een {pleidooi, waarin hij betoogde, dat lij na 1933 hard voor zijn gezin had gewerkt; het hem den laatsten tijd zeer was tegengeloopen, ook door moeilijke gezinsomstandigheden, hij uit nood een handeltje hier en een handeltje daar was begonnen, doch toen de remmen eenmaal los waren, hij den wagen niet meer in het goede spoor kon houden. De rechtbank zal over acht da gen vonnis wijzen. HELDERSCHE HUISVADERS IN »DE KNEL. Een vijftal Heldcrsche huisvaders had zich gedurende de koudeperi- ode een hoeveelheid steenkolen Tége* dSTHMA, BÓRST- BENAUWDHEID. waarbij slqm op de borsi vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten AKKER'S toegeëigend, welke lagen opgesla gen nabij het spoorwegemplace ment. De hoofdinspecteur van po litie betrapte ze op hceterdaad en de Officier, in de meening dat de kolen toebehoorden aan den brand- stoffenhandelaar Kruijff, liet het vijltal dagvaarden. Ter zitting bleek echter dat de kolen toebehoorden aan de Duitsche weermacht en Kruijff alleen aansprakelijk was gesteld voor "dezen opslag, zoodat den Officier niets anders overbleef te requireeren dat de rechtbank zich onbevoegd verklaart. Over acht dagen zal de rechtbank hierover beslissen. UITSPRAKEN. J. G. en J. B., Langedijk, diefstal van tarwe en booncn, eisch 1 jaai en 3 mnd„ en 1 jaar, vonnis 8 maanden voor ieder. N. J. T., Harenkarspel, rijwiel diefstal, eisch 1 jaar en 3 maand, vonnis 1 jaar. P. K., Breezand, poging tot dood slag, subs. zware mishandeling, eisch 2 jaar, vonnis (zware mishan deling, doodslag niet bewezen) 1 jaar en 6 maanden. (Vervolg van pagina 1.) Film gilde. Zij, die medewerken aan de pro ductie van films en wel in de na volgende functies: scenarioschrij ver, productieleider, regisseur, op nameleider filmarchitect, camera man, geluidstechnicus, trucage ope rateur, filmteekenaar, film-klein- producent, filmartist, grimeur, re- quisiteur, benevens hun assisten. Persohen en lichamen, die mede werken aan de technische bewer king van films, als filmfabrieken, laboratoria en studio's. Personen en instellingen, die films verhuren of (Jöen verhuren. Personen en instellingen, die filmvoorstellingen geven of doen geven. Personen en instellingen, die re clame voeren in het openbaar door middel van film of dia-positieve projectie; vereenigingen van film amateurs. Diegenen die op 2 Maart 1942 lid waren van den Nederlandsohen Bioscoopbond, behoeven zich niet onnieuw aan te melden. Letterengllde. Alle schrijvers en vertalers (met uitzondering van die van zuiver wetenschappelijke werken en van schoolboeken), erkende en niet er kende uitgevers, hun adviseurs en jersoneel, erkende en niet erkende >oekhandelaren (ook antiquariaten, tweedehands-boekhandel, agent schappen en importeurs) en hun personeel eigenaars en personeel van leesbibliotheken, met uitzonde ring van wetenschappelijke bi bliotheken, vertegenwoordigers van uitgevers, colporteurs. Zij die lezingen over letterkundi ge werken organiseeren of houden of letterkundig werk voordragen. Letterlievende vereenigingen (ver eenigingen die lezingen over let terkundige onderwerpen organisee ren, vereenigingen die bepaalde vormen van boekverspreiding steu nen, bijv. bibliophile uitgaven, lees gezelschappen en leesclubs), het personeel van leeszalen, verhuur ders van leesportefeuilles en hun personeel. Gilde voor Bouwkunst, Beel dende Kunsten en Kunstam bacht Alle architecten, bouwkundig-tee kenaars, tuin- en landschapont- werpersp alle beeldhouwers (met inbegrip van kunsthandwerkers als houtsnijders, kunstsmeden, steenhouwers, medailleurs eh stem pelsnijders enz.) schilders (waar onder glas- en porseleinschilders), restaurateurs, alle grafici, ontwer pers (bijv. binnenhuisarchitecten), unstuitgevers, kunsthandelaren en Italiaansch Weermachtbericht WIELRIJDERS! Geef den voetganger gelegenheid om over te steken als ge een hoek wilt omslaan. Polygoon-Seym. hun personeel, kunstveilinghou ders, organisatoren van kunstten toonstellingen, ontwerpers, fabri kanten en handelaren in kunst- handwerkpröducten, (bijv. porse- leinfabricage, glasblazerijen, fabri kanten van behangselpapier, fabri kanten van gobelins), vereenigin gen op het gebied van de bouw kunst, beeldende kunsten en kunst ambacht). Personen, die uitsluitend als amateur of dilettant werkzaam zijn op het door de bovengenoem de gilden bestreken gebied zijn niet verplicht zich aan te melden. De aanmeldingsplicht van de al daar genoemde vereenigingen van deze amateurs of dilettanten blijft hierdoor onverlet. Er wordt met nadruk de aandacht op gevestigd, dat diegenen, die aan de aanmeldingsplicht niet voldoen, zich blootstellen aan strafmaatrege len en eventueel van de nitoefening van hun werkzaamheden op het gebied van de Nederlandsche Kul tuurkamer zullen kunnen worden uitgesloten. Aanmeldingen dienen te worden gericht aan de Nederlandsche Kul- turkamer, afdeeling ledenregistratie 2e v. d. Boschstraat 44 te 's-Graven- hage. Nieuwe boter- en vetbon 's-GRAVENHAGE, 25 Maart. De secr.-gen. van het dep. van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat gedurende het tijdvak van 26 Maart tot en met 11 April a.s. bon 16, zoowel van de boter- kaart als van de vetkaart, uitslui tend recht geeft op het koopen van mai'garine. Voorts geeft gedurende genoemd tijdvak bon 17, zoowel van de bo- terkaart als van de vetkaart,' naar keuze recht op het koopen van bo ter, margarine of vet, zulks met dien verstande, dat men niet steeds het artikel zal kunnen verkrijgen, waaraan men de voorkeur geeft, doch genoegen zal moeten nemen met het artikel of de artikelen, waarover de winkelier beschikt. Het voorzitterschap van den N.V.B. 's-GRAVENHAGE, 24 Maart. Naar wij van de zijde van den Ne- derlandschen Voetbalbond verne men, zal de heer S. Coldeweij. tweede voorzitter.van den bond, de functie van wijlen dr. van Prooiic waarnemen, totdat een nieuwe voor zitter is benoemd. Besprekingen dienaangaande zullen dezer dagen worden gevoerd, zoodat de ver wachting is, dat de benoeming van een nieuwen functionnaris niet lang zal uitblijven. Mijnwerkersstaking in Engeland. Naar de zender te Lyon uit Londen meldt, zijn de mijnwerkers van Blackhill in staking gegaan. Zware verliezen voor de Briische vloot ROME, 24 Maart. Het 661ste wéermachtsbericht luidt: Gebleken is, dat hij de in het weermachtsbericht van gisteren ge melde acties van lucht- en zeestrijd krachten een kruiser, een andere eenheid, waarvan men het type niet heeft kunnen vaststellen en een koopvaardijschip van 10 000 ton met zekerheid tot zinken zijn ge bracht. Drie andere kruisers, een torpedojager en 3 koopvaardijsche pen werden beschadigd. Bij het ge vecht, dat zich in de Golf van Syrte heeft afgespeeld, hebben onze zee strijdkrachten met zekerheid een kruiser en 2 torpedojagers getrof fen. Een andere vijandelijke een heid werd getorpedeerd door een van onze dujkbooten, die de wacht hielden. Formaties van de Duitsche lucht macht bereikten eveneens het vij andelijke convooi en bombardeer den het verscheidene malen, waar bij zij een koopvaardijschip tot zin ken brachten en twee andere be schadigden. Bij luchtgevechten in het centra le deel van de Middellandsche Zee hebben Duitsche jachtvliegtuigen twee Spitfires neergehaald. Drie on zer torpedovliegtuigen zijn niet op hun bases teruggekeerd. In het Oostelijke deel van de Mid dellandsche Zee hebben ohze vlieg tuigen gisteren tijdens de scheme i ring een Engelsche vlootformatio. i die waarschijnlijk op den terugweg was van het tooneel van den strijd, aangevallen en met torpedo's een kruiser van middelgroote tonnage getroffen en met een andere torpe do een grooten torpedojager. Vijandelijke bommenwerpers wer den boven Martoeba krachtig aan gevallen door escadrilles onzer ja gers. die zonder éigen verliezen 5 Curlisstoestellen brandend deden neerstorten en talrijke andere met machinegeweervuur bestookten. Een zesde Engelsch vliegtuig stort te neer na door het Duitsche af- weervuur te zijn getroffen. 188. Van een bewoner konden ze echter niets vinden. De vliegenier onderzocht de inhoud van den ke tel: maispap, nu, dat was te eten en daar ze geduchte honger had den, zochten ze in de woning naar iets, dat op een bord leek. Ze von den twee ondiepe kommen van grof aardewerk en vrij goed uitge holde lepels van ijzer-hout. De maaltijd kon beginnen. Tijdbom ontploft in Sjanghai Engeland vreest een inval MAATREGELEN TEGEN INVASIE IN ENGELAND. STOCKHOLM, 24 Maart (D.N.B.) De president van den kroonraad sir John Anderson, heeft naar de Britsche berichtendienst meldt, Dinsdag in het Engelsche Lager huis medégèdgéld, dat iri talrijke streken van hét Britsche eiland commissies zijn geyormd tot verhin dering van een vijandelijke inva sie. In de dorpen en kleine steden zullen de invasie-commissies he' recht hebben, zoo verklaarde An derson. bijzondere werkzaamhedf op te dragen en de lichameli: sterke inwoners zullen er van f voren van in kennis gesteld wo' den, wat voor rol zij te vervuiler krijgen. In de grootere steden zijn de invasiecommissies er verant woordelijk voor, dat tevoren aan alle crisisgevallen wordt gedacht en dat de stad zoodanig georgani seerd is, dat dergelijken gevallen eventueel het hoofd kan worden geboden. Rantsoeneering van tabak in Enge land. Volgens een bericht uit Londen, is de Engelsche regeering voornemens binnenkort tot het rantsoeneeren van de tabak over te gaan. In de laatste maanden is de aanvoer van tabak tengevolge van het gebrek aan scheepsruimte zeer gering geweest, zoodat de voor raden sterk zijn geslonken. Om het verbruik te beperken, zal tevens de tabaksbelasting verhoogd wor den. Talrijke Chineesche arbel- ders gedood. SJANGHAI, 24 Maart (D.N.B.) Acht Chineezen zijn gedood en zes gewond, toen Dinsdagochtend in Hongkioe, een stadsdeel van Sjang hai, een tijdbom tot ontploffing kwam, aldus wordt door de Japan- sche gendarmerie meegedeeld. Van (apansche militaire zijde is ver- riaard, dat de bom gelegd is door lerroristen van Tsjoengking. Het tot dusver ingestelde onderzoek heeft aanwijzingen daarvoor gege ven. De woordvoerder van het Ja- pansche leger gaf uitdrukking aan zijn spijt over het feit, dat onschul dige Chineezen het slachtoffer zijn geworden van deze terroristische daad. Voorts is bekend geworden, dat de bom ontploft is aan den ingang van een Japansche katoenspinnerij, juist toen talrijke Chineesche ar beiders naar hun werkplaats gin gen. Ilu 7anilUI0ll worden gekalmeerd Uil (.GlIUnCII en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 2« MAART. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonrnuzlek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonrnuzlek. 8.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonrnuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonrnuzlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Viool, plano en gramofoonrnuzlek. 12.00 Róemeensch orkest Gregor Serban, en gramo foonrnuzlek. 12.40 Almanak. 12.46 B.N.O.: Nieuws- on economische berichten. 13.00 Het Westland van het Noorden. 13.15 Omroep orkest. 14.00 Planovoordracht. 14.30 Gramo foonrnuzlek. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zon dag V van den Heldelbergschen Catechismus. 16.20 Gramofoonrnuzlek. 16.30 Sylvestre Trio. 17.15 B.N.O Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Do Melodisten en soliste. 18.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.15 Theo Oden Masman en zijn dansorkest. 18.50 B.N.O. Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereld- meening uit vreemde kranten. 19.10 Omroep- symphonle-orkest en solist, yanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gramofoonrnuzlek. 20.45 Pllmpraatje. 21.00 Omroepsymphonle-orkest. 21.40 Gramofoon rnuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.01 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.J. 22.30 Gramofoonrnuzlek. 23.0024.00 Omroeporkest en solist (opn.). Hilversum H. 301.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon rnuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonrnuzlek. 11.20 Ensemble Rentmees ter. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten, 13.00 Orgel en viool, afgewisseld door zang met pianobegeleiding. 13.45 Klankbeeld „De wilde Jager". 14.00 Otto Hendriks en s(Jn orkest en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15,30 Cello en plano. 16.00 Róemeensch orkest Gregor Serban en gramofoonrnuzlek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Zang met pianobegeleiding. 18.00 Orgelconcert. 18.30 Causerie „De suiker oorlog". 18.45 Gramofoon muziek. 19.15 Causerie „Brandende kwesties". 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Wat Nederland schrijft. 20.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 20.40 Luisterspel, 21.00 Cabaretprogramma (opn.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toelichting op het weermachtsbericht. 22.1022.15 Avond- wUding. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD 15 Wils was juist van plan de mee ning van den inspecteur, dat alles tegenwerkte, te onderschrijven, toen er op de deur werd geklopt. Een rechercheur trad binnen. In zijn hand hield hij een telefoonboek, dat hij, na een korten groet in de richting van Wils, geopend voor den inspecteur neerlegde. Het - was het rijkstelefoonboek, zooals Wils .al spoedig opmerkte. De man wees een der getallen aan. „Wat denkt u daarvan?" vroeg hij. „Zeer aannemelijk," antwoordde Sanders. „Wat kwam verder nog in aanmerking?" „Een bloemenzaak op de Ceintuur baan en het woonhuis van den direc teur der N.V. Textlelmaatschappij. Ik heb ze alle drie met een kruisje gemerkt. Voor de rest zijn het alle maal andere nummers." „Dan zal dat wel het juiste zijn. Dank je. Ik zal het onmiddellijk onderzoeken." Toen de rechercheur vertrokken was, wendde de inspecteur zich weer tot z'n bezoeker. „Weer een nieuwe schakel in den keten, Miel, al betwij fel ik, of we er heel veel aan zullen hebben. Je weet, dat ik de telefoon uit „Vredelust" heb meegenomen, omdat ik het telefoonboek geopend op van Opweeghen's schrijfbureau vond en daarbij vermoedde, dat ik op de schijf van het toestel wel een paar vingerafdrukken zou vinden Welnu, daarin zij we geslaagd. Het cijfer 3 toonde duidelijk sporen van mastiek en ook de 2 bleek nog door een wijsvinger met mastiek te zijn aangeraakt. De drie overige cijfers waren helaas niet meer vast te stel len. Hieruit mocht dus worden ge constateerd, dat de moordenaar van den onbekende óf deze zelf, nadat hij zich van zijn vals -he baard had ont daan, vanuit villa „Vredelust" heeft getelefoneerd met een nummer, dat met 32 begon. Daar het telefoonboek geopend op tafel lag, was het niet zoo heel moeilijk uit te zoeken, wie de opgeroepene zou kunnen zijn. Er waren op de beide pagina's in 't ge heel drie nummers, welke met 32 begonnen; je hebt het zoo juist uit den mond van den rechercheur^ ge hoord. Een van de twee, die o.i. niet in aanmerking komen, 32347 behoort aan een bloemenzaak op de Cein tuurbaan, het andere, 32869, aan den directeur van een textielmaatschap- ptj. Het derde, 32700 is echter dat van de afdeeling „Bagage" aan het Centraal station en dèt komt, dunkt me, voor ons in aanmerking." „Denk je, dat het slachtoffer vóór hq vermoord werd, heeft opgebeld om te informeeren of zijn bagage aJ was aangekomen?" „Die mogelijkheid is inderdaad niet uitgesloten, maar waarschijn lijker dunkt het me, dat de moor denaar zich op de hoogte heeft wil len stellen, óf er bagage aan het station stond. Wellicht had het slachtoffer zich daarover uitgelaten of wat natuurlijk evengoed moge lijk is de dader had alle reden om aan te nemen, dat de ander een deel van zijn garderobe als passagiers- goed had aangegeven, b.v. wanneer die ander een vreemdeling was en het voornemen koesterde eenigen tijd in ons land te blijven..." „Dan komen we dus weer op het terrein van den vermeenden Franschman... „Ja, het ziet er werkelijk naar uit of we weer in die richting worden gedrongen. Misschien, dat de grens stations ons eenige inlichtingen kun nen geven met betrekking tot de identiteit van den vermoorde, hoe wel ik van dien kant bitter weinig heil verwacht. We hebben vanmid dag reeds aan alle douaneposten om inlichtingen geseind, maar het is duizend tegen een, dat we daardoor wat wijzer zullen worden. Met den Parijschen trein passeeren dagelijks honderden reizigers de pascontróle; het is voor de douane-ambtenaren niet mogelijk de gezichten van al die menschen stuk voor stuk in zijn geheugen vast te leggen, vooral niet, wanneer het al twee "dagen geleden is. Bovendien staan we daarbq voor deze moeilijkheid: is de man met zijn valsche baard de pascontróle gepasseerd of heeft hij die pas latei aangeplakt? Is dit laatste het geval, dan kunnen we den moed wel heelt- maal opgeven langs dien weg ooit iets te weten te zullen komen, want, zooals je zelf hebt kunnen consta- teeren, had de man, zooals men dat noemt, een alledaagsch gezicht en geen enkel bijzonder opvallend ken- teeken. Wq dienen echter alle mid delen, waarover we beschikken, te baat te nemen." De daad bij het woord voegende, drukte de inspecteur op een knop en bijna onmiddellijk verscheen de zelfde rechercheur, die zooeven het telefoonboek had gebracht. Het bleek, dat een groot deel van de centrale recherche bereids op de hoogte was van de détails der zeer belangrijke Vredelust-zaak. „Je moet dat bij de bagage zelf maar eens onderzoeken, Kroon. Ik verwacht in ieder geval nog van avond rapport van je. Als ik niet op bureau ben, bel me dan thuis even op." De man vertrok om de opdracht ten uitvoer te brengen. In de ge opende deur botste hfl echter bijna tegen dr. Jurrians aan, die juist het bureau van den inspecteur wilde Vinnen gaan. „He, vriend!" weerde hq den re- thercheur af. „Tjonge, wat een „Be- jrieb" hier. Goeden avond, mijne aceren. Zoo de pers ook alweer presentBlijf zitten man!" Hij duw- ïe Wils, die was opgestaan om den inspecteur met den deskundige jlleen te laten, op zijn stoel terug. „Ik heb een nieuwtje voor je!" Met een studentikoze beweging nam hq plaats op de punt van San ders' schrijftafel, na z'n hoed met een zwaai op een der stoelen te heb ben geslingerd. „Je permitteert, Sanders?" Hq grabbelde in de doos met sigaretten op het bureau. „He mel, man, drie uur lang heb ik niet gerookt. Dat slachtoffer van jou en daarna nog een onder verdachte om standigheden gestorven kind..." (Wordt vervolgd.) Een waarborg voor elk levens krachtig kind: DE NEDEÏILANDSCHE VOLKS DIENST. 489e STAATSLOTERIJ EERSTE KLASSE TWEEDE LIJS* Trekking van 24 Maart 5000 No. 3209. 1500 No. 8625. 1000 No. 4018. 400 No. 6965, 9357, 20704. 200 No. 6203, 18181. 100 No. 2639, 11185, 14815, 1M76, 17574, 17641, 18146, 19258. PRIJZEN VAN ƒ20 1072 1076 1134 1139 1227 1236 1251 1284 1317 1349 1411 1439 1469 1528 1559 1594 1635 1655 1689 1698 1848 1857 1901 1905 1908 1970 2026 2050 2056 2115 2154 2169 2209 2222 2225 2311 2319 2380 2407 2445 2469 2501 2512 2533 2544 2545 2556 2594 2610 2615 2667 2703 2737 2768 2769 2777 2778 2801 2815 2821 2857 2951 2964 2987 2993 3057 3062 3134 3164 3178 3251 3324 3330 3365 3399 3450 3457 3476 3497 3509 3590 3698 3707 3736 3804 3817 3836 3844 3855 3883 3910 3921 3955 4000 4008 4166 4237 4238 4265 4304 4307 4381 4425 4439 4451 4452 4479 4504 4548 4550 4554 4710 4732 4761 4782 4794 4866 4873 4909 4924 4927 5087 5108 5117 5136 5222 5240 5276 5278 5293 5308 5356 5374 5384 5461 5502 5560 5582 5700 5725 5730 5789 5839 5854 5866 5904 5911 5979 5985 6018 6019 6049 6076 6078 6121 6145 6181 6253 6254 6312 6324 6377 6381 6387 6418 6438 6447 6448 6472 6489 6495 6546 6548 6639 6658 6660 6675 6698 6705 6724 6792 6811 6833 6849 6851 6885 6891 6911 69G2 6963 7030 7041 7082 7084 7264 7273 7333 7399 7474 7483 7509 7515 7535 7552 7567 7647 7689 7709 7764 7799 7802 7807 7808 7861 7889 7914 7966 8030 8033 8036 8039 8081 8109 8140 8143 8185 8188 8201 8212 8259 8274 8313 8325 8376 8448 8460 8466 8475 8513 8521 8531 8545 8563 8578 8581 8588 8593 8623 8648 8656 8683 8701 8733 8757 8789 8804 8809 8814 8859 8078 8931 9063 9076 9087 9094 9137 9153 9158 9211 9232 9252 9285 9291 9302 9334 9362 9364 9373 9379 9381 9446 0490 9537 9569 9599 9C02 0659 9710 9748 9762 9781 9845 9849 9878 9881 9894 9902 9915 9942 9975 10096 10110 10130 10157 10162 10178 10234 10295 10312 10325 10339 10378 10400 10405 10447 10460 10483 10523 10559 10561 10626 10651 10670 10742 10754 10760 10809 10830 10841 10848 10864 10890 10955 11009 11014 11017 11053 11084 11091 11143 11175 11211 11218 11223 11255 11269 11271 11274 11282 11369 11404 11410 11413 11414 11491 11523 11528 11563 11595 11601 11662 116"5 11724 11771 11801 11895 11968 11991 12024 12096 12118 12132 12135 12160 12164 12206 12218 12227 12252 12258 12260 12278 12291 12300 12329 12356 12541 12567 126Q5 12609 12615 12635 12650 12665 12736 12744 12755 12821 12936 12956 12975 13047 13053 13055 13081 13090 13211 13264 13277 13309 13340 13392 13395 13407 13438 13537 13582 13603 13621 136S5 13700 13711 13753 13766 13783 13794 13803 13804 13814 13830 13881 13888 13906 13923 13983 13998 14011 14031 14049 14075 14081 14085 14103 14111 14115 14134 14202 14211 14343 14369 14377 14388 14400 14410 14414 14472 14627 14630 14670 14681 14710 14713 14782 14784 14814 14865 14875 14895 14939 14953 14969 15023 15036 15049 15087 15117 15126 15140 15200 15208 15236 15255 15287 15305 15353 15379 15384 15483 15511 15534 15542 15602 15603 15687 15688 15703 15741 15759 15780 35794 15834 15871 15896 15905 15918 15942 16006 16038 16086 16096 16114 16122 16127 16145 16178 16226 16277 16278 16293 16335 16340 16387 16411 16417 16422 16494 16514 16548 16562 16589 16623 16624 16650 16679 16693 16697 16741 16783 16821 16832 16856 16909 16912 16924 16930 16965 16966 17019 17021 17032 17097 17106 17201 17265 17283 17304 17315 17317 17327 17335 17367 17369 17412 17434 17438 17474 17482 17486 17501 17541 17542 17596 17627 17669 17732 17775 17778 17820 17822 17827 17848 18032 18038 18075 18095 18121 18123 18174 18182 18214 18233 18245 18252 18270 18272 18273 18275 18287 18310 18384 18412 18421 18425 18430 18474 18490 18504 18534 18539 18545 18597 18603 18654 18679 18806 18819 18828 18837 18862 18869 18902 18932 18992 19019 19035 19046 19068 19111 19128 19186 19203 19236 19237 19250 19263 19328 19349 19366 19384 19404 19427 19448 19455 19541 19561 19573 19630 19687 19700 19814 19836 19838 19857 19958 20033 20051 20083 20095 20111 20141 20284 20308 20320 20356 20357 20361 20403 20424 20437 20454 20461 20501 20525 20534 20612 20631 20646 20672 20678 20680 20719 20742 20760 20781 20791 20805 20834 20872 2087? 20934 20938 20952 20967 20960 20989 21012 21047 21089 21091 21119 21161 21166 21174 21187 21195 21223 21237 21261 21262 21298 21317 21332 21367 21460 21468 21472 21486 21496 21590 21597 21602 21655 21684 21731 21758 21793 21862 21901 21957 21968 21980 21995 In de vorige lijst staat: 20098 m. z. 20096. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schagen. - Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Dpn Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2