Oistributienieuws Rheuma thchep'J^ül Neem 'n "AKKERTJE llkdITUfnfiatoM maaMiógced! Distributie van sinaasappelen Voor kinderen beneden jr. 's-GRAVENHAGE, 25 Maart. De sedr.-gen. van het Dep. van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat een 'beperkte hoeveel heid sinaasappelen voor gebruik in Nederland beschikbaar zal kunnen worden gesteld. Deze hoeveelheid zal voorshands worden gedistribu eerd voor kinderen beneden den leeftijd van vier jaar. De te distri- bueeren hoeveelheid bedraagt 400 gram der kind. In verband hierme de is bepaald, dat bon „4-04 Reser ve" gedurende het tijdvak van 26 Maart t.m. 18 April a.s. récht geeft op het koopen van 400 gram si naasappelen. De omstandigheid, dat sinaasap pelen op korten termijn aan bederf onderhevig zijn, maakt het noodza kelijk, dat de ingevoerde hoeveel heden terstond na aankomst wor den gedistribueerd. Het is derhalve niet mogeüjk de distributie uit te stellen, totdat in het g'eheele land de kleinhandel over voorraad be schikt om tegen inlevering van bon „4-04 reserve" sinaasappelen aan liet publiek af te leveren. Dit brengt mede, dat voorshands uitsluitend in bepaalde steden en gebieden si naasappelen verkrijgbaar zullen zijn, terwijl andere plaatsen en streken eerst later achtereenvol gens aan de beurt komen. Uiter aard zal met het oog daarop de geldigheidsduur van bon „4-04 re serve" t.z.t. zoo noodig worden ver lengd-. In dit verband wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat men de bonnen, waarover men beschikt, niet reeds van tevoren bij zijn le verancier moet inleveren, doch met inlevering daarvan dient te wach ten totdat de winkeliers ter-plaatse over voorraad beschikken. Aangezien het niet wel doenlijk is telkens voor bepaalde plaatsen bekend te maken, dat sinaasappe len verkrijgbaar zijn, zal het pu bliek zich hiervan op de hoogte dienen te stellen door van de zijde van den kleinhandel verkregen in lichtingen. Voor den prijs der sinaasappelen wordt verwezen naar de desbetref fende publicatie van den gemach tigde voor de prijzen. PEULVRUCHTEN OP BON „271". De secr.-gen. van het Dep. van Landbouw en Visscherij maakt be- bekend, dat de met „271 algemeen" gemerkte bon gedurende het tijd vak van Donderdag 26 Maart t.m. Zaterdag 18 April a.s. recht zal ge ven op het koopen van 250 gram peulvruchten.' Bijen kwamen den winter niet door Imkers hebben groote schade. De harde winter heeft op verschil lende wijze zijn sporen nagelaten. Ook de imkers zijn er door getrof fen. Heele bijenvolken zijn blijkens ihet dezer dagen door de imkers in gestelde onderzoek,, op de Veluwe ten gevolge van de koude en ook door voedselgebrek, omgekomen. Er zijn imkers, aldus het Hdbld., die verscheidene korven doode bijen hebben; andere korven zijn voor meer dan de helft verminderd. Sa menvattende kan gezegd worden, dat een groot deel van de bijenvol ken op de Veluwe is omgekomen. Op het oogenblik zien de imkers reikhalzend uit naar de toewijzing van de bijensuiker, welke in dit voorjaar zal geschieden. Zoodoende zal men de bijen, die den langen winter en het voedselgebrek heb ben doorstaan, nog kunnen redden. „Ai! Au! O! Gelukkig zijn er AKKERTJES, die de nare pijnen zullen kunnen weg nemen, vlug en afdoende". es- Nedtrlandsche PQ"nsiill*r Nederlandsche Politie Sportbond ALGEMEENE VERGADERING TE ALKMAAR. In de dancing van de Harmonie vereehigden zich Woensdagmorgen om 11 uur vertegenwoordigers van politiesportvereenigingen uit alle deelcn van het land. De voorzitter, de heer J. Niewold, Hilversum herdacht de overleden leden en de jubilea, die hebben plaats gehad. Nadat de voorzitter van de ont vangende vereeniging, de heer Rijp- ma, het welkom namens Alkmaar had onderstreept, werd het woord gegeven aan den heer C. P. Hes, voorzitter van de C.P.F., die hét saamhorigheidsgevoel, dat in de sport veelal tot uitdrukking kwam, ten zeerste waardeerde en hoopte, dat de steun, welke steeds was ver leend aan de N.P.S.B., zou worden overgedragen op de C.P.F. Alvorens de jaarverslagen aan de orije te stellen, werd het woord verleend aan den heer H. v. d. Burg secretaris-penningmeester, en te vens spoi'tadviseur van de C.P.F., die verschillende mededeelingeh deed omtrent de Centrale Politieoefe deratie. Hij berichtte voorts om trent een grooten sportdag, die in het Amst'erdamsche stadion zal worden gehóuden en waarhij alle takken van sport zullen worden be trokken. Hij meent hierbij op den steun van de C.P.F. te mogen reke nen en deelt nog mede, dat aan de.zen sportdag districtswedstrijden zullen moeten voorafgaan. Er zal straks één contributie wor den betaald. Hieruit zal ook de sport worden bekostigd. Men be hoeft niet te vreezen straks zonder geld" te zitten. Er zal vermoedelijk wel meer en niet minder zijn. Tot leider van den dienst- sport is benoemd kapitein van Rijn. Dé subsidieering van de vrijwillige sport zal daarnaast stellig een ern stig punt van overweging zijn. Het ditmaal zeer zéker sober ge houden jaarverslag, uitgebracht door den heer v. d. Burg, maakt melding van groote moeilijkheden, wat niet wegneemt, dat de verrich tingen betrekkelijk zeer zijn mee gevallen. De N.P.S.B. zag het aantal aan gesloten vereenigingen wederom toenemen. Het aantal bondsleden bedraagt thans 1800, verdeeld over 45 afdeelingen. Aan de rekening ontleenen, we, dat de ontvangsten óver het afge- loopen jaar bedroegen f 3947.89, de uitgaven f 2136.60V?. Een batig sal do derhalve ad f 1811JB8&. Wat de voetbalsport betreft, wer den, blijkens mededeeling van don secretaris van de Elftalcommissie, de heer A. J. tér Horst te Alkmaar goed geslaagde districtswedstrijden gehouden. Enkele nieuwe records op athle- tiekgebied vielen te vernielden. De schermsport werd drukker be oefend. De zwemkampioenschappen wer den op 10 Juli te Apeldoorn gehou den. Aan den heer Huurman, die de dienst gaat verlaten, wordt door de A.P.S.V. (Amsterdam) het Am- sterdamsche jubileumbord aange boden. De verslagen van den secretaris penningmeester en van den com petitieleider worden goedgekeurd. Uit de ingekomen stukken blijkt, dat, na onderhandelingen met den gevolmachtigde, het Politie-Sport- nieuws, dat aanvankelijk wegens papierschaarscbte niet meer mocht verschijnen, weer als. van ouds zal worden uitgegeven. De voorstellen en candidaatsteliirigen komen Don derdag aan de orde. De besprekingen wórden dan af gebroken. De congressisten verza melen zich in Hotel Proot voor eeii gemeenschappelijken maaltijd, ter wijl voor den avond een bezoek van de revue „Elk wat wils" op het program staat. Donderdagmorgen -10 uur zullen de beraadslagingen worden hervat. Het eerste kievitsei? De 14-jarige Jan Bos uit Wesepe (gemeente Olst) vond gistereii een kievitsei, waarschijnlijk het eerste kievitsproduct van dit jaar in ons land. Het ei is aan den burge meester van Olst aangeboden. Beroepsverandering Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld: Vele ouders zien het nut van een juiste beroepèvoórlichting voor hun kinderen terdege in. Vaak echter dwingen de harde levens omstandigheden hen het advies ter zijde te leggen, omdat de jongen zoo gauw mogelijk iets moet ver dienen. Het is niet bij benadering te zeggen, 'hoeveel jongelui op deze wijze in een beroep zijn te recht gekomen', waar ze piet voor voelen en dat niet in overeenstem ming is met hun capaciteiten. Duur zarae ontevredenheid en gemis'aan lévensvruegde kunnen er het ge volg van zijn. Voor flinke jongelui, tusschen 17 en ¥A jaar, die den moed hebben, met de dagelijksche sleur ie breken, bestaat er thans echter de gelegenheid, zich op een beter passend beroep toe te leggen. Inlichtingen verschaft het Lange- marek-studium, Waalsdorperweg 12, Den Haag. T ulnbou wproducten nemen toe De tuinbouwproducten, die aan de veilingen in het Westland gepresen teerd worden, ondergaan langzaam maar zeker een uitbreiding. Aan de veiling te Monster is tfians de eerste bloemkool gepre senteerd, die 30 cent per stuk op bracht. Te Honselersdijk werd de eerste dunsel aangevoerd met een opbrengst van 53 cent, terwijl in VGravenzande de eerste sla uit de stookkassen verscheen, waar voor tot 13V2 et. per krop. werd betaald. Meeuwen beschermde vogels De Secr.-Gen. van het Dop. van Opvoeding, Wetenschap en Kui tuurbescherming, deelt mede, dat krachtens zijn beschikking van 4 4 Maart 1942 de kokmeeuw, de zil vermeeuw en de mantelfneeuw ge durende het tijdvak van 1 April 1942 tot 1 Augustus 19-42 in het ge- heele land beschermd zullen zijn. Het gevolg hiervan is, dat in te genstelling met het vorig jaar, toen voor het zoeken, rapen en in hot veld vervoeren van de eieren van deze soorten in de kustprovincie^ slechts een schriftelijke toesteem- rning van de eigenaar of gebruiker van den grond, waarop de kolonie zich bevond, noodig was, gedurende het bróedseizoen 1942 deze eieren slechts geraapt mogen worden door personen, die vanwege genoemden Secr.-Gen. in het bezit zijn gesteld van een yogelvergunnjng tot het. (gedurende het tijdvak van 1 April tot lo Juni) zoeken rapen, etc. van eieren van kokmeeuwen en/of zil vermeeuwen. Zij doen bnn plicht „En zouden wij moeten blijven, Dan tel het licht, En wil aan mijn moeder schrijven, Hij deed zijn plicht". - Inderdaad onze mannen aan het Oostfront, zij doen hun plicht, on der de moeilijkste omstandigheden, met taaie volharding en ware doodsverachting. Daarom, landge noot, laten ook wij onzen plicht doen en dus het verzorgingsfonds, dat voor het samenstellen en ver zenden van de pakketten voor on ze dappere strijders zorgt, zoo stérk mogelijk maken. Zij doen hun plicht, daar in het Oosten, met de wapenen in de" vuist. Grijpt gij uw vulpen en stort een flink bedrag op girorekening t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen „Nederland" te 's-Gravenhage. FEEST IN DE BUNKERS. Niettegenstaande ijzige koude en sneeuwstormen, stormloo- pen van den vijand en gevaar volle verkenningsacties is het van tijd tot tij.d feest in de bun kers aan het Oostfront. Want feestdagen zijn het als de post uit het vaderland aankomt, als honderden pakketten, w.o. vele verjaarspakketten bestemd sroor onze vrijwilligers, worden uitgeladen. Zoo'n dag is een ware feest dag, want uit die pakketten ko men sigaren, sigaretten en ta bak, hoeken en kranten en tijd schriften, versnaperingen en nuttige gebruiksvoorwerpen te voorschijn. Landgenooten, zorgt er voor, dat er vele van zulke feestda gen zijn, dat er vele pakketten verzonden kunnen worden. Sort een flink bedrag in het Verzorgingsfon d s Vrij w i 11 igers- legioen „Nederland" te 's-Gra- venhage.. Het gironummer is 432100. Dc wereld in weinig woorden Japan en de nationale regeering in China. Naar Domei uit Canton meldt, vond in tegenwoordigheid van 200 hooge Japansche en Chi- neesche officieren, onder wie luite nant-generaal Takasji Sakai, de opperbevelhebber van de Japan sche expeditïetroepen in Zuid-China dé formeelè overdracht plaats van de Britsche concessie in Sjaneen aan de Chineesche nationale regee ring. In zijn toespraak tot de ver ga dening begroette luitenant-gene raal Sakai deze plechtigheid als een nieuw concreet bewijs voor den oprechten wcnsch van Japan om de Chineesche nationale regeering in ieder opzioht behulpzaam te zijn. De arrestatie der Noorsche zeelie den. De arrestatie van de drie duizend zeelieden in de Ver. Sta ten bestempelt de Noorsche pers als een gebeurtenis van groote draagwijdte. Wanneer de procureur generaal der Vér. Staten tegen 3000 Noorsche zeelieden moest optreden, omdat deze hun schepen verlieten, dan beteekent dat, zoo schrijven de bladen eenstemmig, dat de Noor- sohe zeelieden zich van de emi- grantenregeering te Londea los maakten en weigerden, nog langer hun leven op de doodsvaart naar Engeland te wagen. De bescherming van Brazilië. De commandant der Braziliaansche luchtmacht," generaal Gomez, is te "Washington aangekomen, naai* gisteren werd gemeld, om met Amerikaansche deskundigen te confereeren over maatregelen ter bescherming van Brazilië. Oorlogsraad op Ceylon. Volgens den Engelsehcn nieuwsdienst is op Ceylon een ooorlosgraad ingesteld, waartoe de lejders van militair en civiel bestuur behooren. Consulaat van Nanking te Berlijn. Het Chiheesche'uitvoerende bureau heeft gisteren besloten een Chi- neesch consulaat te Berlijn te ves tigen. Een jongere broer van den Chineeschen gezant te Madrid, Wang Te-jin, is tot consul be noemd Beschadigde kruiser te Gibraltar. Een Britsche kruiser, die in een gevecht beschadigingen heeft op-- geloopen, is uit de Middellandsche Zee te Gibraltar aangekomen. Twee Amerikaansche torpedojagers verloren. In een door Ass. Press gepubliceerd communiqué van het Amerikaansche ministerie van Ma rine wordt bekend gemaakt, dat de Amerikaansche torpedojagers Pïlls- bury en Edsall sinds begin Maart in de Javasche wateren worden vermist en waarschijnlijk als ver loren moeten worden beschouwd. 189. Om beurten lepelden ze uit den pot en lieten geen korrel over. Snel daalde de schemer en ze gin gen in de woning om er den nacht door te brengen, wat met het oog op insecten en mogelijke wilde dieren wel zoo veilig was. De vlie genier en de bestuurder vielen spoedig in slaap, maar Piet bleef nog lang wakker en opeens Er heerscht gebrek in meenige stulp, Kent dus Uw plicht, steunt Winterhulp. Meer tuinbouw in Europa De plannen voor de toekomst BERLIJN, 25 Maart (ANP). De voorzitter der Vereeniging van den Duitschen Tuinbouw, Böttner, ont wikkelt in het tijdschrift „Vierjah- resplan" de richtsnoeren voor den Europeeschen gemeenschappelijken arbeid in den tuinbouw. Hij schrijft o.m. het volgende: Zonder dat de definitieve grens in het Oosten vastligt, moet Euro pa reeds in den huidigen .vorm, ook wanneer de vraag van de verbrui kers toeneemt, op het gebied van den tuinbouw volkomen autarkisch worden. Het gebied, dat thans van de Noordkaap tot Sicilië reikt en zich van Spanje tot ver in het Oos ten uitstrekt, dat de Krim omvat en Nederland en Frankrijk, kan een zoo groote hoeveelheid tuinbouw producten voortbrengen, dat ook veel grootere verbruiksquota dan thans bevredigd kunnen worden. De vraag naar groente en fruit zal na den oorlog eerder toenemen. Bij de plannen voor de toekomst moet dus worden uitgegaan van een groo ter verbruik. Dat beteekent meer productie, doch ook verbetering en uitbreiding der bewerking door de ontwikkeling van alle nieuwe me thoden, als het bevriezen, het ver poederen cn het drogen. Krachtens deze ontwikkeling zal men er toe komen, geheele streken dienstbaar te maken aan de fruit teelt. Nauwkeurig zal acht geslagen móeten worden op het rhythme van den oogst in de afzonderlijke gebie den en volgens vaste richtsnoeren zal voor elk land de meest ge schikte, soort tuinbouw dienen te worden vastgelegd. Van alles wat uit dorp en stad Lijk opgehaald. Uit de Zuid-Wil lemsvaart te Maastricht is gisteren het lijk opgehaald van den 31-jari- gen W. H. Ubakacks uit Wijk, die sedert 11 Februari werd vermist. Slachtoffer van zijn doofheid. De 79-jarige E. U., wonende aan de Boekhorststraat te Den Haag, die Maandag j.1. in die straat door de tram was aangereden de man was doof is in den afgeloopen nacht in het ziekenhuis Zuidwal, waarheen hij met een hersenschud ding cn een hoofdwonde was over gebracht, aan de gevolgen van deze verwondingen overleden. Ongeval met doodelijken afloop. Dinsdag wilde de 56-jarige voerman J. van Poecke, te Heemstede, in het wandelbosch Groenendaal een hollend paard, gespannen voor een vrachtwagen, tot stilstand brengen. Hij greep het beest bij het hoofd stel, doch dit brak, waardoor P. kwam te vallen en beide wielen over zijn onderlijf kreeg. Spoedig daarna is hij aan de gevolgen over leden. Begrafenis met corpseer. Zater dag a.s. zal de Haagsche recher cheur J. Cornelissen, die op zoo tra gische wijze het leven liet, met korpseer begraven worden. Italiaansch Weermachtbericht GEEN OPERATIEVE BEDRIJVIG HEID IN NOORD-AFRIKA. ROME, 25 Maart. Het weer machtbericht luidt als volgt: Aan het front in Cyrenaica in het geheel, geen operatieve bedrijvigheid van beteekenis. De vijand heeft een luchtaanval op Benghazi gedaan. Ook in de 0111 geving van Athene lieten Engcl- sche vliegtuigen tal van brisant- cn brandbommen vallen. Enkele huizen in de voorsteden werden beschadigd en een Griek gedood. In het Oostelijk deel van de Mid dellandsche Zee is 'een smaldeel gisterochtend aangevallen door Ita liaansche torpedovliegtuigen, die met stelligheid een middelmatigcn kruiser troffen. 489e STAATSLOTERIJ EERSTE KUSSE DERDE LIJST Trekking van 25 Maart ƒ200 No. 1418. PRIJZEN VAN ƒ20 1104 1343 1353 1381 1579 1711 1734 1871 2377 2646 3186 3206 3536 4402 4639 4644 4696 4950 5464 5539 5675 5770 5837 5916 5966 6084 6119 6274 6671 7055 7247 7465 7711 8195 8292 8425 8506 8780 8853 8885 9120 9147 9722 10119 10505 10717 10719 10939 11178 11262 11263 11323 11709 11844 12205 12229 12235 12298 12405 12835 12964 13129 13188 13335 13410 13789 14176 14178 14206 14405 14473 14672 15003 15781 1G057 16188 16339 16385 17236 17341 17400 17455 17477 186"19 19089 19222 19242 19782 20113 20290 20443 20740 20785 20843 20903 21275 21740 21844 21854 21875 21908 In de vorige lijst staat12975 m. z. 12915; 13814 m. z. 13804; 18075 m. z. 18096. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de- praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 16 Hij deed een diepe haal aan zijn sigaret, zoog zijn longen vol en blies daarna den rook door de neus weer uit, zoodat de bureaulamp onmid dellijk in een blauwen nevel was ge huld. „Ik feliciteer je," wendde hij zich daarna tot Sanders. „Je hebt gelijk gehad. Het was moord!" „Daar heb ik eerlijk gezegd geen moment aan getwijfeld, dok ter," antwoordde de inspecteur glim lachend. „De omstandigheden, waar onder de man gevonden werd..." „Schei maar uit. Ik ken je speur derstheorieën, maar ik voor mg hecht nu eenmaal meer waarde aan een wetenschappelijk onderzoek. En fin, ditmaal heeft je speurdersneus het eens goed geraden. Het kogel kanaal in het hoofd wijst duidelijk op moord. Afgaande op de richting van het schot, heeft het slachtoffer waarschijnlijk niet eens gezien, dat er óp hem werd geschoten. De da der heeft een oogenblik achterhem gestaan en op zeer korten afstand het schot afgevuurd. De man is ver moedelijk zonder eenig besef, dat zijn laatste uur geslagen was, 'uit het leven gescheiden. Dat verklaart dan tevèns den merkwaardig rusti- gen trek op het gelaat. Van doods strijd, schrik of afgrijzen was geen spoor te ontdekken." Wederom deed dr. Jurrians een diepe haal aan zijn sigaret, van welke gelegenheid Sanders gebruik maakte te vragen: „Verder niets bijzonders ont&ekt, dokter?" De deskundige knikte en tastte in zijn binnenzak. „Ik weet niet of het voor de pers bestemd is; dat moet je zelf maar beoordeelen. Hier, ken je dat teeken?" Hij wierp een stukje papier van een blocnote op tafel, waarop met potlood een cirkel met een kruis in het midden was geteekend. Sanders bekeek het nauwkeurig en daarna het hoofd opheffend, zei hij bedachtzaam: „Dat ls een vrij bekend teeken. Het wordt zoowel bij de zeevaart als in landlooperskrin- gen gebruikt. De juiste beteekenis zou ik even moeten opzoeken..." „Niet noodig. dat heeft m'n assistent al gedaan. Onder zwer vers wordt dit teeken gebruikt om te waarschuwen, dat men op zijn hoede moet zijn." En zich tot den reporter wendend, gaf hij nog 'n an dere verklaring: „U weet zeker, dat landloopers elkaar door middel van een soort code, die zij met krijt op een schutting of een deur aanbren gen, van hun bevindingen bij een of andere woning op de hoögte plegen te houden? Zoo beteekent b.v. een pjjl: Hier wordt wat gegeven, een swastika: Niets te halen enz. Dit teeken heb ik evenwel niet op een of andere schutting gevonden, maar op den rechterbovenarm van den vermoorde. Getatoueerd! Op die plaats zegt het natuurlijk niet veel. Duizenden zeelieden hebben tatouee- ringen van de meest uiteenloopende soort, die geen van allen een bijzon dere beteekenis hebben." Hij richtte zich nu weer geheel tot den inspecteur, die zwijgend had toe gehoord, onderwijl allerlei kabalis- tisclie figuren op het vloeiblad van zijn onderlegger teekenend. „Het is overigens het eenige ken- teeken. dat ik bij den man heb kun nen vinden. Ik heb zelden iemand gezien, van wien zoo weinig was te zeggen als van dezen onbekende, 't Lijkt wel of men opzettelijk alle bijzondere herkenningsteekens voor uit heeft verwijderd: een boord, maat 16 merk Windsor, splinter nieuw, dus zonder merk van een of andere wasscherij, een das met „Reine Seide", een overhemd met Quality Superior, ondergoed zonder fabrieksmerk, enkele deelen slechts voorzien van een opgenaaid num mer, zooals honderden wasscherijen dat plegen te doen, 423. De naald in de hooiberg. De eenige kans om het slachtoffer te identificeeren, lijkt me een verzoek om inlichtingen in de bladen en dan zal het nog zeer de vraag zijn, of we wat wijzer wor den..." „In dit stadium van het onderzoek zou ik me liefst nog niet al te veel bloot willen geven," protesteerde Sanders zwakjes. „Een oproep in de bladen staat gelijk met een mede deeling aan den dader, dat hij zich voorloopig niet ongerust behoeft te maken, wantdat de politie volko men in het duister tast. Zoolang alle gegevens, waarover we beschikken, nog niét zijn uitgewerkt..." „Een spoor gevonden?" Het klonk eenigszins sarcastisch, zóó, alsof dr. Jurrians alle reden had om er aan te twijfelen, dat de inspecteur iets zou hebben ontdekt, dat hem, den bekenden deskundige, was ontgaan. „Ja, een paar kleinigheden,." ant woordde Sanders rustig. ..De moor denaar heeft, vermoedelijk na de daad te hebben gepleegd, het Cen traal Station opgebeld om te infor- meeren, of er bagage van den ver moorde was aangekomen. Ten»twee- de droeg de dader gummihakken van een geheel nieuw soort, dat pas enkele weken in den handel is..." Hij liet dr. Jurrians de foto'.s zien en deze was nu een en al belangstel ling. Van het sarcasme in zijn toon was niets meer te bespeuren, toen hij, den inspecteur welwillend op den schouder kloppend, opmerkte: „Dat is goed werk, Sanders. M'n respect! Als ik je met het een of ander be hulpzaam kan zijn, ben ik geheel tot je dienst. Je geeft toch zeker geen ruchtbaarheid aan deze ontdekking? Als het morgen bekend wordt, dat de dader gummihakken van een zeer bijzondere soort droeg, heeft deze niet veel anders te doen dan ze zoo snel mogelijk te verwijderen." „Mijnheer Wils en ik kennen el kaar al langer dan vandaag," stelde de inspecteur hem gerust. „Hg weet even goed als ik, wat wel en wat niet voor publicatie geschikt is." „Daar twijfel ik geen moment aan," haastte dr. Jurrians zich te verzekeren. „Het gaat ook niet spe ciaal om meneer Wils; ik sprak meer in 't algemeen... Enfin, ik be hoef een ouden politierot als jij daar ook eigenlijk niet op te wyzen," (Wordt vervolgd.) RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 27 MAART. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 6.20 Ochtend gymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble „De Kwlntslag". 12.00 Frans Wouters en zijn orkest (opn.). 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en eco nomische berichten. 13.00 Productieslag. 13.15 Roemeensch orkest Gregor Serban en gramo foonmuziek. 14.00 Kamerorkest „Ars Nova et Anttqua", solist en gramofoonmuziek. 16.00 Cyclus „De zeven kruiswoorden". 16.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 16.55 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Sport- wetenswaardlgheden. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.35 Neerlands stem van het Oostfront. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Econo misch praatje over den landbouw. 19.10 Orgel concert. 19.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 20.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 De Melodisten en solist. 20.45 Luisterspel. 21.00 Omroeporkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Amusementsorkest en solist (opn.). 22.40 Schrammelkwartet en soliste (opn.). 23.0024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelcon cert (opn.). 10.40 „Uit het land van de Boe- kerlJers". 11.00 Planovoordracht en gramofoon» muziek. 11.35 Arnhemsche Orkestvereeniglng (opn.). 12.00 Ensemble Joan Lancé. 12 45 B.N.O.; Nieuwsberichten. 13.00 Gevarieerd middagprogramma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Amablle-sextet. 16.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Salonorkest. 18.15 De Heeren van der Aa_ea Boom, zaken lieden, aan het woord. 18.30~ Reportage. 13 45 Gramofoonmuziek. 19.00 Musette-orkest en solist. 19.30 BNO.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: De Jor- daner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.N. O.: Engelsche uitzending: „Holland's politica! aspects". Voor de Radio-Centrales: Gramo foonmuziek. 20.15 Zang, harp, hobo en gra mofoonmuziek. 21.00 Boekbespreking. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten, 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10—22.15 Avondwijding. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schaffen. Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2