Past op hot zaaizaad Sensatie op het balkon Kostelooze inenting Marktberichten Alkmaar ALGEH. VERG. V.V.V. ALCMARIA. V.7.V. Alcmaria hield gisteren haar jaarvergadering in het Gul den Vlies. De opkomst was gering. Uit de mededeelingen stippen we aan: Omtrent de reorganisatie van het vreemdelingenverkeer kan nog niets worden meegedeeld. In Juni heeft de A.N.YV.B. een monumententocht georganiseerd te Alkmaar, waarvoor de medewer king van de V.V.V. is ingeroepen. De deelname zal vermoedelijk een 200 personen bedragen, terwijl voor Alkmaar zelf een Zaterdag in uit zicht is gesteld. Voor den daarop volgenden Zondag staan Schoorl en Bergen op het program. Voor bezoekers aan het duintetf- rein tussohen Bakkum en Bergen, die vroeger 4 verschillende kaar ten moesten nemen, is thans de ge legenheid opengesteld alles af te doen op cén kaart. Deze zal o.a. ver krijgbaar zijn aan het bureau der V.V.V. en de prijs zal vermoedelijk 10.25 bedragen.. De rekening, sluitend met een ba tig saldo ad fS6.10, werd goedge keurd. Uit het jaarverslag van den secre taris, dat werd goedgekeurd, ver melden we, dat het bezoek in de maanden Mei en Juni bevredigend was en dat in de maand Augustus 'het aan'al torcnibeklimmers op en kele Vrijdagen de 1000 overschreed. Uit de oude doos 26 Maart 1450. In het jaar 1450, den 26 Maart, werd de twist en oneenigheid, wel ke jaarlijks rees over de verkiezing der regeeringspersonen, door een handvest van Hertog Philippus weggenomen door het goedkeuren van een en dertig personen, die Alkmaar voortaan regeeren zouden, terwijl hun het recht werd gege ven een ander te benoemen in de plaats van dengene, wiens plaats open raakte. ZEDENDELICT. Dinsdag is bij de politie aangifte gedaan, dat een manspersoon op den nieuwen weg vanaf den Ka naaldijk naar den Omval, niet na der te noemen handelingen pleeg de tegenover dames. Hij is aange houden en overgebracht naar het Bureau van Politie, alhier. Tegen hem wordt proces-verbaal opge maakt. Den betreffenden dames wordt verzocht, zich aan het bu reau bekend te maken. PALEN ZIJN MEESTAL VAN HOÜTI Aangifte is gedaan van diefstal van een paal ten nadeele van een groofe onderneming, alhier. De da der is aangehouden en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. DE INBRAAK OP DE LAAT. Zooals wij reeds mededeelden, be merkte een voorbijganger, dat er een glasruit was vernield bij een grossier in rookartikelen, alhier. Uit een door de recherche onmid dellijk ingesteld onderzoek bleek, dat er een groote straatklinker in een juten zak. door de ruit was ge gooid. Vermist worden 2 pakken inhoudende diverse soorten sigaret ten, shag en rooktabak. Een onder zoek naar den dader wordt inge steld. WIE GAF GOEDEREN AF OM TE STOOMEN? EN WIE KOCHT ZE? Naar aanleiding van ons bericht van Donderdag 19 Maart 1942, on der het opschrift: „Oplichters van Arrondissementsrechtbank te Alkmaar EEN HAMSTERVOORRAAD VERDWEEN. De wed v. EyckGroen stond op den 27en Januari een frisch luchtje te scheppen op het halkon, toen zij in haar huiskamer een mannen hand zag bewegen in de richting van den schoorsteenmantel, waar een gouden- en een zilveren ring lagen. Zij ging ijlings* poolshoogte nemen, doch kwam te laat, want de ringen waren verdwenen. De verdenking viel op een 18-ja- rigen propagandist P. J. M., die even te voren met haar zoon in de kamer was geweest en een hoog- roode kleur kreeg toen hem reken schap werd gevraagd. Voor de Alk- maarsche rechtbank ontkende M. alles, doch de president was het met den Officier eens, dat de jeug dige delinquent reeds meer ver oordeeld in de eerste leugen niet was gebarsten. Voorloopig stelde Justitia zich tevreden met 3 maanden gevange nisstraf. HAMSTERVOORRAAD VER DWEEN. P. J. van de V., uit Koppeldijk had schromelijk misbruik van ver trouwen gemakat, door het ham stervoorraadje kaas, ham, blikken boter, enz. van mevr. Windtv. d. Molen uit Bergen te stelen, toen hij een gedeelte van de woning had ge huurd. De eisch tegen den voor den Alkmaarschen rechtbank niet ver schenen verdachte was overigens nogal mild. twee maanden, 't Is ook verleidelijk, een voorraad voor een weeshuis en zelf met je bonnetjes toe LAAT DE VOGELS HET LAND NIET LEEGHALEN. DE heer van Herwijnen, ambte naar van den Plantenziekten- kundigen dienst, schrijft ons: Het lest heugt het best. Zoo denk ik in dezen tijd van het nieuwe jaar in de eerste plaats aan de groote schade, die verleden jaar door de vogels aan het pas gezaai de zaad is aangericht. Gelukkig is die schade niet ieder jaar zoo groot maar van tevoren weten wij niet, hoe de vogels (of andere dieren) zich zullen gedragen. Vooral omdat de .schietgeweren" nu zijn ingeleverd en wij dus de vo gels niet zullen kunnen bestrijden „met de wapenen in de hand" en ook, omdat het gebruik van vergif ten tot een minimum moet worden beperkt, is het zaak om zooveel mo gelijk andere maatregelen te ne men. Als die er tenminste zijn. Het spannen van zwart garen, dat heel afdoende is, maar alleen te gebruiken voor betrekkelijk klei ne oppervlakten, zal er dit jaa ook bij inschieten, omdat wij eenvoudig geen garen voor dit doel kunnen krijgen. Schiet ons niets anders over dan om meer dan wij tot nu toe gewoon waren het zaad vooraf te behande len met middelen, waardoor de vo gels worden afgcschiikt. Tot de goedwerlcende middelen om duiven, roeken en kraaien af te houden van de gezaaide granen en peulvruchten behoort een be handeling van het zaad met zwarte kool teer, Corbin of Morrit. Waar halen wij echter weer kool- teer vandaan? Door de slechte smaak, welke deze middelen, die overigens on schadelijk zijn, aan het zaad verlee- nen, vermijden de vogels de daar mede behandelde zaden geheel. Voor diegenen, die nog zoo ge- Jukkig zijn om wat koolteer te be machtigen, volgt het recept hier: kleedingstukken aangehouden waaruit blijkt dat colporteurs te Alkmaar ook slachtoffers hebben gemakt, door kleedingstukken aan te nemen om te stoomen, die ze ech ter elders hebben verkocht, is ook gebleken, dat ze kleedingstukken elders aangenomen te Alkmaar hebben verkocht. In verband hiermede verzoekt de Commissaris van Politie, alhier, de genen, van wien goederen ter behan deling zijn aangenomen, en dege nen aan wien hier goederen zijn verkocht, op straat of in acfé's, zich te melden aan zijn Bureau, af- deeling Recherche, kamer No. 12. LANGED1JK. EEN MOOIE SPORTIEVE DAG VOOR-OP MAAT. Zuidscharwoude. Dinsdag j.1. was een mooie dag voor de leden van de kolfsociëteit Op Maat, nl. de dag van de onderlinge wedstrij den in kolven, biljarten en kaarten Het aantal deelnemers was zeer groot. Met opgewektheid is er dóór de vele leden aan de wedstrijden deel genomen. Aan den kolfwedstrijd namen 40 personen deel. De uitslag was: le prijs P. Goet met 159 p., 2e prijs P. Toepoel met 159 p. (beiden sa jet) 3e pr. W. Kuyt met 157 p. Se- rieprijs P. Molenaar 104 p. Er werd met voorgift gespeeld. BOERENLEENBANK HAD KALM JAAR. Broek op Langendijk. De Coop. Boerenleenbank alhier hield haar algemeene vergadering ten lokale van den heer C. Vijzelaar onder lei ding van den heer C. Wagenaar Kz., die den overleden voorzitter van de Centr. Bank, den heer A. W. Stroink herdacht. Er is niet veel bij de bank omge gaan. .Er werd weinig geld opge vraagd: Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. Spaans Jz. t De rekening 1941 sloot op een to taal bedrag van f779354,92. De ontvangsten van de spaar bank waren f 141180.30, terugbe taald werd f 109476.S9. Er werd f300.aan voorschotten verleend; afgelost werd f 32903,20. Rekening houders ontvingen f299328.39, zij betaalden aan de Bank f357611,31. De balans sloot op een totaal van f 35G1S4.69. Aan voorschotten staat f 122823.08. van rekeninghouders is f 110164.95 te vorderen, aan rekening houders is verschuldigd f 113056.13. Van de Centrale Bank is f88749.33 te vorderen. Nog te vorderen rente van voorschotten f 892.65, in loopen- de rekening f352.08. De schuld aan spaarders is f208138,07. Het reservefonds bevatte f26663.60 de reserve Dub. debiteuren komt op de balans voor met f2370. Het winst saldo is f 1318.54. Van de Centrale Bank is uit het Fonds v. Bijzondere doeleinden ont vangen f4588.35 voor dubieuze de biteuren, welk bedrag gereserveerd moet worden. Dit mag eerst ge bruikt worden als verlies wordt geleden op debiteuren. Het tegoed bij de Centr. Bank is reeds de f iöO.OOO gepasseerd, met gevolg, dat de rente met ingang van 1 Febr. veranderd moest worden. Het ledental is verminderd van 263 tot 201. Afgeschreven is voor zwakke posten f550, op het kantoor f320, en op het meubilair f50. De heer C. de Groot werd herko zen als lid van den Raad van Toe zicht. Medegedeeld werd, dat de rente- Per H.L. zaadgoed wordt K.G. teer droppelsgewijs over het zaad gegoten, doch zoo, dat de zaden niet geheel door de teer bedekt zijn. Zijn ze n.1. geheel en al bedekt, dan ko men ze niet meer op. Op ieder zaad je mag slechts een kleine hoeveel heid teer voorkomen. De te gebrui ken hoeveelheid hangt dus af van de grootte van het zaad. De aange geven hoeveelheid is dus slechts een aanwijzing. Ook- menie wordt wel gebruikt. Per kg. zaad wordt 25 gram menie aangegeven waar bij 50 cm3. water wordt gedaan. Sommige zaadsoor ten kunnen met droge menie ge mengd worden. Bloembollen met menie behandeld zouden niet door ratten en muizen gegeten worden. Petroleum, dat evenmin te krijgen is, wordt voor hetzelfde doel ge bruikt maar vooral ook tegen vre- terij uit den grond zelf b.v. ritnaal- den enz. Per kg. zaad heeft men slechts een paar vingerhoeden vol petroleum noodig, dat weer zoo goed mogelijk over de zaden ver deeld moet worden. Vooral voor kleinere zaden b.v. voor koolzaad, waar het gebruik van de erg kle verige teer moeilijkheden geven kan, lijkt mij het gebruik van pe troleum wel gewenscht. Verleden jaar hebben wij er wel eenig succes mede gehad. Bij het gebruik van Corbin en Morrit gaat men af op de gebruiks aanwijzing. die de fabrikant bijge voegd heeft. Verleden jaar hebben wij nog een andere methode toegepast, die bij alle zaadsoorten bruikbaar zou kunnen zijn. Wij namen n.1. een kleine hoeveelheid oud zaad, dat dus niet bruikbaar meer was, en maakten dat zaad erg vochtig met petroleum. Nadat het goede zaad was gezaaid, strooiden wij het ou de zaad boven over het plantenbed. Door het op den grond liggende zaad werden de vogels afgeschrikt en bleven van het goede zaad ook af. Zoo is er soms in ieder geval wei eens een oplossing te vinden, die afhankelijk kan zijn van de om standigheden. voet met ingang van 1 Febr. als volgt is vastgesteld: voor spaargel den van leden en hun huisgenooten 2K voor niet-leden lA credit rente in loopende rekening voor le den lA voor niet-leden 1 de bet-rente in loopende rekening en voorschotten VA Dit is een uit vloeisel van de groote toevloed van geld bij de Centr. Bank. Ook hoopt men hierdoor meer nieuwe leden te krijgen. MEER SPAREN, MINDER CREDIET. OndkarspeL De alg. verg. van de coöp. Boerenleenbank te Oudkars pel werd Woensdagavond ten loka le van den heer Van Liempt gehou den onder leiding van den heer P Wijn. Veel vraag naar crediet is er niet, terwijl veel spaargeld wordt ont vangen. Het jaai'verslag vermeldde dat het ledental thans 200 bedraagt. De rekening over het afgeloopen jaar sloot op een totaal van f 365.425.45. Aan spaargelden werd ingelegd f 133258.82, terugbetaald f 112372.78. Aan voorschotten is verleend f 1880, afgelost f 11089.01. Rekëninghouders namen f 94003.07 op, en stortten f 110253.73. De balans sloot op een totaal bedrag van f 398436.42. met een winst van f 836.96. Er staat een bedrag van f 55405.40 aan voorschotten uit. Rekeninghou ders hebben een schuld van f 107.387.68, van de Centrale Bank is f 235.022.71 te vorderen, aan ren te en voorschotten is f 92.80 te vor deren. Aan rekeninghouders is de bank verschuldigd f 687.14.81, aan spaarders f 306.261.21. Het reserve fonds komt op de balans voor met f 22.623.44. De heer L. Kalverdijk werd her kozen als bestuurslid, de heer P. Wijn als lid van den Raad van Toe zicht. Bij de rondvraag deelde de di recteur mede, dat in 't vervolg al- de spaarbankboekjes moeten wor den ingeleverd per 1 Jan. Degenen, die hieraan niet voldoen zullen 'n boete in den vorm van administra tiekosten krijgen te betalen. ZUPE. BOUWVERGUNNING. De burgemeester dezer gemeente heeft ingevolge de bepalingen der Bouwverordening vergunning ver leend aan gebr. Kossen te 't Zand tot het bouwen (verplaatsen) van een houten schuur, dienende tot berging en veestalling. ZIEKENHUIS VERPLEGING, 't Zand. Dinsdagavond kwam ten huize van den heer Kreijger in al gemeene vergadering bijeen de ver- eeniging voor Ziekenhuisverple- ging Noord Zijpe en Callantsoog. Er werd voor 915 verpleegdagen f 2502.83 uitbetaald. Uit het verslag blijkt verder dat er een nadeelig saldo is van f 256.68%. De heer Kramer brengt een gun stig rapport uit namens de contro lecommissie. Het bestuur stelt voor met in gang van 1 April a.s. de financieele overdracht te doen plaats hebben aan de Federatie. Besloten werd met ingang van 1 Maart de volle reserve over te dragen. De bestuursverkiezing wordt uit gesteld. De heer Komen stelt op verzoek van het burgerlijk armbestuur voor armlastigen ook in te schrijven. Een en ander zal worden onder zocht. Dc heer Dekker vraagt of er nog een bewijs van lidmaatschap wordt uitgereikt aan verplicht verzeker den. Voorzitter deelt mede dat men daarvoor een kaart ontvangt. Iran ingelijfd bij de Sovjet-Unie BRITTEN SCHEPEN ZICH IN. BOEKAREST. 25 Mart. Omtrent de gebeurtenissen in Iran, die in Turkije met bijzondere aandacht gevolgd worden, publiceert het blad „Actiumca" een brief uit Istanboe!. De situatie in Iran wordt vooral ge kenmerkt dóór de in Turkije ont vangen berichten, dat het tiende Britsche leger zich inscheept naar Indië. Een uit Teheran ontvangen diplomatiek rapport toont aan. dat de verscheuring van den Iran- schen staat ondersteund wordt door de in dienst der bolsjewisten staan de nieuwe Iransche regeering, en zeer snelle vorderingen maakt. De Sowjet-ambassadeur in Tehe ran, Simirnow, voert op het oogen- blik onderhandelingen tot inlijving van een autonome Iransche repu bliek bij de Sowjet-Unie. Er heerscht geen twijfel over het resultaat <van deze onderhandelin gen, daar verscheidene leden der nieuwe Iransche regeering nauw contact met Moskou onderhouden en tijdens de regeering van den vroegeren sjah als ballingen te Moskou woonden. Dit heeft vooral betrekking op den minister van Oorlog. Cihamhani, die de regeering van den achter grond afleid en die ongetwijfeld als een agent van de Sowjet-Unie, met levendige betrekkingen jegens het opperbevel van de Sowjet-troe- pen, beschouwd kan worden. De Burgem. der gem. SCHAGEN maakt bekend, dat op Dixudag 31 Maart a.s^ des voormiddags van 1011 uur voor kinderen niet ou der dan 2 jaren (en niet verkou den) de gelegenheid zal zijn open gesteld tot kostelooze inenting of herinenting, welke zal plaats heb ben in het consultatiebureau te Schagen. Schagen, 24 Maart 1942. De Burgemeester voornoemd. J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. ONTHEFFING WEGENREGLE MENT. Burgerbrng. De commissaris de zer provincie heeft den heer J. Bruin Cz. te Burgerbrug ontheffing van de desbetreffende verbodsbe paling van het Wegenreglement Noord-Holland verleend voor het maken van een dam in een sloot langs den weg aan de Oostzijde van de Grootsloot, ter vervanging van een aanwezige brug vóór het per ceel A 67. „HULP IN NOOD". Zijpe. Dinsdagavond hield „Hulp in Nood" te Burgerbrug haar Algemeene vergadering in het ca fé van den heer Delver. Voorzitter C. Kok. Uit het verslag van den penning meester blijkt dat het aantal leden thans 37 bedraagt. De totale inkom sten over '41 bedragen f254.30. Aan ziekengeld werd uitgekeerd f 205.80 voor 13 ziektegevallen met 164 zie kendagen. Het totaal bezit der vereeniging op 31 Dec. '40 was f2213.82 en op 31 Dec. '41 was dit f2198.8714. alzoo een achterutigang v. f 14.94%, waarbij vermeld dient te worden, dat slechts een half jaar contributie is ge- ind. Commissie van boekencontrole adviseerde bij monde van den heer Borst tot goedkeuring der rekening. De Bestuursverkiezing, welke hierna volgde, gaf als uitslag, dat de aftredende heeren Delver, Mors en Watertor, met groote meerder heid van stemmen werden herko zen. NIEUWE NIEDORP. TALRIJK KROOST. Bij den heer Stuurman, Prov. weg heeft een geit niet minder dan 4 jongen ter wereld gebracht. KOEDIJK. VERBOD VERBOUW AARD- APPELEN. Door den burgemeester dezer ge meente werd besloten vast te stel len een verordening tot verbod van verbouw van aardappelsoorten, t,w. Zeeuwsche blauwen, Zeeuwsche bonten, Red Star en Westeinder blauwen. WINKELSLUITINGSWET EN WINKELSLUITINGSBESLUIT. Door den Burgemeester werd be sloten vast te stellen een verorde ning tot afwijking van de bepalin gen der Winkelsluitingswet en het Winkelsluitingsbesluit, waarin is opgenomen een regeling voor de dagen der kermis en het tijdvak van 26 Dec. tot en met 1 Jan., voor den Kanaaldijk; tevens is opgeno men de bepaling dat barbiersonder nemingen op Zaterdagavond ge opend mogen zijn tot 10 uur 'sav., doch uitsluitend voor kappers- en ba-rbierswerkzaamheden. WIERINGEN PLUIMVEEHOUDERS HEBBEN GROOTE PLANNEN. Dezer dagen hield de Pluimvee- en Kon. Ver. Nut en Genoegen in het lokaal van den heer S. Kaan een drukbezochte vergadering. Er werd besloten dit jaar een clubten toonstelling te houden en te probee- Tandartsen- en apothekers- kamer Voorzitter* benoemd. Bij verordening van den Rijks commissaris is een tandartsen- en apothekerskamer in het leven ge roepen. Zij zal de plaats innemen v. de Maatschappijen tot bevordering der Tandheelkunde en Pharmaeie. Het Rijkscommissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche Gebied heeft op grond van art. 1 van zijn Ver- orrdening 25/42 (7de verordening, waardoor de Verordening 108/40 wordt aangevuld) den tanarts P. J. J. Coebergh te Utrecht, lector aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, be noemd tot voorzitter van de Neder landse he Tandartsenkamer en den apotheker H. P. Stam te Dordrecht tot voorzitter van de Nederlandsche Apothekerskamer. Voorts heeft de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche Ge bied op grond van art. 3 van zijn Verordening 108'40 (4de Verorde ning over speciale bestuursrechter- lijke maatregelen (den tandarts H. W. Loeber te Rotterdam benoemd tot plaatsvervanger van den voor zitter der Nederlandsche Tandart- senkamer, den tandarts Johan Stark te Amsterdam tot plaatsver vanger van den leider van de Ned. Vereeniging van Ziekenfondstand artsen en den apotheker dr. F. Grendel te 's-Gravenhatre tot plaats vervanger van den voorzitter der Nederlandsche Apothekerskamer. Belangrijke dag voor onze visschers Vrijdag 27 dezer wordt te Utrecht in het gebouw van den Nederland- schen Landstand, Kromme Nieuwe Gracht 57, des namiddags te 1 uur de afdeeling Visscherij van den Nederlandschen Landstand officieel geïnstalleerd. Op deze vergadering zullen be halve de boerenleider en het ge- heele bestuur van de afdeeling Vis scherij van den Nederlandschen Landstand ook vele vooraanstaande personen uit de visscherij aanwezig zijn, alsmede Duitsche en Holland- sche autoriteiten. De boerenleider van den Nederlandschen Landstand zal een rede uitspreken en de in stallatie verrichten van den leider der afdeeling visscherij, zijn naam- genoto, den heer N. Roskam. Dit is een zeer belangrijke dag voor alle visschers in Nederland, daar hiermede oficeiel de groote organisatie van alle beroepsvis- schers is Nederland, die al hun belangen zal behartigen, in werking treedt, èlechts de visschers van de Noordzee-haring groote trawl- visscherij zijn nog niet bij den Landstand ondergebracht, maar alle anderen in Nederland bèhooren daartoe. Men verwacht uit alle deelen van ons land visschers of hun af gevaardigden, daar een ieder uit de visscherij op deze installatiever gadering welkom is. AANPLANT INLANDSCHE TABAK. Dezer dagen is door de Maas en Waalsche Tabaksver. een drukbe zochte vergadering belegd, waarin diverse, de inlandsche tabaksteelt betreffende, punten werden behan deld. Aldaar werd medegedeeld dat het aantal tabak verbouwende amateurs het getal van 1500 reeds ver is gepasseerd. Een uitbreiding daarvan moet tegemoet worden ge zien. Noodzakelijk is dat de teelt voor namelijk gecentraliseerd wordt in de twee oude teeltcentra, n.1. Maas en Waal en het Utrechtsche teelt- gebied van Elst-Rhenen-Ameron- gen. De meening werd gegeven, dat men er van overtuigd kan zijn dat de teelt elders in den lande slechts van tijdelijken duur zal zijn. Na de uiteenzettingen werd ge legenheid gegeven in te teekenen op de nieuwe oogst, waarvan goed gebruik werd gemaakt. Naar schat ting zal alleen het land van Maas en Waal dit jaar 7 tot 8 ha. tabak verbouwen, waarbij de tabaksaan- plant van ongeorganiseerde tabak kers buiten beschouwing blijft. ren een der kopstukken van de Ne derlandsche keurmeesters naar Wieringen te krijgen. Als datum werd 27 Nov. aangenomen. In Aug. zal een jongdierendag worden ge houden. Als keurmeesters voor de zen dag zullen de heeren Graumans en Hamaker worden aangezocht. De leden worden er nog eens aan herinnerd dat ze f 1 voor den raad van beheer moeten opsturen, daar hun dieren anders niet getatoueerd mogen worden en ze niet aan ten toonstellingen mogen deelnemen. Er wordt een spaarreiskas opge richt. Ook zal getracht worden een groep NJCB. bij elkaar te krijgen. BA RSINGERHORN BENOEMD. Naar men ons mededeelt, is als besteller bij de P.T.T. poststation Kolhorn, benoemd de heer G. Lake- man uit de Wormer. FILMAVOND. Maandagavond, werd in de zaai van den heer Droog door het film bedrijf in Nederland, de film „Drie maal Bruiloft" vertoond. De belang stelling was vrij goed. Te koop: 2e hands Gramofoon met 30 Platen, Br. lett. B poststation St. Maar tensbrug. Te koop, wegens plaatsgebrek 4 FAUTEUILS met losse kussens, z. g. a. n. en 1 Theekast. Tusschen 2 en 4.30 uur en na 7 uur. Lèekerweg B 1 Barsingerhorn. Te koop: EEN HANDWAGEN op lucht, met goede banden en een Kinderwagen. F. SCHAAFS MA, Mienakker, Hoogwoud. Te koop aangeboden: VOERWORTELEN, C. P. KUIJS, Molenvaart, Anna Paulowna. Tel. 255 Breezand. JONGE KONIJNEN te koop. I-Iooge Bieren A 112, Barsingerhorn. Na 7 uur 's av. Te koop: Een pr. z. g. a. n. lange leeren Laarzen, m. 4344. 1 pr. z. g. a. n. Voetbalschoenen, m. 8. 1 z g. a. n. oudenvetsche Kinderwagen, 40 slotschroeven een wieg, een schaap met 2 lammeren, 2 potlammeren en te ruilen een heerenfiets v. kleine heerenfiets. J. v. d. WERF, Prov. Sluis, Kolhorn. Te koop: ITAL, 5-rijer ACCORDEON, merk „Marinucci", 3 en 4 ko- rig, 120 bassen, en een Viool. - C. KOS, Dirkshorn. Te koop: 1 nienwe Waschma- chlne, met onderaandrijvirig. 1 Miele Ketelstofzuiger, gebruikt. 1 Handwaschmachine, gebruikt. Stofzuiger nieuw, 2 transport- buitenbanden, gebruikt, maat 26 X 2. Gebr. STERRINGA, Br. o-> Langendijk, Tel. 451. Te koop gevraagd: TAKKENBOSSEN, met prijsopgaaf. A. AALBERS', E 54, Kolhorn. Te koop: Voeraardappelen, Gevraagd een Werkjongen, bij J. P. KREIJGER, Ewijcksvaart 8, Anna Paulowna, Tel. 224. Wie wil 3 dagen per week voor ons rijden of heeft paard en wagen 3 dagen disponibel? Fa. JOH. DE N1JS, Molenstraat, Schagen. Biedt zich aan voor direct EEN BOERENKNECHT, P. LUIKEN, Hoogwoud. B. z. a. SCHOONMAAKSTER, van half negen tot 7 uur. Omge ving O. en N. Niedorp. H. OOSTRA, Terdiek, Nieuwe Nie dorp. Biedt zich aan per 1 Mei: BAKKERSKNECHT, zelfstandig kunnende werken. - Br. onder lett. FR28 Bur. van dit blad. SCHOONMAAKSTER gevraagd. Café Neutraal, Noord, Schagen. Wie is genegen tegen nader overeen te komen vergoeding 1 H.A. Bouwland om te spitten. Wed. P. PORTEGIES, Schagen, Noord A 8. Nette jongeman, 38 jaar, wenscht ernstige kennismaking met net BURGERMEISJE, on geveer 35 jaar. Br. met foto, welke op eerewoord worden te ruggezonden. Geheimhouding verzekerd. Br. onder no. 211 Bur. van dit blad. Gevraagd: EEN WERKJONGEN, voor alle voorkomende werk zaamheden, bij Wed. P. PORTE GIES, Noord A 8, Schagen. Er biedt zich aan een flinke SCHOONMAAKSTER, voor den dag. Br. onder lett. W4 Burv van dit blad. SCHAGEN „HET NOORDEN." In de Maandagmiddag alhier ge houden ledenvergadering van de onderafdeeling „Het Noorden" van den Ned. Bond van gemeenteamb tenaren werden de heeren C. Keij- zer te Anna Paulowna en W. L. Correljé te Schagerbrug herkozen als bestuurslid. In de vacature-Sloof is mej. A. C. Haringhuizen te Wieringerwaard door het Bestuur benoemd tot pen- ningmeesteresse. EEN BELANGRIJKE BIJEEN KOMST. Naar wij vernemen belegt het N.V.V. Zaterdagmiddag a.s. een zeer belangrijke bijeenkomst te Schagen. Doel is de functionarissen kennis te doen maken met het maatschappelijk werk van Winter hulp en den Ned. Volksdienst In leider zal zijn de heer Querner. NOORDSCHARWOUDE, 25 Maart. 110425 kg. roode kool f 8.80, 1050 kg. gele kool f 8.10, 231050 kg. D. witte kool f 6.20, 1175 kg. uien f 6.70. BR. OP LANGENDIJK, 25 Maart. 57400 Kg. roode kool f 8.80, 14600 Kg. gele kool f 8.10, 124600 Kg. D. witte kool f 6.20, 1100 Kg. uien f 6.70 2000 Kg. peen f 5.80, 500 kg. witlof f 21.69—27.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3