PROBLEMEN Plattelandsvrouwen r 1VAN DEN DAG Neemn Akkertje pakken aan Prijsbeheersching J^OOR omstandigheden buiten onze schuld is een vraag inzake prijsbeheersching, gesteld door A. B. te B r e e z an d, langer onbeantwoord gebleven, dan onze bedoeling is. Wij haasten ons ech ter thans in te gaan op hetgeen B. te berde bracht. „Wekelijks, zoo schrijft hij ons, komt er een stroom van overtre- ders voor de rechtbank, wegens het vertcoopen van landbouwproducten boven de vastgestelde prijzen. Maar de overtreders, dit schrijf ik niet om hun gedrag goed te praten, moe ten voor ongeveer alles wat ze zelf noodig hebben, soms het dubbele of meer betalen. Wanneer er b.v. een overall gekocht moet worden en die wordt door den manufacturier aangeprezen als van oude kwali teit te zijn, moet die zeker eens zooveel kosten of meer dan in Mei 1940. Geldt voor hen het Prijzenbe- sluit van Mei '40 niet of vliegen ze door de mazen van de wet'? Een tweede vraag is deze: Het vo rig jaar waren de prijzen voor Noordhollandsche bruine boonen f 2(% en voor Waalsche boonen naar ik meen f22M per 100 kg. Wanneer er iets aan mankeerde, liep de prijs terug tot f 18.75. Wordt er wanneer ze in de distributie ko men, rekening gehouden met zulke partijen, of gaat alles weg voor den zelfden prijs? Vindt U het niet boog, wanneer diezelfde boonen in de distributie komen voor, naar ik meen, f35 tot f40 per 100 kg? En waar gaat het andere gedeelte aan weg? Is het billijk, dat het van ver bouwer tot consument eens zoo duur wordt?" 'ANTWOORD: De Prijzenbeschik- king 1940 No. 1 is ook van toepassing op textielgoe- deren. In verband hiermede kan men zich twee gevallen voorstellen: 1. de door den manufacturier aangeprezen waren van oude kwa liteit zijn in werkelijkheid geen oude kwaliteit meer, op grond waarvan waarschijnlijk inderdaad - een hoogere prijs zou kunnen wor den berekend. 2. De manufacturier maakt zich schuldig aan prijsopdrijving tracht inderdaad door de mazen van het net te vliegen en stelt zich derhal- ye bloot aan strafvervolging. Wat de tweede vraag betreft: Bij de prijsvaststelling wordt re kening gehouden met partijen van afwijkende kwaliteit Deze partijen worden voor lagere prijzen ver kocht. Een verdubbeling van de prij zen van verbouwer tot consument is voor deze producten, uitgaande van een normalen gang van het distributieproces, niet onredelijk te noemen. VAN RADIO, CENTRALES EN LIJNVERBINDINGEN. {"\OK de vraag van den heer O. ^te N„ bleef door omstandig heden buiten onze schuld liggen. Zijn vraag werd inmiddels ook ge steld door anderen, die thans tege lijkertijd antwoord krijgen op hun brieven. Behalve de heer O., vroeg ook de hèer G. Bijpost te SI. Maar ten waarom niet alle radiocentra les over een lijnverbinding met de studio beschikken, terwijl toch iede re aangesloten eenzelfde bijdrage betaald. Het is nu zoo dat, men in sommige plaatsen de radiopro gramma's nè. 20.15 uur kan beluis teren en in andere door het ont breken van die lijnverbinding niet. Vervolgens wordt gevraagd waar om in den gids b.v. de programma's van Kalundborg, Brussel en Wee- nen niet opgenomen worden. De heer Bijpost stelt dan nog een vraag, waarop wij hem per brief zullen antwoorden. Ook de heer I. S. te Burger vlotbrug stelde die vraag en zoo deze inzender ons zijn adres opgeeft, zullen wij ook hem per brief inlichten. Op de overige vragen geven wij het volgende ANTWOORD: De zendtijden van den N.R.O. zijn in gaande 16 October 1941 als volgt gewijzigd: Zondag: Hilversum I 8^-24 uur; Hilversum II 8—22,15 uur. Werkdagen: Hilversum I 7.15 24 uur. Hilversum II 7.15—22.15 u. Het is regel, dat beide zenders om 20.15 uur sluiten. Het restee- rende programma wordt dan al leen doorgegeven aan de radio-cen trales, welke over een lijnverbin ding met de studio's beschikken. Het mogelijke wordt gedaan om het aantal lijnverbindingen uit te breiden, maar ten ge volge van de slechte materiaal positie kan in dit opzicht geen enkele toezegging worden ge daan. Het is derhalve overmacht, dat de lijnverbindingen met centrales, die daarover thans nog niet be schikken, niet met de noodige, ook door P.T.T. gcwenschte voortva rendheid kunnen worden tot stand gebracht. Radioprogramma's. De uitzendingen van Kalund borg, Brussel I en II en Weenen kunnen niet in de programma's opgenomen worden, omdat deze te laat worden ontvangen tengevolge van de door de oorlogsomstandig heden ondervonden vertraging van de buitenlandsche postverbindingen. Alle zangvereenigiogen in Neder land in één bond opgenomen 's-GRAVENHAGE, 26 Maart. De president van de Nederland sche Kultuurkamer en de commis saris voor niet-commercieele ver- éenigingen en stichtingen maken bekend, dat krachtons een door laatstgenoemde op grond van art. 1 eerste lid der verordening no. 41/1941 genomen besluit, alle zang- vereenigingen in Nederland met ingang van 15 Maart 1942 geacht worden te zijn aangesloten bij den Nederlandschen Bond v. Zangver- eenigingen, waardoor zij automa tisch zijn opgenomen in de groep volksmuziek van het muziekgilde der Nederl. Kultuurkamer. Aanmeldingsplicht voor de Nederlandsche Kultuurka- Vereenigingen, welke aangeslo ten zijn bij bovengenoemden Neder landschen Bond van Zangvereni gingen, benevens verenigingen, welke aangesloten zijn bij den Ne derlandschen Bond v. Dilettanten orkesten, behoeven zich niet nader bij de Nederlandsche Kultuurkamer aan te melden. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 17 Hij liet zich van het schrijfbureau glyden en rekte zich uit, waarna hy zijn sigaret zorgvuldig in het asch- bakje doofde. „Nou," mijn taak is voorloopig ten einde. Jammer eigenlyk, want het geval interesseert me. We worden den laatsten tijd niet verwend met duistere zaken en é.ls er eens wat is, blijkt het uitsluitend werk voor de recherche. Nochtans Sanders, zou je me een genoegen doen me op de hoogte te houden. Ik loop vandaag of morgen nog wel eens aan om te hooren hoe ver je gevorderd bent met je onderzoek, tenzij ik morgen in het avondblad mocht lezen, dat de dader al gearresteerd is..." „Zoo gauw zal het waarschijnlijk niet gaan, dokter," antwoordde de inspecteur. „Dit is geen zaak, die in twee dagen ,een ontknooping brengt. Dat zult u trouwens bij eenig naden ken zelf ook wel inzien..." „*t Was maar een grapje Sanders een misplaatst grapje. Laat je niet uit je evenwicht brengen; het maakt tenslotte weinig uit, of de dader morgen of over een maand wordt gearresteerd. Het slachtoffer is toch niet meer tot het leven terug te roepen en je zou de eerste niet zijn, die, terwille van een spoedig succes een blunder maakte... Zullen wjj samen een taxi nemen, meneer Wils? We moeten toch denzelfden kant uit en ik ben werkelijk te moe om nog een eind te loopen..." Verdachten. Kort na dit onderhoud op het hoofdbureau van politie speelde zich rondom villa „Vredelust" iets af, dat de sluier van geheimzinnigheid, welke over deze moordzaak hing, nog slechts verdichtte. Het grijze huis lag eenzaam in de wintersche verlatenheid van den Amstel. Hoewel, de wind naar het Zuidwesten was gedraaid en zware wolkenbanken en een steile gestegen temperatuur op regen duidden, was de sneeuw m den uitgest rekten tuin nog niet geheel ontdooid. Slechts op het grindpad, dat naar de zware huisdeur leidde, waren hier en daar open plekken zichtbaar en op de ga- NAAST GOEDWILLENDE BOE REN GOEDWILLENDE BOERIN NEN NOODIG. (Vervolg van pag. 1). Ook de presidente Mevr. de Haan- Bosker, wekte op met bezieling aan den opbouw mede te werken, en voorwaarts te gaan met innerlijke rust en zelfverzekerheid. Dan zal van anderen de onrust en lichtge- loovigheid afvallen en zal het rea liteitsgevoel dat bij den anders zoo nuchteren Nederlander, thans in vele gevallen zoek is, terugkeeren. Dan zal de Bond schooner dan te voren uit den winter van het he- heden in de lente van de toekomst treden. Laat ons nageslacht, aldus Mevr. de Haan, ons niet verwijten dat wij de ons geboden levenskan sen niet hebben aanvaard. PROBLEMEN VAN DEN DAG.... Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd ruimschoots gebruik gemaakt, en het bleek ook hier wel, dat vele vrouwen inner lijk overtuigd zijn van de noodza- kelijkhei om aan te pakken, maar een zekere valsche schaamte hen weerhoudt. Het is hun, die na -Sep tember lid van den Bond zijn ge bleven, niet gemakkelijk gemaakt, vaak zijn zij door verkeerde begrip pen door de andere vrouwen op het dorp met den nek aangezien Dit verandert wel wat, merkte een bestuurslid onder groote hilariteit op, nu redeneeren de menschen: „Je moete wel ei, as je stroo hewwe wulle, kom je toch van arremoed bai die landsvrouwe terecht". Het is nu de taak van de landsvrou wen de anderen te overtuigen, dat er meer op het spel staat, dan stroo alleen! Eenigé ongerustheid bleek nog te bestaan over de kwestie of de Boer- innenbond nu een politiek lichaam was geworden, een werktuig van de N.S.B. Natuurlijk is dit niet zoo, de N.S.B. heeft haar eigen vrou wenorganisatie, maar, waar natio naal socialisme beteekent: „zorg voor alles wat om je heen is, met voorbijgaan van eigen belangen", is het duidelijk dat wanneer men dit „politiek" wil noemen, de bond, welke dit doel krachtens de statu ten nastreeft, ook „politiek" zou zijn. Dat de bond in de afgeloopen elf jaar niet steeds in de goede richting cultureele en sociale- verheffing volgens artikel 4 der statuten is geleid is niet de schuld van het nationaal socialis me, doch ligt tenslotte aan de vrou wen zelf. Natuurlijk staat de Boer- innenbond en ook de Landstand niet onwelwillend tegen gezellige onofficieele „onderonsjes" als naai- kransjes e.d. wanneer deze niet ont aarden in haarden van boos ge rucht en kwaadsprekerij, of van daaruit openlijk of bedekt verzet wordt gepleegd. In zoo'n geval wende men zich tot de gouwleid ster. Ook de Ned. Ver. van Huis vrouwen legt den Boerinnenbond niets in den weg. Hoe een goed begrip van de huidige situatie bok tot de plat telandsvrouwen doordringt, bleek na een antwoord van den plaatsvervangend boerenleider in Noordholland, den heer C. Koeman van Blokker op een protest van een der aanwezige vrouwen, die het onbillijk vond dat de boer die zelf produceert margarine moet eten en van oordeel was, dat de boer en zijn gezin wel wat achter zouden mogen houden. De heer Koeman toonde aan dat de huidige boterpositie een gevolg is van de houding van een groot deel der Nederlandsche boeren, die veel te veel vee hebben opgezet en door deze mede-eters van het sterk verminderde kwantum voer de pro ductie van het melkvee hebben doen dalen. Nu er tijdelijk een bo- tertekort is, dat men moet over bruggen met de reserve aan marga rine is het billijk dat ook het plat teland in deze nieuwe zorg mee deelt. Door luid applaus werd het be toog van den heer Koeman onder streept en ook zijri woorden dat Nederland goedwillende boeren en daarnaast goedwillende boeren vrouwen noodig heeft, vonden weerklank. Onze indruk van deze zeer belangrijke bijeenkomst was, dat deze groep vrouwen uit de Streek begrepen hebben, dat Ne derland er niet zal komen door af te wachten, dat van den boer veel wordt verwacht, dat veel van hem kan worden verwacht, omdat men hem' zijn waarde en zijn eer heeft teruggegeven en dat het de taak van de boerenvrouw is hem naar vermogen te steunen in zijn zware en verantwoordelijke taak! Juist de slaap kan genezing brengen, doch klaar wakker blijft ge, woelend en kreu nend. AKKERTJES stillen de pjjn; U kuntf inslapen en heerlyk tot rust komen. f AKKERTJES helpen altyd. AKKERTJES stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat voelen. De Nederlandsche Pijnstil/er De laatste oorlogsgewonden Nog 70 Nederlandsche mili tairen worden in hospitaal of ziekenhuis verpleegd. Bijna twee jaren na de Mei-or- logsdagen is het aantal Nederland sche militairen dat nog niet voor goed naar huis is kunnen terug keeren, zeer gering geworden. Ten hoogste zeventig oorlogsgewondcn worden nog in een hospitaal of een ziekenhuis verpleegd. Waarschijn lijk zullen tien hiervan wel levens lang verpleging behoeven, doch de overigen zullen to,ch ook binnen langeren of korterén tijd ontslagen kunnen worden, zij het, dat zij nooit meer 100 procent zullen wor den. Van deze. zeventig worden er hier ruim veertig in het militaire hospitaal of in burgerinrichtingen verpleegd. Ongeveer 250 oorlogsge wonden zijn met verlof tot verder herstel van gezondheid, men zou kunnen zeggen voorwaardelijk, naar huis gezonden, maar staan nog onder geregeld geneeskundig toezicht. Verder zijn er tot dusver ruim 1500 gewonden genezen ver klaard, al zullen rond 500 hiervan nimmer volledig valide arbeids krachten worden, Slechts vijf hun ner zijn blind, doch ongeveer 150 zullen voor hun leven in meer of minder hinderlijke mate invalide blijven. Een 120-tal oorlogsg'ewon- den mist een of meer lichaamsdee- len en deze zijn te Utrecht allen voorzien van een kunstbeen of kunstarm. Onnoodig te zeggen dat al deze mannen die wel een zwaar offer voor hun land hebben gebracht, volledig geholpen zijn en dat niets wordt nagelaten om te zorgen.dat zij hun geheele leven behoorlijk zullen kunnen, rondkomen. Velen zijn weer in hun oude betrekking, anderen hebben een werkkring ge kregen welke aangepast is aan hun veranderden lichamelijken toe stand, waarbij van de werkgevers elke medewerking is en wordt on dervonden. Op het oogenblik kan dan ook gezegd worden dat geen gewezen gewonde, geen oorlogsin valide, buiten zijn wil werkloos is of behoeft te zijn. Onze volksge meenschap heeft ondubbelzinnig getoond, zeer goed te weten, welke dure verplichtingen zij heeft ten opzichte van deze mannen, die de 190. Hij zag duidelijk een gestalte in de deuropening staan, hij kon zich niet vergissen. Hij schreeuw de het uit van schrik en de an deren werden wakker en vroegen wat er was. Piet kon van angst geen geluid geven en toen hij ein delijk iets hakkelde, sprongen de beide mannen op en liepen naar buiten. Italiaansch Wcermachtbericht WOESTIJNZONE IN ZUID-LIBYE DOOR DE ENGELSCHEN ONTRUIMD. ROME, 26 Maart (Stefani). Het 663ste weermachtbericht luidt: Saharistische afdeelingen, die haar verkenning tot de woestijnzone in Zuid-Libye hebben uitgestrekt, hebben de totale afwezigheid van vijandelijke elementen vastgesteld. Sterke Duitsche luchtfonnaties hebben voltreffers gelaatst op een lichten kruiser en een vrachtschip in de haven van La Valetta en her haaldelijk werken en installaties van de vliegvelden Halfar, Micaba en Gudia getroffen. Bij luchtge vechten werden twee Spitfires neer gehaald, terwijl op den grond twee toestellen werden vernield. Engelsche vliegtuigen hebben vannacht hoven enkele plaatsen in Noord-I tal ië gevlogen, o.a. boven Milaan en Turijn, zonder bommen te werpen. Ecnige luohtafweerbat- terijen zijn in .actie gekomen. Moord in de Koestraat opgehelderd Aan de successen, welke de Am- sterdamsehe politie in den laatsten tijd mocht boeken in zake ophelde ring van groote misdrijven heeft zij gisteren een nieuw toegevoegd, door den moord in de Koestraat, ge pleegd op den avond van 13 Maart j.1. op een daar wonende vrouw, reeds binnen zoo korten tijd volle dig tot klaarheid te brengen. Na den oproep, enkele dagen ge leden gepubliceerd, kreeg de re cherche aanwijzingen, welke leid den tot de aanhouding van een 19- jarigen man, wonende in het Oos telijke stadsdeel, die ervan ver dacht werd, den moord te hebben gepleegd. Na aanvankelijk hard nekkig ontkend te hebben, moest hij voor het bijeengebrachte bewijs materiaal zwichten en legde een volledige bekentenis af. Hij was op den genoemden avond bij de vrouw op bezoek geweest en had ruzie met haar gekregen over geld, welke in handtastelijkheden overging, waardoor de vrouw met haar hoofd tegen een muur sloeg en vervolgens op den grond viel. Daarna had dé man haar met een dolk eenige steken in den rug toe gebracht, zich eenig geld, een lee- ren jas en een paar kaplaarzen toe geëigend en vervolgens de woning verlaten. De moordenaar was vroeger reeds met den kinderrechter in aanra king geweest en daarna in een op voedingsgesticht geplaatst. Hij zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. vervulling van hun plicht jegens het vaderland de tol betaald hebben met hun lijf of gezondheid. Het schandaal der mobilisatieslachtof fers 19141918 mag en zal zich niet herhalen! zons stak reeds wat wintersch gras door het inmiddels poreus gewor den sneeuwdek heen, maar de kale takken van struiken en boomen gin gen nog gebukt onder hun zware vracht, welke langzaam te druipen begon. De maan, in 't laatste kwar tier. zag slechts af en toe kans zich even vrij te maken van het wolken gevaarte. dat de krachtige Zuidwes ter langs den nachtelijken hemel joeg en op zoo'n oogenblik lichtte het oude huis met den besneeuwden tuin dan even op uit de dichte duis ternis rondom. Voor den enkelen automobilist, die in den laten avond voorby suisde, verried niets de aanwezigheid van een levend wezen in of nabij „Vrede lust". Het hooge hek voor de oprij laan was gesloten, achter geen der vensters aan de straatzijde brandde licht en de gordijnen waren neerge laten. Sanders had het niet noodig ge oordeeld het huis, waarin de moord had plaats gehad, langer te laten bewaken. De politiepost was sinds den middag opgeheven en de huis houd ter. juf j rouw Keizer, voor geen geld ter wereld de nacht alleen wilde doorbrengen in een perceel, dat nog slechts kort tevoren het ter rein wa.- gewest van *en zoo vree- selijk misdrijf, was in den vooravond weer naar haar zuster in de P. C. Hooftstraat gegaan. Desondanks echter lag „Vredelust" op dit late avonduur, dat zelfs de hoofdstedelingen reeds lang naar huis had gedreven, niet van alle menschen verlaten. Een kleine, don kere gestalte, die voorzichtig aan de uiterste grens van den grooten voor tuin over het hek was geklommen, sloop in gebukte houding onder de struiken en heesters door, waarbij hy echter niet kon voorkomen, dat een deel van de sneeuwlaag zich bij de geringste aanraking van de tak ken losmaakte en op zijn gebogen rug of op den hoog opstaanden kraag van zijn jas terecht kwam. Aan het eind van zijn tocht, daar waar de ry heesters de achterzijde van het huis bereikt had, schudde hij zich even af als een natte poedel en na zich nauwkeurig overtuigd te heb ben,. dat hy alleen was en niemand hem hier bespiedde, scheen hij den afstand te meten, welke hem nog van de openslaande deuren aan de achterzyde van de villa scheidde. Slechts een seconde aarzelde hij; het volgende oogenblik had hij met een paar groote sprongen het pad langs het huis overgestoken en nu bevond hij zich aan de achterzijde in de scha duw van het groote gebouw, waar hij van de straatzijde niet meer te zien was. Een electrische zaklantaarn flitste aan en teekende een kleine, helle lichtcirkel op de groote glazen deur met spanjoletsluiting. De man, die hier vrijwel geruischloos in den nacht zijn inbrekerswerk verrichtte, bleek een volleerd vakman te zijn. De groote zekerheid, waarmee hij op trad en zijn snelheid van handelen bewezen, dat hy dergelijke karweitjes meer bij de hand had gehad en het eenvoudige slot hem niet de minste hoofdbrekens kostte. Handig schoof hij een eindje touw, na een gaatje te hebben geboord, door de deur tot de lus aan het eind de knop van de spanjolet aan de binnenzijde had be reikt. Een korte ruk en de deur sprong open. Het volgende oogenblik stond de man in de eetkamer van „Vrede lust". De zware gordijnen voor de glazen deur waren, evenals dezen morgen, toen juffrouw Keizer den vermoorden vreemdeling op den divan had ontdekt, dicht geschoven, zoodat hij zich vrijelijk kon bewegen zonder van buiten te worden gezien. Ook zonder de gordijnen echter zou de kans daarop al zeer gering zijn geweest, want in de weilanden ach ter „Vredelust" kon op dit nachtelijk uur bezwaarlijk een levend wezen worden verwacht (Wordt vervolgd.) BEWAAR UW LEDIGE KRUSCHEN-FLACONSI Tol nu toe non de verpakking van Kruschen hier te lande nog regel matig ais voorheen voortgang vinden. De voorraad Kruschen is nog voor geruimen tijd voldoende, doch glas-schaarschte bemoeilijkt thans de levering. Daarom kan voortaan Uw apotheker of drogist slechts Kruschen afleveren, indien U hem een onbeschadigde ledige Kruschen-flacon met deksel inlevert van gelijke grootte. Hij vergoedt U daarvoor 5, 3 of 2 ets., naar grootte. Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de hekende gele verpakking. Geweldige bedragen Geweldige bedragen zijn noodig om het werk van de Nederland sche ambulance tè doen slagen. Die bedragen moeten door U, Ne derlanders, opgebracht worden. En zij zullen opgebracht worden, want niemand zal zich aan zijn plich ten, om zijn medemensch te hel pen, kunnen onttrekken. Geweldige bedragen zijn noodig, Welnu, helpt mede. Stort uw gift voor de Nederlandsche ambulance op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche ambulance, Konin ginnegracht 22, 's Gravenhage. RADIOPROGRAMMA ZATE?RDAG 28 MAAKT. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonipuzlek. 8.00 Causerie „Brandende kwesties" (opn.). 8.15 Gramöfoori- muziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige Muziek (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 12.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 De Land arbeider is boer, causerie. 13.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 14.00 „Waarom leeren wij eigenlek?", causerie. 14.20 Na gedanen arbeid Muziek en vrooló'kheid. 15.45 „Wat zaaien we ln April ln den groententuin", cau serie. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Koor van „Zang- lust" met pianobegeleiding. 16.45 Hollandsch Instrumentaal kwintet. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gramo foonmuziek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Theo .Uden Masman en zijn dansorkest. 18,15 Kwartier van den Arbeid. 18.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten." 19.00 B.N.O.: De wereld- meening uit den aether geplukt. 19.10 Gramo foonmuziek. 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.30 Bonte Avond. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken. 20.15 Stedelijk orkest van Maastricht, soliste en gramofoon muziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 23.15 Pianosoli (opn.). 23.3024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 m. 7.15—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 Gramofoon muziek. 8.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gra mofoonmuziek. 9.25 Toonkunstkoor afdeellng Amsterdam, Concertgebouworkest en solisten (opn.). 10.00 Morgenwijding, 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 11.20 Ensemble Timm. 12.00 Pianovoordracht. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Muziekcorps van de Weermacht. 13.40 Voor de Jeugd. 14.00 Passiemuziek naar het Evangelie van Johannes van Joh. Seb. Bach. 16.30 Orgelconcert (gr. pl.). 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 De Radio brengt18.15 Schrammel- kwartet en soliste. 18.30 Cyclus „In een nieuw licht bezien". 18.45 Schrammelkwartet en soliste. 19.00 Orkest van Gerard van Krevelen solist. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Praatje ln Gronlngsch dialect. 20.00 Hier W.A. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gramofoonmuzlek. 20.45 Bonte Avond. 21.30 Fllmpraatje. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 22,00 B.N.O.: Toelichting op het weer- machtsbericht. 22.10—22.15 Avond wijding. Hoofdredacteur: A. R. Jonker behagen. - Buitenland, Alg Reportage en Streekniemvs: Fred Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2