Castella Een gezond volk voor een kwartje per week Dat lukt nooit! ichuimende TANDPASTA Vc*t&al De lucht roevers van K6ITIKA Neem 'n "AKKERTJE Moeders en kinderen naar buiten SOCIALE WERKSTERS EN WERKERS VOOR. (Vervolg van pag. 1). Evenzoo, aldus vervolgde de heer Querner, zijn inlichtingen aan de journalisten in Npord- Holland, wil de Nederlandsehe Volksdienst beginnen met da den te doen. Niet gewacht wordt tot alle Nederlanders lioh als lid hebben opgegeven, met de reeds beschikbare geld middelen wordt begonnen. Een reclameplaat, welke dezer da gen uitkamt, zal de aandacht van het Nederlandsehe volk op de begonnen actie vestigen. Hier en daar heeft de Ned. Volks dienst reeds iets kunnen doen, er «ijn centrale keukens gesticht, en hulp is verleend aan drie volksge- nooten, die door een ramp waren getroffen. Als typisch voorbeeld van N.V.D. werk haalde de heer Quer ner aan dat van een timmerman, wiens werkplaats door een Britsehe bom was verwoest en wiens bedrijf daardoor natuurlijk stilstond, waar door ook zijn arbeiders tot ledig gang gedoemd schenen. De Neder landsehe Volksdanst verschafte den man de middelen om een ander be drijf te beginnen, en verschafte daardoor aan meerdere gezinnen weer brood. UITZENDING VAN MOEDERS EN KINDEREN. De Nederiandsche Volksdienst stelt zich voor dit jaar nog 5000 Ne derlandsehe kinderen (jongens van 6 tot 15 en meisjes van 6—13 jaar) naar Duitschland uit te zenden, waar tehuizen beschikbaar zijn gesteld en pleegouders hen wach ten. Ook zal men trachten dit jaar nog 10.000 kinderen in Nederland De hond is te groot voor zijn hok. Hy zal er nooit binnen komen. Langs dezen omweg willen wtj U duidelijk maken, dat de groote schuimbellen van normale tandpasta's ook nooit binnen kunnen komen in de kleinere gebitsholten. Daarvoor is Castella Tand pasta noodig. de eenige tand pasta. waaraan Perldon is toegevoegd, en die daardoor 8Chuimbelletjes vormt, klein genoeg om in iedere gebits holte te dringen, die vroeger onbereikbaar bleef! IEU Uil HEI dobbelm^n ritticn FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 20 Hy bromt Iets in de richting van den jongsten bediende, die met de tong uit zijn mond zijn mooiste schoonschrift schildert op een stapel tje roode acte-enveloppen en den be jaarden klerk, die natuurlijk zijn dagelijksche verwensching moppert, dat er in den grooten Belgischen kachel niet hard genoeg wordt ge stookt, rustig laat praten. Pas als hij langs een liniaal een kaarsrech ten streep heeft getrokken onder de plaatsnaam op het couvert, dat hij onderhanden heeft, keurt hij, intus- schen reeds een andere enveloppe grijpend, zijn chef een nietszeggend antwoord waardig: ,,'t Is buiten heel wat zachter, meneer Klaassen." „Buiten!" steunt de oude Klaassen verwijtend. „We zitten niet buiten. Ik ben eerste klerk op het kantoor van notaris Ubels en als zoodanig een vacantieyerblijf te bezorgen, waardoor hun levensbeeld wordt verruimd. De uitzending van njoe- ders, speciaal die van groote gezin nen is een moeilijk probleem. Wan neer de moeder, die niet meer te gen den stroom op kon roeien een poos uit het gezin is, moet het ge zin in dien tijd worden verzorgd. De Ned. Volksdienst wil 500 moe ders naarDuitschland zenden en 2000 moeders in Nederland eenige weken uit hun grauwe bestaan ha len. Haarlem heeft het spit afge beten, er zijn. reeds moeders uitge* zonden. De ervaring was dat ze er eerst tegenop zagen van huis te gaan, ener later tegenop zagen er terug te keeren. In Nederland zijn reeds te Dieren en te Hilver sum moedertehuizen gesticht. Het plan is op iedere tien buurtschap pen (10.000 personen) een moeder en een kindertehuis te stichten. Waar het nu allereerst opaan komt, is dat de Nederiandsche Volksdienst de beschikking krijgt o'ver leidsters, sociale werksters. Reeds worden dertig meisjes in Duitschland, waar men op dit gebied groote erva ring heeft, opgeleid. Bedoeling is natuurlijk dat in de toekomst de opleiding ook geheel in Nederiandsche handen komt. Men zal trachten zooveel mogelijk de medewerksters van Winterhulp in te schakelen en dé gegevens te krijgen van de buurtschapshoofdcn van Winterhulp, welke dan tot Volsdienstleiders worden benoemd. De laatsten volgen -tl\ans een scho lingscursus. Samenwerking wordt gezocht met het N.V.V., den Land stand en het front van Nering en Ambacht. Geen collecten. Collecten zullen niet worden' ge houden, voorwaarde 'van deelne ming aan het w^rk van den Ne- derlandschen Volksdienst is een contributie van tenminste een gul den per maand. Aan inschrijfgeld moet eveneens een gulden worden betaald. Reeds nu blijkt, dat de op gave van kinderen welke voor uitzending in aanmerking zou den komen, veel grooter is dan het aantal, dat geplaatst kan n worden.. Het is merkwaardig, dat niet alleen ouders van „den nieuwen tijd" plaatsing yerzoe-, ken, doch dat ook degenen, die in geen enkel opzicht politiek gebonden zijn of zelfs bij ande re gel|penheden de uitingen en vormen van den nieuwen tijd bestrijden, zich tot den Ned. Volksdienst wenden. Het is de bedoeling, dat de kin deren zes weken met vacantie gaan. Reis- en verblijfkosten zijn vrij, de kinderen zullen voortdu rend onder geneeskundig toezicht staan. Men is verplicht ze in te la ten enten tegen diphteritis, aange raden wordt dit Teeds nu te doen, opdat de kinderen gereed zijn, wan neer ze kunnen vertrekken. Ook voor ruimer bedeelden Het ligt geheel in de aard van het werk .van den Nederlandschen VoJksdienst, welke immers alle ge zinnen gezond wil sien, dat ook diegenen, die ruimer met aardsche goederen gezegend zijn, van de uit zendingen gebruik kunnen maken. Zij hebben echter, naar vermogen in de kosten bij te dragen. Met ge loof wordt natuurlijk geen rekening gehouden, de N.VD. kent geen schotjes. In elke provincie zal een modelkinderverblijf worden ge sticht en op den duur in elk buurt schap een consultatiebureau. Si- menwerking met Witte Kruis en Groene Kruis wordt gezocht. Morgen, 1 April zet de Nederiand sche Volksdienst zich in voor het Nederiandsche Volk. Moge het ze genrijke werk spoedig de belangstel ling krijgen welke het verdient, maar vooral: mogen zich velen ge roepen voelen daadwerkelijk mede te werken. Eén schoone taak is voor hen weggelegd, de gedachte in Nederland té ontwikkelfen, dat een ieder geborgen is in het eigen volk! Bedrijfsorganisatie voor akkerbouwprodnefen ACHT ONDERBEDRIJFS ORGANISATIES. AAN- EN VERKOOPBUREAU VOOR AKKERBOUWPRODUCTEN. Met ingang van 1 April a.s. is door den Secr.-Gen. van het Dep. van Landbouw en Visscherij inge steld de bedrijfsorganisatie voor akkerbouwproducten en 8 daaron der ressorteerende onderbedrijfs organisaties. Deze onderbedrijfsorganisaties zijn: de ondenbedrijfsorgani9atie voor granen, zaden en peulvruch ten; idem voor zaaizaad en poot- goed; idem voor veevoeder; idem voor aardappelen; idem voor vlas en hennep; idem voor suiker; idem voor hooi, stroo en ruwvoeder; idem voor griend ep riet, Deze bedrijfsorganisatie en onder- b'edrijfsorganisaties zullen geleide lijk do werkzaamheden overnemen van de Nederiandsche Akkerbouw- centrale, de Nederiandsche Inkoop centrale van Akkerbouwproducten, de Nederiandsche Meelcentrale en de Nederiandsche Aardapelmeel- óentrale. Het werkgebied. Het gebied der voedselvoorzie ning, waarvoor deze 'organisaties zijn ingesteld, omvat in het.alge meen de afzet, de handel, de in- en uitvoer en de be- en verwerking van alle producten, die tot dusver tot het terrein van bovengenoemde centralcn behoorden. Aan de bedrijfsorganisatie en on derbedrijfsorganisaties is evenals aan de reeds ingestelde bedrijfsor ganisaties en onderhedrijfsorgani- saties als publieki'echtelijke licha men verordenende bevoegdheid toe gekend. De bedrijfsorganisatie heeft het toezicht op de werkzaamheden van de. onderbedrijfsorganisaties, waaraan zij dan ook richtlijnen eh aanwijzingen kan-geven. Bij ,de werkzaamheden van ge noemde organisaties zullen de door de organisatie Woltersom ingestel de of nog in te stellen bedrijfsgroe pen, onderbedrijfsgroepen, vakgroe pen en ondervakgroepen worden ingeschakeld. Ieder die werkzaam is op bet gebied dat de bedrijfsor ganisatie en onderbedrijfsorganisa ties bestrijken, zal tot deze organi satie behooren. Overgangstoestand. Hangende de totstandkoming van alle vakgreopen en ondervakgroe pen voor handel en industrie op 't gebied van de bedrijfsorganisatie voor akkerbouwproducten en dè onder haar ressorteerende onder- bedijfsorganisaties zullen als be sturen optreden de commissies ter voorbereiding van genoemde orga nisaties, ingesteld bij de Ned. Ak- kerbouwcentrale. Ten slotte wordt aan genoemde organisaties- een aan- en verkoop bureau voor akkerbouwproducten verbonden, dat belast is met even- tueele commercieele transacties en rechtstreeks onder toezicht st&at van den directeur-generaal van dë voedselvoorziening. Honden- en kattenbrood Bonaanwijzing. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat voor de periode van tot en met 30 April 1942 op bon no. 16 van de nieuwe voederkaart voor honden beschikbaar Wordt gesteld voor honden van: groep 1 10 kg. hondenb^pod; groep 2 10 kg. hondenbrood; groep 3 8 kg. honden brood; groep, 4 5 kg. hondenbrood; groep 5 4 kg. hondenbr^Bd; groep 6 3 kg. hondenbrood. Op bon no. 16 van de voeder- kaart hondenbrood groep „K" wordt voor dezelfde periode 1% kg kattenbrood beschikbaar gesteld. - Na 30 April 1942 zijn de bonnen no. 16 van vorenbedoelde kaarten ongeldig. Zij mogen dan niet meer aangenomen worden. VIER BRITSCHE MACHINES OMLAAG GESCHOTEN. ROME 30 Maart (Stefani). Het Italiaansche weermochtbericht no. 667 luidt als volgt.: „Aan het front in Cyrenaica le- vendigè activiteit van verkennings troepen. Tijdens luchtgevechten tusschen groote formaties vliegtui gen hebben Duitsche jagers zonder eigen verliezen vier vliegtuigen van het type Curtiss omlaag geschoten. De haveninstallaties van Tobroek en die van de bases op Malta wer den wederom door formaties van de Duitsche luchtmacht hevig ge bombardeerd. - Aanzienlijke vernie lingen en uitgestrekte branden wa ren het gevolg van deze hevige aanvallen. Fransche boeren moeten graan inleveren Broodvoorziening wordt be dreigd. VICHY, 30 Maart (AFIP.) Maar schalk .Pctain heeft tot den Fran- schen boerenstand de volgende gericht: De broodvoorziening wordt bedreigd. Opi in de behoeften van de bevolking te voorzien, zijn .er 150.000 ton graan er maand noodig. Om de verdéeling ervan - te verge makkelijken, moet de regeering nauwkeurig weten over welke hoe veelheden broodgraan zij zal kun nen beschikken. Daarom heeft de regeering be paald, dat al 'f graan vóór 21 Apfil zal moeten worden ingeleverd. AMERIKAANSC HE AMBASSA DEUR BIJ PÉTAIN.^ De chef van den Franschen staat, maarschalk Pétain, heeft in tegen woordigheid van den plaatsvervan- genden minister-president, admi raal Darlan, den Amerikaanschen ambassadeur, admiraal Leahy, ont vangen. Omtrent het doel van het onderhoud, waartoe het initiatief van Amerikaansche zijde zou zijn genomen, konden bevoegde kringen geen inlichtingen verstrekken. Succes-Hoüandia 0-4 De eerste helft gaf een. gelijkop- gaanden strijd te" zien, waarin nu eens S. dan weer H. domineerde. Succes gaf flink pattij aad het wel iets sterkere H., maar profiteerde van het windvoordeel, waardoor 't in staat was eenige aardige aanval len op te bouwen- Geruimen tijd was de druk op het H.doel zeer sterk eir werden er eenige fraaie kansen geschapen. De aanvallen van de gasten waren zeker niet tal rijker, maar gevaarlijker, doch de S.verdédiging was er goed in en Posthumus deed fraai werk. Ten slotte nam H. de leiding door gen weinig fraai doelpunt. Rust 01. Na, de rust had S. weinig meer in te brengen. Reeds in de eerste mi nuten zag Westhoven zijn kans schoon en met een welgericht^schot' bracht hij den stancl op Ot—2.\Aan: houdend verkeerde het S.doel in groot gevaar en er hingen voortdu rend doelpunten in de lucht Nadat eerst de zeer snelle rechtsbuiten de score tot 0—3 had opgevoerd, nam Westhoven no. 4 voor zijn rekening. H. won volkomen verdiend. H.R.C. niet tegen Z.F.C. opgewassen Het eerste half uur was Racing absoluut niet de mindere van de Zaandammers, ja zelfs hadden de roodjes in die periode een over wicht, maar aangezien Sanders reeds direct geblesseerde. raakte, was ook Racing's gevaarlijkste man uitgeschakeld en ging er van de voorhoede in 't geheel geen kracht uit. In de achterhoede ging hét in die periode beter en vooral Dijks hoorn weerde zich geducht en aan hem heeft het zeker niet gelegen. 192. Toen de dag aanbrak ver kenden zij den omtrek, maar er was geen mensch te 'bespeuren. Doch toen zij in de woning kwa men, bleken boog en pijlen verdwe nen te zijn. Er sloop dus iemand Z.F.C. verdiende de overwinning volkomen en vooral midvoor van Marle, die vier doelpunten fabri ceerde (en midhalf Bührs) waren de uitblinkers. Op het- moment dat Hottentot een vrije schop goed voor dofff schoot en van Marle er netjes 10 van maakte was het met H.R.C. gedaan, want nog geen minuut later had de Zaansche mid voor er reeds een doelpunt aan toe- gevoegd, welk kunstje hij voor de rus^ nog éénmaal herhaalde 30. In de tweede helft waren Sanders en de Werker vervangen door Gort zak en Bijl, zoodat er nu drie in vallers waren, want de Vries was ook niet op het appèl. Het frissclie bloed bracht ook al geen verbete ring* hdewel er een periode was, dat de roodjes vrij goed domineer den en Zimrty zelfs eenige malen een treffer wist te plaatsen, waar Dijkstra overigens wel raad mee wist. Het vierde doelpunt kwam weer van van Marle en ook dit doelpunt was van goed gehalte Eerst kort voor het einde bracht Schenk den stand 'op 50 en was Racing dus kansloos verslagen, hoe wel absoluut geflatteerd. Alcmaria Victrix-H.B.C. 4-2 Wanneer is afgetrapt, is aanvan kelijk H.B.C. sterk domineerend. Na een 10-tal minuten- wordt dat beter, ,maar H.B.C. weet haar pe riode van óverwicht te besluiten met een goed doelpunt van den voet van baar primus, Kick Smit. Dan echter komen de Alkmaarsche wit- liemden er beter in, we zier! ver schillende goede aanvallen, die worden besloten met vinnige scho ten. Als de wedstrijd ongeveer een half uur oud is, komt de gelijkma ker van Theo Bakker, na een voor- zet' van ten Herkei. Partijen blijven tegen elkaar opwegen en de rust gaat in met 11. Gedurende de ge- heele tweede helft was Alcmaria dooreen genomen aanvallend. De verdediging bleek daarbij niet het ste^ste deel van de Heemsteedsche ploeg, want zwak spel is oorzaak, dat Alcmaria spoedig tweemaal kan doelpunten Eerst is het Vene- ma, die uitstekend doorzet, dan Bijl, die den bal het net doet «vin den. Een oogenblik later weten de gasten het Alcmaria echter toch weer geducht lastig te maken. Jan de Waal kan slechts redden door hands. Een penalty is het resultaat, die door den meester-tacticus Smit in een onhoudbaar doelpunt wordt omgezet. Even is er weer spanning, maar als na ongeveer een half uur Bijl keurig doorgeeft naar Venema, die den bal in de goal kanjert, is het pleit beslecht Kick Smit gaat verdedigen, fungeert als stopper^ spil. H.B.C., zoo goed als uitge speeld, buigt zich. Die kunnen voor vrouwen gepaard gaan met pijnen, clie echter met AKKER TJES dadelijk verdwijnen! De Nederiandsche Pijnstiller kan ik verlangen, dat hier een be hoorlijke temperatuur heerscht.i Ik ben bijna een halve eeuw lang by zes van de bekendste Amsterdamsche notarissen in dienst geweest, maar nergens heb ik zoo'n kou geleden als hier. 't Zal nog eens m'n dood zyn..." „Als u terug komt, zal ik zorgen, dat het hier lekker warm ls, meneer Klaassen," zegt de jongen, die den dood van z'n braven chef toch niet op z'n geweten schijnt te willen heb ben, goedmoedig. „Gaat u maar. Meneer Ubels heeft al een kwartier geleden om u gebeld." De oude klerk bromt juist Iets terug over de onhandelbare jeugd van tegenwoordig, die meent maar alles tegen haar superieuren te mogen zeggen en in het geheel geen respect meer heeft voor oudere men- schen, als de deur wordt opengewor pen en een slanke jongeman van on geveer veertig jaar, gekleed in een nauwsluitende winterjas, een acte- tasch onder den arm, het vertrek binnenkomt. „Hoe is 't, Klaassen, ben je klaar? Een beetje tempo, maji! We kunnen met dit weer- wel gaan wandelen, maar dan moeten we ook noodig weg!" De aangesprokene lcrygt plotseling haast. Hij wringt zich in zyn jas, mompelt „tot uw dienst, notaris," frommelt de documenten geagiteerd in een reeds eenigszins versleten map en volgt zijn heer en gebieder, die inmiddels het kantoor weer heeft verlaten. Een minuut later staan beide man nen buiten. Langs den Amstel is het, evenals den vorigen ochtend, stil. Aan de overzijde van de notariswo ning staat' een vroege hengelaar* die in het rustige water van den Amstel zijn geluk als snoekvisscher beproeft. Het is een wat zonderlinge plaats, die hij voor dat doel heeft uitgezocht, maar Jhr.. Ubels noch zyn factotum Klaassen heeft verstand van de edele hengelsport en de eenzame mar* trekt dan ook geen oogenblik hun bijzondère aandacht. Dit gebrek aan» belangstelling is echter niet weder zijds. De hengelaar heeft van onder de klep van zijn grooten pet het tweetal nauwkeurig gadegeslagen en nauwelijks is het hek van den tuin achter hen dichtgevallen, of hy rolt met verbijsterende snelheid de sim van 'rijn hengel op, pakt haastig rijn spullen, die lang geen complete hen gelaarsuitrusting vormen, bijeen en achtervolgt de beide mannen op eenigen afstand, er zorgvuldig voor wakend, dat hy hen geen moment uit het oog verliest. Als jhr. Ubels en zyn klerk „De zwarte ruiter" binnengaan, werpt hij, recht tegenover het café zijn sim, waaraan een reeds lang overleden en zeker geen enkelen snoek verleidend witvischje bungelt, opnieuw in het water. Dinsdagochtend half elf. In garage „Centraal" aan den Am- steldijk heerscht de sfeer van het autobedrijf, waar nog volop werk is. In de ruime werkplaats zijn zeven, acht monteurs in bruine, van olie vlekken doortrokken, overalls bezig aan verschillende typen wagens met een even groote verscheidenheid aan gebreken. Zware reiswagens, ware kunstwerken van carosseriebouw, keurig onderhouden bestelauto's, two- seaters, cabriolets, coupé's van de meest uiteenloopende fabrieksmerken en jaargangen, afgejakkerde vracht auto's en massieve trucks, dat alles staat hiér broederlijk dooréén in af wachting 'van de behandeling of be reids hersteld van een kwaal, welke den eigenaar een bedorven dag of een slapeloozen nacht heeft bezorgd. Auto's rijden af en aan; er wordt getankt, gesproeid en gepompt. Vier-, zes- en acht-cylinder motoren demonstreeren hun geruischloozen gang of razen en brommen op vólle kracht; er worden claxons gepro beerd en spatborden uitgeklopt, er wordt geveild en .gehamerd, met coupédeuren geslagen en ge schreeuwd, kortom, er heerscht hier een rumoer en een lawaai,dat een mensch zijneigen woorden niet kan verstaan en zich tenslotte nog slechts verheugt, dat hij niet den ganschen dag in deze cacophonie van oorver- doovende geluiden behoeft door te brengen. De mannen, die hier werken, zijn echter immuun voor dit alles. Zy hooren slechts de motor van den wagen, welke zij zelf onderhanden hebben en constateeren onmiddellijk de kleinste afwijking bij een gering of tot het maximum opgevoerd toe rental. Zij hebben, zoolang zij zelf .met een of andere reparatie bezig zijn, geen oog voor den fonkelnieu- wen Lincoln, waarop nog een tweede bermlamp moet worden gemonteerd en geen oor voor de knallende ex plosies van een antiek yrachtwagen- tje, dat een langdurige behandeling van den versleten' motor eigenlijk niet meer waard is. De jongste monteur, Hendrik Lampe, is" juist gereed gekomen met een klein gebrek aan de ontsteking van een grooten, donkerblauwen Packard, welke onmiddellijk naar den eigenaar terug moft. Hij heeft zijn overall verwisseld tegen zijn dage- lijksch ^colbertje en winterjas, zet zich achter het stuur en< loodst den zwaren wagen, handig tusschen ver schillende soortgenooten door ma noeuvreerend, achteruit de garage uit, Wordt .vervolgd. rond, die zich onzichtbaar kpn hou den, het was niet gepaald gezellig. Elk in een boom eK dan eens af wachten, meende de bestuurder en even later zaten ze allé drie in een andere boom. De Boys te Santpoort verpletterd De Boys hebben heel weinig ge noegen beleefd van hun uitstapje naar Santpoort. Met klinkende cij fers weerden ze geslagen. Voor de rust zag het er nog niet zöo veï-orrt- rustend uit. Wel was Santpoort misschien een tikje sterker, de Alkmaarsche achterhoede wist groot onhèil te voorkomen. Het werd 1—0 in het voordeel van Sant poort, een achterstand, die nog zeer wel in een overwinning had kunnen worden omgezet. Na de .hervatting kwam echter de debacle. Backs en keeper van de geblokten deden hun best. Maar hun taak bleek onvruchtbaar, waar de middenlinie zich geheel liet overspelen. Successievelijk voerden de. gastheeren den stand op en toen het tenslotte 6—0 was gewor den, zakte het scherm voor deze Alkmaarsche tragedie. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 1 APRIL 1942. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgygna- stlek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.15 Ochtend gymnastiek. 8.25 Gramofoonmuziek. 8J0 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonms- ziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoon muziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ens. Fra'ncis Keth. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Een bezoek aan Utrechts gemengd bedrijf. 13.15 Zang met planobegelledlng en gramofoonmuziek. ca. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Amusements orkest en solist en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Fluit, plano en gramo foonmuziek. 16.00 Cyclus: Verschuivingen in de Oud-Christelijke kerk. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten'. 17.30 Het kwartier van den Nationalen Jeugdstorm. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Vijanden van ons volk. 18.15 Pianovoordracht. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Binnenlandsch economisch praatje. 19.10 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 19.30 Melodie en Poëzie. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 20.15 Gevarieerd avondprogramma. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O. 22,10 Omroeporkest en solisten (opn.). 23.0024.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 30.15 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Geestelijk» liederen (opn.). 1IT40 Voordracht. 11.00 Gra- jnofoonmuziek. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economlschè berich ten. 13.00 Omroeporkest. 13.45 Orgelconcert en zang. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Om roeporkest en solisten (opn.). 15.30 Gramo foonmuziek. 16.00 Viool en claveclmbel. 16.30 Gramofoqnmuzlek. 17.00 Voor de jeugd. 17.16 BJT.O.: Nieuws-, economische en beursberich ten. 17.30 „Illusies", radlotooneel met muziek. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Van huis tot huls. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Zang, 2 violen en clavecimbel. 19.30 B.N.O.Nieuws berichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Brabantsch praatje. 20.00 Haarlem- sche Orkestvereniging en solist. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.00 Als Je verre reizen doet dan kan je veel ver halen. 21.15 Haarlemsche Orkestvereniging. 21.35 Gramofoonmuziek. 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.1022.16 Avóndwijdlng. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schagen. - Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: 'Fred. Groot, Schagen. t Bin nenland en Stadsnieuws Dén Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2