Distributienieuws Coöp. Raad voor de Voedsel- voorziening ingesteld Uaet&at Onze clubs in actie op den 2den Paaschdag Neen, n "AKKERTJE Mysteries rondom „Vredelüst" RADIOPROGRAMMA NIEUWE BONKAARTEN VOOR VASTE BRANDSTOFFEN EN PETROLEUM VOOR KOOK- DOELEINDEN. 'S-GRAVENHAGE, 31 Maart. De Secr.-Qen. van het Deip. van Handel, Nijverheid en Scheepvaar maakt hekend, dat op nader door de distributiedienstcn bekend te maken tijdstippen aanvragen op de formulieren MD 106 voor nieu we kaarten voor vaste brandstoffen of petroleum voor kookdoeleinden kunnen worden ingediend. Bij het indienen van de aanvrage moet de distributiestamkaart, gemerkt „Hoofd" worden medegebracht. Voor de verstrekking, van deze kookkaarten komen uitsluitend de personen in aanmerking, die de aanduiding „hoofd" op hun distri butiestamkaart bezitten en in wier gezin zelfstandig voor de bereiding van de wanne -maaltijden wordt zorg gedragen, mits voor het per ceel of perceelsgedeelte, dat zij be wonen, geen pasrantsoen of rant soen voor elêctrisch koken is vast- gesteld. Alleenwonende personen komen niet voor §en kookkaart in aanmerking. In afwijking van de voor het vo rig seizoen getroffen regeling zul len "thans kookkaarten voor uitslui tend vaste brandstoffen (zooge naamde DZ-kaarten) oK voor uit sluitend petroleum (zoogenaamde EA-kaarten) worden uitgereikt, derhalve niet meer de kaarten, waarop zoowel bonnen voor vaste brandstoffen als voor petroleum voorkwamen (de zoogenaamde M- kaarten). De EA-kaarten voor petroleum zullen alleen worden uitgereikt aan de personen, die in het vorig stook- seizoen uitsluitend op petroleum kookten en dus in het bezit waren van een O-kaart. In beperkte mate zullen echter ook EA-kaarten nog voor gevallen van nieuwe vestiging kunnen wordeh beschikbaar ge steld. In verband met het bovenstaan de zullen dan ook personen, die het vorig stookseizoen in het bezit wa ren van een M-kaart, (combinatie brandstoffen-petroleum) niet voor een EA-kaart in aanmerking ko-, men, doch alleen voor een DZ-kaart voor uitsluitend vaste brandstoffen. Aanvragen voor schippers. Ten behoeve van schippers en schippersknechten, die werkzaam zijn in de riviervaart, binnenvaart onet uitzondering van woonschepen, veerponten of daarmee gelijk te stelleij vaartuigen, de sleepvaart, met uitzondering van de zeesleep- Vaart of op drijvend materieel, een aanvrage kunnei) indienen voor de verstrekking van extra brandstof fen of petroleum voor kookdoelein den. Tevens kunnen voor dit doel aanvragen worden ingediend voor woonarken, voor werklieden bij wa terwerken e.d. Voor -de verstrekking van extra- brandstoffen voor kookdoeleinden kunnen schippers en schippers knechten slechts in 'aanmerking komen, indien zij, al dan niet mét hun gezin aan boord wonende, al daar de wanne maaltijden berei den. Ten aanzien van schippers knechten is als voorwaarde gesteld, dat hun gezinnen mede aan boord wonen. Het is hiervoor tevens nood zakelijk, dat zij niet op andere wij- dan.met brandstoffen of petroleum Jkunnen koken. Schippers, die op grond van het bovenstaande voor een ëxtra rant soen in aanmerking meenen te .ko men, dienen zich te wenden tot de bevrachtingscommissarissen of hun agenten en daartoe het grijze „olie boekje".en het bruine bevrachtings boekje mede te nemen. De bevrach- tingscommissaris of diens agent zal in aft Boekje een aanteekening stel len, of de schipper en/of schippers knecht al dan niet met hun gezin aan boord wtmen. Indien de schip per geen grijs- of bevrachtings boekje heeft, zal de. bevrachtings commissaris of diens agent een af zonderlijke verklaring afgeven. Ver volgens dient de betrokken schip per of schippersknecht zich onder overlegging van. het grijze- en be vrachtingsboekje of van de afzon derlijke verklaring-tot den plaatse- lijken distributiedienst te wenden en een aanvraagformulier MD 106 in te vulleh. SCHOENEN ZONDER BON. Met ingang van 1 April 1942 mo gen de navolgende soorten echoe nen zonder bon worden gekocht verkocht of afgeleverd:', 1. Schoenen, welke door of na mens den directeur van het Rijks- 1 bureau voor Huiden en Leder zijn gestempeld met de woorden: .Afge keurd schoeisel R.H.L." voor zoover hieraan geen leder is verwerkt 2. Zoogenaamd slap babyschoei sel, waaraan geen leder of rubber is verwerkt t/m. maat 23. 3. Rubber overschoenen. 4. Straatschoeisel en strandsan dalen met heele of halve houten zooien, waaraan geen leder is ver werkt, alsmede strandsandalen met een houten zool en een boventuig van vijf lederen riempjes (elk niet breeder dan 1 y2 cm. elk), mits de verkoopsprijs in den kleinhandel van bovengenoemde soorten- schoe nen nief meer bedraagt dan: 13.50 per paar t/m. maat 30; f3.75 per paar maat 31 t/ra. 35; f 4.— per paar maat 3tf>en hooger. 5. Alle soorten Werkschoenen met een houten zool, waarvan het bovenwerk overwegend uit ander materiaal dan leder bestaat. 6. Pantoffels, voor zoover het bo ven- en onderwerk uitsluitend be staat uit oude materialen of afval stoffen, welke geen leder of rubber bevatten en. voor zoover de ver koopsprijs in den kleinhandePper paar niét meer bedraagt dan: f 1.50 in de maten 20 t/m. 24; f 1.90 in de maten 25 t/m. 30; f2.— in de maten 31 t/m. 35; f2.50 in de ma ten 40 en hooger voor dames en f3.— in de maten 40 en hooger voor heeren. 7. Sohoenen, vervaardigd uit stroo, biezen of dergelijk vlechtma- teriaal, ook, indien met een boven werk of voering van textiel, mits de verkoopsprijs in den kleinhandel 'per paar niet meer bedraagt dan: f 4.25 t/m. maat 30; f 4.90 in de ma ten 31 t/m. 35; f6— in de maten 36 t/m. 39; f6.50 in de maten 40 en hooger. 8. Babyschoenen t/m. maat 22, waarvan het bovenwerk vervaar digd is uit afval van gekleurd over- leder en met een onderwerk van cosy split- of overleder afval. 9. Niet lederen gymnastiekschoe nen. 10. Lederen klompsokken, alsme de klompsokken vervaardigd uit textielafval. Indien de verkoopsprijs van /de hierboven onder 4e. 6e en 7e ge- Aansluitingeen der 4000 boerencoöperaties Het Verordeningenblad' bevat „een besluit van de secr.-gen. van de dep. van Landbouw en Visscherij, waar bij met ingang van heden wordt in gesteld' een Coöperatieve Raad als toporganisatie voor coöperatieve vereenigingen op het gebied der voedselvoorziening. Coöperatieve vereenigingen in den zin van dit besluit zijn de volgen de lichamen: a. Coöperatieve vereenigingen in den zin van de wet op de coöpera tieve vereenigingen 1925; b. Vereenigingen, welk$ als ze delijk "lichaam zijn geconstitueerd en erkend volgens de wet van 22 April 1855 tot regeling en beperking van het recht van vereeniging en vergadering, en ten doel hebben de stoffelijke belangen harer led$n te bevorderen in den zin van artikel 1 van de wet op de coöperatieve vereenigingen; c. Andere rechtspersoonlijkheid bezittende lichamen, welke naar het oordeel van de toporganisatie in hun of>zet en werkzaamheden met coöperatieve vereenigiingen over eenstemmen. Onder centrale organisatie wordt verstaan een organisatie onge acht haar rechtsvorm welke een of meer groepen van coöperatieve vereenigingen met een gelijksoortig doel omvat en welke door de top organisatie is erkend. De Nederl. Coöp. Raad, welke thans als toporganisatie is inge steld, is rechtspersoon en heeft tot taak de behartiging der gemeen schappelijke belangen van de- co- operatieve vereenigingen en van de centrale organisaties, waarop hij l het algemeen toezicht uitoefent. Coöperatieve vereenigingen centrale organisaties zijn verplicht zich aan te sluiten bij de toporga nisatie. De toporganisatie is bevoegd een coöperatieve vereeniging te ont binden. De- Ned.' Coöp. Raad vormt de wettelijke aaneensluiting van alle boerencoöperaties. De 4000 boeren coöperaties die thans in Nederland op elk economisch gebied werk- noeande schoenen meer bedraagt, mogen deze schoenen niet zonder bon worden gekoch.t, doch moet hiervoor bon 2 wordén ingeleverd. SPECIALE VERGUNNINGEN VOOR „GROOTS STUKKEN." vHet is gebleken, dat onder be paalde groepen van de bevolking de indruk bestaat, dat de distribu tie van textielgoederen zoü mede brengen, dat zoogenaamde „groote stukken", waaronder te verstaan zijp: heeren- en jongenscostuums of onderdeelen hiervan, overjas sen en mantels, alsmede stof voor deze goederen, niet meer te verkrij gen zijn. Deze opvatting is, naar men ons van bevoegde zijde mede deelt, niet juist, aangezien de zoo genaamde „groote stukken" kun nen wordeh gekocht op een speci ale vergunning, welke vergunning te allen tijde bij den plaatselijken distributiedienst kan worden aan gevraagd.-1 LEVENSMIDDELENKAARTEN VOOR DE WEERMACHT. Bij de verordening van den rijks commissaris voor het bezette Neder- landsohe gebied is bepaald, dat naa§t militaire distributiekaarten en distributiebons ook levensmid delenkaarten voor de Duitsche weermacht worden uitgegeven. De ze kaarten zijn groen met zwarten opdruk en afzonderlijke bons hier van 'zijn slechts geldig onder ge lijktijdige overlegging van een re gelmatig afgestompte stamkaart. De kaarten worden uitgegeven voor 1 da")?, 3 of 5 da^n. Die, welke 1 dag geldig zijn, be vatten bons voor brood, vleesch, boter, suiker, kaas en jam, terwijl op de beide andere ook bons voor komen voor aardappelen en voe dingsmiddelen of meel. zaam zijn, krijgen hierdoor haar gemeenschappelijke toporganisatie. De beteekenis der toporganisa tie wordt duidelijk als lnen weet, dat op het platteland het grootste deel van het goederen- en crediet- verkeer gedragen wordt door de agrarische coöperaties. Het geld verkeer in het dorp geschiedt groo- tendeels door de dertienduizend plaatselijke spaar- en leenbanken en haar groote centrales. De pro ducten van den Nederlandschen tuinbouw worden voor 96 pet. over de veilingen geleid. Van de beschik bare melk wordt 75 pet door coö peratieve zuivelfabrieken verwerkt Bij de suiker-, aardappel- en stroo- kartonfabrieken overweegt het aan deel der coöperaties. Omstreeks 60 pdt. van de kunstmest en het vee- voeder, welke de landbouw noodig heeft, wordeh verschaft door de plaatselijke goederencoöperaties en haar centrale organisaties, die even eens groote hoeveelheden graan, aardappelen enz. verhandelèn. De door boeren gestichte coöpe raties, die in' hoofdzaak werkzaam zijn als ondernemers op economisch gebied,, vallen niet onder den land'- stand en derhalve worden haar be langen ook niet door dit lichaajn behartigd. Het was beslist noodza kelijk de coöperaties der boeren in een toporganisatie onder uniforme leiding te vereenigen, opdat het agrarische coöperatiebedrijf. princi pieel in het economische leven d'feYi. opbouw van den landstand on dersteunt en aanvult voor een ge jond Nederlandsch landvolk. De secr.-gen. heeft op voor- stel van den Boerenleider den boer Van Till te Hummeloo be noemd tot voorzitter va'n den Nederlandschen coöperatieraad. 194. Krak. zei de tak waar Piet op zat en hij rolde voor de voeten van den. ouden heer. Die schrok nog erger dan Piet, alleen had Piet pijn in de elleboog en zijn linker been, en daar had die oude heer geen last van. Italiaanse h- Weermachtbericht Ze klasse A. HRC ontvangt Santpoort, waar van reeds eerder met 10 werd ge wonnen en daar de punten nu zöo hard noodig zijn, verwachten we in ieder geval weer één punt. De Boys hejbben tegen de Kennemers een kans op de punten; eveneens is dat het geval met West-Frisia, tegen Alcmaria, of de Alkmaarders moe ten op hét goede pad blijven. KFC kan misschien -een puntje van RCH afknabbelen, terwijl HBC en WFC het. ook op een puntenverdeeling kunnen aansturen. Sb klasse A. Hollandia wint van DTS en ZW van GVO, dat is vrijwel vast. Succes heeft kans op één punt tegen QSC, een punt dat broodnoodig is, terwijl VVZ van Always Forward kan win nen? KW ontmoet Zaandijk. 3e klasse B. Helder wint van Bloémendaal uit; TLJBB van Kinheim en Schoten van Ripperda; evenals Zandvoort- meeuwen van DEM uit, terwg'1 Be verwijk van HFC kan winnen, maar toch niet zonder 'moeite. 4e klasse A. Oudesluis en BKG gaan uitmaken wie er nog even meetelt, zoodat de strijd niet zonder belang is. Zou het terreinvoordeel den doorslag geven? Watervogels zal Wieringerwaard de punten afhandig maken en Alkmaar heeft tegen Atlas een serieuze kans op succes. 4e klasse B. WW heeft in den thuiswedstrijd tegenAndrjk de beste papieren, evenals Sijbekarspel tegen Sporters, terwijl St. George de punten aan Nieuwe Niedorp moet laten. Reserve 2e klasse A. Helder 2 kan zich herstellen tegen WFC 2; Stormvogels 2 moet weer de lastige derby spelen tegen VSV 2. EDO 2 verliest van Ajax 3. HFC 2 zal de punten aan BI. Wit 3 laten, terwijl de Kennemers 2 met OSV 2 wel raad weet. v SUCCESVOLLE AANVAL OÉ' BRITSCH CONVOOI. ROME, 1 April. Het 669e weer machtbericht luidt: Een onzer afdeelingen, die op verkenning was ontmoette ten Oosten van Mekili pantserafdeelin- gen\ die door artiileri gesteund werden en bond met succes den strijd aan. De vijand verloor en kele pantserwagens. De bemanning van een hiervan, waaronder een of ficier, werd gevangen genomen. Duitsche jagers sohoten boven Martoeba 2 Curtiss toestellen neer. Bij een geslaagden aanval ap een convooi in het Oostelijke deel van de Middellandische Zee heibben onze torpedovliegtuigen een 'groot stoom schip tot zinken gebracht Een onzer duikbooten, die op haar basis is teruggekeerd, heeft ifevestigd dat zij den 23en Maart in het Oostelijke deel van de Mid- dellandsche Zee e>cn. vijandelijken kruiser getorpedeerd en stellig be schadigd heeft van welke actie in het weermachtbericht no. 661^ mel ding is gemaakt. De wereld in weinig woorden Polen ter dood veroordeeld. Voor het bijzonderp* gerechtshof te Bromberg is vonnis geveld tegen een aantal Polen, die Volksduit- schers op den weg van Thorn naar Warschau met machinegeweren en bajonetten hebben vermoord. 21 beklaagden werden ter dood ver oordeeld, een beklaagde kreeg vijf jaar verzwaard strafkamp, de ove- vrige 16 beklaagden werden vrijge sproken. De Turksche vertegenwoordiging in de Ver. Staten. Mesmey Ali Alhan, de Turksche gezant in Cairo en Djedda, zal, naar ver luidt, naar Washington worden verplaatst als gevolmachtigd ge zant eerste klasse. Hij wordt in Cairo vervangen door Nizamettin AjfiSli. Ernstige auto-ongelukken iu Span je. Volgens een bericht uit .Tan- ger is tusschen Mazagan en Settat een volle autobus van een helling van 15 meter hoogte in een rivier gereden. Zeventien personen kwa men om het leven, 14 werdenv ge wond. In Galicië in Noordwest- Spanje bij Lugo, is een vrachtauto, die menschen vervoerde, tegen een muur gereden en geheel vernield. Negen personen kwamen om het leven, 2 werden zwaar gewond. Portugeesohe troepen naar Kaap Vexd, eilanden. Een nieuw con- Hingent Portugeesche troepen heeft Lissabon verlaten om het garni zoen op de Kaap Vérdische eilan den te gaan versterken. „Ai! Au! O! Gelukkig zijn er AKKERTJES, die de nare pijnen zullen kunnen weg nemen, vlug en afdoende". De Nederlandsch» Pijnstiller FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 22 De Franschman reageert echter reeds niet meer. Hij schijnt weg van deze wereld. Als de trein het Delft- sche Poortstation te Rotterdam bin- nenstoomt, is hij in diepe slaap, in den Haag vermogen geen tieti schreeuwende krantenjongens noch drommen rumoerige reizigers hem wakker te krijgen en eerst als zij Haarlem gepasseerd zijn, keert hij met een diepe zucht tot de werke lijkheid terug. Als hij zijn riSedereizi- gers ontwaart en hun blikken elkaar een oogenblik kruiseh, heeft hij voor dezen weer een minzaam glimlachje over. Drie minuten later rolt de Brus- selscHe trein het Centraal-station binnen. De burgerman verlaat het eerst de coupé; h(j heeft voor den vreemdeling zelfs geen groet meer, over. Als deze, na omzichtig z(jn weinige bagage bijeen te hebben ge zocht, eindelijk ook op het perron staat en als een der laatsten rustig naar den uitgang wandelt, ziet hij juist onder aan - de trap zijn Hol- landschen vriend, die zoo graag een praatje wilde maken, haastig om dln hoek verdwenen. Tegelijkertijd .-echter wordt hij op den schouder ge tikt; voor hem staat een correct ge kleed heer, die even den - zwarten hoed licht: „Meneer Van Op- weeghen... 1" „Jè, alie ben ik," zegt hij verrast, ditmaal echtër in smetteloos Neder landsch. „Sanders, inspecteur van de cen trale recherche," stelt de ander zich op, fluisterenden, maar nochtans zeer goed verstaanbaren toon, voor. Wilt u zoo goed zijn m(j even naar de restauratie te volgen...?" En als de pseudo-Franschman, die het Ne derlandsch zoo buitengewoon moei* lijk vond, ditmaal werkelijk ver baasd den mond opent om met een vloed van woorden te protesteeren tegen dit verzoek, dat. als een bevel klinkt, schuift inspecteur Sanders zijn arm joviaal door den zijne en troont hem zoo eenvoudig mee, ter- \rijl hij hem haastig toevoegt: „Hier geen woord meer, wat ik u verzoe ken mag. Ik zal u onmiddellijk alles verklaren!" De man aan de leestafel. In de stationsrestauratie le klasse is het vrij stil op dit middaguur. Er wordt van de keuken vrijwel geen gebruik gemaakt; slechts enkele rei zigers trachten den meer of minder langen wachttijd door te komen met een krant en een kop koffie. Sanders en Van Opweeghen heb ben een rustig plaatsje gevonden in een hoekje, waar de jonge meester in de rechten zich door een onder- daifigen kellner het dessert 'van zijn lunch laat serveeren. Als de zwart gerokte dienaar in de richting van het buffet is verdwenen, vat de in specteur het t(jdel(jk afgebroken gesprek weer <fp: „Zoo staan de zaken, meneer Van Opweeghen. W(j hebben gisteroch tend nog getracht u telefonisch te bereiken om u van een en ander op de hoogte te stellen, maar u bleek niet meer in uw hotel aanwezig te zijn." „Dat komt uit," zegt de eigenaar van Vredelüst. „Ik ben Zaterdag middag al naar Brussel vertrokken, omdat ik er Zondag den voetbal wedstrijd België-Duitschland wilde bijwonen." „Ach zoo, u hebt dus in den nacht van Zaterdag op flfcmdag in Bnjssel gelogeerd;" concludeert de inspec- j teur en de ander voelt onmiddellijk I waar de politieman heen wil. Glim- lachend zegt hij: „Het is uw goed recht mij te verdenken, inspecteur en ik zal mij daarover dan ook maar niet boos maken. Tenslotte is het uw-taak een in mijn woning ge pleegde misdaad op- te helderen en daarom beschouw i k het als m y n plicht u zooveel mogelijk met inlich tingen van dienst te zijn. Ik vrees echter, dat ik u niet veel wijzer zal kunnen maken." „Ik ben - blij, dat u er zoo over denkt," zegt Sanders gul. „Dat maakt het voor ons beiden gemak kelijker. Voor de goede orde wilt u mij dus wel opgeven, waar u in Brussel gelogeerd hebt." „In Hotel Métropole." „Hoe laat bent u daar aange komen?" „Zaterdagmiddag om zes uur on geveer." „Den geheelen avond in het hotel gebleven?" „Kijkt u mij eens goed ayi, inspec teur. Zie ik er uit als Iemand, die op een Zaterdagavond in Brussel op een ongezellige hotelkamer blijf zit ten?" Nee, dèt moet Sanders toegeven; hij had toen hij de vraag stelde, trouwens niet verwacht daarop een bevestigend antwoord te zullen ont vangen.. „Ik heb tot zeven uur in „Métro pole" gedineerd, daarna heb ik een korte wandeling door Brussel ge maakt, vervolgens heb.jk nog tot 12 uur een vrij vervelende revue in de Folies Bergères aangezien om daar na nog tot pl.m. 3 uur een bezoek te brengen aan de Atlantic Bar." „Geen uitgelezen programma voor een alibi," zegt Sanders droog eri Van Opweeghen kan deze opmer king slechts onderschrijven. „Nee, als ik vooruit had geweten, dat er Zaterdagavond in mijn huis iemand zou worden vermoord, zou ik mij om zeven uur, in plaats van in „Métropole" aan het hoofdbureau van politie te. Brussel hebben ver voegd met een speciaal verzoek aan den commissaris een padr uur op me te willen passen. Maar nu is het helaas niet anders, inspecteur. U zult deze mededeelingen voor lief moeten nemen." „Dat wil ik voorloopig mèt genoe gen doen, meneer van Opweeghen, al mag ik u dan niet verhelen, dat we plichtsgetrouw een onderzoek zullen moeten instellen naar de juistheid van uw verklaringen. In- tusschen had ik echter graag nog over één punt opheldering. Nu u open kaart wenscht te spelen, kan ik ook wel een troef op tafM gooien: waarom hebt u tegen/ uw mederei ziger in den trein gezegd, dat u Franschman bent...?" Wordt vervolgd. VRIJDAG S April 1912. Hil verson#-1. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.15 Ochtend gymnastiek. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.Ó. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 8.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 LUdeh en opstanding ln de muziek en beeldende kunsten IX, voordracht met koor zang op gramofoonplaten. 10.15 Gramofoon muzlek. 10.45 Inleiding tot de volgende ult- zendling. -11.00 Passiemuziek naar het Evan gelie van MatthSus, 3. S. Bach, 12.30 Gramo- loenmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Pro ductieslag. 13.15 Pianovoordracht. 13.45 In leiding tot de volgehde uitzending. 14.00 Passiemuziek naar het Evangelie van Mat- th&us, J. S. Bach. 16.00 Cyclus: De zeven kruiswoorden. 16.20 Fluit, viola, c?Uo en clave- cimbel. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Voor de jeugd.17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Sportwetenswaardigbeden. 18.20 Gramofoon muziek. 18.35 Neerlands stem van het Oost front. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Economisch praatje over den land bouw. 19.10 Viool en piano. 19.30 Studiodienst 20.30 Utrechts Madrigaalkoor, leden van het Utrechtsch Stedelijk Orchest en soliste (opn.). 20.45 Tweede Parsifallezing: Wagners Parsifal- tekst. 21.00 Het Riele Queling-Kwartet. 21.45 N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O. 22.10 Nederlandsch-Kamerorkest (opn.). 23.10 Gra mofoonmuziek. ca. 23.25-f24.00 Wognums zang koor (opn.). Hilversum II. 30L5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon- muzlak. 10.00 MorgfenwUding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Voordracht. 11.00 Voor de kleu ters. 11.20 Ensemble „De Kwintslag". 12.00 Orgel en Viool. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.45 Omroeporkest. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Gramofoonmuziek. 15.45 Amabile-Sextet. 16,30 Gramofoonmuziek. 16.45 Radiotooneel. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, econdmlsche- en beursberichten. 17.30 Salon orkest. 18.15 De Heeren van der Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. VU. 18.30 Repor tages. 19.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.N.O. t Engelsche uitzending: Hollands political aspects. (Voor de Radlocentrales: Gramofoonmuziek). 20.15 Viool en"*piano. 20.30 Passiespel met muzikale omlijsting. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberlohten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10 Avondwijding. 22.15 24.00 Zie Hilversum I. ZATERDAG 4 APRIL 1942. Hilversum I. 415.5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 8.00 Brandende kwesties (opn.). 8.15 Ochtendgymnastiek. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoon muziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramo foonmuziek. 10.00 Lijden en opstanding in de muziek en de beeldende kunsten III, voor dracht met koorzang op gramofoonplaten. 10.15 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Orgelconcert en soliste. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O.Nieuws- en economische berichten. 13.00 Zeelands roem. 13.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 14.00 Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeid muziek en vroolUkheid. 15.45 Gramofoonmu ziek. -16.00 Bijbellezing. 16.20 Rotterdamsch Kamerensemble en solist, ca. 16.55 Gramofoon muziek. 17.15 B.N.O.Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Theo Uden Masman en zijn dans orkest. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereldmeening uit den aether ge plukt. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.30 „De winther is ver- ganghen", gevarieerd programma. 20.45 De derde Parsifallezing: Wagners Parslfaltekst. 21.00 Het Bresser-Trlo. ca. 21.35 Gramofoon muziek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O 22102400 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 7158.00 Zie Hilversum I. 8.00 Gramofoon- musliek. 8.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gra mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonmuziek. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek.- 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Roemeensch orkest Gregor Serban en gramofoonmuziek. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 Stedelijk Orkést van Maastricht soliste. 14.45 Amsterdam, beroemt in Oor logen, causerie: 15.00 Stedelijk Orkest van Maastricht en soliste. 15.45 Gramofoonmuziek. IB'00 Otto Hendriks en - zUn dansorkest _en gramofoonmuziek. 17.00 Voor de binnenschip pers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 Program- -overzicht. 18.15 Gramofoonmuziek. 18 30; Werk en winst. 18.45 Melodisten en solist. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Praatje in Gronlngsch dialect. 20.00 Hier W.A. 20.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 21.00 Toe lichting op de uitzending „Parslfal" op 5 April van 14.0017.00 uur ln het programma Hilversum IX. 21.15 Radiotooneel. 21,45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Hoofdredacteur: A. R. Jonker. Schapen*--. - Buitenland, Alp. Reportape en Streeknieuws: Fred. Groot, Schapen, - Bin nenland en Stadsnieuws Dpn Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2