c PROBLEMEN VAN DEN DAG Doel en wezen van het Arbeidsfront Die NACHT-HOEST zal ophouden ABDIJSIROOP (Vervolg). Niet het goud! Niet het goud, doch de arbeids^ kracht en prestatié zal in de toe komst over wel en wee van eén volk beslissen. Ook moet men zich de nieuwe vormen niet voorstellen als alleen geldende voor het kleine Nederland, dat met het verlies van zijn koloniën is teruggebracht tot een van de allerkleinste staten, doch als onderdeel voor het geheele in wording zijnde nieuwe Europa, waar vooral de arbeidsverdeeling niet die moeilijkheden zal opleve ren als in ons kleine overbevolkte land. Uitgaande van het welvaarts standpunt en evenredige productie zal dus het komende front een noodzakelijke plaats hebben te ver vullen. Ontegenzeggelijk zijn de moeilijkheden groot en niet te on derschatten, doch ttet levensbelang van alle volken zal de drijfveer zijn voor een ieder om zijn hoogste krachten hiervoor in te zetten. In de toekomst zal noodwendig het ei- genbestaan nopen tot volledige me dewerking van alles wat werken kan en werken wil. Een andere keus zal niet overblijven en zoo zal het oude gezegde, dat wie niet wer ken wil. ook niet zal eten, tot waar heid worden. Vele remmen zullen nog trachten hun werking op den gang van za ken uit te oefeneoj. doch alle eigen belang en kastegeest 'zal niet in staat zijn het nieuwe tegen te hou den, daar het hier gaat om de vraag van te leven of niet. Zoo zal ons volk in de gele genheid gesteld door de maat regelen genomen in opdracht van den Führer aller Germa nen, Adolf Hitier, zijn weg waardig, bewandelen en krach tens ras en afkomst zich zijn plaats in het nieuwe Europa kunnen veroveren. Zeer zeker zal het Arbeidsfront in de nieuwe toekomst in dezen strijd om bewustwording een be langrijke. zoo niet de belangrijkste plaats innemen. Het Arbeidsfront zal naast de zorgen voor arbeidsverhoudingen, hare bemoeiingen ook uitstrekken over de welvaart van het arbeiders gezin, geestelijke en lichamelijke ontspanning, vakopleiding, enz. Het ligt in de bedoeling in een se rie vervolgartikelen nader in te gaan op de werkzaamheden van het Arbeidsfront en te komen tot een omlijnd begrip van de arbeids verhoudingen. niet alleen in Neder land, doch voor geheel Europa en na te gaan wat op dit gebied in verschillende landen reeds werd be reikt. Wordt vervolgd Afscheid burgemeester van Zaandam Burgemeester C. van Ravenswaay, die, na nauw'elijks een jaar in func tie te zijn geweest in Zaandam, ge roepen is het burgemeesterschap van Utrecht, het bolwerk der Nat.- Soc.' beweging in Nederland te ko men vervullen, heeft in het gemeen tehuis officieel afscheid genomen van zijn trouwe medewerkers. In een toespraak kon burgemees ter van Ravenswaay zijn tevreden heid uitspreken over de rustige houding, die de Zaandamsche be volking in het afgeloopen jaar heeft Heem U nu te méér in acht - voor Rhoumatische Pijnen 1 Nu de weersomstandigheden weer tallooze slachtoffers gemaakt hebben van Rheuma- tische pijn, mag het geen verwondering wekken, dat men overal juist nu herhaaldelijk den raad hoort gevenbegin een Kruschen- kuur! Reeds bij %en kort maar regel matig gebruik van Kruschenmerkt ge de versterkende werking. De aansporende werking van Kruschen'* zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, zal de organen nieuwe kracht bijzetten; ze zul'en Uw bloed reinigen en het zuiveren van schadelijke zuren. Bij Apoth. en Drog. 1.47. 0.76, 0.41. Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking. aangenomen, niettegenstaande hier in feite een jaar lang een Mussert- bëwind werd doorgevoerd. Overeenkomstig de instructies van het hoofdkwartier is in dit jaar alles gedaan om de interesse der bevolking te wekken. Tot zijn tijdelijken opvolger richt te spr. tenslotte het verzoek zich in het bijzonder het lot der S.S.- en N.S.K.K.-gezinnen aan te trekken. De heer van der Sluis wees daar na' op de bijzondere organisatori sche talenten en bestuurspapacitei- tcn van den heer van Ravenswaay. Maakte een jaar terug slechts een half procent van «de bestuursamb tenaren deel nlt van de N.S.I^., thans is het ongeveer 11 procent, waardoor Zaandam mede boven aan is komen te staan in de rij van Nederlandsche gemeenten. Vermoe delijk zal de heer van Ravenswaay aldus spr., in Utrecht dezelfde tac tiek, maar dan in nog sneller tem po, door gaan voeren. Van alles wat uit dorp en stad Doodelijke aanrijding. Op den Schiedamschenweg te Rotterdam is een doodelijk ongeval gebeurd. Een 79-jarige woetganger werd aange reden door een motorwagen van de stadstram. Het slachtoffer werd eenige meters meegesleurd en is na aankomst in het ziekenhuis overleden. Voor de uitzet De politie te Nijmegen heeft aangehouden een 23-jarige dienstbode wegens- dief stal van f 1500.— ten nadeele van haar patroon. Uit het onderzoek bleek, dat de dienstbode voor het gestolen geld in den loop van den tijd verschillende meubels en goe deren voor haar a.s. huwelijk had gekocht. DOodelijk ongeval. Gistermiddag is, op den hoek van den van Boet- selaerlaan en de Houtrustbrug te Den Haag het 9-jarig meisje M. B.. door een motorwagen van lijn 11 aangereden en op slag gedood. De wereld in weinig woorden Laag geboortecijfer in Engeland. In Engeland zijn in het ^fgeloopen jaar 586.778 kinderen geboren. Dit geboortecijfer is het laagste sinds 1933. Ondervoeding In Egypte. Het Egyptische ministerie voor de op voeding heeft een onderzoek doen instellen naar den gezondheidstoe stand. van de schoolgaande jeugd. Dit onderzoek heeit aan het licht gebracht, dat 95 pet. van het aan tal schoolgaande kinderen in Egyp te aan ondervoeding lijdt. De Amerikaansche oorlogsproduc tie. Naar Reuter "meldt, zullen de werkplaatsen van de Amerikaan sche gevangenissen in het oorlogs productieproces worden ingescha keld. Britsche vliegtuigen boven Duitsch- land. In den nacht van 6 op 7 April hebben, naar het D.N.B. ver neemt, Britsche bommenwerpers enkele steden in Duitschland aan gevallen. In woonwijken ontstond schade aan gebouwen. De burgerbe volking leed verliezen aan dooden en gewonden. Volgens de tot dusver ontvangen berichten werd een der aanvallende bommenwerpers neer-, geschoten.. Bom ontploft In Z.-Afrika. De Britsche berichtendienst meldt, dat in den afgeloopen nacht de tele foonverbinding tusschen Pretoria en Johannesburg gedurende ver scheidene uren verbroken \fas als gevolg van het ontploffen van een bom. Door de 'ontploffing werden verscheidene lijnen gestoord. #Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de fiom onder de ondéraardsche lei- j dingen was gelegd. Amerikaansche zeelui mogen niet staken, Uit Washington wordt gemeld: Het opperste, gefechtshof van de Vereenigde Staten heeft be slist, dat voortaan iedere staking, die zich voordoet aan boord van k opVa'ardijschepen, toebehoqrend TALRIJKE BRITSCHE VLIEG TUIGEN NEERGESCHOTEN. ROME, 7 April (Stefarii). Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: In Cyrenaica levendige weder- zijdsche activiteit van verkennings- afdeelingen. Onze vliegtuigen de den in de zóne ten Zuidoosten van Mechili aanvallen op geconcen treerde vijandelijke strijdkrachten. Een Curtiss werd door Duitsche jagers vernield. Tijdens een aanval Benghasi, welke slechts lichte schade veroorzaakte, haalde de luchtafweer twéé gevechtsvliegtui gen brandend omlaag. Bij een aan- valspoging op het vliegveld van Derna werden zeven vijandelijke vliegtuigen zonder eigen verliezen neergeschoten. Talrijke bomaanval len waren gericht op de vliegvel den, de vlootbases en de stellingen luchtdoelgeschut van Malta. De aanvallen veroorzaakten uitgebrei de verwoestingen. In luchtgevech ten verloren de Engelsc.he jagers een Spitfire. Een van onze torpedo vliegtuigen moest neerstrijken in het centrale deel van de Middel- landsche Zee. De bemanning werd ongedeerd gevangen genomen. Eenige dagen geleden torpedeer de een vijandelijke duikboot aan de Britsche kust een transport schip, dat deel uitmaakte van een uit zes eenheden bestaand konvooi. De reddingswerkzaamheden wer den met alle kracht uitgevoerd. Als gevolg van de stormachtige zee slaagde^men er echter slechts in om een deel van de manschap pen, die zich aan boord bevonden, te redden. Ónze ma,rinestrijdkraeh- ton hebben den Britschen torpedo jager „Havock" in brand geschoten cn tot zinken gebracht. Hongaarscbe sportleidiog verontwaardigd Zwitsertfch voetbalelftal niet naar Boedapest ZUERICH, 7 April (ANP). Zwit serland heeft den internationalen voetbalwedstrijd, welke op eersten Pinksterdag ^(24 Mei) tegen Honga rije in Budapest was vastgesteld, afgezegd, daar er weinig kans be staat, voor de spelers van het na tionale elftal, verlof te krijgen. Hieromtrent wordt van officieu ze zijde in de Zwitsersche sportpers verklaard, dat deze oorzaak in Bu dapest niet begrepen is en zij wordt eerder als een teeken van slechten wil uitgelegd. In een officieele mededeeling uit de Hongdnrsche hoofdstad wordt verklaard, dat de Hongaarsche sportleiding het voornemen heeft, wegens dit voorval de sportbetrek- kingen met Zwitserland te verbre ken. als het vastzittend slijm oorzaak van de hoest- prikkelingen regelmatig loskomt. Neem daarvoor de beroemde snel slijm- oplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER's aan Amerikaansche reederijen, als oproer zal worden beschouwd. Dien tengevolge zuilen de stakers voor de zeevaartrecht/bank verschijnen. Ontploffing bij Suez. Als gevolg van een ontploffing op een werf bij Suez zijn Zondag volgens een be- rioht van Reuter uit Caïro acht Brit sche soldaten en 22 Egyptische ar beiders omgekomen en 80 men- schen worden vermist. De ontplof fing ontstond bij het lossen van munitie. Het Joodsche vermogen Op verzoek van den Rijkscommis saris maakt de Vereeniging voor den Effectenhandel bekend, dat, voor zoover volgens de in de Prijs courant van 7 Maart 1942 opgeno men mededeeling, de vermogens waarden van in dat schrijven ge noemde Joodsche personen, krach tens verordening 148/41 naar de bankiersfirma Lippmann, Rosen- thal, en Co.,Sarphatistraat, Am sterdam, moeten worden overge bracht. Deze overbrenging ook dan dient te geschieden, als de desbe treffende eigenaars als niet-ingeze- tenen in den zin van het devie- zenbesluit 1941 moeten worden be schouwd. Te dezon aanzien treedt het be paalde onder 1. lid 2, van de in cir culaire no. 1177 dd. 22 Augustus 1941 opgenomen interpretatie voor de toepassing van verordening 14-8/41 buiten werking. 196. Goe-je morrgenn, herhaalde Robinson de Tweede, zeg dat nog eens. Ik zing geen twee.liedjes voor één cent, zei Piet," zijn die pijlen vergiftig? En hij wees op de ijlen, die de oude bij zich had. Een moeilijke zaakt GETUIGENGELD EEN interessante juridische kwestie werd ons voorgelegd door den heer J. K. te N. Alhoewel zijn vraag eigenlijk op een advoca tenkantoor thuishoort en niet in deze rubriek, hebben wij zijn „ge val" ,t°ch in behandeling genomen omdat het ons voorkomt, dat velen hieruit leering gunnen trekken. Want wie heeft al niet eens min of meer onaangename ervaringen ge had mét het getuigen, meer spe ciaal wat 't „getuigengeld" betreft. K. schrijft dan: Ik ben n.1. eens opgeroepen per dagvaarding om als getuige te ver schijnen voor den Kantonrechter te Alkmaar. Het betrof hier een ci viele zaak. waar zooals deurw Houdenburg tc Alkmaar mij liet we ten de verliezende partij zou moe ten betalen. Maar aangezien verlie zende partij geen geld had, en ik te- véns voor verliezende partij getui ge was. heb ik mijn daggeld, zijnde RADIOPROGRAMMA DONDERDAG 9 APRIL. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Gramofoonmurlek. 7.45 Ochtendgym nastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.15 Ochtend gymnastiek. 8.25 Gramofoonmuzlek. 8.30 B.N. O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Qramofoonmuz 10.30 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuzlek; 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Orgelconcert. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest (opn.). 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Win- terbijeenkomst der maatschappij voor tuin bouw en plantkunde. 13.15 Gerard van Kreve- en zijn orkest en /soliste. 14.00 Planovoor dracht. 14.30 Zang met pianobegeleiding. 15.00 Gramofoonmuzlek. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag VII van den Heidelbergschen Catechis mus. 16.20 Gramofoonmuzlek. 16.30 Orèel- concert en zang. 17.00 Gramofoonmuzlek. 17,15 .N.O.: Nieuws- economische- en beursbe richten. 17.30 Roemeensch orkest Gregor Ser- ban. 18.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 18.50 B.N. Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: De wereld- meening uit vreemde kranten. 19.10 Inleiding volgende uitzending. 19.15 Omroepsymphonle- orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 20.45 Filmpraatje. 21.00 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Gramofoonmuzlek. 23.15 PlanosoU (gr.pl.). 23.3024.00 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest (opn.). Hilversum II. 301,5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I.. 8.45 Christ. Ge mengde Zangvereeniglng „Harmonie" (opn.). 9.00 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.40 Voor de.vrouw. 11.00 Gramofoonmuzlek. 11.20 Ensemble Pran- cïs Keth. 12.00 Ensemble Joan Lancè. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 13.45 Voordracht 14.00 Omroeporkest en Graziosokwartet. 15.00 Voor de vrovlw. 15.30 Cello en piano. 16.00 Amusementsorkest (opn.). 16.45 Voor de Jeugd 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursber. 17.30 Zang met pianobegeleiding en pianosolo. i8.00 Gramofoonrduzlek. 18.30 De. Nederland sche techniek in het nieuwe Europa. 18.45 Orkest Ernst Yan 't Hoff en soliste. 19.15 „Brandende kwesties", causerie. 19.30 BNO: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Wat Nederland schryft. 20.00 De Melodisten en soliste. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken». 20.40 Radlotooneel 21.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 21.30 Gramofoonmuzlek. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuzlék. 22.10 -22.15 Avond wijding. vier gulden, plus fl.50 reisgeld, er bij ingeschoten. Wat ik ook heb ge probeerd om het geld te krijgen, het is mij mislukt. Steeds weer kreeg ik tót antwoord: verliezende' partij heeft niet (ook van den Advocaat welke voor verliezende partij in die zaak optrad). Is dit nu in orde, daf ik voor een zaak, waar ik toevallig getuigen moet, f5.50 onkosten maak? Kunt U mij een antwoord geven', waardoor ik toch nog mijn maatregelen zou kunnen nemen, om het geld in mijn. bezit te krij gen? ANTWOORD: Volgens de wet is ieder verplicht als getuige voor den rechter te ver schijnen en getuigenis der waarheid te geven, tenzij hij zich op een wet telijk verschooningsrecht kan beroe pen. Verschijnen moet ieder, die volgens de regelen der wet is opge roepen (dus b.v. per dagvaarding). In strafzaken betaalt het Rijk de kosten der getuigen, en deze wor den dan terstond na de zitting op de Griffie voldaan. In civiele zaken moeten de partijen, die procedeeren, de kosten der getuigen betalen. De rechter veroordeelt in den regel de verliezende partij in, do kosten. Hiermede heeft de getuige echter niets te maken, want de partij, die den getuige heeft opgeroepen, of gedagvaard, moet hem betalen. Dat is in ieder geval een vast ge bruik. De advocaat of deurwaar der, die voor de betrokken partij optreedt, heeft daarvoor te zorgen, en in ieder geval heeft de partij, die heeft laten oproepen, den plicht om de door den rechter vastgestelde vergoeding aan den getuige te be talen, zelfs wanneer die partij het proces gewonnen heeft en de te genpartij in de kosten veroordeeld, is. Die veroordeeling in de kosten raakt alleen de verhouding van de partijen zelf, en de winnen de partij kan dan zijn kosten weer verhalen op de verliezende partij,. De getuige heeft dus zijn aanspra ken rechtstreeks tegen de partij, welke hem beeft doen oproepen. Van belang is nog te dezer zake, dat de wet (Burg. Wetb.) bepaalt, dat een werknemer zijn recht op loon behoudt, wanneer hij ter vol doening aan een wettelijken plicht geen arbeid verrichten kan. Zooals reeds gezegd, is getuigen een wette lijke plicht. De patroon moet dus het loon betalen en mag geen kor ting toepassen voor den tijd, welken de arbeider afwezig is geweest om te getuigen, Tegen dit voorschrift wordt zeer veel gezondigd uit onbe kendheid met de wet. De getuige mag geen vergoeding wegens loonderving vragen, wanneer zijn loon doorbetaald is of wordt. Heeft een getuige geen loon ontvangen en ook geen vergoeding van de proces partij, dan kan hij óf den patroon óf de partij, die hem opgeroepen heeft aanspreken om betaling( resp. voor loonderving of schadevergoe ding). ONGEZOUTEN BOTER. De heer ftezelman te Wie- ringerwaard schrijft ons: „Hoe komt het, dat wij tegen woordig ongezouten boter krifgen? Indertijd werd als reden opgegeven dat ze gedeeltelijk naar het koel huis ging en dat ze in ongezouten FEUILLETON Mysteries rondom ^Vredelust" (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD 25 Een uur later stond hij weer bui ten en ditmaal begaf hij zich recht streeks naar zijn stamcafé, waar hij zijn vaste plaats aan de leestafel nog open vond. Hij groette een paar be kende gezichten en nam, vóór hij z'n lectuur op den standaard uitzocht, het lezende gezelschap even In zich op. De meesten waren stamgasten, zooals hijeen gepensioneerd kolonel, in wien men op honderd meter den oud-militair herkende en die- hem al eens een geheelen regenachtigen middag vergast had op een, lichte lijk opgeschroefd verhaal van zijn avonturen in Atjeh, een H.B.S.- leeraar, die steêvast eiken middag, uitgezonderd Zaterdag, om kwart over vier met een collega binnen kwam en tot half zes aan de lees tafel bleef zitten om zich daarna in een hoekje terug te trekken voor een spelletje schaak, een zakenman, wiens kantoor in de buurt moest zijn en die een vol uur noodig had om de koerslijst van de Amsterdam- sche Effectenbeurs te bestudeeren en een wat zonderling uitgedroogd mannetje, dat slechts eens per week kwam en dan allereerst de map met Fransche tijdschriften, „La Vie Pa- risiene", „Le Rire" en „Le journal amusant" greep. „Zeg me welk blad gij leest en ik zal u zeggen, wie gij zijt", had Wils wel eens gedacht, wanneer hij al die trouwe Schiller-klanten, waarvan er nu slechts enkele aanwezig waren, telkens weer dezelfde dagbladen en periodieken zag uitzoeken. H(j vond het wel eens aardig er een studie van te maken. Er kwamen nieuwe bezoekers: dr. van Wessum de Bruin, een jonge arts, die zich eerst voor kort had gevestigd en zich nu hier af en toe liet opbellen om althans de Schiller- gasten op zijn practjjk opmerkzaam te maken. Adverteeren paste nu een maal niet voor een medicus, maar als straks een piccolo luid zijn dub belen naam door het volle café zou roepen, was da* ook een aardige en bovendien weinig kostbare Reclame. Hij nam natuurlijk de „Graphic" of „London News". Wils kon het wel raden. Nee, ditmaal viel zijn keus op „Die Woche"; dan had hij de Engel- sche tijdschriften van deze week ze ker reeds gezien. Onmiddellijk op hem volgde een heer, die voornamelijk opviel door zijn klein postuur en modieuse klee ding. Met zijn bleek, scherp gesne den en glad geschoren gelaat, de kaarsrechte scheiding in het rijkelijk met Stacomb bewerkte, blauwzwarte haar, en het, door een prima vak man uit een voortreffelijke stof ge sneden colbert met de vierkante schouders en puntige revers, maakte hij een on-Hollandschen indruk. Hij nam, zonder te groeten, op een stoel naast Wils plaats en wierp, niet zon der vertoon van ijdelheid, een vluch- tigen blik op zijn gouden armband horloge. Een prachtig studie-object, voM de reporter. De man behoorde niet tot de stamgasten en wanneer hij geen vreemdeling vips, zou het. dpor zijn keuze uit de groote verscheiden heid aan lectuur, misschien mogelijk zijn zich èenigszins een beeld te vor men van zijn persoon. Hij bestelde thee en deed dat met één woord. Daarna stond hij op om op den standaard een krant uit te zoeken. Na een korte wandeling rond de leestafel keerde hij terug methet avondblad van „De Hoofdstad". Wils ergerde zich om drie redenen: in de eerste plaats, omdat deze on bekende bezoeker juist het blad weg nam, dat hi#had willen Inzien, in de tweede plaats, wijl zijn buurman de voorkeur aan een cuncurreerend blad bleek te geven boven 4e Mercuur en ten derde, omdat uit het feit, dat hij een nieuwsblad verkoos geen enkele bijzondere eigenschap viel af te lei den. Reeds was hij van plan zijn stu die er maar aan te geven, toen de onbekende naast hem opnieuw zijn aandacht opeischte en wel door het tempo, waarmee hij de kolommen van de „Hoofdstad" doorvloog. Zóó handelde slechts iemand, die een be paald bericht- zocht en dit laatste bleek dan ook het geval.,Bij de ru briek „Stadnieuws" kwam de haas tige lezer tot rust en met intense aandacht las hij het eerste bericht ln deze rubriek> waarboven ln zware haedlines het opschrift prijkte: MYSTERIES RONDOM „VREDELUST" De politie staat voor een raadsel. Dader en slachtoffer nog steeds onbekend. Wils was plotseling een en al be langstelling, al was hij zoo verstan dig dit niet' te laten blijken. Deze man interesseerde zigh om een of andere reden in bijzondere mate voor het Vredelustdrama. Zóó las geen ge wone krantenlezer een bericht, al was dat dan ook nog zoo sensatio neel. Maar het merkwaardigste kwam nog. Toen hij net bericht ten einde had gelezen,, maakte het mannetje een nieuwe wandeling om de lees tafel om tenslotte terug te keeren met een viertal andere avondbladen, waarbij zich ditmaal ook de „Mer cuur" bevond. En in 'al deze bladen zocht en las hij niets anders dan het bericht over den «moord in de villa van v. Opweeghen. Zijn thee was inmiddels koud ge worden, maar daar bekommerde hij zich niet om. Toen hij blijkbaar alle bladen, welke iets over de moord zaak berichtten, had gezien, nam hij een, in rood marocijn leder gebon den boekje uit zijn portefeuille, waarin hij eenige aanteekeningen maakte. Daarna dronk hij in twee, drie teu gen zijn kop thee leeg, wenkte den kellner om af te rekenen en nadat deze hem in zijn jas had geholpen, verliet hij, even rustig als hij ge- komén was, het café. Wils zag hem langs het raam gaan in de richting van het plantsoen. Een- oogenblik later stond ook hij op straat. Haastig liep hij langs het standbeeld van Rembrandt en toen hij aan de andere zijde het plantsoen verliet, kon hij nog juist waarnemen, dat de ander inmiddels den weg was overgestoken en de Reguliersbreestraat inging. Wordt yeryolgd. toestand beter kon worden be waard. Maar de stalboter gaat tpch in geen geval naar het koelhuis. ANTWOORD: Ook stalboter dient ongezouten te worden, ten einde de regeling niet onnopdig in gewikkeld te maken en controle te vereenvoudigen. Voor boter in de prijsklassen IV en III is het zou ten echter toegestaan. Inderdaad blijft ongezouten boter langer deug delijk en smakelijk. 4896 STAATSLOTERIJ TWEEDE KIAS3K EERSTE LIJST Trekking van 7 April. 20.000 No. 20244. 5.000 Np. 17002. 2.000 No. 13158. 1.000 No. 8652, 13812, 14346. 400 No. 5357, 12034. 200 No. 1083, 7032, 14575. 100 No. 4070, 4986, 7417, 9107, 10594, 11535, 17880. 1040 1325 - 1662 1839 2034 2297 2494 2613 2734 2924 3108 3316 3526 3888 3974 4007 4258 4503 4627 4801 4855 5054 5361 5516 5624 5810 5978 6150 6320 6570 PRIJZEN VAN ƒ30 1042 1077 1088 1221 1243 1380 1403 1466 1522 1534 1678 1699 1752 1768 1807 1855 1934' 1940 1954 2007 2047 2070 2181 2229 2245 2306 2373 2375 2394 2422 2507 2520 2559 2562 2567 2629 2640 2647 2676 2686 2783 2799 2803 2810 2881 2966 2983 2999 3021 3047 3142 3173 3203 33Ó1 3304 3329 3374 3413 3432 3442 3609 3638 3672 3748 3862 3905 3909 3914 3917 3934 4081 4313 4516 4646 4827 4969 5172 5410 5519 5636 5815 5988 6184 6326 6589 6847 7013 7016 7286 7315 7394 7409 7538 7546 7748 7752 7873 7956 8170 8231 8339 8363 8538 8619 8783 8855 9081 9125 9191 9192 9392 9443 9553 9585 9813 9j5?2 10041 10045 10134 10156 10242 10280 10494 10524 10780 10793 10891 10926 11107 11125 11289 11382 11564 11592 11740 11783 11935 11937 12182 12311 12571 12625 12916 12940 13012 13017 13121 13162 13249 13259 13388 13421 13706 13723 13840 13846 13935 13985 14092 14104 14239 14282 14443 14448 14680 14684 14957 14971 55227 15237 15368 15378 15500 15546 15791 15802 15901 15951 16014 16056 16307 16352 16558 1,6614 16711 16725 16845 16918 17084 17102 17329 17373 17543 17547 17676 17680 17870 17885 1.8018 18026 '8150 18160 3418 18454 8694.18757 387ff- 18930 3015 19057 )162 19205 3456 19464 3552' 19572 .1675 19684 3861 19863 D061 20063 0160 20179 0313 20368 0576 20610 10848 20859 31063 21143 71296 21355 21585 21680 4096 4315 4521 4654 '4862 4977 5177 5422 5535 5727 5859 6021 6187 6329 6590 4126 4190 4367 4426 4525 4526 4687 4719 4875 4891 4979 5030 5194 5210 5424 5438 5544 5595 5753 5765 5865 5887 6071 6080 6202 6269 6388 6408 6614 6716 6883 6898 1262 1587 1828 2009 2267 2443 2569 2719 2894 1089 3307 3455 ,3866 3947 4217 4464 4568 4763 4947 5047 5265 5475 5617 5793 5929 6146 6296 6522 6762 7028 7321 7412 7560 7754 7958 8248 8368 8620 8869 9129 9203 9458 1ÖÖ62 10187 10323 10571 10799 10951 11140 11396 11652 11.784 11979 12360 12682 12972 33019 13176 13279 13445 13729 13860 14024 14188 14313 14495 14761 15082 15244 15392 15636 15831 15970 16082 16424 16635 16787 16934 17169 17391 17570 17716 17915 18049 18180 13523 18767 18936 19063 19234 19475 7036 7327 7423 7575 7792 8024 8266 8436 8629 8935 9151 9262 9514 9699 99J6 10071 10189 10364 10621 10845 10976 11147 11455 11669 11799 11999 12371 12713 12980 13041 13194 132S9 13469 13737 13871 14030 14210 14318 14554 14808 15155 JL5283 15400 15661 15838 7215 7338 7469 7590 7817 8067 8272 8496' 8647 8973 9155 9307 9524 9740 9920 1ÖÖ7Ó 10197 10410 10649 10852 11016 11171 11484 11670 11862 12000 12422 12743 12988 13043 13197 13303 136Ö8 13755 13876 14033 14228 14407 14558 14846 15160 15304 15402 15710 i5851 4207 4432- 4558 4758 4894 5044 5262 5439 5614 5779 5927 6109 6280 6442 6727 6952 7235 7267 7343 7374 7305 7529 7697 7746 7831 7855 8137 8139 8296 8308 8508 8536 9180 9185 9315 9389 9546 9548 9782 S793 9976 1ÖÖ86 10094 10218 10224 10413 10469 10711 10747 10873 10881' 11060 11094 11270 11281 11506 11540 11681 11683 11871 11923 12111 12172 12458 12463 12763 12765 13091 13095 13199 13215 13342 13363 13615 13647 13791 13822 13912 13922 14061 14064 14231 14233 14426 14441 14579 14619 14906 14942 15184 15210 15347 15366 15463 15482 15754 15773 15875 15398 19946 20128 20195 20396 20624 20866 21162 21369 21693 16116 16181 16213 16439 16474 16518 16651 16654 16704 16790 16822 16843 16987 17049 17056 17213 17238 17261 17437 17448 17453 17602 17612 17642 17731 17765 17779 17933 17961 17970 18075 18078 18104 18260 18263 18318 18530 18598 18657 18783 18800 18839 18945 18983 18997 19070 19080 19098 19276 19355 19392 19502 19509-19545 19614 19626 19634 19697 19759 19763 19962'19965 19967 20131 20138 20139 20241 20261 20262 20426 20464 20522 20658 20709 20731 20932 20977 21022 21173 21181 21217 21454 21488 21497 21713 21776 21938 16236 16553 16707 16844 17062 17271 17540 17665 17824 17973 18111 18396 18693 18860 19130 19451 19550 19639 19823 20037 20152 20286 20541 20800 21062 21253 21509 21970 Hoofdredacteur: A. R. Jonker behagen. - Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: Fred. Groot, Schagen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2