ty,i wp PENSIOENWET 1922 Het fusiüeereo van Gebr. van Dijk Wieburuien De lucht rooms van HOITIKA Heem „AKKERTJE voor het Vredegerechtsbof (Vervolg van pag. 1.) Mevr. van Dijk, de weduwe van een der slachtoffers blijkt, zooals zij zegt, in haar wanhoop na den wreeden dood van haar man, e^n voornerp in den tuin te hebben be graven, waarmee een zwager dacht dat lichtsignalen gegeven konden worden. Later, nadat het instrument weef was opgegraven en door een poli- tie-deskundige was onderzocht, ia gebleken, dat het een zoogenaamd „schakellicht" is geweest, dat ge bruikt wordt voor het geven van noodsignalen op schepen. Waar de vader van haar overleden man een scheepswerf heeft gehad, behoeft het riiet te verwonderen, dat be doeld instrument, tusschen andere oude rommel in èen kist terecht is gekomen. Verhoor van een der ver» dachten. Verdachte beriep zich op de per radio overgebrachte lastgeving van het Nederlandsche opperbevel, vol gens welke alle mannelijke perso nen boven de zestien jaar, die uit huizen werden gehaald, waaruit werd geschoten, zonder vorm van proces moesten worden gefusileerd Hij erkende echter op de desbetref fende vraag van den president, dat dan toch eerst de schuld van de onder verdenking van schieten staande burgers, moest worden vastgesteld. Dit was naar zijn meening hier *t geval. Als commandant, die bo vendien-met zijn troepen in gevecht was gewikkeld, moest hij zonder meer op de rapporten van zijn man nen vertrouwen. Vooral de positie ve mededeelingen van getuige Man nessen, die hij overigens nog nooit geiien had en zelfs geheel niet bij de door hem aangevoerde leger groep behoorde, waren voor hem van doorslaggevende beteekenis. Procoreur-gen.: „Houdt u uw ver. haal van vanmorgen over di? licht- kogels vol? Ik wil u één ding zeg gen: U stond in Dordrecht ongetwij feld in een moeilijke positie Over het misdrijf dat u begaan hebt wil Ik mij thans niet uitlaten. Maar denk er om, dat het de laatste keer is, dat u als man van eer, als oud- ofiicier, de mogelijkheid hebt, al thans wat de eer betreft, ongeschon dsn hier vandaan te komen. Ge vangenisstraf gaat voorbij, een schending van uw eer gaat nooit Morgen nieuws over de wijze, waarop vitamine F uitkomst brengt voorbij. Heeft u inderdaad een doosje gevonden in dat pakje, waar» op stond: „Luftkugeln" en waarin n lichtkogels gevonden zou hebben? Niemand is er bier in deze zaal die het gelooft". Verdachte: Ik weet alleen zeker dat het geen luchtdrukpatroontjes waren. Ik heb het slechts vluchtig bekeken. Wat mijn daad zelf betreft kan ik slechts zeggen, dat ik over» tuigd was van de schuld van de gebroeders van Dijk, en door hun te laten fusileeren, mijn plicht te doen jegens het vaderland." Requisitoir. Prof. Mr. Dr. van Genechten vangt zijn requisitoir aan met het memoreeren van de tenlasteleg ging, die naar zijn meening over tuigend is bewezen, zoodat ver dachte zal moeten worden veroor deeld. Dit misdrijf is een van de afzichtelijkste gebeurtenissen die zich in de oorlogsdagen hebben af gespeeld. In werkelijkheid is er niets gebeurd. Allepn door de sys- tcmatischtf*ophitsing, reeds vóór den oorlog door onverantwoordelij ke personen en kringen, die de macht in handen hadden en na dien lafhartig gevlucht zijn, begon nen, konden deze excessen tegen de nationaal-socialisten .voorkomen Deze grenzelooze lichtzinnigheid, waarmede men bereid is geweest wanneer het woord N.S.B. iyaar werd uitgesproken, zich alles te veroorloven, de geniepigheid, waar mede schijnbaar Christelijke men- schcn hun haat hebben 'gelucht door zonder eenigen grond de lie- dcrlijkste beschuldigingen uit" te spreken, culmineert in dit geval van moord op de gebroeders van Dijk. Zonder zich te realisecren, dat wel eens een onjuist bericht kon zijn gegeven, besluit verd. tot zijn verschrikkelijke daad: schiet ze neer. Wanneer hij slechts zou heb ben gevraagd: „Hebt gij dit nu gezien", had wellicht de dood van twee onschuldige mcnschen kun nen worden voorkomen. Een vrouw bleef hulpeloos achter met twee kinderen, maar vèrdachte heeft zelfs nooit de behoefte gevoeld daarover zijn spijt uit te drukken. Onomstootelij'k. is komen vast te staan, dat het Hoosje Luftkugeln bevatte. Een woord dat verd. zelf dezen ochtend hier heeft gebruikt. Thans poogt hij er om heen te draaden, en dooi* nu nog de nage dachtenis .van de gebroeders Van Dijk te besmeuren, nadat hij deze familie ongelukkig heeft gemaakt en den dood van twee mannen op zijn geweten heeft, zichzelf het voege lijf te redden. Zou ik anders hebben volstaan met tien jaar, thans eisch ik de maximum straf van twintig jaren. PLE IDOOL Na dit, onder ademlooze stilte aangehoorde requisitoir, was het woord aan den verdediger van ver dachte, mr. J. H. Rolandes Hage- doorn, die zijn knappe pleidooi in èen zevental punten samenvatte. Achtereenvolgens besprak hij o.a. de situatie in de oorlogsdagen; de* lastgeving van het opperbevel; het zonder vorm van proces fusileeren, waarvan verschillende voorbeelden in de oorlógsgeschiedenis te vinden zijn, de vraag of deze zaak voor het vredegerechtshof behandeld dien de' te worden, en dan vooral de houding van de slachtoffers. Hij noemde deze onlogisch en onver klaarbaar, zulks nog temeer, om dat immers één hunner verre van een N.S.B.-er te zijn, veeleer een fel tegenstander van het nationaal- socialisme móest worden genoemd. Door zijn deelneming te betuigen met de achtergebleven weduwe, zou verdachte Mij9berg in feite hebben erkend, dat hij onjuist heeft gehandeld, terwijl hij zelf er van overtuigd is, slechts tp hebben ge daan wat het oogenblik van hem als officier die in den strijd gewik keld was, eisohte. Indien overste Mijsberg schuldig moet worden geacht, dan is hij toch nog slechts een schakel in de keten van schuldigen. Pleiter zeidc, vol vertrouwen de uitspraak van het hof tegemoet te zien, die naar zijn meening geen andere dan een vrijspraak zal kun nen zijn. Daarmede zou ook voldaan wor den aan den wensch van de achter gebleven moeder, die met haar me de-familieleden op clementie voor den verdachte heeft aangedrongen. In een korte repliek, wees prof. van Genechten er nog op, dat de reactie onder de omstandigheden, als waarin de gebroeders van Dijk waren komen te verkeeren, bij 'ver schillende menschen zeer uiteen loopend is. Hij kon hier spreken uit eigen ervaring tijdens de oor logsdagen, toen hem en zijn mede- geïnterneerden steeds de bajonet in den rug werd gezet, wanneer ^an een dikwijls- onuitgesproken bevel van de bewakers niet werd voldaan en tegenspraak met den dood bedreigd werd. Verdachte tenslotte het laatste woord krijgend, verzekerde nog maals naar beste weten zijn plicht t<, hebben gedaan. Hoewel begaan met het lot van de achterblijfen- den, vermocht hij zijn schuld niet in te zien. Het vredegerechtshof zal Dinsdag 21 April, des voormiddags te tien uur, uitspraak doen. Zij die vielen.... In de worsteling tegen het bols jewisme vallen ook Nederlandsche strijders, Hierenede brengen zij het hoogste offpr in dienst ,van hun volk» en vaderland. Zij die vielen hun namen uilen geschreven wor den op gulden bladzijden in onze geschiedenisboeken en de naaste toekomst zal ons leeren, dat zij niet yergeefs gevallen zijn. Zij die vielen, voor hen kunnen wij niets meer doen, maar zooveel te meer voor hen die eveneens be reid zijn, als 't i»oet hun leven te geven. Landgenoot, 't Verzorgings fonds Vrijwilligerslegioen Neder land zendt duizenden pakketten naar het Oostfront. Deze pakketten, bestemd voor onze dappere vrijwil ligers, kosten veel geld. Helpt mede dit fonds versterken. Schrijft een flink bedrag over op girorekening: 43210—0. „Een school met den bijbel" Onder leiding van den waarnd. voorzitter, prof. Dr. G. Ch. Aalders van Hilversum, is te Utrecht in de Westerkerk de 66e jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden van de Unie, een school met den bijbel, die druk was bezocht. De rapporten omtrenta de kas van fondsen bestemd voor*de stich ting van scholen met den bijbel en dat inzake de schoolfondsen werden goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur der Unie besloot de Verga dering tot de gewone jaarlijksche üitkeeringen uit de kas der Unie. Zij nam verder het voorstel betref fende het fonds tot subsidieering van een of meer leerstoelen voor Chr. paedagogiek aan. Nadat dr. D. Langedijk uit Den Haag het jaar- lijksch verslag over de propaganda van de Unie had uitgebracht, werd de vergadering gesloten. De wereld in weinig woorden De Engelsche mijnbouw. De En- gelsche nieuwsdienst meldt, dat de Britsche regeering aanmerkelijk strenger staatstoezicht op de kolen mijnen overweegt. Tot de proble men, die om een oplossing vragen, behooren vooral de sluiting van oneconomische bedrijven, de ver deeling van de arbeidskrachten, het vervoer en de verdeeling van de kolen en de voorziening van de markt benevens de distributie aan^ de particulieren. Amerika ansche levensstandaard zal dalen. De voorzitter van den Amerikaanschen oorlogsraad, Nel- son, heeft volgens een bericht uit de Nye Dagligt AHehanda ver klaard, dat de Amerikaansche le vensstandaard waarschijnlijk wel zal dalen, daar vele gebruiksvoor werpen slechts moeilijk verkrijg baar te stellen zijn. De komendé 3 maanden zullen het Amerikaansche volk moeilijke beperkingsproblemen brengen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Bij de trekking van 8 April zijn de hoofdprijzen der Staatsloterij als volgt gevallen: f 1500 No. 20353. f 1000 No. 5567, 13573. f 400 No. 17238, 21201. f 100 No. 9898, 11920, 13486, 18611, 17797. Schulfe de beste achter volger ter wereld? Thans in staat om een vijf tal wereldrecords te verbe- tèren. Na de verpletterende nederlaag, die Schulte aan den Franschen achtervolgingskampioen Aimar o.d. Brussclsche winterbaan op Paasch- Zondag toediende staat vast, dat de Bossohenaar beter is dan de Fransohman in deze specialiteit. Want Aimar heeft geen enkele verontschuldiging zijn nederlaag tegen den Nederlander goed te pra ten, daar hij, o.a. een weck eerder oo de Parijsche winterbaan zijn ei gen locaaluurrecord aanmerkelijk verbeterde en dus in vorm is. Zon dag j.1. kreeg hij tijdens een omni um-match te Brussel geen schijn van kans tegen Schulte, die den Franschman niet alleen sloeg, maar hem reeds na amper 3 km. kon in halen. Ais Schulte in hetzelfde tempo was doorgereden, zou hij de 5 km. in 6 m. 04 15/20 sec. hebben afge legd en hiermede zijn oud record van 6 m. 09 sec. (officieus wereld record) aanmerkelijk hebben vbr- beterd. Een en ander geeft aanleiding te vermoeden, dat Schulte op het oogenblik heter in vorm is dan ooit te voren,'en dat hij op zijn minst een vijftal wereldrecords van 3 tot 8 km. kan verbeteren. Of hij, nu Aimar kan worden uit geschakeld, nu als 's werelds beste achtervolger kan worden be schouwd, is een vraag, welke moei lijk is te beantwoorden, want op de lijst van de beste prestaties in de achtervolging op overdekte ba nen staat nog altijd de 3750 nieter door Conpi te Zuerich in 4 min. 27. Het zou ongetwijfeld interessant zijn in dit verband eeif wedstrijd Schulte—Coppi op touw te zetten, doch door de omstandigheden zal dit nog wel een tijdje op zich la ten waohten, evenals de wereld kampioenschappen, waarin Schulte een kans zou maken om den titel voor Nederland te bemachtigen. Sabotagedaad in Hongarije ver ijdeld. Het M.T.I. maakt bekend, dat vijandelijke agenten hebben ge poogd een grootscheepsche sabota gedaad in Hongarije te plegen, waartoe reeds allé toebereidselen waren getroffen. Qeze hoging werd verijdeld en de deelnemers konden worden gearresteerd. Amerika moet verdienen. Uit Washington wordt vernomen, dat de Senaat de aanvullende credie- ten voor leveranties aan leger en marine ten bedrage van 19 milliard dollar heeft aangenomen. De Se naat heeft evenwel geweigerd, om aan deze credietverleening wette lijke beperkingen voor oorlogs winst te verbinden. Grieksch schip op rots geworpen. —Het Grieksche schip Enderani is bij Kanli Ada door den storm op een rots geworpen,, waar het in stukken brak. Het had Grieksche reizigers aan boord. Van de 236 op varenden konden er 29 worden ge red. Het lot der overigen is nog niet bekend. Braziliaansche koopvaardijschepen worden bewapend. Volgens een bericht van den Londcnschen be richtendienst heeft de Braziliaan sche regeering de bewapening ge last van de Braziliaansche koop vaardijschepen. Marshall en Hopkins in Londen. De chef van den generalen staf van het Amerikaansche leger, ge neraal Marshall, en de bijzondere gevolmachtigde van president Roo- sevelt voor de uitvoering der leve ranties krachtens het leen- ex? pachtprogram, Harry Hopkins, zijn te Londen aangekomen. 197. Eindelijk weer eens mijn moe dertaal te mogen hooren, mompel de de oude. Moet je mijn zakdoek sotns hebben? vroég Piet en - hij haalde een vieze lap uit zijn bx-oek- (Vervolg van pag. 1.) Joden uitgesloten. Tot de tweede groep van be langhebbende behoorei} ook zij 1 die voor 1 Maart 1942 ontslagen zijn, zelf al zijn zij gepensio neerd. Van dezen inkoop zijn echter uitgzonderd zij. die voor 1 Maart 1942 zijn ontslagen in gevolge de beschikking van den rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied van 21 Februari 1941 (ambtenaren van Joodschen bloede). Met nadruk wordt et verder op gewezen dat: 1. Elke inkoop schriftelijk (op »ongezegeld papier) moet worden gevraagd aan den Pensioenraad te 's Gravenhage, onder overlegging van de bijliehoorende bewijsstuk ken (akten van aanstelling e.d.), Verzoeken, welke niet binnen de gestelde termijnen bij den raad zijn ontvangen, moeten onherroepelijk worden afgewezen. 2. Geen inkoop kan plaats heb ben. wanneer de diensttijd reeds voor 1 Maart 1942 inkoopbaar was, doch toen om de een of andere re den niet werd ingekocht. 3. De inkoop-verruiming niet geldt voor diensttijd voor 1' Juli 1922 Inkoop van diensttijd door voor 1 Maart 1942 ontslagenen kan in bepaalde gevallen alsnog een uit zicht openen op uitgesteld pensioen, dan wel alsnog recht op pensioen doen ontstaan. Het indienen van een verzoek om inkoop is daartoe voldoende, wanneer réeds voor 1 Maart 1942 een pensioenaanvrage bij den pensioenraad werd inge diend. Deze behoeft dan niet te worden herhaald. Is zulk een aan vrage nog nimmer ingediend, dan moet tegelijk met het verzoek om inkoop eene (ongezegelde) pen- sioensaanvrage worden ingezonden. 1 Voor gepensioneerden. - Voor gepensioneerden kan de als nog mogelijk geworden inkoop ver- hooging van pensioen 'tot gevolg hebben. Deze verhooging behoeft niet uitdrukkelijk te worden ge vraagd. Zij geschiedt door den pen sioenraad op grond van het ver zoek om inkoop. In het bijzonder voor hen, die voor 1 Maart 1942 ontslagen, zijn, is het met het oog op de spoedige regeling of verhooging van hnn pen sioen, dus van veel belang, dat zij hun verzoek om inkoop zoo spoe dig mogelijk aan den pensioenraad zenden. Die kanU elk oogenblik over vallen. Zorgt steedsAKKER- TJES in huis te hebben. Laat U dus niet noodeloos kwellen. D« Nederlandsche Pijnstiller FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust' (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. De reporter zette er de pas in. Een inwendige stem zei hem, dat dit mo dieuze mannetje op de een of andere manier bij de Vredelust-affaire be trokken was en het zou daarom ze ker de moeite waard zgn hem te volgen. Edoch, „schaduwen" is niet ieders werk. Dat ondervond ook Wils. hoe wel hij dit toch niet voor het eerst deed. Het ging goed zoolang de vreemde café-bezoeker zonder op of om te zien zijn weg vervolgde, ook al koos hij dien dan d&ars door de drukke binnenstad. De pech begon echter al, toen het mannetje ter hoogte van den Heiligenweg een si garenwinkel binnenstapte, hetgeen Wils noodzaakte in bewondering voor een ghlantériezaak te blijven staan. Waa dit op zichrrif niet zoo erg, wel vervelend was het, dat de kleine vreemdeling na zijn bezoek aan den sigarenwinkel plotseling op zgn schreden terugkeerde, zoodat Wils hem moest passeeren en bepaald er- gelijk vond de reporter het, toen hij na een minuut- eensklaps weer om draaide, waardoor hij den man voor de tweede maal tegen het lijf liep. Docmdaarna scheen deze man toch zijn weg bepaald te hebben. Hg wandelde nu aan een stuk door tot het Spui en Wils begon al weer moed te krijgen, dat alles toch nog goed zou afloopen, toen de ach tervolgde vex-rassend onverwacht zijn pas versnelde en op een taxi, welke op het, Spui geparkeerd s'tond, af stevende. Het was de laatste wagen van de standplaats en den reporter bleef derhalve niet veel anders over dan met leede oogen toe te zien, hoe de auto met zijn zonderlingen passa gier in snelle vaart in de richting van het Koningsplein verdween. Was het verbeelding of lachte de man hem door het achterraampje werkelijk spottend toe Wils kon het niet met zekerheid vaststellen, want op het laatste moment kwam hij op het idee het nummer van den wagen op te nemen: G 37218 en dat eischte even zijn volle aandacht. De vreemdeling in de residentie. Dienzelfden avond trof Wils in specteur Sanders in diens gezellig ingerichte vrij gezellen woning aan den Koninginneweg. Hij was hier,-» zoo men dat noemt „kind in huis". Hun vriendschap dateerde réeds van de schoolbanken, toen de reporter weliswaar nog aan geen journalistiek en de politieman aan geen crimina liteit dacht, maar andere, onschuldi ger liefhebberijen hen eikaars gezel schap deden zoeken. In die dagen was tusschen de beide knapen een hechte vriendschap gegroeid, welke door de jaren stand hield, ook toen in hA maatschappelijk leven hun we gen uiteen liepen. Tijdens de mobili satie en ook daarna, toen Wils eeni gen tgd in het buitenland werkzaam was, hadden zij elkaar meer dan eens uit het oog verloren, maar nauwe lijks waren zij beiden weer in de hoofdstad gevestigd, of de oude vriendschapsband werd opnieuw aan geknoopt en van dien tgd af ont moetten zg elkaar, ook al doordat Wils' werkkring hem voortdurend met de politie in contact bracht, vrij wel dagelijks. Sanders zat grootendeels achter het avondblad van de „Mercuur" ver scholen, diep in een gemakkelijke fauteuil en met ztfn beide beenen op een andere stoel, toen de reporter binnentrad. „Op het bureau van de centrale re cherche wordt dag en na^ht.gewerkt om dit, wel zeer geheimzinnige mis drijf tot klaarheid te brengen", las de inspecteur "hardop als antwoord op den groef van zijn bezoeker. Hij liet het blad zakken, nam een ferme teug van de dampende rhumgrog, welke naast hem op het tafeltje rond de gezellige schemerlamp stond, deed vervolgens een diepe haal aan zgn sigaret en terwijl hij de rook behaag lijk in den. lichtkring blies, vervolgde hij. „Nog hedenavond waren wij ^er getuige van, hoe de veel te laag ge- salieerde inspecteur, die met het on derzoek in deze duistere zaak is be last, in 't zweet zijns aanschgns over zijn schrijftafel gebogen zat om wat orde te scheppen in de chaos van mededeelingen, welke de politie over dit geval bereikt... Goeien avond, Miel!" „Als je er prijs op stelt, wil ik wel een fotograaf opbellen om het dra matische beeld van dien werker op de gevoelige plaat vast te leggen, misschien ter illustratie van verdere mededeelingen in het ochtendblad", zei Wils sarcastisch. „Je zou er succes mee hebben, Miel, ongetwgfeld. Jullie werken nog veel te weinig met plaatjes. De men- schen willen geen artikelen en ver slagen meer. Zoo'n geval als dit moet je met foto's vertellen in denzelfden trant als een kinderverhaal: 1.'Plaats van handeling: de eenzaam gelegen Villa Vredelust; 2. Het lgk van het slachtoffer; 3. De afwezige eigenaar mr. van Opweeghen. 4 Sporen van den dader: afdruk van den -afschuif baren gummihak..." „5. De volijverige politie, die geen rustig uur meer kent: het conterfeit- sel van inspecteur Sanders in een luie stoel met een rhumgrog; 6 De stille werker achter de schermen: Emiel Wils...", ging dé reporter op deixzelfden toon voort. Sanders slingerde met een zwaai zijn beenen 3an de stoel en zat plot seling recht op. Wat vertel je me daar, Miel? Heb je iets belangrijks ontdekt?' „Of het belangrijk is, zal nog nader moeten blijken", antwoordde Wils zoo rustig mogelgk, hoewel hg er niet geheel in slaagde het triomfantelijke in zijn stem te verbergen, „maar het leek me toch de moeite waard je van een en ander op de hoogte te stel len". „Vertel op", verzocht Sanders, nü een en al aandacht. Wordt vervolgd. zak, het lijkt wel of Uw Edele een deuntje gaat huilen. En jawel, groo- te tranen rolden al in zijn lange grijze baard. Eveneens is spqcdig handelen van belang voor hem die op of na 1 Maart 1942 ambtenaar werden en voor wie de inkooptermiin van 3 maanden reeds gedeeltelijk is ver streken. Gepensioneerde weduwen en wee zen kunnen aan de nieuwe regeling geen rechten ontlecnen. Italiaansch Weermachtbericht VIJAND ONTRUIMT VOORUIT- GESCHOVEN STELLINGEN. i ROME, 8 April (Stefani) Het 676e weermachtsbericht luidt: In het oostelijk deel .van Cyrenai- ca heeft de vijand onder den druk van onze afdeelingen enkele voort uitgeschoven stellingen ontruimd. Het vlootstexxnpunt Alexandrië is in den nacht van 6 op 7 April door vliegtuigen van de as hevig aange vallen. Talrijke bommen van het zwaarste kaliber werden boven het havengebied ^uitgeworpen en heb ben aanzienlijke schade toegebracht aan de militaire en industrieele ini-ichtingen, die herhaaldelijk ge troffen en in brand gestoken wer den. Opnieuw werden hevige lucht aanvallen op Malta ondernomen. Duitsche escadrilles plaatsten treffers op werkplaatsen en opslag plaatsen op het eiland en brachten enkele luchtdoelbatterijen tot* zwij gen. Een torpedojager werd bescha digd. Bij een vijandelijken luchtaan val op Bengasi werden 10 Arabie ren gedood of gewond. Een En- gelsclx vliegtuig werd door het luchtdoelgeschut van Derna bij den in het weermachtsbericht van 7 April gemelden aanval neergescho ten. Voorts hebben Duitsche jagers nog een Engelscli vliegtuig neerge haald ter hoogte van Kreta. Een onzer vliegtuigen is niet op zijn* steunpunt teruggekeerd. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 10 APRIL 1012. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymna stiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.I5 Ochtend gymnastiek. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Amusementsorkest, solisten en Omroep- mannenkoor (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Sylvestre-Trio. 12.00 Orgelconcert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Productieslag. 13.15 Salonorkest. 14.00 Groninger Orkeslver- eeniging, solist en gramofoonmuziek. 16 00 Cyclus „Vier groote zendelingen". 16.20 Gra mofoonmuziek. 16.45 Viool met pianobegelei ding. 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Gramofoonmuziek. 18.00 Sportwetenswaardlg- heden. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.35 Neerland stem van het Oostfront. 18.50 BNO: Nieuws berichten. 19.00 BNO: Leidende staatslieden schrijven. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 Ge- rard van Krevelen en zijn orkest en soliste. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lljnverbidlng met de Studio be schikken. 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban. 20.45 Luisterspel. .21.00 Sslonorkcst (opn.). 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Binnenlandsch economisch praatje. 22.10 Orgelspel (gr.pl.). 22.25 Rococo-octet (opn.). 22.2524.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 m. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Pianovoor dracht. 10.40 We gaan naar de markt. 11.00 Zang met pianobegeleiding en pianosolo (opn.). 11.35 Gramofoonmuziek. 12.00 Orkest Malan- do en solist. 12,45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 Gevarieerd middag programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gra mofoonmuziek. 16.00 „Liedjes uit Italië", gTamofoonplatenprograrama. 16.30 Gramo foonmuziek. 16.46 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Omroeporkest. 18.15 De lieeren van der Aa en Boom, zakenlieden aan 'het 'woord. 18,30 Re portage. lè.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Mu- sette-orkest en soliste. 19.30 Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Hollands poll- tical aspccts". (Voor de Radio-ctrales: gra mofoonmuziek). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Rotterdamsch Phllharmonisch orkest en soliste. 21,00 Boek bespreking. 21.15 Rotterdamsch Phllharmbnisch Orkest en soliste. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.1022.15 AvondwUdtng. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Schagen. - Buitenland, Alg. Reportage en Streeknieuws: Fred Groot, Schaffen. - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2