WIERINGEN. „Hopsa, nou daar zijn we weer" Het was af. Zaterdagavond vond de eerste uitvoering plaats van de groote sportrevue „En Hopsa, nou daar zijn we weer" in Concordia te Hip- polytushoef. Er is weken' aan deze revue ge werkt, maar wat dan ook ten too- neele werd gebracht, was af. Er is door alle aanwezigen met volle teugen genoten en het applaus was niet van de lucht. De voorz.-dir. de heer H. Pénne- kamp, opende deze revue met eeni- ge kernachtige woorden, waarna begonnen werd met den Proloog. Door de leden van de gym van klein tot groot werden dansen, oefeningen met halters, oef. op het paard en aan de brug uitgevoerd, alles met vlotheid, discipline en elegance, hetgeen bewondering af dwingt voor hem, die deze vereen., tot een dusdanig hoog peil heeft Veten op te werken. Bijzonder fraai waren de vrije oefeningen van de nog zoo jeugdige G. Walters. Wat betreft het revuegedeelte, noemen we de auteurs: mevr. M. Kooij-v. Savoyen en den heer H. Pennekamp. De tooneelleiding was in handen van den lieer en mevr. Kooij-van SaVóyen. Als medewer-s kenden mevr. OudejansVlaande^ ren, de heeren M. Kooij, S. de Jong, J. Takes en gymleden Wanneer we noemen de scetches van „Die goede oude tijd", „De Hollandsche Mo len", „De Vogelkooi", dan zien wij weer voor 0is het schitterende spel en de mooie zang van mevr. Oude jans en den heer M. Kooij. Denken 'we terug aan de scène tusschen den heer S. de Jong en J. Takes in „Ochtendgymnastiek", dan schudden we nog van den lach De beide finales brachten een weel de voor het oog en prachtige zang. Aan het einde van den avond dankte de heer Pennekamp alle medewerkenden en bood hun bloe men en een cadeautje aan. Zelf werd de sportleider bedankt voor zijn vele werk bij de vereeni- girig door mevr. JoostenLont en werd .hem een enveloppe met in houd aangeboden namens de ver- eeniging. (Wilms) Op'het spoor. In de onlangs gepleegde diefstal bij Mo. alhier van textielgoederen is eenige klaarheid gekomen. Door de maréchaussée is huiszoeking ge daan bij zekere R. B. alhier, en bij hem zijn verschillende textielgoe deren in beslag genonien en ter beschikking van de justitie gesteld POLITIE. Verloren: portefeuille, in,h. onge veer f 15.een stamkaart, inleg vel eri persoonsbewijs. Inl. gem. boete. Nieuwe prijzen voor tuinbouwproducten Geen wijziging in de ver- 'deeling. Met ingang van Dinsdag 14 April zulten voor de verschillende tuinbouwproducten de navolgende veilingprijzen gelden. Roode kool f 9.80 (w?s f 9.30), savoyekool (geel) f 9.10 (was f 8.60) en wit te kool f 7.(was f 6.60) per 100 kg. Witte uien zijn verhoogd van 1 7.tot f 7.40 Peen zonder lof sort. II van f 6.— tot f 6.20, sort. III f 5.10, sort. IV f 4.30 per 100 kg. Gewasschen roode peen sort. I f 10.40. Gele peen ongewassen f 3.80 per 100 kg. Glaskoolrabi bo ven 7 cm. f 11.50, van 4-7 cm. f 9.20 en van 2-4 cm. f 6.50 per 100 st. Raapstelen f 35.spinazie f 34.veldsla f 35.— per 100 kg. Kropsla sort. I, minstens 12 kg. per 100 st. f 42.—, II van 10—12 kg I 10.III van 7-10 kg. f 5.80 per 100 st. Kaskomkommers sort. I vanaf 40 kg. f 42.sort. II van 34-40 kg. f 31.50 en III van 28-34 kg. f 21.per 100 st. Radijs f 5.20 p. 100 bos. Prei boven 10 cm. f 10 tol 10 mm. f 5.60 p. 100 kg. knol selderij z. lof boven 10 cm. f 14. van S—10 fm. f 13— van 68 cm f 11.p. 100 kg. bosselderij f 11.- p. 100 bos. Savove kool- (groen) en boeren kool f 7.30, savoyekool fschelk) f 17.witlof ten hoogste 15 st. per kg. f 24.meer dan 15 st. f 19.p. 100 kg. Spruitkool onge- schoond f 22.50, geschoond f 32.50 roode uien f 8.60; bospeen glas f 25.p. 100 bos. sla (dunsel en snij»-) f 44,— rabarber f 31.—, postelein f 50.spinazie (natuur) f 25.peterselie f 12.p. 100 bos: andijvie glas f 33.sialotten f 11.30, Mei- en Herfstrapen f 4.20 koolrapen f 4.30, rammenas f 11.50 en nestmaken (industrie) f 4.50 per 100 kg. Bloemkool I boven 20 cm. f 32. II van 16-20 cm. f 24.—: III van 1016 cm. f 16.per 100 kg. Vroege aardappelen f 40.per 100 kg. Niet in de circulaire genoemde producten zulten, wanneer zij worden gepresenteerd, niet boven de laatst aan gewen prijzen mogen worden verkocht. In de verdeejing tusschen ex port en binnenlandsche voorzie ning is geen wijziging gekomen. SCHAGEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Tini Annie, dochter van Christiaan Broekhuizen en van Cornelia Johanna Bouthoorn; Ir ma Stefanie, dochter van Alphon- sus Sijnesael en van en van Emma Louisa de Smit. Getrouwd: Pieter Glas en Neeltje Wiay. Overleden: Maria Jospehina de Ruijter, oud 20 jaren; Maria Eli- sabeth Flumans, oud 66 jaren. POLITIE. Gevonden: een portemonnaie met eenig geld, een grijze handschoen, een koperen armband en een ko nijntje. Verloren: een rood regenkapje, bankpapier, een zilveren armband je, een driewielige kinderfiets,, een bril, 2 pórtemonnaies, een tcxtel- lcaart, een ceintuur, een parapluie- foudraal. Vermist: een kalf, en 2 pinken. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand Maart: Jelle Faber, H 26, van Winkel; Johan G. Kottman, 57 van Roer mond; Antje Moeijes, J 36, van Anna Paulowna; Klaas Boekei, D 118, van Winkel; Trijntje van der Schoor, D 14, van Langedijk; Lammigje Heijting, E 116, van Bei- len; Johanna Adam, E 29, van Am sterdam; Teunis Wardenaar. D 88, van Wieringermeer; Anthonia M. Koomen, C 13, van Bergen N.H.: Maria W. Koomen, C 13, van Ber gen N.H.; Theuniske Leistra, C 171. van Hoogeveen; Anna Krapman. D 68. van Wassenaar; Kornelis Rut- gers, A 31, van Amsterdam; Emma Bleeker, F 41, van Koedijk: Antje Ypma, G 24, van Amsterdam; Eliza- beth Hoekema, E 76, van Zijpe; Grietje Hoekema, E 76a, van Zijpe: Jan Koene en gezin, G 10,- van Den Helder: Kornelis Groenewegen en gezin, C 61,. van Den Helder: Ga- briel H. Bolier en gezin, C 182. van Den Helder; Johannes A. van den Heuvel en gezin, F 7, van Den Helder; Jan Keppel en gezin. F 16, van Den Helder; Rens Keesman en gezin, F 94, van De Rijp: Yke Leije- naar en gezin, H 2, van Winkel; Jan H. Modder, J 28, van Zijpe; Rensje Keetman (echtg. J. H. Mod der), J 28, van Sint Maarten; Adria- na Col jee, C 17, van- Winkel; Antje Komen (Wed. K. van Bakkum), C 14, van Harenkarspel; Willem van Dalen, B 29, van Aalsmeer; Joso- phus G. C. J. Timmermans, C 4. van Tilburg; Veronica H. Koomen. C 13, van Hilversum; Jan de Raat, E 63, van Utrecht; Hcndrikus de Beus en gezin, C 144 van Utrecht: Klaas Bakker en gezin, D 81, van Den Helder; Joseph Descendre en gezin, A 101, van Alkmaar; Adriaan Schoehuijs, E 155, van Barsinger- horn; Antje de Boer, B 29, van Beemster. Vertrokken personen gedu rende de maand Maart. Impje Klant (wed. A. v. d. Oord) van C 95 naar Amsterdam, Kon.weg 33hs. Jeltje Spoelstra van D 43 naar Haarlem, Burgwal 97. Jacob Schoorl van E 159 naar Wieringer meer, Wieringerwerf, Meeuwstr. 7. Helena M. Migbeek van D 141 naar Bloemendaal, Vijverweg 25. Pier El- singa en gezin van K 27 naar Bar- singerhom, Provincialeweg D 40. Arie Kossen en gezin van F 74 naar Den Helder, Vischstraat 39. Nico- laas Klok van C 123 naar Haren karspel, C 32. Klaas Vos en gezin van H 2 naar Zijpe, Stolpen F 48c. Metje Hoogenberg (wed. A. Zwiers) van H 2 naar Zijpe, Stolpen F 48c. Geertje Kleimeer van C 33 naar Venlo, Klaasstraat 18. Elisabeth Kos, van F 6 naar Alkmaar, St. An- nastraat 37. Gerrit Brink van D 46 naar Heerhugowaard C 65. Jan van Kempen van D 134 naar Beemster, Zuiderweg 31. Guurtruida M. Zuur- bier van C 43 naar Heerhugowaard, Groenedijk E 39. Mathilda Hooger- werf van B 172 naar Zijpe Rijks weg K 70! Gerardus H. Wit van A 50 naar Leeuwarden Joh. Semsstr. 25. Bertha Monen van C 198 naar Den Helder, Jacob v. d. Veerstr. 14. Gerardus R. F. J. Oudejans, van C 7 naar Ilpendam, Kerkstraat A 173; Gerritje Wit van B„1 naar Bar- singerhorn A 30; Wicher Blaauboer van II 70 naar Zijpe G 67; Louise J. P. Martineau van E 116 naar Amsterdam, Transvaalstr. 1*291; Gerrit Buis van J 11 naar Beem ster, Oosthuizerweg 42; Catharina D. Bleeker van F 41 naar Alkmaar. Dijkgraafstraat 38; Menze C. Visser en gezin van C 143 naar Den Hel der. Parallelweg 23; Maria A. Snaas van K 67 naar Alkmaar, Kennemer- straatweg 97; Johanna C. van Stra len (echtg. ^B. J. Riteco) van C 7 naar Den Helder, Violenstraat 44; Jacob de Vlieg van A 101 naar Den Helder, Keizersgracht 148. anna Paulowna. BREEZAND. BANDEN GESTOLEN. Diefstal van dekzeilen op gehelderd. Van een auto-aanhangwagen dien de heer Van den Berg bui ten had laten staan, zijn m den nacht van Donderdag op Vrijdag alle banden gestoten. Hoewel o.a. met een speurhond is gewerkt, heeft het onderzoek naar de da ders nog geen resultaat opgele verd. Echter kwam bij het naspeu ren van deze zaak wel ophelde ring over het verdwijnen van een paar dekzeilen en werd de ver moedelijke dader van dezen laat- sten diefstal gearresteerd. KOEGRAS. JULIANADORP. BOUW GRASDROGER. Het bouwen van gebouwen voor de'ferasdroger alhier is gegund aan den heer P. de Graaf, alhier. Met het werk is reeds een aanvang gemaakt. BOERENLEENBANK HAD EEN GOED JAAR. Veel stuurmanskunst van bestuur gevergd. Vrijdagavond hield de Coop. Boe renleenbank „Koegras" hare jaan- lijksche algemecne vergadering in het café van den heer A. Doorn. De voorzitter van den'Raad van Toezicht de lieer T. Speur zegt bij de opening tevreden te zijn over de groote opkomst. 1941 was een jaar vol emoties, doch is goed verloo- pen voor de Bank. Waar schier overal een tekort van is, was er hier een te veel, n.1. geld. De om zet was over het geheel genomen iets minder dan het voorgaande jaar. Bestuursmededelingen. Rentevergoeding 1942. Spaargel den voor leden tot f5000.— 2 van f 5 tot f 10.000.2%. en bo ven de f 10.000.— 1 Vi> Niet-leden tot f5000.van f5 tot f 10.000 U/a en boven de f 10.000 V* Rekeninghouders, leden tot f5000 2t/2 van 5 tot f 10.000 2 en bo ven de f 10.000 U/2V9. Niet-leden tot fSOOO^1/^ van f 5 tot f 10.000.1Yi en boven de f 10.000.— V2 Rente van voor schotten 4 Voor loopende reke ning boven de f25000.4 en be neden de f25000.4^4 Voor grootere bedragen naar omstandig heden. Vérder zegt de voorz. dat een be drag in Staatspromessen- is belegd a 2% pet. en bij de gem. Utrecht a 3V2 pet. Rek. en balans worden onveran derd vastgesteld. Jaarverslag. In het 34ste jaarverslag van den kassier, den heer K. Hoornsnjan, wordt gewezen op het geldover- schot. Het. is moeilijk het behoor lijk te beleggen. Van bestuur en R. v. T. zal dus een zeef voorzich tig beleid gevergd worden. Het bestuur bleef hetzelfde. De R. v. T. bestaat uit de heeren T. Speur, J. Slikker en R Hoogscha- gen. De heer Slikker heeft te ken nen gegeven een nieuwe benoeming niet te zullen aanvaarden. Het le dental bedraagt 204. Het aantal in omloop zijijde spaarbankboekjes bedroeg op 31 Dec. j.1. 613 stuks. Het aantal voor schotboekjes in omloop is 87. Ge heel afgelost werden 27 voorschot ten-, terwijl enkele nieuwe voor schotten verstrekt werden. In. L. R. werd belangrijk minder ontvangen dan in het voorgaande jaar. De balans geeft een winstcijfer te zien, hetwelk bij de reserve is gevoegd, na afschrijving op het bankgebouw te hebben gedaan. Aftredend bestuurslid is de heer P. Pluister Sr., welke met 64 van de 67 stemmen herkozen wordt. Vóór den R. v. T. is aftr. de heer J. Slikker, welke zich niet herkies baar stelt. Eveneens met 64 stemmen wordt herkozen de heer J. Biersteker. Tot plaatsvervangers van het Be stuur worden benoemd de heeren: R. Hoogschagen en T. Speur. Tot lid der Com. tot nazien der Re kening wordt benoemd de beer S. Kant. Nu nog tabak! De voorzitter wijde eenige waar- deerende woorden aan het adres van den heer J. Slikker, dje 14 jaar onafgebroken, met veel ambi tie als lid van den R. v. T. van de Bank werkzaam is geweest. En het was altijd de heer Slikker die, als de R. v. T. vergadering wat al te saai werd, wgl iets wist te vertellen en er den moed weer in bracht. Eten keurige meerschuimen pijp met barnsteenen mondstuk wordt daarna- aan de vergadering ge toond" en deze zal met een begelei dend schrijven aan Slikker over handigd worden. En wie doet er nu een half pondje tabak bij?, zegt de voorzitter in zijn slui- tinsgwoord! WIERINGERMEER BOUW 24 GRASSILO'S Het bouwen van 24 grassilo's van gewapend beton in de Wieringer meer is opgedragen aan den heer A. Appel te Spanbroek. LANGEDIJK „HERCULES" BESTAAT 40 JAAR. Onder zeer groote belangstelling heeft de gymnastiekverecniging „Hercules" en Hygiëa" gisteren haar 40-jarig bestaan herdacht. De zustervereenigjng „De Halter" uit Alkmaar verleende gymnastische medewerking. Zeer veel vereenigin- gen schonken bloemen en cadeaux. Vier bestuursleden werden door den heer P. Rijswijk namens hët N.G.V. gedecoreerd, in een feestrede wer den de kwaliteiten dor onderschei dene directeuren, in het bijzonder die van den tegenwoordigen, den lieer K. Boot, naar voren gebracht. Namens den Turnkring Hóllands Noorderkwartier heeft de heer Sleu tel uit Wieringerwaard de beste wenschen overgebracht. Uoet&al H.R.C. speelt gelijk tegen de Kennemers (l-l) H.R.C. heeft na de minder goede prestaties van de laatste wedstrij den een gelijk spel tegen de Kenne mers weten te behalen. De uitslag had nog eervol ler kunnen zijn als het de Helder- sche rood jakken wat meer mee ge zeten had, vooral voor de rust had de Kennemer doelman niet over ge luk te klagen. Het is een mooie wedstrijd geworden met vele span nende momenten en die tot de laatste minuut spannend bleef. H.R.C. had voor dezen wedstrijd eenige veranderingen in het elftal aangebracht, Deze veranderingen bleken verbeteringen te zijn. De .ach terhoede was vrijwel hetzelfde, al leen Selderbeek was vervangen door Bot, die met Bijl en Dijks- hoox-n een hechte verdediging vormden, die moeilijk te passeéren bleek. De middenlinie vormde de kern van het elftal en was zoowel aanvallend en verdedigend uitste kend. Vooral het spel van Stins en de Werker viel te loven, zonder af breuk te doen op de prestaties van Stoik. Ook de voorhoede was er goed in, de opname van Roomeijer bleek hier een geduchte verbete ring te zijn. De wedstrijd. Het begin is voor de Kennemers, hun aanvallen zijn gevaarlijk, doch worden door de II.R.C.-verdediging gekeerd. H.R.C. eerste serieuze kans komt na 10 minuten, na een snellen aanval belandt de bal bij Bakker, er volgt een hard schot, dat juist éven te hoog gericht is. Naarmate de minuten van de eer ste helft verstrijken'komt H.R.C. er beter.in, doch gedoelpunt wordt er niet. Na de'rust heeft H.R.C. den'wind in dem rug en dat is goed merk baar. II.R.C.'s aanvallen zijn nu tal rijker. Als wij na 40 min. een H.R.C. doelpunt verwachten, valt die aan den anderen kant. Een snellen aanval van de Kennemers wordt door den midvbor in een doelpunt omg'ezet, 6—1. Bij den eerst volgenden aanvtl van H.R.C. weet Sondere, in moeilijke positie ver- keerende, den stand gelijk te ma ken, 11. Met dezen stand komt het einde. Met dit elftal en zoo spelen als jl. Zondag kan H.R.C. de nog res- teerende wedstrijden met vertrou wen tegemoet zien. SINT PANCRAS VRONE BEHAALT HET KAMPIOENSCHAP. Vrone trapt af tegen de'straffe wind die recht op het veld staat, direct ontwikkeld' zich een vlug spel, de zenuwen ontbreken bij beide partijen echter niet, de gast- heeren om de bovenste plaats te behouden en Schoorl om in vei ligheid te blijven voor de onder ste plaats. Schoorl forceert een doorbraak, en door èen fout - van de links back van Vrone nemen de gasten na 7 mindten spelen de leiding. Dit was echter te veel voor de Vrone mannen, en fel werd aan gepakt. Het eerste doelpunt werd met een kalm rollertje genomen. 1-1. Geleidelijk wordt nu de stand opgevoerd tot 4-1 Na rust kwam in den stand geen verandering en na de afloop werd de kampioens- vlag geheschen. HULDIGING VRONE. Direct na het behalen van de 4-1 zege? op Schoorl en het daar door verworven kampioenschap, werd in hei lokaal van den heer Bouwstfa. vrone gehuldigd, uit de supporters was een 'con^ité samen gesteld, met als voorzitter de heer Stennenberfe. bloemen werden aan geboden, en door de heer Stennen- berg werden de kampioenen tóe gesproken. De voorzitter van „Vrone" de heer Jb. D. Kloosterboer dankte, spreker voor deze spontane hulde. De heer Hoogland feliciteerde de leden met deze behaalde over winning. Vervolgens werden bloemen aan geboden door de aanvoerder van Schoorl. Nieuwe Niedorp k'opt Andiik Evenals vorige week tegen St. George deed ook nu de wind veel afbreuk aan het spel. Fsaai is de strijd tusschen Nieuwe Niedorp en Andijk dan ook niet geweest, de spanning maakte echter veel goed. N trant af mr; 1V1 wiru als bondgenoot, binnen de minuut krijgt Wit een corner te nemen', welke er direct inwaait. 10. De ze voorsprong is echter van kor ten duur, een blunder der N.N.- achterhoede wordt afdoende afge straft 1-1. De Andijk doelman heeft druk werk, hij kwijt zich echter pri ma, van zijn »taak. Na 10 minuten spelens moet hij echter zwichten voor een knal van Ter Haar (2—1.) Met dezen stand gaat rust in. Nu krijgt An dijk windvoordeel, docty als er ruin» 10 min. is gespeeld maakt Vonk »veel goed door een zèèr nut tig derde doelpunt te maken. Hierna is het vrijwel steeds Andijk geweest, dat don toon aan gaf. Een penalty, wordt door de be zoekers jammerlijk gemist. Even later wordt het door een verre kogèl echter toch 3-2. De N.N.- verdediging wist vorder prachtig stand te houden. DISTRIBUTIE VAN TABAKS PRODUCTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel. Nijver heid en Scheepvaart maakt bekend dat tabakshandelaren de van hun afnemers ontvangen bonnen T van de texlielkaarten Da of DB dienen te plakken op opplakvellen MD 18. De bónnen T van de kaart DB moe ten op afzonderlijke opplakvellen MD 18 worden ingéleverd. Op ieder opplakvel moeten honderd bonnen worden geplakt. Een eventueel res tant moet op een afzonderlijk op plakvel worden ingeleverd. I-let mi nimum aantal, in te leveren bon nen T van de tetxielkaart DA (voor mannen en jongens) bedraagt 20 stuks. Voor het aantal in te le veren bunnen T van de textielkaart DB (voor vrouwen en meisjes) is Reen minimum gesteld. Bij de in levering moet tevens een ontvangst bewijs MD 201 worden ingediend, terwijl de tabaksvergunning moet worden overgelegd. Upplakvellen en ontvangstbewijzen zijn bij de Plaatselijke Distributiediensten ver krijgbaar. De tabakshandelaren zullen te vens bij 't Centraal Distri l>uie:<an- toor als détaillist worden ingeschre ven. Zij, die het minimum van twintig bonnen T van de textiel- kaart DA niet kunnen inleveren, zullen ook niet als handelaar wor den ingeschreven. De detaillisten zullen voor elke tien ingeleverde bonnen T van de textielkaart DA ivoor mannen) voor' schottoewijzingen voor 100 rantsoe nen tabak ontvangen. Voor elke 10 ingeleverde bonnen T van de tex tielkaart DB (voor vrouwen) zullen zij voorschottoewijzingen voor 20 rantsoenen sigaretten ontvangen. Eén rantsoen tabak is 20 sigaretten of 5 sigaren of 10 cigarillos of 25 gram tabak. Een rantsoen sigaret ten is 20 sigaretten. Met ingang van 17 Mei 1942 zul- Italiaansch Weermachtbericht VERKENNINGSACTIE IN CYRENAICA. ROME, 12 April (Stefani) Het Italiaansche weermachtbericht luidt als volgt: Aan het front in Cyrenaica le vendige activiteit van verkennings troepen en de artillerie. Afdeelin- gen van het leger hebben tijdens gevechten in de afgeloopen dagen twee vliegtuigen vernield. Een derde vliegtuig werd door de lucht doelartillerie in Benghazi getrof fen, waarop het neerstortte. De geheel bemanning bestaande uit een officier en vijf onderoffi cieren werd gevangen genomen. Tiidens succesvolle hevige bom aanvallen op Malta hebben Duit- sche jagers in schitterende lucht gevechten 13 Engelsche vliegtuigen neergeschoten. Aan de Zuidwestelijke kust van Sicilië werd een vijandelijk vlieg tuig gedwongen, op het water neer te strijken. De bemanning, bestaan de uit vijf man, werd gevangen genomen. Een van onze vliegtuigen heeft in het oostelijke deel van de Mid del landsche Zee een koopvaardij schip van 10.000 brt. waargenomen Het vliegtuig viel het schip aan en bracht het ondanks het optre den van vijandelijke jagers tot zinken. Nieuwe landing op de Philippijnen Japanners bezetten Cebu. Mislukte ontvluchtingspo ging van Amerikaansche commandanten. Tokio, 11 April (DNB-) Japan- sche marinetroepen zijn, naar offi cieus verluidt, op een strategisch belangrijke plaats op het eiland Cebu (Philippijnen) geland en ruk ken thans landinwaarts op. Nader wordt gemeld: Landings troepen van de Japansche marine, die op het eiland Cebu opereeren, hebben, naar de Tokio Asahi Sjim- boen meldt, op 10 April Largao aan de Oostelijke kust van het eiland, en Barili, een belangrijke sleutel positie aan de Westelijke kust be zet. Op denzelfden dag om 10 uur des ochtends rukten de Japansche stormtroepen de haven van Cebu binnen. In de straten der hoofd stad wordt op het oogenblik ge streden. De wegtrekkende vijand heeft schepen, olietanks en andere installaties in brand gestoken. Naar uit Manilla wordt gemeld, hebben de commandanten der Amerikaansche troepen eenige da gen geleden een mislukte poging gedaan, om uit Corregidor en het thans bezette Mariveles te ontko men. De poging werd ondernomen op snelle -torpedobooten, die onver wijld door Japansche schepen De- schoten werden. Een der booten vluchtte naar Corregidoir, een twee de strandde ten westen van Batan- ga, terwijl de rest door de Japan sche schepen werd opgebracht.. Een correspondent van de Tokio Asahi Sjimboen vermoedt, dat zich op de drie Amerikaansche transportschepen, die in de bocht van Manilla in Japansche handen gevallen zijn, behalve talrijke Ame rikaansche militairen en hun gezin nen, ook de opperbevelhebber, lt generaal Wainwright heeft bevon den. len wekelijks twee bonnen van d© tabakskaart worden aangewezen, ellc voor één rantsoen tabak en per 4 weken twee bonnen van de siga- rettenkaart. elk voor één rantsoen sigaretten. Tot hel» inleveren van de opplakvellen met de bonnen T zullen de distributïediensten op- Maandag 20, Dinsdag 21 en Woens dag 22 April 1942 gelegenheid ge ven. Door inzending van hun toewijzin gen aan de importeurs, fabfikanten of grossiers van w> zij gewoonlijk betrekken, kunnen de detaillisten in het bezit komen van een begin- voorraad, welke voldoende is om aan de vraag van hun afnemers n& 17 Mei a.s. te voldoen'. Vanzelfsprekend mogen de détail- listèn de hun verstrekte voorschot ten op bon T slechts na 17 Mei 1942 tegen inontvangstneming van de geldige bonnen ,van de tabaks- of sigarettenkaart verkoopen en afle veren. Voorts is het den detaillisten ver boden de bonnen T aan hun leve rancier door te zenden. De detaillis ten moeten alle door hen ontvan gen bonnen T bij den Plaatselijken Distributiedienst inleveren. De grossiers dienen de van detail listen ontvangen toewijzingen van af 20 April 1942 bij den Plaatselijken Distributiedienst tegen verzamel toewijzingen in te wisselen. De grossiers zullen hierbij als gros sier bij het Centraal Distributiekan toor worden ingeschreven. Op de aan hen verstrekte verzamel toewij zingen kunnen de grossiers bij de fabrikanten de af te leveren hoe veelheid tabaksproducten betrek ken. Voor iedere ingeleverde hon derd rantsoenen tabak of sigaretten zullen aan de grossiers verzamel- tóewijzingen voor 120 rantsoenen tabak of-sigaretten worden ver strekt. Deze overslag wordt geve ven ten einde de grossiers in staat te stellen, om gedurende de distri butie over een voorraad te beschik ken, die toereikend is, om aan de vraag van de detaillisten te vol doen. Indien de bij een fabrikant be stelde hoeveelheid hooger. is, dan de fabrikanten tot dusverre aan grossiers en detaillisten hebben af geleverd, kan gebruik worden ge maakt van de tusschenkomst van d« ,vakgroepen. De vakgroeoon zul- ler er voor zorg dragen, dat de be stellingen. die bij een fabrikant zijn binnengekomen, en die deze niet kan uitvoeren, daar hij anders zijn quotum zou overschrijden, bij een anderen fabrikant worden onderge bracht, die minder bestellingen heeft ontvangen dan zijn quotum bedraagt. Indien de detaillist zijn toewijzingen reeds aan een fabri kant, importeur, of grossier heeft gezonden, die deze niet of slechts ten deele kan uitvoeren, zullen de fabrikanten deze toewijzingen aan de vakgroep toezenden. Het is dus niet uitgesloten, dat Jiij zijn. tabaks producten van een anderen fabri kant ontvangt, dan bij wie hij z© oorspronkelijk heeft besteld. Omtrent de voor handelaren ge troffen regeling zijn nadere aanwij zingen v *vat in eeh circulaire van het Rijksbureau voor Tabak en Ta baksproducten, welke de distribu tiediensten aan de handelaren van af Maandag 20 April 1942 zullen uitreiken op vertoon van de ta baksvergunning. DISTRIBUTIE VAN VERSNAPERINGEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis- scherij maakt bekend, dat detaillis ten, die in chocolade of suikerwerk handelen, de van hun afnemers ontvangen bonnen P van de textiel- kaarten DA, DB, DC of DD en de bonnen AA of HH van de textiel- ka-arten DE of DF dienen te plak ken op opplakvellen MD 18. Op ie der opplakvel moeten honderd bon nen worden geplakt, terwijl een eventueel restant op èen afzonder lijk opplakvel moet worden geplakt. Do detaillisten dienen de opplak vellen tezamen met een ontvangst bewijs MD 201 op Maandag 20 Dins dag '21 of Woensdag '22 April 1942 bij den plaatselijken distributie dienst in te leveren. Voor de inge leverde bonnpn van de 'textielkaart zullen zij per bon voorschottoewij zingen ontvangen voor vijf rantsoe nen chocolade of suikerwerk, waar van ten hoogste voor twee rantsoe nen chocolade, zulks naar keuze van den winkelier. Een rantsoen suikerwerk of chocolade bedraagt 100 gram. De detaillisfen dienen de ontvan gen toewijzingen aan hun fabrikant of grossier op te, zenden en kunnen op deze wijze de hoeveelheid sui kerwerk of chocolade ontvangen, die voldoende is om aan de vraag van hun afnemers te voldoen. Zij mogen den hun als voorschot ver strekten voorraad na 17 Mei a.s. uitsluitend tegen geldige bonnen van de vernaperingskaart afleve ren. Voorts is het hun verboden de bonnen P, AA of HH aan hun leve rancier door te zênden. De detail listen moeten alle door Jien ontvan gen bortnen bij den distributiedienst inleveren. Grossiers kunnen de van hun af nemers ontvangen toewijzingen vanaf'20 April 1942 bij de distribu tiediensten tegen verzarheltoewij- zingen inwisselen met een ont vangstbewijs MD 201. Voor iedere ingeleverde 100 rantsoenen chocola de of suikerwerk zullen aan de grossiers verzamel toewijzingen voor 125 rantsoenen worden uitgereikt. Deze overslag wordt gegeven ten einde hen in staat te stelten om ge durende de distributie over een voorraad te beschikken om aan de vraag van de detaillisten te kunnen voldoen. De grossiers dienen de ontvangen verzameltoewijzingen aan hun le veranciers op te zenden.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 5