Pas toch op! De karakteristiek van Churchill De W.A. en haar taak De moord op overste Mussert De iuclit reevers H81TIKA Nieuwe bezwarende documenten gevonden Churchill als behoeder van Indië. BERLIJN, 15 April (ANP)Den laatsten tijd is reeds herinnerd aan een groot aantal uitlatingen van Winston Churchill van vroeger, die de ware gezindheid van den hui- digen Britschen premier aantoonen jegens alle plannen om Indië for- meele rechten en vrijheden te ver iaenen. Het departement van Buitenland- sche Zaken is in staat een nieuwe authentieke bijdrage tot de karak teristiek van-Churchill te publi- ceeren. Onder de in Duitsche bezit geraakte documenten van het Pool 'sche ministerie van Bditenlandsche Zaken bevinden zich ook rapporten van den vroegeren Poolschen am bassadeur in Londen, graaf Razyns ki, die de onderhandelingen over het in 1935. op de agenda staande ontwerp van wat betreffende de autonomie van Indië behandelen. In een van deze rapporten wordt er op gewezen, dat een groep Engelsche conservatie ven onder leiding van Chur chill een verbeten campagne hebben gevoerd tegen het ont werp. Bovendien spreekt de vroegere Poolsche diplomaat nog over een andere kwestie, die thans weer van actueele beteekenis is. Er wordt n.1. in verband met Indië gewezen op het Engelsche wantrouwen ten aanzien van de kuiperijen der Sowjetregeering in Centraal Azië, welke naar de ineening van Churchill ten doel hadden, de Engelsche positie in de we reld in te némen. De bewuste passagé» van het ge noemde rapport ftiiden vertaald als volgt: „Ambassade der Poolsche repu bliek in Londen 28/3/1935. O.P.S. m g. 14/1 a/7 aan den minister van Buitenlandsche Zaken te Warschau De teint van duizenden vrouwen wordt bedreigd door gebrek aan vitamine F, - een te lang onbekend schoonheidseuvel Juist het vitamine F moet dè huid gezond houden en doen opleven! Wacht niet, lot een droge, saaie huid het vitamine F-gebrek reeds verraadt. Thans is mogelijk, wat nog nooit mogelijk was. Ge kunt uw huid rijkelijk voeden met vitamine F door middel van unieke schoon heidscrèmes: Dobbc'.man's Castella Crè mes. Tweeduizend eenheden vitamine F per tube VITAMINEF-CREMES Kit 200 E0E1 DfflSQELM^N flIIKIl Politiek rapport nummer 8/35. Au- tonomie voor Indië. Op het oogenblik wordt de lezing van het wetsontwerp behandeld in de commissie van het Lagerhuis. Het schijnt, dat de eindstemming over de wet in de voltallige verga dering van het huis niet voor Juni geschieden zal, vooral aangezien de regeering zonder twijfel de aanwe zigheid van de Indische vorsten in Londen bij de in de eerste dagen van Mei beginnende jubileum plechtigheden voor den koning zou \yillen gebruiken om rechtstreeks met hen contact te zoeken. Intus- schen voert een groep conservatie ven, de zgn. Diehards onder leiding van Winston Churchill verder een verbeten campagne tegen het wets ontwerp. De groep der Diehards omvat in het Lagerhuis ongeveer 90 leden (bij een totaal aantal van 510 conservatieven) en zal waar schijnlijk tezamen met de in bet Lagerhuis 55 leden tellende Labour partij dat deel van het huis vor men, dat ook bij de derde lezing zal stemmen voor verwerping van de wet. Zoo worden ook alle gebeur tenissen, die zich in Indië zelf af spelen, dan wel daar een zekerèn invloed kunnen Uitoefenen, vooral door de ultra-conservatieve pers uitvoerig van commentaar voor zien. Tot dergelijke-gebeurtenissen moet in den laatsten tijd de bloedi ge opstand in Karatsji gerekend worden, welke op 19 Maart is voor gevallen en die nogmaals heeft bewezen, dat de plaatselijke. bevol king nog niet op het peil staat, dat haar in staat zal stellen op bree- deren grondslag deel te nemen aan de regeering des lands. De bezetting van Chineesch leger. Een tweede gebeurtenis van ge heel ander karakter die in de toe komst al naar den loop der gebeur tenissen ver strekkende gevolgen De afgeloopen wintermaanden heeft de W.A. zich van een andere zijde doen kennen dan in 1940 en de eerste helft van 1941. W.A.-corp- sen boden hulp aan bij voedsel- en kolentransporten, de vinger werd gelëgd op sociale misstanden, ten toonstellingen over doel en streven, concerten en zanguitvoeringen wer den gehouden. Kortom het Neder- landsche volk heeft gelegenheid gekregen op andere wijze kennis te maken met deze organisatie der N.S.B. Op den oppervlakkigen toeschou wer kan dit den indruk hebben gemaakt, dat er iets veranderd is in den geest van het corps en men thans met andere middelen het doel tracht te bereiken, het Ncder- landsche volk te .winnen voor de nat. soc. beginselen. Naar aanlei ding hiervan heeft pen redacteur van het ANP. een onderhoud ge had met den wnd. commandant der W.A., opperheerbanleidcr H. C. van 't Hoff. Ter inleiding schetste deze nog eens in het kort de motieven, die in Juni 1940 hebben geleid tot op richting van deze W.A. De oude W.A. had namelijk in verband met de omstandigheden, waaronder zij moest werken, een cenigszins ander karakter. Als weer- en beschermingsorgaan dan is deze W.A. in de eerste plaats opgericht als reactie op het gedrag der bewindhebbers voor en tijdens de oorlogsdagen jegens de leden der N.S.B. Voorts was zij een re actie op de daarna ingetreden mo gelijkheid om beweging en begin selen beter duidelijk te maken aan het Nederlandsche volk en als zoo danig een propaganda-apparaat in handen der beweging. Als beschermingsorgaan kreeg de W.A. tevens tot taak de straat te veroveren. Wel nim mer is een term zoo misverstaan Het is nooit onze bedoeling ge weest de straat te overheer- schen en het volk van de straat te drukken. Slechts werd daar mee beoogd een respecteeren van onze symbolen en uniform FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een geval uit de praktfjk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 32 Het interesseerde den politieman uiteraard te weten aan wie de beide heeren reeds zoo vroeg in den och tend het was nauwelijks tien uur een bezoek brachten en hij ver liet derhalve zijn wagen orh het huis eens nader in oogenschouw te nemen. Er was aan den buitenkant echter niet veel te zien. Het pand Linnaeusstraat 49 zag er uit als vele andere Amsterdamsche boven huizen uit het einde der vorige of het begin van deze eeuw; Het was een van die étage-woningen, waarin slechts geboren hoofdstedelingen, die een balcon aan de achterzijde en een uitzicht op een ouden boom in en kele vierkante meters tuin een weelde vinden, zich thuis plegen te voelen. Er woonden eenige families, die allen haar alledaagschen naam op een emaille plaatje naast de deur en de, op haar étage correspondeerende bel hadden bevestigd: jH. Jansen, C. J. de Vries en W. Radersma. De rechercheur noteerde de namen en maakte zich juist gereed om de trap weer af te dalen, toen zijn oog viel op een naam, welke met potlood misschien door een vergeetachtigen brievenbesteller of een ander, die hier zijn bezoek wenschte te her halen naast het naambordje van C. J. de Vries op de geel geverfde post van de deur was geschreven: Loucheur. De rechercheur floot even zachtjes voor zich heen. Hy was voldoende in de af faire-Vredelust ingewijd om te weten, dat daarin een zekere L. waarschijnlijk een bijzonder belang rijke rol speelde en dat die L. als beginletter van een Fransch klin kenden naam nog aan beteekenis won. Het leed geen twijfel of de beide inzittenden van den Stude- baker waren bij dezen Loucheur, die dus vermoedelijk by de familie de Vries kamers had betrokken, op be zoek. Alleen de man, wiens naam met een L. begon, was immers ver moord? Zou het mogelijk zyn, dat zij zich brutaalweg toegang hadden verschaft tot zijn Vroegere woning, misschien met het doel zich van eventueele aanwijzingen, welke zich daar zouden kunnen bevinden, te ontdoen kan hebben voor de positie van Engeland in Indië, is de bezetting van Chineesch Turkestan door het Sowjetleger gedurende de laatste maanden, waardoor dit land in feite .werd afgescheiden van de Chineesche republiek. Ook al kan, volgens de persstem men alhier te oordeelen, de (Uitroe ping van een Sovjetrepubliek daar voorloopig met verwacht worden, de bezetting van dit land, dat in uitgestrektheid driemaal zoo groot is als Frankrijk en een gemeen schappelijke gre'ns heeft met Indië en Tibet, door troepen van het Roode leger geeft toch den Sow- jets de mogelijkheid op dit punt van Midden-Azië een sterke stra tegische positie op te richten. Dit land, welks handelsomzet met de Sowjets 90 procent uitmaakte van zijn geheelcn ruilhandel, is ook eex\, belangrijk economisch gebied. Om bovengenoemde redenen zijn dus de Sowjets reeds sedert eenige jaren steeds krachtiger gepene treerd in Chineesch Turkestan. Hun huidige positie daar kan men daar entegen vergelijken met een fei telijk protectoraat over dit land. De hierboven aangehaalde gebeur tenissen worden door de Diehards in talrijke door hen georganiseer de vergaderingen in verscheidene steden in Engeland ijverig uitge buit. Een der grootste vergaderin gen was die van de India Defencé League, waaraan door 5000 leden werd deelgenomen en die op 28 Maart in Londen is gehouden. De voornaamste sprekers, Winston Churchill en Lord Lloyd, waar- Bchuwden de regeering ervoor op onvoorzichtige wijze Indië een grondwet te geven, die een ver mindering van de Engelsche heer schappij in Indië tot uitdrukking zou brengen en vervolgens ook op gelijke wijze in het geheele. Brit- sche rijk consequenties zou heb ben. Aanknoopcnde aan het van den kant der Sowjets dreigende ge vaar, sprak Churchill de karakte ristieke woorden uit: „Anderen wachten er reeds op onze positie in de wereld in te nemen." af te dwingen en de openbare straat open te maken voor de propaganda voor onze begin selen. In het verleden waren wij belaagd, gehinderd en be spot. De vervulling van deze taak heeft de W.A. vier bloedoffers ge kost. Vanzelfsprekend heeft de W.A. in het verleden fouten ge maakt, Daar de W.A. alle geledin gen van ons volk omvat, waren velen ook behept met de gebreken die ons volk aankleven. De fouten, die gemaakt zijn en die wij vol mondig erkennen, staan echter in geen verhouding tot het vele, dat den N.S.B.'ers is aangedaan. Bij de vervulling van deze taak nam de W.A. herhaaldelijk de min der draagkrachtigen in bescher ming. Dit komt doordat yi haar gelederen de sociale gedachte sterk leeft. Wat de bereden W.A. betreft, welke onder meer het inlandsche paard als werk- en rijpaard nader tot het volk poogt te brengen, de luchtvaart-W.A., die nieuwe op vattingen op haar gebied propa geert, en de motor-W.A., welke af- deelingen echter door de omstan digheden in hun mogelijkheden be perkt zijn, merkte de heer Van 't Hoff op, dat hierbij niet in de eer-, ste plaats gaat om het verwerven van technische bekwaamheden of vaardigheden, maar voorop staat: het W.A.-man zijn, het dienen in tucht én orde van de gemeenschap, de bereidheid tot persoonlijken in zet. O WATERSCHAPSFINANCIëN '40. In October 1940 publiceerde het Centraal Bureau voor de Statistiek voor de eerste maal enkele voor- loopige gegevens betreffende de waterschapsfinanciën voor het jaar 1939. Thans konden overeenkomstige gegevens worden gepubliceerd over een viertal jaren, en wel de reke ningsjaren 1937 en 1938 en de be groot ings jaren 1939 en 1940. Het totaal bedrag, dat wegens opbrengst van den omslag in de rekeningen werd verantwoord, of in de begrootingen werd geraamd, beliep telkens ruim f 16 millioen, terwijl het totaal bedrag der geves- De politieman overlegde niet lang. Hy begreep, dat hier zoo spoedig mogelijk gehandeld diende te wor den, maar waar zijn instructies niet verder gingen dan het schaduwen van notaris Ubels, diende hij, al vorens zelf in te grijpen, zich met zyn chef in verbinding te stellen. De beide heeren zouden voorloopig nog wel even in de woning van L. blij ven; h\j moest het er dus maar op wagen een publieke telefooncel op te zoeken en het tweetal een oogen blik aan hun lot over te laten. Inspecteur Sanders beleefde dien ochtend twee verrassingen. Nauwe lijks had hy tegen half tien zijn bu reau betreden of dr. Jurrians trad 'binnen. De gewoonlijk zoo kalme medicus was eenlgszins geagiteerd, al trachtte hij zich dan zoo goed mogelijk te beheerschen. Zonder om wegen viel hy met de deur in huis: „Een nieuwe phase in de Vredelust- zaak, Sanders. Het lijk Is weg!" Ook de inspecteur verloor een oogenblik zyn gewone kalmte. Met een ruk schoof hij zijn stoel achter uit. „Wat zegt u? Het lijk weg? Hoe is dat mogelijk?" Dr. Jurrians lachté eenigszins 'spottend. „Mogelijk? M'n goeie man. 't is gemakkelijker bij ons het lijken huisje leeg te halen dan de brand kast van den eersten den besten (Vervolg van pag. 1). In den ochtend van den 13en Mei kreeg de reserve-majoor Den Boer van overste Mussert telefonisch bevel naar do pont te gaan en te zorgen, dat er rtiemnnd overheen kwam. Overste Mussert wilde Dordrecht tot Wet uiterste verde digen. Daarop is getuige naar het kwartier van .den. overstee gegaan om hem dringend aan te raden te rug te trekken. Om 14 uur werd plotseling de deur geopend en stormde ver- dachte Bom met een revolver In de vuist dé kamer binnen. Na: „Handen omhoog" te heb ben gesommeerd vroeg hij: „Wie Is overste Mussert?". „Ik", ant woordde de overste, waarop Bom zeide: „Ik arresteer u". Daarop volgde een hevige woor- wisseling, waarbij de overste zich op de borst slaande den kapitein toeriep: „Ik laat mij niet arresteeren door een min dere, schiet me maar kapot, als je een kerel bent". Plotseling hoorde get. drie schoten knallen, die uit den re volver van Kruithof afkomstig waren. De overste zeeg ineen en bleef doodelijk gewond liggen. Niets heeft getuige kunnen ont dekken, dat in strijd zou zijn met de krijgsmansleer van den yersla- gene. Integentegendeel was hij geïmpo neerd door de kordate houding, die-overste Mussert tegen zijn bela gers aannam. Hij werd echter door velen als een verrader gebrand merkt. De leiding van de lichte divisie sprak de verdachtmakingen tegen overste Mussert niet tegen, inte gendeel zelf uit. Uitlatingen als „het is maar goed, dat hij dood is, anders moesten' wij hem nog van kant maken" kenschetst voldoende de stemming onder officieren en manschappen jegens overste Mus sert. EEN INCIDENT. De kap.-adj.' van den verslagene, getuige van der -Mark, is bij het drama tegenwoordig geweest. Hij schetst den overste als een onbe rekenbaar mensch. Wantrouwen ten opzichte van de gozindheid van overste Mussert bestond bij getuige niet, wel echter ten aanzien van zijn geschiktheid als militair aan voerder, hoewel, hij daarin niet achterstond bij dé overige officie ren. - j President: Heeft de overste zich lijdelijk verzet en naar zijn vuur wapenen gegrepen? Getuige: Dat heb ik niet kunnen waarnemen. Proc.-gen.: Hebt u achter den rug van den overste om. moeite gedaan hem afgezet te krijgen als Kanton- neraenscommandant? GStuige: Neen. Proc.-gcn.: Maar dat er wan trouwen tegen hem bestond, hebt u wel overgebracht aan het comman do der groep Kil! Getuige: Ik had niet veèl tijd om na te denken en meende mijn plicht te doen. Proc.-gcn.: Waarom schoot u niet terug, teneinde het le ven van een hooger officier, waaraan u als adjudant was toegevoegd, tegen muiters te verdedigen? tigde schuld bij den aanvang van de dienstjaren telkens de f 70 mil lioen overschreed. Ongeveer 170 waterschappen hièvcn geen omslag terwijl ongeveer 1100 waterschap pen geen gevestigde schuld had den. In Noord- en Zuid' Holland was de opbrengst van den omslag het grootst, in Drenthe, Utrecht en Limburg het laagst kruidenier. Geen mensch. die er blijkbaar ooit aan gedacht heeft, dat iemand het in zijn hoofd zou kunnen halen een lijk te ontvreem den. Eerlijk gezegd, begrijp ik trou wens ook niet goed, wat de dieven er mee voor hebben. Het was al door de justitie vry gegeven en van morgen zou het voorloopig worden begraven in afwachting van de, mo gelijk nog vast te stellen identiteit.." „Een oogenblik!", verzocht San- -ders. „Ik ken de situatie niet pre cies. Toen ik gisteren van Opwee- ghen met het lijk confronteerde, lag het nog op een der kamers. Het lij kenhuisje staat in den tuin achter het ziekenhuis, nietwaar?" „Ja, het is tegen den muur aange bouwd en door- een poort, die aan den anderen kant in een steeg uit komt, bereikbaar. Zoowel het slot van de poort als dat van het lijken huisje waren geforceerd. Je. kunt dat trouwens zelf nog in oogenschouw gaan nemen. Gistermiddag na jullie bezoek is het lijk in het huisje on dergebracht en toen de doodgraver een half uur geleden kwam voor de begrafenis, was het verdwenen." „Het kan dus' even goed gisteren als vannacht ontvreemd zijn..." „Ja ik heb geïnformeerd, maar het poortje is sinds dagen niet meer ge bruikt. Gewoonlijk^wordt de voor keur gegeven aan een transport door van 202. Meneer is ook Nederlander zooals we gehoord hebben. Het U lust om met ons bij gelegenheid weer terug t£ vliegen naar ons vaderland? Is er dan een schip in Getuige: Ik had er geen ge legenheid toe. Proc.-gen.: Zegt u liever, dat u er geen moed toe had. U bent trouwens nog verder ge gaan en hebt na den aanslag gezegd: „Het is jammer, maar er is een groote zorg van mij afgenomen." Getuige: Ja. Proc.-gen.: Vindt u dat in overeenstemming met uw eer als officier, en hebt u er nooit over nagedacht, dat er ook nu nog maar één oplossing is in overeenstemming met die eer? Of hebt u daar soms ook nog geen tijd voor gehad? De verdediger, mr, Zeegers: Deze getuige draait het meest van allen. Uit het verhoor van den agent van politie de Roon blijkt, dat. ver dachte Bom in antwoord op de uit lating van overste Mussert: „Als je een kerel bent, schiet je me ka pot'; gezegd heeft: „Ik wil niet doodschieten". (Vod? het verdere verslag zie ons nummer van morgen). Vitamine C-tab!etten Teneinde in het gebrek aan vi tamine C een gewoon verschijn sel in dit seizoen, dat in .andere tijden met zuidvruchten kan wor den aangevuld te voorzien, zal het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd aan een gedeelte der bevolking kosteloos vitamine-C-tablet'ten ter beschik king stellen en wel Ie aan leerlin gen .van lager envoorbereidend onderwijs (per leerling drie tablet- tan^yan 50 mg. per week gedurende, negen weken)de uitreiking ge schiedt onder schooltijd; 2e. aan a.s. jonge moeders; wat a.s. moe ders betreft, op verklaring van arts of vroedvrouw^ op vertoon van die verklaring en de stamkaart, ontvangen zij gratis 60 tabletten van 50 mg. berekend op het gebruik van één tablet per dag; jonge moe ders krijgen hetzelfde op vertoon van eigen stamkaart en die van (ten pasgeborene; 3e. aan bepaalde groepen arbeiders via het bedrijf. Anderen kunnen de tabletten koo- pen op recept van den bchandelen- den geneesheer. De wereld in weinig woorden Scherpe verhoogiixg oorlogsrisico premies ter zee. In het tijdsbe stek van vêertien <£gcn werden de oorlogsrisicopremies voor vracht vervoerd met Britsche schepen naar overzee ten tweede male scherp verhoogd. Voor vaarten in den Indischen Oceaan werden de tarieven in vergelijking met die van veertien dagen 'geleden ver dubbeld. Onteigening van Joodsch grondbe zit in Hongarije. Een wetsont werp tot onteigening van Joodsch grondbezit is gisteren door den Hongaarschen ministerraad aangc nomen. het ziekenhuis, ook al daarom, wijl een auto niet in het steegje kan komen. Alleen bij vervoer per bran card, hetgeen overigens niet zoo veel voorkomt, wordt nog wel eens van het poortje gebruik gemaakt." „Acht u het mogelijk, dat één per soon deze merkwaardige diefstal heeft gepleegd „Waarom niet? Het lijk is, dunkt me gemakkelijk door één mensch te vervoeren. In het steegje staan bo vendien slechts een paar oude pak huizen en een opslagplaats voor oud roest. Daarin wordt overdag nog al eens gewerkt. Je zou misschien eens kunnen informeeren, of iemand iets gezien heeft." „Dank u, dokter, ik zal onmiddel lijk een onderzoek laten instellen. De zaak schynt inderdaad steeds raad selachtiger te worden en eigenlijk vraag ik me mèt u af, wat den per soon in kwestie tot deze diefstal aan leiding k.an hebben gegeven. De sec tie was reeds verricht en alle bijzon dere kenteekenen van het slachtoffer waren dus vastgesteld. Dat kon de dief dök weten. Het bewijs van den moord is nu weliswaar verdwenen, maar wij beschikken toch over vol- doegde gegevens voor een in structie." Wordt vervolgd de, buurt? Een schip? Een water en landvliegtuig ja! En ze beschre ven een denkbeeldige hoog in de lucht, die hun toestel ,ging maken, huis-toe. Italiaansch Weermachtbericht LEVENDIGE ACTIVITEIT IN DE LUCHT. HOME, 15 April (Stefanl). Het Italiaansche weermachtbericht van heden Juydt als volgt: Levendige activiteit in de lucht boven Cyrenaica. Onze jagers heb ben den strijd aangebonden met een sterke vijandelijke formatie in de omgeving van Ainz el Gazala en twee toestellen neergeschoten, ter wijl zij 10 andere vliegtuigen doel treffend met mitrailleurvuur be stookten. Tijdens een aanval op Benghasi, welke geen slachtoffers heeft ge- ëischt, is een Britsch toestel door afweervuur getroffen en neerge stort. Twee van onze toestellen zijn niet op hun basis teruggekeerd. Tijdens een luchtgevecht werd een Engelsch verkenningstoestel door onze jagers boven het midden van de Middellandsche Zee vernield. Admiraal Doenitz te Rome. Ad miraal Doenitzvan de Duitsche marine is als gast van de stad Roem aldaar aangekomen. Hij bracht bezoeken aan het ministerie van Marine en aan den chef van den generalcn staf. Spionnage in Zweden. Vier bui tenlanders zijn te Stockholm gear resteerd wegens spionnage cn ge heime berichtgeving ten bate van een vreemde mogendheid. Deze spionnage was gedeeltelijk tegen Zweden gericht. Diplomaten van de spil te Rlo. Het Spaansche schip Cabo de Bue- na Esperanza is. naar uit Rio de .Janeiro gemeld wordt, aldaar aan gekomen met diplomaten van de spil uit Uruguay aan boord. Den diplomaticken vertegenwoordigers werd niet toegestaan, het sqhip te verlaten. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 17 APRIL. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramoloonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramoloonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.56 Gramoloonmuziek. 8.00 BN.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuz. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gr&mofoon- muslek. 10.00 Omroeporkest en soliste (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Sylvestre Trio. 12,00 Gramoloonmuziek. 12.10 Musettê-orkest en solist. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nleuws- en economische berichten. 18.00 Productieslag. 13.15 Amabile-sextet. 14.00 Gramoloonmuziek. 15.40 Orgelconcert (opn.). 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Cello en plano. 16.50 Zang met pianobegeleiding. 17.15 8.N.O.: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.45 Gramoloonmuziek. 18.00 Sport- wetenswaardlgheden. 18.20 Gramoloonmuziek. 18.45 Neerlands stem van het Oostfront. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Leiden de staatslieden schrijven. 19.15 Gramoloon muziek. 19.30 Salonorkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 „Por tugal ln het lied", gramofoonplaten-program- ma. 20.45 Radlotoon^el. 21.00 Orgelconcert en gramoloonmuziek. 21,30 Gramoloonmuziek. 21.45 BN.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Blnnenlandsch economisch praatje. 22.10— 24.00 Gramoloonmuziek. a Hilversum II. 301.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramoloon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10.40 De overbiyiselen van het glldewezen te Amsterdam. 11.00 Gramo loonmuziek. 11.30 Planovoordracht. 12.00 Ro- bert Gaden en zijn orkest. 12,45 B.NO.: Nieuws- en economische betichten. 13.00 „Tus- sohen de bedrijven", gevarieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gerard van Kreve len en zijn orkest, soliste en gramoloonmuziek. 16.45 Voor de Jeugd. 17.16 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Accor- déonsoll (gr. pl.). 17.45 Omroeporkest. 18.15 De Heeren van der Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. 18.30 Reportage. 18.45 Om roeporkest. 19.15 Gramoloonmuziek. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BN.O,: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 22.00 B.N.O. Engelsche uitzending: „Holland's Politieel aspects". (Voor de Radio-Centrales: Gramoloonmuziek). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist. 21.00 Eoekbespr. 21.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gramoloonmuziek. 22.1022.15 Avondwyding. Hoofdredacteur: A. R. Jonker behagen. Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws: F'red Groot, Schagen - Bin nenland en Stadsnieuws Den Helder: A. C. van Kampen Den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2