Distributienieuws Muntpolitiek in dezen tijd Nieuwe bonnen faMW Geldige bonnen voor voedingsmiddelen i BENAUWD op de borst? ABDIJSIROOP I Voor de volgende week zijn aan gewezen de bonnen nr. 21 voor brood, vlcesch en aardappelen. Verder zijn voor het tijdvak van Zondag 19 April tot Zaterdag 16 Mei verkrijgbaar de gewone rantsoenen suiker op bon 279, jam op bon 280, bloem op de bonnen 277, 281 285 'en 289, peulvruchten op bon 283, een bijzonder rantsoen van 250 gram peulvruchten op bon 291, gort op bon 284, vermicelli op bon 287, kaas op de bonnen 278, 282, 286, 290 en 294, melk op de bonnen 21 en rijst op de bonnen 4-09 en 4-10. Tenslotte is op bon 28S koffiesur- rogaat verkrijgbaar, waarmede men acht weken moet doen. Slaolie eo boterolie verkrijgbaar In het tijdvak van 9 t.m. 16 Mei. De Secr.-Gen. van het Dep. van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat op bon„24" dér Boter en Vetkaart, welke voor liet tijdvak van 9 t.m. 16 Mei a.s. geldig ver klaard zal worden, dcsgewenscht slaolie of boterolie verkrijgbaar zal zijn. Zij, die slaolie of boterolie wenschen te betrekken moeten ge noemden bon op Zaterdag 18 April, Maandag 20 AprjJL Dinsdag 21 April of Woensdag 22 April a.s. bij hun winkelier inleveren, waarvoor deze dcsgewenscht een ontvangstbewijs moet afstaan. Worden de bonnen niet op een dezer data ingeleverd, dan zal men geen slaolie of boter olie kunnen verkrijgen, doch uit sluitend die artikelen, ter verkrij ging waarvan deze bonnen nader 'geldig verklaard zullen worden. Per 6 bonnen der boter- en vet kaart zal men een hecle flesch, in houdende 720 gram, per 3 bonnen een helve flesch, inhoudende 360 gj\, kunnen verkrijgen. Per 2 bon nen zal men dus 240 gram slaolie of boterolie kunnen betrekken. De mogelijkheid bestaat, dat niet overal in flesschen kan worden af geleverd, in welk geval men genoe gen zal moeten hemen met lossen verkoop in afgewogen hoeveelhe den. Indien men een flesch van ge- ringeren inhoud dan 720 gram of 360 gram ontvangt, zal het ontbre kende los bijgeleverd kunnen wor den, terwijl degenen, die sléchts een rantsoen slaolie of boterolie wenschen te betrekken, deze altijd los zullen moeten ontvangen. De aflevering van de spijs olie mag eerst plaats hebben in het tijdvak van 9 tnu 16 Mei a.s. De schippers kunnen bij de plaat selijke distributiediensten de bon nen 24 der boter- en vetkaart in wisselen tegen bonnen „een rant soen spijsolie" waarop zij, zonder voorafgaande inlevering 240 gram slaolie of boterolie zullen kunnen betrekken. Per 2 bonnen zal 1 bon „een rantsoen spijsolie" verstrekt worden. Cacao voorziening stopgezet Rantsoen koffiesnrrogaat tijdelijk verminderd. In het tijdvak van 18 April t.m. 13 Juni 1942, d.i. dus een tijvak van 8 weken, is sléchts één bon ter ver krijging van koffiesurrogaat aange- geeft TRANSPARANTA goede bijvoeding, die U op smakelijke manier kunt klaarmaken. Vraagt Uw winkelier ons receptenboekje. TPANSPARANTA wezen. Reeds thans kan echter wor den medegedeeld, dat voor het tijd vak van 13 Juni t.m. 11 Juli weer een bon met ^geldigheidsduur van 4 weken zal worden aangewezen. Voorts zal voorshands geen bon meer voor cacao worden aangewe zen. Suiker op den jambon Ten einde tegemoet te komen aan dikwijls geuite wenschen van het publiek, zal voortaan op den ter verkrijging van jam aangewezen bon naar keuze 500 gram jam of 250 gram suiker beschikbaar ge steld worden. Bon 280 Algemeen geeft derhalve gedurende het tijd vak van 19 April tot en met 16 Mei a.s. recht op het koopen van hetzij 500 gram jam, hetzij 250 gram sui ker. In verband met het bovenstaande zullen détaillisten in den vervolge op toewijzingen voor jam per rant soen hetzij 500 gram jam, hetzij 250 gram suiker kunnen betrekken. r Goed oieuws voor oorlogsslachtoffers (Van onzen Haagschen corresp.) Die oorlogsslachtoffers, die des tijds een uitkeering hebben gehad van het Nationaal Fonds voor Bij zondere. Nooden, zullen met genoe gen vernemen, dat deze uitkeerin- gen voortaan niet meer door het Rijk in mindering worden gebracht van de oorlogsschade. Reeds geda ne inhoudingen zullen door de scha de-enquête-commissie alsnog wor den uitbetaald. Deze door den Gemachtigde voor de Oorlogs- en Defensieschade ge nomen beslissing slaat uitsluitend op genoemd fonds; met andere in stellingen van soortgelijken aard blijft de overeenkomst van kracht, dat het Rijk de reeds uitgekeerde bedragen afhoudt en aan het fonds terugbetaalt. Schenkingen k fonds perdu ko men zoodoende ten volle den slachtoffers ten goede, boven de uit keering van hun oorlogsschade op basis van 100 van de waarde per 9 Mei 1940. Dat zulks geen weelde is' zullen pliegenen kunnen bevesti gen,* die zich onlangs hebben moe-; ten. inrichten van de uitgekeerde schadegelden. Tusschen de waarde per 9 Mei 1940 en de huidige waar- dee immers valt nogal eenig ver schil te bespeuren. Op welke wijze de voorschotten van het Na tionaal Fonds voor Bijzondere Noo den worden verrekend is thans een aangelegenheid, welke de betrokke nen zelf met dit fonds zullen moe ten regelen. Italiaansch Weermachtbericht HOME, 17 April (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: Aan het front in Cyrenaica niets van belang te melden. Een vlieg tuig is neergeschoten door Duitsche jagers. Een overval, die door den vijand was ondernomen op een van de eilandjes ten zuiden van Kreta, is mislukt. Een van onze torpedo- bootjagers onder bevel van den cor- vettenkapitein Eugenio Henke, heeft een vijandelijke duikboot in het midden van de Middelland- sche Zee tot zinken gebraacht. Vliegongeluk in Brazilië. Naar uit Rio wordt gemeld, zijn daar drie vliegtuigen neergestort, die onlangs door de Ver. Staten aan Brazilië waren geleverd en werden gebruikt als legertoestcllen. Daar bij kwamen .27 militairen om. Na dere bijzonderheden ontbreken voor alsnog. 8010 buitenlanders in V. S. gear resteerd. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft het dep. van Justitie meegedeeld, dat tot Dins dag j.1. in totaal 8010 vijandelijke buitenlanders zijn gearresteerd, niet inbegrip van de 135 Duit- schers, 26 Italianen en 41 Japan ners, die vorige week in hechtenis zijn genomeh. 204. De man schrok zichtbaar. F echt? En eer hij het beletten kon, Jij doet maar alsof je een oude trojc de bestuurder er eens flink heer bent, maar Is dat baardje wel i aan. Geldverkeer zonder gouddekking FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" (Een' gtval uit de. praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 34 De sigarenwinkelier dacht inge spannen na. „Loucheur... Loucheur? Geen alledaagsche naam, maar toch heb ik hem nooit eerder gehoord... Moet het hier in de straat zijn?" Bartelink besloot den gedienstigen man wat te helpen. „Ja, ik dacht op 47 of op 49, maar aan geen van beide huizen kon ik zijn naam vin den." „O, dat zegt niets," meende de winkelier.Er wonen hier in de straat zooveel menschen, die geen naambordje aan de deur hebben. Op 47 of 49 zei u... laat eens kijken... Op 47 ken ik meneer Bakker, den hoofdonderwijzer, mevrouw Kardi naal, dat is een weduwe van een majoor en op drie hoog... dat is pa3 weer bewoond door jonge menschen, die ik nog niet ken... Is die meneer Loucheur getrouwd?" „Ik geloof het niet," antwoordde Bartelink, die den winkelier verve lend begon te vinden en spijt kreeg van zijn informatie. Maar de man achter den toonbank, wiens belang meebracht zijn klanten zooveel mo gelijk van dienst te zijn, gaf het nog niet op. „Niet getrouwd... tja, ik zit hier al bijna dertig jaar, dan ken je langzamerhand je naaste bu ren wel... Niet getrouwd, zegt u?... Wacht eens even!" Er scheen hem plotseling een licht op te gaan. „Niet getrouwd? Dan kan het die meneer op 49 zijn, die bij de Vries op kamers woont. Hij komt hier wel eens een enkele maal in den winkel... Loucheur, ja. dat zou kunnen: lijkt me geen Nederlan der, al spreekt h\j dan heel goe.a Hollandsch..." Bartelink begreep wel, dat deze brave neringdoende, al bleek hij den man dan ter kennen, hem niet veel wijzer zou kunnen maken omtrent diens antecedenten, maar tevens be sefte hij, dat, wanneer de sigaren winkelier hem niet kon inlichten, het nutteloos zou zijn z'n geluk el ders te beproeven. Hij deed het dus voorkomen, of hij met de mededee- lingen van den winkelier inderdaad geholpen was, groette en verliet den winkel om linea recta naar No. 49 aan de overzijde te koersen. Een snelle blik op de deurpost, overtuigde hem. dat hij aan het goede adres was, want ook hij las EEN DESKUNDIGE UITEEN ZETTING. XJ ET bewijs, dat onder omstandig- heden, als de "schrijver in zijn eerste vraag noemt-, geldverkeer wél mogelijk is wordt door de praktijk geleverd, niet alleen in Duitsch- land, maai- ook in tal van andere Europeeschc landen. De Duitsche Reichsbank beschikt, volgens haar balans, maar over rond 77 milli- oen RM aan goud, tegenover een geldcirculatie van rond 20.000 mil- lioen RM, een dekking dus van rond terwijl volgens de vroe gere opvattingen een gouddekking van tusschen de 30 en 50 (bij ons 40 vereischt was. De funclionce- ringsmogelijlcheid van geld (papier geld en muntgeld) berust, naar men thans in de landen der geleide economie heeft ingezien, niet op de inwisselbaarheid van zulk geld in/ gouden en zilveren munt of munt- materiaal, doch op het feit, dat de Staat waaraan in het nieuwe systeem de Centrale Bankinstelling ondergeschikt, is, zoodat deze vol ledig in de richting de'r Staatsdoel einden medewerkt aan het in omloop zijnde nationale' geld de functie van ruilmiddel toekent. De Bankleiding heeft slechts zorg te dragen, dat de totale hoeveelheid in omloop zijnde ruilmiddelen in een gezonde verhouding staat tot de geldswaarde van de op dat ogenblik geruim wordende presta ties van goederen en diensten. Vanzelfsprekend wordt daarbij rekening gehouden, dat een niet on belangrijk gedeelte der in omloop zijnde ruilmiddelen in kas wordt gehouden (d.w.z. in de geldkast, in de schrijftafel in de portefeuille van den particulier, in de huishóud- kas, in de „oude kous", enz.). ZULK een nlonetaire geldpolitiek' is slechts mogelijk in 't systeem der geleide economie, d.w.z. in een systeem, waarbij de Staat leiding geeft aan het nationale bedrijfsle ven, aan den nationalen binnen- en buitenlandsclien handel en mede aan het nationale geld- en crediet- wezen. In dat systeem zijn ook de prijzen der goederen en der dien sten (b.v. loon) aan controle door de Overheid onderworpen, zoodat, indien er op een gegeven oogenblik een^ te veel geld in omloop mocht zijn (wat tegenwoordig in Duitsch- land en in ons land, en wel overal elders het geval is), het teveel aan geni (ruilmiddelen) niet zijn toe vlucht kan zoeken in de goederen en daarvan den prijs opdrijven, wat inflatie zou béteekenen. Het teveel aan circuleerend geld wordt dan door de' bemoeiingen van den Staat uit de circulatie weg gezogen, waartoe de Staat allerlei middelen bezit. Blijft er desondanks een teveel aan geld o-ver, dan ligt dit zonder gevaar voor de volkshuishouding werkeloos in de bovengenoemde „kassen". HOE ook de oorlog moge afloo- pen, dit als antwoord op de tweede vraag het is als zeker te verwachten, dat de eertijds voorge schreven gouddekking niet weder in de landen der geleide economie zal herleven, en vermoedelijk ook PROBLEMEN. VAN 'DEN DAG Dat onze rubriek „Problemen van den Dag" in een behoefte voorziet, bewijst het aantal in zendingen, dat dagelijks groo- ter wordt. Het is verheugend, dat 't overgroote deel der vra gen blijk geven van een eerlij ke belangstelling voor de din gen om ons heen, onverschillig of men het daar nu mee eens is of niet.. Wij voor ons trach ten, wanneer het niet op onzen weg ligt, de vragenstellers zelf te beantwoorden, de bekwaam ste deskundigen in,den lande aan het woord te laten. Het verheugt ons zeer, dat de be kende econoom Mr. Dr. von Brucken Fock zich bereid ver klaarde een tweetal belangwek kende vragen van den heer C. Wiedijk te Winkel te beant woorden. Het ging om de vol gende problemen: De vragensteller stelt vast, dat sedert Mei 1940 in ons land geen gouddekking meer voor de door de Nederlandsche bank uitgegeven bankbiljetten aan wezig is, daar dat goud naar het schijnt, nagenoeg gehéel in het buitenland berust en knoopt daaraan de vraag vast of geldverkeer wel mogelijk is, zonder dat goud of zilver als dekking aanwezig is en hoe dit dan in zijn werk zou moeten gaan. Voorts wordt de vraag ge steld of het de bedoeling van Duitschland is, deze geldpoli tiek na den oorlog voort te zetten. daar, in potlood neergekrabbeld, den naam Loucheur. Een onzichtbare macht opende de deur. Amsterdamsche bovenhuizen laten den bezoeker steeds eenigen tijd in het onzekere omtrent het uiterlijk hunner bewoners. Men ziet gewoonlijk slechts een groot aantal traptreden, een mandje aan een touw om boodschappen in te depo- neeren en een, eveneens aan een touw bungelende fiets, welke bij bij zonder nette menschen 's winters ge woonlijk met een wit laken is over trokken. Zoo was het ook hier in Linnaeusstraat 49, maar Bartelink kende dergelijke hoofdstedelijke bo venhuizén. Hij deed een paar stap pen in de riehting van de trap, zóó, dat hij degeen, die hem had open ge daan althans kon zien en informeer de naar meneer- Loucheur. Hoog boven hem zat een daghitje op haar hurken. Zelfs op dezen af stand was t ?ien, dat het wicht zijn bezoek niet welkom was. „Wie kan ik zeggen?" vroeg ze knorrig. „Bartelink!" De rechercheur vond geen enkele aanleiding zijn naam te verzwijgen. Deze zou meneer Lou cheur waarschijnlijk al even weinig zeggen .als Jansen of De Bruin. De gedienstige verdween en keer de'terug. „Of u maar boven wilt komen!" De rechercheur voldeed aan de wel in de overige wereld zal blijken te hebben afgedaan. Waarom zou de Staat (resp. de Centrale Bank) groote voorraden van een overigens vrij nutteloos goed aanhouden? De# enorme Anierikaansche goudvoor raden konden niet beletten, dat een grbot percentage der arbeidsbekwa- ine bevolking werkloos was, en dat de dcficitten van den- Staat hoe" lan ger hoe grooter afmetingen aanna men. Het Duitsche geld is door de Duit sche koopkracht gedekt, die beslo ten ligt in de Duitsche arbeids kracht en de aanwezigheid van belangrijke grondstoffen-bodem- voorraden. Nederland heeft een enorm arbeids-potenticel en heeft toch ook belangrijke bodemvoorra- den (b.v. steenkool, die nog niet ontgonnen is, klei voor de baksteen industrie, en niet te vergeten een uiterst waardevollen bodem voor akkerbouw, veeteelt en tuinbouw. Bovendien kan de Nederlandsche arbeidende bevolking veel meer voortbrengen dan voor eigen levens onderhoud noodig is en voor dat meerdere van elders noodzakelijke grondstoffen invoeren. Ieder arbeidsuur, dat productief wordt bésteed, schept koopkracht voor den betrokken arbeider. Tegen over die koopkracht kan een over eenkomstige hoeveelheid ruimiddel in circulatie worden gebracht. uitnoodiging en stond spoedig euiigszins buiten adem op den smallen overloop. Het hitje ging hem voor en klopte aan een deur, welke onmiddellijk geopend werd. Bartelink stond tegenover een cor rect' gekleeden jongeman, die hém ongeveer tot de schouders reikte; maar ondanks zijn geringe lengte t tch tusschen vele anderen moest opvallen door -.ijn êenigszins exoti sche uiterlijk. Zijn levendige bruine oogen, een zet., kort geknipte snor en het glad naar achteren gekamde glanzend zwarte haar wekten on middellijk het vermoeden, dat men met een Zuiderling te doen had. Met een hoffelijk gebaar wees hij zijn bezoeker een fauteuil bij het raam. „Neemt u plaats, meneer Harte- brink. Wat verschaft me het genoe gen?" „Bartelink", verbeterde de re chercheur. „Aha, meneer Bartelink; neemt u me niet kwalijk... Het schijnt een bijzondere eigenschap van m'n dienstmeisje te zijn om namen ver keerd over te brengen. Een beetje pijnlijk... 'k Za'. Voortaan m'n be zoekers zelf eerst nog eens naar hun naam moeten vragen... Meener Bartelink dus... Waarmee kan ik u van dienst zijn?" Wordt vervolgd. ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP T KOOPEN VAN -9 April t.m. 25 April 1942 21A brood 21B brood 21A vleesch 21B vleesch 21A aardap. 21B aardap. 4 rants brood of V2 rantsoen gebak 1 rantsoen vleesch of Vx rantsoen I v! waren 1% Kg. aardappeler Kg. aardappeler 19 April t.m. 16 Mei 1942 279-algem. 280 algem. 277. 281, 285. '289 algem. 4-09, 4-10 reserve 283 algem. 284 algem. 287 algem. 278,282,286, 290,294 alg. 21A t.m. 24A melk 21B t.m. 24B melk 1 Kg. >00 gram 250 gram '250 gram 250 gra.n, I00 gram 100 gram 3V? liter Wx liter 19 April t.m. 13 Juni 1942 288 algem. J '250 gram koffiesurrog. 12 April t.m. 20 April 1942 19 boter I rants. boter of of vet I margarine Bijzondere rantsoenen. 19 April t.m. 16 Mei 1942 291 algem. 1250 gram peulvruchten Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was senen een heid in tijdvak van één week 9 18 VJ4 2 V, 1*/s 3'/n v. 22 18 rants. 2»/, 2 rants 5'/4 3'/, kg kg in tijdvak van vier weken suiker 1 1 1 1 kg iam 500 500 500 500 gram bloem, brd of gebak 4 4 4 4 rants. rijst 500 ^ram peulvruchte 250 250 250 250 gram gort 250 250 250 250 gram vermicelli of 100 maïzena 100 100 100 gram kaas 500 500 500 500 gram melk 28 14 - - liter melk 7 7 liter in tijdvak van acht weken 250 250 250 250 Stem in tijdvak van dagen 1 1 rants. 250 250 250 grani GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 16 petroleum 07 K.F. brandst. 08 K.F. brandst. 272 algemeen I zeep I toiletzeep textiel (mannen geeft recht op 't koo- pen van 2 L. petro leum '1 eenh. [brandst. '2 eenh. (geen anthr.) 1 rantsoen zeep 75 gr. toi letzeep 80% 50 gram scheerzeep 1 Apr. 1942 div. data 1 ApM942 1 Apr. 1942 1 Jan. 1942 13 Juni 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 OPMERKINGEN: Niet meer geldig: Na Zat. 18 April: 19 Brood, Vleesch, Aardappelen; 257 t.m. 271 en 274 Algemeen; 16 t.m. 19 Melk; 3-01, 4-01 t.m. 4-03 Reserve; Na Dinsdag 20 April: 19 Boter en Vet. Verlengd: t.m. Donderdag 30 April: 211 Algemeen (Zeep); 228 Algemeen (Zeep); G Zeep, Toiletzeep; H Zeep, Toiletzeep; t.m. Zaterdag 26 April: 3-04, 4-04 Reserve (Sinaasappel). P\E „dekking" in de balans van L/ de Centrale Bankinstelling te genover' de uitgegeven bankbiljet ten bestaat dan uit wissels, getrok ken door een particuliere of over- heids-instelling, waarin een bepaal de hoeveelheid arbeidsprestatie is belichaamd. In Nederland functi oneert ons ruilmiddel toch ook, hoe wel het goud, dat zoogenaamd als dekking aanwezig i& buiten ons machtsbereik ligt, en wellicht nog slechts zeer gedeeltelijk aanwezig is. Indien alle Centrale Bankinstel lingen in de wereld eens afspraken, hun goud bij de Bank voor Interna tionale betalingen te Bazel te depo- nceren en deze. het besluit nam, dit goud diep in den grond te verber gen en het plotseling zou blijken, dat dit goud door onderaardsche in vloeden was weggevloeid, dan zou dit vermoedelijk .geenerlei invloed hebben op het functioneeren van de verschillende nationale geldsyste- men. Het goud zal hoogstens nog dienst kunnen doen om kleine on effenheden in de betalingsbalansen tusschen de verschillende landen tijdelijk te overbruggen. De mone taire rol vèn het goud is ongetwij feld slechts van ondergeschikte be- teekenis geworden. De oorzaak is meestal veel verouderde slijm, die op de borst .vastzit. Die slijm moet loskomen. Neem dan direct de sljjm- oplossende Abdijsiroop Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma AKKER's RADIOPROGRAMMA ZONDAG 10 APRIL. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het bocrzUn. 8.30 Gramofoonmuziek.. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 9.15 Nederlandsche orkesten (opn. en gr. pl. 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.46 Neerlands stem van het Oostfront. 12.00 B.N.O.: Nieuws berichten en populair actueel praatje; 12.15 Wognum's Zangkoor (opn.). 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Gerard van Krevelen en z(Jn orkest en soliste, afgewisseld met pianospel. 15.00 Luisterspel. 15.45 Gramo- foonmuziek. 16,55 Lehir-potpourrl. 17.00 Zon dagmiddagcabaret. 17.45 B.N.O.: Sportuit slagen en Oostlandpraatje. 18.00 Gramofoon- muziek. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gra mofoonmuzielc. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.10 Viool, cello en plano. 20.05 Gramofoon- muzlek. (Vanaf 20.15 alleen Voor d® Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 20.25 Zang met piano begeleiding. 21.00 Gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair overzicht, 22.10 Gramofoonmuzlek. 23.00—24 00 Dansmuziek (gr. pl.). Hilversum II. 301.r» m. 8.00 Gewijde muziek (opn. en gr. pl.). 8,30 Gramofoonmuzlek. 9.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 9.15 Voor de Jeugd.^9.45 Pianospel (gr. pl.). 10.00 Gewijds muziek. 10.30 8tudlodlenst. 11.45 Psalmen en geestelijke 'liederen. 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje. 12.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest (opn.). 12.45 Een soldaat spreekt tot de' Jeugd. 13.00 Gramofoonmuzlek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.20 Bchram- melkwartet en solist. 13.45 Gramofoonmuzlek. 14.00 Nederlandsche schrijvers spreken over eigenwerk. 14.20 Omroepsymphonie-orkest, soliste en gramofoonmufciek. 16.00 Germanen. aan de Wolga. 16.15 Jeugdconcert. 17.00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gramofoonmuziek. 17.30 Romantisch^ dichtkunst. 17.45 De Melo- disten en solist. 18.30 Een arbeider oordeelt het verleden, klankbeeld. 19.00 Gevraagde platen. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Militair weekoverzicht. 20.00 B.N.O.: Engelsche uitzen ding: „Dutch News Reel". Voor de Radio- Centrales: Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbindlhg met de studio beschikken. 20.15 Gevarieerd avondprogramma. 21,45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.0022.15 Gramofoonmuz. MAANDAG 20 APRIL, Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.15 Salonorkest (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Francis Keth. 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 12.40 Almanak. 12.45 B.NO.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Practische wenken aan boer en tuinder. 13.15 Pianovoordracht. 13.40 Gramofoonmuziek. 14.00 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoonmuzlek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Zang met pianobegeleiding. 16.45 Voor de Jeugd. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Theo TJden Masman en zijn dansorkest. 18.00 Land- mans Lust. 18.30 Orgelspel. 18.60 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.: Internationaal economisch praatje. 19.10 Rotterdamsch Phit"- harmonlsch Orkest, soliste en gramofoonmuz. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21.30 Gramofoonmuzlek. 21.45 p.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 U raadt wat wy draalen. 23.00— 24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 801.5 m. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.40 Aan de bron. 10.50 Orgel concert. 11.30 Reportage. 11.40 Zang met pianobegeleiding. 12.00 Klaas van Beeck en zyn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 Gerard van Krevelen #n zijn orkest en solist. 13.45 Gramofoonmuz. 14.00 Fluit, claveclmbel en gramófoonmuziek. 14.45 Gramofoonmuzlek. 15.45 Lulsterfllta 16.00 Otto Hendriks en zün orkest en Roe- meensch orkest Gregor Serban. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Viool en plano. 18.00 Het Groote Om roeporkest en solist. 18.30 Het nieuwe Socia lisme. 18.45 Het Groote Omroeporkest en solist. 19.15 Politiek weekpraatje. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den 'dag. 19.50 B.N.O.: Friesch praatje over actueele vragen. 20.00 Gramofoonmuzlek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Otto Hendriks èn zUn orkest. 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 Ensemble Joan Lancé en solisten (opn.). 21.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 22.00 Gewyde zang (gr. pl.). 22.05— 22.10 AvondwUdlng. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plaatsverv. van den Hoofdredacteur, Buitenland, Al8' Reportage en Streéknieuws Fred. Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2