Castella Een werker geen loonslaaf meer Dat lukt nooit ichuimende TANDPASTA BEKENDMAKING TWEEDE BEKENDMAKING Neen, AKKERTJE Mysteries rondom „Vredelust" De erfenis der pioniers knnnen de arbeiders zich thans waardig toonen Ernstige klacht van een districts- functionaris van het N.V.V. over sabotage door Ned. ambte naren. (Vervolg van pag. 1.) Is het echter niet anders dan zoet gefluit van den vogelaar, aldus ver volgde de heer Funcler zijn rede voor de functionarissen - van het N.V.V., als wij zoo spreken, zooals vaak wordt, gezegd? Spreekt dan met Duitsche soldaten of spreekt met hen, die in Duitschland ge werkt hebben. Dan zal men gene zen worden van zijn vooroordeel dat beide strijdende partijen straks bij den opbouw de arbeidskracht noo- dig hebben en den arbeider daarom reeds thans met schoone frazen lok ken, om in werkelijkheid voor de zooveelste maal in de geschiedenis den arbeider te verkoopen. Een Duitsche arbeider zal vertellen dat hij zich zijn leven niet meer kan voorstellen zonder het Arbeidsfront, dat hij nimmer verkocht of ver handeld/doch op alle manieren ge borgen js. Daarentegen zal, wan neer het EngelschAmerikaansche grootkapitaal overwint, er geen so ciale rechtvaardigheid meer zijn en de arbeiders zullen opnieuw degra- deeren tot een weerlooze massa. Men zal dan voorgoed geknecht i 'worden. Het N.V.V. zal nimmer meer de kracht hebben welke het voor 1940 had en thans heeft. Spreker, weet dat. het voor vele arbeiders niet gemakkelijk is het nieuwe te aanvaarden, het is echter zóó, wanneer de grond gedachte is eene van rein'idea lisme het verschil tusswien de socialisten van de oude en van de nieuwe school» steeds klei ner zal worden. Uitvoerig besprak dp. heer Funck-, Ier de vorming van de nieuwe be- drijfsgemeenschappen in Neder land, op de wijze zooals in ons blad, naar aanleiding van vroegere rede voeringen van hem én anderen reeds meermalen uiteengezet is. Gij, aldus besloot hij zijn met aandacht en instemming aangehoorde rede, hebt tot dusverre geleid en gij zult Het zwaard van den rlngruiter is te grof voor den ring. Het zal nooit door de ring-opening glijden. Zoo zjjn ook de groote schuimbellen van normale tandpasta's vele malen te grof voor de fijnte holten en groe ven van het gebit. Binnen glijden onmogelyk Alleen Castella Tandpasta vormt (onder den invloed van het speciale ingrediënt Perl don) schuimbelletjes. klein genoeg, om in iedere gebitsholte te dringen Castella Tandpasta verwer kelijkt het ideaal van de volledige mondversorging pBELMAHFMOÖtTJ ook verder leiden om bet ideaal dat de mensch recht heeft op ecu be-, tere samenleving te verwezenlijken. Gij zult blijven socialisten* dat be- teekcht: dienaar der-gemeenschap. Een erfenis hebt gij meegekregen van de pioniers van het socialisme. Gij zult uw kinderen hebben te be wijzen, dat hun roep ook in be wogen tijden als deze niet vergeefs is geweest! VRAGEN- De beer Luttgen, Social-Referent bij den Beauftragte des Reichskom- missars, beantwoordde verschillen de vragen uit de vergadering en be sprak de sociaal-ecopomische posi tie van de arbeiders in Duitschland. Hij wees er op, dat Europa-thans in het stadium van opbouw verkeert, en nog ^'eel oude begrippen zullen moetqn worden opgeruimd, voor be reikt Is wat men zich heeft voorge- stcld. Het deed spreker veel genoe gen in Noord-Holland zooveel goed-, willenden te vinden en hij roemde den geest in deze vergadering, waaruit zeker veel goeds geboren kan worden. Nadat een eenvoudige maaltijd was gebruikt, waarvoor, niettegen staande hij een bonloos karakter droeg, den hospes den 'heer Jn. Schenk uit het Noordhollandsch Koffiehuis een spontaan hoeratje werd gehraóht, sprak nog de heer Plas een rede uit, bedoeld als eer ste voor de te houden scholingsbij- j eenkomsten. Hij behandelde de ge schiedenis van het socialisme en de vakbeweging in ons land, gaf aan hoe het Plan van den Arbeid niet de oorzaak maar de gevolgen van den crisis bestreed, schetste hoe vroeger de arbeider-vrijgestelde vaak tot de dikke meneer met het boordje om werd,, die in de Twee de Kamer groote vrienden met den kapitalist was, om de'prettige stem ming niet te bederven en behandel de als tegenstelling de toestanden den in het Duitschland van heden. Spr. stelde zich op het standpunt dat in de geschiedenis een stelsel steeds naar een volk is toegegroeid, het ging zoo met het Marxisme, het zal zoo gaan met het nationaal socialisme. Ook dit stelsel zal zich in Nederland aanpassen aan de Nederlandsche geaardheid. Wan neer in Nederland na 10 Mei nog steeds 'de arbeider onvoldoende is beschermd, is dat de schuld van de kliek, welke nog zit op de' plaat sen waar zij niet hooren, de kliek welke saboteert. Het zal van den Ned. arbeider zelf afhangen wat zijn lot wordt, hij zal er voor moe ten strijden, want men kan toch niet van de Duitschers eischen da® zij ons een paradijs scheppen-zom der er zelf iete voor te doen. Neemt een voorbeeld aan u\y grooten vooi-- ganger Picter Jelles Troelstra, be sloot spr. zijn vlot betoog, die zijn weg.ging zonder concessies te' doen aan hen die rond om hem stonden hebt den móed de last op de schou ders te nemen, gedragen door uw socialistisch ideaal, een toestand te scheppen, zooals door u steeds is gedroomd. Een bittere klacht In zijn slotwoord uitte de voor zitter van deze vergadering, de heer Kraak, districtsleider te Den Hel der een serie bittere klachten over wat hij niet schroomde sabotage te noemen van Nederlandsche ambte naren tegen door het N.V.V. gepro pageerde maatregelen. Wanneer on danks alle pogingen het N.V.V. steeds bot ving, moest tenslotte een Duitsche instantie de wenschelijk- heid uiten, dat een zaak, welke veelal een ai'boiders, doch steeds ook een algemeen -belang betrof tot stand kwam. Het ging zoo met de hulp aan de vluchtelingen, de be kende huurkwestie, welke tenslotte hun oplossing vonden in 't bureau Vluchtelingenzorg, dat zeer goed werk heeft verricht. Het ging zoo met de thans gehalveerde reiskos ten voor geëvacueerden, het ging zoo met de 10 pet. gevarentoeslag voor de ambterfaren, welke in d,en Hélder blijven overnachten. Deze werd overal gegeven, doch in den Helder scheen dit niet te gaan. Steeds jzijn er nog menschen, al dus spr., die den nieuwen tijd niet begrijpen en henl daarom trachten tegen te houden, hoewel men toch heusch geen lid van de N.S.B. behoeft te zijn om niet altijd nafer de overzijde van de zee te kijken. Spr. troostte zich en de aanwezigen met de gedachte, dat het vroeger van den Commissaris-generaal voor de veiligheid over het verbod in zake het betreden van het strand en de duinen in de kuststrook tus- schen Den Helder en Hoek van Holland. Op grond van'par. 45 der veror dening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied in zake het handhaven van de "orde nr. 138/41 gelast ik het volgen de. f Par. 1. 1) Het betreden van het strand en van bouwwerken die zich zeewaarts bevinden van vast aangelegde stra ten (boulevards, promenades), we gen of huizen, als aanlegsteigers, havenhoofden, piei'en, beschoeiings muren e.d., alsmede het betreden van het duinterrein, dat door bor den als afgesloten gebied is ken baar gemaakt, is in de jkuststrook, die begrensd wordt in het Noorden door Den Helder (haven) en in het Züiden door Hoek van Holland (Nieuwe Waterweg) verboden. 2) De door" de vjeermacht aange wezen en door borden gekenmerkte gelegenheden tot baden met de rechtstreeks daarheen leidénde en door bordengekenmerkte wegen vallen niet onder het verbod van alinea 1. Par. 2. 1) Van het verbod van par. 1 zijn uitgezonderd .personen, die ir^ het bezit zijn van een bijzondere ver gunning, uitgereikt door de bevoeg de plaatselijke kommandantur. Dergelijke bijzondere vergunningen wordeix als regel slechts verstrekt aan 1. Personen die in het afgesloten gebied wonen, 2. Visschers, die ter uitoefening' van hun beroep het ^trand willen betreden. 2) yisschers, die in het bezit zijn Van een bewijs van vergunning overeenkomstig .de bepalingen van den marinehevelheubber, uitge-, vaardigd op grond van par. 5 der verordening' van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederland sche gebied over bijzondere maat regelen in zake de kustverdediging nr. 100/41, mogen de door de be- .voegde marine-instanties aangewe zen en 'in het afgesloten gebied gelegen havens ter uitoefening van hun beroep betreden. 3). De bijzondere vergunningen c-n bewijzen staan aan personen, die het vijftiende levensjaar vol eind hebben, slechts toe het afge sloten gebied te betreden, indien zij tevens in het bézit zijn van «en officieel bewijs, voorzien van een foto. Par. 3. s Indien men- zich aan deze veror dening niet houdt, begaat men een overtreding welke, voor zoover daar niet volgens andere bepalin gen een zwaardeere straf op staat, overeenkomstig de aan het begin vermelde bepalingen gestraft wordt met een hechtenis van maximurn 6 maanden en een boete van maxi mum duizend gulden of mét een van deze straffen. Par. 4. Deze bekendmaking treedt op 1 Mei 1942 in werking. 's-Gravenhage, 20 April 1942. De commissaris-generaal voor de Veiligheid: get. RAUTER, S.S.-Gruppenführer en luit.- generaal der politie. toch ook nooit goed was wat dë N.V.V.-bestuurders deden en de goe-gemeente steeds vertelde dat men slechts een baantje aanvaard de om er beter van te worden. En nu poemen velen ons weer „land verraders". En toch besloot de heer Kraak Wij gaan door, trots allés! (De heer Kraak deelde ons naar aanleiding =van de enkele regels, gisteren, in ons blad geschreven, mede, dat hij niet zoozeer de' plaatselijke ambtenaren heeft be doeld, als wel die in de hoogere regionen. Wij en met ons geloo- wij velen nemen hiervan graag nota. Tenslotte hebben ook de plaatselijke ambtenaren slechts uit t3 voerqn wat in Den rfaag wordt beschikt Red). van den Commissaris-generaal voor de veiligheid over bijzondere maat regelen in het afgesloten gebied van de Westfriesche eilanden en van de Nederlandsche kust in het gebied der Provincie Zeeland en de Provincie Znid Holland. Op grond van par. 45 der veror dening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied inzake het handhaven van de orde nr. 138/41 gelast ik het volgen de. Par. 1. In het afgesloten gebied, dat is vastgesteld in de bekendmaking van 7 Mei 1941, a) op de Westfriesche eilanden: Texel, Vlieland, Terschelling, Ame land, Schiermonnikoog, Siemons- sand, Boschplaat, Rottumerplaat en Rottumeroog, b) aan de Nederlandsche kust ten Zuiden van Hoek van Holland tot de Belgische grens en de in dit ge bied gelegen eilanden (provincie Zeeland en het Zuidelijke deel der provincie Zuid Holland, ten Zuid-Westen van de linie Nieuwe WaterwegOude Maas Doi'dtsche Kil, is het baden slechts verooiloofd op de door de weer macht aangewezen en door borden gekenmerkte openbare badgelegen- heden. Par. 2. Indien men zich aan deze veror dening niet houdt, begaat men een overtreding welke [voor zoover daar niet.volgens andere bepalin gen een zwaardere straf op staat,' overeenkomstig de aan het begin vermelde bepalingen gestraft wordt met een hechtenis van maximum 6 maanden en een boete van maxi mum duizend gulden of met een van deze straffen. Par. 3. Deze bekendmaking treedt op 1 Mei 1942 in werking. 's-Gravenhage, 20 April 1942. De commissaris-generaal voor de Veiligheid: get. RAUTER, S.S.-Gruppenführer en iuit.- generaal der politie. Italiaansch Weermachtbericht GROOTE BRANDEN OP .MALTA. EEN DUIKBOOT VERLOREN. ROME," 20 j^pril (Stefani): Het 688e weei-machtbericht luidt: Aan het front van Cyrcnaica af en toe contact tusschen voorposten. Vijandelijkeverkenningsafdeelin- gen werden gedwongen, zich terug te trekken. De 'Engelsche luchtmacht onder nam een nachtelijken aanval óp Benghasi. Er zijn geen menschen- levens verloren gegaan, noch werd schade van 'beteekenis aangericht Onze duikboot Bianchi is niet op haar basis teruggekeerd. Sterke luchtstrijdkrachten van de as hebben hevige aanvallen onder nomen op het eiland Malta. Oor- logsinstallaties, magazijnen, depots en luchtafweerstellingen werden hevig gebombardeerd. In het ge bied der doelen, waar zich herhaal delijk ontploffingen voordeden, bra ken hevige branden uit, die van de kust van Sicilië zichtbaar warén. Voorts wei*d een groot teantal vijan delijke vliegtuigen op den bega- nen grond vernield of beschadigd. %'aredagen^ Die kunnen voor vrouwen gepaard gaan met pijnen, clie echter met AKKER TJES dadeljjk verdwijnen! De Nederlandsche Pijnstiller 205. Alsjeblieft! Hij hield een stuk baard en de snor in handen. Er kwam een veel jonger gezicht te voorschijn en in plaats van aan doenlijke tranen te stoi-ten, siste de jeugdige grijsaard: Leelijke sa lamander, geef op mijn haard! De wereld in weinig woorden Engelschen schenden Portugeesche neutraliteit. Naar gisteren is be kend gemaakt is een Biïtsch oor logsschip de Portugeesche wateren bi n n en ge d ronge n om een klein Por- tugeesch vaartuig van 200 t., op weg van Lissabon naar Oporto, tot zin ken te brengen. Ernstig ongeluk in een zwavelmijn. Een ernstig ongeluk in de zwa- velmijn Casualidad in het Westen van Los Angeles, heeft tien arbei ders, als slachtoffers gevraagd. Door de slechte verbindingen zijn tot x\u toe slechts schaarsche belichten ontvangen over het ongeval, waar bij klaarblijkelijk een mijngang door een ontploffing vernietigd werd. Behalve tien dooden zijn ook een groot aantal gewonden aan de oppervlakte gebracht. De reddings werkzaamheden duren voorot. Onbillijke belastingdruk in Enge land. Een lezer \an de News Chronicle beklaagt zich over de sociale onbillijkheid van de Engel sche belas tingverdeeling. Hij schrijft, dat een kinderloos echt paar precies hetzelfde bedrag van 22 pond vrij van belasting heeft als een echtpaar met twee kipderen. Daardoor verkeeren degenen, die in het belang van Engeland kinderen gi'oot brengen, economisch zeer in het nadeel. De inzender vraagt ver bitterd, hoe dit feit te rijmen valt met de gelijkheid in het offer, die 'door de regeering wordt gepropa- Urugaysche diplomaten ln Lissa bon. In een special en trein zijn gisteravond 23 Urugaysche diplo maten en ondei'danen uit Italië in Lissabon aangekomen. Onder hen bevond zich de vroegere gezant van Urpgay in Rome. De Uruguayers die Dondei'dag uit Italië zijn ver trokken vei-klaren, dat zij op de ge- heele reis hoffelijk en voorkomend behandeld zijn. Zij zullen in Lissa bon wachten op hun collega's uit Duitschland. Chineesche stad door aardbeving vernield. Reuter meldt uit Tsjoen-' king, dat Szemao, een eei'tijds bloeiende stad in het Zuiden - der pi'ovincie Joennan, door een aantal aardbevi.igen, die op 26 December begonnen en nog niet geëindigd zijn, totaal vernield is. De hevigste aardschokken werden begin Jan. gevoeld. Alle inwoners hebben de stad verlaten. Opnieuw brand op de Normandië. Naar de Engelsche berichten dienst uit New York meldt, is op de Normandië, die in de haven van New York ligt, opnieuw brand uit gebroken als gevolg van éen kort sluiting. Volgens een ontvangen mededeeling van het Amerikaan- sche dep. van Marine, heeft men dezen brand aan boord van de Nór- rnandië spoedig onder controle-'kun- nen krijgen. Een brandweerman is zwaar gewond. De bovenbouw van het schip zou niet beschadigd zijn. Spaansche sinaasappelenuitvoer. De Spaansche uitvoer van sinaas appelen bedroeg in 1941 in totaal 290.000 ton ter waarde van 350 mib lioen pes. De gi'ootste afnemer was Duitscnland met 260.000 ton. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 36 „U hebt gelijk. Mr. van Opweeghen en jhr. Ubels hebben.mij vanmorgen bezocht. U bent de beide heeren waarschijnlijk gevolgd en het lijkt ■me daarom niet; al te gewaagd te veronderstellen, dat u een recher cheur bent. Waarom hebt u my dat eigenlijk niet direct gezegd?" Bartelink achtte het niet noodig deze vraag direct te beantwoorden. Ook hij aarzelde even en van deze gelegenheid maakte Loucheur ge- /bruik om te'vervolgen: „Dat.u van de politie was, zag ik direct. Politie- menschen onderscheiden zich nu een maal daarin van gewone stervelin gen, dat ze hun best doen om niet op te vallen. Bovendien hebben ze gewoonlijk iets zelfbewusts in hun optreden; het „ik ben van de poli tie" ligt ér meestal dik op..." Deze openhauÉigheid van zrjn gast heer ging Bartelink wel wat heel ver en hij had dan ook moeite zijn ontstemming te verbergen, toen hij spottend antwoordde: „Amateur detectives schijnen zich van andere menschen te onderscheiden door hun buitengewoon scherpen blik. Sher- lock Holmes zaliger zag immers al aan den vorm van de vingernagels, dat hij met een pianostemmer te doen had... Overigens, meneer Lou cheur, er is voor mij geen enkele reden om m'n beroep voor u te ver bergen; ik ben inderdaad van de po litie en het interesseert me te weten, wat de beide genoemde heeren bij u kwamen doen." „Het spjjt me, dat ik u ;daarover niet kan inlichten. U zult genoegen moeten nemen met de mededeeling, dat hun bezoek een persoonlijke aan gelegenheid betrof." „Kwamen zij uw hulp inroepen als particulier detective?" hield de re chercheur aan, maar de ander liet zich niet van zijn stuk brengen. „Ik begrijp uw nieuwsgierigheid volkomen, meneer Bartelink," zei hij, nog steeds met een glimlachje, dat den rechercheur begon te irri- teeren. „Ik heb de laatste dagen heel goed de blaclen gelezen en ik ben volkomen op de hoogte van -het feit, dat Zaterdagavond in de villa van mr. van Opweeghen een vreem deling van het leven is beroofd. U zult mij wel willen gelooven, als ik u zeg, dat deze misdaad ook mij in hooge mate interesseert..." „Kwamen zij u daarover raadple gen?" lichtte Bartelink zijn vraag van zooeven nader toe, maar in plaats van haar te beantwoorden, richtte than3 Loucheur zich met een verrassende vraag tot zjjn bezoeker: „Zou inspecteur Sanders onmid dellijk voor mij te spreken zijn?" Bartelink was niet alleen ver baasd, maar ook lichtelijk geërgerd. Hij voelde zich door dezen wensch van den ander om verder met den inspecteur te onderhandelen, geklei neerd en hij vermocht dat 'niet te verbergen. „U schijnt het dus met mij niet af te kunnen?!" „Zoo bedoel ik het niet. U moe' mijn verzoek niet direct als een be- leediging opvatten. De kwestie is deze, dat ik een vergunning van de politie noodig heb en daarvoor zal ik wél bij den inspecteur, misschien zelfs bij den hoofdcommissaris moe ten zijn." De rechercheur was tevreden met deze- verklaring. Op aanwijzig van zrjn gastheer stelde hij zich onmid dellijk telefonisch met inspecteur Sanders in verbinding, die direct op het verzoek inging. „Natuurlijk," zei hij, „breng hem hier!" Een half uur later stond de vreem deling, die zoo plotseling in de Vredelust-zaak was betrokken, te genover den inspecteur en in het eersté oogenblik, dat deze den man zag, flitste hem een gedachte door het hoofd: Dit is de onbekende be zoeker van café Schiller, dien Wils in een taxi heeft zien verdwijnen! De beschrijving, welke de reporter van den. man aan de leestafel, die zooveel belangstelling aan den dag legde voor het nieuws over den móórd, had gegeven, was geheel op dezen Loucheur van toepassing: vrij klein, donker uiterlijk, buitenlandsch type... Er was geen twijfel mogelijk. De man was du^ waarschijnlijk bij deze zaak betrokken... Sanders slaagde er in zijn verras sing te verbergen, toen hij zijn be zoeker een stoel wees en zelf ach ter zijn schrijftafel plaats nam. Bartelink gaf eeh kort resumé van hun besprekingen en Loucheur maakte van deze gelegenheid ge bruik het vertrek nauwkeurig in zich op te ne^ien. In schonk hij daarbij aandacht aan het* schrijf bureau van den inspecteur, waarbij zijn blik tenslotte gericht bleef op èen kaartsysteem en een paar aan- teekeningen op een blocnote, waarbij hij zijn naam ontdekte. Toen de rechercheur klaar was met zijn verhaal, nam h\j zelf on middellijk het woord. „In dat archief daar zult u mijn naam wel niet zjjn tegengekomen. Ik ben niet een van die bevoorrechten, die de bijzondere belangstelling van de politie genieten... Maar bij het bevolkingsbureau zal men u wel heb ben kunnen inlichten..." Hij zei het weer op zijn gewoneh spottenden toon, die Bartelink reeds bekend was, maar den inspecteur nog onaangenaam aandeed. „U schijnt hier nog niet zoo heel lang gevestigd te zrjn, meneer Lou cheur,V zei deze. „Als particulier de tective zult u het overigens kunnen billijken, dat wij aan vreemdelingen meer dan gewone aandacht schen ken. Tot dusver heeft uv> verblijf hier daar nog geen aanleiding toe gegeven, maar het zou kunnen zijn... hebt een vrij geheimzinnig be roep... Directeur van een recherche- en informatiebureau... Hebt u niets beters te doen?" .Wordt vervolgd. Tien jaar NS V* SOCIALE ARBEID VAN GROOT BELANG. De N.S.V., dé (National Socialiti- sche Volkswohlfahrt, herdenkt haar tienjarig bestaan. De N.S.V. is voort gekomen uit een instelling,'die zich vóór 1933 het lot van vervolgde en. gewonde leden der N.S.D.A.P. aan trok. Na de machtsovername is zij geworden tot een grootscheepsche organisatie/ die de lichamelijke en geestelijke gezondheid van het Duit-, sche volk op velerlei wijze behar tigt. Het werk der N.S.V; omvat de Winterhulp en de zorg voor moeder en kind als grondslag van een ge zond volk. In tweeërlei wijze ver schilt haar werk van dat der vroe- gere liefdadigheidsvei-eenigingen. De N.S.V. ziet haar taak niet in het geven van .geld, maar in de bevor- dei-ing der volksgezondheid in den ruimsten zin des woords. Boven dien richt zij zich niet tot de ge- bi-ekkige. associale elementen maar tot degenen, die zich wegens een. biologisch goeden aanleg tot waar devolle menschen zullen ontwikke len. Zestien milliocn leden telt de N.S.V. thans in Duitschland en an derhalf millioen vi*ijwillige mede werkers. Overeenkomstig Hitler's woord: „Duitschland, helpt u zelf", hebben zij in ruime mate bijgedragen tot de herrijzenis van het Duitsche volk. In Nederland tracht de Neder landsche volksdienst de beginselen waarop de N.S.V. gebouwd heeft op eigen wijze ingang te doen vinden. Een streven dat. gezien de in Duitschlajid bereikte resultaten, den steun van eiken Nederlander behoeft en verdient STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van 20 April zijn de hoofdprijzen der Staats loterij als volgt gevallen: f 1500 No.. 16692. f 1000 No. 14140. - f 400 No. 5254, 9138, 11370, 14461. f 200 No. 20750. f 100 No. 6903, 5151, 8053, 11692, 13859, 15787, 17134, 18187. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 32 APRIL. Hilversum I. 415.5 m. 8.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Orgelconcert (gr. pl.). 8,45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huisvrofcw. 9.20 Gramofoonmuzlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Orkest Malando en solist. 12.00 De Melodisten en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Lin>burgsche boeren op Llmburg- schen grond. 13.15 Zang en plano. 14.00 Roe- meensch Orkest Gregor Serban en gramofoon muziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Cello, piano en gramofoonmuzlek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Gramofoonmuzlek. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm Kwar tier. 17.45 Gramofoonmuzlek. 18.00 Vacantle- problemen. 18.15 Zang met pianobegeleiding. 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O Economisch praatje over den landbouw. 19.10 Gramofoonmuzlek. 19.30 „Ergens wordt een lied geboren", cabaretprogramma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Schrammelkwartet en soliste. 20.45 De familie de Boer. 'BI.00 Gerard van Krevelen en ztJn orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22 00 B.N.O.Politiek praatje. 22.10—21,00 Gramo foonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. 6.45—8.15 Zie Hilversum T, (7.30—7.40 Boks- les). 8.15 Gramofoonmuzlek. 9.00 Amusements orkest (opn.j. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang, piano en gramofoon muziek. 11.40 Gramofoonmuzlek. 12.00 .Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Omroeporkest en zang met pianobegeleiding. 14.15 Dit Neer- lands Gouwen. 14'.30 Verkorte opera „Turan- dot" (gr. pL). 16.00 Trio Jac. Baumens- Goossens en gramofoonmuziek. 16.50 Gramo foonmuziek. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B.NiO.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 „Contrasten" gevarieerd 'programma. 18.30 Van hujs tot huls. 18.45 Orgelconcert en gramofoonmuzlek. 19.00 Pianovooriracat. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Brabantsch praatje. 20.00 Arnhemsche Orkestvereniging en solist. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Oentrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken). 21.00 Als Je verre reizen doet, dan kan Je veel verhalen. 21.15 Arnhemsche Orkestvereniging! 2l'.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.00 Gramofoonmuzlek. 22.0522.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plaatsverv. van den Hoofdredacteur, Buitenland,- Alg. Reportage en Streeknieuws Fred. Groot, Sclu^gen. - Binncn- Innd en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, den Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2