PROBLEMEN VAN DEN DAG Bestrijding van werkloosheid Programma voor Zoodag n^AKKERTJE RADIOPROGRAMMA VERVANGING VAN JEUGDIGE, ONGEHUWDE ARBEIDERS MET HET OOG OP UITZENDING NAAR DUITSCHLAND. ET niet minder dan ruim 285000 geheel of gedeeltelijk niet-werkenden is Nederland dezen winter uitgekomen; dat wil zeggen, dat het totaal der ingeschreven werkloozen, der in de werkver ruiming geplaatsten en dergenen, die nog wel in het bedrijfsleven wa ren opgenomen, doch korter dan' normaal en voor een deel niet werkten, doch wachtgeld genoten, in de eerste maanden van dit jaar de 30(1000 dicht was genaderd. In,den. loop van dezen abnormaal strengen en langdurigen winter was het aan tal der bij de Arbeidsbureaux inge schreven werkzoekenden nl. geste gen tot niet minder dan ??5.Q0Ó, waarbij dan nog geteld moest wor den de zoogenaamde onzichtbare werkloosheid, met inbegrip van die tengevolge van seizoeninvloeden, alsmede het aangehouden personeel tïat zijn de menschen, voor wie ei genlijk geen werk meer was, maar die de wer'kgévers toch niet op •traat hebben willen zetten. Toen de ergste koude voorhij was, bleek er geleidelijk voor rond 100.000 man weer werk te zijn, doch bij de Arbeidsburequx zijn nog altijd een 107.000 werkzoekenden, met inbegrip van andere ondersteunden inge schreven, waarhij dan nog geteld moeten worden de 60.000 in de werk verruiming en 110.000 in de bedrij ven, die verkort of in het geheel niet werken. Het totaal der „nul uur", arbeiders bedraagt niet min der dan 50.000, Dit zijn cijfers welke op omstan digheden wijzen, welke een staats leiding, welke zich van haar verant woordelijkheid in sociaal en econo misch opzicht bewust is, niet mag laten voortbestaan. Aldus heeft de hoogst bevoegde Duitsche autoriteit (hier te lande op het gebied van do arbeidsbemiddeling, Arbêitspresi- dent Böning bet dezer dagen uitge drukt ip een voordracht welke hij op een der fttigelijksche perconfe renties heeft gehouden. Hij wees er op, dat de werkloosheidscijfers nog veel ongunstiger zoudfn zijn ge weest, wanneer niet van Duitsche zijde tal van opdrachten aan het Nederlandsche bedrijfsleven waren gegeven. Dank zij deze bestellingen is het Nederlandsche bedrijfsleven nog voor een belangrijk gedeelte overeind gebleven, in het belang zoowel van de patroons als van de arbeiders. De Nederlandsche en Duitsche instanties doen wat maar mogelijk is om alle werkloozen weer aan clen slag te doen komen, liet beste is natuurlijk den arbeid naar den mensch te brengen, maar het aantal opdrachten voor üuitsclie rekening dat in Nederland ge plaatst kan worden-is uiteraard niet onbeperkt, wordt immers bepaald door de transportmogelijkheden, de beschikbare industrieele capaciteit, de beschikbare hoeveelheden grond stoffen, steenkolen, clectrische ener gie enzoovoort. Is deze grens be reikt, dan is het- oowonblik aange broken, dat het sociaal en econo misch verantwoord is, het omge keerde te gaan doen, nl. den mensch over te brengen naar den arbeid. Dat wit dus zeggen, dat, .meer nog dan totdusver Nederlandsche arbei ders in Duifschland tewerkgesteld zullen moeten worden. Vanzelfspre kend. aldus President Böning. kon men zich hierbij niet bepalen tot de thans nog werkloos zijnden. Im mers hieronder zullen zich veelal ouderen bebinden en anderen, die niet direct geschikt geacht moeten worden voor con verhuizing, voor scheiding gcditreude langeren tijd van hun gezin. Degenen die door allerlei banden aan hun woonplaats gebonden zijn, moet men, als liet even anders kan, niet naar liet bui tenland sturen, tenzij ze zich vrij willig aanmelden. Neen, dan is hot veel meer.voor de hand liggend, so- ciaal-cthiscli veel verkieselijker, dat jonge, ongehuwde menschen tijde lijk elders te werk worden gesteld en dat hun plaatsen in de Neder landsche bedrijven worden ingeno men door ouderen, gehuwden, die thans werkloos zijn. Met het oog op deze interne ver schuiving zijn onlangs nieuwe ver ordeningen afgekondigd, is ook de arbeidsplicht ingevoerd, doch deze alleen voor de gevallen dat dwang noodzakelijk blijkt om tekortschie tend sociaal gevoel en inzicht te vervangen. De jonge arbeider, die het heel gewoon zou vinden dat een huisvader naar Duitschland zou gaan. en hij zelf rustig bij Moeder lliuis blijven, moest als het niet an ders wou, gedwongen kunnen wor den tot hetgeen zijn sociaal gevoel hem had moejèn zeggen, Men zegge niet, dat een dergelijke dienstplicht on-Nedcrlandsch zou zijn en dat aldus iemand gedwongen zou kunnen worden, werk te ver richten ten bate van de Duitsche oorlogsvoering, want dan had men ook moeten weigeren, in Nederland te werken in bedrijven met Duit sche opdrachten. Tenslotte gaat het met alles wat thans in do Éuropeo- sche ruimte gedaan wordt, vóór de verdediging en de voeding daarvan en dus tegen de vijanden van Duitschland. .Maar waar is de boer. die daarom nu zou weigeren, een koe te melken? Trouwens, tegenover eventueels vermeende gewetensbe zwaren staan veel grootere sociale en economische voordeelen, want door de actieve deelneming van Ne derlandsche arbeiders aan den ar beid voor het nieuwe Europa ko men we weer een stap nader tot UITWISSELING VAN LANDJEUGD Jfi HJb 8 Van de mogelijkheid om via de rmtw|selingl van platlelandsjonge- ren het. Duitsche landbouwbedrijf, speciaal het bedrijf in Uldenburg, Hannover, West falen, Rijnland of het Wéser-Emsgcbied te loeren ken nen, is een dankbaar gebruik ge maakt en reeds 23 April a.s. ver trekt de eerste groep deelnemers, na. gedurende een week een specia le c.ursus op de - hoerenscliool te Rijs te hebben meegemaakt. Een half jaar zullen deze jongens en meisjes opgenomen vyot$en in het gezin van een Duitgchcn boer en zoo grondig'met het werk, maar ook mot de organisatie van het Duitsclip platteland in kennis ko men. Zelfs bestaat de mogelijkheid om na afloop van dezen tijd ver lenging aan te vragen en na 'n va- canlic van hvee weken opnieuw naar Duitschland te gaan. Daar de Nederlandsche Land stand overtuigd is van hot groote nut van een dergelijke uitwisseling van boeren jongeren, heeft de afdee- ling „Landjeugd" bcslöten nog een tweede groep te vormen,t die in het begin van Mei zal vertrekken. Hoewel de voorwaarden tot deel name aan deze uitwisseling genoeg zaam bekend, mogen worden ge acht, laten wij hierbij in het kort nog eens de belangrijkste bepalin gen volgen. De uitgezonden ijoerenzoon of -dochter wordt opgenomen als eigen kind in het Duitsche .gezin en ont vangt eën inaandelijksch zakgeld van 15 a 20 R.M. (10 of 15 gulden). I Eenvoudige kleeding, zooals thuis gebruikelijk, is passend', ook werk kleding, de deelnemers moeten over de volgende "bescheiden he-, schikken: een bewijs van goed ge drag, een geldig paspoort, bewijs van Nederlanderschap of per soonsbewijs. Bij de aanmelding moeten drie goed gelijkende pasfoto's worden ingeleverd. De reiskosten worden alle vergoed. De leeftijd is voor meisjes pl.na. 17 jaar en ouder, voor jongens ongeveer 18 of 19 jaar. Aanmelding geschiedt op de daar voor bestemde aanvraagformulie ren verkrijgbaar bij de afd. 1 (Land jeugd) van den Nederlandschen Landstand, Zeestraat 71b, Den Haag. hetgeen ten deze het einddoel moet zijn, dat is de bevrijding ook van Nederland, van de plaag der werk loosheid. Alleen op deze wijze zal het mogelijk zijn, dat er tegen het einde van dit jaar in ons land geen werkloosheid meer heerscht. Dit te bereiken is wel ecnige offers waard, ook van de ondernemers, wanneer het zou blijken dat hun loonpost iets zal stijgen tengevolge van het hoger worden van het leeftijdsge middelde van hun personeel. Hoe wel hier dan weer tegenover ^faat dat men op oudere arbeiders meer kan rekenen en dat die meer er varing en overleg hebben. Verkoopverbod voor aardewerk verlengd Dls'i.ibutie wordt voorbereid. 's-Gravenhage, 23 April. De secr.-gcn. van het Dept van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het thans van kracht zijnde verbod tot- het koo- pen, verknopen en afleveren van thee-, tafel- en ontbijtserviezen en serviesgoed van aardewerk of por selein is verlengd tot en met 30 April 1942. Onder serviesgoed moet worden verstaan: platte borden, diepe bor den, dessertborden, ontbijtborden koppen met bijbelioorende schotels (oorgoed), losse koppen en komme tjes, gedekte schotels (dekschalen), vleoschschotcls (rond en ovaal), vischsehoiels (rond en ovaaD. soep terrines, sauskommen, saladehak- ken, zuurschalen* theepotten, koffie kannen, melk- en roomkannetjes, suikerpotten, botcrvloten, broodscha len, melkkannen, melkbekers, nestenschalen. Distributie. Na het vcrkoöpsverbod zal distri butie volgen. Het spreekt vanzelf dat daarbij allereerst diegenen in aanmerking komen, die nieuw aardwerk beslist noodig hebben. Dit zijn in de eerste plaats zij, die gaan trouwen, die voor een uitzet ook serviezen, koppen en schotels noodig hebben. De overheid zal doen wat zij kan om (leze men schen van het noodige te voorzien, doch 'ook hier kal vermoedelijk heel dikwijls aan speciale wenschen niet kunnen worden voldaan. Voor alle gezinnen met kleine kinderen zal bovendien gelegenheid bestaan eenig aardewerk te betrekken op nader aan te wijzen bonnen Pas daarna komen 'andere gegadigden in aanmerking. Voor hen wordt "echter ook eén distribulieregeling getroffen. GLASWERK. Glaswerk valt buiten de voorge nomen regeling. Hoewel met de •verschillende soorten ^glaswerk (huishoudelijk glaswerk, medicijn glas, verpakkingsglas, café- en ho telglas) eveneens uiterst zuinig dient te worden omgegaan, staat hiervoor een eigenlijke distributie volgens bonnen-systeem niet op het, program, daar het verbruik van huishoudelijk glaswerk belangrijk minder is dan dat van aardewerk. Wel kan terloops worden meege deeld, dat inmaakglazen en rubber- ringen hiervoor slechts op zeer be perkte schaal boschikbaar zullen zijn. 208. Dan zullen we allemaal zoon ding moeten hebben, meen de de vliegenier. Hoe maken we die gauw? Ze begonnen op aanwijzing van den kluizenaar langQ grassen te verzamelen en hadden gauw elk een arm vol. En nu? Éen landarbeider schrijft ons: Er zijn al vele weken verstreken sedert de opzegging van het con tract aangaande de loonen der landarbeiders en ^iet nieuwe ar beidsjaar is met ingang van 1 Maart reeds begonnen. Waarom zijn de loonen der landarbeiders nog niet vastgesteld, terwijl de prijzen dor akkerbouwproducten alreeds voor a.s. herfst zijn vastgesteld? In het blad van den Landstand van Vrijdag 13 Maart komt een lijst voor van akkerbouwproducten, waarvan de prijzen reeds zijn vast gesteld nog voor alles gezaaid is. Dat gaat dus merkelijk vlugger dan het vaststellen der loonen dat blijkbaar meer voeten in aarde heeft. Maar er slaat ook bij: Boer en arbeider hebben als erkenning van- volwaardigen arbeid ieder recht op een dienovereenkomstige beloo ning! Burgemeester Pluister roerde ook de trom op de vergadering van den Bond van Boerinnen door te' zeggen dat Z.E.A. weet, dat het le ven, vooral van den boerenarbeider hard is. Bovendien worden de ar beiders slecht betaald. En wilde dit verbeterd zicp. Voor de boeren werden de prijzen onmiddellijk vastgesteld van het te leveren vee, voor de Centrale. Door de scheurplicht krijgt iede- ren boerenarbeider meer arbeid, te verrichten en is boer en akkerbou wer! ANTWOORD: Het vaststellen van do prijzen der landbouwproducten vraagt steeds voorafgaande bespreking. Eerst als deze prijzen vaststaan, kan aan de vaststelling der loonen begonnen worden omdat, loonen en prijzen nu eenmaal nauw samen hangen. Op het oogenblik worden overal onder toezicht van-den Ne-- derlan'dschen Landstand besprekin gen gevoerd tufeschen werkgevers en werknemers over de loonen, zoo dat het zich laat aanzien dat hier omtrent ook spoedig resultaat zul len zijn verkregen. Italiaansch Weermachtbericht GROOTE VERLIEZEN DER BRITSCHE LUCHTMACHT. ROME, 23 Apr. Het Italiaan- sche weermachtbericht van heden luidt: In Cyrenaica de normale activi teit der patrouilles. Een vijandelijk vliegtuig, dat door ons afweervuur werd getroffen, stortte brandend neer. De luchtbombardementen op de militaire installaties van Malta zijn voortgezet. De Duitsche jagers hebben tijdens gevechten boven het eiland acht Spitfires en een Curtiss neergeschoten. Talrijke an dere toestellen werden op den grond vernield. In den afgeloopen nacht hebben Engelsche vliegtuigen ecnige bom men geworpen op Ragusa en nog maals óp Cotniso. Geen enkel slacht Offer onder de bevolking, schade van weinig belang te Comiso. Volgens latere berichten is de Britsche torpedobijotjager Havock. die in het weermachtbericht nr. 675 genoemd is, getorpedeerd en tot zinken gebracht door onze duikboot Aradam onder bevel van lt. ter zee Oscar Gran, die van een kruistocht terugkeerde. Hongersnood in Perzische stad. In de Iraansche stad Sjaroed aan den weg van Teheran naar Mesjcd heerscht groote hongersnood. Het blad Ittilanat meldt, dat tweeder de der inwoners aan den honger dood zijn prijsgegevMi. Sjaroed ligt in het bezettingsgellTed der bolsje wisten. Iloti&at Kampioenschap van Nederland. HeerenveenBlauw Wit. Eerste klasse. District H. 't Gooi vsv. District m. Wageningen— Quick (een gelijk spel brengt Quiek het kampioenschap), Enschede-- PEC, Hengelo—Tubantla (de verlie zer speelt degradatiewedstrijden), AGOVV—Enschedesche Boys, NEC— Heracles. District IV. - Longa—Eindhoven (een gelijk spel brengt Eindhoven het kampioenschap), Helmond Willem n, NO AD—Picus, Spek- holzerheideRoermond, BW MVV. District V. Velocltas—LSC, SneekHSC, LeeuwardenAchilles. Promotio-competitie 2e klasse. EmmenFrisia. 2e klasse A. WFO—ZFC, HBC Santpoort, HRCRCH, Alkm. BoysWest-Frisia, KFCAlcmaria. 8e klasse A. GVO—DTS, Hol- landiaZW, Succes KW, Se klasse B. KinheimHelder. 4e klasse A. SchagenOude- sluia, Alkmaar—Wierlngerwaard, Atlas—BKC. 4e klasse B. WWS(J bekar- spel, Sporters—St. George, Ar.dijk MFC. Res. 2e klasse A. HRC 2—OSV 2, WFC 2—Helder 2, HFC 2—Storm vogels 2, Ajax 3—De Kennemcrs 2. Wedstrijden in ons district 2e klasse A. HRC is al reeds afgezakt naar de voorlaatste plaats er slechts een eindspurt van gewel dige energie kan de zaak nog red den. Voor a.s. Zondag staat de wed strijd tegen RCH op het program-, ma en hoewel de Haarlemmers de kop hebben, achten we de roodjee toch weer niet kansloos. De Boys ontvangen West-Frisia, zoodat de kans op een zege voor de Alkmaar- d j is weggelegd. ZFC gaat naar Wormerveer om V'FC te "bekampen, wat weer één punt kan kosten. HBC kan Santpoort hebben en KFC misschien Alcmaria. •te klasse A. HollandlaZW gaat om het kampioenschap, alleen een geljjk spel .brengt nog geen be- Vraagt Uw Winkelier IC. KEG's Groothandel N.V. Zaandam slissing, hoewel de thuisclub dan de beste papieren heeft. DTS moet nog 2 punten verzamelen om de laatste plaats te ontloopen; tegen GVO uit kan er misschien één gehaald wor den. Succes heeft een klein kansje togen KW. Se klasse B. Helder besluit het sedaoen tegen Kinheim uit, waar van gewonnen kan worden. 4e klasse A. In afwachting van de wedstrijden tegen IVV en waar schijnlijk WW en Always Forward speelt Schagen Zondag tegen Oude- sluis, waarbij nog eens de laatste hand gelegd kan worden aan even tueels verbeteringen in spelwijze e.d. Alkmaar kan Wieringerwaard er "onder houden en BKC haalt de de punten wel uit Den Helder tegen Atlas. 46 klasse B. Een overwinning maakt WW kampioen en we geloo- ven niet dat Sjjbekarspel dat ver hinderen kan.. Sporters ontvangt St. George en Andflk MFC. Res. 2c klasse A. HRC 2 heeft nu een kans tegen OSV 2. Helder 2 wint wel in Wormerveer van WFC 2, terwijl Stormvogels 2 en Ajax 3 winnen, resp. van HFC 2 en Ken- nemers 2. Juist, nu lk uit moet t en geen ttyd heb voor den tandarts. Hindert WM niet. AKKERTJES ne- men de pijn direct weg mevrouw, maar morgen toch naar den tandarts. De Nederlandsche Pijnstiller FEUILLETON Mysteries rondom „V'redelust" lEen geval uil de praktijk van Inspecteur Sanders. lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 39 „Hebt u niet geïnformeerd, of zijn bagage is aangekomen?" vroeg Sanders, ditmaal ook met' een zoo ernstig gezicht, d-t de rechercheur bij het raam moeite had een glim lach te bedwingen. „Dat heb ik inderdaad gedaan, ja, maar die was al afgehaald!" „Ach kom!" nu-ende Sanders, „hoe is dat mogelijk, als uw vriend zelf niet in Amsterdam is aangekomen?" „Dat leek mij aanvankelijk ook een raadsel, maar tenslotte bestaat de mogelijkheid dat een onbevoegde zich daarvan heeft meestér ge maakt „Ja natuurlijk, de politie bijvoor beeld..." Beide mannen eken elkaar eenige oogenblikken strak aan.. Het was Sanders thans volkomen duidelijk, waar zijn bezoeker heen wilde en deze begreep op zijn beurt zeer wel, dat de inspecteur zijn bédoelingen doorzag. Laatstgenoemde maakte tenslotte een eind aan het' zwijgen door opnieuw op den Belg toe te treden en vlak tegenover hem op het schrijfbureau, plaats te nemen, terwijl hij opmerkte: „Laten we maar liever open kaart spelen, meneer Loucheur. U zou graag de bagage van den vermoorde zien. Welke mo tieven u daarvoor hebt, is mij op dit oogenblik nog niet duidelijk, maar daar zal ik misschien mettertijd wel achter komen. Er schijnt een bij zondere reden te zijn, welke u nood zaakt niet te laten blijken, dat u dezen man hier hij wees op de foto's, welke op de schrijftafel lagen kent, maar er moet u toch veel aan gelegen zijn iets meer over hem te weten te komen, want anders had u dit gevaarlijke spel zeker niet ge speeld! U bent een voortreffelijk co- mediant en u verstaat meesterlijk de kunst op innemende wijze te. liegen!" Loucheur mc.akte een korte bui ging. „Dank u," zei hij. „Dat is ten minste eindelgk eens een opmer king, waardoor een' particulier de tective zich gevleid kan voelen. Overigens, inspecteur, om nog even op die bagage terug te komen, het spijt me werkelijk, dat iemand de politie bij het in beslag nemen daar van vóór is geweest „Waaruit concludeert u dat?" vroeg Sanders, die stellig overtuigd was 2ich in deze niet bloot te heb ben gegeven. „Als de bagage zich inderdaad in het bezit van de politie bevond, zoudt u mij die wel hebben laten zien erin goed als de foto's van het -lijk, antwoordde de Belg met een welbe wust lachje. Hrj stond op en nam zijn hoed zal de heeren nu niet langer ophouden. U hebt waar schijnlijk meer te doen. Ik begrijp, volkomen, dat u zich als politiemen- schen bezwaarlijk kunt inlaten met een, dilettan* als ik. Maar als de heeren mij desondanks nog eens noodig mochten hebben u weet mijn adres!" Hij schreed statig, als een acteur, die het tooneel verlaat, naar dè deur, maar nog voor hij deze bereikt had, riep Saters hem terug; „Een oogenblik nog, meneer Loucheur. Bent u bereid ons te vertellen, wat u van de^zaak weet?" De Belg bleef staan en keerde zich om. Zijn houding was die van den triumfator. „Natuurlijk oen ik daartoe bereid, inspecteur, althans, voor zoover ik daarmee -niet in conflict kom met mijn plichten als particulier detec tive. Op het oogenblik kan ik u niets meer zeggen, maar «als het u de m.eite waard lijkt, zorgt u dan van avond om acht uur in villa Vrede- lust te zijn en-daar allen, die b(j den moord betrokken zyn, byeen te hebben. Het za' u niet moeilijk val len den heer Van Opweeghen te over tuigen, dat u een nieuw verhoor op de plaats van het misdrijf gewenscht voorkomt. Tot vanavond dus, mijne heeren". Het volgende oogenblik was hij verdwenen, de beide politiemep- scherr in de grootste verbazing ach ter latend. „Een zonderling mensch met zon derlinge methodes", zei Candera en Bartelink kon dit slechts zwijgend beamen. Onthullingen. De inspecteur liet er geen gras over groeien. He. voorstel van den Belg mocht dan zeer ongewoon zyn e" niet volkomen passen in het ka der van een nuchter politioneel on derzoek, het geval-Vredelust week in zoo menig opzicht af van andere moordzaken en bood' nog zooveel duistere punten, dat er alle reden bestond om ditmaal minder gebrui kelijke middelen te baat te nemen. Tenslotte zou het niet de eerste maal zijn, dat.de recherche van z.g. verklikkers gebruik maakte. Het moest trouwens nog blijken in hoe verre deze Loucheur een verklikker was. De man kon andere motieven hebben om de politie zyn diensten aan te bieden. Of de koffer, welke aan het Centraal station was af ge haald en waarop als kenteeken een L was aangebracht, misschien zijn eigendom was? Het vermoeden lag toch voor de hand, dat de vermoorde het regu bij zien had gehad. Of was hy alleen maar nieuwsgierig naar den inhoud en dacht hy, door de po litie rijn diensten aan te bieden, daarover iets meer te weten te ko men? Het was per saldo gemakke lijk genoeg om na te gaan of hij zelf getracht had den koffer in zijn be zit te krijgen. Hy droeg Bartelink op bij de ba gage afdeelin? van het Centraal station een onderzoek in te stellen of nog iemand, behalve de politie-en de man, die het regu had afge geven, naar de aankomst van den koffer had geïnformeerd. (Wordt vervolgd.) ZATERDAG 25 ^PRIL. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Oramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8 15 Brandende kwesties, causerie (opn.j. 8.30 Oramofoonmuz. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9.20 Gramofoonmuz. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor de vrouw. .11.20 Pianovoordracht. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nleuwa- en economische berichten. 13.00 De landstand aan het werk. 13.15 Amusements orkest en solisten. 14.00 Waarom leeren wij eigenlijk? 14,20 Na gedanen arbeid.... Muziek en vroolljkheld. 15.45 Orgelspel (gr. pl.l. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Cello en plano. 16.45 Om- roepkamerkoor. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Gramofoonmuz 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Gramofoon muzlek. 18.15 Het kwartier van den Arbeid. 18.30 Gramofoonmuzlek. 18,50 B.N.O.: Nieuws berichten. 19 00 B.N.O.: De wereldmeenlng utt den aether geplukt. 19.10 Gramofoonmuzlek. 19.15 Als lk 't voor 't zeggen had. 19.30 Bonte Avond. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales. die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Het Riele Quellr.g- kwartet en gramofoonmuzlek. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Militair week overzicht. 22.10 Gramofoonmuzlek. 23.00 24.00 Dansmuziek en zang (gr. pl.). Hilversum II. 801.5 m. 5.458.16 Zie Hilversum 8.15 Gramofoon muzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muzlek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 12.00 Planovoordracht, en zang met pianobegelei ding. 12.45 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 13.00 Ensemble Joan Lancé. 13,40 Voor de Jeugd. 14,00 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist. 14.45 De teelt van augurken, komkommers en eetbare pompoenen. 15.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest. 15.45 Een strijk orkest en het Flgura-kwartèt. 16.45 Van man tot man. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 17.30 Orgelspel. 18.00 „De radio brengt programma-overzicht. 18.15 Krontjongorkest van de Indische Club (gr. pl 18.30 De N 6.B. antwoordt. 18.45 De Melodisten en soliste. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Gronlngsch praatje. 20.00 Hier W A. Vanaf 20.15 alleen voor de Radlo-Oentrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 Gra mofoonmuzlek. 20.45 Bonte Avond. 21.30 Uit de werkplaatsen van onze beeldende kunste naars. 31.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Orgelconcert (gr. pl.). 22.05—22.10 Avond- wijdlng. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afw.) Plaatsverv. van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streeknieuws Fred. Groot, Behagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, don Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2