PIERRE LAVAL Predikbeurten 40 aardappeiselecteurs mannelijke of vrouwelijke kantoorbediende Een nette Werkster ROOSJES Vruchtboomea een knecht Marktberichten Alkmaar WAAROM IS DE N.V.D. OPGE RICHT EN WAT IS ZIJN DOEL? Deze vraag werd gisteravond be antwoord in een gloedvol betoog door den heer D. H. -Qucrner uit. Haarlem, propagandist van den N.V.D., in een door een 80-tal da mes en heeren bezochte vergade ring in liet hotel Proot te Alkmaar. Hij schetste den toestand op soci-1 aal terrein van vóór 10 Mei 1910:" er werkten 811G verecnigingon „in de liefdadigheid", op alle gebied, maar er kwam weinig tot stand, ook al doordat er zooveel aan den „strijkstok" bleef hanggn. De staat vulde de steunbedragen der vereeni gingen aan met... 85 pet.. Spr. stel de hiertegenover, dat Winterhulp alléén meer deed dan alle vcreeni- gingen samen, en dan werkte zij nog wel zonder overheidssteun, moest alles zelf bijeen scharrelen. Al die vereenigingen zijn thans op geheven en de Ned. Volksdienst. is er voor in de plaats gekomen. Ve len van de leiders der opgeheven organisaties vinden dat jammer en verklaren zich tegen don N.V.D., waarvoor zij allerlei bezwaren aan voeren, ook politieke en dat keurde spr. af, omdat op deze wijze de po litieke 'strijd wordt uitgevochten op de4ruggen van hen die geholpen moeten worden. De hulp aan W.II. en N.V.D. is zuiver vrijwillig en waar deze .or ganisaties steunen, geschiedi, dit zonder het voorheen zoo hoog ge roemde loketten-systeem. De buurt- schapshoofden, voorgelicht door de sociale werkers zijn de voornaam ste steunpilaren van den N.V.D. De hulp van den N.V.D. is speciaal •voor de gezonden, die zonder die hulp allicht voorgeschikt zouden zijn onder te gaan. En hiermee be doelde spr. niet alleen de kinde ren, maar ook cn vooral de moe ders. voor wie tehuizen worden in gericht, waar zij in vriendelijke omgeving op krachten kunnen ko men. Tijdens de afwezigheid van de moeder moet het gezin gehol pen worden door sociale werksters. Daarvoor wekte spr. vooral de jon gere vrouwen op. Spr. eindigde met te zeggen, dat het de bedoeling is om het mopie oude Ncderlandsche begrip van na buurschap weer in eere te herstel len, omdat daarbij als vanzelfspre kend hulp wordt geboden in alle mogelijke gevallen. Na een pauze werden verschillen de vragen beantwoord, waaruit doel en werkwijze van den N.V.D. nader bleken. BENOEMD. De Secr.-gen. van het Dep. van Justitio heeft benoemd tot ambte naar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in hel ar rondissement Alkmaar Mr. A. W. Holsteijn, waarnemend ambtenaar van liet O. M. bij de kantongerech ten in het arrondissement Dor drecht. INSTALLATIEPLECHTIGHEID BIJ DE RECHTBANK. Gistermorgen werden de nieuw benoemde substituut officier bij de Alkmaarsche rechtbank mr. Z. H. Feitsma, voorheen ambtenaar van het O. M. te Rotterdam, en de nieuwe plaatsvervangende rechters iri deze rechtbank, mr. C. P. Racen en mr. A. F. Kamp,' plechtig ge ïnstalleerd. De ^belangstelling voor deze plechtigheid van den kant der balie was zeer groot. Nadat de griffier, jhr. mr. dr. van de Brandeler de acte van beëdi ging had voorgelezen, ©n de officier mr. de Bruyes Tack, tot installatie van de drie functionarissen had gc- requireerd, ging de president, mr. Baron van Tuijll van Seroos'kcrken, tot de.installatie over. I-Iij richtte daarbij eenigo hartelijke woorden van welkom tot den substituut-offi cier de verzekering er aan toevoe gende, dat mr. Feitsma van de me dewerking der rechtbank verze kerd kon zijn. Ook de twee plv. rechters werden welkom geheet en. Door mr. C. A. de Groot werd bij ontstentenis van den deken der ba lie, den substituut officier'de verze kering gegeven, dat de balie hem met alle welwillendheid tegemoet zal treden. LAÏIMtMJK. ZELFBESCHERMING BIJ LUCHT; AANVALLEN. In „Concordia" te N'oordscliar- woude werd onder leiding van den burgemeester een bijeenkomst ge houden, waar nagenoeg, hot gchee- le blokpersoneel van de. zelfbe scherming tegenwoordig was. In zijn openingswoord doelde de burgemeester mede, dat het nood zakelijk is, aan de bevolking met betrekking tot de gevaren uit de lucht een zoo goed mogelijke voor lichting te geven. Hierna heeft de heer Verhaart een uiteenzetting gegeven over de. beteeken is van cle blokorganisatic (neerkomende op georganiseerde burenhulp), de taak van het blok. het noodzakelijke materiaal, de behandeling van brandbommen e.d. F.en goede luchtbescherming aldus de heer Verbaart slaat en valt mét de blokorganisatic. Dit moet de peiler zijn, waarop de luchthesëher ming rust, omdat de eerstgeboden hulpQje beste is. Daartoe moot ccli tér beschikt worden over goed per soneel, dat. weet hop het moet han delen en de beschikking heeft over hoewel eenvoudig voldoende materieel, als brandslangen, emmer spuiten, vuurzwenen. verhand kis ten e d DE MAN UIT HET VOLK VAN ADVOCAAT TOT REGEE- RINGSCHEF. piKRRK Laval is .een kind van het volk. Zijn .vader® was hotelier in Chateldon, een stoere Auvergnaat, zijn moeder®- had Zuidelijk bloed in de ade-8j ren. Van haar heeft hij het.;!» wonderlijk gelaat met het slui ke haar en de donkere teint, nog geaccentueerd ..door het eeuwige witte dasje. Ook in zijn innerlijk is iets raadselachtigs.KI Hij is naief en intelligent, be-1 decsd en zelfbewust, een een-1 Voudigo man, «maar ook een man, die zich in de wereld weet le bewegen. Zijn vader was een onbemiddeld man. maar de jonge Picrre .wilde vooruit in de wereld en leerde. Op school was hij de eerste in de klas en notabelen lieten hem op hun kosten studoeren. In Bayonne, in Dijon, waar hij den meestertitel behaalde en ten slotte ging hij naar' Parijs. In het vooroorlogsche Parijs be stonden voor een jong rechtsge leerde weinig vooruitzichten. Laval werd pro Deo-advocaat en zijn cliën ten waren de arbeiders uit de voor steden. De politiek trok .hem en natuurlijk werd de man. die zich uit eigen kracht opgewerkt had, radicaal-socialist en tevens pacifist. In 1914 koos zijn departement „notre Pierrot" in de Kamer. Daar leerde hij Briand kennen, zijn leermeester cn voorbeeld, hoewel hun politieke opvattingen later uiteengingen. Briand was het ook, die de lang zamerhand tot het conservatisme neigenden Laval ark onderstaats secretaris in het ministerie van Bui- fenlandsche Zaken haalde. Onder Tardieu werd hij minister van Ar beid en bleek-met zijn sociale ver zekering de armen niet vergeten te hebben. En in 1931 stond de eenvou dige man uit de Auvergne voor kor ten tijd als minister-president voor de-Kamer. Nog altijd sprak hij niet gemakkelijk, toonde weinig eerbied voor de parlementaire tradities. Maar hij was een man van gezag, die op soepele wijze of desnoods hardhandig wist te overtuigen. Na het drama te Marseille werd Laval wederom minisler-presidont. Reeds vielen de dreigende schadu wen van den oorlog over Europa en Frankrijk-. Verzoening en samen werking, desnoods tegen veler mee ning in eigen land. was het doel van Laval's reizen naar Italië, waar hij een vriend cn bewonderaar van Mussolini wordt, naar hot Genève van de Volkenbond. In dien tijd valt ook dat profetische woord: „Zonder een overeenkomst tusschen Ruifschland en Frankrijk is een vrede in Europa niet, denkbaar. Reeds vele malen heb ik dit gezegd en dit probleem moet opgelost wor den". Als vele profetische woorden echter vergeefs, want de overwin ning van het volksfront dwong La val tot heen gaan. VERZOENING en samenwerking in Europa is ook */.ijn doel, als hij na de catnstrophe aan het be roep, dat maarschalk Pétain op hem doet, gehoor geeft. Als vice- minist%r-president neemt Laval deel aan de historische ontmoeting tusschen Hitier en Pétain te Mon- toire, waar de grondslagen van Frankrljk's nieuwen koers werden gelegd. Kammaand later heeft een bespreking met rijksmaarschalk Goering plaats. Verguizing- is zijn deel. In eigen land cn nog heviger in de Angel- snksischè landen, waar men de po gingen tot vernieuwing in Frank rijk niet meer kan of wil begrijpen. Slechts „la douce Fraace", het Frankrijk van het amusementsle ven, de oude kasteelen en den wijn, kunnen Londen en Washington nog waardeeren. O.ok Laval wil dit Frankrijk behouden, maar zijn land en volk tevens naar eigen aard doen deelnemen aan de Eitropce- sche wedergeboorte. En daartoe moeten de ontaarde democratie, de corruptie, de leege wiegen verdwij nen en met Duitschland worden sa mengewerkt. Nog eenmaal weet echter het ver laden de overhand te krijgen: in December 1940 moet Laval onder geheimzinnige omstandigheden de regeering verlaten. „Een man van gisteren" mecnen sommigen, maar er zijn ook ingewijden die hem „den man van morgen" noemen Een persoonlijkheid als Laval laat zich niet verdringen. Toen enkele weken geleden herhaalde bespre kingen met Pétain gemeld werden, bleek Laval inderdaad de „man 'van morgen" te zullen worden. Met een machtsbevoegdheid, als vóór hem niemand in Frankrijk had be zeten, keerde hij in de regeering te rug. Zwaar is de verantwoordelijk heid, die op de schouders van den met de leiding der binnen- en bui- tenlandsche politiek belasten rege ringschef rust. De schouders echter, van een man. dife getoond heeft te gen vele moeilijkheden opgewassen te zijn en zijn wil te kunnen door zetten. JUTEZAKKEN. De Directeur van het Rijkstextiel- burcau maakt bekend, dat hij de ge deeltelijke dispensatie van bet in artikel Tbis der Jutebèschikking 1939 no. 2 neergelegde verbod tot het in voorraad of voorhanden hebben van jute, met ingang van .1 April 1942 heeft ingetrokken. In verband hiermede zijn degenen die jutezakken in voorraad hebben ook in de gevallen, dat het hoe veelheden betreft van 5000 stuks of minder verplicht een vergunning aan te- vragón bij het Rijkstextiel- bureau te Arnhem. Aan het verlee- nen van deze vergunning kunnen voorwaarden worden verboqden. Het niet.-nakomen van de ver plichting om genoemde vergunning aan te vragen kan tot gevolg heb ben, dat de goederen in beslag wor den genomen. Voor nndere Inlichtingen kan men zich wenden tot het Rijkste*- tielbureau, Sectie Jute, Will'ems- plein 5 te Arnhem. Deze uiteenzetting werd met be- apgstcaMin-g- gevolgch De burger meester heeft den heer Verhaart hartelijk bedankt voor zijn» heldere uiteenzetting en sprak de hoop uit, dat de aanwezigen hun kennis zul len uitdragen in het belang van de bevolking. OUDKARSPEL. „DE EENDRACHT" De tuinbouwvereeniging „De Een dracht" hield Donderdagavond een ledenvergadering in 't Huis de Bre- dcrode, o.l.v. den vice-voorz., den heer A. Swager, die mededeelde dat :1e voorzitter, de heer Jb. de Boer, wegens ziekte verhinderd is. De wn. voorz. riep in het bijzonder den oud-burgemeester van Oudkarspcl den heer Wïjnvelqt cn den. oud secretaris den heer A. Timmerman een hartelijk welkom toe. Na vaststelling der notulen werd medegedeeld, dat bijzondere toewij zingbonnen zijn aangevraagd voor kali. Men besloot den Noordermarkt- bond te verzoeken, nogmaals bij den Voed§ëlcommissaris aan te dringen op spoedige beschikbaar stelling van de bonnen. Men heeft de kunstmest noodig. De beschrijvingsbrief voor de alg verg. van den Noordermarktbond werd hierna behandeld. Het prae- advios op het voorstel van Noord- Scharwoude, om tvijzjging aan te brengen in de peen-30rteering. Het voorstel van „De Eendracht" om op verhooging van het bevvaar- loon in de laatste maanden van bet seizoen aan te. dringen, zal ge handhaafd' worden, besloot men na ëéiiige besprekingen, waarbij ver wondering werd uitgesproken over het prae-advies van het N.M.B.-be- stuur. Men was van meening, dat de ge middelde priis( welke de producten hebben^ opgebracht, beneden den berekenden gemiddelden liggen, zoodnt verhooging wel mogelijk is, zonder dat het meer geld behoeft te kosten dan wanneer de gemid delde kostprijs wel bereikt zou zijn. Ook het voorstel voor hot instel len Van een aanvoerregeling zal gehandhaafd worden. Er werden 10 manden onder de aanwezigen verloot. Tot afgevaardigden .naar de alge meen vergadering van den Noor dermarktbond werden de heeren O. Lanéediilc, J. Hink. J. van Hout. P.* Volkers, L. Kalverdijk, W. Bakker en K. Borst gekozen. In de rondvraag van den Noor dermarktbond zal worden aange drongen óp het verstrekken van een extra rantsoen' brood enz. voor de jongens van 15 lot 17 jaar. Die werken heel hard en eten ook veel! Naar den gang van zaken niet de klompen zal nog eens geïnformeerd worden. Oud-burgemeester WijnvcTcT sprak een hartelijk woord tot -de aanwe zigen en uitte de wénsch dat de voorzitter, de heer De Boer, spoedig hersteld mag. zijn. SINT PANCRAS. POLITIE. Verloren: Een muisvale Manches ter werkbroek. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud. „KRACHTVOER". Evenals in verschillende aïndepe gemeenten wordt in deze gemeente ook een begin gemaakt met de uit reiking van vitamine-C tabletten aan de kinderen der openbare en bijzondere scholen. EEN BOF. Naar vernomen wordt, zal aan de daartoe in aanmerking komenden via het Burgerlijk Armbestuur, hier ter plaatse z.g. padvindersschoenen tegen een zeer billijken prbs wor den verstrekt. DE NIEUWE TIJD. Bericht is ontvangen dat ambte naren van politie en brandvvéer tij dens hun dienst, speldjes en insig nes van de N.S.B. mogen dragen. Lord Beaverbrook bepleit tweede front een LISSABON, 24 April (A.N.P,) Naar de Britsche nieuwsdienst uit New York'meldt, heeft Lord Bea verbrook in een rede aan het jaar- lijksche diner van 't „Bureau of Advertising" een pleidooi gehouden voor het oprichten van een tweede front in West-Europa door Enge land. Hij putte zich uit in loftuigin- gen jegens de Sovjet-Unie en Stalln jegens de z.g. prestaties van het communisme. Vervolgens zeide hij. ervan overtuigd te zijn, dat de beste wijze van verdediging de aanval is. Naar mijn meening, aldus lord Bea verbrook, moet Engeland die tac tiek volgen en door een' aanval er gens aan de 3200 kilometer lange kustlijn, die thans door Duitschers bezet gehouden wordt, een tweede front in West-Europa openen. Lord Beaverbrook prees ook de „prestaties" van het. Britsche leger in de afgeloopen twee jaar. en de bekwaamheden „van onzen grooten leider mr. Curchill". Beverwijkscbe notaris veroordeeld e Lichte straf opgelegd. De Haarlemsche rechtbank, heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen notaris B. uit Beverwijk, vroeger té Schagen, die zich veertien dagen geleden te verantwoorden had. om dat hij een afschrift van een nota- ricelc acle betreffende den verkoop van huizen reeds ter registratie ran het kadaster te Haarlem had laten aanbieden op een tijdstip, dat de verkoop der huizen nog geen vol- Vereeniging van Huis vrouwen ontbonden Bestuursvoorstel aangeno men. Gistermiddag kwam de Nod. Ver. van Huisvrouwen in het Jaarbeurs gebouw in Utrecht in buitengewo ne algemeeno vergadering bijeen. Voor deze bijeenkomst waren uit alle deelen van het land afgevaar digden naar Utrecht gekomen. In stemmina^noest worden ge bracht het voorstel of de Vereeni ging onder de huidige omstandig heden haar werkzaamheden nog zal kunnen voortzetten of dat tot ontbinding zal moeten worden over gegaan. Uitvoerig heeft de presidente in haar inleiding op dit punt nagegaan welku overheidsmaatregelen het wezen en werk der vereeniging heb ben beïnvloed. Na maatregelen van lgcmeenen aard kwamen er, aldus spreekster, opdrachten die speciaal de vereeniging raakten. Vele afdee- lingsbesturen voelden zich vreemd tegenover dergelijke, niet door het eigen hoofdbestuur gegeven opdrachten, en de onrust, welke hierdoor in de verschillende afdee- lihgen ja ontstaan, leidde op den duur tot een zoo groot ledenverlies, dat de vereeniging thans nog slechts de helft van 't aantal leden telt van vorig" jaar. Vele afdeelingen legden het werk geheel neer. In totaal 35 hebben het hoofdbestuur gemeld, dat zij ervan afzagen v^ort te be staan De huisvrouw heeft meer dan genoeg- zorgen om haar gezin mo reel en materieel tot steun te zijn. zoodat zij ook niet altijd gelegen heid zal kunnen vinden om haar huis voor bijeenkomst 'e verlaten. De voorlichting is daarbij door of- ficieele en semi-officieele instanties ter had genomen en zij beschikten over veel uitgebreider deskundiger en financieel sterkere hulpbronnen dan de Ned.'Ver. voor Huisvrouwen Alles Tezamen heeft het hoofdbe stuur in zijn overtuiging gesterkt, dat het verstandig is in de huidige omstandigheden het vereenigings- werk niet langer voort te zetten. Onder deze omstandigheden stelt het Hoofdbestuur voor tot ontbin ding der vereeniging over te gaan. Aan het einde der debatten deel de de presidente nog mede dat de voornaamste reden waarom het hoofdbestuur met heOvoorstel tot opheffing was gekomtpi was gele gen in het feit, dat de vereeniging den steun mist van offlcieele in stanties. Hierna volgde de stemming, waar uit bleek, dat vrijwel alle afdeelin gen het voorstel van het hoofdbe stuur ondersteunden, zoodat met 121 tegen 19 stemmen het voorstel werd aangenomen. Behoudens goed keuring der autoriteiten zal dus de Ned. Ver. van Huisvrouwen ophou den te bestaan. dongen feit en de authentieke acte hierover dus nog niet verleden was. De Off. van Jifstitie had ter zake valschheid in geschrifte een maand gevangenisstraf, alsmede de" ontzet ting van verdachte uit het notaris ambt geëischt. In haar vonnis achtte de recht bank het ten laste gelegde bewezen. Zij veroordeelde den notaris tot één dag hechtenis met de bepaling dat verdachte in de gelegenheid wordt gesteld, binnen acht dagen een verzoek tot gratie in te dienen. ZONDAG 26 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. Kap- teyn. St. Maarten, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wichèh. Huisduinen, 12.15 en 1.45 Zondags school. Jullanadorp, voorm. 10.30 uur, de heer J. F. Grimm van Amster. dam. 2 uur Zondagsschool. Warmenhuizon, nam. 3 uur, Ds. Tuinstra, van Alkmaar. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer A. Kalis. VVlerlngerwaard, voorm. 11.45 uur. Zondagsschool. Nam. 3 uur, de heer A. Kalis, l-leerhnsowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Moov. Veenhuizen, geen dienst. Oude'Niedorp, nam. 3 u., Ds. Boelce Nieuwe Niedorp. geen dienst. Renigenburg en Petten, geen dienst St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur Ds. Vorstman. Heden overleed plot seling onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, Cornelis Dekker, Wedn. van Aagtje Bak, in den ouderdom van 73 jaar. T. SMITDekker. JAC. SMIT Jnz. T. M. DEKKERBos. en Kleinkinderen. Noordscharwoude, 23 April 1942. Spoorstraat 10. voor onmiddellijke indiensttre ding met loon en vrije kost en inwoning gezocht. Aanmelden Gewestelijk Ar beidsbureau Alkmaar en de bijkantoren Hoorn, Schagen, Medemblik en Enkhuizen. Voor direct gevraagd in het bezit van het diploma boekhouden. Genegen om be halve de boekhouding andere voorkomende werkzaamheden te verrichten, ör. onder lett. FE66 Bur. van dit blad. Gevraagd: alleen voor Zaterdag. Aanmel den b'J N.V. W.F.K., Land- bouwstraat, Schagen. Bureau voor AdmirrsKatie en Belastinszaken Tel. K 2267-302 - T61.K 2267 392 H. van ZUYLEN Hzn. Broek op Lanqendijk Spreekuur: elke werkdag van 9—11 uur en volg. afspraak. Medewerkers: le. een Candi- daat-Notaris; 2e. oen Rechts kundig Adviseur. Deskundige adviezen en bij stand inzake onderhoudsplicht ingevolge de Armenwet. Spreek uur: elke Zaterdagmiddag van 34 uur. Zij, die Pootuien besteld heb- bei, kennen ze afhalen. Tomatenp'anten met potk uit kunnen wij in groote getalen na half Mei levéren. Thans worden bestellingen aangenomen ook van Bloem kool- en Slaplanten voor begin Mei. Aanbevelend, COR ZEEMAN Tel. 288 - Wieringerwaard. Uit voorraad leverbaar: Bessenstruiken, Frambozen, Aardbeiplanten - Bloem-, Blad- en Dekheesters in groote sorteering. Vaste Planten en Dahlia's naar iedere keus. Aanbevelend, COR ZEEMAN Tel. 288 - Wieringerwaard. Gevraagd: pl.m. 16 jaar. N.V. DEUTEKOM, Noord, Schagen. Te koop: 10 a 15 bakken Schotsche Muizen, met spruit, maat 28-35, klasse A, bij J. de Groot. Basserweg B 6, Heerhu- gowaard (Z.). Te koop 25 bak Eerstelingen Poters, maat 2S-35, bij K. Evers, Hensbroekerweg, Hcerhugo- vvaard (Z.). Te koop: Mooie 4-jarige zwar te Oldenburger, beste draver, zeer mak en een beste Voetbal, bij P. Bas, Jn. Glijnisweg, Heer- hugowaard. Te koop: BI. Eig. Poters, in bak. kl, A 3ül40, bij Joh. Bos sen, Langereis, Nieuwe Niedorp Te koop: 35 bakken Koop- mans Blauwe, klasse A, 28-35 en 35-45, met spruit. 1800 kg. §lanke Eigenheimers, klasse A, waarvan 300 kg. in bakken 35-45 met spruit. Kl. Half, Schoorldam. Gevraagd: Een net Dagmeisje, Aanbiedingen bij P. G. Luth, Schagerweg B 91, Middenmeer. Gevraagd voor Aannemer GERRIT KONING te Schagen, Tel. 502, op zeer gunstige voorwaarden: enkele grondwerkers en een ploeg geroutineerde woningbouwmetselaars en opperlieden Uitzending terstond naar rustige streek. Aanneming door be middeling Gewestelijk Arbeids bureau Alkmaar en bijkantoren daarvan. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Oudkarspel, voorm. 10.30 uur, de heer C. A. Korndörffer. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, geen dienst. Dïrkshorn, nam. 3 uur, Ds. de Mooy. Aartswoud, nam. 2.30 uur, Ds. Kreb Spanbroek, voorm. 10.30 uur, Ds. Baudet. Oosterlanh, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Biemen. Jeugddienst. Slootdorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Meijer Drees. Middenmeer, nam. 2.30 uur, Ds. Meijer Drees. Koedijk, geen dienst. Zuidscharwoude, nam. 7 uur, Ds. Joh. P. van Mullem van Aker sloot. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, de heer J. Wieringa, Prop. van Amsterdam. Broek op Langendijk, geen dienst. Geref. Kerk. Schagen, vporm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulp prediker. Kolhorn, voórm. 10.30 uur en nam. 3.30 uur, Cand. A. Plaatsman, v. Noordwolde. Middenmeer, voorm. 10 u. en nam. 3 uur, Ds. Schaafsma. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Wieringerwerf, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. H. van Twillert. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Brcezand, voorm. 10 uur, Ds. van Kuiken, van Amstelveen. Be vestiging nieuwe leden. Nam. 3.30 uur, Ds. v. Kuiken. H. Avondmaal. Schagerbrug, "voorm. geen dienst. Nam. 2.30 uur (in de Ned. Herv. Kerk) de heer F. van Rossum. Nieuwe Niedorp (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 uur samenkomst. Schagerbrug, Dinsdagavond 8 uur. bijeenkomst, drr Chr. .Tongemannen" vereen, in het Evangelisaticgeb. Bergen (E.V. „Maranatha"). vm. 10.30 uur. Ds. B. J. C. Rijnders, van Amsterdam. The Star of Hope Mission. .Tulianndorp, nam. 4 uur, de heer A. de Vries van Den Heldor. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmntr (Doelenstr. 15), voorm. 10.15 en nam. 5.15 uur, Ds. Ruys. Handel even vlotter. De laatste weken was er in het gebruiksvee wel wat stroevere han del. Maar op de markt van gisteren kon men toch vooruitgang bespeu-. ren. De aanvoer was dan ook aar dig goed. De handel in kalfkceien was goed te noemen; hoogste no teering f 500. De gelde koeien kon den wij tot f 425 noteeren, deze handel vrij goed. In pinken was de handel matig, de hoogste noteering hiervan was f 250 Bij vorige mark ten vergeleken blijven de prijzen zeer vast. Voor de Centrale waren er 170 stuks aangevoerd, waaruit 70 stuks weidekoeien werden ge nomen, dat beteekent nog iets. Nog voor de centrale 55 pinken en 682 nuchtere kalveren en slechts 3 schapen. Wat de levering betreft de laatste weken voor schapen is on beduidend. De handel in fokkalve- ren ging wel, deze noteerden wij tot f 45 De aanvoer van weide- schapcn zonder lammeren neemt regelmatig toe^ Deze hnndel was ilm, tie hoogste >te noteering was kalr f 45. Naar goede melkgeiten is wel vraag, nu noteerden wij voor do beste f 70, klein goed vanaf f 2; biggen tot f 34, weer weinig aange voerd, handel aan den stuggen kant. Met de konijnen ging het niet zoo bijzonder wild. Kippen bij het oude. Wat het bezoek betreft, veel bezoek en aardig wat drukte op de straat. SCHAGEN, 22 April. Aanvoer: 102 geldekoeien (mage re) f 250425, 149 idem (vette) voor de Centrale, 30 kalfkoeien f 350— 500, 20 pinken f 140250, 49 idem voor de Centrale, 682 nuchtere kal veren voor de Centrale, 16 idem voor de tok f 3045, 3 vette scha pen voor de Centrale, 117 overhou- ders f 30—45, 17 bokken en geiten f 2—70, 5 biggen f 22.50—3i, 157 konijnen f 1.50—7, 5 kippen f 3.50. WARMENHUIZEN, 23 April. Aanvoer: 41.400 Kg. roode kool f 9.80, 68.100 Kg. Deensche witte kooj f 7 NOORDSCHARWOUDE. 23 April. 11530Q kg. ronde kool f7 80. 3400 kg. gel© kool f O.io; 283.400 kg. Deen sche witte kool f7. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Apr. 2G60 kg. peen f 3.80-45.20.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 3