Be rede van lier Castella Dat lukt nooit ichuitnende TANDPASTA Uoet&al Oe lucht roovers van Neen, AKKER TJE I (Vervolg van pag. - 1. Voor den afzonderlijken soldaat- zal, ook al mocht een dergelijke natuurramp zich herhalen, als ge volg van ervaring en krachtsin spanning niet meer een dergólijke toestand ontstaan als wij hebben beleefd. Daartoe verwacht ik overigens een en ander: dat de natie mij het recht geeft, overal, waar niet on voorwaardelijk in dienst van de groote taak, waarbij het gaat om bestaan of ondergang, wordt ge hoorzaamd en gehandeld, terstond in te grijpen en zelf te mogen handelen. Front erf vaderland, transport wezen, bestuur en justitie hebben slechts te gehoorzamen aan één enkele gedachte, namelijk het be halen van de overwinning. Ik verzóek derhalve de Duitsche Rijksdag om de uitdrukkelijke be vestiging, dat ik het wettige recht bezit een ieder tot vervulling van zijn plichten te nopen resp. dengc- ne, die zijn plichten naar mijn meening niet vervult, te veroordee len tot gewone vernietiging* of hem meedoogenloos uit ambt en functie te verwijderen, wie hij"' ook zij of welke verworven rechten hij moge bezitten. En wel juist daarom, om dat het onder millioenen slechts om enkelingen gaat. De Führer betoogde, dat in de zen tijd, waarin hij in maanden niet in staat was geweest het front als geheel verlof te geven, niemand een zoogenaamd „wclge- fundeerd recht*" op verlof bezit. Hijzelf had sinds 1Ö33 nog geen drie vrije dagen als verlof opge- eischt. Zoo verwachtte htj ook, dat de Duitsche justitie begreep, dat de nafie er niet was om harentwil, maar dat zij er was terwille van de natie. De Führer noemde eenige voorbeelden van onbegrijpe lijk milde vonissen tegen de ge meenste misdadigers in een tijd, dat tienduizenden brave Duitsche mannen móeten, sterven om aan het vaderland de vernietiging door het bolsjewisme te hesparen. Van nu af zou hij rechters, dié kennelijk het gebod van dit tijds gewricht niet inzagen, van hun ambt, ontheffen. Tot slot zei de de Führer: wij heb- De omvangrijke stier zal het obstakel van het nauwe hek nooit overwinnen. Zoo vor men de kleine holten van Uw gebit ook onoverwinbare ob stakels voor groote schuim- bellen van normale tandpasta. Daarom bevat Castella Tand pasta het speciale ingrediënt Perldon: duizenden schuim- belletjes worden gevormd, zóó klein, dat zrj in iedere minieme gebitsholte reini gend kunnen binnendringen! Holten,- die tot nog toe on bereikbaar bleven! Eindelijk 100°/o gebitsverzorging! lllll ZSO'K tlll D, PRODUCT! ben een geweldige winterslag achter ons. Het uur zal komen, dat de fronfcm zich weer uit hun verstarring zullen losmaken en dan moet de geschiedenis beslis^ sen, wie dezen winter heeft over wonnen: de aanvaller, die zijn menschenmassa idiootweg opoffer de, of de verdediger, die zich een voudig in zijn stellingen handhaaf de. Ik lees dezp weken voortdurend over de geweldige dreigementen van onze tegenstanders. De toe komst zal léren in hoeverre onze voorbereidingen voor het overwin nen van de gevaren voldoende zijn. De groote veldheeren van Enge land en Amerika jagen mij angst noch schrik aan. Mocht in Engeland de gedachte vasten voet krijgen, de luchtoorlog tegen de burgerbevolking met nieu we middelen voort te zetten, dan wil ik roods nu ten overstaan van de geheelc wereld het volgende vaststellen: De heer Churchill is in Mei 1940 met dezen oorlog begonnen. Ik heb vier maanden lang gewaarschuwd en gewacht. Toen kwam de tijd, dat ik gedwongen was te handelen. Degene die alleen verantwoordelijk is voor dit soort strijd, begon toen te jammeren. Ook thans is mijn wachten geen zwakheid. Moge deze man niet weer klagen en janken, als ik mij nn gedwon gen zal zien, een antwoord te ge ven, dat zeer veel leed over zijn eigen volk zal brengen. Ik zal van nu aan weer slag om slag vergel den, tot deze misdadiger valt en zijn werk bezwijkt. Als ik het oog richt op de wereld, die wij belichamen, en op alle man nen met wie ik geluk heb in vriend schap of bondgenootschap te ver- keeren, als ik voorts blik op de schaar van mijn politieke leiders in Duitschland, op mijn Rijksmaar schalk, de veldmaasschalken en admiraals en kolonel-generaals en de talrijke andere aanvoerders aan de fronten, dan zie ik met het grootste vertrouwen oen toekomst tegemoet, waarin geen potsema kers, doch manne'n. de geschie denis zullen maken De strijd in het Oosten zal wor den. voortgezet. De bolsjewistische kolos zal door ons worden gesla gen, tot hij verbrijzeld is. Tegen Engeland zqlf echter komt voor- loopig het Duitsche onderzeewapen steeds meer in het geweer. De heer Churchill heeft reeds in den herfst van 1939 het Engelscho volk verze kerd, dat hij het duikbootgevaar meester geworden was. Nu wil ik hem vandaag verzekeren, dat dit gevaar nog eerder hèm meester zal worden. Al bazelt de Britsch-Amerikaan- sche pers ook elke week over nieu we uitvindingen, die zullen leiden tot dexreddelooze vernietiging van de duikbooten, i9 dit evenmin nieuw als het omgekeerd ook niet hieuw is, dat de Duitschers en onze bondgenoóten hun duikbooten en haar bewapening fan jaar tot jaar verbeteren. Wat de Duitsche marine ondanks haar numerieke kleinheid heeft ge daan overtreft verre wat onze zoo- Veel groote re marine in den wereld oorlog in staat was te presteeren. In antwoord op de dronkemans bewering van Churchill in den herfst van 1939 over het einde der Duitsche duikbooten, kan ik hem slechts verzekeren, dat haar aantal in vast tempo van maanch tot maand toeneemt en dat dit thans reeds het grootste aantal onder zeeërs uit den^vereldoorlog ver ach ter zich heeft gelaten. Als de Italiaansch—Duitsche sa menwerking in de Middellandsche Zee heeft geleid tot een steeds^nau- were kameraadschap en tot steeds, grooter succes, dan zal de samen werking van Duitschland met Ita lië en de overige bondgenooten ook op andere oorlogstooneelen geen minder groote resultaten aan den dag leggen. Dat de uittarting van Japan tot deelneming aan dezen oorlog ove rigens wel de stompzinnigste, dom ste daad van onze tegenstanders is geweesl, js reeds in weinige maan den bewezen door den heldhaftigen strijd van dit volk. Wij Duitschers hebben in deze worsteling om be staan of ondergang alleen maar al- DE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN VCOR ZONDAG A.S. Het programma voor de' kam pioenswedstrijden voetbal voor Zondag 3 Mfei. luidt als volgt:- Den Haag: A.D.Ö.'Heerenveen: Amsterdam Blauw-Wit—Eind hoven. K.F.C.ALCMARIA V. 4—2. Alcmaria boekte na de hervatting van het seizoen haar eerste neder laag. Na afloop was de ploeg niet tevreden over het resultaat. Voor de rust speelde K.F.C. met, den wind in den rug en wist een^ekere veldmeerdërheid aan den dag te leggen, die in een viertal doelpun ten tot uitdrukking werd gebracht. Het waren niet wat men noemt fraaie doelpunten en het eerste was naar de meening van velen buiten spel. Echter, K.F.C. leidde met half time mét 4—0. 1 In de tweede helft waren de bord jes verhangen. Van Meené opende cle score voor Alcmaria, later volg de er een van Wit, die met Godviiet en Mulder inviel, dat werd afge keurd. Kort voor ftet einde voegde Venema. er nog een aan toe. Daar bij bleef het. Zoodat de slotsland was 42 in het nadeel der withern- den. ALKMAAR—WIERINGERWAARD 2—4, Het begin van den wedstrijd was geheel voor Wieringerwaard, dat voor de rust met den krachtigea wind in den rug speelde. De bezoe kers maakten van hun overwicht gebruik door de score te openen en deze geleidelijk aan op te voeren tot 3—0. Rcèds .zag het er naar uit, dat de Allernaardere met een blanco achterstand de thee zouden gaan nuttigen, toen ze op het nippertje een minuut vóór half-time de eer van de eerste' speelhelft wisten te redden. Na de hervatting kregen de gas ten den stormwind tegen en het ge volg was, dat nu de gastheeren een zeker veldoverwicht konden de- monstreeren. Na circa 8 minuten brachten ze dit in 'clcn stand tot uitdrukking. Het werd 32. Daar bij echter bleef het.. De tijd ver streek. Een gelijk spel bleef echter tot het laatst tot goede mogelijkhe den beliooren. Totdat kort voor het einde Wieringerwaard voor de vier de maal doelpuntte en daarmee de overwinning zeker stelde. SUCCES—K.V.V., 1—1. K.V.V. heeft het ecne puntje niet cadeau gegeven en cle uitslag 1—1 is zeker niet in het nadeel der Suc- cessers, die het na een goede eer ste helft, na de rust leelijk lieten liggen. Het eigenaardige feit deed zich voor, dat het windvoordeel eer feen nadeel bleek te zijn, \yant dat in de le helft tegen den wind op tornde, had het beste spel en kreeg goede .kansen. De gasten maakten" het de achterhoede van Succes da nig lastig met hun door den wind gedreven aanvallen, maar telkens kon tijdig het gevaar worden be zworen. Zoo bleef het tot de rust. 0-0. Na de rust deelde juist K.V.V. de lakens uit. De Succes-voorhoede kwam slechts weinig tot den aan val. Toen K.V.V. na een der keuri ge aanvallen ongeveer een kwar tier voor het einde de leiding nam. zag het er duister voor de thuis club uit. Eerst«nu kwam Succes los. De aanvallen werden talrijker .en eenmaal werd door een back van cle handen gebruik gemaakt. Rij kers zette de penalty keurig in eern doelpunt om (11), waarna geen der partijen zich tot verdere groote *iaden liet verieiden. ALKM. BOYS SLAAN W. FRISIA. Het zag er^duister uit voor de geblokte Allcmaarders, toen reeds een zestal minuten na het begin van deze Voor beide elftallen zoo belangrijke wedstrijd, de rechtsbin nen van West Frisia, Stelling, cle heele Boys verdediging aan zijn schoen lapte en op uitstekende wij ze aan zijn ver. de leiding gaf. De Boys speelden met ,den wind in den rug, wat niet wegnam, dat W. Frisia ons eevaarliiker leek en ze ker beter voètbal liet zien. Gedurende het laa*tste kwartier zetten de Boys al op al om voor de rust althans een gelijk spel te for ceeren. Dit lukte op het nippertje toen even voor half-time de W F. doelman weliswaar wist te redden doch corner moest werken. Deze les te winnen. Want het verliezen van dezen oorlog zal in elk geval ons einde zijn. Het barbarendom uit Midden-Azië zal over Europa ko men als in den tijd der Huqnen of van de Mongolentochtën. Niemand weet dit beter dan de Duitsche soldaat en de met hem verbonden naties, die aan het front het wezen der bolsjewistische be vrijding van de menschheid hebben leeren kennen? Engeland kan in dezen oorlog niets wihnen. Het zal verliezen en dan zal wellicht in zijn geschiede- his het inzicht baanbreken, dat men het lot van volkeren en staten niet jnoet toevertrouwen aan cyni sche drinkers of aan- geesteszieken. In dezen oorlog zal de waarheid zegevieren. Zij staat aap onze zij de. Dat de Voorzienigheid mij heeft uitverkoren om in zulk een grooten tijd het Duitsche volk te mogen lei den, is mijn eenige trots. Mijn naam en mijn leven wil ik onvoorwaar delijk verbinden aan zijn lot. Ik heb tot den Almachtige geen andere be de te richten dap ons in cle toe komst evenzeer te zegenen als in het verleden en. mij zoolang het le ven te laten als in zijn oogen noo- dig is voor den beslissenden strijd van het Duitsche volk. Installatie heemraden Waterschap Wieringermeer (Vervolg van pag. 1) ANDERE SPREKERS. Van de aanwezigen, onder wie wij opmerk ten de bestuursraden Felhoen Kraal en Saai, Ir. Smeding namens den secretaris-generaal van het Departement van Waterstaat, Ir. Mon liemius, namens „Zui derzeewerken", Ir. Tlio- m.ese, hoofdingenieur- directeur van de Prov. Waterstaat, burgemees ter Loggers, den ge meentesecretaris den heer Blaauboer, den heer Aris Saai, dorps- ooerenleider, de heeren Commandeur en Boers- ma namens de vereeni- ging van Noordholland- sche Waterschappen, - voerden de heeren Sme ding en Loggers het woord. II*. Smeding meende te mogen zeggen dat den bestuurders van 't heemraadschap een schoone polder in han den wordt gesteld, en dat het bestuur daarom een moeilijke doch dank bare taak wacht. Den heer Ovinge kennende achtte spr. het vertrou wen, dat de overheid in zijn persoon stelt alles-', zins gerechtvaardigd. Dè heer Loggers, spre kende namens cle heem raden schetste hoe het heemraadschap de Wie ringermeer een andere ontwikkeling heeft ge had als de waterschap pen uit het oude land. Het* dankt zijn ontstaan ,niet aan geineenschap- pelijken strijd van boe ren, die sinds onheuglijke tijden dezen polder bewonen, doch aan de afsluiting der inpolderingswerk- .fcaamheden door de heele Neder- landsche volksgemeenschap onder nomen en ten uitvoer gebracht. Als gevolg daarvan is een waterschap ontstaan dat van Ven aanvang af goed is ingericht en beschikt over deskundig personeel. Spr twijfel de niet aan de medewerking der landbouwers, omdat zij groot be lang hebben bij het keeren van het water en het verheugde spr. dat bij de samenstelling van het bestuur ook om de boeren was gedacht. Mo ge uit dit Heemraadschap, aldus HÜITIKA 210. Vooral Piet zag er met zijn lange baard als een vogelver schrikker uit. Het ding hins^ bijna op zijn knieën. Parmantig draaide corner werd goed genomen en vrij. onverwacht was cle stand 11. In de tweede helft pakte W. Fri sia, nu voor den wind spelende, stevig aan. Wat niet wegnam, dat Appel na omstreeks 10 minutpn spelens op uitstekende wijze aan zijn club de leiding gaf. Dit feit scheen cle Boys ploeg te bezielen, er volgde een periode van enorm aanpakken der geblokten, die ge heel de leiding namen Gedoelpunt werd er echter niet. Weliswaar daalde het e!ati later weer wat, .maar de gasten waren er uit en ze bleven er uit. Ze begonn n te krummelen en de Boys bleven tot liet eind toe ed besten. Goals kwa men er niet meer, zóodat de Boys het genoegen smaalden de zege uit liet vuur te hebben gesleept. hij zijn snor overeind, tot de scher pe punten bij zijn oren reikten. Zie zoo, nu zijn we tenminste oneetbaar se worden. verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche le hoofdpijn (migraine) meer met AKKERTJES in huis. De Nederlandsche Pijnsfillei aix &eep TEGEN VERMOEIDE HUID <t De delicate geur van Lux Toilet Zeep is nog niet vergeten, even min als de zuivere, witte kleur, die bij gebrek aan de noodige grondstoffen voorloopig niet meer te bereiken is. Voor een vermoeide huid was Lux Toilet Zeep onovertrefbaar. Door dit alles zal U Lux Toilet Zeep ROME, 27 April. Het Italiaan- sche weermachtbericht van heden luidt als volgt: Aan weerskanten activiteit van. artillerie en verkenners aan bepaal de deelen van het front van Cyre- naica. Tijdens geèlaagde aanvals- operaties tegen vijandelijke vlieg velden voerde de Duitsche fucht- f macht zegevierende gevechten met den vijand, die acht machines van Ariierikaansch type verloor. Andere vliegtuigen werden op den bcganen grond door machinegeweervuur zwaar beschadigd4 Massale bomaanvallen van cle Duitsche luchtmacht veroorzaakten uitgestrekte branden en hevige ont ploffingen in de als doel gestelde objecten van Malta. Stellingen luchtboelgeschut werden tot zwij gen gebracht. In luchtgevechten werden vier Engelsche toestellen vernield en vier andere ójmstig ge havend. In den afgeloopen i^acht hebben twee Britsche vliegtuigen enkele bommen latcp vallen in de omge ving van Catania. Er vielen geen slachtoffers en-er wordt geen mel ding gemaakt van schade. Een Hur- ricahe werd door het luchtdoelge- schut brandend neergehaald. DEZE BEROEMDE ARTIKELEN BLIJVEN IN HAAR GEDACHTEN LEVER S ZEEP MAATSCHAPPIJ N.V. eindigde spr. in den loop der jaren toch èen echte Hollandsche polder groeien, d.w.z. een polder, gedragen door het medeleven en de medear beid van een krachtigen boeren stand zich bewust van zijn plaats en taak in onze volksgemeenschap. Nadat was medegedeeld dat dó Beauftragte van den Rijkscommis saris bericht van verhindering had gezonden en gclukwenschen waren ingekomen van het Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier, werd het officieele gedeelte geslo ten en bleef men onder het genot van een verversching no& eenige oogenblikken tiijeen. FEUILLETON. Mysteries rondom „Vredelust" lEen geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. 42 „U ziet dus," zoo besloot Van Op- weeghen zijn ^verhaal, dat er geen reden is voor een strafrechtelijke vervolging. Ik blijf er u borg voor, dat deze zaak in orde komt, inspec teur en ik verzoek u daarom nog maals dringend mijn mededeelingen als strikt vert. ouwelijk te willen* be schouwen." „Wanneer deze kwestie geheel op zichzelf staat," antwoordde Sanders voorzichtig, „wil ik u gaarne belo ven, datuw onthullingen mij voor loopig geen aanleiding zullen gevfen tot een politioneel onderzoek, maar acht u ue mogelijkheid uitgesloten, dat de moord in üw villa met een en ander verband houdt?" Van Oprweeghen aarzelde even. Ein delijk zei hij: „Met zekerheid kan ik u daaromtrent natuurlijk niets mee- deelen, maar ik zou niet weten wat jhr. Ubels er toe zou hebbeh kunnen brengen om op een oogenblik, dat de zaak reeds vrgwel gefègeld was, zijn geweten .og te belasten met een moord. Zoo goed als u, heb ook ik een oogenblik aan de mogelijkheid gedacht, dat hij den dader zou kun nen zjjn en ik heb hem daarom voor zichtig gepolst. FT toonde zich ech ter even verbaasd over dit misdrijf als ik en al moge hrj het dan vroe ger wel eens met zijn geweten op een accoordje hebben gegooid, zoo'n comediant lijkt hij mij niet, dat hij deze verwonde: ing_ zou hebben kun nen veinzen." Sanders was daar niet zoo stellig van overtuigd als zijn bezoeker; een jarenlange ervaring bij^ de politie had hem ten aanzien van de oprechtheid van het menschdom en vooral van hen, die zich met duistere zaken be zig hielden, eenigszins seeptisch ge maakt, maar daar hg over dit spe ciale geval niet kon oordeelen, acht te hij het niet noodig er verder op in te gaan. „Welken indruk hebt u van dien Loucheur gekregen?" vroeg hij, van het onderwerp afstappend. „Een chanteur!" antwoordde Van Opweeghen gedecideerd. „Een zeer gevaarlijk individu, dat zoo spoedig mogelijk over de grens moest wor den gezet. Wat hem naar Amster dam heeft gedreven, weet ik niet, maar voor mij staat het T^ast ,dat wij van dat soori '.ieden er hier te lande meer dan genoeg hebben. -Vermoede lijk is hem in België de grond te heet onder-de voeten geworden..." „Denkt u, dat hg iets met den moodr uitstaande kau hebben?" „Een dergelijk sujet acht ik tot alles in staat," antworodde Van Op weeghen, die aan zijn kennismaking met den Belg wel zeer onaangename herinneringen .noest hebben behou den. „Als u mij echter vraagt in welk verband deze man tot den moord zou kunnen staan, moet ik u het antwoord schuldig blijven. Ik heb mijn hersenen al urenlang met deze puzzie gepijnigd, maar tot dusver zonder eenig resultaat. Zoolang niets bekend is omtrent de motieven van den moord zal het uiterst moeilijk zgn den dader te vinden..."" Met deze laatste opmerking kon Sanders zich geheel vereenigen, maar hy wachtte zich wel daarvan iets te laten blijken en toen hij kort daarop afscheid nam van zijn be zoeker, bewees hg opzettelijk nog niets van zgn optimisme te hebben verloren. „Wij zullen eens afwachten, wat de 'avond brengt, meneer Van Op weeghen. Bij de politie is den laat- sten tijd een nieuw spreekwoord in zwang: Het zgn niet allen Ossenaren, die zich met een misdaad bezig hou den! Het is een duister geval, maar slechts weinig duistere zaken zijn nooit tot klaarheid gebracht..." Mysteries rondom „Vredelust". De avond vereenigde allen", die direct of zijdelings betrokken waren bg den moord op den onbekenden vreemdeling, in de eetkamer van villa „Vredelust". Hoewel Van Op weeghen uit eigen beweging 'zgn gasten in dit vertrek zeker niet zou hebben ontvangen, had hij er toe be sloten op uitdrukkelijk verzoek van SanderSj die het van belang achtte, dat allen juist op de plaats waar het misdrijf had plaats gehad, bijeen waren. En zoo ontving juffrouw Keizer dien avond tegen acht uur dan achtereenvolgens den inspecteur der recherche, aan wien zij nog steeds een hartgrondigen hekel had, in gezelschap van dr. Jurrians, Bar- tel.nk en Emiel Wils, die speciaal door Sanders geïnviteerd was, den monteur Hendrik Lampe, die zicht baar onder den indruk was van deze samenkomst ir „Vredelust", waar van hg slecht de 'garage en de keuken kende m jhr. Ubels, die hier meermalen onder andere omstandig heden was gevoed en zich nu. in dit gemengde gezelschap, waarbij niet minder dan drie menschen van de politie, evenmfli op zgn gemak voelde. Het wachten was nog op Loucheur, die deze réunie, zi" het dan door mid del van Sanders, gearrangeerd had en dus eigenlgk als de voornaamste man moest worden beschouwd, zon der vien de bijeenkomst niet kon worden geopend. Jüffroüw Keizer, die straks ook tot de „genoodigden" zou behooren, gaf er de voorkeur aan zich zoo lang mogelgk in haar domein den grooten, ouderwetschen keuken schuil te houden. Als zij den laatste, die verwacht werd en wiehs naam slechts Sanders en Bartelink bekend was, had binnen gelaten, zou ze zich bij de anderen voegen om zich voor de zooveelste maal door dien onsym- pathieken politieman te laten uit- hooren. In de eetkamer was de stemming zeer gedrukt. Het eigenaardige :arakter van deze samenkomst, het besef, dat nog slechts enkele dagen geleden in dit zelfde vertrek een man in koelen bloede was vermoord, de sfeer van wantrouwen, welke, ook zonder dat dit onder woorden werd gebracht, duidelijk merkbaar was, dat alles droeg er allerminst toe bij om naar een langen duur van dit, eenigszins zonderlinge samenzijn te verlangen. Wordt vervolgd. Italiaansch Weermachtbericht GROOTE BRANDEN OP MALTA. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 29 APRIL. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramoloonmuziek. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtend-- gymnastiek. 7.55 Gramoloonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon- muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramo foonmuzlek. 11.00 Voor de kleuters. 11.80 En semble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Syl- vestre Trio. 12.40 Almanak. 12.4f B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Van Hummeltje en Slobberop. 13.15 Zang met pianobegeleiding en gramoloonmuziek. 14.00 „Het geslacht en de lamilienaam de Ruyter", lezing. 14.15 De Melodisten en planosoH. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Zang met planobegelei ding. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de Jeugd. 17.00 Theo üden Masman en zijn dansorkest. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm-kwar tier. 17.45 Thèo Uden Masman en zijn dans- orl^st. 18.00 Lezing „Admiraal de Ruyter en Neerland's economisch leven van de 17e eeuw". 18.15 Pianovoordracht. 18.50 B?N.O.: Nieuwsberichten. 19.00 B.N.O.:, Economisch praatje over den landbouw. 19.10 Herdenking van Michiel Adrlaansz. de Ruyter op diens sterfdag. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Roemeensch orkest Gregor., Serban. 20.45 De familie die Boer. 21.00 „Portugal in het lied", gramofoonpla- tenprogramma. 21.30 Gfamofoonmuziek. 21.45 B.N.O.Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.Poli tiek praatje. 22.1024.00. Gramofoonmuzlek. Hilversum II. 301,5 m. 6.45—8,15 Zie Hilveréum I. 8.15 Gramofoon- muziek. 9.00 Kees Veening en z(jn ensemble (opn.). 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgen- wüdfng. 10.15 Planovoordracht. 10.40 Voor dracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 11.40 Gramofoonmuzlek. 12.00 Ensemble Joan Lancé. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13,00 Ge varieerd middagprogramma. 14.15 Uit Neer- lands Gouwen. 14.30 Rococo-octet en soliste (opn.). 15.00 Omroeporkest en solist (opn.). 16.00 Viool, piano en gramofoonmuzlek. 16.50 Gramofoonmuzlek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 .N.O.: Nieuws-, economische- en beursberich ten. 17.30 Omroeporkest. 18.15 Gramofoonmu- ziek. 18.30 Van huis tot huis. 18.45 „Bommen op Zierikzee". 19.00 Orgelconcert. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B.N.O.: Brabantsch praatje. 20 00 Gra mofoonmuzlek. Vanaf 20.15 alleen voor He Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15' Omroep- Opera-ensemble en -orkest en solisten. 21.00 je verre reizen doet, dan kan Je veel verhalen. 21.15 Vervolg van 20.15. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 Gewijde muziek (opn.). 22.0522.10 Avondwijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (afwPlaatsverv. van den Hoofdredacteur, Buitenland, Alg Reportage en Streeknicuws Fred. Groot, Schagen. - Binnen land en Stadsnieuws den Hel der A. C. van Kampen, Nden Helder.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1942 | | pagina 2