ADVERTENTIES ABONNEMENTEN DRUKWERK? BEL OP: 3320 STAD EN OMGEVING Nieuwe belastingen voor het bedrijfsleven. AGENDA FILMNIEUWS. Op zoek haar Waanders. SPORT DISTRIBUTIE-NIEUWS ,1 LAND» EN TUINBOUW LAATSTE BERICHTEN. Distributie van thee. Distributie versnaperingen. MARKTBERICHTEN Veilingen in Kennemerland. Amsterdamsche Betirs DIEFSTAL. Door een grossier is aangifte ge daan van diefstal door een lid van zijn personeel. Tegen den dader, die nog maar korten tijd in dienst was, is procesverbaal opgemaakt,- terwijl tegen eën ander persoon terzake van heling van de gestolen goederen eveneens procesverbaal is opge maakt. DIEFSTAL IN EEN LOGEMENT. Aangifte is gedaan door een bewo ner van een logement, dat hem een bedrag aan geld eji zijn textielkaart zijn ontstolen, vermoedelijk door een anderen logeergast. Door de recherche wordt een on derzoek naar den vodïtvluchtigen dader ingesteld. EXPORTHEFFINGEN EN BIJDRAGEN. Met ingang van 5 Mei zullen de exporteurs bij export van de navol gende producten een heffing aan de Ned. Groenten- en Fruitcentrale moeten betalen, welke voor peen II, zonder lof 2 per 100 kg bruto zal zijn; voor schorseneeren I 11.50, II 11.20; roode kool 2.80,- savoyé' kool 2.70, witte kool 0.60 en prei 6.70 per 100 kg, kropsla I en II 2.30 per 100 stujcs. De Centrale geeft de exporteurs met ingang van dienzelfden datum de volgende exportbij dragen: kool rabi I 1 80, II 0.60 per 100 stuks, spinazie f 4.10 en rabarber 4.80 per 100 kg bruto. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREt ISTER VAN 27 APRIL TOT 5 MEI 1942. Bestuurswijzigingen. Alkmaar: Coöp. Zuivelbank, Kerk plein 13. v Den Helder: Coöp. Boerenleenbank „Koegras", Klaverstraat 10, Juliana- dorp. Warmenhuizen: Coöp. Zuivelfa briek „De Eendracht" W.A., Dorps straat 78. Z. en N. Schermer: Coöp. Boeren leenbank „Grootschermer", A 46. Andere wijzigingen: Alkmaar: Eriks' Pakking.en Rub ber, Houttil 2, handel in rubber en asbestartikelen enz., benoeming ge volmachtigden. Heerhugowaard: Jan 'Kieft, Mid denweg 13, kruidenier, overgegaan aan: J. A. Schilder. Schagen: S. Colthof, Molenstraat C 15, grossierderij in katoen, wol enz., overgegaan aan: J. Zwart.1 Opheffingen: Den Helder: L. de Jongh, Keizer straat 98, heeenconfectie. 489E STAATSLOTERIJ. Bij de gister gehouden trekking (4e klasse, 3e lijst) is Wat de in Alkmaar en omgeving verkochte lo ten betreft de volgende prijs ge vallen: 65 10861. WERK GEGUND. Aan- N.V. P. Daalder's Aanneem bedrijf, alhier, is bij overeenkomst opgedragen voor een bedrag van .1 .12998 het bouwen van twee vak ken gewapend betonscherm langs den buitenberm van den Marskedijk aan de noordzijde van Wieringen met bijkomende werken, uit te voe ren voor den dienst der Zuiderzee werken. COR RUTS IN HET GULDEN VLIES. Wij herinneren nog gaarne even aan de voorstelling, die het Ruys-Ensemble a.s. Zaterdag In het Gulden Vlies zal geven van het succes-blijspel in dit seizoen (Zaterdag is het de 164e voor stelling) „Het meisje met de 9 punten" met Cor Ruys in de door hem tot een creatie gemaakte hoofdrol. EERSTE POSTELEIN. Door Bram Wallaard werd de eerste postelein aan de markt te Heiloo aangevoerd en tegen den vastgestelden prijs van 30 cent per kg toegewezen. PAASCHGEBRUEKEN. De persdienst van den Nederland sehen omroep meldt o.m.: De wijze waarop het Nederland- sche volk het paaschfeest viert is zeer verscheiden. In verschillende landstreken blijkt ieder jaar een rijke schat van oude gebruiken in leven te zijn en geeft alzoo een eigen kleur aan de viering van het feest der herleving. De Nederland- sche Omroep heeft daarom in Febr. van dit jaar een prijsvraag uitge schreven, waaraan iedereen kon deelnemen. De inzenders moesten een zoo nauwkeurig mogelijke om schrijving gevpn van de uit hun woongebied bekende min of meer algemeen in toepassing gebrachte paaschgebruiken, met typeerende benamingen en de oorspronkelijke beteekenis hiervan. Uit alle deelen van het land kwamen de inzendin gen binnen en zij hebben een bevre digend resultaat gegeven. Een deel van de binnengekomen stof kon reeds direct in het Paaschprogram- ma verwerkt worden; hetgeen over bleef zal geordend worden om het volgend jaar de samenstellers van de Paaschuitzendingen van dienst te zijn. De prijsvraag was verdeeld in drie rubrieken: luisterspelen, voor drachten en beschrijving van leven de voorjaarsgebruiken. In elk dezer rubrieken waren vier geldprijzen uitgeloofd en eerv. vermeldingen met kleine geldprijzen. In eerstge noemde rubriek kreeg de heer Jan van Alfen te Broek op Langendijk een eerv. verm, plus f 10 met „Stoette van de besuin". De heer J. van Riel te Assendelft schreef voor laatstgenoemde rubriek „Jeugdherinneringen over de paaschkermis in Hoorn" en kreeg daarvoor een eerv. verm, plus vv- gulden. DE REVUE „PROOST'. Blijkens een in dit nummer ge plaatste advertentie worden ook niet-melklevefanciers van Neerlan- dia in de gelegenheid gesteld de revue „Proost", waarvan ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de zuivelfabriek Neerlandia voor de melkleveranciers en hun gezinsleden acht middagvoorstel lingen werden gegeven, thans ook in de gelegenheid gesteld den revue in twee avondvoorstellingen te gaan zien. Deze voorstellingen vinden plaats Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Mei en vangen om 6 uur aan. Van Woensdag 13 Mei af kan men voor deze voor stellingen aan het Gulden Vlies plaatsen bespreken. Wij raden het publiek aan om daarvan zoo spoedig mogelijk ge bruik te maken. Het is een revue, zooals er slechts een enkele maal vertoond wordt. Het worden onver getelijke avonden. HONGERIGE VOGELS. Op de volkstuinen te Heiloo ver grijpen de hongerige vogels zich niet alleen aan de opkomende peulvruch ten, doch ook de aardappels .worden buit verklaard. Ze worden netjes uit den grond gehaald, als ze niet diep zijn gepoot. Ondernemingsbelasting. 's-Gravènhage, 6 Mei. In het Verorde ningenblad /an 4 Mei zijn drie nieuwe belastingen afgekondigd, waardoor de lasten voor het bedrijfsleven in zeer sterke mate worden verzwaard, n.l. de ondernemingsbelasting, de vennoot schapsbelasting en de vermogensbelas ting. De ondernemingsbelasting, welke ten «behoeve van de gemeenten wordt geheven, komt in groote trekkeu over een met de Deutsche Gewerbesteuer, al wijkt zij hiervan dan ook op enkele principieele punten af. Het besluit op deze belasting sluit aan bij de vennoot schapsbelasting en de vermogens- en inkomstenbelasting, waarop in artikel 8, 9 en 11 enkele correcties zijn aange bracht. In het algemeen kan men zeggen, dat iedere onderneming, die aan het econo mische verkeer 'deelneemt, onder deze nieuwe belasting valt, Openbare ver zekeringsbedrijven worden steeds ge acht een onderneming te vormen (Art. (6). Bij deze categorie, evenals bij hypotheekbanken en soórtgelijke in stellingen, doet zich de omstandigheid voor, dat zij met een groot vermogen werken, waartegenover slechts een klein geplaatst kapitaal staat. De winst over het kleine gestorte kapitaal-vormt derhalve slechts een kleine fractie van het vermogen. Zou mer. bij déze maat schappijen het geheele bedrijfsvermogen als belastbaar objéct nemen, dan zou de onderhavige belasting, waardoor 2 pro mille van het bedrijfsleven wordt geheven, welk grondbedrag- voor het belastingjaar 1942 met 2,4 moet ver menigvuldigd worden, een extra zware last meebrengen voor deze groep van ondernemingen. Het ligt dan ook in de bedoeling hiervoor een speciale regeling te treffen. Voor het eerst wsfdt belasting ge heven voor het belastingjaar 1942. De belasting geldt met terugwerkende kracht ook (ver 1941. De belasting wordt berekend naar de bedrijfsopbrengst en naar het bedrijfs kapitaal. Het belastbaar bedrag wordt verkregen door de winst over het jaar te verminderen met het .nog onverre- kende verlies, dat bij het berekenen van de winst over de beide voorafgegane jaren gebleken is en te vermeerderen met enkele bijtellingen o.a. met renten van schulden, welke voor langer dan een half jaar zijn aangegaan en de aan- deelen in het verlies van een andere onderneming, benevens het verlies, het welk geacht moet worden door bedrijfs uitoefening buiten het rijk te zijn ge legen. Het grondbedrag bedraagt óver het algemeen 5 pet. van de* afgeronde be drijfsopbrengst, welke voor 1942 voor alle gemeenten met 2,4 wordt vermenig vuldigd. Een voorbeeld: Een onderne ming heeft een bedrijfsopbrengst van 100.000. Hierover wordt dan een be-, lasting geheven van 5 X 2,4 X 1000 12.000. Gesteld, dat het bedrijfsver mogen bij deze onderneming is vast gesteld op 1 millioen, dan is hierop voorts een belasting verschuldigd van 0.2 X 2,4 X 10.000 4.800. PHYSISCHE THERAPIE EN MASSAGE. Vergunningen voor uitoefening van dit bedrijf. 's-Gravenhage, 6 Mei, Krachtens besluit van den secr.-gen. van het dep. van sociale zaken zal met in gang van een nog nader te bepalen tijdstip het ais bedrijf toepassen van technische handgrepen op het men- schelijk lichaam, het daarbij of af zonderlijk als bedrijf gebruiken van nader ban te duiden toestellen en instrumenten, alsmede het als be drijf verstrekken van hulpmiddelen, een en ander met het oogmerk aan een tekort of een gebrek van een orgaan of een ander deel van het menschelijk lichaam tegemoet te ko men, alleen geoorloofd zijn aan dege nen, die hiervoor een rechtsgeldig bewijs van bevoegdheid hebben ver kregen. Houders van zulk een be wijs zijn tevens gerechtigd een titel te voeren en een herkenningsschild te gebruiken. De tijdstippen, waarop dit be sluit voor de onderscheidene groe pen van belanghebbenden in wer king treedt, zullen nog nader door den secretaris-generaal worden vast gesteld. Zij die behooren tot een groep van personen, waarvoor het besluit in werking is getreden en hun werk zaamheden willen blijven uitoefe nen, moeten, binnen vier weken na de inwerkingtreding, een verzoek by den eecetaris-generaal van het departement van sociale zaken in dienen, teneinde de hiervoor ver- eisehte bevoegdheid te verkrijgen. Zij mogen hun werkzaamheden blij ven uitoefenen, zoolang op dit ver- zoefc nog gee® beslissing is genomen (Ontleend aan onze advertentierubriek) Tentoonstelling. Vanwege de schildersvereen. „Door werken", van 2 t.e.m. 10 Mei, 2 tot 5 uur, in het atelier hoek GeestKanisstraat Zondag van 10 tot 5 üur. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Quax, de brokkenpiloot (kom.) Alle leeftijden. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Allotria (comedie). 18 jaar. Alkra. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoodfnummer 't Was 1 April (Holl. kom, film). Alle leeftijden. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer La Paloma (rom.) Alle leef tijden. Donderdag 7 Mei. 3 en 7.45 uur, in Waakt en Bidt, con ferenties met verschillende sprekers. 7.30 uur, Ruïnekerk te E gen, rede ds. Dorgelo uit Naarden voor de vrijz. herv. vrouwenvereeniging. Zaterdag 9 Mei. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, voorstelling an 't Meisje met de 9 punten! WIE ZIJN OP 11 MEI MUSSERTS GASTEN? Hilversum, 6 Mei. De persdienst van den Ned. omroep meldt: In den „spiegel van den dag" op Donderdag 7 Mei a.s. om 19.40 u., over den zender Hilversum 2, heeft een uitzending plaats uit het hoofd kwartier der N. S. B., alwaar door het'lot tien personen bekend worden, die op zijn verjaardag de gast van den leider zullen zijn. Daar tijdens deze uitzending aan de tien, door vrouwe fortuna uitverkorenen be kend gemaakt wordt, waar zij zich op 11 Mei naar toe moeten begeven, en 'op welk tijdstip, verdient het aanbeveling, dat allen, die bij deze uitzending interesse hebben, tijdig af stemmen op Hilversum 2 en de spiegel van den dag" tot het einde toe besluisteren. VLEESCHVERKOOP OP MAANDAG EN DINSDAG. Op ziekenbonnen en Wehr machtsmarken. 's-Gravenhage, 6 Mei. In de veë- er. vleeschverordening 1942 is vast gelegd het verbod tot het verkoopen en afleveren van vleesch, vleesch waren engerechten, waarin vleesch is verwerkt, aan de verbruikers op de dagen Maandag en Dinsdag. Behalve dat in deze verordening reeds een ontheffing van het ver bod wordt gegeven voor zoover het befreft verkoopen en afleveren ter plaatse van de aflevering voor on middellijk gebruik (d-us in restau rants, e.d,), opent de verordening tevens de mogelijkheid van verdere ontheffing door de bedrijfsorganisa tie voor vee en vleesch. In het op Woensdag 6 Mei 1942 verschenen voedselvoorzieningsblad is opgenomen een besluit van deze bedrijfsorganisatie, waarin van de ontheffings-mogelijkheid gebruik is gemaakt tot het toestaan van ver koopen en afleveren door den klein handel tegen het in ontvangst nemen van andere soorten distributiebu- scheiden dan de genummerde bonnen van de levensmiddelenkaart; -dat zijn voornamelijk zgn. Wehrmachtsmar- ken en ziekenbonnen. De nieuwe ontheffing staat tevens toe verkoop en aflevering op genoemde dagen van voorwaardelijk goedgekeurd vleesch (.over de vrijbank) en van gesteriliseerd vleesch. HUWELIJKSUITKEERING AAN VROUWELIJKE LEDEN N.A.P. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt, dat in geval vén hu welijk gan de vrouwelijke leden een üitkeering wordt gedaan, die ge baseerd is op de in den loop van de jaren betaalde contributies. Het recht op deze üitkeering ont staat na vijf jaar onafgebroken lid maatschap, met een minimumuitkee- ring van 20, overeenkomende met het vijftienvoud van de vierweke- iijksche minimum-contributie. Na zeven jaar wordt dit een som, overeenkomend met achttien maal de vierwekelijksche contributie, na acht jaar 21 maal, na negen jaar 24 maal en na tien jaar de maximale üitkeering, gelijk aan 25 maal het viervoud van de weekcontributie. De uit te lceeren bedragen varieeren dus van 20 tot f 180 per geval. DE NIEUWE PROGRAMMA'S. In de komende week, waarin ook de Hemelvaartsdag valt, wordt in het Victoria-theater wegens het groote succes geprolongeerd de Brokken-Piloot, 'de groote lach film van Heinz Rühmann in één zijner beste creaties. Het Harmonie-theater brengt de Holl. film: Het leven is heusch niet zoo kwaad, een film vol opgewekt heid uit het leven van den stand werker Lou Helm, (gespeeld door Lou Bandy, die opgemerkt wordt door de revuester Anita (Fier.tje de la Mar) en in het variété leven op buitengewone wijze zyn intrede maakt. Een vlotte en kostelijke amusenfentsfilm. Een naeht in Mei is weer één van die temperamentvolle films van Marlka Rökk, die mét Victor Staal en Karl Schönböck als partners optreedt In het Cinema-Theater. Een film met uitste kend spel en tal van verrassende wen dingen. Dulkbooten koers West is de spannen de meesleepende film van de dappere kerel* op zee. Een pakkend beeld van heldenmoed, sentiment en goede kame raadschap. Het A. B. T. zal hiermee zeker groot succes hebben. VoetbaL ALKM. BOYS—H. R. C. De voor beide clubs zoo belangrijke wedstrijd a.s. Zondag op het Boys terrein plaats vinden. De verliezer van dezen wedstrijd komt onvoorwaardelijk op de laatste plaats, terwijl de winnaar nog gelegenheid zou kunnen hebben boven WFr. of daarmee gelijk te-komen. In mijn zakboekje had ik ge schreven: „Waanders, Apollolaan 56", maar toen ik de pórtiektrap opgeklommen was, stond er Pie- t'ersen op de deur. Toch even pro- beeren. Ik belde aan en herhaalde dat drie maal. Toen werd de deur op een kier gezet en zag ik een dunnen man in nachtgewaad, die de hand kouwelijk bij zijn hals hield. „Is u de dokter?", vroeg hij hulpbehoevend. „Nee", antwoordde ik. „Maar is u meneer Waanders? Hij niesde. „Pietersen", zei hij, ,,'t staat op de deur. Ben jij kip pig?" Ik glimlachte en knikte maar eens tegen hem. „Nou, dan ga ik maar weer", meende ik en draaide mij om. „Haal je me daarvoor uit bed, vuilak!", riep de dunne giftig. Ik had zin om hem een kink te ge ven, maar hij sloot de deur. En ik stond op de Apollolaan, die te lang is om huis aan huis te bel len. Eerst probeerde ik 156, toen 165, toen 256, toen 265. De meeste lui trokken we-koopen-niet-aan- de-deur-gezichten en ze heetten geen van allen Waanders. Ik werd er droefgeestig van, want als je een spoQrreis van een paar uur maakt om iemand te spreken en je kunt hem dan niet vinden, zit je er lee- lijk tusschen. In een chocoladewin kel kocht ik iets zoetigs en vroeg aan den man achter de toonbank: „Kent u hier een meneer Waan ders?" Hij begon te staren en wreef na denkend over zijn kin. „Hoe ziet hij er uit?", vroeg hij. „Dat weet ik niet", antwoordde ik. „Ik heb hem nog «nooit gezien. Maar hij heeft iets met Artis te maken". f „Nou ja", zei de chocolademan, „dat laatste zegt natuurlijk niets. Zoo'n vent gaat toch niet met den leeuw over straat". i Daar was geen speld tusschen te krijgen. Ik vroeg orti een adres boek, maar dat bezat hij niet. Had meneer Waanders geen telefoon? „Nee", zei ik. „Ik moet het adres boek hebben". Hq hief zijn armen en liet ze slap langs zijn lichaam vallen. Tja, dan wist hij het ook niet. „Pro beert nog maar eens", raadde hij, net alsof zoo'n advies kraeht gaf. Ik ging verder mét de ontginning van de Apollolaan. Winkel in. Adresboek?" Nee, wel een tele foonboek." Winkel uit. Dat Am sterdamsche adresboek schijnt ge drukt te wordén op een handpers, voor bibliophielen. Wat moest ik nu toch in vredesnaam doen? Stari- ley vond Livingstone f zou i k nu dien verdraaiden Waanders niet kunnen vinden? Ik dacht er al over gewoon zijn naam te gaan schreeu wen, net zoo lang tot hij het raam opschoof om „ja" te roepen, toen een dik ventje, met een hondje, naast me kwam zitten. „Af" riep hy tegen het dier, dat bedroefd ging liggen. Ik had be hoefte aan opbeurende conversatie en sprak: „Lief beestje". „En waaksch!" riep de man. „Verdorie meneer, laatst op een nachtEn er kwam een heel verhaal over het leepe gedrag van dat dier. Toen ik het geduldig had aangehoord en door eenige uitroe pen mijn verbazing over zooveel slimheid tot uitdrukking had ge bracht, leek mjj het oogenblik aangebroken om een tegenprestatie te verlangen. „Meneer", zei ik, „weet u soms waar ik een adresboek kan krij gen?" „Een a-dres-boek", scandeerde de man en verviel in droomerig- heid. Ik wachtte geduldig en vrees de al dat ik nul op het request zou krijgen, toen hij plotseling opstond en riep: „In de bank natuurlijk; loop maar even mee. Ik ben daar cliënt. Dat maak ik voor u in orde". Ik volgde hem naar een geweldig gebouw, in het binnentreden waar van wij door een portier werden gedwarsboomd. Veel vertrouwen had hij niet in ons, want toen hij vernam dat ons bezoek samenhing met het adresboek, schudde hij rustig et hoofd en verzekerde, dat we in een bank waren, niet in een uitleenbibliotheek. Mijn metgezel liet zich gemakkelijk afschepen, Toen we buiten kwamen, zei hij verlegen: „Die portier is een kw&je. We hebben pech. Die ander is veel aardiger". En hij haalde eenige voorbeelden aan, waaruit het hu mane karakter van dien vent sterk naar voren sprong. Onder leiding van mijn vriend volgde nu een nieuwe troostplooze tocht. Wy gingen winkels binnen, koffiehuizen en kantoren, spraken met vriendelijke mannen, sombere mannen en onbehoorlijke mannen, doch vonden niet wat wij zochten. Toen we een half uur bezig waren, stelde ik voor er mee op te houden, maar hij was koppig geworden en zei: „Nog even in den sigarenwin kel op den hoek probeeren". En laat die er nu een hebben! „Hoera!" riepen we alle twee en we trokken dien sigarenboer het boek uit de vingers. Terwijl ik mijn tasch neerzette, ging mijn trouwe geleider zitten en nam het boek op zijn knieën. „Zeg 'tmaar", sprak hij, „Wie moet 't wezen?" „Waanders", zei ik. „Waanders op de Apollolaan". De dikke man liep opeens rood aan. „Wéanders?" schreeuwde „Maar man, dat ben i k!" hij. S. C. UITREIKING TABAKS-, SIGARETTEN- EN VERSNAPERINGSKAARTEN. De Leider van dén Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat van af Woensdag 29 April a.s. een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van: 1. Tabakskaarten EH, voor mannelijke personen, die op 31 Mei a.s. den leeftijd van 18 jaar of ouder hebben bereikt. 2 Sigarettenkaarten EJ, bestemd voor vrouwen, die op 31 Mei a.s. den' leef tijd \an 25 jaar of ouder hebben bereikt. 3. Versnaperingenkaarten EK, voor de genen, die geei. prijs stellen op het bezit van een tabaks- of een sigaret- tenkc-art, of die op grond van hun leeftijd niet Voor deze kaarten in aanmerking komen. De kaarten worden alleen uitgereikt tegen overlegging van de distributie- stamkaart en de tzxtielkaart. Ten opzichte van de uitreiking is do volgende regeling vastgesteld: Voor hen, wier geslachtsnaam begint met: Letter M of N op Vrijdag O, P of Q op Zaterdag R, T of U op Maandag i» S op Dinsdag V op Woensdag 13 Mei 1942, W, X, Y of Z op Vrijdag 15 Mei De uitreiking zal geschieddb Christelijke Kleuterschool, Doelenstraat 15. De lokalen zullen op bovengenoemde data geopend zijn van 9.30 uur v.m. tot 4 uur n.r Aan personèn beneden 18 jaar worden geen distributiebescheiden afgegeven. Er word. met nadruk de aandacht op gevestigd dat men bij de ln ontvangst- name der bonkaarten dient na te gaan of alle kaarten aanwezig zijn. Van reclames na het verlaten van het uitreikingslokaal kan geen nota worden genomen. De Leider voornoemd, H. BAKKER. 8 Mei 1942. 9 Mei 1942. U Mei 1942. 12 Mei 1942. 1942. in de Ongecorrigeerd. Duilschland strijdt voor Europa. EXTRA BERICHT. 138.000 brt, tot zinken gebracht Hoofdkwartier van den Füh- rer., 7 Mei (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht maakt bekend: In den strijd- tegen de vijande lijke ravita-illeeringsscheep vaart in het westelijke deel van den Atlantischen Oceaan hebben Duitsehe dui-fcbooten wederom groote successen behaald. - Zij brachten voor de Oostkust van Noord-Amerika en in de Carai- bische zee 22 koopvaardijsche pen met een gezameniy-ken in houd van 138.000 brt. tot zinken en beschadigden nog twee sche pen van 17.000 brt. door torpe dotreffers zwaar. De thee is in aantocht. 's-Gravenhage, 7 Mei. In de Staats courant van 7 Mei 1942 is een be schikking opgenomen, waarbij het afleveringsverbod van thee door theepakkers aan grossiers en detail listen onder bepaalde voorwaarden is opgeheven. Weliswaar is aflevering van de thee aan het publiek hiermede nog niet toegestaan, doch het tijdstip, waarop dit zal geschieden, zal nu toch niet lang meer op zich laten wachten. De datum, met ingang waarvan de thee door het publiek kan worden gekocht, zal nog nader worden bekend gemaakt. Aflevering tot 16 Mei verboden. 's-Gravenhage, 7 Mei. De secreta ris-generaal van het departement van landbouw en visschery maakt bekend, dat in verband met de voor bereiding van de distributie van versnaperingen de verkoop daarvan aan het publiek gedurende het tijd vak van Vrijdag 8 Mei tot en met Zaterdag 16 Mei a.s. is verboden. Onder versnaperingen vaHen voor de toepassing van dit verbod alle suikerwerkartikelen en alle choco lade-artikelen. Hiertoe behooren dus o.a. borstplaat, fondants, bruidsui kers, ulevellen, caramels, toffee's, drups, riougat, boterhamstrooisels, zooals hagelslag, muisjes, e.d., dra- gee's, hoestbonbons, z.g. Engelsche drop, kauwgummi, schuimpjes, pe permunt, alle soorten bonbons en chocolade in alle vormen, zooals ta bletten, reepen, staven enz. De aandacht wordt er op geves tigd, dat medicinale drop, zoor' SCHOORL (April) Geboren: Hendricus Adrianus z. van F. Kaandorp en H. Or ij. Johannes z. van J. Winder en E.- E. Wittebrood. Antoni Johannes z. van A. J. Kutterink en M. Elings. IJpe z. van G! Minkema en N. Vries man. Overleden: Neeltje Blom, 44 j., z.b., echtg. van S. de Jong. Nella Wilhelmina van Asselt, 54 j., echtg. van M. Walraven vein de Gar de. Johanna Maria van den Burg, 44 j., z.b. Antje Borst, 86 j., wed. van C. Greeuw. Nico Duin, 39 j., echtg. van J. Delver. Geertruida Scholten, 59 j., wed. van J. D. van der Pletat. N.V. ALKM. EXPORTVEILING. ALKMAAR, Mei. 1942. Kropsla p. 100 st. 7—8.50; Prei p. 100 kg 6.40 tot 10.40; Peterselie p. 100 bos 8.50; Postelein p. 100 kg 30; Rabarber p. 100 kg 14; Raapstelen p. 100 kg 18; Radijs p. 100 bos 3.40; Selderie p. 100 bos 7.50; Spinazie p. 100 kg 17; Witlof I p. 100 pond 7.50—10; Witlof II p. 100 pond 67.50. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Mei 1942. 1000 kg Prei 10.40; 4400 kg Witlof 15 tot 20; 1300 stuks Koolrabi 7.209; 1000 bos Rabarber 14. zoute drop (jujubes), katjesdrop e.d., laurierdrop, pectorales, sal- miakpastilles enz., niet onder de distributie zal Vallen en het ver koopverbod daarop derhalve even min van toepassing is. (f Nog steeds is de aanvoer van spi nazie in hoofdzaak van den kou- den grond het grootst, doch spoe dig zal de sla in de meerderheid zijn. De prij zen der spinazie zijnnog steeds te hoog om ais volksvoedsel aan bod te komen, doch de tuinder boft er bij. De prijzen staan vast op 20, af wekende 17 cent per kilogram. De aanvoer van sla is nog al van betee kenis, al is de kwaliteit maar ma tig. Zy is aan den lichten kant en afwykende kwaliteit is in de meer derheid. De prijzen zijn ongeveer 15f 17 per 100 kg. Stoofsla is ook gewild en de beste kwaliteit ging tot 9.50 per 100 kg. Raapste len zijn er zooveel als we nog nooit hebben meegemaakt om dezen tijd, maar nog krijgt ieder niet genoeg. De prijzen waren f 18—20 per 100 kg. De kwaliteit van de radijs was goed en de prijzen bevredigend, n.l. 3.50 per 100 bos. Rabarber uit de natuur kwam in betrekkelijk groot kwantum los. De prijs van 18 per 100 kg is hoog. De eerste bloemkool is aangevoerd en voor 24—32 per 100 toegewezen. Zoo ook de eerste komkommers voor 15—23 per 100 stuks. Bospeen is by zonder in trek en zelfs de afwij kende kwaliteit wordt graag afge nomen. De prijzen liepen van f 16 tót 21 pér 100 bos. Prei was nies sterk vertegenwoordigd, integendeel. De prijs van 7.50 tot 10.50 per 100 kg is niet bepaald hoog. Selderie en peterselie werden spaarzaam aan geboden tegen prijzen van - resp. 6.20 tot 8.20 en f 5.40 tot 9.50 per 100 bos. Asperges werden in kleine kwantums aangevoerd. De prijzen waren van 44 tot f 80 per 100 bos. De spaarzame aanvoer van kool werd voor de gewone prijzen toegewezen. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar. j van Donderdag 7 Mei 1942 STAATS LEENINGEN. Vor k. 3y, Nederland 1941 993/, 4 Nederland 1941 1005/I8 4 Nederland 1940 II100»/, 3—31/, NederL 1938 96&/8 3 Ned.-lndië 1937 90 BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .1451/, Handel My. Gert. v. f 2.50 1251/s Koloniale Bank .- .126 Ned. Ind. Handelsbank 87i/« IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzyde Unie .151 Calvé Delft Cert. ,114 Nederl. Ford .345 Lever Bros161 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 276 CULTUUR MAATSCEL H. V. A278 Java Cultuur .147 Ned, Ind. Suiker Unie 155 Verg. Vorstenlanden 77 PETROLEUM. - Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan lijn 125 Kon Ned. Stoomboot 188 Scheepvaart Unie .165 TABAKKEN. Deli Batavia .135 Oude Deli173 Senembah .144 SPOORWEGEN. Deli Spoor t 57 Ind. Spoor «40 .286 .180 .126 97 .l'5Vs lu.40 99'A, 1006/,, i00'/« 96»/, 90. 140 125 126 85 1501/, 112 345 160 269-70 278 147 155 74'/, 279 175-6 123 95 142 120 178 164-5 131% 169 141'/, 57 43 Hoofdredacteur: A. R. Jonker (afw.), Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: TJ. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2