KI EFT Co. AGENDA. \khhakeJi' f 0.40 per f 1000.- Wij belasten ons met het sluiten van bovengenoemde verzekering. TEL. 3183. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. DISTRIBUTIE-NIEUWS. Amsterdatnscke Beur& ERDUISTERING VAN RIJWIELEN. Enkele weken geleden huurde een onbekend persoon bij een rijwielhande laar alhier een rijwiel, zonder dat hij liet rijwiel op den vastgestelden tijd terugbracht, zoodat verduistering werd vermoed. Een dezer dagen is de oneer lijke huurder, die zich het rijwiel had tpegeëlgend, te Eindhoven aangehouden en op transport gesteld naar Alkmaar. Hjj legde een volledige bekentenis af. Tpgen hem is terzake van verduistering procesverbaal opgemaakt. ra- "tegen een inwoner van Heiloo is procesverbaal opgemaakt terzake van Rijwieldiefstal te Alkmaar gepleegd. Hij %erd aangehouden op het moment toen mj trachtte het gestolen rijwiel van de hand te doen. DIEFSTAL VAN AUTOBANDEN. In het begin van de vorige week werd er bijde recherche alhier aangifte ge daan van diefstal van vier autobinnen- pn buitenbanden. Na een nauwgezet on derzoek mocht het haar gelukken de banden op te sporen en in beslag te nemen, terwijl de dader is aangehouden en ter beschikking van de justitie is gesteld. DIEFSTAL VAN TEK BEWERKING ONTVANGEN GOEDEREN. Door den directeur van een alhier gevestigde onderneming is aangifte ge daan van diefstal van aan hem ter, be handeling toevertrouwde goederen. Tegen de dader, een inwoonster van Langedijk, is procesverbaal opgemaakt BELEEDIGINGEN. Tegen een tweetal Inwoners van 'Alkmaar is procesverbaal opgemaakt terzake van beleediging. 489E STAATSLOTERIJ. Bij de gister gehouden trekking (5e klasse, 3e lijst) zijn wat de in. Allernaar en omgeving verkochte loten betreft de volgende prijzen en nieten getrokken: 70 5321 5401 10478 15122 21595 21610 Nieten: 5315 5338 5386 10501 10518 10546 10826 10854 12768 12771 12817 15091 15124 20453 20467 20485 21586 EXPORTHEFFINGEN EN BIJDRAGEN. De exportheffingen, welke de exporteurs met ingang van Dinsdag 19 Mei aan de Ned. Groenten en Fruit Centrale zullen moeten betalen zjjn bij export van scnorseneeren I 11.50, II 11.20, prei boven 10 mm 5.50 per 100 kg bruto, voor kom kommers kas I, II en in en kom kommers platglas IA, I, II en III 3.80 per 100 stuks. De Centrale verleent met ingang van denzelfden datum de volgende bijdragen: koolrabi I 2.30, II 1.30 per 100 stuks, radijs f 0.30 per 100 bos en spinazie 3.80, rabarber roodstelig 2.30 en groenstelig 1 per 100 kg bruto. In het tuinbouwheffingsbesluit 1942 I, waarin bepaald wordt, dat kleinhandelaren op de veilingen 8 boven hun inkoop moeten betalen, is thans deze wijziging aangebracht, dat het minimumbedrag dezer hef fing, resp. 0.65 per 100 kg en 0.35 per 100 stuks, is komen te verval len. Ten aanzien van de vraag, wie on der kleinhandelaren worden ver staan, wordt er op gewezen, dat alle handelaren, die in het bezit zijn van een K-kaart, verplicht zijn de hef fing te betalen, tenzij op deze kaart tevens eèn G (grossier) voorkomt; houders van KM-kaarten (klein- handelaren-markttuinders) van KE- kaarten (kleinhandelaren-expor teurs) en van KP-kaarten (kleinhan delaar-pachter) vallen dus ook onder de regeling. ALKMAARSCHE MIDDEN STANDS AVONDSCHOOL. Op de Alkm. Middenstandsavond school, opleidend voor het Midden standsdiploma „algemeenc handels kennis", werden bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: J. van A ï- mers, C. H. de Haan, M. Oud en J. Wit te Graft, G. A. Blok, C. Th. Rui ter, A. Voorthuis te Bergen, <-P. Mantel te Schoorldam, J. R. van Marie, J. A. Veenis, W. M. v. d. Broek en A. B. D. keuris te Heiloo, W. A. Wester te Warmenhuizen, K. van Dijkhuizen en D. Volger te St. Pancras, J. de Jong te Schoorl, G. J. van Harskamp te Oterleek, J. L. Brinkman, J. H. Coersen, mej.E. den Das, J. G. Doeschot, W. R. Gol, W. D. Groet, H. H. Toepoel, J. J. Valk, mej. K. M. Vink, D. de Waard, mej. M. C. Wehnes, C. Dekker, C. A. Jan sen, H. v. d. Kuit en D. van Straalen allen te Alkmaar. VAN EEN JUWEELEN OORKNOP. Toen de straten nog met sneeuw bedekt waren, verlobr een bekend inwoonster in deze gemeente een kost bare juweelen oorknop. Dezer dagen begaf zij zich naar een juwelier, waar nu dertig jaar geleden haar schoon moeder het kostbare kleinood had ge kocht, met het voornemen, iets Bijpas sends aan te schaffen. Groot was haar verwondering, toen de juwelier o.m. ook haar verloren juweelen oorknop toonde. De juwelier Was te goeder trouw en had het klenood voor 80 van een 'Amsterdammer gekocht, die al spoedig door de recherche werd opgespoord en procesverbaal kreeg wegens verduiste ring. Men kan zich voorstellen, dat de be wuste dame zich weer gelukkig ge voelde in het bezit van haar oorknop te komen, zij het dan tegen een financieel offer. Met overtuiging verzekerde zij ons echter, dat zij er niet aan had ge twijfeld of het voorwerp zou dank zij haar goeden heilige ',,St. Anthonius" weer in haar bezit komen. Jaren geleden had zij eens een broche verloren. Haar man wilde een ander voor haar koopen, doch zij had dit be slist geweigerd in de overtuiging, dat haar heilige haar wel in het bézit van hét kleinood zou stellen. Inderdaad ver scheen enkele maanden later een meisje met haar broche op in den winkel. Haar vader had de broche gevonden en den- kende, dat het geen echte was, was zij het sieraad gaan dragen. Men zal begrijpen, dat het vertrouwen in haar heilige thans nog meer is ver sterkt AVONDVAKCÜRSUSSEN VAN DE AMBACHTSSCHOOL. Gediplomeerd, werden de volgênde leerlingen: Gezellenaf deeling: afd. schilderen: A. E. W. J. Aanholt, J. F. Heintzberger en P. Hoogland; niet gediplomeerd 3 leerlingen; Afd. kleer- en mantelmaken: A. M. Bak ker, N. A. Klomp, J. Verhoeve (met lof). Leerlingenafdeeling: afd. kleer- en raantelmaken: C. M. Admiraal, B. Bakker, M. J. Hermes, A. Kruk, M. V. M. Leijen, A. Mooij, J. M. de Nijs en M. W. WorteL Afd. schoenma ken: P. G. S. v. Kessel, J. Lief ting, W. Schoen, L. de Vries en A. N. Boerma. Afd. behangen en stof- feeren: Th. N, Brouwer, J. H. Koll- mer en J. P. F. Reuzenaar. Afd. brood- en banketbakken: J. Kuit- waard en M. P. Ens; niet gediplo meerd werd 1 leerling. Bevorderingen. Van de le naar de 2e klasse: afd. smeden en bankwerken: J. H. Aster, A. Balder, P. v. d. Brink, C. F. Ha- zeveld, A. de Jong, J. K. G. Lödel, R. B. Scheppers, J. Leegwater, J. Dirkmaat, J. Th, Velzeboer, O. J. Borst, C. v. Weenen, J. Docter, H. v. Velzen, J.'G. Bronshoff, N. W. Duits, K. E. Grandia, J. A. J. v. d. Horst, N. H. P. Laan, Q. J. P. v. Meerlant, K, Mink, N. Sinnlge en K. Tuinman; niet bevorderd 7 leerl. Afd. auto-, motorrijtuig- en rijwielherstellen: R. A. Boots, S. C. Brink, H. Dekker, K. de Groot, W. Th. Haasbroek, H. R.' Haulo, H. Ott, D. J. Overpelt, N. Ruijter, P. G. Schot, P. J. Water, J. op de Weegh en A. A. Storm van Leeuwen. Afd. electrotechniek: ÏJ. Boschman, J. P. Doeschot, H. ten Hoeve, E. Klok, A. Kouwen, D. Lührs, J. de Ruiter, F. Scheppers, G. M. Steenis, P. Sijm, J„ Vinke, G. J. Volkers, F. Wiedijk en J. Klop; niet bev. 2 leerl. Afd. timpieren; W. M. Bakker, K. Dekker, G. Jongebloed, W. Kolk, G. Kooij, P. Volger, P. J. Volkers en P. J. Overtoom; niet bev. 5 leerl. Afd. kleer- en mantelma ken: G. M. Bierman, J. W. Dirks, H. Kuiper, M. C. Sommer, G. Kuiper, G. A. Nieman, A. L. A. v. Santen en J. v. d. Sluijs; niet bev. 3 leerl. Afd. schoenmakers: F. Muileboom, M. den Nijs, G, Schot, N. Stins en C. Stroombergen, niet bev. 1 leerl^ Afd. behangen en stoffeeren: GT H. Brouwer, A. v. Dijk en W. ten Wol- de. Afd. brood- en banketbakken: W. Aardema, P. J. Baart,' P. Bak, P, N. Boekei, F. P. Dekker, F. J. Hui- tema, P. die Jong, C J. Mooij, H. v. Oosterum, H. Verveld, P. Vroegop, A. v. d. Meulen, N. Stam en S. P. Schagen, niet bev. 9 leerl. Van de 2e naar de 3e klasse: afd. kleer- en mantelmaken: T. Klomp en H. S. Wehnes; niet bev. 1 leerl. Afd. schoenmaken; P. E. Rijstman en G. y. d. ■•Vlugt. Afd. behangen en stoffeeren: J. C. Tamis, W. Tim merman Jr. en C. P. Vennik. Afd. brood- en banketbakken: C. Den- neman, G. A. Hoed, D. A. Hoep, C. Jonker, M. Kaal, C. Veel, G. J. Was senaar, A, de Jong, H. B. Meijer, J. Knegt en G. Knobbe; niet bev. 2 ieërl. Van de 3e naar de 4e klasse: afd. kleer- en mantelmaken: C. M. Th. Hazes, C. M. Veken en C. M. Him- melreidi; niet bev. 1 leerl. Afd. schoenmaken: J. R. L. v. Roon en C. v. Urk; niet bev. 2 leerl. Afd. be hangen en stoffeeren: A. J. Bakker, A. Th. v. Elhurg, P. Th. J. Loos en J. A. L. Vedder. Afd. brood- en banketbakken: G. P. Bongers. J. Bruinenberg, A. P. Groen en V. V. Kossen; niet bev. 1 leerl. Gezellenafdeeling: van de le naar de 2e klasse: afd. kleer- en mantel maken: J. "W. Alleman, J. v. d, Hoek, T. Ploeger en D: Ruig. Afd. schil deren!- C. J. Brasser, J. M. Brasser, C. Jimmink, F. P. Lansen, N. J. Lou ter, Q. P. Schram, P. A. Smit, A. Wester en P. C. Nederveen; niet bev. 3 leerl. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Gediplomeerd werden de volgende leerlingen: Afdeeling A: K. Bijl, J. C. M. Coppens, J. J. den Das, D* J. Duin, H. J. Groot, C. J. Groothof!, B. Hoogeboom, A. Hoog- vorst, L. Huiberts, J. Kemp, P. v. d. List, D. Schipper, M. B. v. Steeg en J. J. Vredenburg. Afd. B: D. Hoogland, A. Mantel, S. Oudejans, J. H. Pllon, J. A. K. Post, M. Radsma,'G. Schimmel, C. J. Stam, IJ. J. G. Termaat, J. M. A. Winkelaar. J. A- Baart, A. Bakkum (met lof), D. Folmer, N. Klomp, J. G. Pauw, N. C. Roemer, J. D. H. de Vet, N. v. d. Vlugt (met lol), A. H. de Vries, L. Breek en E. Overdijk. Afd. QH. Beulers, J. M. Bierman, P. de Graaff, L. Groen, G. J. Haker. D. J. Holtes, P. Jonker, F. B. Koopman, G Liefting en J. Schipper. Voortgezette klassen. Afd. A: J. Kem per; afd. B: J. v. d. Wissel (met lof), C. Kater en G. Post (met lof). Bevorderingen. Van de le naar de 2e klasse: afdeeling A: A. Bolten, J. Smit en J. Bolten; niet bevorderd 4 leerlingen. Afdeeling B: G. v. Dijkhuizen, A. Hartog, J. M. B. Kolkman, J. N. Mekken, J. L. Min, M. J. Min, J. B. Bommer, J. G. Staa, C. Th. Viset, J. Wijmans en J. Vasbinder; niet bev. 9 leerl. Afdeeling C: H. J. v. Eijk, A. Mooij en A. Schol; niet bev. 2 leerl. Van de 2e naar de 3e klasse: afdeeling A: A. F. Essen en J. Pannekeet; niet bev. 2 leerl. Afd. B: D. Blom, C. P. W. Leijding, P. C. Mensink, Th. Muileboom, J. Rijbroek, J. Schoonhoven, H. J. Ver snel, J. Volkers, M. W. y. Zeist, J. Zwart en H. Poelstra: niet bev. 3 leerl. Afd. C: B. A. Mizee, C. Reek, J. Peere boom. Van de 3e naar de 4e klasse: af deeling A: J. S. Duin, A. Mizee, J- de Moei, J. v. d. Plas, H. A. Rij ken- berg, G. Schoorl en W. Kossen; nies bev. 4 leerlingen. Afd. B: R. Dek ker, H. Folkers, E. Koops, A. v. d. Pas, A. R. Rentenaar, L. J Rits, J. G. Stet, P: A. Wester, L M. Jupijn en F. J. Esser. Afd. C: J. Ooijevaar en J. Schenk. Van de 4e naar de 5e klasse: afd. A: R. Agricola, N. Boekei, J. C. Buis- sink, C. L. M. Linssen, J. A. Ranzijn, A. A. Schoonewil, C. L. Tamis, G. L. Tromp, G. J. Voermans ,en Ph3 •rfSSS* ASSOCIATIE UITVAART VERZORGING VOOR ALKMAAR ,EN OLWSTREKEN. De jaarvergadering van deze ver- eeniging, Woensdagavond gehouden in de dancing van de Harmonie, werd bijgewoond door een 20-tal leden. Wegens uitstedigheid van den heer Bonsema, nam de heer Roder- wijn als tweede voorzitter de leiding der vergadering waar. Spr. consta teerde een niet-verontrustenden achteruitgang der vereeniging in financiën en ledental tengevolge van de tijdsomstandigheden. Hij bracht dank aan den dir.-uitvoerder en zijn staf voor de wijze waarop allen hun werkzaamheden verrichten. Voorts bracht spr. lof aan den heer Kwast en de andere bestuursleden voor het vele werk, dat moest worden verzet in verband ook met de tijdsomstan digheden. Jaarverslag secretaris. In een kort verslag over 1941 deel de de secretaris o.a. mede, dat de arbeid van de vereeniging ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden, geregeld voortgang kon hebben. De vele nieuwe verordeningen, welke werden afgekondigd, o.m. betrek king hebbende op de winstbelasting, op den inschrijvingsplicht voor niet- commercieele vereenigingen, 't zle- kenfondsbesluit, de loonbelasting, enz. hadden tot gevolg, dat veel nieuw administratief werk moest worden verricht. a De samenstelling van het bestuur is gelijk gebleven aan die van het vorig jaar. Wegens een door het Centraal Ge nootschap genomen besluit, tenge volge waarvan diverse leden auto matisch werden overgeschreven naar diverse zustervereenigingen, liep het ledental terug. Het bedraagt thans 2788. De heer B. Dekker werd met in gang van 1 Mei 1941 benoemd tot adjunct-leider in vasten dienst; het personeel bleef overigens ongewij zigd. Het ligt in de bedoeling het werk van de propaganda, voorzoover be trekking hebbende op 't aanwerven van nieuwe leden, hetwelk wegens de bijzondere tijdsomstandigheden in 1941 bleef rusten, thans opnieuw", ter hand te nemen. Het bestuur hoopt aan het einde van 1942 de 3000 leden te bereiken. Het materiaal bevindt zich in zeer goeden staat. Het jaarverslag getuigt? van waar deering voor het werk van de diver se leveranciers, die zonder uitzonde ring hebben bijgedragen tot den bloei der vereeniging. Den 30en Augustus werd door een deputatie uit het bestuur de alge- meene vergadering van het Cen traal Genootschap voor Lijkbezor ging, gehouden te Amsterdam, bijge woond. Daar werd o.m. besloten, op kosten van het Genootschap, met een rechtskundige een overeen komst aan te 'gaan, waardoor in het vervolg alle aangesloten leden koste loos adviezen kunnen inwinnen. Ook in 1941 moest wegens benzi- ne-schaarschte meerdere malen van paarden-tractie gebruik worden, ge maakt. In 1941 Werden uitgevoerd" 198 diensten, n.l. voor leden 143 en voor niet-leden 46; hulpverleening aan zustervereenigingen geschiedde 7 keer; het- aantal crematië-bedienin- gen bedroeg 9. Er waren 164 begra fenissen van personen boven 12 jaar en 16 beneden dien leeftijd. Het jaarverslag werd zonder eeni- ge bespreking goedgekeurd. Financieel verslag 1941. De verlies- en winstrekening over het boekjaar 1941 sluit op 3881.35 met een nadeelig saldo van 236.28', dat op de reserve is afgeschreven. De vereveningsbelasting die sinds 1 Sept. 1941 moet worden betaald, be draagt 105.21; het bedrag der be taalde winstbelasting over 1939 en 1940 was f 378.84. Eenige vragen uit de vergadering betreffende verschillende posten werden door den penningmeester, den heer Kwast, en den accountant, den heer Vennik, beantwoord. De rekening werd tenslotte; overeen komstig het advies van de commissie van verificatie, goedgekeurd. De balans per 31 Dec. sloot op 9173.49. De algemeene reserve be draagt thans 3148.52. Ook de balans werd goedgekeurd. Verkiezingen. De heeren T. Bonsema en L. Fehres, die periodiek moesten aftre den ais bestuursleden, werden zon der tegencandidaten herkozen ver klaard. In de plaats van den heer A. van Kleef, die moest aftreden als lid van de commissie van verificatie en niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer van Ammers, directeur van de Coöp.. Zuivelbank. De voorzitter bracht dank aan den heer van Kleef voor hetgeen hij in zijn functie had verricht in het belang van de ver eeniging. De voorzitter sloot na de rondvraag de vergadering met den wensch, dat de vereeniging in den loop van dit jaar de 3000 leden zal bereiken. Bioscopen, f 0 Alkm. Bioscoop-Theater,' 7.30 uur. hoofdnummer Liefde, dood en duivel (sens.) 18 jaar. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Arme rijken (hum.-sens.) Alle leeftijden. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Illusie (rom.) 18 jaar. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Pepijn de Korte (hum.) Alle leef tijden. Donderdag 21 Mei. 6 uur, 't Gulden Vlies, derde opvoe ring revue Proost. 8 uur, N.-H. Koffiehuis te Schagen, Ned. Landstand. RECTrTCATIE. In de rechtszaak betreffende de gouden sieraden in ons nummer van. gister opgenomen wordt mededeeling gedaan van het optre den van den verdediger mr. v. d. Sluis. De betrokkene verzoekt ons mede te deelen, dat zijn naam niet is v. d. Sluis, maar Sluis. Zwart; niet bev. 1 leerling. Afd. B: W. Brouwer, B. Keizer, C. J. Smit, J. G. Klaver, D. Hoekstra en J. de Boer, A. Th. Kunst, H. A. J. G. Pijnenburg en P. Baars; niet bev. 2 leerl. Afd. C: A. G. van Eijck, W. Gilles, G. de Graaff. W. J. de Groot, J. G. Knuist, J. Kos, J. Kuit- waard, N. Molenaar, T. Nierop, S. Peperkamp, A. P. Rits, A. Worms- becher, H. v. Zuijdam, N. C.Zijp, W. M. Bruinenberg en G. Spaans. Voortgezette klassen van de le naar de 2e klasse afd. A: N. C. Heij- nis en C. Schoen; niet bev. 1 leerl. Afd. B: P. Bakkum. Afd, C: R. J. Luijting. op practische voorwaarden bjj „REN0VATUM" Onderlinge Molest-verzekerlng tegen lage voorschotpremie. Voor Inboedels reeds vanaf per halfjaar. Beperkte aansprakelijkheid. Vlotte schaderegeling. Algemeen Onderling Waarborg Genootschap „RENOVATUM" Amsterdam, Singel 202/8 Tel. 86626-32219 HET WIT GELE KRUIS. In de maand Maart werden door de wijkverpleegster 485 bezoeken afgelegd bij 36 patiënten, waarvan 306 bezoeken bij leden van het A-A. Z.A., 168 bezoeken bij leden van het Wit-Gele Kruis, 11 bezoeken bij par ticulieren. - In de maand April legde zij 488 bez. af bij 36 patiënten, waarvan Z82 bez. bij leden van het A.A.Z.A., 204 bez. bij leden van het Wit-Gele Kruis en 2 bez. bij particulieren. De wijkkraamverpleegster legde in de maand Maart 160 bez. af bij 10 patiënten en verleende 2 x assisten tie bij den dokter. In de maand AprR, legde zij 210 bez. af bij 17 patiënten en verleende 5 x assistentie bij den dokter. CURSUS MELKCONTROLEURS TE HOORN. De jaarlijksche cursus tot oplei ding van melkcontroleurs voor rund- veefokvereenigingen, zuivelfabrie ken en melkinrichtingen, welke van begin October 1941 tot half Mei 1942 vanwege het Rijkszuivelconsu- lentschap Noordholland is gegeven, werd tot het einde gevolgd door 46 leerlingen; bovendien werd een der gelijke cursus gegeven aan 8 oud leerlingen van de rijkslandbouw- winterschool te Schagen. Na afge legd eindexamen waarbij de zuivel- commissie vertegenwoordigd was, kon op 19 Mei aan 49 deelnemers het diploma worden uitgereikt. Bij de geslaagden behooren onze stadgenooten S. G. Frankfort, 'J, de Jager, W. Pijper, K. de Wilde en J. Zuidema. EEN ONBEKENDE VROUW GEEFT VOOR DE KINDEREN VAN EEN ONBEKEND SOLDAAT. Klop, klop. „Binnen". De deur gaat open en een bejaar de vrouw, vergezeld van haar klein kind, komt het bureau binnen. „Meneer", zegt ze, als ik haar een stoel heb aangeboden, „meneer, ik wou den burgemeester graag even spreken, kan dat?" „De. burgemeester, juffrouw? Maar dit is het stadhuis toch nietl" „Ja, ziet u, ik wilde den burge meester graag even spreken, 't Is over die bekendmaking in de krant, meneer. U weet wel van dien armen jongen, die aan^ 't Oostfront zoo zwaar verminkt Werd en dien ze nu hier bespuwd hebben". „En wilde u daarover den burge meester spreken? U moet bedenken, dat di^ het zeer druk heeft". „Ja, och meneer, kijk, ik wou hem even zeggen, h'oe erg gemeen ik dat heb gevonden, ik heb er niet van kunnen slapen. Mijn man heeft in den vorigen oorlog ook 'n zware verwonding opgeloopen en is toen al vroeg gestorven. Dus u begrijpt. En dan, meneer, ik ben geen N.S.B.'er en m'n naam zeg ik ook niet,, maar ik voel dat ik iets moet doen op 't oogenblik. Zondag ben ik jarig geweest. Ik kreeg van mijn zoon 5 toegestuurd en nu wil ik één gulden daarvan afstaan". „Voor de nagelaten betrekkingen van gevallen soldaten?" „Ja, meneer, dat is mij allemaal goed, als ik maar wat doe, kunt u daar misschien voor zopgen? Ik ben hier toch bij den Volksdienst?" „Zeker, juffrouw; met genoegen zullen we er voor zorgen". I „Och, ziet u, meneer", zei ze nog, „ik heb van politiek geen verstand, maar ik ben een geloovige vrpuw, orthodox, meneer, en dan bid je maar, dat die arme jongens het te gen die bolsjewieken klaar spelen". Zalig zijn de eenvoudigen van geest. Deze eenvoudige, vrome vrouw zou ik niet willen ruilen voor de geheele geletterde en geleerde we reld van thans? mitsgaders het offi- cieele christendom. Dit oude grootmoedertje begrijpt beter dan duizenden „geleerden", dat de strijd voor het christen dom, de strijd tegen den nood der kerken niet uitgestreden Bescherm de wielrijders. Alkmaar is niet '»lleen ver maard om zjjn kaasmarkt, maar ook om de zindelijkheid van zijn straten en wegen. De tijdsom standigheden zijn oorzaak, dat er van een bloeiende kaasmarkt niet gesproken kan worden en aan het onderhoud van de wegen niet gedaan kan worden wat wenschelijk is. Het blijft echter mogelijk de straten en wegen zindelijk te houden. Hiervoor is noodig, dat ieder burger zich den gewenschten gemeenschapszin be wust toont. Het benzine-gebrek noopt den reinigingsdienst den ophaaldienst te beperken, maar zelfs als dit niet het geval was, dan kon deze toch niet voorkomen, dat hier en daar de straten door glas scherven, bij het vervoer afgeval len puin en steenen en afbraak voor de wielrijders een gevaar gaan opleveren. Velen vervoer ders is 't niet bekend, dat zij zich, door him wagens zoo 'te laden, dat er iets afvalt, aan een straf baar feit schuldig maken. Voor ons is dit echter niet het voor naamste waarom zij dit hebben na te laten. Honderden onzer burgers, die voor him beroep een rijwiel ten eenenmale niet kun nen missen, hebben om hun wie len reeds banden, die geen enkel defect meer kunnen verdragen. Nieuwe banden zijn niet. te krij gen en menig arbeider riet zijn werkdag al met een paar uur loopen verlengd, omdat hem de rijwielbanden voor rijn fiets ontbreken. Het zou een daad van groeten gemeenschapszin zijn, wanneer zij, die nog over goede rijwielbanden beschikken en hun fiets slechts voor hun genoegen gebruiken, deze voor de werkers beschikbaar stelden. Zooveel een heidsbewustzijn willen wij echter niet vragen, omdat wij oyertuigd zijn dat die in ons volk nog niet leeft. Wat wij wel willen vragen is dit: werp geen voor de rijwiel banden scherpe en schadelijke voorwerpen op de wegen en laat, wanneer er dbor een ongeval een flesch breekt, de scherven niet zorgeloos op den weg achter, maar deponeer die daar waar ze behooren. Daardbor bereikt gij althans, dat de levensduur van den on- misbaren rijwielband van Uw ploeterenden medeburger niet onnoodig verkort wordt. REICH SFiiHRER HIMMLER TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 10 Mei (ANP). Op het Museumplein stonden Maandag twee nieuwe in het kamp Schalk haar opgeleide compagnieën aange treden van het Amsterdamsche poli tiebataljon. Zij werden geinspecteerd door den Reichsführer der S. S. en chef der Duitsche politie, Heinxich Himmler. Ongeveer half twee arri veerde deze in gezelschap van den chef van den staf S.S. Obergrüppen- führer Wolff, en den General-Kom- missar für das Sicherheitswezen und hörere Politieführer S.S. Grüppen- führer Rauter op het Museumplein. Majoor Kruyne presenteerde de compagnieën aan den Reichsführer Himmler, die onmiddellijk daarna de formaties inspecteerde. De manschappen, diet het geweer presenteerden, maakten een buiten gewoon goeden indruk. Tijdens de inspectie speelde de stafmuziek van de grüne Polizei uit Den Haag. Na dat Reichsführer Himmler was be groet door den General der Duitsche politie, Schumann, den commandant van het Duitsche politiebataljon te Amsterdam, majoor Wieprecht, den burgemeester van Amsterdam, den heer E. J. Voute, den hoofdcommis saris van politie, kolonel S. Tulp en den chef van de ordepolltie overste Krenning, begaven de autoriteiten zich naar de voorzijde van het Rijks museum, waar op de Stadhouders kade de politiemannen defileerden. De manschappen trokken op de muziek van het staforkest voorbij den Reichsführer, die op een met bloemen versierde verhooging had plaats genomen. Na het defüé bega ven de politiemannen zich naar het IJsclub-terrein, waar zij werden toegesproken. Bezoek aan Lunteren. (ANP). Dinsdagmiddag bracht Reichsführer Himmler, in gezelschap van den leider der N. S. B., is. A. A. Mussert, een -bezoek aan het hage- spraakterrein op den Goudsfcerg te Lurtteren. In het gevolg bevonden zich o.m. de commissarissen generaal Schmidt en Rauter, alsmede de hee ren van Geelkerken en van 't Hoff, resp. plv. leider der N. S. B. en wnd. commandant der W. A. AFLEVEREN OP WEHRMACHT- MARKEN. 's-GRAVENHAGE, 20 Mei. Bij vele winkeliers en instellingen schijnt de indruk te zijn gewekt, dat de Wehrmachtmarken hun geldig heid hebben verloren, nu de „Le- bensmittelkarten der deutschen Wehrmacht in den Niederlanden1 ingevoerd zijn. Met nadruk wordt er op gewezen, dat dit niet het geval is en. dat het afleveren op Wehrmacht marken aar) personen, die bevoegd zijn tot het koopen op deze distribu tiebescheiden, niet magworden ge weigerd. wordt door het gekletter van munt stukken op een schaal, maar buiten de kerken, daar ver op de sneeuw velden van Rusland, door het klet teren der wapens. Daar vechten ook een twaalfdui zend van onze jongens. Zij vechten voor Euroa, Voor Ne derland, voor u, voor mij en niet te vergetenvoor de Kerk. En die verminkt teruggekeerde werd door zijn landgenooten be spuwd Zijn er meer eenvoudigen van geest, die willen helpen dat gespuw te wreken, zij weten nu den weg of gireeyen op no. 436823 ten name van den Ned. Volksdienst, Alkmaar. Breedstraat 11, Bureau W.H.N. N.V.D. HOOFDPRIJZEN STAATS LOTERIJ. 's-GRAVENHAGE, 21 Mei. 15000 2338 1000 14070 400 2210 6824 13538 200 16701 16941 T 100 1265 4286 5558 5645 9801 11924 16505 DISPENSATIE VAN HET- GESLOTEN VOETBALSEIZOEN. 's-GRAVENHAGE, 21 Mei. Het college van gevolmachtigden voor de sport deelt het volgende mede: In verband met de ongunstige weers omstandigheden gedurende den af- geloopen winter waardoor op een groot aantal Zondagen geen voetbal wedstrijden konden plaats vinden, zullen de competities van den Ne- derlandschen Voetbalbond en zijn af- dieelingen niet kunnen worden be ëindigd voor 15 Juni, op welken da tum het gesloten voetbalseizoen aanvangt. -* In verband met het bovenstaande is door het college uitsluitend voor het jaar 1942 aan het bestuur van den N.V.B. uiterlijk tot en met 5 Juli a.s. dispensatie verleend voor de noodzakelij k na 15 Juni a.s. te spe len competitiewedstrijden. ALKMAAR. GEBOREN: Maria E. J. L., d. van Al- bertus W. Hoes en L. M. W. van Wear reld. Christina M., d. van Dirk Albers en E. C. Kamper. Maria M„ d. van Nicolaas C. den Dubbelden en B. H. Romijn. Petrus J., d. van Cor nells Bierman en M. Bras. Ana M. Gf., d. van Herman J. J. Bak en M. M. Schouten. Dick, z. van Dirk de Groot en G. Beers. GETROUWD: Samuel H. W. Schut en Marijtje de Waal. Jan van der Veen en Trijntje Keuss. Hendrik Dogger ép Cornelia M. J. Bijl. Cornells J. Bom e« Fokje Geertsma. Jacob Nleuweiy- kamp en Maria Meeuwig. Theodorus van de Kamer en Cornelia D. Hof. -r Willem van Straalen en Harmina van *t Veen. Gerardus C. Verschuur-en Elf* sabeth W. de Jong. Jacobus de Vries en Hermina ter Buurkes. Johannei M. Hazes en Johanna M. M. Feddema. ■OVERLEDEN: Pieter de Boer, wed*, van E. Spruijt, 77 jaar. Cornells van Leijen, wedr. van A. Hein, 88 jaar. Cornells Buis, wedr. van M. de Ruiter1, 80 jaar. Nicolaas J. Leijen, wedr. van D. Boon, 83 jaar. Johannes W. Vrij1- hoef, 24 jaar. NA-UITREIKING DISTRIBUTIE. BESCHEIDEN. De Leider van den Distributer dienst, Kring Alkmaar, maakt bé kend, dat zij die verzuimd hebben him bonkaarten en/of rook- en snoepkaarten op den daarvoor ge stelden datum af te halen, deze als nog in ontvangst kunnen nemen op Vrijdag 22 Mei 1942 tusschen 9.30 en 4 uur, op de navolgende plaatsen: Bonkaarten, in het schoolgebouw aan de Brillesteeg (lokaal 2). Rook- en snoepkaarten in het ge bouw van de Chr. Kleuterschool, Doelenstraat 15. UITREIKING „DV" KAARTEN AAN PERSONEN, DIE GEEN BON KAART JK OF L KUNNEN INLEVEREN. De Leider van den Distributie- dienst, kring Alkmaar, maakt be kend, dat personen, die ter verkrij ging van een bonkaart „DV" niet in staat zjjn een der bonkaarten JK of L in te leveren (wegens vermissing enz.) vanaf heden tot en met 22 Mei a.s. een aanvraagformulier MD 61 kunnen invullen bij den Distributie- dienst, Breedstraat 40. Tevens zullen tot en met boven- genoemden datum aan voornoemd kantoor worden uitgereikt de brand- sloffenkaarten DV ten behoeve van gezinnen van arbeiders, waarvan het gezinshoofd in het buitenland werk zaam is en de distributiestamkaart bij den distributiedienst is geblok keerd. De Distributiestamkaart van de echtgenoote van het gezinshoofd moet worden overgelegd. De Leider voornoemd, H. BAKKER. Opgi Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar. j van Donderdag 21 Mei 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. lu.40 3y, Nederland 1941 99Vs ggs/s 4 Nederland 1941 100i/j lOOi/i 4 Nederland 1940 II 100'/5 iOOy» 331/, Nederl. 1938 97i/w 97% 3 Ned.-lndië 1937 88% 88% BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .143 144 Handel Mij. Cert. v. f 2.50 ,124</4 124 Koloniale Bank .129 129 Ned. Ind. Handelsbank 881/» 86 IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 150% 150% Calvé Delft Cert, ,115% 115% Nederl. Ford .342 342 Lever Bros .165 162 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 280 276 CULTUUR MAATSCH. H. V. A288 285% Java Cultuur .156% 155 Ned. Ind. Suiker Unie 161% 160 Verg. Vorsterlanden 80% 79% PETROLEUM. Kon. Petr. 296 293% RUBBERS. Amsterd. Rubber .186 183 Deli Bat. Rubber .131% 131 Oostkust 94 92 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 149% 146% Java-China-Japan lijn 124% 123 Kon. Ned. Stoomboot 195 190 Scheepvaart Unie 175% 172% TABAKKEN. Deli Batavia 144 145 Oude Deli 180 180 Senembah .151 151 SPOORWEGEN. Deli Spoor t 59 58 Ind. Spoor 42% 42% Hoofdredacteur: A. R. Jonker (afw.). Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Kldmp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad eö Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar ts Sport: J. .Werkman, Alkmaar, - 0

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2