De installatie van den Burgemeester. AGENDA. FILMNIEUWS. SPORT. RADIOPROGRAMMA DISTRIBUTIENIEUWS KERK EN SCHOOL Amsterdams eke Bears In verband met de installatie van den burgemeester," den heer B. A. van der Sluys, verzoekt men ons nog het volgende mede te deelen. Om 14.15 uur inspecteert de bur gemeester op het Waagplein de W.A. en den Jeugdstorm. Van 14.30-15.15 uur wordt de bur gemeester door den commissaris der Provincie, mr. A. J. Backer in de raadszaal van het stadhuis geïnstal leerd. Van 15.15-16 uur is er gelegenheid voor de op het raadhuis aanwezigen den burgemeester te complimentee ren. De thee zal in de trouwzaal ge serveerd' worden. Om 16.15 uur is er een défilé voor het raadhuis door" formaties van de W.A. en den Jeugdstorm. Van 16.30-17 uur is er gelegenheid tot gelukwenschen van den burge meester door hen, die niet in het stadhuis aanwezig konden zijn. GOUDEN HUWELIJK. Gister heeft het echtpaar Schaar, wonende in de Kabelstraat, zijn gouden huwelijk herdacht, waarvoor niet alleen in de buurt, maar ook elders in de stad groote belangstel ling werd getoond. De heer Schaar is vele jaren verbonden geweest aan Gemeentewerken en verwierf als zoodanig ruime bekendheid. Zijn echtgenoote is ook nu nog een zeer gewaardeerd lid van de zangver- eeniging De Lofstem (dir. de heer de Haas), waar zij ondanks haar 73- jarigen leeftijd nog steeds meezingt. ER KOMT MEER KAAS. Op de markt was het heden zicht baar, dat meerdere fabrieken toe stemming hebben gekregen om kaas te maken. De aanvoer bedroeg heden van 8 fabrieken ongeveer 10.000 kg en bestond in hoofdzaak uit 20 plus kaas. Dank zij een telefonische mede- deeling van de N.Z.C. zag de handel zijn aankoopcontingent verhoogd, waardoor de aanvoer kon worden opgenomen. De prijzen waren ongeveer gelijk aan de maximumprijzen. MOEDERUITZENDING. Evenals het vorig jaar, toen aan een 300 huisvrouwen geheel koste loos gedurende 10 dagen een prettige vacantie te Nunspeet kon worden aangeboden, zal nu wéderom aan vele moeders gelegenheid worden gegeven een dergelijke vacantie te genieten, waardoor nieuwe krachten voor het gezin worden opgedaan. De Provinciaal Leider van den N.V.D. is er n.l. in geslaagd het va- cantiehuis „Jachtlust" te Epe, het welk midden tusschen de bosschen op de Veluwe is gelegen, voor dit doel te verkrijgen. Er is telkenmale plaats voor 40 vrouwen en deze kunnen dgar 10 of 11 of meer dagen verblijven. Het vo rig jaar bestond hiertoe uitsluitend gelegenheid voor huisvrouwen uit Haarlem, doch thans kunnen zich vrouwen uit de geheele provincie voor deze vacantie aanmelden. De eerste uitzending begint Maandag 8 Juni a.s. Zij, die voor deze vacantie in aan merking wenschen te komen, gelieve zich nog deze week op te geven bij hun buurtschapshoofden of bij het Plaatselijk Bureau van Winterhulp en Volksdienst op iederen werkdag tusschen 9 en 12 en van 2 tot 4 uur, des Zaterdags van 9 tot 12 uur. HANDELSAVONDSCHOOL. In de opgave van de bevorderin gen aan de handelsavondschool ont brak de naam van die leerlinge S. Lam, die van klasse I naar II werd bevorderd. RIJWIELEN GESTOLEN IN MASSA. Voor zoover thans bekend, wer den hedennacht aan den Hasselaars- weg en omgeving te Heerhugowaard bij diverse personen een 12-tal fiet sen gestolen, waarvan men de frames later, ontdaan van dè ban den, op verschillende plaatsen terug vond. De fietsen waren geborgen in los van de woonhuizen staande schuurtjes. Het meest werden gedu peerd het landarbeidersgezin van G. Groot en dat van den tuinder Jb. Groot. Bij ieder ervan werden drie rijwielen vermist. Van, den heer Stapel, besteller van de coop. Nieuw Leven, wérden twee rijwie len gestolen. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Moederlied (rom. zangfilm). Alle leeftijden. Beide Pinksterdagen voorstelling van uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Jakko, de circusjongen (circusfilm). Alle leeftijden. Beide Pinksterdagen voorstelling -«an uur -af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7,30 uur, hoofdnum mer Het licht in de duisternis (rom.- dram.) Alle leeftijden. Beide Pinksterdagen voorstelling van uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer De dubbelganger van Woronzeff (sens.) 14 jaar. Béide Pinksterdagen voorstelling van uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. EEN KWART EEUW ZEILMAKER. Bij de firma Koster en van Baten burg, aan de Zaadmarkt alhier, hangt vandaag de vlag uit ter eere van een zilveren jubileum. De heer H. Asma, welbekend bij zeer vele Alk- maarders, herdenkt n.l. heden den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij deze firma en het spreekt vanzelf, dat deze dag niet onopgemerkt voorbij mocht gaan, temeer waar het hier iemand betrof, die zijn firma een kwart eeuw lang met al zijn energie, met hart en ziel heeft gediend. Daar wees de direc teur der firma trouwens ook op, toen deze hem in zijn woning bezocht en hem met zijn familie complimen teerde met dezen dag. In de toe spraak werd natuurlijk het wel en wee in de voorbije 25 jaar gerele veerd en kwam duidelijk tot uiting, dat de benoeming van 25 jaar gele den voor geen der partijen 'n slechte zet is geweest! Namens de firma werd den jubilaris niet alleen een bloemhulde maar tevens een enve loppe aangeboden. De heer Asma, geboren op Urk, waar hij het zeilmaken leerde, is via Arnhem en Rotterdam naar Alkmaar gekomen, waar hij bij cle firma Kos ter en van Batenburg in dienst trad in 1917 en waar hij thans sinds vele jaren bedrijfsleider is. En waar dezei firma in nauw contact stond met de brandweer, ife het begrijpelijk, dat de onbekende Urker direct in het corps der Alkmaarsehe Vrijwillige Brand weer werd opgenomen en dat be- teekent eigenlijk te zijn opgenomen in Alkmaar zelf! Geen wonder dus, dat de familie Asma zich werkelijk een Alkmaarsehe familie voelde en nog voelt! Deze dag zal een onvergetelijke zijn voor allen, die bij het feest be trokken zijn. Bloemen werden in overvloed aan de woning bezorgd, telegrafische en schriftelijke geluk wenschen volgden elkaar op, tien tallen bezoekers kwamen, om den jubilaris de hand te drukken. En zoo kwam goed tot uiting, dat dit jubileum inderdaad gevierd mocht worden! KOEDIJK. Sluiting secretarie. - De secretarie der gemeente zal a.s. Dinsdag den ge- heelen dag gesloten zijn. Vooq distri- büfieaangelegenheden bestaat gelegen heid op Woensdagmorgen. VOLKSDIENST EN VOEDSEL VOORZIENING. Het is kenmerkend voor dezen tijd dat de vraag naar het eten uit de centrale keukens in ons land toe neemt, Meer en meer dringt het tot de bevolking door dat in tijden van voedselschaarschte de centrale keu ken vele vooTdeelen biedt. Was men aanvankelijk gebonden aan een maximum per keuken, thans is in het belang van de volks gezondheid de mogelijkheid gescha pen het voedsel op ruime schaal te verstrekken. Houders van boterkaarten dienen den vollen prijs ad 0.30 per portie te betalen, houders van vetkaarten slechts 10 cent. Aan den Nederlandschen Volles- dienst is opgedragen te beoordeelen welke personen het prima eten uit de centrale keukens mogen betrek ken. Daartoe kunnen formulieren bij de buurtschapshoofden of bij de centrale keukens worden- aange vraagd. Een ieder, die van de centrale keuken gebruik wenscht te maken, feve zich zoo spoedig mogelijk op. lit geldt ook voor inwpners van ge meenten waar geen centrale keuken gevestigd is. Het is n.l. mogelijk om in overleg met de betrokken offi- cieele instanties hetzij eten uit na burige keukens te betrekken dan wel tot oprichting van zulke keu kens te geraken. Tenslotte kan nog worden opge merkt dat het den Nederlandschen Volksdienst mogelijk is houders van boterkaarten, die naar het oordeel van het buurtschapshoofd den vol len prijs niet geheel kunnen betalen, eenigérmate tegemoet te komen Ook op het gebied van de centrale keukens wil de Nederlandsche Volksdienst ons volk de helpende hand bieden. Van deze gelegenheid wordt dan ook een toenemend ge bruik gemaakt. Het buurtschapshoofd van B e e m- s t e r is de burgemeester; voor 'Graft is het adres het raadhuis voor D e R ij p is het de burgeme Ier. DE REVUE PROOST. Den eersten Pinksterdag uitzending per radio. De negende en laatste opvoering van de revue „Proost" was gister avond een groot succes. Het „Gulden Vlies" was ook ditmaal tot de laat ste plaats bezet. Het publiek was vol bewondering en aan het slot groeide het applaus tot een ovatie. Het staat thans wel vast, dat de zui velfabriek „Neerlandia" haar 25- jrig bestaan op geen geslaagder wijze had kunnen vieren. „Ik wist wel, dat het een groote fabriek was, maar niet, dat het zoo'n groot bedrijf was", aldus een Alk- maarder, die na afloop opgetogen de voorstelling verliet. Ook uit recla me-oogpunt zal in de toekomst deze revue haar goede uitwerking niet missen. Het is wel jammer, dat de tijdsomstandigheden de fabriek be letten haar productie-mogelij khedéfo te ontplooien, maar met het boertje, dat het minder fleurige beeld van de Kaasmarkt besprak, zullen wij maar zeggen: „het zal wel weer aers wor den". Wij zijn overtuigd, dat nog meer dere voorstellingen^ voor volle zalen gegeven konden worden, maar aan elk liefhebberijwerk komt een einde en het mag deize dilettanten zeker tot voldoening stommen, dat zij een zoo groot succes wisten te boeken. Ten behoeve van de radio-uitzen ding weiden gisteravond gedeelten van de revue opgenomen, die in den „Spiegel van den dag" zullen wor den uitgezondenop den eèrsten Pinksterdag 's av. van 7.407.50 uur over Hilversum n. STAATSLOTERIJ. Bij de gister gehouden trekking van de 489e staatsloterij (5e klasse, 4e lijst) zijn wat de in Alkmaar en omgeving gekochte loten betreft de volgende prijzen en nieten gevallen: Prijzen vain, f 70 de ho.'s: 5359 10540, 12782, 15097, 15105. Nieten: 5336, 5369, 5398, 10472, 10486, 10519, 12826, 19598, 21576, 21605. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 12 t/m 19 Mei, Nieuwe inschrijvingen: Alk maar: N.V. Dagblad voor Noordholland i.o., Voordam 9, uitgeverij, drukkerij. Oterleek: J. Molenaar, Dorpstraat café. Den Helder: Administratie assurantiekantoor, woningbureau F. Muller, Kerkgracht 52, administratie, belastingzaken, assurantiën, woning bureau. Bestuurswijzigingen: Zijpe: Coöp. boerenleenbank „Burgerbrug" Burgerbrug A 26. Andere wijzigingen: Alkmaar C. Rentenaar, Rochdalestraat 3, melk handel, overgegaan aan J. v. d. Veen. Anna-Paulowna: Coöp. land- en - tuin bouwers-aankoopver. annex malerij, Breezand, Zandvaart 33, statutenwijzi ging, wijziging handelsnaam en ver plaatsing naar Den Helder. Bergen: P. van Diepen, Colnotweg 2, stücadoor, overgegaan aan fa. wed. van Diepen en Zoon. Harenkarspel: M. IJff, Dorps straat B. 22, winkelier in kruidenier: waren, koffiehuishouder en drogisterij (Ontleend aan onze advertentierubriek) DE NIEUWE PROGRAMMA'S. Het Harmonie-Theater brengt één der mooiste en ontroerendste films van den grooten zanger Benjamino Gigli nil. Moederlied. Inderdaad een film vol attractie met o.m. Maria Cebotari en de jeugdige Peter Bosse in de rol van het kind. Een film voor ieder. „Jakko", de circusjongen, aldus de titel van de boeiende film in het Victoria-Theater. Eugen Klöpfer speelt hierin de rol vaij den ouden clown Anton, die metJakko het circus den rug toekeert. Na tal van avonturen wordt Jakko in het fnilieu der Hitier-jongens opgenomen. Een mooie Italiaansche film: Het licht in de duisternis komt in het Cinema-theater en zal door haar sterk spel en boeienden inhoud zeker velen doen genieten. Fosco Giachetti speelt ook in deze film de hoofdrol. De dubbelganger van Woronzeff is een film vol spaning en zal in het Alkm. Bioscoop-theater zeker weer tal van belangstellenden trekken, want de inhoud en het spel zullen zeker ieder voldoen. Tennis TENNISTORNOOI TE ALKMAAR. Op 27 en 28 Juni zullen op de ten nisbanen van het gemeentelijk sportpark alhier de jaarlijksche districtskampioenschappen gespeeld worden. Paarden DRAVERIJEN GEMEENTELIJK SPORTPARK. De le Pinksterdag zal te Alkmaar weer in het teeken staan van de paardensport. Op het Gemeentelijk Sportpark worden om 2 uur zeer in teressante draverijen gehouden die een attractie zullen zijn voor alle paardensportliefhebbers. De totali- sator zal ook weer groote belangstel ling hebben. In het geheel is een bedrag van 3600 aan prijzen uitge loofd. Het programma vermeldt weer vijf nummers, waarvoor in to taal ongeveer 60 paarden zijn inge schreven. Voo£ de heatprijzendrave- rij zijn de prijzen samen 1000. In de 4e Masse draverij staan 13 paarden ingeschreven met Dienares, Cavalcade, Eduard Anvil enz., Edel man, Dalver, Douglas H, Dumas Ha nover en Blue Band zijn o.a. paar den in de heat (10 inschr.) Negen paarden staan in de le klasse dra verij,- 8 in de prijzendraverij 2e en 3e klasse en 18 paarden in het korte- baan-nummér. Er zal dus weer heel wat te genie ten zijn. A, ZATERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl.- 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 „Brandende kwesties", causerie (opn.). 8.30 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Omroeporkest en solist (opn.). 10.Ernstige muziek (opn.). 11.Voor de vrouw. 11.20 Viool, piano en gr.pl. 12.Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws-, econ.'- en beursber. 13. Alle visschen zwemmen in het water. 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 14.Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Na' gedanen arbeid... Muziek en vroolijkheid. 15.45 Gr.pl. 16. Bijbellezing. 16.20 Kwintetconcert. 16.50 Zangklasje. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. ber. 17.30 Gr.pl. 17.35 Duitsche taal cursus. 18.De Melodisten en solist. 18.15 Het kwartier van den Arbeid. 18.30 De Melodisten en solist. 18.50 BNO Nieuwsber. 19.BNO: De wereld meening uit den aether geplukt. 19.10 Gr.pl. 19.15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.30 Bonte Avond. 20.15 Gr.pl. 20.45 Bonte Avond. 21.30 „Maak 't kort", film praatje. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22. BNO: Mil. overz. 22.10 Gr.pl. 23.-24.— Dansmuziek (gr.pl.). HILVERSUM n, 301,5 M, 6.45—8.15 Zie Hilevrsum I. 8.15 Gr.pl. Ca. 9.35 Zang- vereen. „Excelsior" en Residentie-orkest (opn.). 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Lichte muziek (opn.). 11.20 Orgel concert en zang. 12.Zang met piano- begel. en gr.pl. 12.45 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 13.Ernst van 't Hoff en zijn orkest 13.40 Voor de jeugd, 14.Sted. Orkest van Maastricht. 14.45 Gr.pl. 15.Sted. Orkest van Maas tricht en soliste. 15.45 „Het kweeken van winterandijvie, postelein, zomerwortelen en lafe boonen'j, causerie. 16.Om roeporkest en pianosoli. 17.Voor de binnenschippers. 17.15 BNO: Nieuws- en econ. ber. 17.30 Orgelspel. 18.Pro gramma-overzfeht. 18.15 Gr.pl. 18.30 De NSB an'WDOTdt. 18.45 Gr.pl. 19.Bert van Dlnteren en zijn orkest. 19.30 BNO Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Gron. praatje. 20.Hier W.A. 20.15 Vrouwenkoor, strijkorkest en solisten. Ca. 21.25 Gr.pl. 21.45 BNO Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.0522.10 Avondwijding. Vanaf 20.15 alleen voor da Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. artikelen, overgegaan aan A M. Kossen té Schagen. Gedeponeerde stukken: Texel Den Burg: N.V. „Conservatrix", Groene plaats 13, plan van uitkeering inge dlend. De Leider van den Distributie- dienst Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de bon nen van de sigarettenkaart, evenals de bonnen van de tabakskaart, voor het eerst kunnen worden ingeleverd op de inleveringsdagen van 26 tot en met 29 Mei 1942, doch met een mini mum van: 10 stuks en daarboven in veelvouden van 10. Een eventueel restant aantal boqpen tot een maxi mum van 9 stuks 'kan in deze week tezamen met de tabaksbonnen wor den ingeleverd. INLEVERING IN VERBAND MET DE A.S. FEESTDAGEN. De Leider van den Distributie- dienst, kring Alkmaar, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in verband met de a.s. feestdagen de navolgende regeling is getroffen voor het inleveren det opplakvellen: De detaillisten, grossiers en instel lingen die hiïn opplakvellen weger.s de sluiting van het Distributiekan toor hun opplakvellen niet op Maan dag 25 Mei 1942 kunnen inleveren, zijn-hiertoe in de gelegenheid op Woensdag 27 Mei. De slagers dienen evenwel op Dinsdag 26 Mei in te leveren. INLEVERING BONNEN VAN DE VERSNAPERINGENKAART. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de bonnen van de versnaperingenkaart in de 2e week van den geldigheids duur en in de week na afloop van den geldigheidsduur (dus in de 5e week) voor toewijzingen suikerwer ken en chocolade kunnen worden in geleverd. De bonnen, aangewezen voor cho colade en voor suikerwerken, moe ten in veelvouden van 10 en met een minimum van 20 stuks op aparte opplakvellen MD 18 worden geplakt en met afzonderlijke ontvangstbe wijzen MD 201 worden ingeleverd. De bonnen, waaïop naar keuze sui kerwerken of chocolade kan worden1 gekocht, kunnen worden geplakt bij de bonnen voor suikerwerken of voor chocolade naar keuze. Restantbonnen voor suikerwerken en chocolade, tot een aantal van 9 stuks kunnen in de eerste week na afloop van de volgende distributie periode worden ingeleverd, tezamen met de bonnen, welke voor die pe riode geldig waren. UITREIKING BONKAARTEN VOOR DE 7E PERIODE EN AARDAPPELKAARTEN. De Leider van den Distributie- dienst, kring Alkmaar, maakt be kend, dat vanaf Dinsdag 26 Mei 1942 een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van: bonkaarten voor voedingsmid delen voor de 7e periode; 2. aardappelkaarten; De bonkaarten worden alleen uit gereikt tegen overlegging van d< distributiestamkaart met inlegvel aan personen, die zijn opgenomen in het bevolkingsregister van de Ge meente Alkmaar. Hierop wordt een uitzondering ge maakt ten aanzien van: a. schippers en woonwagenbewo ners; b. de vaste bevolking van kostscho len, gestichten en dergelijke inrich tingen; c. gedetacheerde marechaussee'®; d. tengevolge van oorlogsomstan digheden tijdelijk elders verblijven den. Men dient zich voor het afhalen der kaarten uitsluitend aan te mel den op den datum, welke op de bon kaart 6e periode is afgestempeld. Ten bewijze, dat men op den juis- ten datum verschijnt, moet een bon kaart van de 6e periode worden ge toond. De uitreiking zal geschieden op de navolgende plaatsen, t.w.: le. In het schoolgebouw aan de Bril- lesteeg. In dit gebouw zal op twee plaatsen worden uitgereikt. 2e. In de voormalige Keetkoïksehool, ingang Westerkolkstraat. De kantoren zullen op bovenge noemde data geopend Zijn van 9.30 v.m, tot 4 uur n.m. De personen, geboren in de maand Juli van de jaren 1921, 1928 en 1938 moeten hun inlegvellen eerst ruilen in lokaal II van het schoolgebouw in de Brillesteeg. Eerst daarna kunnen de bonkaarten in ontvangst geno men worden met inacjitname van den datum van afstempeling. Aan personen beneden 18 jaar worden geen distributiebescheiden afgegeven. Er wordt met nadruk de aandacht op gevestigd, dat men bij de in ont vangstname der bonkaarten dient na te gaan of alle kaarten aanwezig zijn. Van reclames na het verlaten van het uitreikingslokaal kan geen nota worden genomen. De zelfverzorgers (tuinders, vee houders en huisslachters) zullen af zonderlijk worden opgeroepen om met hun stamkaarten en inlegvellen te verschijnen aan het Distributie kantoor, Oüdegracht 168. Zij, die in gebreke blijven de bon kaarten op den gestelden datum af te halen, zullen niet meer tijdig van de nieuwe kaarten worden voorzien De Leider voornoemd H. BAKKER. ALKMAAR. GEBOREN: Maura, d. van Pieter C. Hoekmeijer en D. C. Olie. Margaretha J., d. van Josef D. Temming en M. Vel- seboer. Elisabeth H. C., d. van Pieter Th. B. Ris en G. Molenkamp. Marian- na A. L., d. van Antonius F. Ensink en C. Prinse. Jacobus P. J. F., z. van Theodorus P. H. Wortel en Th. E. M. Kraakman. Arie K., z. van Jan Ploeger en P. Kroon. ONDERTROUWD: Hendrik Baas en Maria B. Bremmers. Cornells Baars en Petronella J. Wit. Cornells Blok en Hendrika Groen. Arend M. Zwaan en Anna Kouwen. Albertus van Twuijver en Hemmechiena Pilon. Jan Fr. Wiessner en Carolina M. J. West- miize. Cornelis Ulders en Johanna M. Govers. Willem A. C. de Wit en Aaltje Koelemeii. LANGEDIJK. De uitreiking van de bonkaarten 7e periode, geldig van 14 Juni t/m 11 Juli, zal geschieden in het tijdvak van 26 Mei tot en met 13 Juni. Tege lijk zullen worden uitgereikt de aardappelkaarten,welke geldig zijn van 28 Juni8 Augustus. Indien per gezinslid ten tij de van de uitreiking over minder dan 30 kg aardappelen wordt beschikt, dient een formulier MD 32 te worden afgehaald, hetwelk vanaf Vrijdag 21 Mei aan de kanto ren van dén distributiedienst te ver krijgen is en bij de uitreiking van de bonkaarten 7e periode volledig ingevuld moet worden ingeleverd. Zij, die' vroege aardappelen ver bouwen, hebben geen- recht op aardappelkaarten, Duitschland strijdt voor Europa. EXTRA BERICHT.' 23 vijandelijke schepen tot zinken gebracht. UIT HET HOOFDKWARTIER) VAN DEN FüHRER, 22 Mei (D.N.B.) Het opperbevel vian de weermacht maakt bekend-: Duitsche onderzeebooten heb ben de vijandelijke ravitailiee- ringsscheepvaart in Ameri- kaansehe wateren opnieuw zwaar getroffen. Zij brachten ten O. van de Antillen, in de Caraibische zee en in de golf van Mexico twin tig vijandelijke koopvaardij schepen van tezamei 111.690 brt. tot zin-ken Een andere duikboot drong door de golf van St. Laurens tot in de rivier de St. Laurens door en bracht daar, in weerwil van- de bewaking door talrijke zee- en luchtstrijd krachten, drie schepen van 14.00-0 brt. tot zinken. Daarmede heeft de vijande lijke scheepvaart in het bestek van deze operaties weer 23 schepen, van tezamen 125.600 brt. verloren. AANSCHAFFING SCHOOLBOEKEN ST. WILLIBRORDUSSCHOOL. De BURGEMEESTER van ALK MAAR brengt ter algemeene kennis, datoop 21 Mei j.l.' is vastgesteld het volgende besluit: De Burgemeeters van Alkmaar, Gelezen het adres d.d. 2 April 1942 van het Bestuur der Vereeni- ging „St. Joseph" voor de R.K. Jon gensscholen te Alkmaar, verzoeken de gelden tot de gemeentekas te wil len verstrekken voor de aanschaf fing van schoolboeken voor het on derwijs in de Duitsche taal ten be hoeve van de onder zijn beheer staande St. Willibrordusschool al hier; I Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 (ter La- ger-Onderwijswet 1920 gestelde eischen, en noch bij den Commis saris der provincie Noordholland, noch bij den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnen- landsehe Zaken bezwaar bestaat tegen het inwilligen der aanvrage, zulks overeenkomstig punt 8, eersten zin, der Algemeene Voorwaarden, verbonden aan de toekenning van Rijkssteun aan noodlijdende ge meenten; Gelet op de artikelen 3, 13 en 28 van de Achtste Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende bijzondere maatregelen op admini- tratief rechtelijk gebied d.d. 11 Augustus 1941 (Verordeningenblad 1941, nr. 152); Gelet voorts op de artikelen 72 en 75 der Lager-Onderwijswet 1920: Besluit: I. de gevraagde medewerking te verleenen; II. de uit het besluit onder I voort vloeiende totgaven te zijner tijd na der te regelen bij suppletoire be grooting. i Binnen dertig vrije dagen, te re kenen van heden, 'kan ieder inge zetene en het schoolbestuur van dit besluit in beroep komen bij den Commissaris der provincie Noord holland. Alkmaar, 22 Mei 1942. De Burgemeester voornoemd, B. A. v. d. SLUIJS. De Secretaris, A. KOELMA. BEDEVAART VAN TUINDERS, BOEREN EN KWEEKERS. Van de machtige demonstratie in kerkelijk verband, welke ieder jaar vanwege den ^L. T. B. plaats had en ook nu Donderdag pp „Ka pel" te Heiloo werd gehouden, is weinig overgebleven. De fleurige vaandels en transparanten waren er niet meer en évenmin de duizende bezoekers. Met extra treinen waren ze gekomen, hoogstens een 800, en dat viel tegen- Een pater uit Eg- mond droeg om half elf een plechti ge hoogmis op met assistentie van enkele priesters, terwijl vele pas- toors.^n kapelaans, voorheen gees telijke adviseurs, acte de presence gaven, Prof. Cleophad hield een gloedvolle predicatie. De intentie was „Voor een rechtvaardigen vre de en welvaart voor ons vaderland". Na de plechtige mis volgde rust, waarna lof en processie. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 24 MEI 1942. (EERSTE PINKSTERDAG). ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Kleyne. Kapelkerk, 10 uur, 'ds. Klein Wassink; 5 uur, dr. Tuinstra; 7.30 uur, jeugddienst, ds. Alkema, van Amsterdam. Remonstr. geref. gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keuning (bevest. van een lid maat; extra col! Syn. fondsen). Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, ds, Kuiper (extra coll. zendingswerk). Heden, Vrijdagav. 7.30 uur, zen dings avond a 1. v. ds. A. K, Kuiper, ebruik voor uw gasten Teeletten, want ze zijn, mits goed gezet, even smakelijk en geurig als de thee, die U ge wend was. Vraag uw winkelier. Ga/c en smaak der- fijnste echte thee Chefaro, Rotterdam em.-pred. Geref. kerk, 10 uur, ds. von Meyenfeldt (opènb. belijdenis); 5 uur, cand. J. van Eerden. Zen- dingscoll. Herst.- Apost. Gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 uur, dienst. Ned. chr. gemeenschapsbond, 3.30 uur jongeliedensamenkomst Hout weg 8, Donderdagav. 8 uur bijbelbe spreking mannen Houtweg 8, Vrij dagav. 8 uur idem vrouwen Oude gracht 208, Zaterdagnam. 4 uur bid stond Oudegracht 208, Vjije ev. geref. gem., Doelenstr. 15, 10 uur, de heer A. Visser, van IJmuiden; 5.15 uur, ds. v. d. Togt, van Zaandijk. UIT DE OMGEVING. Akersloot, 10 uur, ds. v. Mullem. Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom, Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Maranatha, 10.30 u., ds. 't Hoen, van Bussum. Broek op Langendijk, doopsgez. gem., geen dienst. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10 uur, cand. J. van Eerden; 5 uur, ds. von Meyenfeldt. ZendingseolL Egmóndbinnen, 10.30 uur, de heer F. J. Dun, cand. te Alkmaar. Egmond aan den Hoef, av. 7 uur, ds. Veenhuysen. Heiloo, 10.30 uur, ds. Bloemhoff. Ned. heTv. evang,, a.d. Kerklaan, 10 uur, ds. Èmmen, yan Haarlem. Noordscharwoude, 7.30 uur, ds, NelL Oudkarspel, 10.30 u., ds. NelL Stompetoren, zie Oterleek. Evangelisatie, 10 uut, de heer van der Kaay, van Amsterdam. Warmenhuizen, 10.30 uur. ds. Veenhuysen, van Egmond (bevest, nieuwe leden). Zuidseharwoude, 10.30 uur, de heer. Korndörffer.- MAANDAG 25 MEI 1942. (TWEEDE PINKSTERDAG). ALKMAAR. Groote kerk, 10 uur, ds. Prins van Wijngaarden. Kapelkerk, 10 uur, dr. Tuinstra. Luth. kerk (Oude gracht), geen dienst. Geref. kerk, 10 uur, ds. C. von Meyenfeldt (zen- dingscoll.) Vrije ev. geref. gem., Doelenstr. 15, 10 uur, ds. v. d. Togt, van Zaandijk. UIT DE OMGEVING. Bergen, Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Tonnon, van A'dam. Broek op Langendijk, doopsgez, gem.e 10.30 uur, ds. Keuning, van De Rijp. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10 uur, cand. J.'. van Eerden (Zendings- colL) Heiloo, Ned. herv. evang. vereen-, a. d. Kerklaan, 10 u., ds. van Uche- len, van A'dam. Ned. chr. ge meenschapsbond, 10.30, 2.30 en 4.30 uur samenkomsten bij de muzieknis; Dinsdag 3 uur bijbelbespreking, Laarmanstr. 185. Koedijk, 10.30 uur, de heer Korn dörffer. Oudorp, 10.30 u., ds. Boerendonk. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 22 Mei 1942 STAATSLEENINGEN. Vor k. lu.40 3y, Nederland 1941 OQS/g 995/s 4 Nederland 1941 .1001/, lOOVs 4 Nederland 1940 II l00'/2 i00%4 3—3V, NederL 1938 97Vk 97i<8 3 Ned.-Indië 1937 88'/* 88>/< BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank .143 143 Handel Mij. Celt v. 2.50 124 124 Koloniale Bank .125 1251/, Ned. Ind. Handelsbank 88 88 ÏND. OND. BINNENL. Alg, Kunstzijde Unie .150 150'/, Calvé Delft Cert ,115 115% NederL Ford 345 345 Lever Bros163 163 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 282 286-4 CULTUUR MAATSCH. H. V. A290 '293 Java Cultuur 15&Vs 159 Ned. Ind. Suiker Unie 161 163 Verg. Vorstenlanden 80 81V, PETROLEUM. Kon. Petr.295 300 RUBBERS. Amsterd. Rubber .185% 1871/, Deli Sat. Rubber .132 132 Oostkust 91 92 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 148 152 Java-China-Japan lijn 123'/, 124 Kon. Ned. Stoomboot .192 195 Scheepvaart Unie .175 176 TABAKKEN. Deli Batavia .143 143 OudeDeli179% 179 Senembah150 150% SPOORWEGEN. Deli Spoor j 58 59 Ind, Spoor 421/, 43 Hoofdredacteur: A. R. Jonker (afwl, .Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland- B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. - Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2