I f Magazijncbef, I 1 Mejuffrouw G. G. Binkhorst ervaren Steno-Typiste. Enl. DE VUURRODE SCHOENTJES. TRANSPARANTA HET GEHEIM vam M PAREL-EILANDEN N. ff. LOUIS afwezig toft en met 8 Juni. Tandarts TONDU is tot Woensdag AFWEZIG. ::lïl n Beurs w-l8 88% Veiling Warmenhuizen en Omstreken. Jaarvergadering te Warmenhuizen. FEUILLETON „Wat mij betreft is fiat pok goed", Advertentiën JAN DE JAGER KIE BAKKER. JACOB GROOT, JACOB GROOT, DANKBETUIGING. GERRIT NES, Zaterdag- en Dinsdagmorgen afwezig HANDIG MEISJE NETTE R. K. DIENSTBODE, FLINKE DIENSTBODE MEISJES EEN NET MEISJE HUISHOUDSTER' HUISHOUDSTER, LOS PERSONEEL en KELLNERS mnl. Jongste Bediende. eeri Hoofdagent, JONGSTE BEDIENDE of AANKOMEND BEDIENDE |oor uw gasten ze zijn, mits pn smakelijk en we, die U ge- |g uw winkelier. der- thee Rotterdam I. kerk, 10 uur, ds. ppënb. belijdenis); Eerden. Zen- bt.- Apost. Gem.,' len 4 uur, dienst, pnschapsbond, 3.30 nenkomst Hout- ^v. 8 uur bijbelbe. loutweg 8, Vrij vrouwen Oude- agnam. 4 uur bid- [208. Vjije evi fstr. 15, 10 uur, de IJmuiden; 5.15 van Zaandijk. 1GEVING. |r, ds. v. Mullem. is. v. d. Kieboom. en 3.30 uur, ds. aranatha, 10.30 u., fssum. endijk, doopsgez. geref. kerk, 10 ierden; 5 uur, ds. JendingscolL j.0.30 uur, de heer |e Alkmaar. Hoef, av. 7 uur, ds. Bloemhoff. jig„ a.d. Kerklaan, L yan Haarlem- 7.30 uur, ds. u., ds. Nell, fcie Oterleek. pur, de heer van asterdam. 10.30 uur. ds. Sgmond (bevést. 10.30 uur, de heer. 25 MEI 1942. (STERDAG). VAR. uur, ds. Prins van tapèlkerk, 10 uur, ïith. kerk (Oude- Lt. Geref. kerk, jMeyenfeldt (zen- ev. geref. gem., |ur, ds. v. d. Togt, 1GEVING. Isatie Maranatha, |on van A'dam. pndijk, doopsgez, Keuning, van I, geref. kerk, 10 ferden (Zendings- evang. vereen .1.. ds. van Uche- Ned. chr. ge- |0.30, 2.30 en 4.30 1 bij de muzieknis; bijbelbespreking, de heer Korn- ds. Boerendonk. [ischc Bank N»V. Alkmaar. b Mei 1942 T lu.40 99% lOOVa 100 143 124 1251/s 88 15072 1151/3 345 163 286-4 293 159 163 81% 300 187% 132 92 152 124 195 176 143 179 150% 59 43 R. Jonker (afw), rv. hoofdred. exi Jiema, Alkmaar. lomp, Bergen. er. Bergen. Stad Hoeven, Alkmaar. I, Alkmaar. jSN. Vor.k. |41 99% |l .100% 0 II 1007a 1938 97»/8 - 88% 3EN .143 .124 .125 lank 88 |e .150 .115 .345 .163 lezit 282 .'290 .1561/, s 161 80 .295 185% .132 91 fin .148 ïjn 123% Ot .192 .175 I, .143 .179% ,150 58 42% Veilingpercentage verlaagd. Verbouw van virus-verspreidende aardappelen. Aandrang op vaststelling van hoogere prijzen. De Veilingsvereeniging „Warmen huizen en Omstreken" kwam Don derdagmiddag, onder voorzitterschap van den heer K. Molenaar te War menhuizen in de kolfbaan van café Slikker bijeen. Aanwezig waren o.a. burgemees ter Nolet van Warmenhuizen, de_ heer de Weijer, secr. van de Prov. comfnissie uit de veilingen, de hee- ren S. de Boer Kz. en Kliffen, resp. voorz. van de L.G.C. en den Noor- dermarktbond, het eerelid Nottel- man en afgevaardigden van den handel. De opening. De heer Molenaar betreurde in zijn openingswoord, dat 'niet ver- vuld is de verleden jaar uitgespro ken wensch naar vrede. Bij alle ar moede en ellende in de wereld door het verder om zich heengrijpen van den oorlogsbrand zijn wij hier nog zoo gelukkig althans ons eigen voed sel te kunnen telen. In vele jaren is de omzet aan de veiling niet zoo groot geweèst als thans. Als voorbeeld -wees spr. op den omzet van April j.l., zijnde 312.000 tegen 313.000 in het heele jaar 1933, waardoor wel een schril licht wordt geworpen op de omstan digheden van toen. Sprekende over de prijsregeling van dezen tijd, merkte de voorzitter op, dat maximum-prijzen na- zoowel als voordeelen kunnen hebben, af hankelijk van het resultaat van de teelt. Bij minder goeden oogst zul len de prijzen in gewone omstandig heden stijgen. Thans is het echter zóó, dat alle teelten go^d moeten zijn om behoorlijke financieele re sultaten te verkrijgen. Bij de be- waarkool, het hoofdproduct van deze streek, werkten alle omstandighe den mede om een goede opbrengst te krijgen. Niet alleen was de oogst méér dan middelmatig, ook de strenge winter werkte mee, want er was weinig werk aan de kool te ver richten. Een nadeel van de vrij groo- te bedragen, welke thans den tuin ders in handén komen, is, dat men met het geld zoo weinig kan doen, want er is haast geen mogelijkheid om de bedrijven te verbeteren, of schoon er ten dezen een groote ach terstand bestaat. In dit verband ried spr. aan om - zooveel mogelijk de vaste lasten op de bedrijven af te lossen, waardoor men de volle waarde van zijn geld geniet. Voortgaande, memoreerde spr. het 25-jarig bestaan van den Prov. Bond van veilingsvereenigingen en van het Centraal Bureau, beide opgericht in den vorigen oorlog. Deze organi saties hebben in den loop der jaren veel goeds gedaan tot opbloei van den tuinbouw door een goede ver zorging van de producten en spr twijfelde er niet aan, dat zij ook in Ae toekomst op dien weg nog weer veel kunnen doen, al is op het mo- mènt de verzorging van de produc ten dan ook minder urgent, omdat tengevolge van de schaarschte alom daarvoor thans slechts geringe aan dacht bestaat. Tenslotte de vraag besprekende of de veilingen in de toekomst nog re den van bestaan hebben, kwam de voorzitter tot een bevestigend ant woord, c-idat de vrede toch een maal zal terugkomen met als gevolg een meer normalen handel. Mededeelingen. Bij het punt „Mededeelingen" zei ö,e secretaris o.a., dat het ledental van de aangesloten vereenigingen totaal bedraagt 614 tegen 610 in het vorige jaar. De totale aanvoer aan de veiling bedroeg het afgeloopen vereeni- gingsjaar 2500 wagons producten. Rekening en begrooting. De rekening 1941 werd in ont vangst en uitgaaf - Vastgesteld op f 25763.21, met een voordeelig saldo van 2885.60, de balans op 38832.24, met een winstsaldo van f 4532.48. De verlies- en winstrekening over 1941 wees in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van 21890:9,8, met een winstsaldo van 4532.48. Op veilingsgebouw en terreinen werd TRANSPARANTA is geen surrogaat maar een zuiver aardappelmeelproduct, dat ook na den oorlog blijft. Vraagt ons receptenboekje. cujJuJici^ypelltri^yu^cCi. NV. «V. SC HOLT EN'S AARDAPPELMEELFABRIEKEN ■GRONINGEN f F0XHOL 6*088 2000 afgeschreven, aan 4 pet. divi dend op het kapitaal werd 200 uit gekeerd, terwijl 2332.48 aan de re serve werd toegevoegd. De begrooting voor 1942 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 23.100, met 7400 voor onvoorzien. Verlaging van het veilings- peroentage. Bij de behandeling van de begroo ting deelde de voorzitter mede, dat het bestuur in de cijfers aan leiding had gevonden om voor te stellen het veilingspercentage met één procent te verlagen met ingang van 1 Juli a.s., waarbij dan de be doeling voorzit, dat het bestuur vrij heid krijgt om, indien de omstan digheden zich wijzigen, dienover eenkomstig te handelen. Voorloopig ziet het er niet naar uit, dat de ver laging ongedaan zal moeten worden gemaakt, al moet men niet vergeten, dat er weer drie nieuwe zakelijke belastingen worden ingevoerd, die ook van de veilingsvereeniging of fers zullen vragen. De vergadering ging met applaus met het voorstel accoord. Jaarverslag. In het jaarverslag werd geconsta teerd, dat door den extra langen winter onze voedselvoorziening ern stig in- gevaar is gebracht. Vooral omdat het aan de noodige brandstof mankeerde, kon men zelfs de vorst niet uit de koolschuren houden. Ge lukkig kon heel wat kool in bevro ren toestand verzonden worden. De- omzet bedroeg 232.108,94 tegen f 1.038,54 in het vorig jaar, alzoo een vooruitgang van 200.000. De ver hoogde omzet was in hoofdzaak te danken aan teeltuitbreiding en aan de goede opbrengst van bewaarkool. Wanneer de prijzen voor de uien niet beter worden, zal dit product aan de veiling wel niet meer ver schijnen. De prijs van de witte kool was met 50 cent verlaagd, hetgeen onbillijk werd geoordeeld, omdat het onbegrijpelijk was, dat de producent maar 2 cent per kg krijgt, terwijl deze kool voor 7 cent in de winkels verkocht mocht worden. De financieele positie van de vei ling bleef gunstig, zoodat na een af schrijving van 2000 en een uit- keering van 4 op de aandeeleti weer 232,48 aan de reserve kon worden toegevoegd. Het jaarverslag eindigde met de opmerking, dat de moeilijkheden steeds grooter worden, doch de wensch wordt geuit, dat men die met Gods hulp te boven zal komen. De voorziter herkozen. De heer Molenaar, die periodiek aftrad als voorzitter, werd met al- gemeene stemmen als zoodanig her kozen. Brandstof voor de koolschuren. De vereeniging West-Friesland te Schoorldam had een voorstel inge diend om te trachten voor de tuin* de-rs collectief brandstof in voorraad te krijgen, aangezien het was voor gekomen, dat de brandstofhandela ren, wanneer er ter elfder ure voor het bewaren van de kool brandstof bonnen waren verstrekt, geen kolen m voorraad Ijgdden. Het ISestuur was van deze wen- sehelij kheid overtuigd, doch van oordeel dat deze aangelegenheid bij den Provincialen Bond aanhangig gemaakt moest worden, waartoe na eenige bespreking opdracht werd verleend. Tegen virus verspreidende aardappelen. Op voorstel van dezelfde vereeni ging werd besloten te trachten ook in de gemeente Warmenhuizen een verbod te krijgen voor het telen van virusziekte verspreidende soorten aardappelen, aangezien dit gevaar, nu in tal van gemeenten een derge lijk verbod bestaat, door het kleiner worden van den kring waarin ze ge teeld mogen worden, steeds grooter wordt. De heer P. J. M i n k (Warmen huizen) pleitte voor het instellen van de bepaling, dat alleen goedge keurd pootgoed mag worden ge bruikt. Verschillende sprekers voerden ever het voorstel nog het woord, waarop de voorzitter uitvoerig van antwoord diende. Burgemeester Nolet constateer de, dat steeds meerdere soorten aard appelen worden genoemd als ver spreiders van virus, zoodat het zeer moeilijk is een verordening te redi- geeren, die behoorlijk effect zal sor- teeren. Spr. wenschte wel, dat men ten deze advies inwon van den plan- tenziektekundigen dienst, opdat men eensluidende verordeningen zal kun nen krijgen. De heer K 1 i f f en (Noorder- marktbond) deelde mede, dat het in 184. Ha, daar kwam Nimbo's zwarte gezicht weer boven water. Anneke stak hem haar handje toe en probeerde Nimbo zo naar de kant te trekken. Dat viel niet mee! de bedoeling ligt de zaak provinciaal te regelen. Voor dit jaar heeft dit echter geen zin meer. Verhooging der prijzen. Van de vereenigingen Ons Belang te Krabbendam en Groenteteelt te Sint-Maarten waren voorstellen in gekomen om te trachten-een verhoo ging van de prijzen der tuinbouw producten te verkrijgen. Dit werd noodig geoordeeld, omdat de be- drijfsonkosten met 50 zijn gestegen en de gestelde prijen bovendien zijn berekend op een 100 opbrengst, die nooit bereikt wordt. De verhoo ging van het noodzakelijk levens onderhoud en van de arbeidsloonen, alsmede de sociale lasten en de hoo gere kosten van het aan te schaffen gereedschap, alsmede de slechte so ciale positie van de tuinders zijn fac toren die de verhooging van de prij zen noodzakelijk maken. Het centraal bestuur kon zich met het voorstel vereenigen, echter niet met het laatste gedeelte van het voorstel van „Groenteteelt". Indien' de prijzen om de week verhoogd worden, zal dat voor de tuinders slechts "schade beteekenen en de grootste aanvoer plaats vinden op de eerste 3 dagen der week. „Groenteteelt" zag niet in, dat een wekelijksche verhooging schade zou beteekenen, waarop de v o o r z i t- t e r opmerkte, dat het voorstel eigenlijk zou bedoelen verhooging van den basisprijs., De voorstellers verdedigden de gevraagde verhooging. De voorzitter handhaafde zijn meening, welke gedeeld werd door den heer de Weijer, secretaris van de Prov. commissie uit de vei lingen. Verschillende heeren voerden hier over nog het woord, waarna ten slotte het prae-advies werd goedge keurd. Rondvraag. De heer Pronk (Tuitjenhorn) klaagde over den lagen prijs van de succes-witte kool. De secretaris drong erop aan, dat voortaan bij het naderen van den tijd van aanvoer van pro ducten, waarvoor de prijzen te laag staan genoteerd, de klacht wordt ter kennis gebracht bij het bestuur, op dat herziening van den prijs kan worden gevraagd. De heer de W e y e r deelde me de, dat de Prov. Commissie reeds onder de aandacht van de regeering heeft gebracht, dat voortaan bij het vaststellen van de koolprijzen over leg dient te worden gepleegd met de veilingen. De heer Mo o y (Tuitjenhorn) vroeg de meening van het bestuur over het uitsluitend gebruik van goedge keurd pootgoed. De voorzitter zou liever zien, dat eerst de vereenigingen zich over deze kwestie uitspraken. De heer Pronk besprak den wa terstand in het Geestmerambacht, die-vooral in den winter te hoog is. De voorzitter merkte op, dat in den laatsten tijd de waterstand te laag is te noemen. Of die in den winter reden tot klagen zou geven, betwijfelde spr. Hij zou gaarne een vastgesteld peil willen, waaraan men zich dan moet houden. De heer de Boer (L. G. C.) was van meening, dat het gebrek aan voldoende kolen oorzaak was van een te lagen waterstand, wat funest was voor laaggelegen gronden. De voorzitter meende, dat in het Geestmerambacht de meeningen over den waterstand wel uiteenloo- pen. Over het algemeen heeft men de laatste drie jaren niet veel last ervan gehad. De heer Zwart (Sint Maarten) voorzitter van den Ringpolder, stel de vast, dat het niet aller verlangen kan worden bevredigd. „S i n t-M aarten" rag in uit breiding van den verbouw van koolzaad een nadeel voor de zet- koolteelt en wenschte dat de Prov. Commissie hierover sprak met de regeer ing. De voorzitter meende, dat bij een gebod tot het telen van kool zaad op de bedrijven ook hier de verschillende organisaties zullen aan dringen op ontheffing daarvan.' Bovendien bestaat hier een verbod van de teelt van koolzaad. Het zal in elk geyal goed zijn, dat de orga nisaties paraat blijven. In yerband met den prijs voor uien merkte de heer Groet op, dat dit product toch een wisselteelt is en daarom gehandhaafd dient te worden. De voorzitter was het hierme de eens, maas geloofde toch, dat de uienteelt nog meer zal worden in gekrompen, indien de prijs /niet be ter wordt. De heer Mink vroeg medewer king van het bestuur voor de zet- kool-regeling in het Geestmeram bacht, waaromtrent de vereeni gingen zijn aangeschreven. Men hoopt te kunnen aansluiten bij de te deze bestaande bepalingen. De voorzitter was vóór be spreking in de vereenigingen. Nadat de gasten van „De Koop handel", alsmede burgemeester No let en de heer De Weijer en de heer Nottelman nog hadden getuigd van hun dankbaarheid -voor de gelegen heid om deze vergadering bij te wo nen en den voorzitter hadden ge complimenteerd met zijn herbenoe ming, sloot de heer Molenaar de vergadering, daarbij aandringend op aller medewerking voor.de voe- ding vari het volk van Nederland. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 28 Mei 1942. Op de heden gehouden kaasjnarkt waren 9 stapels aangevoerd, wegende 10000 kg. 8 stapels Fabriekskaas 20+ 43.50, 40+ 56; 1 st. Boerenkaas. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Mei '42. 6700 'kg Rabarber 7; 800 kg Spinazie 9; 350 stuks Koolrabi 4.507; 1000 kg Witlof 15—20; 800 kg Prei 10.80. SCHAGEN, 21 Mei 1942. 84 Geide- koeifen (mag.) 300450; 67 Gelde- koeien (vette) Centrale; 30 Kalfkoeien 350—580; 48 Pinken 150—250; 285 Nuchtere kalveren Centrale; 7 voor de fok 4055; 75 Schapen met 2 lamme ren 80100; 3 Schapen (vette) Cen trale; 94 Overhouders 3240; 816 Lammeren f 2128; 51 Bokken en Geiten 15—80; 72 Biggen 30—40; 338 Konijnen 1.25—11; 8 Kippen 4.50; 4 Eenden 1.50. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Naam en Adres van de Plaatselijke Bureauhouders met de onder hen ressorteerende Gemeenten. District 1: Th. H. B. Meyer, Vlieland, telef. nr. Vlieland 14. Vlieland. District 2: D. W. Rijkeboer, Kaart, Ter schelling, telef. nr. Midsland 14. Terschelling. District 3: P. Dros Bzn., Texel, telef. nr. Eierland 1. Texel. District 4: W. de Jong, Kerkweg la, - Anna-Paulowna, telef. nr. 68. Den Helder, Callantsoog, Anna-Paulowna, Wieringen, Wieringerwaard. District 5: D. Stompedissel, Haven straat 23, Wieringermeer, P. Middenmeer 108. Wieringermeer. District 6: K. D. de Haan, Loet E. 191, Schagen, telef. nr. Zijpe, Schagen, Barsinger- horn, Winkel, N.-Niedorp, St. Maarten, Harenkarspel, Warmenhuizen en Oude- Niedorp. Distriet 7: I. Schuyt, Stationsweg 83, Helloo, telef. nr. 2487. Schoorl, Bergen, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen, Alkmaar, Heiloo, LImmen en Castricum. District 8: A. Tesselaar Basserweg A. 74, Heerhugowaard, telef. nr. 261, Oterleek 261. Langedijk, Koedijk, Sint- Pancras, Oudorp, Heerhugo waard, Obdam en Hens- broek. District 9: Ir. J. de Vries, Oostwoud, telef. nr. 10. Hoogwoud, Opmeer, Span- broek, Abbekerk, Twlsk, Sijbekarspel, Opperdoes, rMedemblik, Wervershoof, Midwoud, Nibbixwoud en Wognum. District 10; C. J. Broersen, Lutjebroek L 210, Grootebroek, telef. nr. 1145. Andijk, Enkhuizen, Urk, Bovenkarspel; Grootebroek, Hoogkarspel, Venhuizen, Wijdeaes, Scheliinkhout, Blokker, Zwaag, Westwoud en Hoorn. District 11: J. Euwen, Schoolstraat 121 B, M.-Beemster, telef. nr. Berkhout, Avenhorn, Ouden dijk, Beets en Beemster. District 12: A. Jansen, Noordervaart D. 38, Stompetoren, telef. nr. 234, Stompetoren 234. Ursem, Oterleek, Schermer- horn, Zd. en Nd. Schermer, Akersloot, Graft en de Rijp. District 13: P. A. Cornet, Meerstraat 66 (Vereen. Veilingen Kenne- merland). Heemskerk, Beverwijk, Vel- sen, Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Bloemendaal en Zandvoort. District 14: G. Deneken, Stationsstraat 3, Koog a. d. Zaan, telef. nr. Uitgeest, Krommenie^ Wor- merveer, Jisp, Wormer, As sendelft, Westzaan, Zaandijk, Koog a. d. Zaan en Zaan dam. District 15: J. Plas J.Rzn., No. 93, Midde- lie, telef. nr. 2. Oosthuizen, Warder, Midde- lie, Kwadijk, Edam, Monni kendam, Marken, Katwoude, Purmerend, Wijde Wormer, Ilpendahi, Broek in Water land, Landsmeer, Oostzaan, Amsterdam ged. Nrd. District 16: B. Eversen, Perkstraat 45, Halfweg, telef. nr. 293. Haarlemmerliede, Amster dam (excl. vged. Nrd.) District 17: C. F. G. v. d. Meulen, Hoofdweg 615, Haarlemmer meer, P. Hoofddorp, telef. nr. 332. Haarlemmermeer. District 18: W. J. Zwetsloot, M. A. de Ruyterlaan 16, Uithoorn, telef. nr. 332. Nieuwer-Amstel, Ouder- Amstel, Aalsmeer en Uit- hoorn. District 19: T. Blom, Langeweg 19, Blaricum 2594. Diemen, Weesperkarspel, Weesp, Muiden, Naarden, Bussum, Blaricum, Huizen, Ankeveen, Nederhorst den Berg, Kortenhoef, 's-Gra- veland, Hilversum en Laren. Algemeene Inventarisatie van Land- en Tuinbouw 1942. Zooals uit het gepubliceerde persbe richt betreffende de algemeene inventa risatie van land- en tuinbouw 1942 blijkt, zal deze plaats vinden in het tijd vak van 26 Mei tot en met 6 Juni 1942, en waar tevens in vermeld staat, dat in tegenstelling met de voorgaande jaren thans in iedere gemeente een of meer dere zitdagen gehouden zullen worden, waarop de georganiseerden uitgenoodigd worden, te verschijnen. Plaats, dag en uur, waarop de ge vraagde gegevens verstrekt kunnen worden, zal nader door aanplak biljetten op de hiervoor bestemde plaat sen en gemeentelijke aanplakborden be kend wbrden gemaakt. Alle belang hebbenden, dus alle aangesloten leden ■van de Landbouw-Crisis-Orgsnisatie, alsmede niet-aangeslotenen, die eenige der gevraagde gegevens hebben te ver strekken, zijn verplicht aan deze oproep gevolg te geven. In verband met het bovenstaande wordt dan ook de volledige medewer king van een ieder verzocht,, waardoor moeilijkheden voor den georganiseerde kunnen worden voorkomen, en de werk zaamheden van de hiervoor belasten teller een normaal verloop kunnen heb ben. Weigert men de gevraagde inlichtingen te verschaffen, of doet men onjuiste op gave, dan stélt men zich bloot aan een tuchtrechtelijke vervolging. DE LANDBOUW-CRISIS- ORGANISATIE, VOOR N.-HOLLAND. Aanmaningen levering, rundvee. In verband m£t een regelmatige vleeschvoorziening zullen in bepaalde gevallen aan veehouders, die minder dan de helft van hun aanslag over de levering rundvee 1942 geleverd hebben, aanmaningen tot levering gezonden worden. Wij brengen daarom- het vol gende ter attentie van de markthande- laren en veehouders. Bij een „eventueele" ontvangen aan schrijving tot levering dienen deze kaarten bij de levering op de markt door de handelaren aan de markt- administratii overhandigd te worden. Achterhouden van deze kaarten (en eventueeie reclames) onttrekken de vee houders niet aan de boete-bepaling, welke van toepassing is bij „te laat" leveren. Deze boeten zullen dan n.l. bij een volgende levering alsnog op de betrok kenen verhaald worden. ttoor R. ARDEN, 51 „Dat kun je zelf niet, hè? Daar heb je Jessa voor noodig. Daar is Jessa goed voor! Maar aan jullie besprekingen mag hij niet deelne men, met jullie meisjes mag hij niet omgaan. Wat mij betreft kan Duane honderd jaar oud worden! Doe het maar zelf!" „Zoo iets kan ik niet", zei de oud ste der Garragan spruiten. ,,Je weet heel goed, dat ik daarvoor niet ge schikt ben". Jessa lachte spottend. „Jij kunt alleen opdrachten geven, daar zijn je zenuwen goed genoeg voor, Bah, schaam jel" Beiden zwegen een poosje. De gloed van hun sigaretten werd hel derder en dan weer zwakker; zij rookten opgewonden. Jessa omdat hij buiten het gezelschap van de Kidd-jeugd gehouden werd, Garra gan, omdat Jessa koppig was en hem dien kléinen dienst den moord op Duane.weigerde. En voor Jessa was het een kleinigheid, Jessa kon zooiets, Jessa was geen nieuweling op dat gebied. „Ik doe een voorstel", zei Garra gan tenslotte. „Ik breng je morgen in de club we zeggen dan dat je met de postboot mee bent gekomen. Jij verplicht je daarentegen, Duane binnen drie dagen van kant te ma ken. Maar op een tijd, dat ik in het gezelschap ben anders wordt ik er van verdacht het uit jalouzie te hebben gedaanl" Jessa knipperde met zijn oogen. Zijn exotisch gezicht verried sluw heid. „Ik .moet dus de verdenking officieel op mij laden?" „Onzin, wie denkt er nu aan jou?" „Iedereen, natuurlijk", zei Jessa. „Neen laten we het liever omkeeren. Ik vereffen het zaakje met Duane en daarna breng je mij in gezelschap van de anderen op de club. Dat lijkt me beter!" zei Sam Garragan. „Maar wees voor zichtig, de man is niet van papier. Laat het voorkomen alsof een in lander het gedaan heeft!" „Dan kan ik niet schieten". Jessa was niet erg verrukt over het plan. „Dan moet ik een kris gebruiken er zijn 'hier zeker ook wel Ma- leiërs?" „O, zeker wel vijftig!" „Men moet zeer streng tegen hen optreden!" „Dat zal gebeuren". „Nu, goed dan". Sam Garragan ademde verlicht. „Wanneer zul je het doen?" „Morgen", zei Jessa, en stond op. „Ik ga nu. Maar denk aan je belof te, ik pak meteen myn koffers". HOOFDSTUK XVIH. Duane deelt een klap uit. Fred Duane zat niet stil. De sluier over zijn geheimzinnige afkomst was weggevallen; op de drie eilan den wist men plotseling, wie hij was, maar het liet Duane koud. Hü wist, dat van het oogenblik der ontdek king af zijn leven meer dan ooit in gevaar was. Maar dal was niets nieuws voor hem. Dat was hy in zyn diensttijd zoo langzamerhand wel gewend. Hü was moedig, maar ver gat nooit alle mogelijke voorzorgs maatregelen te nemen. 's Morgens, toen hy Gentschow's huis verliet, zei hij, waar hij heen ging. Naar het Garraganeiland, maar volkomen officieel. „Ik ga wat rondsnuffelen, meneer de copraverzamelaar. Als ik niet te rug kom, dan wordt myn lijk in één of andere grot van het Garragan eiland bewaard". „Klets niet zoo'n onzin", verzocht Gentschow geërgerd. Hij voelde een eenigszins ruwe sympathie voor den detective. „Ik zou lust hebben om myn personeel zonder opzicht te la ten en jou daarvoor in de plaats een beetje in de gaten te houden". „Dat zul je wel laten!" mopperde Duane. Eén van ons beiden moet tenslotte in het leven biyven om het eervolle sneuvelen van den ander te kunnen melden. Goeiendag Gent schow!" {Wordt vervolgd.} Ondertrouwd: en Huwelijksvoltrekking te Zaan dam op Woensd.-.'g 10 Juni a.s. te 3 uur n.rn. Receptie: Alkmaar, Steynstraat 27, 7 Juni 35 uur. Zaandam, Czaar Peterstraat 22, 31 Mei 35 uur. Toekomstig adres; Schuine Hondsbosschelaan J 58 A, Heiloo. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer Wedn. van TRIJNTJE VAN ESSEN, in den Ouderdom van ruim 75 jaar. Bergen. J. 'BOON—GROOT. P. BOON. Delden (O.), A. DE VRIES—GROOT. S. B. DE VRIES en Kleinkinderen. Koedijk, 21 Mei 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 26 Mei, nam. 2 uur, vanaf het sterfhuis te Koedijk. Heden overleed mijn trouwe huisgenoot, de Heer in den ouderdom van ruim 75 jaar. Mevr. A. MOLENAAR. Koedijk, 21 Mei 1942. Voor de vele blijken van be langstelling bi# ons 60-jarig huwelijksfeest ondervonden, be tuigen wij onzen hartelijken dank. P. ZUURBIER. W. ZUURBIER- KRAAKMAN. Rinnegom, 23 Mei 1942. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden r,a het over- lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam J, NES—DEUNS Voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwelijk ontvangen, betuigen wij, ook namens wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank. J. NIEUWENKAMP. M. NIEUWENKAMP— MEEUWIG. Alkmaar, Mei 1942. Arts, Arts, Overige huisartsen nemen waar. Gevraagd: voor de morgenuren; met bost. Aanbieden SCHERMERWEG 5. Gevraagd, wegens teleurstelling, zoo spoedig mogelijk voor dag eri nacht. JAN DE RUIJTER, Laat 17», Alkmaar. gevraagd voor d. én n„ flink loon. Café-Restaur. „EL PESCADO", Bloemstraat 17, IJmuiden. Telefoon 5755. Worden gezocht twee zorgzame vriendelijke als keuken- en 2e meisje (g. k. n. en str.) tegen 1 Juli of'eerder. Adr. Mevn BIERENS DE HAAN,, Slingerweg 2, Aerdenhout (Haar lem). gevraagd voor de morgenuren bij Mevr. SCHUILING, Willibrordus- weg J 244, Heiloo. Aanmelding na 7 uur. Gevraagd net zelfst, DAGMEISJE. KRUGERSTRAAT 15. Aanmelden 78. Gevraagd: (bejaarde vrouw) bij man alleen, burgerstand. Adres RAMEN 17, Alkmaar. Gezocht voor zoo spoedig moge lijk loejaarde bij heer van middelb. leeft, met jongeman op dorp in N.H. Brieven onder letter D 752 aan het bureau van dit blad. gevraagd voor de Pinksteardageri. CAFE-RESTAURANT DUINVERMAAK, Bergen. Groothandel in levensmiddelen in staat zelfstandig leiding te geven. Brieven onder, letter i 748, Bureau van dit Blad. Gevraagd op kantoor te Alkmaar voor zoo spoedig mogelijk Eenige bekendheid met typen strekt tot aanbeveling. Brieven létter G 755 bureauy. d. blad. Op Advocatenkantoor van Mr. G. A. DE LANGE, Breedstraat 10 te Alkmaar, wordt gevraagd Kennis van moderne talen en boekhouden strekt tot aanbe veling. Verzoeke schriftelijk te solli- citeeren. Voor Alkmaar e. o. worden gevraagd voor de LÖTERIJ W, H. 1942 voorts: LOTENVERKOOPERS, COLPORTEURS, VUNKELIERS enz. enz. Winstkans 1 op 3, loten kosten 50 cent pdr stuk. 6 HOOFDPRIJ ZEN met max. winstkans 15000 per tot en millioenen prijzen daar beneden. Voor 'actieve werkers flinke verdienstmogelijkhedd. Br. mét opg. refer, onder motto „INSPECTIE" aan BRANDER's Adv. Bureau, Klovenjersburgwal 59, Amsterdam. Accountantskantoor H. A. DE MAN, Kennemerpark 20, Alkmaar, vraagt (m. of vr.) voor typewerk. Solilicitatiën uitsluitend schrif telijk onder opgave van referen- tiëat, 1 4 ;@[i i iMI i

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3