WERKSTER KIJKEN® WEN ButMCl! Alkm. Boys O. V. V. O. HET GEHEIM VAN DE PAREL-EILANDEN DAMR UB RIEK. Nasleep van drama te Dordrecht. WAARDEBONS WINTERHULP SPORT. Geert degradatie in 2 BI En 2 A dan? n FEUILLETON Adverteniiën. NET MEISJE. Oplossing 1748 vorige rubriek. (Woensdag 20 Mei) Stan <1. Zw. 11 sch. op: 7, 8, 9, 10, 13, 17, 18 22, 31, 36,, 37. W. 12 sch. op: 16, 24, 25, 28, 33, 34, 39, 44, 45, 47, 48, 50. Oplossing 1. 48—42 (zw, 3'7X48), 2. 47—41 (zw. 36X47), 3. 24—19 (zw. 47X 49), 4. 16—11 (zw. 22X44), 5. 11X2 (zw. 13X24) 6. 2X40 (wit sl. 7 sch. oveir 13, 4, 15, 42, 26, 12, (zw. 44X35), 7. 50—44 (zwart 49X40), 8. 45X34 (zw. 48X30), 9. 25X34!» Zeer mooi. Opgave KI. Bordspel N.S. Stand: Zw. '3 sch. op: 82, 44, 33 en dam op 51. W. 3 sch. op: 52, 34, 12 en dam op 84. OpJ. 1. 52—62 (zw. 44X23), 2. 1222!! Zwart kan nu op twee ma nieren slaan. Op 33X12 volgt: 62 73 en 84X11. over 11, 14, 71 en op 51X13 volgt: 62—73 en 84X14 en wint op den volgenden zet. Ook de heer A. Roos te Alkmaar heeft needs twee standen samen gesteld op het KI. bord N.S. De eerste standi berust op één der grondprincipes var. het eindspel, nl. Zw. 3 sch. op: 73, 52, 44. Wit 3 sch. op: 32, 33, 34. Wit 32—41, zw. 44X 42. Wit 41X83. Zw. 42X32 of 42— 33. Op 4232 volgt.8374 en 74 11. Op 42—33 volgt 83—52 en 52—14! De tweede stand van) den heer Roos gever, wij' ter overdenking. Zw. 2 sch. op: 72, 73 en drie dam men op: 82, 84. en 31. W. 5 sch op: 64, 52, 41, 42, 32 en dam op 33. Ter oplossing' voor deze week: Probleem 1749 van K. Chatellon. (Gewone speelwijze) Zw. 6 sch. op: 8, 18, 22, 23, 24, 28 en dam op 16. W. 7 sch. op: 117, 25, 33, 34, 39, '43, 44. Opl. yolgende rubriek. 4 jaar voor Mannessen. (A.N.P.) Het Vredegerechtshof te 's-Gravenhage heeft Mannessen, ver dacht van meineed in de zaak betreffen de den doodslag op de gebroeders van Dijk te Dordrecht, tot vier jaar gevan genisstraf veroordeeld. Aan het arrest van het Vredegerechts hof is het volgende ontleend: Het Hof overwoog ten aanzien van de voor het Hof afgelegde getuigen verklaringen, alsmede met betrekking tot de aan den verdachte op te leggen straf het volgende: Getuige, de luitenant-kolonel Mijs- berg, wiens belang uiteraard in de hoogste mate gediend zou zijn geweest met de aanvankelijke mededeeling van den verdachte Indien zij waarheid bevatte dat getuige Mijsberg,. al vorens bevel te hebben gegeven de ge broeders van Dijk op den 12den Mei 194(1 te Dordrecht neer te schieten, tot hen de vraag zou hebben gesteld, of zij zelf geschoten hadden* waarop een der gebroeders van Dijk bevestigend ge antwoord zou hebben, heeft voor het Hof - verklaard, dat hij geen zoodanige of andere vraag' tot de Van Dijks heeft gericht en evenmin eenig gezegde hunnerzijds heeft vernomen. Ook dj getuigen Sieve-ding en Büter, die zich in de onmiddellijke nabijheid van den luitenaüt-kolonel Mijsberg en de gebroeders van Dijk te dien tijde bevonden, hebben verklaard, dat zij noch een vraag van den eerste als vorenbedoeld, noch eenig antwoord van de gebroeders van Dijk hebben gehoord. Voorts heeft verdachte de bekentenis afgelegd^dat hij inderdaad in strijd met den door hem voor het vredegerechtshof in zijn zitting van den 7den, April 1942 afgelegden eed om als getuige de geheele waarheid en niets dan de waarheid te zeggen, verklaard heeft, dat de luite nant-kolonel Mijsberg aan de gebroeders van Dijk heeft gevraagd of zij zelf ge schoten hadden, en dat een van hen daarop bevestigend antwoordde, terwijl hij thans verklaart, noch eenige vraag als vorenbedoeld, noch 'eenig gezegde van de gebroeders van Dijk te hebben gehoord. Verdachte heeft opgegeven deze, naar hij voor het Hof thans bekent, meinee- dige verklaring te hebben afgelegd, om dat hij den luitenant-kolonel Mijsberg, die als verdachte wegens op de gebroe ders van Dijk gepleegden doodslag te recht stond, met deze verklaring meende te kunnen helpen aan bestraffing te ontkomen. Verder is uit de desbetreffende ver klaringen van den getuige Rolandus Hagedoorn en van verdachte komen vast te staan, dat verdachte geenszins in een opwelling van het oogenblik heeft ge handeld, maar reeds lang voor de te rechtzitting, waarin hij de bedoelde mein- eedige verklaring aflegde, het voor nemen daartoe had opgevat en daarbij heeft volhard, ondanks de omstandig heid, dat mr. Rolandus,- Hagedoorn, die destijds als verdediger van den luite nant-kolonel Mijsberg optrad en aan wien verdachte tevergeefs getracht heeft zich op te dringen tot het plegen van overleg, hem schriftelijk had aange maand om zijn getuige-verklaring geheel overeenkómstig de waarheid af te leggen. Is het afleggen van een meineedige .verklaring ter terechtzitting op zichzelf en in het algemeen reeds als een ernstig vergrijp te beschouwen, de orrfstandig- heden, waaronder de verdachte heeft gehandeld, stempelen zijn gedrag tot misdadig in zeer bijzonderen mate, voor- zoover hij zich zelfs niet heeft ontzien, tegen beter weten in een verklaring af te leggen, waardoor de eer en de nage dachtenis van de onschuldig "ter dood gebrachte gebroeders van Dijk werd aangetast, als waren zij inderdaad aan landsverraderlijke handelingen schuldig geweest. Verdachte, die wist, dat de gebroeders van Dijk, althans een hunner, tot de nationaal-socialistische beweging in Ne derland behoorden, heeft daarin alleen reeds genoegzame aanleiding gevonden om aan» hun eer en ongerepte nagedach tenis geenerlei waarde toe te kennen, zoo zeer zelfs, dat hij als gereformeerd christen het afleggen van een meinee dige verklaring ten nadeele dezer on schuldige slachtoffers van dén haat van verdwaasde politieke tegenstanders, klaarblijkelijk met zijn geweten overeen heeft kunnen brengen. Tegenover deze houding en de daar uit sprekende verdorven en verachtelijke gezindheid van verdachte, welke een gevaar is voor de ontwikkeling der Ne- derlandsche volksgemeenschap, ziet het Hof geen grond tot verontschuldiging en kan slechts in aanmerking nemen, dat verdachte tenslotte het door hem ge pleegde misdrijf heeft bekend, welke laatst-, omstandigheid hem naar het oordeel van het Hof de hoogste bij de wet-toegelaten straf kan doen ontgaan. Verdachte werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaren. De geldigheidsduur verlengd. 's-GRAVENHAGE, 27 Mei. De di recteur-generaal van de stichting Winterhulp Nederland maakt be kend, dat de termijn, waarbinnen de waardebons seizoen 1941/42 bij de winkeliers en handelaren kunnen worden aangeboden, in afwijking van den op de voorzijde vermelden tekst, is verlengd tot uiterlijk 30 Juni 1942. De verzilvering van deze waarde bons bij alle banken en spaarbanken kan eveneens in afwijking van den op de rugrijde vermelden tekst ge schieden tot 1 Augustus 1942. De banken en spaarbanken kun nen ingewisselde waardebons uiter lijk tot 15 Augustus 1942 inzenden bij de kas-vereeniging N.V. te Am sterdam. Schaken. NOORDSCHARWOUÓE. Uitslagen .competitie Schaakmat: le groep: K. BiermanD. Koorn 1—0; N. Kaan—H. Hart %—y2; G GoudsblomJ. J. Kroon y.2e groep: J. SmitG. van Loenen 10; J. SmitA. Copperis 10; J. Smit T. de Jong DE TWEEKAMP APPEL—DE WAAL. Zaterdagavond is de tweede partij gespeeld in den wedstrijd van 6 par tijen orn het kampioenschap van V.V.V. tusschen Appel en de Waal. De eerste speelde nu met wit en wist na een interessante partij van 42 zetten (bij den 30en zet was het pleit feitelijk reeds beslist) te winnen. De stand is nu 11. A.s. Maandag volgt de derde partij. mim Officieel wordt meegedeeld: Door samenloop van omstandigheden is een viertal vereenigingen in de 2e klasse B van district I in moeilijkheden ge komen, waaraan zij niet zelf voor de volle 100 schuld hebben. De vereenigingen Zeeburgia en D. W. V. zijn met ongerechtigde spelers uitgekomen, omdat zij gebruik hebben gemaakt van spelers; die voor haar genoteerd stonden als spelers voor de Zaterdagmiddag-competitie. Het bestuursbesluit, gepubliceerd in de Sportkroniek van 3 October 1940, is door enkele Vereenigingen anders op gevat dan door het bondsbestuur was bedoeld; het bestuur van de afdeeling Amsterdam heeft desgevraagd een verkeerd advies gegeven en de beant woording van enkele vragen door het bondsbestuur heeft langer op zich laten wachten, dan noodig was. Ofschoon de vereenigingen zich tot den N. V. B. hadden moeten wenden om advies in deze aangelegenheid, daar zij betrekking had op het al of niet mogen laten uitkomen in competitie wedstrijden, uitgeschreven door den N. V. B., is het bondsbestuur van meening, dat deze vereenigingen van een en ander niet de dupe mogen worden. Het bondsbestuur heeft daarom be sloten, dat van de 2e klasse B In dis trict I dit seizoen geen elftal zal degra- deercn en dat de kampioenen van de 3e klasse afdelingen D, E en F met hun drieën eeil heele competitie zullen spelen om één plaats in de 2e klasse afdeeling B, zoodat deze afdeeling yoor het seizoen 19421943 dan zal bestaan uit 12 elftallen. Uit dit door bijzondere omstandig heden genomen besluit vloeien geen consequenties voort voor andere af- deelingen. Elk verzoek hiertoe is dus volkomen nutteloos. Ziedaar de officieele mededeeling van den N.V. B. Het is een besluit, dat voor ieder wel zeer verrassend zal zijn, maar dat niet erg gelukkig is, zooals trouwens méér besluiten niet gelukkig geweest zijn. We herinneren o.a. aan het Zuiden, waar eerst de 2e klasse kampioenen zonder promotie wedstrijden zouden promoveeren (V. V. V. vierde reeds in grootschen stijl het behalen van het le klasse schap!) en waar op het allerlaatste nip pertje een nieuw besluit werd ge nomen, waardoor slechts één plaats in de le klasse beschikbaar, was voor drie kampioenen en nummer laatst van de le klasse. Daar werden de clubs door het be sluit van het bondsbestuur dus wel terdege gedupeerd. En nu in de B-afdeeling hier in onze eigen omgeving. Hier mogen de clubs niet de dupe worden van eenfalen van het bondsbestuur of van een ver keerde uitlegging van een bestuurs besluit! En dus geen degradatiewed strijden! Maar.'... ongetwijfeld hebben Zeeburgia en D. W. V. hun ongerech tigde spelers laten uitkomen, om het le elftal te versterken. Zij hebben dus vermoedelijk iets meer succes gehad dan normaal en zijn niettegen staande dat in de onderste regionen beland. Zij zijn dus in verschillende wedstrijden bevoordeeld geworden of hebben zich zelf bevoordeeld. En als belooning daarvoor zijn ze nu vrij gesteld van degradatiewedstrijden. Een wel heel wonderlijk besluit! Want waren deze - clubs zonder versterking" uitge komen, dan zouden ze thans degradatiewedstrijden moeten spelen! 't Zóu heel anders geweest zijn, als andere clubs de dupe waren geworden van de ongeoorloofde versterking van deze twee clubs. En dan: een paar Weken geleden moést Watergraafsmeer den wedstrijd tegen Zeeburgia overspelen, omdat Zee burgia een ongerechtigden speler had laten meespelen. Toen werd dus „gestraft"! Was die wedstrijd niet overgespeeld, dan hadden Zeeburgia en D. W. V. definitief onderaan gestaan.- Waardoor de huidige „belooning" nog een extra bitteren nasmaak krijgt. n Intusschen'hopen we, dat het bonds-- bestuur alsnog een geheel nieuw be sluit neemt. We verwijzen wat dat be treft, naar ons artikeltje van Zaterdag j.l., waarin we de mogelijkheid en wenschelijkheid opperden, om de 2e, klasse in district I uit te breiden tot 12 clubs in elke afdeeling. Want als het jongste bondsbesluit gehandhaafd blijft, komt er wéér een nieuwe on billijkheid: óf de 2e klasse B zal het volgend seizoen twee degradeerende clubs kennen (en A slechts één), of het blijft één degradeerende club in beide afdeelingen, wat beteekent, 'dat dan In A iedere club 10 kans heeft op de- gradeeren en in B elke club slechts 8Ut Afgezien nog van het finan- cieele voordeel, dat de B-klasse straks in elk geval heeft door meerdere wed strijden! Zondag a.s. 2.30 uur Voorverkoop Sig.-mag. Hartland Donderdag en Vrijdag van 36 uur, Zaterdag den geheelen dag. Wij laten de tweede partij hier onder volgen: Wit: Appel. Zwart: de Waal: 1. d4Pf6. 2. c4g6. 3. Pc3—Lg7. 4. e4d6, 5. Le3—0—0, 6. Ld3—Pg4, 7. Pf3Pe3:, 8. fe3:—c5, 9. Dd2— Lg4. 10. d5Da5, 11. h3—Lf3:„ 12. gf3:Pd7, 13. f4—e6, 14. h4—Pf6, 15. Le2ed5: 16. ed5:Dd8, 17. h5—De7, 18. 0—0—0—Tfe8, 19. Th3—a6, 20. hg6fg6:, 21. Tdgl—b5, 22. f5—b4, 23. Pdl—gf5:, 25. Ld3—Df6, 26. Dfl d5, 27. Tf3—a4, 28. Tf5:—De7, 29. Le4:—De4:, 30. Tfg5—Ta7, 31. Tg4— Taf7, 32. Df7:t—Kf7:, 33. Tg7:t—Kf8, 34. Te4:Te4:, 35. Th7:—Tc4:f, 36. Kd2—b3, 37. ab3:—ab3:, 38. Pc3—Tg4, 39. Tb7—Tg2t, 4f Pe2—c4, 41. Tb4— Tg4, 42. Pf4. Zwart geeft op. Voetbal ADSPIRANTENDAG AFD. NOORDHOLLAND N.V.B. A.s. Zondag zal op het gemeente lijk sportterrein te Alkmaar weder om de adspirantendag van de afd. Noordholland van den N.V.B. wor den gehouden. De belangstelling van de zijde der adspiranten is weer bui tengewoon groot en het zal zeker weer een sportieve dag worden voor de jeugdige voetballers. Belangrijk is, dat elk elftal zelf moet zorgen voor een goed bruikba- ren voetbal. De wedstrijden hebben plaats van 10 tot 5 uur. Tafèltennis DE PINKSTERDRIEKAMP TE ALKMAAR. De Alkmaarsche Tafeltennisclub, de Zaandamsthe Tafeltennisclub en de Hoornsche club „Disnie" zijn overeengekomen ieder jaar op 2en Pinksterdag een wedstrijd te spe len, die dèn „Pinksterdriekamp" ge noemd zal worden. De A.T.T.C. heeft Maandag voor de eerste maal dezen wedstrijd geor ganiseerd en zij kan terugzien op een prettigen, sportleven middag. De Zaansche club, die met vijf teams naar Alkmaar gekomen was. wist reeds in de eerste ronde alle teams van A.T.T.C. en „Disnie" uit te schakelen en tenslotte moesten Z.T.T.C. I en III om de eerste plaats kampen. C. Dekker won met 2-0 van W. J. Bruyn en J. Bank met 2-1 van B. Melk. Mej. A. Stam sloeg C. Schuddeboom met 2-1, zoodat Z.T. T.C. Ill den wisselprijs won. Nadat de vice-voorzitter, de heer Ottenbros, allen bedankt had, reikte de waarn. bondsgedelegeerde Hof man de prijzen uit. Tevens bood hij drie der beste dames bloemen aan. Wielrennen DE RONDE VAN ZAANDAM. Maandag -had te Zaandam het eerste deel van de ronde van Zaan dam, georganiseerd door de wieler club DTS, plaats. Oiider groote be langstelling werd een aanvang ge maakt met den strijd der amateurs over 75 km, waarin reeds vanaf den statt de Zaandammer van den Bos den toon aangaf en de course onbe dreigd won. De uitslagen luiden: 1. W. van den Bos (Zaandam) 2 uur 3 min. 3 sec.; 2. J. Middelinlc (Am sterdam); 3. H. Koek (Amsterdam); 4. G. H. Ravensteijn (den Haag); 5. P. Ott (Amsterdam). In den strijd tusschen de onafhan- kelijken over 100 km vormde zich spoedig een kopgroep, waarin zich de Zaandammers C. Bakker en Schellingerhout en de Hagenaar v. d. Star bevonden. Het parcours was reeds meer dan de helft verreden, toen dit drietal nog de leiding had, doch toen kwam de stoere Henge- loër Spenkelink naar voren, die nu met van der Star den kop nam. Ver schillende rijders ondernamen nog uitlooppogingen, maar er kwgm weinig wijziging meer in den stand. De uitslagen luiden als volgt: 1. C. van der Star (den Haag), 2 uur 26 min. 13 sec.; 2. B. Schellin gerhout (Zaandam); 3. G. Spenke link (Hengelo); 4. J. Hofstede (Gou da); 5. G. Loos (Amsterdam). De tweede dag. Onder groote belangstelling had den Dinsdag de wedstrijden voor nieuwelingen en profs plaats. Bij de profs ondernam de tweede groep on der leiding van Pellenaers en Schul te na twintig ronden de eerste uit looppoging, doch uitsluitend ^dit tweetal hield het ingezette tempo vol. Sehulte kwam te - vallen en 54 door R. ARDEN, „Stuur me de grootste maar!" schreeuwde Duane. „Ik ben er toch en drink mijn spuitwater. Rust de sterkste en grootste van jullie niets doeners en domkoppen, maar uit voor den strijd, behang hem met pantserplaten op zijn kwetsbaarste deelen en stuur hem dan naar mij, dan zal ik hem wel eens wat laten zien!" De deur sloeg met een zwa- ren slag achter Duane dicht. Hij betrad de bar. „Fleschje spuit, Jeff!" „Ja, meneer", zei Jeff, wien niets ontgaan was. Duane kreeg zijn sodawater. Hij dronk het glas uit met zekere hand, betaalde, knikte Jeff toe en vertrok weer. Ze waren nog allen bezig om Buud bij te brengen, die alleintéres- se aan de wereld verloren scheen te hebben. Duane. verwaardigde het ge zelschap met geen blik, maar ging tr#ts en mét stijve beenen voorbij, als een rooflustige haan. Straks begint de herrie opnieuw, dacht hij, toen hjj de kano's naderde. Maar dat was een onnobdige vrees-, niemand belette het hem, toen hij een van de kano's in het water schoof en wegpeddelde. Hij dacht al lang niet meer aan Bud Moore, hij dacht aan hef korte paadje door het palmenboschje. Dit stuk was men hem nagegaan. Dien weg moet ik nog eens nemen maar dan bij het eerste morgenkrieken; 's nachts zie ik te weinig/- en overdag zijn er te veel nieuwsgierige blikken dus naar goede oude Indianengewoonte, bij het morgenkrieken. Eens komt men er toch achter, waarom de In dianen dezen tijd voor hun onder nemingen uitkozen. Zeker zal men mij van bepaalde zijde nagaan; ik moet dus mijn ver volger op een dwaalspoor brengen. Ik zal dus vannacht de volkomen oninteressante nederzetting van Moore een bezoek brengen. Als ik daar een beetje rondgeslopen heb en dan naar Gentschow's huis terug keer, dan zal de evèntueele vervol ger wel aannemen, dat mijn nachte lijke expeditie geëindigd is. En dan ben ik hem kwijt. Duane lachte grimmig. Je moet warempel de gec raffineerdste methoden te baat ne men, als je succes wilt boekën. HOOFDSTUK XIX. Nachtelijke ontmoetingen. Toen Duane zich klaarmaakte voor den tocht, wees de klok op het bu reau van Gentschow het midder nachtelijk uur aan. Gentschow be keek Duane met een norsch gezicht. „Ik kan het niet helpen", zei hij, „maar ik zie je niet graag zonder mij op het pad gaan. Ik heb zoo'n raar gevoel in de maagstreek, dat met honger niets te maken heeft. Men staat je naar het leven, dat is je toch wel duidelijk?" „Ik ben", zei Duane, „er zelfs van overtuigd, dat men zich de grootste moeite zal -geven om zoo snel moge lijk te handelen. Maar één ding moet ik toch zeggen: als ik bang was, dan zou ik nooit succes kunnen heb ben. Dat is hier al net eender als waar ook ter wereld, hoe dichter je een vuil zaakje nadert, hoe gevaar lijker het wordt!" „Ik wou toch liever mee gaan", zei Gentschow. Maar Duane weerde dit af. „Dat kun je wel laten. Twee man nen leveren hetzelfde gevaar als een we hebben toch met een heele horde te doen. En dan nog wat; ik heb mijn revolver met de fijnste olie gesmeerd, het ding functionneert snelals het weerlicht. Het ga je goed, Gentschow!" „Succes Duane. Wees op je hoede. Als je iets overkomt, maak ik me zelf de zwaarste verwijten, omdat ik je toch zoo maar liet vertrekken". Zij gaven elkaar de hand. „Het zou afschuwelijk zijn", zei Gentschow nog eens, zonder eeni- gen samenhang. Toen ging Duane naar buiten in den helderen maneschijn. Zeker zei hij tot zichzelf, het is een ellendig gevoel, je begluurd en bedreigd te weten maar dat is toch eigenlijk altijd zoo geweest. Indertijd in Renny's café, waar ik als schapen handelaar was binnengedrongen om tot de conclusie te komen, dat men mij herkende. Altijd weer hetzelfde, hoewel in anderen vorm; hltijd weer hetzelfde spel: mijn zenuwen, mijn zenuwen! (Wordt vervolgd.) moest den strijd staken. Pellenaers zette de achtervolging daarop in zijn eentje voort, doch het duurde vrij lang voordat hij er tenslotte in slaagde de eerste groep te bereiken. Met 100 meter voorsprong ging hij als eerste door de finish. De uitslagen waren (profs): 1. C. Pellenaers (Terheide) in 2 uur 22 min. 3 sec.; 2. Chr. Wij denes (Ouder kerk) 3. L. Motké (Amsterdam), 4 Kees Bakker (Assendelft), 5. J. Demmenie (Rotterdam), 6. A. Steen bakkers (St. Michielsgestel) 7. Chr Smit (Rotterdam), 8. A. van Amsterdam (Princenhage), 9. J. Hofstede (Gouda), 10. J. Vellinger- houdt (Zaandam), 11. Chr. Hofman (Roermond) en 12. Th. Ooms (Haar lem). Nieuwelingen: 1. G. Voortonirtg (Haarlem) 1 uur I pi in.; 2. G. H. van der Veen (Den Haag), 3. W. Sirach (Amsterdam), 4. H. Boer (den Bosch), 5. G. Ravensteyn (Amster dam), 6. M. Schuiten (Amsterdam), 7. G. Beining (den Haag), 8. N. van Heyningen (Bussum). OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Maximum grossiers- en detaillisten- prijzen voor groenten en fruit. Bekendmaking no. 15/1943. Deze prijslijst geldt van 27 Mei 1942 af. In de eerste kolom worden de gros siersprijzen aangegeven; in de tweede kolom de detaillistenprijzen. WINTERGROENTEN. Witlof: p. 100 kg p. kg I ten hoogste 15 st. p. kg 24,50 0,31 II meer dan 15 St. p. kg 18,50 0,24 Savoye kool (schelk) 15,0,19 Witte uien 11,0,14 Prei: I boven 10 mm. O14,50 0,19 II beneden 10 mm. O 11,0,14 Knolselderij (zonder lof): I boven 10 cm. O19,— 0,24 II van 810 cm. O 17,50 0,22 III van 68 cm. O 15,50 0,20 ZOMERGROENTEN. Kropsla (glas): p. lOOst. p. st. I minder dan 6 St. p. kg f 6,50 0,09 II van 67 st. p. kg 5,0,07 Kropsla (natuur): I minder dan 6 st. p. kg 6,50 0,09 II van 67 st. p. kg 5,0,07 p. 100 kg p. kg Snij- (dunsel) en stoofsla 13,0,17 Andijvie (glas) 20,0,26 Postelein 22,50 0,29 p. 100 bos p. b. Peterselie, kervel 7,50 0,10 Bosselderij 6,50 0,09 Spinazie: p. 100 kg p. kg Blad 10,— 0,13 Struik' 9,0,12 Raapstelen 12*50 0,16 Koolrabi: p. 100 st. p. st. I boven 7 cm. O9,0,12 II van 4—7 cm. O 8,0,10 Bospeen (glas)p. 100 bos p. b. (0,4 l.g peen p. bos) 19,50 0,25 Kaskomkommers: p. 100 st. p. st. I minstens 450 gr. p. st. 20,50 0,27 II van 450—500 gr. p. st. 16,0,21 III van 350—450 gr. p. st. 11,50 0,15 Platglaskomkommers: la minstens 750 gr. p. St. 26,0,33 Ib 650—750 gr. p. st. 23,0,29 II 550—650 gr. p. st18,— 0,23 III 450—550 gr. p. st12,50 0,16 p. 100 kg p. kg Stek 17,50 0,23 Holl. bloemkool: p. 100 st. p. st. Ia boven 25 cm. over den kop gemeten 33,0,42 Ib 20—25 cm. over den kop gemeten 28,50 0,37 II 1620 cm. ov.er den kop gemeten 22,0,28 III 1016 cm. over den kop gemeten 15,0,20 p. 100 kg p. kg Boonen ƒ121,1,45 Peulen 110,1,32 Tuinkers 61;0,73 Bosuien 18,50 0,24 Doperwten 67,0,80 Asperges Ia tot 26 cm. 1., z. gebr., 25 st. p. kg 93,1,11 Ib tot 26 cm. 1„ m. 1. gebr., 25 st. p. kg 82,0,98 Ila tot 28 cm. 1„ z. gebr., 26—40 st. p. kg 77,— 0,62 lib tot 26 cm. 1., m. 1. gebr., 2640 st. p. kg 66,0,79 lila tot 26 cm. 1., l.bl., t/m 25 st. p. kg 66,0,79 Illb tot 26 cm. 1., l.bl., 26—40 st. p. kg 49,50 0,60 IV tot 26 cm. 1., dunne l.bl., 41—55 st. p. kg33,— 0,41 V holle en stukken uit de sort. Ia t/m Illb 44,0,54 Tomaten I, II, III en -IV 68,— 0,82 Tomaten (bonken) 55,0,66 Tomaten (kriel) 41,0,50 p. 100 bos p. b. Radijs 4,— 0,06 Rabarber: p. 100 kg p. kg Paragon 10,— 0,13 Andere soorten 9,0,12 Vroege aardappelen 22,— „0,27 FRUIT. Aardbeien 164,— 1,96 Druiven 224,2,68 Meloenen 90,1,08 Kersen 325,3,85 p. 100 st. p. st. .Perziken 84,1, p. 100 kg p, kg Pruimen 271,— ƒ3,25 Aalbessen 271 3,25 Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg berekend worden, met dien ver stande, dat de kool na het snijden ge wogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg o£ per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van bestelde groenten en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg in rekening gebracht worden boven den werkelijken verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van bovengenoemde producten moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hier boven gepubliceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubli ceerde maximumprijzen moeten -de ver koopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieunwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Afwijkend veevoeder. De Voedselcommissaris voor Noord holland maakt bekend, dat voor vee houders met een slechte gras- en/of ruwvoederposltie, 'afwijkend veevoeder beschikbaar is. Veehouders, die hiervoor in aanmer king wenschen te komen, kunnen schrif telijk, vóór 30 Mei a.s. een aanvraag indienen aan het Bureau Voedselcom missaris te Alkmaar, afdeeling Vee voederdistributie, onder opgaaf van naam, adres, plaats en organisatienum mer, aantal melk- en kalfkoeien, jong vee, en oppervlakte grasland/ terwijl tevens de handelaar dient te worden vermeld, die voor levering van het voeder moet zorgdragen. Aanvragen, welke na 30 Mei a.s. bin nenkomen of waarin de gevraagde ge gevens niet zijn vermeld, worden onher roepelijk terzijde gelegd. Toeslag op geleverde of te leveren vaarskalveren. In aansluiting aan het dezer dagen verschenen persbericht inzake een te vèrleenen toeslag op vrouwelijk jong vee van respectievelijk 40,en 30, per dier, wordt den veehouders ver zocht ten spoedigste het óantal stuks vrouwelijk jongvee, te leveren tusschen 23 Mei 1942 en 6 Juni 1942, aan hun Plaatselijken Bureauhouder op te geven, daar aanbiedingen vóór 7 Juni a.s. even eens voor den toeslag in aanmerking zullen komen. Levering op de slachtveemarkten van deze dieren zal evenwel slechts zijn toegestaan na ontvangst van een op roepkaart van de Landbouw-Crisis- Organisatie te Alkmaar. De Heer en Mevrouw BLANKERS 't HOOFT-VISSCHER geven met blijdschap kennis van de geboorte hunner dochter MARIA. Alkmaar, Nassaulaan 55. 27 Mei 1942. Getrouwd IJDA M. W. HUIBERTS en GERARD J. A. VAN HULST, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belang stelling bij bun huwelijk onder vonden. Alkmaar, 26 Mei 1942. Na een kortstondige onge steldheid: overleed heiden, het Gentraal Ziekenhuis, nog geheel onverwacht, onze ■geliefde Man, Behuwdzoon, Broeder, Behuwd-broederi en- Oom, de Heer ARIE EDENS, in den ouderdom van 59 jaar. Uit ailler naam, J. EDENS—WEYMER, Geen bezoek. Heiloo, 26 Mei 1942. Van Catstraat J 233. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag op. de Gemeente-Begraafplaats te Alkmaar. Vertrek vanaf het Centraal Ziekenhuis, nam. twee uur. Voor de vele bewijzen van be langstelling bij ons .huwelijk ondervonden, zeggen wij hartelijk dank. R. D. LEEUW. A. LEEUW— BLANKENDAAL. Heiloo, Mei 1942. Nic. Beetsweg I 60. KENNISMAKING. Wed-., P.G., niet onbem. zoekt kennismaking met beschaafd Heer, 4856 jia-an, kt. m-iddenst. Uitv. brieven met foto. onder tetter L 782 -bureau van dit-blad. Gevraagd een net Meisje, voors winkel en- huishouding. Flink loon plus middag- en avondkost. D. MEIJER, Snaarmanslaan 70. NET MEISJE gevraagd voor hulp in de huis houding voor ochtend- 'of namid daguren. PESIE's NATUURBAD. Gevraagd een NET DAGMEISJE niet beneden 18 jiaar, met middag maal (geen wasch). Mevr. v. KUYK. Heiloo, v. Catsstraat 218. Dame, Wed., P.G., 'opgeruimd hu-meur, zoekt plaatsing als HUISHOUDSTER, liefst bij Heer alleen. Brieven on der letter K 781 bureau v. d. blad. 'bEVRAAGD GEVORDERD DAMESKAPSTER. HULSEBOS, Oudegracht 221. MEISJE gevraagd van ,14 a 15 jaar, voor des morgens 912 uur. Aanmelden tusschen 6)4 en 7)4' uur 's -avonds. RITSEVOORT 32. HUISHOUDSTER gevraagd, P.G., leeft. 50-55 jaar. Brieven aan G. SMITS, Adv.-Bur. onder nuinm. D 582 te Heiloo. Spoedig gevraagd een VROUW of degelijk DAGMEISJE. CABELJAUSTRAAT 3. GEVRAAGD. LANGESTRAAT 69, Alkmaar. Net Meisje van buiten zoekt BETREKKING bij kinderen, in besch. milieu, ook genegen mevrouw te assisteerew, waar hulp van ruw werk aanw. is, liefst omg. Bergen of Alkmaar. Br. letter P 786 bureau van dit blad. HOTEL BAKHUIS, Bergen-Bin- nen, vraagt voor Zaterdagmiddag -.en Zondag een TERRAS KELLNER en FLINKE WERKSTER, B. z, a. WERKSTER Din-sSag voor Dinsdags of Donderdags. Brieven onder letter N 784 aan het bureau van dit blad.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3