DE VUURRODE SCHOENTJES. ma STAD EN OMGEVING AGENDA. Personeele belasting gewijzigd. De strijd bij Loehi. Amsterdamsche Beurs DISTRIBUTIE-NIEUWS. RADIOPROGRAMMA sa. ONGEVAL. Zaterdagavond omstreeks 6.30 uur, reed een zeswielige vrachtauto, een z.g. truck, met oplegger, vanuit de richting Heiloo in de bocht Kennemerstraatweg- Varnebroek ter hoogte van het Burger Weeshuis. De oplegger was een platte open wagen, waarop een clubje trekkers uit Amsterdam onder Limmen had plaats genomen om tot aan Schoorldam mede te rijden. De bestuurder, die hiertoe geen toestemming had mogen geven, had zijn acht mederijders wel den nadrukkelijken raad gegeven zich bij bochten heel rustig op den open ''wagen te houden. In voormelde bocht vielen echter twee personen, een jongen en een meisje van den wagen. De jongen stond onmiddellijk weer op,' doch het 18-jarige meisje bleef op den weg lig gen. Zij werd in het Weeshuis gedragen om van daaruit per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis te worden vervoerd. Zij had een licHte hersenschudding op- geloopen en mpest ter verdere behan deling in het ziekenhuis blijven. Volgens verklaring van haar metgezellen moet zij in de bocht niet hebben opgelet, waardoor zij tegen den naast haar zit- tenden jongen viel en beiden op den rijweg terecht kwamen. DE RESTITUTIE VAN VRACHTKOSTEN. Het fonds, waaruit de restitutie van de vrachtkosten op binnenland- sche groenten ën fruit, welke vanaf 1 Nov. 1941 over meer dan 100 kg zijn vervoerd, wordt bestreden, is thans gevormd, wordt in De Tuin derij bericht. De restitutie over de maanden November en December zal thans zoo spoedig mogelijk wor- dén verrekend. EERLIJKE VINDER. Zaterdag verloor een zoon van den heer Boekei te Heerhugowaard een portefeuille met 20. Dinsdag avond ontving het hoold der politie aldaar een schrijven van den heer P. Helder te Aartswoud, waarin de ze hem berichtte dat het genoemde voorwerp door hem gevonden werd en het bedrag weder ter beschikking van den verliezer was. CENTRAAL GENOOTSCHAP voor kinderherstellings- en vacantiekolonies. Als gewoonlijk was dè gisteravond gehouden, vergadering van. de afd. Alkmaar van bovengenoemde ver- eeniging zeer schaarseh bezocht. Wegens ontstentenis .van den voor zitter, dr. Korteweg» nam dr. J. Degenaar het voorzitterschap waar. Aan het_ jaarverslag over 1941, uitgebracht door de secretaresse, mej. E. de Boer, ontleenen wij, dat de uitzendingen voor verpleging regelmatig konden doorgaan; tegen het eande van het jaar moesten eenige aanvragen worden afgewe zen op grond van gebrek- asm finan ciën, Er wenden 34 kindeen Uitge zonden (vorige jaar 25) met, 1521 verpleegdagen (v. j. 1035). Het ledental bedroeg op 31 Dec. 201 (v. j. 203). De opbrengst van de con tributies was 340.50 334.28). Vor rekening van de stichting Bio- vaicantieoord werden drie Alkmaar- sehe kinderen gedurende 34 dagen verpleegd in Zwartendijk te Eg- mond aan Zee; het Maatschappelijk Hulpbetoon te Alkmaar gaf een bij drage van 87.45 voor de verple ging van één kind. De rekening en verantwoording over 1941 van den waaniemenden penningmeester, den heen A. J. Gavers, gaf aan ontvangsten 1153.23; vermeerderd met het saido van 1940 was ex totaal 2198.80. De totaal-uitgaven waren 1520.83 voor uitzendingen 1406.14, zoodat er op 1 Jan. 1942 in kas was 677,97. Onder de ontvangsten is begre pen een bedrag van 275 aan giften van leden, zijnde gedeeltelijke op brengst van de St. Nicolaasactie. De rest daarvan is pas in 1942 ontvangen. De begrooting 1943 werd vastge steld op 1755 in ontvangsten en uitgaven. Aan contributies is ge raamd 300, aan subsidie van de gemeente 450, aan bijdragen van anderen 250; voor uitzendingen is 1500 uitgetrkken. De aftredende bestuursleden, de Keeren dr. Korteweg, dn. Degenaar, m. Bosschei- en mevr. Koelima, werden zonder stemming herkozen; tot tijdelijk bestuurslid en waarne mend penningmeester werd be noemd de heen A. J. Govers. exportheffingen en bijdragen. Met ingang van Dinsdag 26 Mei dienen de exporteurs bij expoft van de onderstaande producten aan de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale een heffing te betalen, welke voor prei boven 10 mm. 3.20, tomaten I tin. TV 11.40 per 100 kg., voor komkommers I 7.50, II f 9, III 8.50, platglaskomfcommers IA f 15.20, I 13.10, H 12.50, 111 12.50 per 100 stuks is, bospeen ,f 7.60 per 10 bos en bloemkool I f 4.70 en H 6 per 100 stuks? Met ingang van denzelfden datum verleent de Centrale de volgende exportbij dragenkoolrabi I 2, II 1.10 per 100 stuks, kropsla I 3, II 2.10 per 100 krop, radijs 0.20 per 100 bos. rabarber roodstelig 1.60, groeristelig 1.20, spinazie blad 5,10, struik f 5.10, raapstelen f 4.30 per 100 tog. UX.O. SCHOOL HEILOO. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de gelegenheid die er bestaat tot aanmelding van nieuwe leerlingen voor de U. L. O.- sehool te Heiloo. Men zie 'daarvoor elders in dit blad. DE VERDEELING OP DE VEILINGEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale heeft aan de veilingen een rondschrijven gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat, met inacht neming van de richtlijnen, welke tot nu toe golden, de teler-kleinhande laar, die verplicht is zijn producten te veilen, in het algemeen 50 toe wijzing kan ontvangen van de door hem zelf geteelde en op de veiling aangevoerde producten. Indien een handelaar door bijzondere omstan digheden niet op de veiling aanwezig kan zijn, mag een vervanger voor hem optreden, mits deze daartoe een schriftelijke machtiging van den handelaar heeft. Handelaren, die voorheen een deel der producten van de markttuinders op de markt kochten, dienen op de veilitjg, waar de markttuinders hun producten aanvoeren, bij de verdee- ling te worden ingeschakeld. STAATSLOTERIJ. Bij de gister gehouden trekking van de 489e Staatsloterij (vijfde klasse, zesde lijst) zijn»— wat de in Alkmaar en omgeving verkochte lo ten betreft de volgende prijzen en nieten gevallen. Prijzen van 70 de no.: \341, 5399, 10525, 12843, 15100 en 21623. Nieten de no.: 5346, 10474, 10503,t 10504, 10521 10856,' 10869, 12751,' 12778, 12785,' 12808, 15102, 15118, 19595, 19600, 20472, 20480, 21580, 21594, 21621, 21642 en 21645. RABARBER VOOR DE INDUSTRIE. Ten aanzien van de rabarber wordt medegedeeld, dat, voorzoover van den aanvoer vari rabarber het binnenlandsche gedeelte r.iet voor de versche consumptie wordt opgeno men, de veilingen deze aan de in dustrie mogen toewijzen. Onder bin nenlandsche industrie worden niet verstaan de diepvriezerijen. Voor deze regeling gelden de volgende bepalingen: Er mag alleen aan fa brikanten worden verkocht voor ver werking, wanneer zij in het bezit zijn van een vergunning om rabar ber te verwerken. Het kwantum is voorloopig ongelimiteerd. De par tijen dienen naar billijkheid verdeeld te worden.-. Zoolang voor versche consumptie wordt gekocht, mag niet aan de industrie worden toegewezen. NIEUWE PRIJZEN VOOR DE GROENTEN. Met ingang van Dinsdag 26 Mei zijn nieuwe veilingprijzen voor de tuinbouwproducten vastgesteld. Sta pelproducten komen thans heele- maal niet meer op de lijst voor. Al leen uien komen er nog op voor met 8.20 per 100 kg ,voor groote en voor nep. Voor glaskoolrabi zijn de prijzen verlaagd tot 6 en 4,80, resp. voor de sorteering boven 7 cm en, van 47 cm; raapstelen f 9, spinazie (blad), 7, (struik) 6; rabarber Paragon 7 en andere soorten 6; tomaten I t/m IV 60 per 100 kg. Kropsla (glas van minstens 15 kg p. 100 st.) en gelichte en natuur (van minstens 17 kg) 5; glas van 1315 kg en gelichte en natuur van 1517 kg 3.50 per 100 stuks. Kaskomkom- mers vanaf 50 kg p. 100 st. 17, van 45—50 kg 13, van 35-^5 kg 8.50 p. 100 st. Platglaskomkommers vanai 75 kg 22; van 6575 kg 19, van 5565 kg 14.50 en van 4555 kg 9,50 per 100 st.; radijs 1.80 per 100 bos; bospeen (glas) f 16 per 100 bos. Bloemkool 20—25 om 24; van 1620 cm f 18; van 25 cm en hooger 28 en van 1016 cm f 12 per 100 stuks. Savoyekool (schelkj 12; sla (dunsel en snij-) 10; postelein 18; komkommersstek 14; andijvie (glas) 16, boonen 110, vroege aardappelen 18; dop erwten 60; tomaten (bonken) f 48; kriel 35; druiven 200; aardbeien 150; meloenen 80, kersen 300, peulen 100, tuinkers f 55, pruimen 250, aalbessen 250 per 100 kg. Bcsselderij 5, peterselie 6, ker vel 6 per 100 bos; bosuien 15 per 100. Perziken 5 per 100 stuks. Ten aanzien Van de bosuien wordt opgemerkt, dat hieronder worden verstaan alle uien, die met lof wor den aangevoerd. Deze mogen uit sluitend per kg worden geveild. (Ontleend aan onze advertentiernbrlek) Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Jakko, de circusjongen (circusfilm). Alle leeftijden. 1 Cinema-Theater, 7,30 uur, hoofdnum mer Het licht in de duisternis (rom.- dram.) Alle leeftijden. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer De dubbelganger van Woronzeff (sens.) 14 jaar. Donderdag 23 Mei. 7.30 uur, in Harmonie, film De strijd om de Himalaya, voor de Volksuniver siteit. 1 Vr(jdag 29 Mei. 8 uur, gebouw Ned. Arbeidsfront, Koningsweg Jj, vergadering, van besturen en leden van de vakbondsafdeelingen. Zaterdag 30 Mei. - 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering klucht Hoe ouder hoe gekker, met Piet Köhler en Cor Smit. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 19 Mei tjt 26 Mei 1942. W ij z i gin g e.n: Alkmaar: Firma J. van der Molen, fabriek van bak kerijgrondstoffen enz., van Houten kade 24, benoeming procuratiehou der. Lak-, verf- en vernisfabriek „Saturnus", Helderscheweg 38, lak-, verf- en vernisfabriek, overgegaan aan de stichting Jan Hendrik Nu- man's Fonds. Van der Lijn's hee- renmodehuis, Langestr. 821, klein handel in heerenmodeartikelen; in liquidatie getreden. Harenkarspel: C. Jongkind, Waar land D 50, bakkerij, overgegaan aan L. Busker. Limmen: J. Bos, Rijksstraatweg 98, timmermanswerkplaats, overgegaan aan C. Bos. J. Biesterbos, Wes- terweg 1, aannemersbedrijf ver plaatst naar Krommenie, Phoenix- straat 7. Nieuwe inschrijvingen: Sint Pancras: Agrumex C. V. Boven- weg 85a, export en import van aardappelen, groenten en fruit. Bestuurswijzigingen: Egmondbinnen: Coöp. zuivelfabriek „Brederode", Hoeverweg 483. EERSTELINGEN. Aan de veiling van de Lange- dijker Groenten Centrale werd Dinsdag de eerste bloemkool aan gevoerd door den heer P. Kool, van het demonstratiebédrijf te Heerhu gowaard, een partijtje vap 86 stuks. De heer Jb. Huibers uit Heerhugo waard had een koopje van 7J4 kg tomaten. Deze eerstelingen gingen tegen de maximumprijzen van de hand. SINT-PANCRAS. „Ring" in de plantenbanen. - Door de lange koude-periode vertoonen vele jSlantenbanen in de meren de zoogenaamde „ring". Vele exempla ren vallen uit of staan te kwijnen. De groote hoeveelheden die zijn ge zaaid, zullen echter wel toereikend zijn om het land te beplanten. HET TELEN VAN GROENTEZADEN In verband met de bij vele tuin ders bestaande belangstelling voor dit onderwerp, waarbij veelal de vraag gesteld wordt, of de tuinders voor eigen gebruik zaad mogen telen, vermelden wij hierbij een bekend making van den productiecommis saris voof deh tuinbouw en de ooft- teelt, waarin o.m. wordt medege deeld, dat het telen en verhandelen van alle soorten van groentezaden (waaronder ook de z.g. vrije teelt) slechts is toegestaan aan hen, die in het bezit zijn gesteld van een erken ning als teler van groentezaden door den Ned. Alg. Keuringsdienst voor Groentezaden. Een verzoek om deze erkenning moet worden ingediend op een formulier, dat bij genoemden dienst te Heiloo verkrijgbaar is. - Behalve deze erkenning moet ieder, die groentezaden voor eigen reke ning wil telen en verhandelen, als georganiseerde zijn aangesloten bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, alsmede in het bezit zijn van een door deze centrale afgegeven geldige vergunning tot het telen en/of ver handelen van zaden. Aanvragen om aansluiting als georganiseerde by ge noemde centrale en voor bedoelde teeltvergunning moeten worden in gediend bij de afd. Tuinbouw van de prov. Landbouwcrisis-organisatie. Zij, die groentezaden telen in opdracht en voor rekening van een door den N.A.K.G. erkenden en by de Neder-, landsche Groenten- en Fruitcentrale aangesloten zaadteler-handelaar (z.g. contractteelt) behoeven geen erkenning of teeltvergunning te be zitten, mits de desbetreffende over eenkomst door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale te goedgekeurd. OUDKARSPEL. Inenting. - Kinderen beneden '14 jaar kunnen binnenkort worden in geënt tegen roodvonk en diphterie. Gegadigden kunnen zich in deze week tot 30 Mei a.s. opgeven ter gemeente-secretarie afd. valg. zaken. 's-GRAVENHAGE, 27 Mei. Bij besluit van de Secretarissen-Generaal van de Departementen van Financiën en van Binnenlandsche Zaken is een wijziging gebracht in de wet op de personeele belasting. Te beginnen met het loopende jaar zullen voor de personeele belasting als grondslagen nog slechts gelden de huun aarde en het meubilair, zoodat de overige grondslagen (dienstboden, paarden, motorrijtui gen, pleiziervaartuigen en biljarten) zijn vervallen. De belasting zal worden 1 geheven wegens het gebruiken van hier te lande gelegen gebouwen en gedeelten-van ge bouwen met hun aanhoorigheden, een en ander voor zoover zij dienen: a. tot woning, b. tot gemak, uitspanning of vermaak van den gebruiker. Onder aanhoorigheden worden ver staan gebouwen, erven en gronden, bij een gebouw of een gedeelte van een gebouw, beh'oorende en daarmede in gebruik. Buiten aanmerking blijven de voor het publiek toegankelijke gronden van buitenplaatsen. Verder wordt bepaald, dat gedeelten van een perceel, dat tot woning dient, alleen dan niet in de belasting wordt betrokken, indien hun inrichting er op wijst, dat zij uitsluitend worden, gebe zigd voor een ander doel dan als woning of tot gemak, uitspanning of vermaak van den gebruiker. Geen belasting wordt geheven wegens het gebruik van perceelen of gedeelten van perceelen uitsluitend: a. voor den dienst van het rijk of andere publiekrechtelijke lichamen', b. als kostschool; c. als inrichting van wel dadigheid of tot genezing of verpleging van zieken of gebrekkigen; als inrich ting tot algemeen nut door zedelijke li chamen, vereenigingen in het bezit van rechtspersoonlijkheid of stichtingen; een en ander voor zoover daarbij geen winst ryordt beoogd of. gemaakt anders dan voor inrichtingen als hier bedoeld of voor armenzorg; d. als hotel of loge ment, wordende hieronder verstaan een inrichting, waar doorgaans döor reizi gers voor korten^tijd logies wordt ge nomen. Wat de biljarten betreft Is op te mer ken, dat deze als grondslag nu wel vervallen, maar gerekend worden te behooren tot het meubilair, dat te zamen met de huurwaarde als grondslag is behouden. De nieuwe belasting zal beperkt blijven tot als woning dienende per ceelen. Dus zal er nu geen belasting meer worden geheven voor kantoren, winkels, bioscopen, theaters, koffie huizen en logementen. Men kan dus in het algemeen zeggen dat bedrijfslokali- teiten buiten de belasting vallen. De gemeenten blijven de op brengst van de geheele personeele belasting ontvangen. Zij kunnen echter, aangezien nu eenige grond slagen vervallen en daardoor de op brengst zou verminderen, de op centen verhoogen. Daarbij kunnen zij practiseh gaan tot driemaal het wet telijke tarief. Met het oog op de voorbereiding tot de onderhavige wijziging, was de aan slagregeling uitgesteld. Nu deze wijzi ging in de Staatscourant is verschenen, zullen de aanslagen niet lang meer op zich laten wachten. GROENTENWINKEL VOORGOED GESLOTEN. AMSTERDAM, 28 Mei. De Amster- damsche groenten- en fruithandelaar, H. P. Schouten, wonende Emmastraat 3, had op 8 October 1941 citroenen, welke 5 ct. mochten kosten, voor 17 ct. ver kocht. Hij was daarvoor met 20 be boet. In November bleek dat een groot aantal artikelen niet of onvoldoende geprijsd was. Een boete van 60 werd opgelegd. Op 15 December verkocht hij appelen 55 ct. per kg, terwijl hij hoogstens 25 ct. mocht nemen. Nu volgde een boete van 50 en de sluiting van het bedrijf voor den tijd van een maand. Desondanks overtrad hij op 8 April de prijsvoorschriften opnieuw en verkocht peerf en uien voor resp. 40 en 18 ct. per kg, terwijl de maximum prijzen slechts 17 en 13 ct. bedroegen. Het vonnis, dat nu wel afdoende zal zijn, luidde thans: een boete van 1, sluiting van de-zaak en stillegging c(er bedrijfsmiddelen voorgoed, een verbod om gedurende 10 jaren het beroep van kleinhandelaar in groenten en fruit uit te oefenen en de betaling van 100 proceskosten. TIJDELIJKE TEWERKSTELLING VAN' AMBTENAREN. In de Nederlandsche Staatscou rant van 29 April 1942, nr. 82 is op genomen een beschikking van de secretarissen-generaal der departe menten van algemeen bestuur en van den commissaris voor de belan gen van den voormaligen Neder landsehen weermacht d.d. 27 April 1942 betreffende tijdelijke tewerk stelling van ambtenaren en overig personeel in openbaren dienst bij in richtingen van algemeen nut. De beschikking beoogt het welsla gen van nieuw ingestelde stichtin gen als b.v. Winterhulp Nederland en den Ned. Volksdienst, welke uiteraard behoefte hebben aan be hoorlijk geschoold personeel Dit kan ter beschikking worden gesteld omdat in bepaalde takken van dienst vaak de normale werk zaamheden zoo teruggeloopen zijn, dat velen geen volledigen dagtaak meer hebben, waardoor dat perso neel productief kan worden gemaakt door het te „leenen" aan nieuwe stichtingen van Rijk, Provincie, Ge meenten en andere overheidslicha men. Het betreft ambtenaren in vasten of tijdelyken dienst, en personen op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht en zij kunnen met toestem ming van hun hoogsten chef tijdelijk bij een inrichting van algemeen nut tijdelijk tewerk worden gesteld tot dat de bedoelde instelling vervalt. Uitleening kan slechts plaats vin den als de betreffende personen in hun tegenwoordigen werkkring wer kelijk kunnen worden gemist en hun werkgevers met deze detacheering instemmen. Alle bepalingen van de rechtspo sitie in den nieuwen werkkring blij ven daarbij ëan kracht en de nieuwe diensttijd telt mee voor bezoldiging en pensioen. Wordt de detacheering beëindigd, dan kan de betrokkene direct weer in dienst treden bij het lichaam waarbij hij oorspronkelijk in dienst was. In het eerste half jaar blijft het publiekrechtelijk lichaam, dat hem tijdelijk afstond de wedde, het loon en de overige inkomsten betalen. Duurt de detacheering langer dan komt hij ten laste van de inrichting die tijdelijk ran zijn diensten profijt trekt. Wanneer door de instelling van al gemeen nut eenige vergoeding voor bijzondere kosten of anderszins wordt verstrekt, komt deze niet in mindering van het loon, zoodat nie mand er door detacheering slechter op kan worden. Het tegendeel kan eerder het geval zijn en men wordt in de gelegenheid gesteld zijn volle arbeidskracht ten bate van een waardevol doel in te zetten. BURGEMEESTERSWONING AFGEBRAND. Jeugdig brandstichter. GRONINGEN, 27 Mei. Maandag middag, op 2en Pinksterdag, is te Marum brand uitgebroken in de woning van den burgemeester, den heer D. van Geel. De brand is ont stoken door het 12-jarige zoontje, dat van zijn ouders een berisping had gekregen, waarover hij 'zoo ont stemd was, dat hij, toen hij voor straf naar boven was gestuurd, al daar in zijn drift den boel in brand stak. De~ branweren uit Marum en de Leek bestreden het vuur, doch kon den niet verhinderen, dat de geheele woning tot den grond toe afbrandde. Van den inboedel is zoo goed als niets gered kunnen worden. De schade wordt door verzekering ge dekt. De jeugdige boosdoener is door de politie aangehouden. een aanslag OP HEYDRICH. PRAAG, 28 Mei. (D.N.B.) Naar in een bekendmaking wordt medege deeld, is gisteren een aanslag ge pleegd op den plaatsvervangenden Rijksprotector, den Obergruppen- führer der SS Heydrich. Het D.N.B. verneemt, dat Heydrich gewond is, doch niet in levensgevaar verkeert. REICHSSPORTFüHRER VON TSCHAMMEB UND OSTEN IN NEDERLAND. Gisteren arriveerde aan het station S. S. te 's-Gravenhage met den Ber- lijnschen nachttrein de Reichssport- führer Von Tschammër Und Osten, die een bezoek van eenige dagen brengt aan ons land. De Reichssport- führer was in gezelschap van zyn Stabsleiter von Mengdena Op 't sta tion waren ter begroeting aanwezig de Oberbereichsleiter Eftger als verte genwoordiger van deh momenteel el ders vertoevenden commissaris-ge neraal Schmidt, de persoonlijke pers- en sportreferent van den Rijks commissaris dr. Hermann Harster, alsmede de leider van de vakgroep sport van het verbond van Nederl. journalisten de heer K. J. Keers. ORGANISATIE SCHOOLARTSEN DIENSTEN. 's-GRAVENHAGE, 27 Mei. By be sluit van de secretarissen-generaal van de departementen van sociale za ken, is bepaald, dat eerstgenoemde secretaris-generaal het Rijk ten be hoeve van schoolartsendiensten in districten verdeelt, waarvan elk dis trict bestaat uit een of meer ge meenten. Het Rijk vergoedt 1/3 van de kos ten der op te richten schoolartsen diensten of van belangrijke verbete ringen van reeds bestaande diensten. Indien in een district een school- artsendienst niet of niet volledig bestaat, kan worden bepaald, dat binnen een door genoemde secreta rissen-generaal te stellen termijn in dat district een schoolartsendienst moet worden opgericht. Het toezicht op de schoolartsen diensten wordt uitgeoefend door de geneeskundige inspecteurs van de volksgezondheid. De paramedische bedrijven. Ter voorkoming van onnoodige moeite wordt er nogmaals de aan dacht op gevestigd, dat het besluit van den secr.-gen. van het dep. van sociale zaken inzake de paramedi sche bedrijven voor de onderschei dene groepen van belanghebbenden eerst in werking treedt op nog nader vast te stellen tijdstippen. Het heeft dus geen zin reeds thans verzoeken tot het vërkrijgen van een vergun ning in te dienen. In beslag genomen. De afd. recherche van den C.C.C.D. te Am sterdam heeft bij een slager, die aan clandestienen handel deed f 75.000 aan goederen in beslag genomen. Hiertoe behqorde o.a. een groote hoeveelheid thee, koffie, rijst, noot muskaat en andere koloniale waren. HELSINKI, 27 Mei (D.N.B.) Het Finsche hoofdkwartier heeft van middag een resumé gegeven van de gevechten der Jluitsch-Finsche troe pen in den sector van Loehi, waarin o.a. gezegd wordt: De gevechten in den sector van Loehi, die den 24sten April zijn be gonnen, zijn geëindigd met een vol ledige overwinning van de, Finsche en Duitsche formaties. De vijand poogde steeds weer de stellingen te doorbreken, waarbij hij zelfs ge bruik maakte van de allerzwaarste pantserwagens. Alle aanvallen mis lukten echter. In deze gevechten werden in de voorste linie alleen meer dan 15.009 man gesneuvelden geteld. Daarbij komen nog de zware verliezen, die door het artillerievuur en de Duit sche duikbommenwerpers in den rug van den vijand ontstonden. De eigen verliezen waren uiterst gering. De Duitsch-Finsche troepen verloren in dezen reusachtigen strijd, die een maand duurde samen aan gesneuvelden 418 officieren, on derofficieren enmanschappen. Tracht anderen en Uzelf vooral niefs wijs te matten» Eerlijk duurt het langst óók in distributietaken I 198, „Hier Anneke, geel ze maar wat lekkers. In dat emmertje zitten allemaal pepernoten. Geef ze maar wat, ze komen ze wel uit je handje pikken". Opg* Amsterdamsche Bank N<V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 28 Mei 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 3y, Nederland 1941 99% 4 Nederland 1941 100s/16 4 Nederland 1940 11101% 33VS NederL 1938 9/s/16 3 Ned.-Indië 1937 89Ve BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .140% Handel Mij. Cert. v. ƒ2.50124 Koloniale Bank .125% Ned. Ind. Handelsbank 87 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 150 Calvé Delft Cert. ,116% NederL Ford .345 Lever Bros163»/, Phil. Gloeil. Gem. Bezit 286% CULTUUR MAATSCH. H. V. A296 Java Cultuur .161 •Ned. Ind. Suiker Unie 164 80% .302 .190 .136 93 152% Verg. Vorstenlanden petroleum. Kon. Petr rubbers. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java-China-Japan, lijn 125 Kon. Ned. Stoomboot 197% Scheepvaart Unie .176% TABAKKEN. Deli Batavia .144 Oude Deli182 Senembah .153»/, SPOORWEGEN. Deli Spoor 1 60 Ind, Spoor 42% lu. 40 99% 100%6 100%6 89 138 124-5 1251/, 86 150% 117 345 164 288 296i/s 162 165 81 304 192% 136 93 151 126 195 176% 147% 182% 154 60 43 Onzuiver Bloed - oorzaak van nameloos lijden en leed... Ook Rhaumatlek Is daar aan gevolg van rheumatlek die sloopende pijn, die ontstaat omdat schadelijke zurén zich ophoopen en vastzetten in spieren efi spierweefsels. Rheumatiek uit zich In vele vormen, maar de oorzaak is altijd onzuiver bloed, zooals de gevolgen heftige pijnen zijn. Die pijnen te verzachten, die oorzaak weg te nemen en U weer krachtig te maken, dat Is de taak van Kruschen. Begin daarom vandaag nog de beroemde Kruschenkuur. Bij Apoth. en Drog. 1.47 - 0.76 - 0.41, uitsluitend in. de bekende gele verpakking. uitreiking bonkaarten voor de 7e periode en aardappelkaarten. De Leider van den Distributie- dienst, kring Alkmaar, maakt be kend, dat vanaf Dinsdag 26 Mei 1942 een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van: 1. bonkaarten voor voedingsmid delen voor de 7e periode; 2. aardappelkaarten; De bonkaarten worden alleen uit gereikt tegen overlegging van de distributiestamkaart met inlegvel aan personen, die zijn opgenomen in het bevolkingsregister van de Ge meente Alkmaar. Hierop wordt een uitzondering ge maakt ten aanzien van: a. schippers en woonwagenbewo ners; b. de Vaste bevolking ram kostscho len, gestichten en dergelijke inrich tingen; c. gedetacheerde marechaussee's; d. tengevolge van oorlogsomstan digheden tijdelijk elders verblijven den. Men dient zich voor het afhalen der kaarten uitsluitend aan te mel den op den datum, welke op de bon kaart 6e periode is afgestempeld. Ten bewijze, dat men op den juis- ten datum verschijnt; moet een ban kaart van de 6e periode worden ge toond. De uitreiking zal geschieden op de navolgende plaatsen, t.w.: Ie. In het schoolgebouw aan de Bril- lesteeg. In dit gebouw zal op twee plaatsen worden uitgereikt. 2e. In de voormalige Keetkolkschool, ingang Westerkolkstraat. De kantoren zullen op bovenge noemde data geopend zijn van 9.30 v.m. tot 4 uur n.m. De personen, geboren in de maand Juli van de jaren 1921, 1928 en 1938 moeten hun inlegvellen eerst ruilen in lokaal II van het schoolgebouw in de Brillesteeg. Eerst daarna kunnen de bonkaarten in ontvangst geno men worden met inachtname van den datum vaïi afstempeling. Aan personen beneden 18 jaar worden geen distributiebescheiden afgegeven. Er wordt met nadruk de aandacht op gevestigd, dat men by de in omt- vangstname der bonkaarten dient na te gaan of alle kaarten aanwezig zijn. Van reclames na het verlaten van het uitreikingslokaal kan geen nota worden genomen. De zelfverzorgers (tuinders, vee houders en huisslachters) zullen af zonderlijk worden opgeroepen om met hun stamkaarten en inlegvellen te verschijnen aan het Distributie kantoor, Oudegracht 168. Zij, die in> gebreke blijven de bon kaarten op den gestelden datum af te halen, zullen niet meer tijdig van de nieuwe kaarten worden voorzien. De Leider voornoemd, H. BAKKER. VRIJDAG. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Ochtendgym nastiek. 8.— BNO: Nleuwsber. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw.- 9.20 Gr.pl. 10.Gevarieerd programma (opn.) 11. Voor de kleuters. 11.20 Sylvestre Trio. 12.„Gitaren", Spaansch prdgramma. 12.30 Gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Productie slag. 13.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest. 14.Arnh. Orkestvereen. en solist en gr.pl. 16.— Cyclus: „Het Onze Vader". 16.20 Zang met p'anobegel. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Causerie. „Als ik eens kindermeisje werd". 17.45 Gr.pl. 18.— Het weke- lijksehe sportpraatje. 18.20 Gr.pL 18.35 Neerlands stem van het Oostfront. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.BNO: Binnenl. econ. praatje. 19.10 Gr.pl. 19.15 Causerie: „Hengelaars attentie". 19.30 Melodisten en solist. 20.15 Gr.pl. 20.30 Luisterspel „Muizenissen". 20.45 Gr.(fl. 21.Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Leidende staats lieden schrijven. 22.1024.Gr.pl. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pL 8.45 Omroep orkest, solist (opn.) 9.45 Gr.pl. 10; Morgenwijding. 10.15 Pianovoordr. 10.40 Lezing: „De overblijfselen van het gildewezen in Amsterdam". 11.Zang met pianobegel. en gr.pl. 11.45 Gr.pl. 12.Ensemble Joan Lancé. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Tusschen de bedrijven, gevarieerd programma. 14.25 Een strijkorkest. 15.Voor de vrouw. 15.45 Musette-Orkest en soliste. 16.15 Bert van Dlnteren en zijn orkest. 16-45'Gr.pl. 17.— Ick dien. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Klaas van Bèeck en zijn orkest. 18.Gr.pl. 18.15 De Heeren van der Aa en Boom, zakenlieden aan het woord. 18.30 Repor tage. 18.55 Harmonie-orkest. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.BNO: Engelsche uitzending: „Hollands political aspects". (Voor de Radio-Centrales Gr.pl.). 20.15 Viool, cello en piano. 20.45 Boekbespr. 21.Cello, piano en viool. 21.25 Kamer orkest „Ars Nova et Antiqua (opn.) 12.45 BNO: Nieuwsber. 22.— Gr.pl. 22.05 Avondwijding. 22.1024.Zie Hilver sum I. Vanaf 22.10 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitehland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen, -r Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. -» Sport: J- JVerkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2