AGENDA. DISTRIBUTIE-NIEUWS. Vandaag Thee! KERK EN SCHOOL SPORT. MARKTBERICHTEN Amsterdamsche Beurs HET OPNEMEN VAN GAS- EN ELECTRICITEITSMETERS. Zooals elders in dit blad wordt ge meld, zullen de gas- en electriciteits- meters ook in de zomermaanden maandelijks worden opgenomen, ten einde 1 de verbruikers zooveel moge lijk de controle over hun gebruik te vergemakkelijken. De afrekening .blijft evenwel na iedere rahtsoeneeringsperiode dus om de twee maanden geschieden. Evenwel wordt bij de tusschentijd- sche opname, na verloop van de eer ste maand, een afgerond bedrag in rekening gesteld, dat bij de defini tieve afrekening na het einde der tweemaandelijksche periode van het dan te betaler, bedrag wordt afge trokken. De inning der afgeronde bedragen geschiedt als gewoonlijk en de incas seerder zal den verbruikers, die aan huis betalen, de kwitantie aanbieden tegelijk met de meteropname. Op de tot dusverre gebruikelijke wijze blijft de opname van muntmeters geschieden en ongewijzigd blijft eveneens de opname van het ver bruik op grootverbruikscontracten. Het komt er'dus op neer, dat iedere maand betaald moet worden en dat na afloop van de periode van twee maanden het na de eerste maand be taalde afgeronde bedrag in minde ring komt van het totaai verschul digde. DE KAASMARKT. De aanvoer, 20000 kg, was heden het dubbele van de vorige week. Voor het eerst waren de fabrieken, die vertegenwoordigd worden door de heeren Nes en Zijp, na een afwe zigheid van een half jaar, weer aan wezig. Aangezien slechts voor 1/7 ge deelte 40 plus kaas geproduceerd mag worden, bestond de aanvoer na genoeg geheel uit 20 plus kaas.' Dit product was zeer vast, zoodat het grootste gedeelte den maximumprijs 43.50 besomde. De prijs voor de 40 plus kaas was 56. Voor den handel maakte de Nederlandsche Zuivel-Centrale, de verblijdende me- dedeeling bekend, dat met ingang van 1 Juni de nasiuiting van de bedrijven aanwezigen voorraden, met inbegrip van het van 10 tot 16 Mei geproduceerde voor verhande ling en aflevering is vrij gegeven. De markt gaat dus een levendiger periode tegemoet. 489E STAATSLOTERIJ. In de vijfde klasse, zevende lijst, zijn gisteren op de in Alkmaar en omgeving verkochte loten de vol gende prijzen en nieten gevallen: 70 10475 10510 1059a 10728 10792 15094 19590 Nieten: 5303 5319 5347 5376 5406 5407 10466 10493 10495 10539 10847 10875 12773 12786 12789 12850 20483 20489 ONGELUK OP BEWAAKTEN OVERWEG. Spoorboom-en waren niet gesloten. Woensdagochtend heeft op den be waakten overweg in de Zuidermeer (gem. Berkhout) een ernstig onge val plaats gehad, dat toch gezien de omstandigheden nog vrij goed is afgeloopen. Een met paard be spannen melkwagen van de zuivel fabriek „De Ster" te Baarsdorper- meer naderde den overweg, gelijk tijdig met een locomotief, komende uit de richting Alkmaar. Waar de boomen niet waren neergelaten, was de bestuurder van den melkwagen, de plm. 17-jarige P. Stam, zich van geen gevaar bewust. Eerst op het laatste moment werd de locomotief opgemerkt, doch toen was het reeds te laat en kon niet meer worden voorkomen, dat het paard werd ge grepen en gedood. De met volle melkbussen zwaar beladen wagen werd met gebroken lemoen aan den kant van de sloot geslingerd, waarbij van de meeste bussen de kostbare inhoud verloren ging. Een meerijdende 12-jarige scholier en de bestuurder bleven on gedeerd. Hoewel de machinist nog getracht heeft te remmen, kon hij het onge val niet meer voorkomen. MUGGENPLAAG TE ENKHUIZEN. De groote massa groene muggen, die Enkhuizen als verblijfplaats heeft gekozen, groeit met den dag en wordt thans uitermate lastig. Vooral aan den Wierdijk en rondom de haven is het heel erg. Geen ven ster kon men opendoen zonder eeni- ge honderden van die vieze groene zoemers binnenshuis te. krijgen. Sommige huizen zijn bedekt met een heele laag muggen. De harde wind van de laatste dagen heeft er echter heel wat vernietigd. DE RIJWIELDIEFSTALLENTE HEERHUGOWAARD. Na verhoord te zijn in verband met het verdwijnen van verschillen de rijwielen te Heerhugowaard, is de 32-jarige grondwerker P.M. al daar door de politie naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overge bracht. DIEFACHTIGE KAMPEERDERS. Marechaussee en gemeentepolitie te Schoorl hebben eenige minder jarige kampeerders opgespoord, die konijnen, meubilair e.d. zaken bü ingezetenen hadden ontvreemd; men zij op zijn hoede, late niets onbe heerd staan of onaf gesloten en kijke goed uit, wie(n) men logies in z.g'. kampeerboerderijen e.d. verschaft. NOORDSCHARWOUDE. De hekjes achteruit. - Ter hoog te van de gasfabriek zal de Dorps straat worden verbreed. Men is reeds begonnen met het achteruit- zetten van Re hekken van eenige pqfitsiga HSü dg KOOPEN VAN GROENTEN EN FRUIT ALLEEN OP DE VEILING. Zware straffen voor overtreders. Aan de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale is het bekend, dat sommige bij haar aangesloten han delaren in tuinbouwgewassen, zooals exporteurs, groot- en kléinhandela ren, markttuinders en pachters van ongeoogst fruit, en voorts sommige verwerkers, waaronder ook drogers en jamfabrikanten, zonder daartoe gerechtigd te zijn, buiten de veiling- m, groenten en fruit koopen. Met de strengste maatregelen zal de centrale daartegen optreden e n er ri~i e t voor terugdein- z n, om ederen hande laar of verwerker te schorsen, die zich aan boven genoemd feit schuldig maakt, of die producten koopt, verkoopt of vér- werkt, waarvan hij behoort te begrij pen, dat zij niet op rechtmatige wijze in den handel zijn gebracht. Gedurende de schorsing zal de geschorste niet in de gelegenheid zijn waar dan ook producten van den tuinbouw te koopen, terwijl hem de verkoop en verwerking van derge lijke producten eveneens ..verboden is. Bovendien zal hij zich voor den economischen rechter hebben te Ver antwoorden. Deze kan als straf o.e. opleggen gevangenisstraf van ten hoogste 8 jaar en sluiting van het be drijf, gepaard met het verbod van ten hoogste 5 jaar om in de groenten- of fruitbranche op andere wijze, wgrkzaam te zijn. SPAAR DE FIETSBANDEN. De burgemeester van Heiloo heeft een aanschrijving gericht tot de hoofden van alle scholen in zijn gemeente, waarin hij uiteenzet, aat het deplicht is vah alle burgers, groot en klein, voor de fietsbanden gevaarlijke scherpe voörwerpen van den rijweg verwij derd te houden. INENTING. Op Zaterdag 6 Juni 1942 n.m. 3 uur zal de gemeente-art te Heiloo zitting houden in de openbare school aan den Willibrordusweg voor kos- telooze inenting en herinenting te gen pokken. Trouwboekje der ouders of geboortebewijs medebrengen. DE BOEMELENDE BUITENMAN. Een landbouwer uit den Beemster heeft Woensdag in dé hoofdstad de bloemetjes buitengezet, hetgeen hem buiten zijn gewone verte ringen op het verhes van 1200 kwam te staan, welk bedrag hem door een onbekende vrouw in een café aan den Nieuwendijk afhandig werd gemaakt De gedupeerde buitenman heeft zich naar de politie gespoed, om de snoode daad aan te geven, maar of hij daarmee zijn geld zal terug krij gen blijft nog een vraag. HEILOO. Witte Kruis. - In het lokaal van den heer van Gemeren hield Woensdagavond Het Witte Kruis een niet druk bezochte vergadering. In zijn openingswoord me moreerde de voorzitter, de heer Hopman, het bedanken als bestuurslid van dr. Hoekstra, aan wien hij dank bracht voor het Vele werk, dat hij sedert een lange reeks van jaren voor de volksge zondheid heeft gedaan. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de ge meente, waarin werd medegedeeld, dat de subsidie voor de t. b. c.-bestrijding dit jaar niet zal worden verstrekt. In het jaarverslag van den secretaris kwam tot uiting, dat, ondanks de fusie Gezins verplegingWitte Kruis, het ledental vrijwel hetzelfde .was gebleven. De re kening sloot met een voordeelig saldo van 1706,30. Uit de rekening en ver antwoording van het badhuis, uitge bracht door den beheerder, den heer van Gemeren, bleek, dat het bezoek aanmerkelijk grooter is geworden in vergelijking met vorige jaren. In de be- stuursvaeature, ontstaan door het be danken van dr. Hoekstra, werd Zr. Klomps gekozen. De heer Kostelijk bracht als afgevaardigde naar de alge- meene vergadering verslag hiervan uit. ZUIDSCHARWOUDE. Het diacoiwezaaltje. Donder dagavond is het gerestaureerde dia conie-zaaltje van de herv. gemeente officieel in gebruik genomen. Hier bij waren verscheidene genoodigden aanwezig. De voorganger der gemeente, de heer Korndörffer, heeft een ope ningswoord gesproken, waarin hij een vergelijking maakte tusschen het zaalte en de gemeente. Voor drie jaar was het zaaltje leelijk en doodsch. Nu herkennen wij het bij na niet meer. Zoo is het oqk met de gemeente gegaan. Wij kuiinen ons thans over een bloeiend gemeentele ven verheugen. Vervolgens hebben 'verscheidene sprekers het woord gevoerd. De heer C. van Exter bood namens vereeni- gingen, die steeds in het zaaltje hun bijeenkomsten houden, de lampen aah. De voorzitter van de Werk groep, de heer K. Bierman, heeft namens deze groep een paar kap- stokkleeden en een ets aangeboden, de heer Korndörffer namens de Vrije Vogels en de Zondagsschool eenige bijbelsche voorstellingen, CASTRICUM. Boerenleenbank. De coöp. boerenleenbank hield in hotel Borst haar jaarvergadering. De voorzitter, die heer C. de Groot, wijdde in zijn openingswoord waardeerende woor den aan wijlen den heer B. A. Res, in leven bestuurslid en kassier. De heer L. van Velzen deelde namens de kascommissie mede dat alles in orde was bevonden. De heeren G. Veldt, Jac. Gijzen en G. A. Hem- mer weiden als bestuurslid herko zen zonder tegencandidaten. Met al- gemeene stemmen werden goedge keurd eenige wijzigingen in de sta tuten en het huishoudelijk regie mtafli -y (Ontleend aan onze advertentierubriek) Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Carl Peters (hist, avonturenfilm). Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Casanova getrouwd (rom.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woéhsdagmiddag, half 3, matinee. Alicm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Renate in het kwartet (rom.) Alle leeftijden, i Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Artisten (circusfilm). 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 29 Mei. 8 uur, gebouw Ned. Arbeidsfront, Koningsweg 2, vergadering van besturen en leden van de vakbondsafdeelingen. Zaterdag 30 Mei. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering klucht Hoe ouder hoe gekker, met Piet Kohier en Cor Smit. Zondag 31 Mei. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering klucht Hqe ouder hoe gekker, met Piet Kohier eri Cor Smit. 's-GRAVENHAGE, 28 Mei. Na dat in het begin van Mei was medegedeeld, dat het afleverings verbod van thee door theepakkers aan grossiers en detaillisten was opgeheven, kon overgegaan wor den tot bevoorrading van de winkeliers. Naar het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd mededeelt, is het thans zoover, dat de verkoop van de thee aan de consumenten voor de destijds ingeleverde bonnen (40 gram per rantsoen) kan be ginnen. Heden, Vrijdag 29 Mei, mogen de winkeliers met den verkoop van de laatste thee een aanvang maken. UITREIKING BONKAARTEN 7e PERIODE EN AARDAPPEL- KAARTEN. De Leider van den Distributiedienst, kring Alkmaar, vestigt er de aandacht op, dat vanaf 26 Mei j.l. een aanvang is gemaakt met de uitreiking van de nieuwe bonkaarten voor de 7e periode en aardappelkaarten. Men raadplege daarom in zijn eigen belang de bonkaart van de 6e periode, waarop is aangegeven op welken datum men de nieuwe bescheiden dient af te halen. Alkmaar, 29 Mei 1942. De Leider voornoemd, H. BAKKER. HEILOO. Uitreiking bonkaarten. - Op 1, 2, 3 en 4 Juni zullen in De Rustende Jager de bonkaarten 7e periode worden uitge reikt. Zie voor den datum, waarop de kaarten dienen te worden afgehaald, den aangegeven datum qp de -in gebruik zijnde bonkaart 6e periode. Tegelijkertijd zullen worden uitge reikt aardappelkaarten, welke geldig zijn voor he-, tijdvak 28 Juni8 Augus tus 1842. Het formulier MD 32 (ver klaring oorraad aardappelen), dat huis aan huis verspreid zal worden, dient, indien men geen voorraad heeft, te worden medegebracht. Toeslagkaarten. De toeslagkaarten voor z waren en zeer zwaren arbeid kunnen eveneens op de hierboven genoemde data en plaats door belanghebbenden worden afgehaald. Wanneer de vorige maal geen toeslagkaart is ontvangen, of indien men van werkgever is veranderd, dient opnieuw een aanvraagformulier te worden ingdvuld. Werkgevers met meer dan 5 arbeiders, kunnen de aan vraag voor hun arbeiders collectief in dienen, onder overlegging van de stam kaarten van betrokkenen. indien men verzuimd heeft de toe slagkaarten op bovengenoemde data af te halen, komt men voor de 7e periode hiervoor niet meer in aanmerking. CASTRICUM. Uitreiking Vitaminetabletten. De uitreiking van vitaminetabletten zal plaats hebben op Maandag X Juni a.s. en wel als vojgt: Nr. 1 tot 100 van 2 tot 2.30 uur. 201 tot, 200 van 2.30 tot 3.— uur. 201 tot' 300 van 3.— tot 3.30 uur. 301 tot 400 van 3.30 tot 4uur. 401 en daarboven van 4 tot 4.15 uur. De uitreiking geschiedt ten raad'huize, afd. sociale zaken. NEDERLANDSCHE VÖLKSDIENST EN MOEDERUITZENDING. „Moeder moet eens met vacant'ie, „Daarvoor zorgt de TJ. V. D." Vele malen heeft deze slagzin in ons blad. gestaan. En nu .is de tijd gekomen, aat de huismoeders die een vacantie dringend noodig hebben, door den N. V. D. öf naar tehuizen in Nederland, öf naar Duitschland worden uitgezonden. Op 8 Juni a.s. vertrekt het eerste transport naar Duitschland, en op ge regelde tijden zullen verdere trans porten volgen. Voer vrouwen uit Noord holland is tevens het prachtig gelegen vacantiehuis „Jachtlust" te Epe gereser veerd. Ook daar kunnen vele vrouwen gedurende ten minste 10 dagen de noo- dige gezondheid opdoen. Natuurlijk wordt tijdens deze vacantie zoo noodig voor een hulp in de, huishouding ge zorgd. Laat al degenen die voor deze uitzendingen in aanmerking willen kotnen zich dus mét een gerust hart opgeven bij hun buurtschapshoofd of bij hpt Plaatselijk Bureau van N. V. DJ W. H. N. Eventueele moeilijkheden kunnen wor den besproken en uit den weg geruimd. De uitzending geschiedt geheel koste loos. Wel moeten de deelnemers medisch worden onderzocht. De leeftijdsgrens is 40 jaar. SCHOORL. Subsidie verleend. - De directie van den rijksdienst voor de werk verruiming heeft subsidie toegekend voor den aanleg van een rijwielpad Schoorl-Schoorldem v.v., uit te voe ren in werkverruiming, waartoe de provincie een bijdrage verleende in de bijkomende materiaalkosten. Benoemd. - De heer C. J. v. Wijk le ambtenaar ter secretarie, is met ingang van 28 dezer benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken «tand alhieR HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's-GRAVENHAGE, 29 Mei. 1000 6152 7204 8076 8755 12346 13917 16490 17212 21749 400 2721 3163 4352 7436 11558 12634 f 200 1146 17198 21102 100 3270 4750 5857 6278 6470 9314 10435 13033 16739 16823 17204 WIE „PLEEGKINDEREN" ZIJN IN DEN ZIN DER WET. Het is wenschelijk gebleken 'n nade ren uitleg te geven van het begrip „pleegkinderen" voor de toepassing van het Ziekenfondsenbesluit. Daar om is thans vanwege het staats toezicht op de ziekenfondsen mede gedeeld, dat als indirect-verzekerde in den zin van het Ziekenfondsen- besluit slechts die pleegkinderen in aanmerking komen, die aan de vol gende voorwaarden beantwoorden: het pleegkind mag den leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt, het moet bij den betrokken rechtstreeks- verzekerde inwonen en door dezen aL eigen kind worden onderhouden en opgevoed. Aan den betrokken rechtstreeks-verzekerde moet voor het pleegkind kinderaftrek van de loonbelasting zijn toegestaan. WEDUWEN VAN VÓÓR 1909 OVERLEDEN MILITAIREN. x Tegemoetkoming verhoogd. Toen in 1909 de weduwenwetten personeel land- en zeemacht tot stand kwamen, waren er verschil lende weduwen van daarvoor over leden militairen, welke niet onder deze wetten vielen. Aan deze weduwen is daarop een gratificatie toegekend gelijk aan het pensioen, dat zij zouden hebben ge noten, wanneer de wetten ook op deze categorie van toepassing waren geweest. In 1931 verscheen een rege ling, waarbij bepaalde normen wer den vastgesteld, waarbij tevens werd bepaald, dat aan bovenbedoelde categorie van weduwen naast deze gratificatie een bijslag kon worden gegeven om die normen ie bereiken met dien verstande echter, dat deze bijslag ten hoogste 100 procent van de verleende gratificatie mocht be dragen. Thans is dit maximum percentage van den bijslag verhoogd tot 130. VERGUNNING TOT ONTSLAG VERLENGD. Op grond van het eerste uitvoé-- ringsbesluit inzake de z.g.n. „ont slagverordening" heeft de directeür- generaal van den arbeid indertijd een viertal algemeene vergunningen verleend, t.w. tot ontslag van tijde lijk personeel in landbouw-, indus trie- en handelsbedrijven, met uit zondering van mannelijke werkne mers in akkerbouw- en veehouderij bedrijven; tot ontslag van tijdelijk personeel in akkerbouw- en veehou derijbedrijven; tot werktijdverkor ting in bepaalde bedrijven bij zg. on werkbaar weer en tot ontslag van personeel, aan hetwelk door bemid deling van zijn werkgever 'n andere betrekking wordt aangeboden. Deze algemeene vergunningen zijn, als gevolg van de intrekking van het eerste en de uitvaardiging van een derde uitvoeringsbesluit, /automa tisch komen te vervallen. Thans heeft de directeur-generaal van den arbeid evenwel een be schikking gegeven, waarbij de eerste drie van deze algemeene vergun ningen, te rekenen van 23 Februari 1942 af, opnieuw zijn verleend. Werkgevers, die personeel hebben ontslagen na 23 Feruari 1942, be hoeven, indien aan de in bovenbe doelde vergunningen voorkomende be palingen is voldaan, dus geen bij zondere vergunning meer aan te vragen. BERGEN (21 tot 27 Mei). GEBOREN: Olga, d. van Frederik Gijsbert Wilhelm Gronert en Wilhel- mina v. d. Broek. OVERLEDEN: Pieter Groenwoudt, oud 78 jaar, echtgenoot van Antje Brouwer. Anna de Vries, oud 64 jaar. Jan Mors, oud 63 jaar, echt genoot van Catharina, Kuilboer. Afra Maria Mol, oud 32 jaar, echtge- noote van Jacobus Johannes Veldt (overleden te Alkmaar). ONDERTROUWD; Johannes Hen- drikus Leijen en Juliana Johanna van der Lans. GEHUWD: Gerardus Martinus Blommestijn en Johanna Bemardus Schouten. CASTRICUM. - (April). Geboren: Antonia Elisabeth, d. v. Gerardus Groentjes en Elisabeth Korsman. Thea Catharina Marga- retha Wuphina d. v. Theodorus Mul en Berendina Stroboer. Overleden: Boudina Wutz, oud 49 jaren, te Den Helder. Jan Dirk- Nieuwenhuizen, oud 63 jaren, te Beverwijk, weduwn. van Maria Agatha Maks. Tijmen Timmer man, oud 84 jaren, te Amsterdam, wenuwn. van Hilletje Uitentuis. DE RIJP. (April). Geboren: Marie, d. van Maar ten Visser en Willempje Brommer. Hermijntje, d. van Cornelis Roo- ker en Aagje Hartog. Hendrik Fedde, z. van Simon Visser en Geer tje Stolp. Maria Aldonza, d. van Martinus Blokdijk en Agatha M. Groen. Ondertrouwd: Jan Eggers en Aif je Twint. Rermannus Antonius Brinkhof en Klasina Barhara Tinga. Getrouwd: Jan Engels en Jan tje Drenth. Overleden: Cornelia Stuijt, echtgen, van Nicolaas Beers, 59 jaar. Aagje Wiering, wed. van M. C. van Voorden, 72 jaar. GRAFT. (April). Geboren: Theo Jan, 2. van T. L. de Haan en H. Maret. Dirk, z. van Jb. van Tiel en L. Langenberg. Trijntje Klazina, d. van M. Velt huis en S. Postma. Getrouwd: Edo Jan Taai en Cornelia Tennaat. C. Ka<jj en J. N. van den Berg te Purmerend. Wilhelmus A. Geurts te Jaarsveld en Anna M. Commandeur. Dirk Kos ter te Zd. en Nd. Schermer en Ma- i^scbia®. W ARMENHUIZEN. (April). Geboren: Catharina Christina, d. van, Th. Beukers en C. A. de Wti Cornelis, z. van S. Goudsblom en M. A. Bakker. Gerard, z. van A. Biersteker en C. G. Strijbis. Si mon, z. vai. N. Nannes en A. Mole naar. Ondertrouwd: Cornelis Beem- sterboer en Geertruida Suiker. Getrouwd: Dirk Hartland te Koedijk en Maria Pie. Siebe Krul en Trijntje van der Wal. Johannes Wenning te Heerhugowaard en Eli zabeth M. Groot. Overleden: Jacob de Groot, wgdr. van Tr. Verkroost, 75 jaar. Maartje Prins, wed. van P. Metze- laar, 88 jaar. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 31 MEI 1942. ALKMAAR- Groote Kerk, 10 uur, dr. Tuinstra; 5 uur, ds. Kleyne. Kapelkerk, 10 uur, ds. Prins van Wijngaarden. Remonstr. geref. gemeente, 10.30 uur, ds. Houtgast, van Dordrecht. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Drijver, van Den Haag. Doopsgéz. kerk, 10.30 uur, prop. E. Daalder, van Amsterdam. Geref. kerk, 10 uur cand. J. van Eerden; 5 uur, ds., von' Meyenfeldt (Heidelb. Catech. Zondag 30.) Herst. Apost. gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 uur, dienst. Ned. chr. gemeenschaps- bond, in Waakt en Bidt, Woensdag avond 8 uur evangelisatie-samen komst, de heer van Oostveen; Zon dag 3.30 uur jongeliedensamenkomst Houtweg 8; Vrijdagav. 8 uur bijbel bespreking vrouwen Oudegracht 208; Zaterdag 4.30 uur bidstond Oudegracht 208. Vrije ev. gerat gem., 10 uur (onderwerp: „Pinkste ren en wereldgericht"), en 5.15 uur (onderwerp: „3000 gelukkige men- schen"), telkens ds. Ruys; Woens- dagav. 7.45 uur, St. Jacobstr. 22. UIT DE OMGEVING. Akersloot, geen opg. ontvangen. Barsingerhorn, doopsgezinde gem., prop. C. F. Brüsewitz. Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom (H. doop). Geref. kerk 10 en 3,30 uur, ds. van Minnen. -Maranatjia, geen opgaaf ontvangen. Castricum, 10 uur, ds. Seulijm Evang., 10 uur, cand. de Boer. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. Kruger. Broek op Langendijk, doopsgez. gerrf. geen dienst. De Rijp, geen dienst. I Dirkshom, geen dienst. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10 uur, ds. von Meyenfeldt; 4.30 uur, cand. J. van Eerden (Heidelb. Catech. Zondag 1.) In beide diensten colL schulddelging. Egmond aan den Hoef, 10.30 uur, ds. Veenhuysen. Graft, 2.30 uur, ds. Kastein. Groet, 9 uur, ds. Boeke (vroeg dienst met de jeugd). Grootschermer, 10.30 uur. ds. Bo- beldijk. Heiloo, 10.30 uur, ds. de Boer, van Wormerveer. Evang. a. d. Kerk- laan, 10 uur, ds. Kleyne, van Alkm. "Heerhugowaard, geen dienst. Hensbroek, geen dienst. Koedijk, 10.30 uur, de heer Korn dörffer (afscheid). Nieuwe-Niedorp,7 .30 uur, ds. NelL Noordseharwoude, 10.30 uur, ds. Nell. Oterleek, zie Stompetoren. Oude-Niedorp, geen dienst. Oudkarspel, geen dienst. Oudorp, geen dienst. Schagen, èeref. kerk, 10 en 2.30 uur, cand. J. v. d. Mije. Schermerhom, 10 uur, ds. Boeren- donk. Schoorl, 10.30 uur, ds. Boeke. Stompetoren, 7.30 uur, avond jeugddienst (voor jongeren en oude ren). Evangelisatie, 10 uur, de heer van Ginkel, van BloemendaaL Ursem, 10.30 uur, ds. Kastein. Veenhuizen, geen dienst. Warmenhuizen, 3 uur, ds. Veen huysen, van Egmond. West-Graftdijk, geen opg. ontv. Winkel, 10.30 uur, ds. de Mooy. Zuidscharwoude, 3 uur, de heer Korndörffer (afscheid). Hoofdredacteur: A. R. Jonker Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar e* Sport: J. Werkman, Alkmaas, Waterpolo DE 25E UTRECHTSCHE WATER- POLODAG. De inschrijving voor deze jubi- leum-waterpolodag is -gesloten. Niet minder dan 117 ploegen hebben zich voor dit tornooi aangemeld- De UZC heeft echter 8 zeventallen mogten weigeren, daar het anders niet mo gelijk was de wedstrijdenreeks in twee dagen af te werken. In to taal zullen dus 109 zeventallen, waarvan 32 dames- en 77' heeren- ploegen deelnemen. In de le afdeeling zullen mede dingen ADZ, dames: DWR, HDZ, HZ en PC, Otter en UZC, in de le afd. heeren de hoofdklassers HZ en PC, HPC, RZC, het IJ, UZC, alsmede Zian en DWR. Dit Utrechtsche tornooi, waaraan bijna 800 speelsters en spelers zul len deelnemen ,kan als het grootste tornooi van de wereld worden be schouwd. Zeilen GESLAAGDE ZEIL WED STRUDEN OP HET ALKMAARDER MEER. Tweeden Pinksterdag zijn op de Alkmaardermeer zeilwedstrijden ge houden doof de Zaanlandsche zeil- vereeniging. De Onderlinge, Alk maar en Uitgeest. Voor de wedstrij- den bestond groote belangstelling en zij hadden een vlot verloop. De uitslagen waren: Olympiajollen: 1. Don Quichotte van G. van Lijnen Noomen. Drakenklasse: 1. *t Hondsbos van J. Boersma, Allernaar; 2. De Claes Compaen van E. G. van der Stadt, Zaandam. Zaanklasse: 1. Robbedoes van P. Prins; Oostzaan. Twaalfvoetsjollen: 1. Noneen van mej. M. van der Stadt, Zaandam; 2. Hella van H. P. de Jong, Zaandijk. Regenboogklasse: 1. Iris van S. de Wit, Zaandam. Valkenklasse: 1. De Pot van H. v. d. Stadt, Zaandam; 2. Wikla van W, Bolding, Koog aan de Zaan; 3. Grif fioen van D. de Lange, Alkmaar. Zestien vierk. meter (eenheidski.) 1. Puffin van J. Roem Jr., Zaandam. -2, Vivat van A. Prins, Knollendam; 3. Squall van W. J. de Jong Jr., Zaandam. Zestien vierk. meter (tourklasse): 1. Argus II van Jac. Swart, Koog aan de Zaan; 2. Sperwer van C. Bakker, Zaandam; 3.' Aloyna van C. Brand jes, Uitgeest. Zestien vierk. meterkl. B: 1. An- wibea van C. Koomen, Uitgeest; 2. Dusjka van W. Honing, Koog aan de Zaan; 3. Föhn van W. Houter Jr., Zaandam. BM-klasse A: 1. Gladoor van B. Stelling, Wormerveer; 2. Wildwater van F. L. 'Trap, den Helder. Sharpies: 1. Zephir van M. Wit kamp, Uitgeest; 2. Haintje van J, Heijn, Wormer. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 29 Mei 1942. Op de heden gehouden kaasmarkt werden 10 stapels aangevoerd, wegende 20000 kg. De prijs der Fabriekskaas was: 10 st. 20+ 43.50, 40+ 56. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Mei '42. 250 st. Bloemkool 22.4028; 165 kg Tomaten A 60; Tomaten C 60; To maten CC 60; 32200 b. Rabarber 6. SCHAGEN, 28 Mei 1942. 73 Geldekoeien (magere) 300—450"; 160 Geldekoeien (vette) Centrale; 35 Kalf koeien 400— 550; 17 Pinken 150—225; 282 Nuch tere kalveren Centrale, 2 voor de fok f 30—45; 68 Schapen met 2 lammeren 6585; 7 Schapen (vette) Centrale; 100 Overhouders 4060; 1280 Lam meren 1825; 22 Bokken en Geiten 15—80; 62 Biggen 20—40; 194 Konijnen 1.5014; 34 Kippeh 1— 3.50. LEEUWARDEN, 29 Mei 1942. 59 Stie ren; 275 Vette koeien; 696 Melk- en Kalfkoeien 315—615; 328 Pinken 130200; 7 Vette kalveren; 33 Gras- kalvererf; 567 Nuchtere kalveren; 384 Schapen; 1383 Lammeren 1728; Magere varkens 25—38; 130 Kleine biggen; 161 Bokken en geiten. Totaal aanvoer 4029 stuks. Kipeieren S1/, tot 10.45 ct. p. st. Handelsprijs 1.321.37 per kg. Slachthanen 1.502.50; Slachtkippen 1.502.75; Jonge hanen 12.25; 40 Jonge duiven; Konijnen 1 per kg. Edammer kaas 20 plus f 87, 40 plus 112; Goudsche kaas 20 plus f, 87, 40 plus 112; Broodkaas 40 plus 102 per 100 kg. Opg. Amsterdamsche Bank N.V.f Bijkantoor Alkmaar. van Vrijdag 29 Mei 1942 STAATSLEENINGEN. Vor k. 3J4 Nederland 1941 99"/), 4 Nederland 1941 100%6 4 Nederland 1940 H l0Ls/a 3—3V, Nederl. 1938 97% 3 Ned-lndië 1937 89% BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .'136% Handel Mij. Cert. v. ƒ2.50125 Koloniale Bank 126»/* Ned. Ind. Handelsbank 86 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde-Unie ISO'/, Calvé Delft Cert. .118 Nederl. Ford .345 Lever Bros164% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 289* CULTUUR MAATSCH. H. V. A297 Java Cultuur .1631/, Ned. Ind. Suiker Unie 164V, Verg. Vorstenlanden 81% PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 1515/s Java-China-Japan lijn 1251/, Kon. Ned. Stoomboot 198 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab SPOORWEGEN. Deli Spoor Ind, Spoor .304 .192 .1351/, 92% 1775/8 1481/, .183 .155 60 43% lu.40 99% 100% 100% 97Vs 89 136 125 126% 86% 150V2 119% 345 164% 289 296 162 164 l/s 81% 305 192% 135 93 151% 125 197 177 148 186% 155 1

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2