ALKM. BOYS Alkm. Boys ontvangen O.V.V.O.! ADSPIRANTEN-DAG Afdeeling B PUBLICATIES AGENDA. nieuwe zeepbonnen. SPORT. Eindhoven naar Heerenveen. FILMNIEUWS. DE THEE IS GEKOMEN Horgen, 2.30 uur: Nog vóórverkoop bij Sigarenmag. Hartland Zondag a.s., aanvang 10 u., op het Gem. Sportpark (het voetbalfeest van 1000 jongens). Entrée f 0.25, jongens f 0.10. RADIOPROGRAMMA schade4jïtkeering binnen twee maan den na afloop van elk halfjaar. Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE-BEZORGER KIEFT Cov TEL. 3183. BESLUITEN BURGEMEESTER. De burgemeester van Alkmaar heeft de volgende besluiten geno men: a. Tot wijziging van de gemeente- begrooting voor 1941 in verband met de kosten van werkverruiming en steunverleening over dat jaar. b. Tot intrekking van het raads besluit van 6 Juni 1935 tot het ver- leenen van een bijdrage aan de be sturen van bijzondere scholen voor lager en „voorbereidend lager onder wijs ten behoeve van het v medisch hygiënisch toezicht in verband met de oprichting van een gemeenschap- pelijken schoolartsendienst voor de gemeenten Alkmaar, Heiloo en Lim- men. c. Tot wijziging der verordening voor den gemeentelijken geneeskun digen en gezondheidsdienst in ver band met de oprichting van den ge- meenschappelijken schoolartsen- dienst voornoemd. d. Tot intrekking van de verorde ning, regelende de benoeming, den werkkring, de bezoldiging en het ontslag van den schoolarts te Alk maar als gevolg van de oprichting van meergenoemden gemeenschap- pelijken schoolartsendienst. SMOKKELAFFAIRE IN TARWE. De economische dienst van de politie alhier is dezer dagen over gegaan tot de arrestatie van 4 per sonen, die, zooals reeds langen tijd werd vermoed, zich bezig hielden met een uitgebreiden smokkelhandel in tarwe en dergelijke. ,Uit het on derzoek kwam vast te staan, dat twee personen genaamd v. d. O. en K., beiden te Alkmaar, de hoofd rollen vervulden en dat zij minstens 40 Hectoliter tarwe hadden wegge werkt tegen prijzen varieerende tus- schen 60 en 120 per HL. In ver band met deze smokkelaffaire is een hoeveelheid tarwe, haver en room boter in beslag genomen. Het onder zoek, dat zich uitstrekte tot in de Wieringermeer, is overgenomen door de marechaussee aldaar. TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Wegens prijsopdrijving van tweede handsch heeren- en damesrijwielen is tegen 6 personen prcces-verbaal opgemaakt. De rijwielen werden in beslag genomen. Een winkelier, die haarkammen tegen buitensporig hooge pr ijzer) verkocht, is wegens prijsopdrijving geverbaliseerd. Een ingezetene, die een karpet, dat een waarde had van hoogstens 40, te koop aanbood voor 225, werd eveneens wegens prijsopdrij ving geverbaliseerd, terwijl het kar pet in beslag genomen werd. Toelating van leerlingen tot de openbare u. l. school. De BURGEMEESTER van ALKMA/R brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die na afloop der a.s. zomer- vacantie hun kinderen de openbare U.L. school (toegankelijk zoowel voor jongens als voor meisjes) aan de Kre- lagestraat nr. 31 (hoofd de heer J. Hoekstra) willen doen bezoeken, daar van aangifte kunnen doen op Vrijdagen 29 Mei en 5 Juni e.k., telkens des na middags van 2.30—4 uur, bij het hoofd in het schoolgebouw. Bij de aangifte moeten worden over gelegd het geboortebewijs van het kind (of het trouwboekje der ouders), ais- mede een verklaring van het hoofd der door de(n) aan te geven leerling(e) tot dusver bezochte school, dat hij/zij het gewoon lager onderwijs in ten minste zes leerjaren met goeden uitslag heeft doorloopen, benevens het rapport boekje. Tot de school worden slechts toege laten zij, wier ontwikkeling en aanleg naar he oordeel van het hoofd der U.L. school zoodanig zijn, dat met grond mag ,-orden verwacht, dat zij hefr on derwijs aan deze school zonder bezwaar zullen kunnen volgen. De ouders of verzorgers van leerlin gen uit andere gemeentel zijn verplicht de aanvrage tot toelating te richten tot den Burgemeester van hun woonplaats. Alkmaar, 30 Mei 1942. De Burgemeester van Alkmaar, B. A. VAN DER SLUIJS. A. KOELMA, Secretaris. MURMELLIUS-GYMNASrUM TE ALKMAAR. Er is nog gelegenheid tot het doen van aangifte van nieuwe leerlingen op Dinsdag 2 Juni a.s., van 16-17 uur, en 'Woensdag 3 Juni a.s., van 10-12 uur, bij den Rector aan huis, Juliana van Stolberglaan 12, of vol gens afspraak (telefoon 4463). Alkmaar, 30 Mei 1942. De Rector, Dr. J. a KAMERBEEK. MIDDELBARE HANDELSDAG SCHOOL MET VIERJARIGEN CURSUS TE ALKMAAR. Er is nog! gelegenheid' tot heit doen van aangifte van nieuwe leerlingen vóór 15 Juni a.s. op liederen Maan dag en Donderdag van 15.3016.30 uur bij den Directeur aan huis, Kennemerstraatweg 129, en iejleren Vrijdag van 1112 uur in het ge bouw van de U. L. school, Kre-lage- straat 31, of volgens afspraak (■te lefoon 3471) of söhrifteifijb niet op gave van naam en voornamen van d'c-(n) cancMdaat(date), datum en plaats van 'geboorte, klasse, waarin plaatsing wordt gewenscht, ïaatst- ■bezochte school en naam, beroep en admes van ouders of verzorgers. Voor leerlingen', buiten Alkmaar wonende, moet ook aangifte worden gedaan bij den Burgemeester van hun woonplaat®. Alkmaar, 30 Mei 1942, De Directeur, G. A. M. SNIJDERS. OOK KARNEMELK OP SCHOOL. Voor hen, die niet mee doen aan de melkvoorziening. Het schoolmelkcomité te Alkmaar verzoekt ons opneming van het vol gende: Teneinde de leerlingen, die niet aan de schoolmelkvoorziening deel nemen en dus geen gestandaardi seerde melk gebruiken, toch in dë gelegenheid te stellen op school een melkproduct te nuttigen, overwegen wij over te gaan tot verstrekking aan hen van karnemelk, waarvoor geen bonnen behoeven te worden in geleverd; de wekelijksche bijdragen hiervoor zouden waarschijnlijk be dragen, 10, 9, 7 of 5 cent, afhankelijk van de draagkracht van de ouders of verzorgers; bovengenoemde bij dragen kernen overeen met weke lijksche bijdragen 'yoor .gestandaar diseerde melk van 17, 15, 12 of 8 cent. De karnemelk zou dus bene,den den kostprijs beschikbaar worden gesteld. De karnemelk zou, evenals de ge standaardiseerde melk, verstrekt worden in fleschjes van' 1/4 liter in houd; per Veertien dagen zouden 7 fleschjes karnemelk gedronken kun nen worden. Opdat hfet drinken van karnemelk zooveel mogelijk ingang kan vinden, zal gedurende twee weken voor re kening van de gemeente aan de bij de schoolmelkvoorziening betrokken scholen een aantal fleschjes karne melk bezorgd worden; het onderwij zend personeel zal de karnemelk zoodanig over de leerlingen, die geen gestandaardiseerde melk drinken, verdeelen, dat ieder kind een zoo groot mogelijk aantal malen karne melk kan nuttigen. Zoo spoedig mogelijk na afloop van genoemde periode zal worden besloten, of tot verstrekking van karnemelk tegen betaling van weke lijksche bijdragen zal worden over gegaan. Wij vertrouwen, dat vele ouders en verzorgers het belang van verstrekking van katnemelk zullen inzien en het onderwijzend perso neel zullen doen weten, dat de leer lingen na afloop van het tijdvak, waarin gratis karnemelk verstrekt wordt, tegen betaling karnemelk zullen drinken. De ouders en verzorgers dezer leerlingen zullen, indien tot voort zetting der verstrekking van karne melk wordt besloten, zoo spoedig mogelijk bericht ontvangen, op welk bedrag de wekelijksche bijdrage is vastgesteld. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: TJ. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder,, Bergen. Stad en Prov.: g. H. W. ter Hoeven, Alkmaar -- Sport: T. Werkman, Alkmaar, 2L HYPOTHEEKBANK. Noordhollandsch Grondcre- diet N.V. gevest, te Alkmaar. De directie bericht, dat de balans en winst- en verliesrekening over 1941 is goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 5 pet. over „het ge storte kapitaal. De. aan beurt van atfreding zijnde commissarissen ir. P. J. G. van Diggelen en P. J. H. Kuyper van Harpen werden her kozen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 31 Mei is de apotheek van Bi H. J. Schouten, Emmastraat 64 ge opend, welke in de week van 30 t.e.m. 5 Juni tevens den nachtdienst zal waar nemen. DIERENBESCHERMING. Ter beschikking zijn een witte kees hond, een witte dwerg-keeshond en een flinke waakhond, allen in goede condities. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij den heer C. Verwer, inspect. Dierenbescherming, Baan- straat, Alkmaar. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Carl Peters (hist, avonturenfilm). Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Casanova getrouwd (rom.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Renate in het kwartet (rom.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Artisten (circusfilm). 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 30 Mei. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering klucht Hoe ouder hoe gekker, met Piet Kohier en Cor Smit. Zondag 31 Mei. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering klticht Hoe ouder hoe gekker, met Piet Kohier en Cor Smit. Oude bonnen verlengd. Voor het tijdvak van 1 Juni tot en met 30 Juni is de met „algemeen 300" gemerkte bon en de met „K- zeep" gemerkte bon der zeepkaart aangewezen voor het koopen van de vastgestelde rantsoenen zeep, zeep poeder en waschpoeder. De geldigheidsduur van de bonnen „Algemeen 211, 228, 272, 2"?3" en de overige zeepbonnen welke thans af loopt, is verlengd tot en met 30 Juni a.s. Men zie verder het uitvoerige be richt dat wij hierover a.s. Maandag in ons blad zullen plaatsen. BENOEMD. Tot leerares aan de huishoud school alhier is met ingang van 1 Juni benoemd mej. A. Pol te Hau- wert. JEUGDHERBERG TE PETTEN GEOPEND. De jeugdherberg De Zevensprong te Petten is weer voor het trekkers- verkeer geopend. In onze omgev.ing zijn thans de volgende jeugdherber gen in gebruik: Schoorl en Petten. 489E STAATSLOTERIJ. Bij de gister gehouden trekking van de Staatsloterij (5e klasse, 8e lijst) zijn, wat de in Alkmaar en omgeving verkochte loten betreft, de volgendfe prijzen en nieten ge vallen: 70 5375 5387 10508 Nieten 5324 5330 5334 -5348 5360 5364 5382 10516 10544 10850 10863 12762 12765 12779 12828 15113 15115 20490 20495 21624 INBRAAK TE VELSEN-NOORD. Twee jongens van 13 jaar de daders. Dezer dagen werd tijdens een korte afwezigheid van den bewoner ingebroken bij een winkelier in Velsen-Noord. Er werden een be drag van ruim 200 gulden, een hoe veelheid thee en een aantal distri butiebonnen vermist. Een door de recherche ingesteld onderzoek le verde tot resultaat op, dat twee jon gens van 13 jaar, waarvan één te Velsen-Noord en één te Beverwijk woont, als daders verdacht moesten worden. Huiszoeking in de ouder lijke woning van eerstgenoemden knaap bewees de juistheid van de verdenking. In den grond achter het huis werd een hoeveelheid thee ge vonden en bovendien vond de re cherche in de woning het grootste gedeelte van het vermiste geld en van de vermiste bonnen. De ontbre kende thee vond men in de woning van den te Beverwijk wonenden jongen. Beide jongens werden gear resteerd, alsmede een aantal fami lieleden, verdacht van heling. Andere beslissingen naderen. Door de resultaten van de Pink sterwedstrijden is de strijd om den landstitel in een nieuw en onver wacht stadium gekomen. Immers, de twee misstappen van Eindho ven kostten deze club drie punten en daardoor zijn -er plotseling drie serieuze kampioenscandidaten. Eindhoven staat nog op de eerste plaats, doch ze moet morgen naar Heerenveen. wat intusschen lang geen „walk-over" beteekent. De Friezen zullen zich geheel geven, om een goed resultaat te behalen en hoogstens mogen we dan ook 'n ge lijk spel voor Eindhoven verwach ten. AGOW ontvangt Blauw-Wit en als de Apeldoorners hun vorm van verleden week kunnen houden, zal de Amsterdamsche club een neder laag lijden. Mogelijk is ook hier een puntenverdeeling niet al te gek! In district I spelen de Vole- wijekers thuis tegen DOS en de win naar van dezen wedstrijd is eerste klasser. Bij een gelijk spel en dat is niet onwaarschijnlijk! staat DOS er het beste voor, want dan be hoeft thuis slechts van het uitge schakelde RCH gewonnen te worden. In district II speelt Neptunus te gen UW, maar..... in Utrecht en dus is. er een kansje voor de thuisclub, die echter daarmee allereerst 't Gooi een dienst zou bewijzen, dat reeds drie punten heeft. In het Oosten moeit Go Ahead zor gen van Rheden te winnen, om haar fraaie kans,te behouden, 't Zal niet meevallen, maar toch is het moge lijk. «Intusschen zal Hengelo wel van Borne winnen, zoodat dan de beslis sing a.s. Zondag valt in den wecL strijd Go Ahead-Hengelo. In het Zuiden speelt Maurits direct weer tegen Bleij er heide, waar van het verleden week met 4-0 won. Dus nu weer een Maurlts-zege?l Ih de andere groep speelt Helmond te gen de Baronie en een gelijk spel is reeds voldoende, om in de finale te komen. Tenslotte het Noorden. Velocitas gaat op bezoek bij Frisia, dat theo retisch nog niet kansloos is. De mo gelijkheid bestaat immers, dat de drie clubs alle vier punten verove ren! 't Zou ons niet verwonderen, wanneer Erisia woii. En dan zou Emmen aan een gelijk spel genoeg hebben in den wedstrijd tegen Velo. Om het 2e klasserschap. En daar gaat dan de zooveelste ronde in van den strijd om het be staan: Alkm. Boys-O WO. Onze stadgenooten moeten absoluut win nen, willen ze een kans hebben om zich te handhaven en OVVO zal er wel niets voor voelen, om de punten te verspelen. Aan de vorige resultaten der Am sterdammers hebben we niets. Van Hollandia werd gewonnen, maar de Hoornsche ploeg was toen uit vorm; van Beverwijk werd gewónnen, doch de Beverwijkers waren kansloos. Zoodat we de eigenlijke kracht van OWO niet kennen* Echter, de Boys hebben thans een stevig elftal, dat niet behoeft te ver liezen van haar concurrenten en dat zeker op eigen veld moet kunnen winnen van OWO. De belangstelling zal enorm zijn. OWO zal wel voor een groot aan tal supporters zorgen, die de toe gangswegen zullen versperren. Daarom is de voorverkoop bij Hart- land zeker wel aan te bevelen. Andere promotiewedstrijden. Voor een plaatsje in de 3e klasse Alw. Forward thuis tegen fW en Schagen uit tegen "WW. Vooral Schagen zal het zwaar heb ben en een gelijk spel lijkt ons al heel verdienstelijk. Misschien zorgen ARTISTEN. Harmonie-theater. Deze circusfilm, door hemzelf ge regisseerd, is de honderdste rolprent, waarin Harry Piel een hoofdrol ver vult en de wijze waarop hij, die hier speelt, valt in alle opzichten te lo ven. Hij treedt hier op als Harry Pe ters, verzorger en vriend van zijn dieren, en als dresseur; hij is de trouwe verzorger van een meisje, dat wees was geworden toen haar ouders bij een ongeval in het circus, waarin zij optraden," den dood von-, den; dan weer is hij tot over de ooren verliefd op een charmante vrouw, Vera Leander (Hilda Hilde- brand), die hem naloopt en hem circus en dieren en voorstelling en het meisje Hella, ja, alles doet ver geten. Maar ten slotte, als dan zijn paard ziek wordt én hij daar van bericht krijgt op het moment dat hij zich met Vera in een bar be vindt, keert hij tot zijn oude omge ving terug eVi dan wordt geleidelijk alles weer goed: oude vriendschap pen worden hersteld; hij neemt Hel la (Susi Lanner), die zoo langzamer hand een bloeiende jonge dame was geworden, in zijn armen, en dan treden zij voortaan in het circus op als „de beide Petérs met hun die ren". Naast den roman, dien men uit bo venstaande kan distilleeren, geeft de film prachtige foto's van dressuur, acrobatiek, interieurs, intelligentie van den olifant, die vroeger onder gane ruwe behandeling niet vergat, en bovendien van hartelijke vriend schappen. Al met al een film, die men niet mag verzuimen te gaan zien. Vooraf gaat een interessant „Hol- landsch Nieuws", gevolgd door een serie opnamen van den duikboot oorlog. CARL PETERS. Victoria Theater. De vraag waarom Engeland eeuwen lang uitgestrekte eh rijke koloniën heeft gehad terwijl Duitschland, wat dit betreft, vrijwel altijd tot de „Ha- benichtschen" heeft behoort, wordt in de film Carl Peters met Hans Albers in de titelrol op afdoende wijze beantwoord. Omstreeks 1880 begon men zich in Duitschland eerst voor het koloniale vraagstuk te interesseeren. Men richt te een koloniale vereeniging op, maar het bleef bij theoretische beschouwin gen totdat Dr. Carl Peters, een predi- kantszoon uit het kleine stadje Neu- haus, zich daadwerkelijk voor Duitsch koloniaal bezit jjing interesseeren. Hij rustte met twee vrienden een expeditie uit en landde in Zanzibar, waar deze dappere pioniers op dubbe len tegenstand stieten, allereerst op die der Engelschen, die geen Duitsche con currentie wenschten en daarnaast op die van de Duitsche bureaucratie, die, onder leiding van den Geheimrat Dr. Kayser, alles in het werk stelde om Peters plannen- te dwarsboomen en hem bij den keizer en Bismarck ver dacht te maken. Dan trekt Carl Peters met zijn vrien den Jtihlke Karl Dannemann en Graaf Pfeil Fritz Odemar op eigen houtje Oost-Afrika binnen en bevrijdt er de stammen van de slaven handelaars, waarna zij overal geest driftig worden ontvangen en met de stamhoofden verdragen afsluiten. Buitengewoon interessant zijn de opnamen van deze primitieve volks stammen, hun dansen en ceremoniën in hun eigen omgeving. Triomfeerend keert Peters in Berlijn terug, wint het vertrouwen van Wil helm I en Bismarck, maar als, na een korte interruptie, Wilhelm II het be wind voert, is alle medewerking weer verdwenen. Engeland tracht" tevergeefs den jon gen pionier voor zich te winnen. Hij wenscht zijn vaderland trouw te blijven. Ten slotte wordt hij tot Rijkscommis saris voor Duitsch Oost-Afrika be noemd, maar men Iaat hem als ambte naar mislukken en hij wordt in den Rijksdag ter verantwoording geroepen, waar hij tevergeefs de liberale en so cialistische fracties van Duifschlands belangen tracht te overtuigen. Verlaten en vergeten werd de man, die de eerste was, die besefte dat Duitschland recht had op koloniaal gebied, die bereid en in staat was het te veroveren, maar door de kortzich tigheid van de meerderheid der volks- In den tijd dat de laatste restjes ge hamsterde of zuinig bespaarde thee volkomep verdwenen leken en de ta bletjes en kruidenmengseltjes van allerlei samenstelling ons eiken dag weer tot de overtuiging brachten, dat je echte thee toch heel moeilijk kunt ver vangen, is de lang verwachte toewijzing als een surprise uit den hemel komen véllen. We hebben weer thee, echte thee. Niet meer de tabletjes, die we via onzen coiffeur mee naar huis kregen en waar van onze vrouwen beweerden, dat ze naar odeur roken omdat ze nu een maal wisten wie ze geleverd had maar ook niet meer de potpouri van .alle mogelijke vruchtenblaadjes, die wel een aftreksel van bruin vocht le verden, maar nimmer het lang ontbeerde konden vervangen. Thee, echte thee, die je vroeger als een doodgewone drank beschouwde en waarvoor je hoé was 't mogelijk zoo nu en dan bedankte, was tot een herinnering, aan lang vervlogen goede oude tijden geworden en bovenal was hier het goede Hollandsche spreekwoord van toepassing, dat je eigenlijk iets pas op de juiste waarde gaat schatten, als het te laat is, met andere woorden als je het niet meer kunt krijgen. Er zijn tegenwoordig een massa din gen, wier namen we met eerbied uit spreken, terwijl we er vroeger een voudig niet naar omkeken. De mensch leert in den nood zijn vrienden waar- deeren, maar in tijden van schaarschte al datgene wat wij de schatten der aarde kunnen noemen en waar wij in dagen van overvloed achteloos aan voorbij gingen. „Drinkt meer theel" zegt een bro chure in onze boekenkast en we hebben ze maar wat weggestopt omdat het niet prettig is zoo'n raad als een bespotting te gaan voelen. .Vraagt Uwen winkelier de X-thee" reclame wordt in het redactioneele gedeelte van dit blad niet gemaakt en een firmanaam zullen we dus maar niet noemen ofschoon het op het oogenblik de Schagenaars echter voor een ver rassing! Alcmaria II gaat op bezoek bij HRC H, dat vermoedelijk sterker uitkomt dan een week geleden, toen het eenige reserves moest afstaan aan het eerste. Dat wordt dus oppas sen voor de withemden, die echter wanneer de zaken van stonde af goed worden aangepakt kunnen winnen. En dan zou de restkin derspel zijn. Zandvoortmeeuwen II zal terzelfdertijd wel van OSV II winnen. Schaken DE PION TE KOEDIJK. De uitslagen van de voorjaars competitie van de Pion te Koedijk zijn: le klas;, H. J. Schut-K. Houtman 'A-%, C. Hartog-P. Vingerling 0-1, J". Visser-W. t Wagemaker 1-0, N. Verwer-M. Barsingerhorn 0-1, P. Vingerling-H. J. Schut 0-1, K. Hout- man-J. A. Pesman 0-1, J. A. Pesman -K. Houtman 1-0, M. Barsingerhom- N. Verwer 1-0, J. A. Pesman-W: Wa> gemaker 1-0, C. Hartog-H. J. Schut y,-y3. 2e klas: S. Visser-J. Geus 1-0, A. Heeman-N. v. Loenen 1-0, N. v. Loe- nen-J. Geus 0-1, A. Heeman-S. Vis- ser 1-0, 3. Bloothoofd-A. Hesman 0-1, S. Bloöthoofd-A. Heeman 3e klas: W. Otto-M. Stam ö-l, J Schuit-N. Hartland 0-1, C. Hartland- W, Otto 1-0, M. Stam-R. Ploeger 1-0, R. Ploeger-C. HartlaeS Chl, weinig terzake doet omdat geen enkele firma ze leveren kon. Het stond dezer dagen in roode letters op een geëmailleerd bordje naast de deur van een kruidenierswinkel en we hebben ons afgevraagd of men de menschen nog langer mag plagen door dergelijke bordjes op den muur te laten hangen. Totdat daar Donderdag plotseling de toewijzing afkwam en die bordjes weer in het brandpunt der publieke belang stelling kwamen. Welke thee zouden we nu weer eenB gaan bestellen? De kruidenier heeft het vraagstuk voor ons opgelost. We hadden niets te bestellen en nog minder iets uit te zoeken. We kregen het eenvoudig thuis be zorgd, 40 gram per persoon, nauwkeurig" afgewogen of het goudkorreltjes inplaats van theeblaadjes waren en we waren er verrukt mee en zouden het voor geen goud of zilver willen missen. Nooit is voor den kruideniersjonges de deur zob vlug opengemaakt en nooit is hij zoo vriendelijk ontvangen als toen hij gisteren de thee bracht, de thee, die niet eens besteld was, maar als een kostelijke gave te midden van pakjes puddingpoeder en surrogaatsausjes in het boodschappenmandje prijkte. We hebben weer thee en als het aan ons, mannen, lag, zou het de volgende week al weer op zijn. Maar een verstandige huisvrouw weet, dat zij met deze laatste kostelijke gave moet woekeren en, de thee is bestemd voor feest- en verjaardagen, voor zieken en voor de visite, omdat men het zijn gasten nu eenmaal beter moet geven dan men het zelf heeft. Wie meent, dat hij daardoor te kort wordt gedaan kunnen we slechts den raad geven ook zelf zoo nu en dan op visite gaan. In de prpvisiekast van alle Holland sche huismoeders staat op dit oogenblik als een kostbaar familiebezit, een busje met echte, onvervalschte thee en doet onze hoop herleven, dat wij in een wereld van vrede en welvaart weer van het goede der aarde zullen kunnen ge nieten. vertegenwoordiging de taak welke hij als een ideaal zag, aan anderen moest overlaten. Vooraf Ufa- en Tobis nieuws, RENATE IN HET KWARTET. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Van het succesvolle Börne-kwartet wil-een der vier, Paul Bauer, zijn suc ces bij het variété probeeren en verlaat plotseling zijn drie vrienden. Nu zal dus het kwartet moeten ophouden op te treden, of men moet nog op tijd een vierde man vinden, die aan de gestelde eischen voldoet. Deze vierde man is niet zoo vlug te vinden, maar een der drie ontdekt een meisje, Renate (Kathe v. Nagy) dat zeer goed speelt, Dit meisje wordt nu onder talrijke bezwa ren der drie vrienden in het kwartet opgenomen. Weldra blijkt het, zooals wel te verwachten was, in het kwartet niet goed te gaan. Michael, Peter en Waller komen om beurten hun liefde aan Renate verkla ren. Hevige ruzie tusschen de drie is het gevolg. Een andere vriend, Kurt (Gustav Frölich) weet een oplossing en neemt het geheele kwartet mee de hergetv in naar zijn hoteL Maar ook daar breken de gemoederen weer los en het gevolg is dat Renate wegloopt. Wanneer het kwartet na eenige dagen weer moet optreden, wacht men tever geefs op Renate. Dan verschijnt Paul echter, en de vier oude vrienden heb ben elkaar weer gevonden. Het Börne- kwartet gaat weer lauweren oogsten, terwijl de vijfde vriend, Kurt, Renate voor zich weet te winnen. Vooraf Ufa- en Tobis-nieuws en de cultuurfilm Benige handen. CASANOVA GETROUWD. Cinéma-Theater. Deze film, in een buitengewoon vlot tempo gespeeld en gezongen, boeit van het begin tot het einde. Ralph Gregor, de vertolker van de titelrol in de operette Casanova, wordt tegen wil en dank door vele vrouwen nageloopen, omdat zij meenen, dat hij in 't gewone leven een Casanova is. Het succes van 350 voorstellingen t is nog zeer groot. Twee vrouwen interesseeren zich bijzonder voor hem, n.l. zijn part- nerin in de operette, Steffi en de ro mantische mevrouw Brinkmann: Als Gregor naar zijn pas teruggekochte ouderlijke boerderij vertrekt, volgen de beide vróuwen hem. Als hij op de lief tallige Gertrud, die hij op de boerderij ontmoet, verliefd wordt en spoedig wil trouwen, bederven de beide vrouwen zijn geluk en Gregor keert weer naar de planken terug. En eerst als Gertrud een succesvolle opvoering van Casanova heeft bijgewoond, komt alles in orde. Schitterende operette-tafereelen met mooien zang zijn een bijzondere attrac tie. Lizzi Waldmüller als Steffi, Fita Benk- hoff als mevr. Brinkmann en Irene von Meyendorff als Gertrud spelen- hun rollen zeer goed en Karl Schönböck blinkt uit in de titelrol van deze zeer geslaagde amusementsfilm. Uitgebreide journaals (Ufa- en Tobis Holl. Nieuws) en twee natuuropnamen van Zeevogels en van de Roemeensche hoofdstad Boekarest, gaan aan het hoofdnummer vooraf. ZONDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.— Gr.pl. 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Gr.pl. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.80 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Fluit en orgel. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volks concert. 14.— Bert van Dinteren en zijn orkest en pianospel. 15.„Ons op tand teen die kwaad", eeif klankbeeld. 15.30 Clarinet en piano. 16.05 Gr.pL 16.15 „Tuk!.... beet!.... en gebakken paling", een hengelaarsprogram. 16.45 Gr.pl. 17. Zondagmiddagcabaret. 17.45 BNO: Sport uitslagen en Oostlandpraatje. 18.Gr.pl. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gr.pl. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.10 Verkorte operette „Maske in Blau". 20.10 Gr.pl. 20.15 Concertgebouw-orkest (opn.). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mil. overz. 22.10—24.— Gr.pl. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.— Gr.pl. 9Nieuwsber. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gr.pl. 10.Voor den kerkgang klinkt de lofzang (opn.) 10.30 Studiodienst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.) 12.— BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Gevraagde platen. 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 13. Gr.pl. 13.05 Nederl. Verbond voor Sibbe- kunde: „Wie en wat waren onze voor ouders?". 13.20 Omroeporkest en solist. 14.— Nederl. schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Radio-Muziekfeest voor Mannenkoren (opn.). 15.15 Dor- drechtseh Mannenkoor en eigen op namen. 16.— „Op den steiger", lezing door Prol Dr. T. Goedewaegen, 16.15 Nederl. orkestwerken (opn.) 16.30 Poli tiemannen Zangvereeniging „Entre Nous". 17.Duitsche taalcursus. 17.25 Gr.pL 17.80 Koordracht, Qdsest é'i'jiwmwiVifr rÏERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ^ ÓEttSTtSD TC *8-G8AVEKHAQft «OTUUffVTe. F. C. Ml RELDOITOeXEC. •ft. 4 k IfOHTUa. ff.<L i. 680880. «L C RESft Verzekering van risico's, welke door aard of omvang niet in de Afdeeling A ge accepteerd kunnen worden, zooals fabrieken, groote ge bouwen, goederen in publieke opslagplaatsen, kassen, warenhuizen enz. Tot nu toe werd in deze Afdeeling verzekerd voor: (Eén milliard vijf en tyintig millioen gulden). Wij belasten ons met 'het sluiten van bovengenoemde verzekering. Malando en solist. 18.30 „24 uur Londen", act. klankbeeld. 19.Orgelspel en zang. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Mil. weekover zicht. 20.BNO: Eng. uitz.: „Dutch News Reel". (Voor de Radio-Centrales: Gr.pl.) 20.15- „Pierrot", gevarieerd progr. 21.Otto Hendriks en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gnpl. 22.1024.— Zie Hilversum I. MAANDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 Utr. Sted. Orkest (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. Ca. 10.12 Omroeporkest, Gem. koor (opn.). 11,.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.Zang en piano. 12,35 Gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Act, nieuws voor boer en tuinder. 13.13 Sextetconcert. 14.Omroeporkest, so liste en gr.pl. 15.Voor de huisvrouw. 15.45 Viool en piano. 16.Bijbellezing. 16.20 Viool ep piano. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 „Romeinsche zangen", een Italiaansch progr. 18.Landmans Lust. 18.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19. BNO; Internationaal econ. praatje. 19.10 Concertgebouworkest (opn.) 19.40 Gr.pl. 19.55 Concertgebouworkest, solisten en Toonkunstkoor Amsterdam (opn.) 21.—a Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.—" BNO: Politiek praatje. 22.10 U raadt wat wij draaien. 23.1024.Gr.pl. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Omroeporkest en so listen (opn.). 9.15 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Gr.pl. 10.40 Aan de bron. 10.50 Pianovoordr. en gr.pl. 11.30 Repor tage. 11.40 Zang en piano. 12.Orkest Malando en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Orkest Klaas van Beeck en zijn orkest en pianospel. 14.— Cello en piano. 14.30 Gr.pl. 15.Bert Van Dinteren en zijn orkest. 15.45 Luis- terflits: Krimpvrij. 16.Om- en Om- programma. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Zang en piano. Ca.< 17.55 Gr.pl. 18.Orkest Malando en solist. 18.15 Gr.pl. 18.30 Het Joden vraagstuk. 18.45 Gr.pl. 19.Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 19.15 Poli tiek weekpraatje. 19.30 BNO: Nieuws ber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Friesch praatje over act. vragen. 20.De Melódisten en solist. 20.45 Mu zikale actualiteiten van de week. 21.— Orkest Ernst van t Hoff. 21.45 BNO! Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.05 Avond wijding. 22.1024.Zie Hilversum I. Vanaf 22.10' alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding 1 met de Studio beschikken'.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2