KIJKEN is KOOPEN CLOECS Veilingen in KennemerlandL Veilingen aan den Langedtjk. AGENDA. Directeur-generaal van W.H.N. KERK EN SCHOOL DISTRIBUTIE-NIEUWS. Distrilyitie schoenen gewijzigd. PUBLICATIES RADIOPROGRAMMA - AmsSerdamsche Beurs ONGEVAL. Hedenmorgen was de ongeveer 8-jarige Arendje Balder, wonende aan het Achterom, op een wagen ge klommen om aldaar een eindje mee te rijden. Op den Kennemerstraat- weg nabij de Emmastraat, viel zij en werd toen door den wagen over reden, met als gevolg, dat zij vrij ernstig aan een been gewond werd. Na voorloopig onderzocht te zijn door mej. dr. Schoo werd het kind naar het Elisabeth ziekenhuis ver voerd. VET ONTVREEMD. Door een surveilleerenden agent van politie is een persoon aangehouden, die bij nader onderzoek in het bezit was van een hoeveelheid vet, dat ontvreemd bleek te zijn. Tegen bedoeld persoon is tezake van diefstal procesverbaal op gemaakt. DIEFACHTIGE BEDIENDE. Door een bakker werd aangifte ge daan van de vermissing van 400 rant soenen brood. Uit een door de recherche ingesteld onderzoek kwam vast tg staan dat één der bedienden zich aan diefstal -had schuldig gemaakt. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. BEGEERIG NAAR ROOKARTIKELEN. Een expediteur heeft aangifte gedaan Van diefstal van een collo, inhoudende rookartikelen, tijdens het vervoer. Door de politie wordt een streng onderzoek ingesteld. BELANGRIJKE DIEFSTAL. In den nacht van Zaterdag, 30 op Zondag, 31 Mei 1942 hebben ongenoode gasten, vermoedelijk door gebruik making van een valschen sleutel, een bezoek gebracht in het perceel van een banketbakker alhier. Ontvreemd wer den een bedrag aan geld, groot onge veer 200, een heerenrijwiel, merk „Juncker" No. 104595 en een aantal brood- en bloemdistrlbutiebonnen. Door de recherche wordt een onderzoek in gesteld. ZWIJNTJESJAGER ACHTERHAALD. Gisteren te ongeveer 12.30 uur, gaf een inwoner dezer gemeente kennis, dat zijn rijwiel was ontvreemd, dat even onbeheerd op den openbaren weg had gestaan. Een onmiddellijk door de re cherche ingesteld onderzoek, waarbij per politie-motor een achtervolging werd ingezet, had tot resultaat, dat de dader, een 19-jarige Rotterdammer, die speciaal voor het stelen Van een rijwiel naar de kaasstad was overgekomen, in de gemeente Heiloo kon worden aan gehouden, terwijl hij op het karretje huiswaarts wilde keeren. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt en hij zal worden Ingesloten in het Huis van Be waring, alhier. ONBETROUWBAAR PERSONEEL. Een kapper hier ter stede vermiste zoo nu en dan uit zijn zaak verschillende ■goederen en geld. Hij deed hiervan aan gifte bij de recherche, die een onderzoek instelde, waarbij bleek, dat een lid van het personeel zich aan deze diefstallen had schuldig gemaakt. Procesverbaal volgde. STICHTING „FONDS, TOT BEHOUD VAN DE KAASMARKT" TE ALKMAAR. In de gister in het gebouw van de V. V. V. gehouden algemeene be stuursvergadering van de1:t Stichting „Fonds tot behoud van de Kaas markt" te Alkmaar heeft de voorzit ter, mr. J. P. Bosman, geconstateerd dat de Stichting in het afgeloopen jaar door de tijdsomstandigheden geen invloed op handel of marktbe zoek heeft kunnen uitoefenen, al blijft zij te allen tijde diligent en tot optreden gereed. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Tj. N. Adema werd goedge keurd. Het geeft een beeld van den omzet in het laatste jaar en consta teert, dat, ondanks den bij vroeger vergelekên verminderden aanvper, een groot aantal belangstellenden de markt op Vrijdag bleef bezoeken. Nu aan heemkunde en oud-histori sche gebruiken zooveel meer aan dacht dan vroeger wordt geschon ken, komt het kaasdragersgilde en zijn verrichtingen meer dan vroeger in het teeken der publieke belang stelling. - Waar buitenlandsche reizen niet mogelijk zijn, trekt het markante in eigen land ook meer belangstellende landgenooten dan in andere jaren. De penningmeester, de heer G. Grodsma, werd gedéchhrgèerd. Uit zijn rekening en verantwoor ding bleek o.a. dat in het afgeloopen jaar door de medewerking van de V. V. V. nog een bedrag van 108.75 aan den verkoop van kaas- marktspeld-jes was ontvangen. 489E STAATSLOTERIJ. Bij de gister gehouden trekking van de Staatsloterij (5e klasse, 9e lijst) zijn wat de in Alkmaar en omgeving verkochte loten betreft de volgende prijzen en nieten ge vallen: 70 5313 5340 5372 10529 - 12750 12794 12807 12809 15090 15114 Nieten: 5331 5383 5394 5395 10473 10517 10531 12838 12847 19594 21583 21607 21611 21617 SMOKKELEN MET EEN LIJKWAGEN. Een lijkwagen, waarmede een lijk van elders naar Medemblik was ver voerd, trok na afloop van de begra fenis de Wieringermeer in, wat de politie zeer vreemd vond en haar een oogje in het zeil deed houden. De wagen werd op eenigen 'afstand gevolgd en, terugkeerend, aangehou den. Er werd een flinke hoeveelheid tarwe in gevonden. Natuurlijk volg den procesverbaal en inbeslagname. BENOEMD. De heer F. J. Dun, candidaat tot H. Dienst alhier, is benoemd tot hulpprediker bij de herv. .gemeente te Almelo. KOEDIJK. Geslaagd. - De heer J. de Maijer alhier is geslaagd voor het voorloo pig diploma scheepswergtuigkundi- ge. 60 JAAR GETROUWD. Het echtpaar P. Glas en N. Glas, Prins, wonende te Egmond aan Zee, Ankerstraat 4, viert Donderdag 4 Juni het 60-jarig huwelijksfeest. 9 NIEUWE GROENTEPR^JZEN. Met ingang van 2 Juni gelden voor de groenten wederom nieuwe prijzen. De véilingprijzen zijn voor export naar Duitschland' en voor de binnenlandsche consumptie als volgt: glaskoolrabi boven 7 cm 4 van 47 cm 3.20 p. 100 St.; Raapstelen 8, spinazie (blad) 7 en struik 6, rabarber Paragon 7, andere soorten 6 per-100 kg. Tomaten I t/m IV zijn van 6054 verlaagd. Kaskomkommers sort. I vanaf 50 kg 14, van 4550 kg 10.50 en III van 35 tot 45 kg 7 p. 100 st. Platglaskomkonimers IA vanaf 75 kg 19, I van 65—75 kg. 16; II van 55— 65 kg 12 en III van 45—55 kg 8 p. 100 stuks. Radijs 1.80, bospeen "14 per 100 bos. Van bloemkool worden alleen de sor- teeringen I en II geëxporteerd; de prijs voor I van 2025 cm is 25, II van 16 20 cm 15 p. 100 stuks; IA boven 25 cm 24, III van 10—16 cm 10 p. 100 st. Van de kropsla wordt alleen sortee ring I (minstens 20 kg p. 100 St.) ge ëxporteerd tegen den prijs van 3.50 p. 100 krop. Van 1720 kg is de prijs 2.50; alle overige sla moet per kg geveild worden en geldt dan den prijs van dunsel van snijsla: 8 p. 100 kg. Savoyekool en spitskool 11, poste lein 18, andijvie (glas) 16, taoonen 90, doperwten 50, tomaten bonken 43, kriel 30, druiven 150, aard beien, 120, meloenen 70, kersen 150, peulen 70, tuinkers 45, pruimen 150, aalbessen 150 en bosuien 15 per 100 kg. Bosselderij 4.50, peter selie en kervel 5.50 p. 100 bos. Per ziken boven 7 cm 70, van 67 cm 35, van 56 cm 21, van 4—5 cm 9 per 100 st. Beneden 4 cm 100 p. 100 kg. Het rooien en veilen van vroege aard appelen is tot nader order verboden, met uitzondering van de kasaardappelen, die aan de tot op heden geldende rege ling blijven gebonden. Het plukken en veilen van kruisbessen Is eveneens tot nader order yjerboden. Wanneer de- tomaten door de telers in exportverpakking worden aangevoerd, mag hiervoor 0.46 per pootjesbak van 121'j kg netto inhoud in rekening wor den gebracht. We kunnen ons niet herinneren, dat er ooit om dezen tijd van het jaar zoo weinig groente en fruit aan de markten werd aangevoerd. De felle en lang' durige vorst, gevolgd door een koud voorjaar en droogte, is hieraan debet. Alles wat er werd aangevoerd is zeer gewild en daarom wordt er van de sor teering en kwaliteit geen of weinig werk gemaakt. Spinazie gaat met reuzenschreden terug in kwantiteit en kwaliteit en ook de^la wordt minder. De overgang van den bak op den kouden grond spreekt een .woordje mee, vooral nu door het gure weer de groei langzaam gaat. Wat in vrij groote kwantums is aangevoerd, is rabarber. Zij werd zonder blad en los en tegen een vrij hoogen prijs (per kilo aangeboden), doch we hebben den indruk, dat de beste kwaliteit het loodje legt wat den ptrijs betreft. Behalve de genoemde groente komt er van alles wat: bloemkool, komkom mers, aardbeien, bospeen en andere bosgroente. De gemiddelde prijzen waren: Spinazie 59, sla .15, raap stelen 8—11, rabarber 7—9, as perges 46--70, idem blauw 22— 45, postelein 4.309, alles per 100 kg; mooie kropsla f 41206.50 per 100 stuks, bospeen 1416, radijs 1.502.20, selderie en peterselie 4.807 per 100 bos; aardbeien ƒ.55 180 per 100 kg. Meer verscheidenheid van producten. Op '„Pinksterdrie" werden te Broek op Langendijk de eerste tomaten en bloemkool aangevoerd. Deze eerste lingen zijn de volgende veilingdagen al weer door meerdere soortgenooten- gevolgd. Het is wel opmerkelijk, maar de bloemkool, welke werd aangevoerd, was allemaal boven 28 cm. doorsnede, zoodat de geheele aanvoerd, voorzoo ver het goede kwaliteit was, tegen den maximumprijs van 28 per 100 kg. van jde hand kon worden gedaan. De Vrij- "dag aangevoerde afwijkende kwaliteit noteerde 22,40 per 100 st. In lotaa! werden te Broek bijna 450 st. bloem kool aangevoerd. De eerste tomaten werden gevolgd door den aanvoer van nog 165 kg. Deze bestonden uit-de sorteeringen I, III en IV, voorheen aangeduid als A, C en CC. Zij noteerden den maximumprijs van 60,— per 100 kg. en werden grif afgenomen, *-> Het aanbod van rabarber concen treerde zich voornamelijk te Broek op Langendijk. Er Werd daar bijna 30 ton gepresenteerd. Te Noord^charwoude beliep de aanvoer ongeveer 2000 kg. Er werd voor deze rabarber steevast 6 per 100 kg genoteerd. De roodste- lige „Paragon" is hier blijkbaar niet aanwezig: Te Broek op Langendijk werd nog ruim 400 kg witlof, zeer schijnlijk het laatste, aangebbden. Dit ging tegen de maximumprijzen van 15 en 20 van de hand. Te Noordscharwoude werden nog wat bieten aangéboden in totaal 2000 kg.. Deze, ook zeer waar schijnlijk wel de laatsten, gingen weg tegen den maximumprijs. De volgende week begint men te Broek op Langendijk weer iederen dag te veilen. De eerste vroege aard appelen zullen no-g wel wat op zich laten wachten. Al zouden ze klaar zijn, dan mochten pe - toch nog niet geveild. Er is een rooiverbod afge kondigd. HEERHUGOWAARD. Een dagje uit. - Zaterdag brach-. ten de kinderen der herv. Zondags school o. 1. v. hunne onderwijzeres mejuffr. Swart een bezoek aan speeltuin en klimduin te Bergen. Met assistentie van de dames Porte- Wit en Jansen-Swart yertrok men 's morgens om half 9 onder een stroomenden regen. Daarna klaarde het weer op en tegen een uur of drie keerde het ruim dertigtal kinderen welgemoed terug, voldaan en ver heugd. Geslaagd. - De heer J. G. Keuss alhier is te Amsterdam geslaagd voor diplofha A paedagogiek. Ontleend aan onze advertentierubriek) Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Carl Peters (hist, avonturenfilm). Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Casanova getrouwd (rom.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Renate in het kwartet (rom.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Artisten (circusfilm). 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 2 Juni. 89 uur, geref. kerk a. d. Oudegracht, orgelbespeling door Feike Asma. Woensdag 3 Juni. 8 uur, Stadhuis, ledenverg. afd. Ned. Roode Kruis. 's-GRAVENHAGE, 2 Juni. Het Rijkscommissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft op grond van par. 5 art. 5 van zijn verordening nr. 186/40 betr. het oprichten van een stich ting „Winterhulp Nederland" van 22 October 1940, den heer C. Piek eervol ontslagen uit zijn ambt van landelijk leider van de stichting „Winterhulp Nederland", onder dankzegging voor de bewezen diensten. De opbouw van dit socialistisch hulpwerk was een taak waaraan de heer C. Piek zich gedurende anderhalf jaar met grooten ijver en liefde heeft gegeven. Binnen kort zal hem een andere taak wor den gegeven. De Rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche gebieden heeft op grond van hetzelfde be sluit tot nieuwen landelijken lei der van „Winterhulp Nederland' benoemd, den burgemeester van de gemeente Delft F. W. van Vlo ten, die tegelijkertijd in zijn ambtf van burgemeester gehandhaafd blijft.v SINT PANCRAS Ingekomen:- M. Gooi, van Koedijk naar Bovenweg 190a. Maartje Luit, van den Helder naar Boven weg 324. Dina Bartels, van Wor-, merveer naar Achterweg 339a. G. LI. Slijderink, van Amsterdam naar Benedenwee: 50a. F. Kramer en gezin, van den Helder naar Boven weg 295a. Vertrokken: K. Visser, van Boven weg 229 naar Koedijk. M. Blom, van Bovenweg 215 naar Alkmaar. B. van Delft, van Benedenweg 75 naar Winkel. J. Stammes en ge zin, van v. d. Vijzellaan 220d naar Bussum. T. Ploeg, van Beneden weg 85 naar Langedijk. G. Wil- jouw, van Bovenweg 229 naar den Helder. TS van Leijen, van Boven weg 190a naar Oterleek.Jan Kos telijk en \echtg., van Bovenweg 210 naar Langedijk. Drankverbod in de Ver. Staten» venvacht. - (A.N.P.) De Nat. Broad casting Corporation meldt, dat de invoering van een drankverbod voor den duur van den oorlog in de Ver. Staten verwacht wordt. Engeïsehe kruiser tot zinken ge bracht. - (A.N.P.) Volgens den En- gelschen nieuwsdienst heeft de Brit- che admiraliteit bekend gemaakt, dat de Engelsche kruiser „Trinidad" (8000 ton) tot zinkfen gebracht is. Japansche duikbootaanval op haven van Sydney, - (D.N.B.) .Vol gens den Britscnen berichtendienst heeft het geallieerde hoofdkwartier in Australië medegedeeld, dat Ja- pansehe duikbooten een aanvalspo- ging op de haven van Sydney hebben ondernomen. De aanval werd, aldus dit bericht, door dwergduikbooten gedaan. Spaansche vrouw van 115 jaar overleden. - -(D.N.B.) Te Tunez- is de oudste vrouw' van Spanje, èen zekere Salma Beswes, op 115-jarigen leeftijd overleden. AFSCHEID. Ds. van Mulle-m te Akersloot, die het beroep'' naar Zuidbroek (Gron.) aannam, zal 19 Juli in zijn tegenwoordige gemeente afscheid nemen en d:n daarop volgenden Zondag door ds. de Nie uit Veendaim in zijn nieuwe gemeente bevsistigd worden. ZUIDSCHARWOUDE. Afscheid van den heer Korndörffer. Onder zeer groote belangstel ling (het kerkgebouw was zoo goed als geheel bezet), heeft de voorgan ger der herv. gemeente alhier, de heer C. A. Korndörffer, wegens ver trek naar Harderwijk, afscheid ge nomen van onze gemeente. Deze dienst werd ook bijgewoond door den burgemeester van Langedijk, den heer Schelhaas, den voorzitter van de classis Alkmaar ds. Klein Wassink, den consulent ds. Prins van Wijngaarden, beiden uit Alkmaar, ds. Nell uit Oudkarspel en ds. Bqeke van Schoorl. De heer Korndörffer had als on derwerp voor zijn predikatie geko zen II Tim. 1 8 „Schaam u niet voor het getuigenis van onzen XHeere". Na de predikatie sprak hij een persoonlijk woord tot de aanwezi gen, herinnerende aan hetgeen in de afgeloopen drie jaren tot stand kon worden gebracht, aan de vreugde en het leed, dat men tezamen heeft meegemaakt. Vervolgens richtte spr. woorden van dank tot den kerke- raad, de kerkvoogden en notabelen, hun dankende voor de ondervonden medewerking en 'persoonlijke vriendschap. Het vereenigingswerk besprekende, noemde spr. de werk groep van lidmaten, de jeugdveree- nigingen Vrije Vogels en Rijzende Kerk. Zij zullen blijven voortgaan en de gemeente uitbouwen. Ook tot ds. Prins van Wijngaarden sprak de scheidende voorganger woorden van dank voor de betoonde vriendschap. Hij richtte 'zich vervolgens tot den ring Alkmaar en het classicaal be stuur en tot het gemeentebestuur met woorden van dank, om tenslot te de gemeente hartelijk dank te zeggen voor alles wat zij voor spr. is geweest. Ds. Prins van Wijngaarden, die den scheidenden voorganger namens den kerkeraad en de gemeente toe sprak, zeide dat het wel moeilijk was geweest voor den heer Korn dörffer, in deze omstandigheden, maar toch kan hij met voldoening terugzien op hetgeen hier in deze drie jaren is tot stand gekomen. U hebt in die jaren met toewijding ge arbeid, hetgeen niet zonder vrucht is gebleven. Namens den Kerkeraad en de gemeente betuigde spr. hier voor hartelijk dank. Spr. wekte de gemeente op, trouw te blijven aan hetgeen hier is opgebouwd, waarna den scheidenden voorganger op ver zoek van ds. Prins van Wijngaarden staande Gez. 224 werd toegezongen. De president-kerkvoogd, de heer P. van Exter, sprak hierna namens de kerkvoogdij. Hij zeide, dat het al len veel leed doet, dat de heer Korn dörffer vertrekken moet tengevolge van het nieuwe reglement. 'De burgemeester voerde tenslotte het woord, zijn vreugde uitspreken de over den bloei, welke het kerke lijk leven onder leiding van den heer Korndörffer heeft gekregen. Speciaal op het belang van het jeugdwerk legde spr. den nadruk. Met een kort woord van dank van den heer Korndörffer werd de dienst gesloten. BEVESTIGING EN INTREDE PREDIKANT. Zondagmorgen had te Schermer hom de bevestiging plaats van can didaat R. Koolstra door zijn zwager, ds. G. Th. Koopman, predikant van de geref. kerk te Oud-Loosdrecht. De bevestiger had tot tekst Hand. 4 29. De handoplegging geschiedde door ds. Koopman en den consulent ds. J. H. Donner van Broek op Lan gendijk onder het zingen van Ps, 134 3. 1 Des middags verbond de nieuwe predikant zich aan zijn gemeente met een predikatie naar aanleiding van 2 Tim. 4 1-5. Toespraken wer den gehouden door ouderling F. Nij- dam namens kerkeraad en gemeen te, door ds. Donner namens de clas sis Alkmaar en door ös. Koopman namens -de familie. In beide diensten was de kerk stampvol. Ook de burgemeester gaf door zijn aanwezigheid blijk van be langstelling. De gemeente Schermer- hom heeft nu, na 50 jaren vacant geweest te zijn, weer een predikant. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's-GRAVENHAGE, 2 Juni. 1000 3847 9730 16950 21417 400 2782 8597 11302 13272 14964 200 6850 7133 11265 12624 15308 19337 19680 100 1763 3683 3992 4544 5924 8177 8194 11077 11153 11234 13088 14502 15130 17557 18540 19291 21569 ALGEMEEN VESTIGINGSVERBOD KLElNBEDRIjyF. 's-GRAVBNHAGE, 1 Juni. In "de Staatscourant van heden is opgeno men een besluit van den secretaris sen-generaal van de dept. van han del, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij tot wij ziging van het besluit algemeen ves tigingsverbod kleinbedrijf 1941. Door een redactie-wijziging in het besluit zijn thans de uitzonderingen op het verbod in één artikel samen gevat, maar tevens wordt het in apotheken verkoopen en afleveren van genees- en verbandmiddelen, ziekenverplegings- en aanverwante artikelen buiten de werking van dit besluit gebracht. UITREIKING BONKAARTEN 7e PERIODF EN AARDAPPEL- KAAKTEN. De Leider van' den Distributiedienst, kring Alkmaar, -vestigt er de aandacht op, dat vanaf 26 Mei j.l. een aanvang is gemaakt met de uitreiking van de nieuwe bonkaarten voor de 7e periode en aardappelkaarten. Men raadplege daarom in zijn eigen belang de bonkaart van dé 6e periode, waarop is aangegeven op welken datum men de nieuwe bescheiden dient af te halen. De Leider voornoemd, H. BAKKER. HONDEN- EN KATTENBROOD OP BON 14. '-GRAVENHAGE, 1 Juni. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend dat voor de periode van 1 t.m. 30 Juni 1942 op bon nr. 14 van de nieuwe voed,erkaarten voor honden dezelfde hoeveelheden hondenbrood verkrijg baar worden gesteld als in de voor afgaande periode. Op bon nr. 14 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor dezelfde pe riode 1)4 kg kattenbrood verkrijg baar gesteld. Na 30 Juni 1942-zijn de bonnen nr. 14 van vorenbedoelde kaarten ongeldig. Hqt aannemen na dien datum is verboden. ANTHRACIETNOOTJE'S EN BAGGERTURF. Nieuwe bonnen. De secretaris-generaal van het de partement van handel nijverheid' en scheepvaart maakt bekend, dat ge durende het tijdvak van 1 Juni 1942 de met de woorden „generator bennen recht geven op het koopen van 1 H.L. (maximaal 75 kg.) anthracietnootjes IV of V, terwijl de met de wooi-den „generatorturf 6e periode" gemerkte bonnen geduren de het zelfde tijdvak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. 's-GRAVENHAGE, 1 Juni. De di recteur van het Rijksbureau voor huiden en leder, daartoe gemachtigd door den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, maakt bekend, dat in de thans geldende distributiere geling voor schoenen eenige wijzi gingen worden aangebracht. In de eerste plaats worden de thans op bon 1 verkrijgbare schoenen onder scheiden in schoenen met lederen of rubberzooi en in schoenen met van een ander materiaal dan leder of rubber vervaardigde zool. Voorts worden de schoenen, die thans op bon 1, gemerkt met het woord „werkschoenen" ver krijgbaar zijn, gesplitst in werk schoenen en beroepsschoenen. Onder werkschoenen worden ver staan: Alle bottines met een boven werk van vetleder, grauw overleder of zware rühdbox, terwijl onder be roepsschoenen alle bottines met een bovenwerk van een lichtere leder soort en alle molières met een bo venwerk van leder vallen. Voor werkschoenen en beroepsschoenen zal eveneens de onderscheiding tus- schen schoenen met lederen of rub berzooi en schoenen met andere zo len worden doorgevoerd. In verband met het bovenstaande zullen de distributièdiensten van 1 Juni af schoenenbonnen uitge ven, die aan de bovenomschreven onderscheidingen zijn aangepast. De schoenenbonnen 1 worden gesplitst in schoenenbonnen la (voor schoe nen met lederen of rubber zool) en schoenenbonnen lb (voor schoenen met andere zolen). Indien deze bon nen bestemd zijn voor den aankoop van werkschoenen of beroepsschoe nen, is op den bon de aanduiding „werkschoenen" of „beroepsschoe nen" vermeld. In de regeling, welke geldt ten aanzien van de schoenen, die op bon 2 of zonder bon verkrijgbaar zijn, is geen verandering - gebracht. Hieronder volgt een overzicht van de schoenenbonnen, die op 1 Juni in ge bruik worden genomen en van de hier op verkrijgbare soorten schoenen. Ie. Op bonnen la is verkrijgbaar: alle schoeisel, waaraan overleder is verwerkt met lederen of rubberzolen, voorzoover niet hieronder genoemd. 2e. Op bonnen lb zijn verkrijgbaar: a. alle schoeisel, waaraan overleder is yerwerkt met zolen, vervaardigd van ander materiaal dan leder of rubber voor zoover geen werkschoenen of be roepsschoenen; b. sandalen, opanken, lederen Samoa's, schoenen met open teen en- open hiel, schoenen met open hiel en volledig open gelengstuk en ge heel wit lederen schoenen, ook al zijn, deze schoenen van een lederen zool voorzien. 3e. Op bonnen la .met opdruk „werk schoenen"; bottines met lederen of rubber zool en een bovenwerk van vetleder, grauw overleder of zware rundbox. 4e. op bonnen lb met opdruk „werk schoenen": bottines met zolen vervaar digd van ander materiaal dan leder of rubber en met een bovenwerk van vet leder, grafiw overleder of zware rund box. 5e. op bonnen la met opdruk „be roepsschoenen": bottines met lederen of rubber zool en een bovenwerk van een lichtere ledersoort, alsmede molières met een lederen of rubber zool en een bo venwerk met leder. 6e. op bonnen lb met opdruk- „be roepsschoenen": bottines met zolen vervaardigd van ander materiaal dan leder of 'rubber en bovenwerk van een lichtere ledersoort, alsmede molières met zolen vervaardigd van ander mate riaal dan leder of rubber en een boven werk van lq^er, Schoenenbonnen la (voor schoenen met lederen of rubber zool) zullen voorloopig alleen worden beschik baar gesteld voor kinderen van 1 tot en met 9 jaar. Personen van 10 jaar en ouder komen dus voorloopig niet in aanmerking voor gewone schoe nen met lederen of rubber zool. Voorloopig zullen ook geen bonnen lb met opdruk „werkschoenen" en „beroepsschoenen", dit zijn dus werkschoenen en beroepsschoenen met zolen, vervaardigd van ander materiaal dan Ieder of rubber, wor den uitgegeven. Aangezien alle schoenenbonnen twee maanden na datum van afgifte geldig zijn, zullen er tot 1 Augustus a.s. nog schoenenbonnen 1 en werkschoenen volgens het oude model In omloop zijn. Op deze schoenenbonnen 1 kunnen ge wone schoenen met lederen of rubber, zoowel als van ander materiaal ver vaardigde. zolen (dus schoenen, die hier boven onder le en 2e zijn omschreven) worden gekocht. Op d. oude werk schoenenbonnen zijn uitsluitend werk schoenen met zolen vervaardigd van leder, rubber of ander materiaal ver krijgbaar (dus de schoenen, die hier boven onder 3e en.4e zijn omschreven). Politierechter. Voor den Politierechter te Alk maar stonden Maandagmorgen vier arbeiders uit Amsterdam terecht, die* zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal, respectievelijk heling, van boter. Een der verdachten was op 5 Maart aan het station te Alkmaar een openstaande loods binnengewan deld en had een pak boter, inhou dende 80 half pondspakjes, meege nomen. De gestolen boter had hij ia- ter in de tram" naar Bergen met drie vrienden gedeeld. Er bestond nog verschil van mee ning over het feit of verdachte, die de boter eigenlijk gestolen had, zich nu alleen voor diefstal moest verantwoorden, of dat een vriend die er bij tegenwoordig geweest was en het pak later blijkbaar had helpen dragen, medeplichtig zou zijn of niet. De officier van justitie zeide dat alle vier de verdachten even schuldig waren, want dat ze alle maal in gelijke mate geprofiteerd hadden. De steeds toenemende dief stallen bij de spoorwegen kunnen niet streng genoeg gestraft worden en daarom eischte hij tegen elk der verdachten 4 maanden gevangenis straf. De politierechter verpordeelde hen tot 1 maand. WARMENHUIZEN, 1 Juni 1942. 1250 kg Rabarber 6. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Juni '42. 500 st. Bloemkool 24, 2e soort 19.20; 370 -kg Tomaten A 54; Tomaten C en CC 54; 18700 b. Rabarber 6; 500 st. Koolrabi 3.20. VERGOEDING VOOR VERLEENDE INKWARTIERING TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebben den, dat degenen, die gedurende de maand Mei ten behoeve van de DUITSCHE WEERMACHT inkwar tieringen'hebben verleend, zich on der overlegging van de desbetref fende inkwartieringsbiljetten ter ge meentesecretarie, Afd. Militaire Za ken, kunnen vervoegen, teneinde betaling voor deze verrichtingen te verkrijgen. De verzoeken om vergoeding moe ten vóór 5 Juni a.s. zijn Ingediend. OP VERZOEKEN WELKE NIET BINNEN DEZEN TERMIJN ZIJN INGEDIEND, WORDT'GEEN ACHT GESLAGEN. Overige inlichtingen omtrent het voorgaande kunnen worden inge wonnen aan de afdetiling Militaire Zaken ter Gemeentesecretarie, al- hiel} dagelijks tusschen 91 uur. Alkmaar, 1 Juni 1942. De Burgemeester voornoemd, B. A. VAN DER SLUIJS, TAXATIE-PAARDENMARKT te Alkmaar, op Maandag 8 Juni 1942. De Directeur van het Marktwezen brengt hiermede ter kennis van be langhebbenden, dat volgens bekomen aanschrijving van den Provincialen Voedselcommissaris voor Noordhol land op Maandag 8 Juni 'een taxatia- paardenmarkt wordt gehouden op het terrein van de veemarkt te Alk maar. De aanvoer van paarden kan ge schieden van des voormiddags 9 uur af; de aanvang der taxatie is gesteld o;, 10 uur. De aandacht wordt er op gevestigd dat na des middags 1 uur geen paarden meer mogen worden aangevoerd. Plaatsing der paarden moet ge schieden op de Korte Nieuwesloot, tusschen Koningsstraat en Markt straat (zuidzijde). Voor het draven is aangewezen: de Ramen, Het verhandelen van veulens is vrij. De Directeur voornoemd, VOQRTHUIJSEN. WOENSDAG. ,- HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pL 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8. BNO: Nieuwsber. 8.T'5 G---.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 11.— Voor da kleuters.,, 11.20 Ensemble Willy Kok. 12.Otto Hendriks en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Bezoek aan een grasdrogerij. 13.15 Gr.pl. 14.Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en pianospel. 15. Voor de vrouw. 15.20 Zang met piano begeleiding en gr.pl. 15.50 Gr.pl. 16. Bijbellezing. 16.20 Voor de jeugd. 17.— Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Nat. Jeugdstorm- Kwartier. 17.45 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18.Kamphuis en Jeugdherberg. 18.15 Orgelconcert. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.BNO: Econ. praatje over den land bouw. 19.10 Gr.pl. 19.15 Familie de Boer. 19.30 Weensche aethergolven. 20.15 Bert van Dinteren en zijn orkest. 20.45 Gr.pl. 21.Orkest Malando en solist. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Politiek praatje. 22.10 Orgelspel (grpl.) 22.30— 24.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. (7.307.40 BokSles). 8.15 Gr.pl., en opnemen, 10.Morgenwij ding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Voor dracht. 11.Zang met pianobegel. en gr.pl. 11.49 Gr.pl. 12.Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Om- en om-programma. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Zang met orgelbegel. 14.55 Operette „Die lus tige Witwe" (opn.). 17.Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Een strijkorkest. 18.15 Gr.pl. 18.30 Van huis tot hujs. 18.45 Gr.pl. 19.Viool en piano. 1J.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Brab. praatje van den Dré. 20.Fragmenten uit de opera „Carmen". 21.Als je verre reizen doet, dan kan je veel ver1- halen. 21.15 Tweede acte van de opera „Faust". 21.45 BNO: Nieuwsber. 22. Gr.pl. 22.05 Avondwijding. 22.1024. Zie Hilversum I. Vanaf 22.13 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Dinsdag 2 Juni 1942 STAATSLEENINGEN. Vork. 314 Nederland 1941 99i5/16 4 Nederland 1941 100s/4 4 Nederland 1940 II IOC/, 33»/s Nederi. 1938 9P/16 3 Ned.-lndië 1937 BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank ,135 Handel Mij. Cert. V. 2.50125 Koloniale Bank .127 Ned. Ind. Handelsbank 871/, IND. OND. BINNENL. Aig, Kunstzijde Unie 153 Calvé Delft Cert. 119'/j Nederi. Ford .346 Lever Bros167 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 291 CULTUUR MAATSCH. x H. V. A301 Java Cultuur )645/s Ned. Ind. Suiker Unie 1653/4 Verg. Vorsterlanden 833/, PETROLEUM. - Kon. Petr312 RUBBERS. Amsterd. Rubber '96 Deli Bat. Rubber 1381/, Oostkust 93 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 156 Java-China-J&pan lijn 127 Kon. Ned. Stoomboot 201 Scheepvaart Unie .181 TABAKKEN. Deli Batavia 14Q3/, Oude Deli .184 Senembah158 SPOORWEGEN. Deli Spoor 1 1 6OI/4 Ind Spoor 43ty9 lu.40 «9% 10CJ3/* iOCs/4 9~'3/s 883/4 136 125 127'/, 89 154-5 120-1 347 168-91 294-6| 305-6 165 167 84 317-9 K9-201 140 1571/, 128 201 1831/, 1491/, 1841/, 158 60 431/, Hoofdredacteur: A. R. Jonker Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar. I

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2