lï*?»!"!. AGENDA. Neem n 4 DISTRIBUTE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. LAATSTE BERICHTEN. DE VAL VAN EEN DAG- DROOMER. KERK EN SCHOOL - O °°k ,oor 1 Amsierdamscke Beurs I DE KAASMARKT. De aanvoer was heden, de omstan digheden in aanmerking genomen, bevredigend, namelijk 32000 kg. Van zelfsprekend was dit voornamelijk 20+ .kaas. De prijzen liepen van 43.50 voor 20+ tot 56 voor 40+ kaas. De kleine boerenkaas besomde 55.50 en alles werd vlug verkocht. Vastgesteld is thans dat de Zuid- Hollanders weer in onze provincie mogen koopen en omgekeerd. Het marktbeeld. De kaasdragers waren vanmorgen in zomerstemming dat wil zeggen, dat zij voor het eerst in dit jaar weer bun witte kaasdragerspakjes en de hoeden in de kleuren der verschil lende veemen droegen. Er was al eenige belangstelling van de zijde der toeristen, maar de groote stroom uit het binnenland naar onze wereldberoemde kaas markt is natuurlijk voornamelijk Jn den vacantietijd te verwachten. Toch doet het marktgebeuren al is de aanvoer dan ook niet groot weer prettig aan. Het marktbeeld krijgt in het schitterende zonlicht met "het oude Waaggebouw als het meest passende décor en onder de vroolijke klanken van ons carillon, wier de oude bekoring van kleur en klank, die het tot ver buiten onze grenzen bekend en beroemd deden worden. VOOR DE RADIO. Ds. Ruys, alhier, weirdj uifgenoo diigd op Vrijdag 12 Juni a.s. te 4 uur een bijbellezing te houden voor den Neder! Radio-omroep. STAATSLOTERIJ. Bij de gister gehouden trekking van de 489e Staatsloterij (vijfde klasse, twaalfde lijst) zijn wat de in Alk maar en omgeving verkochte loten be treft de volgende prijzen en nieten gevallen: Prijzen van 70: de no.'s 5328, 5380, 5409, 10541," 10846, 19592, 20463. Nieten de no.'s 10533, 10827, 10857, 12776, 12840, 15121, 19597, 20455, 20487, >20488, 21578, 21647. ÓP HET VIERTAL. Ds. F. Kuiper alhier komt voor op het viertal voor Doopsgezind pre dikant te Groningen (2e predikants plaats). DIERENBESCHERMING. Zwervend is in Alkmaar aangetroffen een jopg wit poesje en in Bergen een klein zwart-bruin hondje. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6.307.30 uur bij den inspecteur van Dierenbescherming, Baanstraat, alhier. UITSLAG VAN DE „TOEKOMST"- PRÏJS VRAAG. Voor de prijsvraag, welke in het blad ..Toekomst", uitgave van het Dept. van Volksvoorlichting en Kunsten, voor kwam, bleek een zeer groote belang stelling te bestaan. Het nazien der velé duizenden in zendingen, om er de goede antwoorden uit te zoeken, verelschte zooveel werk, dat loting om de prijzen, die aanvanke lijk op 15 April was vastgesteld op veel vuldig verzoek tot 15 Mei was uitge steld, eerst heden kon plaats hebben. De namen der acht gevraagde spor tieve Nederlanders luiden: 1. Kagchel- land, 2. Jopie Waalberg, 3. Osendarp, 4. Vente, 5. Langendijk, 6. Wals, 7. Derk- sen, 8. van Dam. Bij de beoordeeling der antwoorden is rekening gehouden met het feit, dat een verkeerde opgave van den 2den naam veroorzaakt kan zijn door een zetfout die in den tekst der prijsvraag was geslopen. Van de prijswinners noemen wij: H. •T. K1 u f t te Alkmaar, 2e prijs 250; 3e prijs 125 D. B ark te Z.-O.- Beemster. Behalve de acht hoofdprijzen waren er nog 10 prijzen van 10, alsmede een aantal troostprijzen. De prijzen worden den prijswinnaar? dezer dagen toege zonden. Dr. POOL TE HOOGWOUD 40 JAAR ARTS. Voor de herdenking van het 40- jarig arts-jubileum van den heer R, J. Pool Rz. te Hoogwoud bestond Woens dagmiddag een zeer groote belangstel ling. Heel Hoogwoud was feestelijk met vlaggen versierd en de zaal van den heer Bakker, waar de receptie, georganiseerd door een huldigingscomité uit de^ ge meente, werd gehouden, bood eveneens een feestelijk aanzien. Een zéér groote schare belangstellenden had zich in de zaal vereenigd. Toen dokter Pool, ver gezeld van zijn familie, de feestzaal binnentrad, werd spontaan een „Lang zal hij leven" toegezongen. Nadat notaris de Boer een korte openingsrede had uitgesproken, voerde ds. Kreb namens het huldigingscomité het woord. Hij gaf daarin uiting aan de waardeering, welke alom in de ge meente voor dr. Pool gevoeld wordt, Er zijn vele vriendschapsbanden gelegd en dit ie voornamelijk te danken aan de wijze, waarop dokter Pool zijn taak vervulde. Namens de burgerij bood ds. Kreb 'den jubilaris een schilderij aan van een gedeelte van Hoogwoud, Het groote schilderij was nog niet gereed: vóorlpopig zal dr. Pool het met een vporstudie, eeta aquarel, moeten doen. Het schilderij wordt vervaardigd door den schilder Dingemans. Een album, waarin de namen van de gevers, ge- calligrafeerd door een onderwijzer uit Hoogwoud, verlucht met foto's van een dorpsgenoot, en voorzien van een étui, vervaardigd door een timmerman eveneens uit Hoogwoud, werd kierbij aangeboden. VooTts -werden, een leun stoel en een rooktafel geschonken. Vervolgens spraken nog de heer P. Donker, mevr, Hoogeboom, die namens $e afd. Hoogwoud van het Centr. Ge nootschap van Kinderherstellingsoor den den dokter een bloemstuk aanbood ijn dr. Bos, namens den kring van ge- neesheeren in Westfriesland, die even eens een cadeau overhandigde. 's Avonds heeft het fanfarecorps uit Weere den jubileerenden dokter een fde gebrpjat. V. NEDERL. VER. E.H.B.O.-C.I.T.O. AFD. CASTRICUM. Bovengenoemde afd. hield op Dinsdag 2 Juni j.l. des avonds in den tuin van hotel „Bakker" aan de Mient, aldaar, voor hare leden een onderlingen wedstrijd in groepsver band. Een 40-tal leden had zich hier voor aangemeld. De jury was sa mengesteld uit de heeren doktoren Leenaers, van Nievelt en Van der Lugt, tijdelijk alhier. 'Uitslag der leidersprijzen; 1. mej. Nj. Veenstra, 2. mevr. M. Looijenga- Zwart, 3. mej. J. Roemer, 4. J. Zent- veld, 5. mej. C. Duijn, 6. mevr. H. G. de Haan-Heger. Uitslag personeele prijzen: mej. Nj. Veenstra, Th. Schermer, H. Nie- len, mej. J. Buxtorff, mevr. M. Looijenga-Zwart, J. Bastiaans, mêj. G. H. de Jong, J. Hopman, mevr. R. van der Horst-Keiler, C. Res, mej J. Roerper, mevr. C. J. Raphall- Jongman', J. Zëntveld, H. Schutter, mej. C. Bettink, H. Beentjes, mevr. H. G. de Haan-Heger, mej. C. Duijn, H. Zeeman, J. van der Meij en C. J. C. Heijnen. Na afloop van den wedstrijd heeft de voorzitter, de heer G. H. J. Hem- mer de beide docenten, gedankt voor het leiden van den cursus, waarbij hij hen een gebak aanbood, voorzien van het embleem der vereeniging en van het esculaap-teeken. INBRAKEN TE CASTRICUM. In den nacjit van Woensdag op Donderdag is in onze gemeente op tivee plaatsen ingebroken. Bij één' inwoner werden vermist 2 portemonnaie's met inhoud en een zilveren horloge, alsme de alle distributiebescheiden. Bij een ander zijn een tweetal rijwielen uit een schuur achter de woning ontvreemd. OBDAM. Poldervergadering. - Onder voor zitterschap van den heer J. Bakker Szn. kwam het college van hoofdingelanden van den polder Obdam Woensdagmiddag ten polderhuize in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. De geloofsbrieven van de heeren C. Henselmans en PT Groot werden in orde bevonden. Een verzoek van den heer C. Blanken- daal, om een watermolentje te doen plaatsen op zijn perceeleri B 756 en B 757, werd ingewilligd. Mede naar aanleiding van dit verzoek bracht de heer Henselmans naar voren of hef niet gewenscht was een kleine belasting voor elke onderbemaling te gaan heffen; voor bruggen bestaat reeds een dergelijke regeling;de spr. moti veerde zijn standpunt hiermede dat on derbemaling een verzwaring van den waterlast voor de overige landerijen vormt. De voorzitter meende, dat verlaging van het peil niet goed mogelijk was. Na breedvoerige bespreking werd be sloten de heffing van belasting, waar mede alle leden in principe accoord kon den gaan, tot een volgende vergadering aan te houden. Van het hoogheemraadschap was be richt binnengekomen dat 0.5Q per ha méér geheven zal worden. Dit beteekent voor de ingelanden echter geen na- heffing op het aanslagbiljet, wat al ver zonden was vóór dit bericht ontvangen werd. De rekening -1941 werd vastgesteld in ontvangsten op 15046,44, uitgaven 11141,92, saldo 3904,52. In verband met verbetering van den Spierdijkerweg door het Ambacht voor Westfrieslaryi de Vier Noorder Koggen, werd besloten enkele slootgedeelten aan dit Ambacht over te dragen, in het geheel 875 m2; de nieuw te graven sloo- ten zullen door den polder worden over genomen (709 m2). De kosten van over dracht komen voor rekening van het Ambacht. Besloten werd voor overuren dert molenaar met ingang van 1 Jan. j.l. een gratificatie van 100 toe te kennen. In verband met vermeerdering der werk zaamheden kreeg de secretaris 50 salarisverhooging. HEILOO. Inenting. - De inenting op morgen Zaterdag is alleen tegen pokken. Voor het inenten tegen roodvonk en d-iphtherie worden t. z. t. oproepingen aan de ouders verzonden. Een kónijnenmarkt. - De Burge meester heeft het verzoek van de konijnenlokvereeniging „Nut en Sport" tot het houden van een kónijnenmarkt ingewilligd. De markt zal wekelijks wor den gehouden in de maanden April tot en met Mei en in de maand December, des middags van half drie tot half vijf. De plaats van de markt .zal worden aangewezen, zoodra de goedkeuring voor het houden ervan door den com missaris der provincie is verleend. Geslaagd. - Voor het te Amsterdam gehouden examen warenkennis levens middelen is geslaagd de heer Bob Breeuw alhier. OUDKARSPEL. Paard op hol. - Donderdag- iavond geraakte een paard van den heer B. uit Zuidscharwoude, onge veer ter hoogte van café Jansen, op hol. Het dier holde met den wagen slingerende achter zich aan door het dorp en richtte vrij1 veel schade aan. Een drietal hekken moest het ontgelden, terwijl bij de firma Van Zijl.de pui va nden winkel zoodanig geraakt werd, "dat twee groote rui ten braken. Tenslotte Mep de wagen vast in het hek van den heer G. Langedijik, waar het paard tot staan kon worden gebracht.. Het ongeval liep zonder persoonlijke ongelukken af. De materieel© schade, ook aan ie echter aanzienlijk. NOORDSCHARWOUDE. Leelifke Tal. - Eenige arbeiders van de houthandel Eecen waren op de laad plaats van de Ned. Spoorwegen bezig met het lossen van een wagon boomen. Eèn hunner, de heer 2. uit Oudkarspel, kwam daarbij zoo ongelukkig te vallen, dat dr. de Wit overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk (Ontleend aan onze advertentierubriek) Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer De bruidegom uit Brazilië (rom.- com.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling''van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een moderne Robinson (rom.-sens.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Gevangene 317,.(rom.) 18 jaar. Zonda voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Jalouzie op bestelling (com.) 18 j. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 7 Juni. 2 uur, windhondenrenbaan a. h. einde Kerklaan te Heiloo, wielerwedstrijd en windhondenrennen. Veelvuldige klacht van vrouwen en meisjes en met reden. Doch één vraag; Waarom diehoofdpijnv.erdu- ren als er AKKERTJES Aijn die U daar dadelijk van af helpen? AKKERTJES zijn altijd vrienden in den nood. 'AKKERTJES stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat voelen. De Nederhndsche Pijnsfiller BROEK OP LANGENDIJK. Verbreeding van de straat. - Ook hier wordt begonnen met het breeder maken van de dorpsstraat. Van een woonhuis, dat vlak aan de straat staat, wordt 13^ M. afgebroken, waardoor een aanzienlijke verbetering tot stand "wordt gebracht, 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. De se cretaris-generaal van het dep. van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende bekend inzake de distributie van vaste brandstof fen. Onder de verbruikers, die het vo rige jaar gerangschikt waren in 'tfe groepen B, C en D en de verbrui kers, die een toeslag ontvangen heb ben vqor z.g. ruimte voor bijzondere doeleinden op de formulieren MD 112 en MD 120, zal dit jaar, ter be paling van de toe te wijzen hoeveel heid een nieuwe enquête worden ge houden. Hiertoe zal gebruik worden gemaakt van formulieren Br. C. 250 en Br. C. 25! Formulier Br. C. 250. De formulieren Br. C. 250 kun nen, na bekendmaking door de plaatselijke distributiédiensten, wor den ingevuld door degenen, die een perceel of perceelsgedeelte in ge bruik hebben voor andere dan parti culiere doeleinden; deze verbruikers waren verleden jaar in de groepen B, C of D ondergebracht. Ook dienen op formulier Br. C. 250 brandstoffen te worden aange vraagd voor ruimten voor bijzonde re doeleinden gelegen in een perceel of perceelsgedeelte, waarvoor reeds een gewone brandstoffenkaart DV is of zal worden verstrekt, echter al leen in die gevallen, dat de ruimte voor bijz. doeleinden grooter is dan de ruimte voor gezinsverbruik. Onder degenen, die van formulier Br. C. 250 gebruik behooren te maken, zijn o.m. de'volgende brandstof verbrui kers te rangschikken: ziekenhuizen, gestichten, scholen, openbare gebou wen, Jterken, gebouwen voor publie ke vermakelijkheden enz. Voor kan toren, café's enz. zal de aanvrage in het algemeen ook op dit formulier moeten worden ingediend. Formulier Br. C. 251. Voor de kleinere kantoren, café's enz. is dit echter niet altijd het gie- va! Want is de ruimte voor bijzon dere doeleinden geiijk aan of klei ner dan de ruimte voor gezinsver bruik, dan moet de aanvrage ge schieden op een formulier Br. C. 251, waarvan de distributiedienst de verkrijgbaarstelling over enkele we ken plaatselijk bekend zal maken. Ten aanzien van het formulier Br. C. 250 wordt nog medegedeeld," dat, wanneer in één perceel meerdere verbruikers gevestigd zijn, de aan vraagformulieren tezamen, aaneen? gehecht, dienen te worden ingele verd; Is afzonderlijke verwarming van de door de verbruikers bezette gedeelten mogelijk, dan zal aan iederen verbruiker een afzonderlijke toewijzing worden verstrekt. Wordt echter het betrokken perceel door middel van één verwarmingsinstal latie verwarmd, dan ontvangt de hoofdverbruiker of de eigenaar de gezamenlijke toewijzing. Evenals vorige jaren worden ook nu dé verbruikers behoorende tot de groepen B, C en D op grond van de op formulier Br. C. 250 toegewezen hoeveelheden gesplitst in groot- en kleinverbruikers. De grootverbrui kers ontvangen «een identiteitskaart, waarop de plaatselijke distributie diensten hun telkenmale na bekend making, tegen afkruising van de overeenkomstige vakjes, de toewij zing zullen verstrekken. De klein verbruikers en de verbruikers, wier aanvrage behandeld is op formulier Br. C. 251, ontvangen onmiddellijk hun geheel ja ark wan turn in periode- bonstrooken eventueel aangevuld met rantsoenbonnen. Voor pensionhouders en kamer verhuurders zal te zijner tijd een aparte regeling worden gepubll- RADIOTOESPRAAK OVER VACANTIESPREIDING. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. Vrij dagavond om half acht zal de heer H. J. Leupen, secretaris der inter departementale commissie ter be studeering van het vraagstuk van de vacantiespreiding over den zen der Hilversum II, in een vraagge sprek, zijn meening geven over „De noodzakelijkheid van vacantiesprei ding, óók in de bedrijven". ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. Krachtens besluit van den secr.-gen. van het dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, houdende voordracht van eenige be voegdheden inzake de organisatie van het bedrijfsleven, aan de hoofdgroep „Industrie", is bepaald, dat de hoofd groep „Industrie" bevoegd is: a. op het gebied van de industrie be drijfsorganisaties in te stellen, als uit sluitende vertegenwoordiging van de betrokken takken van bedrijf te er kennen en te bepalen, voor welk gebied van het bedrijfsleven zij bevoegd zijn, b. op het gebied van de industrie, als onderdeelen van de zelfstandige organi satie tep- ontwikkeling van het bedrijfs leven, ingestelde of erkende bedrijfs organisaties op te heffen of te ver eenigen, c. voorschriften te geven omtrent het beheer1 en het gebruik van het ver mogen van, overeenkomstig het onder b. bepaalde, opgeheven of vereenigde bedrijfsorganisaties, d door ondernemers en ondernemin gen, de bédrijven van publiekrechtelijke lichamen daaronder begrepen, het lid maatschap van door haar ingestelde of erkende bedrijfsorganisaties verplicht te stellen, e. de zittingsperiode te regelen van de voor de eerste maal benoemde voor zitters en plaatsvervangende voorzitters en van de voor de eerste maal aange wezen leden van de raden van bijstand der door haar ingestelde of erkende bedrijfsorganisaties. Dit basluit treedt heden in werking. HET DORP NIFTRJK HERBOUWD. Bezoek van dr. ir. Ringers, NIJMEGEN, 4 Juni. Ruim 2 jaar na de Meidagen van 1940, toen ook het dorp Niftrik (gem. Wijchen) door defensieschade zwaar werd ge troffen, vond daar gisteren op eenigszins officieele wijze door den algemeen gemachtigde voor de we deropbouw dr. ir. J. A. Ringers de overdracht plaats van de herbouwde boerderijen aan de resp. eigenaren. Diamanten huwelijk - Het echt paar J. Goos, Kanariestraat 18 te Bre da, zal op 21 Juni a.s. zijn diamanten bruiloft vieren, Prof. dr. N. Schoorl. t - In den ouderdom van bijna 70 jaar is te Vree land overleden prof. dr. Nicolaas Schoorl, in leven hoogleeraar in de artsenijbereidkundige toxicologie, ana lytische en microchemie en levensmid delen-leer aan de Utrechtsche univer siteit. SLAGSCHIP EN LICHTE KRUISER DER BRITSCHE VLOOT ZWAAR BESCHADIGD. TOKIO, 5 Juni (DNB). Het Japan- ^che hoofdkwartier heeft Vrijdag te 18 uur medegedeeld, dat speciale eenheden der Japansche duikboot- vloot in de ochtendschemering van den 31sten Mei bij verrassing een aanval op Diego Suarez op Madagas car hebben gedaan. Een Britsch slagschip van den Queen Elizabeth- klasse (30.600 ton), een lichte krui ser van de Arethusa-klasse (5220 ton) werden getorpedeerd en zwaar beschadigd. VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. Geschikte rassen voor winter- bewaring. Tot ,de knol-, bol- en wortelge wassen en stapelgroenten, welke den geheelen winter gaaf kunnen worden bewaard en zulk een be langrijk deel vormen van den eigen verbouwden wintervoorraad, behoo ren o.a. bieten of kroten, koolrapen, schorseneeren, knolselderij, winter wortelen, uien, sjalotteh en late wit te-, late roode- en late gele savoye- ko®l. Men kieze van deze gewassen de rassen, welke proefondervindelijk het best voor bewaren gedurende den winter geschikt zijn gebleken. Hiervoor komen o.a. in aanmerking van bieten of kroten: de rassen Donkerroode bleekblad of Non plus ultra; knolselderij: Prager Reuzen; koolrapen: Friesche gele: ramenas: Ronde zwarte winter of Lange zwarte winter; schorseneeren: Niet- schieters; winterwortelen: Berli- kummer; uien: Rijnsburger of N.H. stroogele; sjalotten: bruine of gele; witte kool: Denekool; roode kool: late donkerroode Langendijker; sa- voyekool: gele 'Langendijker winter. Het spreekt van zelf, dat de droge bruine-, gele- of witte boonen hier als onderdeel van den komenden wintervoorraad niet onvermeld mo gen blijven. Voor de te^lt van droge boonen komen in aanmerking: de gewone bruine boonen, de gele ci- troenboonen, en de gespikkelde kie- vitsboonen. GLIMLACHJE. Wie een definitie wil geven van verslaggeverij, zou kunnen zeggen het vermogen ongelegen te komen, zonder zich daaraan jjte storen. Want een reporter vraagt aan een mali, die handenwringend voor zijn bran dend huis staat: „en hoeveel stoelen stonden er nu in de achterkamer", aan den zakenman, die juist van plan is een hoop werk te verzetten: „mag ik u even interviewen?" De beschei denheid is een eigenschap, die den mensch siert, maar in dit vak gaat het er om, over gegronde bezwaren heen te glimlachen en te verzeke ren, dat het maar even, doch te we ten dat het waarschijnlijk geruimen tijd duren za! Op diezelfde onuitstaanbare wijze ga ik te werk in de fabriek, die ik, in verband met een stukje, eens in bedrijf wil zien. In een soort spreek kamer word ik te woord gestaan, door een klein, dik heertje, dat een zwaren bril draagt en een beetje hinkt. Meneer Gerstman zeer aangenaam. Hij hoort mijn verzoek, hij telefoneert even met de secreta resse van een meneer, die niet op zijn kamer is en neemt tenslotte, na eenige aarzeling, zelf een besluit, Wel zéker, hij zal me graag van dienst zijn neen, geen enkel -be zwaar heelemaal niet lastig als ik maar even volgen wil. En ik volg. We gaan door de fa briek, "zien jongens gebogen over geestdoodend pripgelwerk, meisjes aan de machine, in lange, kale zalen. Zoo hier en daar kleeft een gekleurd plaatje of 'n portret van een filmster aan dén wand, maar hoog klimt de wingerd van het persoonlijk initia tief niet, in deze technische kazerne. Met meneer Gerstman, die ijve rig uitlegt, is inmiddels iets merk waardigs aan de hand. Hij heeft me eens gemonsterd en gedacht: dien jongen kan' ik wel wat op den mouw spelden en nu doet hij net, of die heele fabriek van hem is. Kleine veritjes, die zich met het een of an der onder den arm voortreppen, spoort hij snauwend aai^ tot grooter spoed en herhaaldelijk spreekt hij over zaken en toestanden, die hij „niet zou dulden in de fabriek". Als een dagdroomer gaat hij in het spel letje op. Hij vereenzelvigt zich, naast mij hinkend, zoo innig met zijn val- sche hoedanigheid, dat hij er zoo nu en dan zelf aan gelooft. Ik laat hem infusscüen met genoegen in den waan, dat ik hetzelfde doe, hoewel ik hem, om vele détails, op hoog stens 180 gulden in de maand schat Samen wandelen we door het be drijf, geraken tenslotte weer in het spreekvertrek en maken de plicht plegingen die bij het afscheid hoo- ren. Cijfermateriaal dat ik nog noo- dig heb, zal hij mij „onmiddellijk laten zenden" en voor de rest: „als u nog eens terug wilt komen, is u altijd welkom u vraagt maar haar ÏÏ11J Maar juist op dit moment gaat de deur open en staat een slechtgeluim- de man, wien de leverkwaal uit de oogen ziet, op den drempel. „Gerstman", zegt hij „zou je nu niet eindelijk 'n beetje gaan wer ken, _of heb je heelemaal geen lust vanmorgen?" De ironie is verre van welwillend, dat hoor je aan den toon. „Och, meneer de directeur, ik ging even door 't bedrijf met dezen ver slaggever hier, ik heb u nog opge beld, niaar u was niet op de kamer en toen dacht ik „Je dacht?" vraagt het monster op den drempel. „Dus daartoe ben je in staat? Waarom merken wij daarvan nooit iets in de zaak?" Gerstman beproeft een lachje. „Nou meneer", begint hij, maar de ander meent: „Als ik jou was, zou ik nu maar naar het kantoor gaan". En dan .vloekt hij nog wat, maar dat kan ik niet lgten drukken. Zoo min als ik den blik beschrijven kan, waarmede Gerstman mij even schichtig aanziet, voordat hij, zoo haastig als hij hinken kan, het ver trek verlaatS. C. Mammie, U zei laatst dat U wou dat de distributiekaarten gauw zouden verdwijnen, dat is nu ge beurd. Hoe zoo kereltje? Ik heb ze stukgesneden en uit het i»am gsgooiA. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 JUNI 1942. ALKMAAR. Groote kerk, 10 uur, ds. Kleyne; 5 uur dr. Tuinstra. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink (H. Doop, waarvoor aangifte met trouwboekje Vrijdagav. 7 uur Kennemerpark 33). Remonstr. geref. gemeente, 10.30 uur, ds. Rappqld. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keu- ning. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. kerk, 10 uur (voorb. Heilig Avondm.) en 5 uur (Zondag 31) ds. von Meyenfeldt, in beide diensten coll. diaconie. Herst. Apost. Gem., Toussaintstr., 9.30 en 4 uur, dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Zondag 3.30 uur jongeliedensamenkomst Houtweg 8, Donderdagav. 8 uur bijbelbespr. mannen Houtweg 8, Vrijdagav. 8 uur idem vrouwen Oudegracht 208. Za terdag 4.30 uur bidstond Oudegracht 208. G. G. Het Leger des Heils, Limmerhoek, 10 uur heiligingsdienst 7.30 uur verlossingsdienst o.Lv. den heer en mevr. Bergsma-Reitsema; Donderdag 7.30 uur, gewijde muziek en zang o.l.v. G. Claijs, van A'dam. Vrije ev. geref. gem., Doelenstr. 15, 10 uur (onderw.: „Levende wa teren") en 5.15 uur (onderwerp: „De vuurgeest"), ds. Ruys. UIT DE OMGEVING. Akersloot 10 uur, ds. van Mullem; onderw.: „Naar huis op de wolken". Bergen, 10 uur, ds. de Regt, em.- pred. Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Maranatha, 10.30 uur, ds. Gregori van Amsterdam. Broek op Langendijk, doopsgez. gem., 10.30 uur, ds. H. Wethmar, v. Den Haag (preek op beroep). Castricum, 10 uur, ds. Seulijn. Evang. 10 uur cand. de Boer. Geref. kerk 10 en 5 uur, ds. Kruger. De Rijp, IQ uur, ds. Kastein. Dirkshorn, av. 8 uur, ds. Nell. Egmond aan Zee, geref. kerk, 10 en 5.30 uur, leesdienst; in beide dier/sten maandcolL Egmondinnen, 10.30 uur, ds. Veen- huysen. Groet, (ran cba ootvantieo. Part'!lVoofïe,3nieUV'et£ ProdenóVoorte koopen tandpasta. ,ve tube met dop j ii i n - rwfrodentaamersfoor» b«TAS Grootschermer, geen opg. ontv. Heiloo, 10 uur, ds. Bloemhof!: tekst Ps. 42 1, onderwerp: „Het groote verlangen". Evang. a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. Kalkman, van Amsterdam. Geref. kerk, in het evang. gebouw, 3 uur, ds. von Meyenfeldt (extra coll. diaconie). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Don derdag 3 uur, bijbelbespreking Laarmanstr. 185. Heerhugowaard, av. 8 uur, ds. de Mooy. Hensbroek, 10.30 uur, ds. Kastein. Koedijk, geen dienst. Limmen, 10 uur, dr. Tuinstra. Noordscharwoude, 'geen dienst. Oost-Graftdijk, geen opg. ontv. Oterleek, av. 7.30 uur, ds. de Jong. Oude-Niedorp, av. 8u. ds. Koole. Oudkarspe! 10.30 uur, ds. NelL Oudorp, 10 uur, ds. de Jong. Schagen, geref. kerk, geen opg. ontvangen. Schermerhorn, nam. 2 uur, ds. Boe- rendonk. Schoorl", geen opg. ontvangen. Stompetoren, zie Oterleek. Evangelisatie, 10 uur de heer Jae. Dekker, van Ransflorp. Ursem, 10.30 uur, ds. Loysen. Veenhuizeri 10.30 uur, ds. de Mooy (H. Doop). Warmenhuizen, 3 u., ds. Veenhuvsen West-Graftdijk, geen opg. ontv. Winkel, geen dienst. Zuidscharwoude, 7 uur, ds. van Mullem. ALKMAAR, 5 Juni 1942. Op de. heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 16 stapels, wegende 32000 kilogrammen. Ï2 stapels Fabriekskaas 20+ 43.50, 40+. 56; 4 stapels-Kleine boerenkaas 55.50. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Juni '42. 200 stuks Bloemkool 24; Bloemkool 2e soort 19.20; 7700 bos Rabarber 6. SCHAGEN, 4 Juni 1942. 37 Geldekoeien (magere) 325—450 285 Geldekoeien (vette) Centrale; 14 Kalfkoeien 400 685; 8 Pinken 200—275; 42 Gras kalveren Centrale; 225 Nuchtere kalve ren Centrale, 4 voor de fok 3048; 33 Schapen (magere) met in lam 85— 110; 15 Schapen (vette) Centrale; 40 Overhouders 4048; 861 Lammeren 1826; 15 Bokken en Geiten 10— 80; 80 Biggen 20—40; 207 Konijnen 1—10; 7 Kippen 3.50—4. Opg. Amsterdamsche Bank :N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Donderdag 4 Juni 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 3J4 Nederland 1941 9913/10 4 Nederland 1941 100% 4 Nederland 1940 II 100% 3—3V. Neder! 1938 97'/M 3 Ned.-lndië 1937 89 BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .142 Handel Mij. Cert. v. ƒ2.50,125 Koloniale Bank 1281/, Ned. Ind. Handelsbank 92 IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 154% Calvé Delft Cert. ,121% NederL Ford ,350 Lever Bros171 Phil. Gloei! Gem. Bezit 297 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. .308 Java Cultuur .164 Ned. Ind. Suiker Unie 166 Verg. Vorstenlanden 85% PETROLEUM. Kon. Petri ,319 RUBBERS. Amsterd. Rubber .205 Deli Bat. Rubber .142 Oostkust 95 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 1553/* Java-China-Japan lijn 129% Kon. Ned. Stoomboot 203 Scheepvaart Unie >184 TABAKKEN. Deli Batavia .150 Oude Deli 187 Senembah ,155 SPOORWEGEN. Deli Spoor 61% Ind. Spoor i 441/s lu. 40 99% 100% i0C% 97% 89% 142 125 131 911/, 153% 124% 350 169$.7 296% 308% 164 166 85% 324 2061-7 142 99 157% 129 202% 185 150% 187% 158 61% 44% Hoofdredacteur: A. R. Jonker Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland; Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. i Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaaé. --Sport; J, .Werkman, AlkfflflflB.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2