DE VUURRODE SCHOENTJES. AGENDA FILMNIEUW8. Zuinig met gas en electriciteit. Nieuwe steunregeling voor werkloozen. Uitreiking van nieuwe bonkaarten. Van 22 Juni tot en met 11 Juli. Maximumprijzen vopr alcoholvrije dranken. Amsierdamsche Beurs ïl3/' (Ontleend aan onze advertentierubriek) EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Vader en zoontje gelijktijdig ter aarde besteld. Nadat in de chapelle ardente van het Centraal ziekenhuis, onder lei ding van den heer Zijlstra, cand. tot den H. D., een rouwdienst was ge houden, had gistermiddag op de' al- .gemeene begraafplaats de -teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer S. Siegers en zijn bijna 3-jarig zoontje Franny. Zooals men in ons no. van Dinsdag heeft kunnen lezen, was de heer S. verdronken op Urlc bij een poging om het te water geraak ten kind te redden, een ongeval dat helaas ook het leven eischte van den knaap. Begrijpelijkerwijze was de belang stelling voor de droeve plechtigheid bijzonder groot. Met de zwaar ge troffen familie kwamen op den doo- denakker vele arbeiders bij de Zui derzeewerken op Urk, onder wie en kelen in hun typische kleederdracht, alsmede eenige opzichters die allen op deze wijze uiting gaven aan hun diepgevoelde deernis met hen, die zoo plotseling in rouw gedompeld 'l werden. Verschillende bloemstuk ken dekten de kisten, waarin beide slachtoffers naar hun laatste rust plaats werden gedragen. We zagen er o.a. een krans van de naaste me dewerkers, uitvoerders, voorlieden en arbeiders by den sluis- en ge- mgalbouw op Urk, één van den bui tendienst der Zuiderzeewerken, als mede een krans als laatste groet van c|e buren. Aan de groeve voerde allereerst het woord ir, van der Bom, eerst aanwezend ingenieur der Zuiderzee werken, die in groote trekken de verhouding schetste, waaiin de me dewerkers van deze grootsche na tionale werken tot elkaar staan, een verhouding van nauwe samenwer- king, waarin ieder zijn taak verricht op de hem gegeven plaats. De op zichter Siegers vervulde die met groote waardigheid en menschen- kennis, eigenschappen die hem voor zijn functie bijzonder geschikt maak ten. Hij stelde al zijn gaven en krachten in dienst van het gemaal en de schutsluizen op Urk, eerst als teekenaar, daarna als opzichter, en wist de vele moeilijkheden en tegen slagen, welke het werk vergezelden en hooge eischen stelden aan alle medewerkenden, met groote opge wektheid en vol vertrouwen het hoofd te bieden. Het heengaan' van den heer Siegers is daarom een groot verlies voor het werk. Mede iwpens de overige medewerkers ge tuigde spr. van innig medeleven met het leed der nabestaanden. De tragische omstandigheden, waaron der dit heengaan plaats had, maken het onmogelijk hier menschelijke troostwoorden te spreken, zij zouden als een ontwijding klinken, zei spr. Siegers is door den Heer weggeno men. Alleen deze wetenschap kan troost geven. Mogen de vrouw en moeder en de overige familieleden dien troost in ruime mate ervaren. Ir. M e ij e r, eveneens verbonden aan de werken op Urk, sprak van de waardeering, die collega's en voorlieden en arbeiders voor den overledene gevoelden, getuige hun- vele vragen om voorlichting en steun. Geen onzer zal hem en zijn zoontje, dat vader zoo graag kwam opzoeken bij zijn werk, ooit vergeten, zei spr. Ds. von Meyenfeldt, predi kant deT geref. kerk, memoreerde in het kort de mislukte reddingspoging van dezen aardschen -vader, om daarna de aandacht te bepalen op den Hemelschen Vader, die alle men sehen wil red-den als Zijn kinderen en Wiens roepstem ook uitgaat van de groeve van Siegers, die zijn le ven in Gods dienst had gesteld. Spr. eindigde met mevr. Siegers toe te bidden, dat God haar nabij zal zijn in de stille dagen, die komen zullen. Op verzoek van den predikant werd aan het einde van de plechtig heid gezongen het lied, dat ook in de chapelle ardente was gezongen: „Houdt, reisgenooten, 'i hoofd om hoog", enz. Een broer van den overledene sprak namensschoonzuster en ouders dank voor de betoonde be langstelling en voor de woorden van troost en waardeering, aan de groe ve gesproken. BRAND TE BREEZAND. In een blok van vier woningen aan de Zandvaart, waarin de gezin nen A. van Loon, P. van Loon, G. Verresen, J. Ufkes en een paar Hel- dersche families wonen, brak Maan dagmiddag brand uit. Waar en hoe deze brand ontstaan is, is onbekend gebleven. Toen de familie P. van Loon bemerkte dat het boven brand de, greep het vuur, aangewakkerd door den wind, Zóó fel om zich heen, dat de vlammen dadelijk uit het dak sloegen. Er viel dan ook niet aan te denken iets uit de slaapka mers te redden. Beneden kon men nogeen en ander naar buiten brengen. De woning van den heer P. van Loon brandde bijna geheel uit. Ook de zolder van den heer G. Verresen vatte even vuur, magr dp brand weer wist verdere uitbreiding te voorkomen. Wel sprongen verschei dene ruiten in de andere woningen en bekwamen de bewoners daarvan, die intusschen him huisraad naar buiten droegen, allen waterschade. De scheidsmuur tusschen de wo ningen van de families van Loon en Verresen, dip, scheef getrokken door vuur en water, op vallen stond, moest door de brandweer, om onge lukken te voorkomen, omgehaald worden. GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie, gehouden op 10 Juni te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden voor kantoorstenografie 130 letter grepen per minut, de dames N. van Veen te Schagen, A. J. J. v. d. Boogaard en G. v. d. Boogaard te Heiloo. J. Haak en T. Bok te Bergen; M. Jacobse, A. Boersen, M. Berkhout, A. Rooker, J. v. Keulen en J. D. N. Kalb, allen te Alkmaar, alsmede de heer M. Weder, eveneens te Alkmaar (met lof). 1 Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30, uur, hoofdnum mer De bruidegom uit Brazilië (rom.- com.) Alle leeftijden. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een moderne Robinsoii (rom.-sens.) Alle leeftijden. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Gevangene 317 (röm.) 18 jaar. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Jalouzie op bestelling (com.) 18 j. Donderdag 11 Juni. 7.30 uur, L. d. H., Limmerhoêk,ge wijde muziek en zang. EEN VERGISSING. In ons bericht omtrent het over lijden van notaris Hilbrand te Ob- dam schreven wij, dat hij benoemd was na het overlijden van zijn voor ganger, notaris Gottmer. Dit was een vergissing, in zooverre, dat de benoeming geschiedde na het eeryol ontslag van den heer Gottmer. Deze woont nog in Hilversum en is nog, ondanks hoogen ouderdom (hij wordt 17 Juli a.s. 80 jaar) belang stellend voor het gebeuren in het noordelijk deel van onze provincie. 489E STAATSLOTERIJ. Bij de gister gehouden trekking van de Staatsloterij (5e' klasse, 15e lijst) zijn wat de in Alkmaar en omgeving gekochte loten betreft de volgende prijzen en nieten ge vallen: 200 10855 70 10476 10488 10502 10837 10838 12844,15096 Nieten: 5370 5381, 5405 10522 10844 12759 12836 15107 15116 19589 20473 20500 21629 21638 21644 PROMOTIE. Op een proefschrift, getiteld „over de -ontwikkeling van den sinus uro- genitalis en de accessoire geslactys- klieren van het varken" is gepromo veerd tot doctor in de veeartsenij kunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht de heer J. N. Koning, gebo ren te Medemblik. HEILOO. Kindermiddag. - Woensdagmiddag heeft de jeugd in „De Rustende Jager" genoten van de goocheltoeren van prof. Caki en de poppenkast van- oom Tom. Jfe avonturen van „Pietje de bellen trekker" werden met belangstelling gevolgd. De zangwedstrijd o.l.v. André Carrèl was, vooral door de geestige wijze, waarop hij de debutantjes bij het publiek inleidde, een groot succes. Met een door prof. Caki gebrachte bloemen- finale werd dit onderhoudende kinder programma besloten. VALSCHE SUIKERBONNEN. Naar wij vernemen, zijn te Broek op Langendijk valsche suiker bonnen in omloop gebracht. De ver vaardigers hebben ongetwijfeld se cuur werkgeleverd, want de win keliers hebben het niet bemerkt. Bij 'de inlevering der bonnen kwam, de aap echter uit de mouw. Naar de herkomst van deze vervalschte bon nen wordt een onderzoek ingesteld. Hoofdredacteur: A. R. Jonker Alkmaar. Plaatsverv. hoofdred. en Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Prov.: G F, W, ter Hoeven, Aikmae- j had gedeeld, Spul: T V' '-rtian, Alkmaar. „DE KOOPHANDEL" BESTAAT 40 JAAR. De vereeniging van groothande laren in groenten en aardappelen, gevestigd te Broek op Langendijk, waarbij zijn aangesloten de kooplie- den van Langedijk, Warmenhuizen, Opdam en Avenhorn, zal op Maan dag a.s. in een algemeene vergade-' ring het 40-jarig bestaan herdenken. DIEFSTALLEN. Door de recherche te den Helder is aldaar aangehouden en naar hier overgebracht een persoon die zich te dezer stede, in een volkslogem ent, ten nadeele vaji een mede-logeer gast, had schuldig gemaakt aan dief stal van een textielkaart en een be drag, aan geld. Hij legde een volle dige bekentenis af. Tegen' twee personen is proces verbaal opgemaakt terzake van dief stal, subs, verduistering van tweg zakken tarwemeel ten nadeele van hun werkgever. Aangezien dit fèit vermoedelijk verband houdt met de vermissing van een groote partij tarwe van dezelfde firma, zijn beide verdachten na verhoor ter beschik king gbsteld van de justitie. Op de Laat alhier werd een dezer dagen een damesrijwiel gestolen. Uit een door de recherche ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat het rijwiel was gestolen door'ze keren J. v. H. Deze persoon is aan gehouden en ingesloten in het Huis van Bewaring. De fiets kon worden in beslag genomen. Een inwoonster dezer, gemeente vermiste telkens, wanneer zij eenige oogenblikken van huis was geweest, kleine bedragen aan geld, snoepe rijen en distributiebescheiden. Aan gifte volgde bij de recherche, die een onderzoek instelde. Het mocht ge lukken twee zeer jeugdige dieveggen op te sporen. 'Uit de verhooren bleek, dat zij, door gebruik te ma ken van een valschen sleutel, de wo ning binnendrongen en ook wel door inklimming door het W.C.-raampje zich toegang tot de woning verschaf ten. Procesverbaal is opgemaakt. Tegen een 21-jarige gescheiden vrouw is procesverbaal opgemaakt terzake van diefstal. De vrouw, die te Amsterdam woonachtig is, was voor eenige weken bij een goede kennis té Alkmaar op visité en maakte zich tóen aldaar meester van een bedrag aan geld. Tegen een drietal personen is pro cesverbaal opgajpaakt terzake van diefstal van hout en vernieling van een der houten noodwoningen aan de Noorderkade, alhier. Dinsdag is door de recherche al hier aangehouden een inwoner uit Heiloo, die zich geruimen tijd gele den alhier heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een heerenrijwiel, in samenwerking met een ander. Tegen beide personen is procesver baal opgemaakt en na afloop van het onderzoek zijn zij ter beschikking van de justitie, gesteld. ■Dinsdag bemerkten twee surveil leerende rechercheurs een paar on bekende personen, ieder in het bezit van een zoo goed als nieuw heeren- rijwiel. Hun gedragingen waren van dien aard, dat de politieambtenareri hun verzochten even mede te gaan naar het Bureau van Politie alhier Uit een daarna ingesteld onderzoek kwam vast te staan dat de „heereri de rijwielen dienzelfden dag in den Haag, waar zij ook woonachtig ble ken te zijn, hadden gestolen. Zij zijn aangehouden en met de rijwielen op transport gesteld naar den Haag. Een 17-jarige knaap is aangehou den en opgesloten wegens diefstal van een rijwiel. Zijn vriendje, (lie de fiets had verkochten de opbrengst ".„.I is geverbaliseerd ter zake van heling. DE NIEUWE PROGRAMMA'S. De onafscheidenlijke vrienden Watt en Half Watt komen hun op- marsch terug maken in het Harmo nie-theater en wel in de film Rid ders in Lompen. Als pleegvaders van het circusmeisje Kitty beleven zij een reeks van de dolste avontu ren, niet na te vertellen zijn. Maar oud en jong pal zich bij deze film kostelijk amuseeren. Het Victoria-theater brengt een succesfilm in Hans Moser en Theo Lingen, bijgestaan door Ide Wüst en Wolf, Albach Retty, ri.l. Zeven jaren pech. Een reeks van de meest amu sante avonturen houden de toe schouwers van het begin tot het einde op kostelijke wijze bezig. De film De zevende jongen in het Cinéma-Theater is een alleraardigste film die zich afspeelt in één der miniatuurstaatj es, waarvan de naam vrijwel onbekend is. Waarom de handelsraad hoopt dat ook het ze vende kind een jongen zal zijn en wat er gelbeurt ais het een meisje is, ga men zelf eens zien. De Groot hertog, de prinses en t.wee verban nen officieren spelen een zeer be langrijke rol. Ook het Alkm. Bioscoop-Theater brengt een zeer belangrijke film nl. Vrouwenstrijd, waarin Ol-ga Tsche- ehowa en Irene von Meerdorff suc- cesrollen spelen. De auto-races te Monte-Carlo vragen ook dè verdien de belangstelling en de geschiedenis van d'en strijd tusschen moeder en dochter is zeer interessant. ALKMAAR'. GEBOREjNPietertje C., d. van Gerrit Amelsbeek en M. M. Ryers. 3ETROUWD: Gerardus A. Hofman en Alida A. G. Koning. Hendrik Bakker en Klaasje Bakker. Herman van 't Veen en Trijntje Hillen. Er ztjn nog vele overtredingen. 's-GRAVENHAGE,** 10 Juni. Naar ons vanwege het Rijkskolen bureau wordt medegedeeld, begrijpt men nog niet genoeg den dringenden eisch om zuinig te zijn met gas en electriciteit. Bovendien wordt onvol doende rekening gehouden met het feit, dat in de zomermaanden de rantsoenen voor verlichtingsdoelein den belangrijk lager zijn dan in de andere maanden.' Ook is bij controle gebleken, dat nog velen, hoewel zonder overschrij ding van hun rantsoen, onnoodig gas en electriciteit verbruiken. Dit komt o.m. ook vooj* in restaurants, winkels e.d. In vele zaken ziefmen midden" op den dag zonder eenigé noodzaak lampen branden. Het is vanzelfspre kend, dat tegen dergelijk nutteloos verbruik érnstig zal worden opgetre den. Betrokkenen loopen groote kans, dat, afgezien van andere maatregelen, hun rantsoenen be langrijk worden verlaagd. Men ge- bruike slechts gas en electriciteit, in dien dat inderdaad noodxg is. ARRESTANT SPRONG UIT HET RAAM VAN HET PALEIS VAN, JUSTITIE. AMSTERDAM, 10 Juni. Vanmor gen moest een ongeveer 40-jarige man, die terzaké van inbraak was gearresteerd, worden voorgeleid voor de eerste kamer van de recht bank in het paleis van justitie te Amsterdam, ter verlenging van de voorloopige hechtenis. Toen de man was binnengeleid en de mare chaussee even een briefje aan den griffier overhandigde, nam hij plot seling zijn kans waar. Hij draaide zich om, hield zijn jas, die hij over den arm had gedragen, voer zich uit en sprong door de ruiten van de eer ste verdieping op straat. Alles ging zoo vlug in zijn werk, dat de man, die blijkbaar zonder verwondingen op zijn voeten terecht was gekomen, reeds hoog en breed ih de Lange Leidschedwarsstraat verdwenen was, toen de marechaussee beneden kwam. Hij was er onmiddellijk van door gegaan en tot heden, heeft de politie nog geen spoor van den vluchteling gevonden. EERSTE EETBARE BRAND NETELS GEVEILD. UTRECHT, 10 Juni. Heden middag verschenen de Utrecht- sche groentenhandelaren vam- Berkel en Gerard en de tuin- kweekerij Galvani uit Zuilen ter veiling met de eerste kisten eetbare brandnetels. In totaal werd 24 kg brandnetels geveild tegen den prijs van 20 "cent per kg. Naar men ons verzekerde, zal dit voorbeeld navolging vinden. 's-GRAVENHAGE, 11 Junk De secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken heeft de steunregeling voor de werkloozen aan een herziening onderworpen, die in hoofdzaak pp het aanbrengen van eenige vereenvoudigingen neer komt. Het aantal gemeenteklassen is ver minderd van 9 op 7. Voor de ge meenten, behoorende tot de eerste klasse, geldt thans het navolgende tarief: a. voor raan en vrouw 13.60; b. voor elk gezinslid boven 2 per sonen 1.40; c. voor kostgangers f 9.40. De tot dusver geldende schaal der maximum uitkeeringen is door een andere vervangen. De maximum steun bedraagt 70 pet. van het loon, dat de betreffende werklooze geacht wordt te kunnen verdienen, ver meerderd met een gezinsledenbij slag, met een algemeen maximum ten bedrage Van 90 pet. van het loon. Voor hen, die verzekerd zijn, d.w.z. aangesloten bij een van rijks wege gesubsidieerde en function- neerende werkloozenkas, worden de normen voor man en vrouw, alsme de de bedragen, voorkomende op de schaal der maximum-uitkeeringen, steeds met een gulden verhoogd. Afgeschaft is de overgangstoelage (oude huurbijslag), alsmede de vaste toelage. Deze bedragen zijn thans in de normen verwerkt, zoodat op geen enkele wijze een bedrag kan worden verstrekt in verband met de ver woonde huur. Ook het verschil in uitkeering tus schen uitgetrokkenen en dubbel uit- getrokkenen heeft opgehouden te be staan. Er geldt slechts een schaal, zoowel bij geheele als bij gedeelte lijke werkloosheid. Het ligt in de bedoeling aan deze nieuwe voorschriften terugwerkende kracht te verleenen tot den datum, waarop de laatste winteruitkeering is verstrekt. Voor zoover hierdoor het doen van een nabetaling noodig wordt, zal deze uiteraard niet steeds aanstonds kunnen geschieden, daar de hieraan verbonden administatieve werkzaamheden tijd vorderen. Evenwel wordt in een ter zake aan de gemeentebesturen te verzenden rond schrijven op een spoedige uitvoering van een en ander aangedrongen. Ten slotte heeft de Secretaris-Generaal nog besloten maatregelen te treffen, opdat de kinderen van ondersteunde werkloozen, die volgens de distributie bepalingen voor het gebruiken van ge standaardiseerde melk in aanmerking komen, deze ook metterdaad zullen ontvangen. De kosten dezer verstrekking komen geheel ten laste van het rijk. VERGEEFSCHE NASPORINGEN NAAR DEN VERMISTEN JONGEN. HILVERSUM, 10 Juni. Reeds eenige honderden vrijwilligers heb ben de politie tér zijde gestaan by haar moeizame nasporingen naar den elfjarigen Hans van der Poel, die nu ruim een week wordt ver mist. Eiken dag weer worden door vrywilligers onder leiding der re cherche groote onderzoekingstoch ten ondernomen over de heide en door de bosschen, terwijl van poli- tiewege is' gedregd in de haven en de vijvers, alles echter tot nu toe zonder resultaat, Verschillende tips, welke de politie ontving, bleken eveneens geen resultaten af te wer pen, zoodat men omtrent de verdwij ning voor een raadsel staat.' Niette min blijven de onderzoekingen in vollen omvang voortgaan en zoo zochten vandaag behalve de politie, een 65-tajL vrywilligers, allen uit-het loodgieters- en electriciteitsbedrijf waarin de vader werkzaam is. Én ook voor de komende dagen blijven vrijwiljigers zich aanbieden, - terwijl ook vele particulieren zoeken naar een spoor, daar niet alleen de ouders en de politie, maar geheel Hilver- sums bevolking zich het lot van den vermisten knaap aantrekt. Wie nu reeds een tabaks- of sigareUenkaartf bezit, krijgt een nieuwe. •s-GRAVENHAGE, 10 Juni. De secr.-gen. var. het dept. van Land bouw en Visschery maakt bekend, dat de distributiediensten der ge meenten, waar men in het bevol kingsregister is ingeschreven, tegen overlegging van de stamkaart en in ontvangstneming van eén bon van het inlegvel, gedurende het tijdvak van 22 Juni tot en met 11 Juli a.s. op nader te bepalen tijdstippen de bonkaarten voor voedingsmiddelen 8ste periode _1B42 zullen uitreiken. Uitgereikt zal worden: Aan houders van een inlegvel KI of LI, een bonkaart K 105 of L *05, Aan houders van een inlegvel K2 of L2, een bonkaart K 205 of L 205, Aan houders van een inlegvel K3 o.. L3, een bonkaart K 305 of L 305, Aan houders Van een inlegvel K4 of L4, een bonkaart K 405 of L 405. Voorts zullen nieuwe tabaks- en sigarettenkaarten worden uitge reikt, waarbij de distributiedien sten de met „Tabak R 4", onder scheidenlijk „Sigaretten R 4" ge merkte bonnen van de thans in gebruik zijnde kaarten in ont vangst'zullen nemen. Alleen zij, die thans in het bezit zyn van een Tabaks- of Sigarettenkaart, zullen derhalve een nieuwe kaart ontvan gen. Dt distributiediensten zullen de Brood- onderscheidenlijk Vleesch- kaarten van zelfverzorgers voor brood en vleesch inhouden, evenals de Melkkaarten van kinderen van melkveehouders. De aandacht wordt er op gevestigd, dat zij, die: A. V o o r 13 Juli van dit jaar den leeftijd van 21 jaar bereikt hebben en nog niet in het bezit zijn van een inlegvel KI of LI, hun inlegvel K2 of L2 moeten ruilen voor een inleg vel KI of LI, alvorens zij hun bon kaarten in ontvangst nemen. B. V o o r 13 Juli van dit jaar den leeftyd van 14 jaar bereikt hebben .en nog niet in het bezit zyn van een inlegvel K2 of L2, hun inlegvel K3 of L3 moeten ruilen voor een inleg vel K2 of L2, alvorens zij hun bon kaarten in ontvangst nemen. C. V o o r 13 Juli van dit jaar den leeftijd van 4 jaar bereikt hebben en nog niet in het bezit zijn van een inlegvel K3 of L3, hun inlegvel K4 of L4 moeten ruilen voor een inleg vel K3 of L3, alvorens zij hun bon kaarten in ontvangst nemer.. Voorts wordt er op gewezen, dat men onmiddellijk bij de uitreiking der bescheiden dient te controleeren, of men alle bescheiden, waarop men recht heeft, heeft ontvangen, aange zien latere reclames niet in behande ling kunnen worden genomen. De distributiediensten zullen voor deze controle de noodige gelegenheid ge ven. Ook het kogelflesehje onder toezicht. 's-GRAVENHAGE, 10 Juni. Nu het zomerseizoen nadert en de-beperking van het bierverbruik de vraag naar alcoholvrije dranken heeft doen toe nemen, is het noodzakelijk gebleken de pry zen, waarvoor deze dranken ten hoogste aan het publiek mogen worden verkocht, opnieuw vast te s'telien. Blijkens een mededeeling van den gemachtigde voor de prijzen is thans de hoogst toelaatbare consumptieprijs vastgesteld voor limonadegazeuse in groote en kleine fleschjes (resp. mgt een inhoud van 3/10 L. of meer en van minder dan 3/10 L.) en van chocolade- en vruchtendranken. Daarbij is een onderscheid gemaaakt tusschen: 1). De kleine café's en slyteryen met een vergunning of een verlof als bedoeld in de Drankwet. 2). De consumptietenten en can- tines. 3). De grootere inrichtingen, die naast de verstrekte consumptie en gebruikeiyke bediening nog'n extra gerief bieden en op grond daarvan gewoon waren hoogere prijzen te berekenen. Voor elk dezer groepen zyn afzon derlijke prijzen voorgeschreven, waarboven niet mag worden ver kocht. Voor nadere bijzonderheden wordt naar de officieele mededeelin- gen in de bladen- verwezen. IK-JARIG KINDJE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. 'g-GRAVËNHAGE, 10 Juni. He denochtend omstreeks half twaalf brak brand uit in het perceel van Osstraat 17. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat onmiddellijk de brandweer gealarmeerd werd. Daar de bewoners afwezig schenen te zijn, drongen de achterburen het huis binnen aangezien zij wisten dat er zich eenige kinderen in het perceel moesten bevinden» Inderdaad smaak ten zij het genoegen 2 kinderen te kunnen redden. Toen zij echter be neden waren bleek dat zich nog een kind in huis moest bevinden. Het was echter onmogelijk dit nog te redden daar onderwijl het dak in lichter -laaie stond. De brandweer verscheen inmiddels met 3 spuiten alsmede met een ladderwagen en ving direct met het blusschingswerk aan. Spoedig was zij het vuur mees ter en toen vond men op den uitge- taranden zolder het lijkje van een IK-jarig jongetje. De brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat de kinderen tijdens de afwezigheid van de ouders met lucifers gespeeld heb ben. Het IK-jarig jongetjej, dat zijden brand het teven gelaten heeft, is ge naamd G. H. 2 kinderen, een van 3 jaar en een van 3 maanden zyn gered. De kinderen waren alteen thuis. De moeder was boodschappen doen, toen de brand ontstond. Het aantal inwoners van de hoofd stad, De bevolking bedroeg op 1 April j.l. 800.454 zielen tegen 801.024 op 1 Januari. JHR. MR. J. J. A. QUINTUS OVERLEDEN. In den ouderdom van 80 jaar is te Velp overleden de oud-president van het gerechtshof te Leeuwarden, mr. J. J. A. Quintus. Hij werd in 1861 te Groningen geboren en in 1893 benoemd tot ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht te Dordrecht. Later werd hij in dezelfde functie overgeplaatst naar Gronin gen. In 1900 werd hij benoemd tot substituut-officier van justitie te Winschoten en in 1908 in deze func tie overgeplaatst naar Amsterdam. Vervolgens werd hij daar rechter, waarna in 1916 zijn benoeming volgde tot raadsheer in het gerechts hof te Leeuwarden. In 1921 werd hij benoemd tot vice-president van dit gerechtshof en in 1928 tot president. Hij was ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw. De teraarde bestelling zal plaats hebben Vrydag- middag op de begraafplaats Heide- rust bij Velp. Opg. Amsierdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar. Donderdag 11 Juni 1942 DIEF NA ACHTERVOLGING EN HEVIG VERZET GEGREPEN. Met een hooivork bewerkt. BOXTEL, 10 Juni. Gedurende ge- ruimen tyd werden er op de „Langeberg" onder de gemeente Boxtel tal van diefstallen gepleegd, zoodat eenige boeren besloten om een eigen bewakingsdienst in het leven te roepen. Reeds spoedig had den de wakers succes, want ze ont dekten in de boerderq van de L. een dief, die bezig 'was zich meester ie maken van waschgoed. Er ontstond een vechtpartij tusschen boer B. en den dief, waarby B. gebruik maakte van een hooivork. De dief weerde zich dapper en zgg zelfs kans er tus schen uit te trekken. Doch B. zette hem na, dwars over slooten en heg gen, over weiland en akkers, midden in den nacht. Intusschen waren ook boer L. en zijn zoon wakker gewor den en onmiddeliyk namen zij aan de achtervolging deel. Midden in de bosschen kwam het vervolgens weer tot een veehtparty. De dief had zich intusschen mees ter gemaakt van eën hooivork, doch de drie boeren weerden zich zoo flink, dat by het onderspit moest delven en bewusteloos ineen zeeg. De boeren hadden hem in den loop van het gevecht een been gebroken en hem bloedende hoofdwonden toege bracht. NOODUITKEERING VAN HET ARBEIDSFRONT. Ondersteuning in geval van nood. 's-GRAVENHAGE, 11 Juni. De Cen trale Persdienst van het N.A.F. meldt: Artikel 8 van het Huishoudelijk Reglement van het N.A.F. opent de mogelijkheid van ondersteuning in geval van nood. Ook hierin komt de tegenstelling met het verleden tot uiting. De leden van het Nederlandsche Arbeidsfront vormen tezamen een gemeenschap, waarvan dé beteekenis ver uit gaat boven die van een vakorganisatie. Geheel in overeen stemming hiermede kan ieder dan ook aanspraak maken op een grootere be hartiging van zijn belangen, dan voort vloeit uit zijn vak ot beroep. Het saam- hoorigheidsgevoel moet overal, waar dit mogelijk is, tot uiting komen. Wat van daag den een kan overkomen, kan morgen den ander te beurt vallen. Allen hebben den gezamenlijken plicht, hulp te bieden, waar de enkele werker den bij stand van anderen behoeft. De finan cieels zorgen en moeilijkheden in het gezin van lederen werker zijn tevens de zorgen van de gemeenschap, waartoe deze werker behoort. Dit is de grond gedachte, waaruit de „nooduitkeering'" geboren is. Een nadere omschrijving van wat onder „nooduitkeering" wordt verstaan, is in artikel 8 niet gegeven. Hierdoor is een zeer ruime begrenzing mogelijk. Alle gevallen, die niet kunnen worden thuisgebracht onder de andere onder steuningen als invaliditeits- en ouder- domsondersteuning, overlijdensuitkee- ring e.d., doch niettemin dringend om oplossing vragen, kunnen behooren tot de gevallen als bedoeld in artikel 8. De strekking van dit artikel is de mogelijkheid duidelijk te laten spreken, dat ieder, die tenminste een jaar con tributie heeft betaald, zich binnen de grenzen, die de financieele leider van het N.A.F. stelt, van hulp en bijstand zal kunnen verzekeren. Het saamhorig heidsgevoel van iederen werker en den wensch in geval van nood ook voor eigen gezin een beroep op de gemeen schap te kunnen doen, doen hem de noodzaak inzien, lid te zijn van het Neder1 a ad*ehe Arbeid? it&ak STAATSLEEN1NGEN. Vor k. 3K Nederland 1941 991% 4 Nederland 1941 100% 4 Nederland 1940 H 101'/, 3—3V, Nederl. 1938 9?s/8 Ned.-lndië 1937 88%, BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .143 Handel My. Cert. v. 2.50131 Koloniale Bank .134 Ned. Ind. Handelsbank 92 - IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzyde Unie 154»/, Calvé Delft Cert. 120 Nederl. Ford .369 Lever Bros168 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 300 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. .324 Java Cultuur .167 Ned. Ind. Suiker Unie 172 Verg. Vorstenlanden 90 PETROLEUM.- Kon. Petr. 3291/, RUBBERS. Amsterd. Rubber .221 Deli Bat. Rubber 146 Oostkust lOl'/i SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lyn 156 Java-China-Japan lyn 131Vs Kon. Ned. Stoomboot 201 Scheepvaart Unie .184Vs TABAKKEN. Deli Batavia 155 Oude Deli .198 Senembah .159 SPOORWEGEN. Deli Spoor t 1 63'/s Ind. Spoor 47 lu.40 99%, IOC?/, iOC'/, 88% 142% 130 130 90 154% 119 365 167 302 321 165 170 88% 326 217%: 144 100 153 130 202 184 152% 192 154 45%.6 200. De fee had een leuk rugzakje voor Anneke klaar gelegd. Er ging van alles in. Eerst die mooie glanzende steen. Nimbo had de doek met de opge schilderde oogjes keurig opgevouwen. D' ging om de steen heen, dat was lekker zacht. Dpn kon de steen niet

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2