HET GEHEIM vah de PAREL-EILANDEN RECHTSZAKEN Loterij-veiling. RADIOPROGRAMMA FEUILLETON Advertentiën. Flink Dagmeisje Economische rechter. FINALE VAN DE WEERING BR- MEER-TAR WE-AFFAIRE. Jan Pankras' rol thans uitgespeeld. Ongeveer halfFebruari van dit jaar wejrd er in de Wieringermeer een groote partij tarwe, welke op geslagen was in een schuur, gesto len en het overgroote deel van die gestolen partij kwam het spreekt haast vanzelf in den zwarten handel terecht en werd verkocht te gen prijzen, die ongeveer vier keer zoo hoog waren dan de vastgestelde regeerïngsprijs! Gelukkig liepen de heeren, die bij deze zaak betrokken waren, op een gegeven oogenblik in de val en zoo kon het gebeuren, dat deze Wierin- germeer-affaire zich in eenige etap pes afspeelde voor de rechtbank ie Alkmaar. Veertien dagen geleden stonden de dieven en helers terecht en Dins dag j.l. werden deze tot flinke vrij heidsstraffen veroordeeld, straffen, die, tot twee jaar opliepen. Slechts één van de verdachten werd toen vrijgesproken, namelijk een zekere J. Pankras uit Heerhugowaard, die een lading van de gestolen partij vervoerd had. Het kon toen niet be wezen worden, dat de verdachte ge weten had, dat het een partij g,e- stolen tarwe betrof Een dag na deze uitspraak stond Pankras echter weer op het ver- dachtenmatje en nu glipte hij niet door de mazen van het net. Wel had de Officier hem niet het vervoer van tarwe ten laste gelegd, maar het vervoer van 300 kg bruine boo- nen en 5 mud capucijners. Deze peulproducten had hij gekocht tegen resp. 75 en 60 cent per kg en weer verkocht met een dubbeltje winst. De Officier, mr. de Brueys Tack, zeide in zij-n requisitoir, dat hij met zijn eisch natuurlijk rekening moest houden met de tarwezaak. Hij noem de verdachte een groot smokkelaar, die zich niet ontziet, om de geheele volksgemeenschap ernstig te bena- deelen. Als afschrikwekkend voor beeld moest de straf dienen voor an deren en daarom eischte hij een ge vangenisstraf van een jaar en 3 maanden benevens een geldboete van 500 of 30 dagen. Mr.. Ubbens, economische rechter, vond de feiten al even erg en ver oordeelde Pankras tot 8 maanden gevangenisstraf. Nog meer straffen uitgedeeld. Weliswaar was Pankras deze keer min of meer de hoofdpersoon in deze tarwe-zaak, maar er werden nog eenige straffen uitgedeeld tegen per sonen, die in nauwe relatie met P. stonden. Daar was allereerst de bakker C. Jongkind uit Harenkarspel, die van Pankras driemaal tarwe gekocht had, o.a. met Kerstmis 32 en in Fgbr. 50 mud! Om deze tarwe te kunnen betalen, had Jongkind van Stoop geld geleend, terwijl deze laatste de tarwe ook nog een tijdje had opge borgen in zijn schuur. De Officier meende, dat Jongkind wégens zijn voor de geheele voed selvoorziening misdadige mentaliteit geruimen tijd uit de samenleving moest worden verbannen en eischte daarom 8 maanden gevangenisstraf en 500 boete. Het vonnis luidde zes maanden gevangenisstraf. P. de Graaf, kruidenier te Oud karspel, had van Pankras 20 mud tarwe gekocht en deze \yeer ver- kopht aan een derde. De eisch luidde 8 maanden, het vonnis zes maanden gevangenisstraf. T. Pranger, tuinbouwer te Noord- scharwoude, had aan Pankras een zak haver verkocht men ziet, Pankras kon alles gebruiken! en kreeg er drie maanden voor. P. de Graaf, voornoemd en F. Stoop, die mede in het complot waren, kregen elk nog een boete van 300, terwijl tenslotte de chauffeur van/ Pankras, S. Kuiper uit Harenkargpel, 80 boete kreeg: hij had slechts een on dergeschikte rol gespeeld in de Wie- ringermeer-zaak. EEN GROOTE ONBEKENDE IN HET SPEL. Maar dat redde den verd. niet! Ook het volgende stuk speelt in de Wieringermeer. Een zekere Tj. Smidstra had in Febr. van dit jaar in de Wieringermeer plotseling ken nis gemaakt met een meneer van Vliet en deze elkaar totaal vreemde mensehen hadden meteen maar con necties aangeknoopt op het gebied van den zwarten handel, „v. Vliet'" had aan Smidstra zoo maar ge vraagd, of deze geen tarwe te koop wist en nog geen uur later was de zaak al in kannen en kruiken. Smid stra ging naar een boer, die aan het dorschen was en kocht er 20 mud van het kostelijke graan voor f 800. Toen heeft hij zijn nieuwen vriend gewaarschuwd en deze heeft den volgenden morgen de tarwe laten De nieuwe regeling voor de eerste maal toegepast. (Van onzen Haagschen redacteur). Eenige weken geleden hebben wij, naar aanleiding van het feit, dat de bekende Utrechtsche veiling der Spoorwegen door de politie, op grond van prijsopdrijving, was verboden, bericht, dat een regeling van veiling- prijzen, waarbij een verlotings systeem zou worden toegepast, op komst was. Ten aanzien van onroe rend goed is zulks inmiddels ge schied krachtens een Uitvoerings beschikking van den secr.-gen. van het departement van Binnenlandsche Zaken en dezer dagen is deze nieuwe procedure voor het eerst toegepast bij een huizenveiling te Schevenin- gen. Daar is n.l. tusschen eenige gegadigden voor hetzelfde perceel geloot, nadat verder bieden door den notaris was stopgezet, omdat de maximum-prijs bereikt was. Naar aanleiding hiervan heeft de leider van het prijzenbureau van genoemd departement, de heer Parlevliet, op de dagelij ksche persconferentie in den Haag, een naderen commentaar op deze procedure, waaromtrent eenig misverstand bleek te bestaan, gegeven. Het algemeen prijzenbeleid maakte een prijsregeling voor buizenveilin- gèn noodzakelijk, want het is niet voldoende, de huurprijzen aan ban den te leggen, indien de oveïheid niet tevens de verkoopprijzen in de hand houdt, waarbij natuurlijk de Openbare verkoopingen niet onge moeid gelaten kunnen worden. Hier- halen met een vrachtauto. Aan de heele zaak had verdachte slechts 20 verdiend, commissieloon, zooals hij het nóemde. De officier eischte 200 of 30 da gen, maar mr. Ubbens zag de zaak heel donker in, geloofde niet veel van den onbekenden vriend, die „v. Vliet" zou heeten, en veroordeelde Smidstra tot 3 maanden gevange nisstraf. FRAUDULEUS SLACHTEN IN CASfRICUM. 10 maanden wegens mede plichtigheid. Nog een belangwekkend stuk speelde zich in de zitting van Woensdag af: een zekereji'h. Scher mer uit Castricum zou in de schuur van een anderen Castrieummer, Zo merdijk geheeten, een koe fraudu leus geslacht hebben of geslacht doen hebben. Verdachte ontkende pertinent, maar deze simpele ontkenning was natuurlijk lang niet voldoende. Toen de zaak dan ook werd uitgeplozen voor den rechter, bleek, dat Scher mer voor een onbekende (al weer die groote onbekende X!) de bewus te schuur gehuurd had. Of misschien is ook dit niet heelemaal juist. Schermer zou n.l. op verzoek van een onbekende, dien hij op de vee markt ontmoet had, een gelegenheid gezocht hebben, waar geslacht kon worden en zich toen met Zomerdijk in «verbinding gesteld hebben. Deze zou vervolgens den sleutel van de schuur ergens hebben neergelegd en op zekeren ochtend in de vroegte, zou toen een kpe geslacht zijn in deze schuur. Zomerdijk kwam dien morgen ook eens in de schunur kijken en zag toen niet alleen een geslachte koe, maar ook Schermer. Wat er echter verder gebeurd is, wist Zomerdijk niet, want hij was hem weer gauw gesmeerd. En nu kwam Schermer den rech ter vertellen, dat hij heelemaal niet in de schuur geweest kon zijn, om dat hij ergens anders was. Meteen kwam de verdediger, mr. Schuurman, in actie en deze liet drie getuigen a decharge oproepen. Alle drie verklaarden onder eede, dat Schermer dien ochtend in Heems kerk was geweest. Toen werd Zo merdijk nog eens weer aan den tand gevoeld en deze moest toen verkla ren, dat het erg donker was geweest in de schuur en dat hij niet met ze kerheid kon verklaren, dat Scher mer daar ook geweest was. Hij had echter wel een man gezien, die op Schermer geleek! Het gevolg van een en ander was, dat de Officier tien maanden eischte wegens mede plichtigheid aan een frauduleuze slachting, maar mr. Schuurman ging daarmee niet accoord. Hij bestreed ongeveer 7/8 van de dagvaarding en wees er op, dat in geen geval is ko men vast te staan, dat de onbekende X frauduleus geslacht heeft. Het kan best een derde geweest zijn! t' Hielp echter niets, want mr. Ub bens veroordeeldè Schermer tot de straf, die de Officier gevraagd had. Intusschen was Zomerdijk zelf we gens het frauduleus slachten van een varken tot zes maanden hechtenis veroordeeld. toe nu worden, bij elke veiling, tevoren maximum-prijzen vastge-, steld voor de gunningen, we]l$fk 'vanzelfsprekend den veilingbezo V kers onbekend blijvén. Is' nu tijdens de veiling, al biedend, deze maxi mumprijs bereikt, dan zet de notaris de biedingen stop en vraagt, of er voor het bereikte bedrag nog meer gegadigden zijn behalve de laatste bieder. Indien zulks het geval is, dan wordt tusschenv deze gegadigden ter stond geloot. Er is echter een uitzondering mo gelijk; de nieuwe proèedure biedt n.l. de mogelijkheid tot het verlee- nen van voorrang. Dit geldt b.v. ten aanzien van iemand, die in een ge huurd perceel, dat ter veiling ver kocht wordt, een bedrijf heeft geves tigd. Indien deze huurder behoort tot degenen, die den gestelden maxi mum-prijs voor het perceel willen geven, dan geniet hij voorrang, Dit geldt ook in geval van verkoop van een belendend perceel, dat als nood zakelijke uitbreiding begeerd wordt door den eigenaar van een in het aangrenzende pand gevestigd be drijf. Zijn er meerdere gegadigden, die aanspraak mogen maken op voorrang b.v. in het laatste geval zoowel de linker- als de rechter buurman dan wordt geloot tus schen de voorrang-genietenden. De vóór de veiling vastgestelde maximum-prijs wordt niet alleen ve- rekend op grond der algemeen gel dende normen, doch hierbij wordt ook zooveel mogelijk recht gedaan aan overwegingen van redelijkheid en billijkheid, voorzoover althans de algemeene prijzenpolitiek, dit toelaat. Dit zal b.v. het geval zijn bij verkoop van een perceel, dat bijzonder zwaar met hypotheek is beiast. De maxi mum-prijs hiervan zal hooger liggen dan het geval zou zijn, indien het zelfde perceel geen „gouden dak" had. Het bezwaar, dat hierdoor de credietmarkt extra zou worden be last, gaat niet op, daar op deze wijze juist voorkomen wordt, dat de belan gen van den hypothecairen crediteur en debiteur door een geforceerde liouidatie zouden worden geschaad. Naar nog werd opgemerkt, heeft deze nieuwe procedure bij haar eer ste toepassing, zoowel naar de mee ning van het genoemde prijzen bureau als van den betrokken nota ris, aan de ggjcoesterde verwachtin gen beantwoord. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 1000 plus prémie 30.000 2160 1000 2956 14691 400 10512 16007 19178 20277 21232 21989 200 3392 5962 6907 7232 17029 19123 100 5634 6625 6894 7442 10456 13716 20970 21520 WARMENHUIZEN, 10 Juni 1942. 1000 kg Rabarber 6. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Och tendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.BNOi Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor dè huisvrouw. 9.20 Kamermuziek (gr.pl.) 10.— Zigeunerspel (gr.pl.) 10.15 Om roeporkest en solisten (opn.) 11.Voor de kleuters. 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.Ensemble Joan Lancé. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws-, econ. her. 13.Salonorkest. 13.45 Gr.pl. 14. Gooiseh strijkorkest, soliste en g r.pl. 16.Bijbellezing. 16.20 2 klarinetten én piano. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 m Beroepskeuze voor meisjes. 17.45 Gnpl. 18.Het wekelijk- sche sportpraatje. 18.20 Gr.pl. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18.55 BNO: Binnen- landsch econ. praatje. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 20.15 „De schuld van het voorjaar", cabaretprogramma (opn 21.Musjette-orkest en soliste. 21.25 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Bertus van Dinteren en zijn orkest. 22.1524.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Amusementsorkest (opn.) 9.— Omroeporkest (opn.) 9.40 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.40 In oude luister hersteld", reportage, Hl.Zang met pianobegel. en gr.pl. 11.40 Gr.pl. 12.Amabilé-sextet. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Pro ductieslag. 13.15 „Tusschen de be drijven", gevarieerd programma. 15.r, Voor de vrouw. 15.45 Ensemble Jonny Ombach en Weensche barmelodieën. ,16.45 Gr.pl. 17.Dichtende jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Orkest Malando en solist. 18.15 De heeren van der Aa en Boom, zakenlie den aan het woord. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 19.15 Gr.pl. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spie gel van den dag. 20.BNO: Eng. uitz.: „Holland's political aspect. Voor de Radio-Centrales: Gr.pl. 20.15 Utr. Sted. orkest. 20.50 Landmans Lust. 21.Utr. Sted. orkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Leidende staatslieden schrij ven. 22.10 Avondwijding .22.1524.— Zie Hilversum I. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Officieele mededeeling van den Gemachtigde voor de Prijzen. Bericht no. 111. Aan het publiek mogen voor alcohol vrije dranken ten hoogste de volgende prijzen in rekening worden gebracht: Limonade gazeuse: Voor gebruik ter plaatse in inrichtingen met vergunning of verlof p. v. minder datvS.'lO 1- netto inh. 0.17; voor gebruik ter plaatse anders dan in bovenbedoelde inrichtin gen 0.13. Limonade gazeuse: Voor gebruik ter plaatse in inrichtingen met vergunning of verlof p. fl. v. 3/10 1. of meer netto Inh. 0.22; voor gebruik ter plaatse anders dan in bovenbedoelde inrichtin gen 0.17. Chocolade- en vruchtendranken: Voor gebruik ter plaatse in inrichtingen met vergunning of velof 0.27; voor gebruik ter plaatse anders dan in bovenbedoelde inrichtingen 0.22. N.B.: Ondernemers, die op 9 Mei .1940 voor limonade gazeuse van 0.20 tot 0.50 en voor chocolade- en vruchten dranken van 0.25 tot 0.50 bereken den, mogen de op dien datum berekende prijzen met 0.02 p. fl. en het dan ver kregen bedrag met 5 verhoogen. "Werd voor bovengenoemde dranken op 9 Mei 1940 méér dan 0.50 berekend, dan mogen de op dien datum berekende prijzen met 5 worden verhoogd. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Kunstmesttoewijzing voor het bemestingsjaar 1942/43. t Het R.V.O. Kunstmest Distributie Bureau maakt bekend, dat, teneinde de distributie van kunstmeststoffen in het 4de bemestingsjaar (1 Juli 1942—30 Juni 1943) een zoó vlot mogelijk verloop te doen hebben, aan all,e verbruikers van kunstmeststoffen binnenkort een voor- Ioopige toewijzing zal worden verstrekt, waarvoor géén aanvraagformulier be hoeft te worden ingediend. I. Voor de stikstofmeststoffen zal deze voorloopige toewijzing 80 be dragen van de bij de eerste toewijzing in het bemestingsjaar 1941/42 toegewezen hoeveelheid zuivere stikstof (N). Voor deze toewijzing zullen bonnenseries worden uitgereikt voorzien van opdruk 1 t/m 5 en K (kalkstikstof). Voor de akkerbouwbedryvcn zal de helft van de hoeveelheid stikstof, die in de bonnenserie voorzien van opdruk No. 1 wordt toegewezen, worden ver strekt in N-bonnen, voorzien van een specialen opdruk K, waarop uitsluitend kalkstikstof beschikbaar wordt gesteld. II. In verband met de slechte voor uitzichten t.a.v. de fosforzuurmeststoffen in het komende seizoen, zal slechts één bonnenserie (opdruk No. I) voor P2Ofl worden uitgereikt. De fosforzuurtoewijzingen kunnen voorloopig uitsluitend worden uitge reikt ten behoeve van dezelfde nieuwe ontginningsgronden als vorig jaar, be nevens ten behoeve van de teelt van groenten en fruit onder glas. Op de toe te wijzen P20B-bonnen zullen voor namelijk gemengde meststoffen moeten worden aangekocht, waarvoor derhalve ook N en K-O zegels behooren te wor den ingeleverd. III. De voorloopige toewijzing voor kalimeststoffen zal bestaan uit 80 van WIE ZIJN ONZE JONGE DICHTERS? Ned. Omroep brengt in den herfst een radio-leergang „Dichtende jeugd,". HILVERSUM, 10 Juni. De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt: De groote declamatiewedstrijd op den Tweeden Pinksterdag in studio A heeft wel duidelijk bewezen, hoeveel belang stelling en liefde onze hedendaagsche jeugd toont voor de voordrachtkunst. Uit den uitslag bleek niet alleen dat de jeugd belangstelling had voor de voor drachtkunst zelf, maar ook voor de dichtkunst. Daarom heeft de Nederlandsche Om roep het plan opgevat, in aansluiting op de studiereeks „Jeugd draagt voor", in den komenden herfst een radioleer gang te openen onder den titel „Dich tende jeugd". Dichtend jong Nederland wordt nu reeds de kans geboden om zijn talent te ontvouwen. Jongelui tus schen de 14 en 25 jaar kunnen voor 15 Juli a.s. een of meerdere gedichten, ten hoogste tien, inzenden aan den Neder landschen Omroep, Postbus 2 Hilversum, waar tevens alle noodige inlichtingen gegeven worden. De Ingezonden stukken mogen nog niet gepubliceerd zijn. In dezen zomer zullen de inzendingen worden beoordeeld. Na de keuring zullen de uitgekozen gedichten in een der uitzendingen van „Dichtende Jeugd" voor de microfoon behandeld worden. Aan het einde van den leergang zul len de best geschreven gedichten in een bijzondere uitzending door den voor drachtkunstenaar Adriaan van Hees, die de studiereeks leidt, worden voorge dragen. De prijswinnaars zullen gedu rende twee dagen de gasten zijn van den Nederlandschen Omroep in Hilver sum. Het Departement van Volksvoorlich ting en Kunsten heeft het plan opgevat om de beste gedichten in een bundel uit te geven, terwijl de prijswinnaars een boekwerk ontvangen. Vrijdag 12 Juni a.s. zal de leider van den leergang „Dichtende jeugd", de heer Adriaan van Hees, van 17.17.15 uur over den zender Hilversum II nadere bijzonderheden bekend maken. "DE UITZENDINGEN VAN „LAND EN VOLK". HILVERSUM, 10 Juni. De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt:4 Ia het bericht over de wijzigingen in de uitzendingen van Land en Volk, dat wij gisteren gaven, wordt medegedeeld dat Dirk van den Hul a.s. Zaterdag reeds om él.uur over Hilversum II zijn causerie houdt. Dit moet echter zijn Zaterdag 20 Juni. door R. ARDEN, 67 Was ilt nu maar gebleven vgaar ik was, dacht Fred geërgerd. In plaats daarvan klim ik weer landwaarts, domkop die ik ben! Hij volgde dus nu weer de nieuwe richting. En daarbij overdacht hijhoe ziet die oever er eigenlijk uit tegenover het Br ent-eiland? Die heb ik eigenlijk nooit goed bekeken. Of toch zijn daar geen groote schilferachtige rot sen en een paar huizen? Waarom gaan die kerels dan door het bosóh hier; met een kano kun nen ze toch veel gemakkelijker op de plaats komen,.' waar ze willen we zen. 'k Begrijp er niets van. Is daar misschien een bocht, die onbekend is gebleven? De warme lucht hier onder de boomen was ondragelijk. Je transpi reerde hier als ik wéét niet wat. Je werd er gek van. Wat duivel ook,., Plotseling kreeg de man zonder vrees, Duane, een heftigen schrik. Had zich daar iets bewogen? Was dat een man of een struik of een man achter een struik? Er heeft iets bewogen Absoluut, één van die boschjes bewoog. Zenuwen, dacht Duane. Mijn zenuwen hebben een beetje te lijden gehad. Dat kan ook niet anders in dit spookbosch. Duane's hand greep naar zijn wa pen. Dat, wat hij voor een struik ge houden had, bewoog zich, werkelijk. Het verwijderde zich zonder geluid te maken nu was het weg. Er kraakte ergens een tak en toen was het weer stil. Het verstand beval: haastige vlucht. Dat was een wachtpost, die me heeft zien komen! Hij haalt dé anderen en dat kunnen er een heeleboel zijn! Maar ik wil hier niet vandaan!! Toen Duane nog eens tegen een boom liep, kreeg hij een ingeving: in de palm! Palmen klimmen is lang geen pretje, dat ondervond Duane al gauw. De ruwe bast liet zich weliswaar gemakkelijk beklimmen maar die was wat al te ruw! Handen en enkels brandden alsof ze door vuur geschroeid waren, toen hij eindelijk in den top zat. En toen bleek het, dat hij een te dunne palm had uitgekozen. Het leek net alsof hij bij stórm in den mast zat van een klein zeilschip bij de gering ste beweging bewoog de palm heen en weer. Vandaag heb ik alleen maar pech, dacht Duane woedend. Eerst loop ik een wachtpost van die lui bijna on dersteboven zonder hem te zien, dan klim ik in de verkeerde palm, die wiegt als een stroohalm in den wind. Enfin, breken zal hij niet, want daarvoor is palmhout te taai. Zijn gedachten werden echter al gauw*afgeleid; hij meende' fluiste rende stemmen te hooren, het leek wel of het heele bosch in be roering kwam. Nu bleef hij doodstil zitten. Door zijn gewicht hing de palm een beet je scheef, maar dat kon men van beneden af niet zien. Hoe juist zijn voorzorgsmaatregel geweest was, bleek al dadelijk. Een lichtstraal flitste door het duister en bescheen nauwkeurig de plek waar Duane nog geen vijf minuten geleden had gestaan. De flits scheen naar alle kanten en verdween, maar slechts voor een deel van een seconde, toen verschenen er wel vijf of zes van zulke lichtstralen. Het waren sterke staaflampen waarvan de lichtsterkte heel groot was. HOOFDSTUK XXm. Het piratenschip. Als ze me ontdekken, dacht Duane, terwijl hij daar boven in den boom zat, dan ben ik er geweest. Ik kan niet eens schieten, omdat ik door het licht verblind word. Maar iedereen m.aakt fouten, ook misdadi ge elementen, die him tijd slechts verspillen om aan hun eigen veilig heid te denken. Zoq kwam het, dat niemand op het idee kwam om ook de palmentoppen te beschijnen. De eenzame wachter, die Duane had zien naderen en dit den anderen ge meld had, nam waarschijnlijk aan, dat Duane verder geslopen was. Niemand scheen eraan te denken, dat de nachtelijke bezoeker op een of andere manier gewaarschuwd was. Onderdrukte vloeken, geflui ster en steeds weer het licht, dat verscheen gelijk een schot en met een weer verdween. (Wordt vervolgd). de eerste ka'itoewijzin voor het seizoen 1941/42 vdus inclusief de niet geldig ver klaarde bon No. 5). Voor deze toewijzing zullen bonnen- series worden uitgegeven, voorzien van opdruk 1 t/m 5 Den verbruikers wordt dringend aangeraden de ruwe kali- zouten zood'ra deze beschikbaar zijn af te nemen, aangezien aangenomen kan worden, dat ook in het komende sei zoen niet aan alle aanvragen voor pa tentkali zal kunnen worden voldaan. Voor ontginningen, welke na 1 Augus tus 1941 gereed kwamen, zal ook thans géén kunstmest worden verstrekt. De speciale aandacht wordt er op ge vestigd, dat in den loop van het vierde bemestingsjaar iedere verbruiker t.z.t. een aanvraagformulier bij de L.C.O. van zijn district zal moeten indienen, aan de hand waarvan de definitieve toe wijzing voor'het bemestingsjaar 1942/43 zal worden berekend. Hierover volgt t.z.t. een nadere publicatie. Iedere verbruiker zal bij het in. ont vangst nemen zijner voorloopige toe wijzing een verklaring moeten onder teekenen, waarbij hij zich verplicht eventueel te veel ontvangen bonnet!) te zullen teruggeven, indien zou blijken, dat de'definitieve toewijzing voor het seizoen 1942/1943 lager wordt dan de reeds verstrekte voorloopige toewijzing. De Heer en Mevrouw LEEUWENBERG— HUDDLESTON SLATER geven met groote vreugd® kennis van de geboorte van hun dochter MARGARITA. Alkmaar, 10 Juni 1942. Oudieigracht 283. Verloofd: J. KUIPER L. A. FLANTUA. 13 Juni 1942. Soestdijk, Louise de Col&gnylaan 42a. Utrecht, Balijelaan 1. Thuis: Alkmaar, Jul. v. Stol berglaan 7, 15.3'017 uur. Tot onze groote droefheid is heden plotseling van ons heengegaan onze beste Zoon en Broeder DIEDERIK JOHANNES, in den leeftijd van 22 jaar. Alkmaar, Dr. A. J. KORTEWEG. M. F. KORTEWEG— VAN DEN TOORN. 's-Gravenhage, O. M. VAN MANEN— KORTEWEG. Mr. A. F. VAN MANEN. Irnsum, M. L. SNAAIJER KORTEWEG. Ds. A. J. SNAAIJER. Delft, J. A. KORTEWEG. Alkmaar, ANKE KORTEWEG. Alkmaar, 10 Juni 1942. Geen bloemen. Geen bezoek. Da crematie zal plaats hebben te Driehuis-Wester- veld op Zaterdag 13 Juni te 3 uur n.m. Tot onze diepe droefheid overleed heden, onverwacht, nog voorzien van de Genade middelen der H. Kerk,inden ouderdom van 41 jaar, onze innig geliefde Vrouw en zorg zame Moeder, Mevrouw AFRATA MARIA KOPPES, Echtgenoote van MEINDERT OPDAM. Wij bevelen de overledene in Uwe gebeden aan. M. OPDAM en kinderen. Alkmaar, 10 Juni 1942. Kenfiemerstraatweg 155. De plechtige Uitvaardienst heeft plaats Zaterdag 13 Juni a.s., te 9 uur in de Parochie kerk van den H. Dominicus (Laat), waarna te 101/5 uur begrafenis vanuit de Kerk op het R.K. Kerkhof St. Bar bara, alhier. Rozenkrans bidden 's avonds 7.30 uur in de Kapel van het Elisabeth Ziekenhuis. Inplaats van kaartern. MATTHIJS VAN DOMSELAAR en CORRY C. DE VRIES geven kennis viam hun voorge nomen huwelijk, waarvan de vol trekking plaats za1 vindien op Woensdag 24 Juni 10.30 uur te Alkmaar. Huwelijksinzegening door den WelEerw. Heer Ds. F. Kuiper in de Doopsgezinde kerk te 11 uur. Santpoort, Duin en Kruidbergerweg B 54 A. Alkmaar, Rembrandtstraat 26. Thuis Zondag 14 Juni 35 uur, Rembrandtstraat 26, Alkmaar. Getrouwd) WIM DE WIT en ALY KOELEMEY, die, mede namens wederzijdscihe familie, hartelijk dank zeggen voor de tallooze blijkei van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Alkmaar, 9 Juni 1942. Fnidsen 101, Getrouwd: JAN DE JAGER en RIE BAKKER, die, mede namens vederzijdsche ouders, dank zeggen voor de be-' langstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Zaandam, 10 Juni 1942. Getrouwd: TINY STOR en HARRY STAMMES. 11 Juni 1942. Tijdelijk adres van Speyck- straat 46 B, Groningen. VERLOREN van Stompetoren naar Alkmaar, FIETSTASCH met 2 EDAMM. KAASJES 40 pL, merk 177. J„ DE GRAAF, Bergerweg 84, Bergen. GEVRAAGD. LANGESTRAAT 73. R, K. WED. of JUFFROUW gevraagd om 'n bejaarde wed. behulpzaam te zijn. Brieven onder letter B 35 bureau van dit blad. Mevr. LUYTEN, Broekbeeklaan 12 Bergen, vraagt NET MEISJE voor de morgenuren. Zondags vrij, of voor 3 ochtenden per week. Wegens ziekte voor drrec gevraagd: FLINKE HULP in de huishouding. T. BONSEMA Westerweg 324, Alkmaar. Mevr. CREFELD, IC de Groote laan 46, Bergen, vraagt liefst terstond een FLINK MEISJE, voor dag of dag en nacht, flink loon en verval of FLINKE WERKSTER eenige dagen per week. 5 Sportieve Hol'l. j. dames WENSCHEN KENNISMAKING met 5 besch, heeren (2030 j.) Br. met foto onder letter V 30 aan het bureau van dit blad. Prot. meisje, 19 jaar oud, zoekt plaatsing als DIENSTMEISJE voor dag en nacht in burgergezin. Op goede behandeling zal meer worden geilet dian op lnoog loon. Brieven onder letter E 38 aan het bureau van dit blad. Gevraagd FLINK MEISJE voor den dag. Aanmelden: V. P. KEIJSPER, Harddnavers- laan 9. Gevraagd: LEERLING-NAAISTER of gevorderd. A. J. v. GINKEL, Eikelenbergstr. 44, Alkmaar. Voor spoedige 'indiensttreding gevraagd een FACTURISTE en een JONGSTE 3EDIENDE. Br. met uitv. inl. aan Fa. H, W. HOLSMULLER, Voordam. Mevrouw RIJKERS, weg 44, vraagt een MEISJE voor de morgenuren. Stations- Gevraagd voor 3 morgens in de week een MEISJE of WERKSTER door Mw. SCHIERBEEK, Wester weg 128. Gevraagd een FLINKE VERSTELNAAISTER, P.G., voor één dag per week, cond. nader overeen te komen. Zich aan te melden bij de Direc trice van Huize Westerlicht, tus schen 7 en 8 uur n.m. behalve Zaterdag, Gevraagd één NET DAGMEISJE. Zondags vrij. PAUL KRUGERSTRAAT E 2. PLAATSING GEZOCHT in R.K. gezin zonder kinderen (of kinderen boven 16 jaar) voor 11-jarigen jongen. Vergoeding nader overeen te komen. Brieven letter D 3 7 bureau van dit blad. JONGEN GEVRAAGD. W. KAMSTRA, Piano- en Orgeü- hamdel, Huigbrouwerstraat 2. GEVORDERD RIJWIELHERSTELLER gevraagd. Goed loon. HERMAN DE GRAAF, Zijdam 89. H. H„ KAPPERS. B. z. a. HEERENKAPPER, 21 jaar, goed kunnende knippen en scheren. Brieven onder letter W 31 bureau van dit blad. Werk aangeboden aan VLETSCHIPPERS die zelf over een vlet kunnen be schikken. Inlichtingen: LUTTIK OUDORP 25, Alkmaar. TE HUUR GEMEUBIL. ZIT- en SLAAPKAMER, voor Heer alleen met of zander pension per 1 Juli. STATIONSWEG 172. AANGEBODEN: GESTOFF. ZIT-SLAAPKAMER met stroom, water óp - moeien stand, met of zonder pension. Brieven onder letter Z 33 aan het bureau van dit blad t:

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3