f f 5.850.600.000.- Geheime danspartijen in oude kerk. DE VUURRODE SCHOENTJES. Cafébezoek voor jeugdige personen beperkt. EXPOSITIE-WERKEN Kees Boendermaker en Jaap Sax. Oude Luthersche kerk in Den Helder als danshol. Enirée, bier en een eigen uitsmijter! AGENDA Eindhoven en A.D.O. vechten voor hun laatste kans. Velocitas kan zich handhaven. Alcmaria II naar Oostzaan. Afd. Af3.990.000.000,- Afd.Bjf 1.070.000.000.- Afd.Csf 180.000.000.- Afd.Drf 315.000.000.- Afd.E: f 181.000.000.- Afd.G:f 14.000.000.- Halfjaarlijksche Schaderegeling. Afd. I: f 100.000.000.- Vraagt inlichtingen aan Uw ASSURANTIE-BEZORGER KIEFT Co., TEL. 3183. Na 6 uur 's avonds verboden. Zooals reeds in meerdere plaatsen is gebeurd, heeft thans ook de bur gemeester van Alkmaar besloten tot vaststelling van een aanvulling der algemeene politieverordening, waar bij aan perspnen beneden 18 jaar verboden zal zijn vergunnings- of verlofs-inrichtingen te bezoeken na 6 uur in den namiddag. Deze bepa ling zal binnenkort in werking tre den, waarmee dan dus ook hier ter stede de jeugdige personen tegen -zichzelf beschermd zullen worden. BESLUITEN BURGEMEESTER. De burgemeester vanAlkmaar heeft besloten tot: a. onttrekking van de dienstwo ning P£perstraat 3 aan haar bestem ming, inrichting van het benedenge deelte, ervan als havenkantoor en Verhuring van het bovengedeelte aan de Fa. Gebrs. De Vries te Alk maar, -als werk- en opslagplaats met ingang van een nader door partijen te bepalen datum; b. vaststelling van een verorde ning tot aanvulling der Algemeene Politieverordening met een bepaling inzake het weren van personen be neden 18 jaar uit vergunnings- en verlofsinrichtingen na 18 uur. HET KIND VERGETEN. 1 Dezer dagen hadden een moeder en dochter uit een der dorpen in onze omgeving met een baby een bezoek gebratht .aan familieleden te Amsterdam. Bij het vertrek uit de hoofdstad was er op het perron een drukte van belang, men Üep af en aan en het gedrang om een plaatsje in den overvollen trein was zeer groot. Eindelijk waren moeder en dochter erin geslaagd zich een plaats te veroveren, zij het dan ook niet in dezelfde coupé. Even bleven ze stil zitten, rustend van het vermoeiende heen-en-weer loopery dan nog wuiven tegen de familie, die hen naar den trein had gebracht, en toen zette de lange zware elec- trische zich in beweging. De dochter wenschte te weten hoe moeder zat met de baby, want die zou daar toch wel voor gezorgd heb ben. Maar, o, schrik, het bleek dat de moeder in de drukte al evenmin aan de kleine had gedacht, die door een der familieleden op den arm was meegenomen. Op het station Zaandam, waarmee de moeder zou te bevoegder plaatse mededeeling gedaan van het „verlies", dat daar op werd doorgegeven naar Amster dam en op het perron aldaar werd omgeroepen. De familie werd ver zocht te blijven wachten op den. eerstvolgenden trein uit de richting Zaandam, waarna de moeder zou te- terugkomen om het vergeten kind te halen. En aldus geschiedde. GESLAAGD. De heer K. Koeten te Groet is te Den Haag geslaagd voor het examen voor het voorloopig diploma scheeps- werktuigkundige. Voor het examen voor makelaar in onroerende goederen is te Utrecht geslaagd de heer W. Hoekstra te Bergen. DIERENBESCHERMING. Ter beschikking; een witte en een zwarte kater,, beide in zeer goede conditie.f Liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescherming, Baan- straat, Alkmaar. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 14 Juni is de „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, ge opend, welke tevens in de week van 13 t.e.m. 19 Juni de nachtdienst zal waarnemen. PRIJSOPDRUVERS GESTRAFT. De landbouwer D. M. te Winkel verkocht een party witte boonen te gen 1 per kg aan een consument. Hij beging hierbij twee overtre dingen. Ten eerste was hij als teler verplicht de bocgien in te leveren bij de prov. inkoopcentrale van akker bouwproducten, opdat zij normaal gedistribueerd konden worden en ten tweede maakte hij zich schuldig aan prijsopdrijving, daar hij hoog stens 0.26 tot 0.27 voor de boonen per kg had mogen ontvangen. De inspecteur voor de prijsbeheersching te Amsterdam legde hem een boete van 400 op. Tenslotte zijn de grossier P. K. te den Helder en de caféhouder G. L. te Zijdewind wegeens prijsopdrij ving van jenever, cognac en likeur veroordeeld tot boeten van 450 en 150,' alsmede verbeurdverklaring van een hoeveelheid drank. K. had L. n.L een partij verkocht voor prij zen van 7 per liter of 5.50 per flesch, terwijl de juiste prijzen 4.50 of 3.45 per liter en 3.50 per flesch bedroegen. In de kunstzaal van den heer P. Boendermaker te Bergen werd heden een tentoonstelling geopend van werken van Kees Boendermaker en Jaap Sax. De tentoonstelling omvat een 20-tal stillevens van Kees Boendermaker en een 20-tal landschappen van Jaap Sax en vormt een harmonisch, frisch geheel. Kees Boendermaker, over wien wij reeds eerder schreven, stond aanvankelijk, als leerling van Leo Gestel, Colnot en Matthieu Wiegman, onder den vernieuwenden invloed van de Bergensche school, die naar een nieuwe vormgeving streefde, zonder zich aan een slaafsche detaillistische natuurweer gave te binden. Fijnzinnig van intuïtie, vond hij echter al spoedig zich zelf, maakte hij reeds vroeg geslaagde com posities, waarin zijn droomerige, fan tastische aard naar voren kwam. Men vindt op de tentoonstelling nog enkele van zijn oudere stillevens, fantasieën van verbeeldingsspel en kleur, die aandoen als muzikale schilderijen in vlakvulling. De laatste jaren is zijn werk eenvou diger geworden en heeft hij zich meer op de gedetailleerde weergave van de natuur toegelegd. Hij wil niet meer dan hij strikt kan verantwoorden. Zijn werk, dat zeer beschaafd is geworden, bewijst, dat het van binnenuit is gegroeid. Een streven om te schitteren is hem vreemd, maar imponeerend geeft hij een sober' kruikje met een rustigen achtergrond weer. Gaarne maakt hij zijn onderwer pen zoo tragisch mogelijk. Hij geeft de eenzaamheid en brengt u daardoor dichter tot de natuur. In zijn stofuit drukking is hij fenominaal. Er hangen ook eenige stillevens, waarmede hij op de voorjaarstentoonstelling van Arti veel succes boekte. Een simpele witte kom tegen donkeren achtergrond geeft hij zoo meesterlijk weer, dat men de neiging krijgt iets in de kom te doen of er uit te nemenv Jaap Sax is e'en leerling van H. A. Gouwe, werkte van 1927 tot 1935 in het Gooi, waar hij in aanraking kwam met Leo Gestel en groote bewonderaar werd voor diens kunst. Daarn^ vestigde hij zich in Bergen, waar hij veel opstak van den schilder Koeman. Hij geraakte onder de bekoring van het Bergensche landschap, dat hij bij voorkeur met groote luchten a la Ruysdael schil dert. Ook zijn werk doet tragisch aan, doch is gelijktijdig grootsch van een zaamheid en rustgevend. Voor hij in Bergen kwam, werkte hij op groote doeken wild impressionistisch. Thans heeft hij zijn palet geheel ver anderd en schildert hij zijn landschappen op doeken van kleiner formaat in een grijsgroene kleur. Zijn scheppingsdrang wordt niet geïsoleerd door de. vitaliteit van zijn -kunstenaarschap, dat behoefte heeft om vorm te geven aan ideeën of gebeurtenissen, maar door de innerlijke zekerheid, dat de beschouwelijkheid de drijfveer en het doel van de schilder kunst moet zijn. Op deze tentoonstelling, die dagelijks is geopend, valt vee'l moois te zien en het belangrijke ervan is, dat men hier tegen prijzen, waarvoor men elders „Kitz" koopt, een goed schilderij kan aankoopën. D. A. Klomp. Er gebeurden, vreemde dingen, in de Molenstraat in den Helder Voorbijgangers bleven staan, luis terend naar gezang en gelach in de verte, maar waarheen ze ook keken, zij ontdekten niet van waar die vreemde klanken kwamen. Zoo' ging het langen tijd en nie mand die het geheim van de Molen straat wist 'te ontsluieren. Geen "wonder. Want het geheim werd goed be waard onder die 48 jongens en meis jes, die het wisten. Zoo goed, als een geheim maar zelden geheim blijft. En hier de ontsluiering van het mysterie: Sedert geruimen tijd waren enkele jongens aan het experimenteeren in de bovenverdieping van de voorma lige Luthersche kerk aan de Molen straat, die reeds danig geprofaneerd werd toen enkele jaren geleden bok send Nieuwediep haar annexeerde en toen de wanden gebloosd zullen hebben bij het aanschouwen van zooveel „linkschen" en dergelijke bloederigheden. Dat experimenteeren was zeer on schuldig en bestond uit het scharre len mei een microfoon-en-pick-up en voorts uit onderlinge sjoelpartij tjes. Zoolang het hierbij bleef kon men er vrede mee hebben. Ernstiger werd de zaak, toen in het bréin de- - zerjongelieden een ander plan ge boren werd. Een plan, om dé ruimte te „benutten" als dansgelegenheid en tegen een matig entree al wie er lust in had gelegenheid te geven een dansje te maken. Het idee werd uitgewerkt en vol gens de regelen der kun"' Een gramofoon wps s'-r- den, dé deelneme-s r platen mee, een pick up had n: en toen er een 48-tal jongens en meisjes wier leeftijd varieerde tusschen de 16 en 22 en daaromtrent bij elkaar getrommeld warentoen ontbrak er niets meer aan deze frauduleuze dansgelegenheid in de kerk, voor heen bokshal. Nogmaals: alles geschiedde vol gens de regelen der kunst. Er was een soort bestuur gevormd, men had een officieele ledenlijst (een schrift met namen), men betaalde contribu tie (een kwartje per avond in de week en drie stuivers per Zondag morgen) en men veroorloofde zich zelfs de weelde van een heuschen portier, eveneens een jonkman van tegen de 20 lentes. En zoo danste men menigen avond en menigen Zondagmorgen en het spel had nog lang dóór kunnen gaan was er niet iets uitgelekt en had de politie geen lucht van het geval ge kregen. Er werd een inval gedaan door enkele agenten, maar het geklop op de poort bleek aan doovemansooren* te- zijn. Dus werd' de deur zonder verdere plichtplegingen ingeramd en zoo verschafte men zich toegang tot het danshol. "Daar stonden ze: 48 jongens en meisjes, plus een gramofoon met versterker en al de andere requisie- ten, die er zoo bij hooren. Het bleek, dat er ook getapt werd en wel bier. Zoo perfect marcheerden de zaken blijkbaar, dat er tegen betaling zelfs een biertje af kon.... Het geheele gezelschap werd op transport gezet naar het Hoofdbu reau. alwaar het aan den tand ge voeld ward. Procesverbaal is opge fokt en de nabije toekomst zal lee- •"n op welke wij?;e hier gestraft, rril .vordert. (Ontleend aan onze advertentierubriek) Bioscopen. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Vrouwenstrijd (rom.- sens.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee Harmone-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Watt en Half Watt als Ridders in lompen (kom.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Zeven jareni pech (kom.) Alle leef tijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer De zevende jongen (hum.-rom.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 14 Juni. 35 uur, muziekpark te' Helloo, con cert fanfarekorps Eensgezindheid. PROMOTIE. De heer J. N. Koning te Stompetoren promoveerde te Utrecht aan de rijks universiteit tot dokter in de veeartsenij kunde, op een proefschrift, getiteld: „Over de ontwikkeling van den Sinus Urogenitalis en de accefesoiré geslachts- klieren van het varken". LANGEDIJK. Na-uitreiking bonkaarten. - Zij, die .verzuimd hebben, hun bonkaar ten en aardappelkaarten voor de 7e periode op de voor hen vastgestelde dagen af te halen, kunnen dit als nog doen op Woensdagmorgen a.s. tusschen 9 en 12 uur in de o.,L school te Zuidscharwoude. Na-uitreiking toeslagkaarten. - Tuinders, die niet in de gelegenheid geweest zyn, hun toeslagkaarten voor zwaren arbeid en extra broodbon nen op de daarvoor bepaalde uren af te halen, zullen hiertoe in de gele genheid worden gesteld op Woens dagmiddag 17 Juni a.s. tusschen 2 en 4 uur in de o. 1. school te Zuid scharwoude. Aanvraagformulieren voor toeslag brandstoffenbonnen voor groote ge zinnen kunnen van 15 t/m 18 Juni a.s. aan het Kringkantoor te Zuid scharwoude en de zittingskantoren te Broek op Langendijk en Oudkars pel worden afgehaald. Deze extra- brandstoffenbonnen zullen van 22 Juni t/m 4 Juli a.s. tegelijk met de bonkaarten voor de 8e distributie periode worden uitgereikt aan gezin nen van meer dan 6 leden. Kantooruren. In den vervolge zal het kringkantoor voor het publiek uitsluitend geopend zijn iederen werkdag van 912 uur. Spreekuren leider van den distrl- butiedienst. In verband met het toe nemend aantal bezoekers zal de lei der van den distribuïiedienst uitslui tend te spreken zyn op Dinsdag- en Vrijdagmorgen tusschen 9 en 12 uur, behoudens dringende gevallen. Verbouwverbod virusdragende aardappelen. - De politieverorde ning voor de gemeente Langedijk, welke is samengesteld uit de veror deningen van de 'vier voormalige Langedijker gemeenten, is thans af gekondigd en azl spoedig in wer king treden. Volgens art. 257 zal het verboden zijn, aardappelen te verbouwen van de volgende rassen: Zeeuwsche blau we, Bloemgraafje, Westeinder blau we, Zeeuwsche bonte, Gladblaadje, Opperdoezen Ronde, Belle de Fon- tenay, Triumph en Robijn. Aangezien een dergelijk verbouw verbod voor dit jaar tot moeilijkhe den aanleiding zou geven, omdat alle aardappelen reeds aan den grond zijn toevertrouwd, is^ bepaald, dat dit artikel met ingang van 1 Jan; 1943 in wérking zal treden. Een verbetering. - Nu de auto bussen wel eens op ongeregelde tij den rijden en het publiek soms ta melijk lang in de open lucht bij het station Alkmaar op de bussen moe- wachten, is het ongetwijfeld een groote verbetering, dcf de 3e klasse wachtkamer van het station beschik baar is gesteld als wachtlokaal voor de buspassagiers. De passagiersvan alle Waco- en Habo-diensten erf den Naco-dienst naar Egmond aan Zee kunnen hiervan gebruik maken. De chauffeurs van de bussen zullen het vertrek van hun bussen in dit wachtlokaalafroepen. Cbmité voor bijzondere nooden. - In deze gemeentè is een commissie van samenwerking voor bijzondere nooden gesticht. Het doel van £eze commissie is, het verleenen van hulp aan menschen, die dooi: een steun- verleening met eén bepaald bedrag ineens gevrijwaard kunnen worden voor een geregelden steun van M. H. Voorzitter is de burgemeester van Langedijk, secretaris de heer G. G. Post, penningmeester de heer H. v. Zuylen. Voorts hebben zitting de heer H. Vinke, hoofd van de afd. sociale zaken van do gemeente-se cretarie en vertegenwoordigers van de geref., herv., chr. g'Cref. en doopsgezinde gemeente tej Broek op Langendijk, de herv. diaconie te Zuidscharwoude, r.k. parochiaal armbestuur te Noordscharwoude en de hery. diaconie te Oudkarspel. HEILOO. Ouderavond ULO-school. - "-Don derdagavond werd in „De Rustende Jager" een ouderavond gehouden vgn. de u.l.o.-school. De burgemees ter, die dezen avond opende, sprak woorden van'lof over de school en hoopte, dat zij tof nog grooter bloei zou komen. Hieradh twijfelde spre ker niet, want de aangifte van leer lingen overtreft die van vorige jaren reeds verre. Na enkele aardige ge zongen liederen door ^de -leerlingen der eersteklasse o. 1. v. mej. Vahl, gaf het hoofd der school, de lieer Gerling, een korte uiteenzetting over de beteekenis van*een ouder-com- missie voor de school. In de gevorm de oudercommissie werden 5 leden benoemd, waarin 3 uit Heiloo en 2 uit Castrieum. In de pauze onder hield het onderwijzend personeel zich eenigen tijd met de ouders. Een interessante causerie oveT de inrich ting van het' u.l.o. en de beteekenis ervan, gehouden door het hoofd der school, werd met aandacht gevolgd. Mevr.' Gras .viool) en de heer Hoogvorst (piano) zorgden voor een aangename afwisseling. De heer Gerling sprak in zijn slotwoord de hoop uit, dat in de toekomst het contact tusschen school en huis door de ouderavonden zal worden be vorderd. V. V. V. - Haar gewoonte ge trouw, heeft de V. V. V. ook voor dit zomerseizoen weer voor enkele gevarieerde programma's gezorgd, wejke in de muzieknis zullen wor den gegeven. Deize programma's zul len worden uitgevoerd op 15" en 29 Juli a.s. door een,achttal plaatselijke vereenigingen. SCHERMERHORN. Veel belangstelling. - Op de alge» meene begraafplaats werd Donderdag middag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mejuffrouw Nel Kan, een algemeen ter plaatse bemind meisje van 21 jaar. De heele schat van bloemen en kransen kon zelfs op de lijkbaar niet geplaatst worden. De leden van de tooneelvereeniging „Amicitia", waarvan de overledene lid was, volgden den stoet, terwijl op de begraafplaats een groot aantal belangstellenden aanwezig- was. ItEERHUGOW AARD Woningbouw. - De heer J. Glas te Heiloo heeft onderhands gekocht van den landbouwer K. de Jong al hier een gedeelte van een perceel grasland aan den Basserweg ten dienste van winingbouw. Demplingsplan. - Aan het dem pingsplan Middenweg—Hondenweg Broekerweg zyn thans een veer tigtal werkloozen uit de gemeenten Alkmaar, Zaandam, Zaandijk en Velzen tewerk gesteld. OBDAM. Te water. - Een tweetal beladen wagens, door paarden getrokken, ge raakten Donderdagmiddag bij de kluft van den Schippersbrug neer en te water. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, echter was het wel een heel werk om alles weer op het droge te krijgen. Burgemeester 25 jaar getrouwd. - Onder groote, belangstelling heeft burgemeester de Boer Donderdag zijn 25-jarig huwelijk herdacht. Na genoeg van alle huizen waaide in het dorp de vlag. 's-Morgens werd in de r.k. kerk hieraan plechtige luister bijbezet, terwijl 's middags zeer velen, ook buiten Obdam, van de receptie gebruik maakten om den heer en mevrouw de Boer hun gelukwenschen aan te bieden. Ook waren zeer vele schriftelijke felici taties binnengekomen. „Weel en Braken". - Donderdag middag heeft het college van hoofd ingelanden van den polder Weel en Braken een vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer J. Th. Schipper. Medegedeeld werd dat op de salarissen een toeslag van pl.m. 5 verleend zal worden; dat de heer S. Suiker een vaste aanstel ling heeft gekregen als molenaar van den Weel-polder en dat burge meester de Boer is benoemd tot be- bestuurslid van het hoogheemraad schap Uitwaterende Sluizen in Ken- nemerland en Westfriesland. De rekening 1941 werd goedge keurd met aan ontvangsten 8663.26, uitgaven 8592.73, saldo 70.53. De begrooting 1942 is vastgesteld in ont vangsten en uitgaven op 2246.58 met onvoorzien 309.58. De omslag p».r. h.a. werd met 2 verhoogd en vastgesteld op f 10 per h.a. Bij de rondvraag Volgden nog verschillende besprekingen, echter meer .van huishoudelijken aard, waarna de voorzitter de vergadering onder dank sloot. BERGEN. - (4-10 Juni). Geboren: Paulina Maria The- resia, d.v. Wouterus Wilhelmus Evers en van Wilhelmina Maria Lièfting. Nicolaas Cornells Maria, z. v. Nicolaas Schotten en van Geertruida Maria Jogenelen. Hel lena Huiberta Maria, d. v. Gerardus Bleeker en v. Huiberta Maria Kroes. Ondertrouwd: Klaas Boon te Schermerhorn en Trijntje Ruijter. Getrouwd: Johannes Hendri- cus Leijen en Juliana Johanna v. d. Lans. Simon Leegwater.te Alk maar en Cornelia Baltus. Overleden: Johanna Cathari- na Groenland, oud 22 jaar. Ma- rinus Klemkerk, oud 2 maanden (overleden te Alkmaar). Petrus Wilhelmus van Bennekom, oud 42 jaar, wonende te Amsterdam, echt genoot van Lijdia van Bijl. HET VERVOERVERBOD VAN GROENTEN. 's-GRAVENHAGE, 12 Juni. Zooals reeds is medegedeeld, heeft de Neder- Is .sche Groenten- en Fruitcentrale de 1- .oegdheid gekregen, om bepaalde eken var. het land aan te wijzen, aarin het vervoeren of doen vervoeren an groenten, met inbegrip van aard- jeien, tomaten, komkommers en meloe- ïen, verbodeii is. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlof^tijd deelt mede, dat de Centraleals zoodanig heeft aangewezen de gemeentên: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht en de complexgebieden, bestaande uit de ge meenten Blaricum, Laren, Hilversum, Bussum en Naarden. Dit beteekent, dat het vervoeren van groenten door parti culieren dus niet door tuinders, han delaren enz. naar deze gebieden toe, verboden is, dus niet in die ge meenten of gebieden zelf. Telers, han delaren enz. zullen, wanneer zij groen ten naar deze gebieden vervoeren, hun erkenningskaart van de groenten- en fruitcentrale moeten toonen en volks tuinders hun bewijs van inschrijving bij de L. C. O. De laatsten zullen moeten kunnen aantoonen, dat zij alleen zelf- geteelde groenten vervoeren. Voorts is aflevering van groentep door de telers op hun bedrijven binnen de genoemde gebieden verboden, tenzij zij tevens handelaar zijn, hetgeen zij zulen moeten kunnen aantoonen met hun erkenningskaart. Voor andere ge bieden dan de bovengenoemde geldt thans een verbod tot het versturen van gewassen door de telers per post pakket, per bod.e enz. tot elke hoeveel- heid. 2e hêat: 1. Highwayman in 2.22.4, km-tyd 1.27.9; 2. Francis May; 3. Lex K, 4. Amazone G. Tot.: Highwayman winnend f 1.50, pl. 1.10; Francis May pL f 3.10. III. Zomerprijs, draverij 3e en 4e kl., 2220 m: 1. Freddy Scott V., eig. U. W. de Jong, in 3.26.6, km-tijd 1.33.1; 2. Carla Scott; 3. Adrie. Tot.: Freddy Scott, winnend 1.30, pL 1.40; Carla Scott pl. 1.50; Addrie pi. 2.40. IV. Amateursprys, handicap le kl., 2220 m: 1. Job, eig. G. J. v. d. Els- hout, in 3.34.6 km- tijd 1.32.5; 2. Lex K.; 3. Eulogie Scott. Tot.: Job, win nend 3.80, pl. 2.20, Lex K. pl, 2.30. V. Kortebaanpriis, draverij 690- 800 m: 1. Darwin in 1.09.2; 2. Diena res; 3. Duco Scott. Tot.: Darwin win nend 7.10, pL 1.30; Dienares pk 1.10; Duco Scott pL 1.20. Sohaken DE PION—D.O.S. 8Vir-SX. Donderdagavond had te Bergen de vijfde match plaats om den Beeld man-beker tusschen de Pion uit Ber gen en DOS uit Alkmaar. De Berger club wist na spannenden strijd met Sy2 tegen 5ü te winnen. Van beide clubs kwamen 14 spelers uit. 1. Seewald-Schouten *4-%, 2. Dap per-Blankman 1-0, Kraakman-ten Brake 0-1, Schmidt-Geurts 1-0,, Breeuwer-Godijn 1-0, v. d. Wyk- Slenters 0-1, Bosch-Pranger 1-0, Schulting-Manté %-%, Bijl-Appel %-y, Schotten-Vos 1-0, Bok-Bakker 0-1. van Minnen-Kruidenberg 0-1, Hennema-Slikker 1-0, Henstra-vaii Amstel 1-0. Eerstgenoemden Pion-spelers, die aan de oneven borden wit hadden. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Voetbal De strijd om het kampioenschap van Nederland is irf de laatste faze gekomen en misschien wordt morgen één van de drie candida- ten definitief uitgeschakeld. Dat zou gebeuren, wanneer in Eindho ven de wedstrijd diet in een gelijk spel eindigt. Zou dat wel het ge val zijn, dan blijft de strijd nog geheel open en hebben Eindhoven, ADO en AGOW elk nog een kans. Eindhoven, ontvangt dus ADO, dat eenigszins verzwakt aan den start verschijnt. Hetgeen echter nog niet wil zeggen, dat de Hagenaars zullen verliezen. Eindhoven immers is een beetje de kluts kwijt; het lijkt, of de ploeg aan voetbalmoeheid lijdt. ADO daarentegen is na een zwak begin beter gaan spelen, zoodat de ploegen op het oogenblik geheel aan elkaar gewaagd zijn. Het is niet mogelijk, 'n voorspel ling te doen. Vermoedelijk zal de uitslag wel In de buurt van een ge lijk spel liggen en bij een gelijk spel stijgen de papieren van ADO, dat tenslotte nog bezoek krijgt van AGOW. Heerenveen speelt hedenavond in Amsterdam tegen Blauw-Wit. Bij een gelijk spel zou Blauw-Wit defi nitief onderaan komen en daar voe len de Amsterdammers weinig voor. Ze hebben de beste kansen op de overwinning en zullen er hard voor vechten, om de zege te behalen. Promotie-degradatie. Er zijn nog eenige promotie-wed- strijden, die van belang zijn. Daar is bijvoorbeeld Neptunus-UW, waarbij de Rotterdammers moeten winnen; verliezen immers zou beteekenen, dat 't Gooi eerste-klasser blijft. Waar UW geen enkele kans meer heeft en Neptunus bovendien terreinvoor deel heeft, houden wij het op de thuisclub. In het Zuiden wordt WV-Maurits gespeeld. De winnaar komt in de finale tegen Helmond, maarzoo- tier is het nog niet. Want eerst won nen de drie clubs in deze afdeeling elk een wedstrijd (zoodat op de helft der competitie alle drie clubs gelijk stohden!) en nu zijn twee wedstrij den al in een gelijk spel geëindigd. En als het morgen weer een gelijk spel wordt, staan Bleijerheide, Mau- rits en VW weer gelijk! We wach ten maar af. In het Noorden heeft Velocitas in Emmen aan een gelijk spel genoeg om zich te handhaven, 't Zal even wel niet meevallen, om in Emmen tot een puntenverdeeling te komen, temeer niet, omdat Velocitas waar schijnlijk met eenige invallers zal moeten uitkomen". Wint Emmen, dan is een beslissingswedstrijd noodig. Schagen moet winnen. Schagen en IW staan precies ge lijk en beid» clubs moeten nog een-.1 maal Always Forward ontmoeten. Zondag moet Schagen naar de de- gradeerende club en hoewel Always Forward geen kans meer heeft op behoud zal Schagen toch nog moeten oppassen. Maar Schagen is favoriet. Alcmaria II mo,et naar OSV II, dat zeer onregelmatig speelt. Normaal zou Alcmaria moeten winnen, doch we gelooven, dat de withemden reeds tevreden mogen zijn met een gelijk spel. Dan zou de wedstrijd Alcmaria II-HRC II de beslissing moeten brengen. Laten we hopen, dat de Alcmaria- reserves komen, waar ze thuis hoo ren: in de res. 2e klasse. VETERANENDAG TE ALKMAAR. Op het Boys- en het Alkmaar-veld aan den Westerwfcg worden Zondag veteranenwedstrijden gehouden, waarvan de volgende ploegen deel nemen: Alcmaria a, ZFC a, KFC a, WFC a, Alkm. Boys a, Purmersteijn H> OSV a, QSC a, KW a, Zaandijk a, Verkade a, Zilvermeeuwen a, Assen- delft' a, WFC b, Alkmaar e, KFC b, Meervogels a, Sandow a, RCZ a en WFC c. Er wordt gespeeld in vijf groepen van vier ploegen. Elke wed strijd duurt tweemaal 20 minuten. 't Kan een aardige dag worden, nu deze oude Hollandsche glorie elkaar gaat ontmoeten. De wedstrijden beginnen reeds om 10 uur en duren tot ongeveer 4 uur. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 13 Juni 1942. Aanvoer 20 stuks van kg.' Kleinhandelsprijs was 1.25 per kg. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Juni 1942. 2700 kg Tomaten A 48; Tomaten B, C eb CC 48; 173(50 kg Rabarber 6—7; 225 kg Bosuien 15. WARMENHUIZEN, 12 Juni 1942. 2000 kg Rabarber 6. W aterpolo ZONDAG SPEELT D.A.W. Alle drie ploegen van DAW spe len Zondagmiddag in het Zomerbad een competitiewedstrijd, t.w. 2.40 uur dames DAW-de Ham; 3.05 uur DAW II-de Ham III; 3.30 uur DAW I-de Ham I. De zeventallen zien er als volgt uit: dimes DAW: F. Selhorst; N. de Haas, C. Rieu, J. Oostwouder; T. Huiberts, T. de Rover, G. Warde- naax; heeren DAW II: J. Untied; D. Leek, H. Caarls, J. Vrijhoef; A. Slik ker, J. v. Straaten, P. Vogtschmidt; heeren DAW I: A. Xmhiilsen; K. v. d. Pol, N. Meiman, J. Ooyevaar; D. Tmhülsen, E. de Wandeler, J. van Bennekom. Paarden DRAVERIJEN TE LEEUWARDEN. De uitslagen van de gisteren te Leeuwardengehouden draverijen waren als volgt: I. Juniprijs, draverij 4e klasse, 1600 m, gereden in 2 afd.: Ie afd.: 1. Duco Scott, eig. T. Groen, in 2.40.5, km-tijd 1.40.4; 2. Friedensbote; 3. Dorian. Tot.: Duco Scott winnend 8.70, pl. 1.90. Friedensbote pl. 1.40, Dorian plaats 1.70. 2e afd.r 1. Cisca, eig. A. G. Hibma. in 2.31.6, km-tijd 1.33.6; 2. Darwin, 3. Fellow. Tot.: Cisca winnend f 2.10, pl. 1.7Q. Darwin pl. 2.80. ÏI. Groote prijs van Leeuwarden, heat le klasse, 1600 m. le heat: 1. Highwayman, eig. P. Albers, in 2.33.6; 2. Francis May; 3. Lex K; 4. Amazone G. Tot.: Highwayman win nend 1.20, pl. 1.30. Francis May pl. 2.80. OtiOERTiNGË "W Tmi VERZEKERING MAATSCHAPPIJ™ GEVEST)00 TE 'S-QRAVEJIHfiGB fOTVUKKe. F. E. VAN HELDEN TUCKER, «0ETUS. ALL QS0B8E& A L ROt Totaal is thans bij de Maatschappij verzekerd voor (Vijf milliard achthonderd vijftig millioen) als volgt over de afdeelingen verdeeld: Drie maande! ij ksche Schaderegeling. Voegt ook Uw belang bi) het groote geheel en neemt deel in de steeds groeiende risico-spreiding Wij belasten ons met bet sluiten van bovengenoemde verzekering. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZONDAG 4 Jürïl. Alkmaar, Baptisten gem., Roch- dalestr: 1, 10.30 uur, de heer J. Prins van Den Haag. Bergen. Maranatha, 10.30 uur, ds. Lagerwey, van IJmuiden; 16.30 uur, ds. Molenaar, van Halfweg (H. A.). (Verb, opgaaf). Stompetoren, Evangelisatie, 10 u., de heer M. A. van Tegelingen, van Leiden. (Verb, opgaaf). 202. „Nimbo, ga jij nu eens kijken of Anneke haar boterhammetjes al op heeft. Dan moet zij maar gauw hier komen!" Nimbo maakte >z'n mooiste bu'ging en vertrok. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plaatsverv. hoofdredacteur en Buitenland: Tj. N. Adema, -Alkmaar (afw.) Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provincie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2