de Promotiewedstrijd KI EFT Co. Hanpidienstl©if@r Schmidt bezocht Duitsche bedrijven. Morgen een nationale kampioen Alcmaria Victrix II. O.S.V. III. Aikmaarsche kinderen naar Thüringen PUBLICATIES AGENDA Volkomen rechtsgelijkheid van Bnitsahers en Nederlanders. i „REN0VATUM" I 0.40 per f 1000.- „RENOVATUM" Wij belasten ons met het sluiten van bovengenoemde verzekering. TEL. 3133. FILMNIEUWS. A. D. O.A. G. O. V. V. de groote wedstrijd. Alcmaria II—O. S. V, III. Zondag a.s., aanv. 2.30 uur: RADIOPROGRAMMA !H! Uitgeleide gedaan door vader of moeder of door beiden, vertrokken gistermorgen door bemiddeling van den Ned. Völksdienst met den trein vin 10.13 een 36-tal Aikmaar sche kinderen naar Duitschland om daar zes weken lain© in een der mooiste streken (Thüringen) door te brengen. 't Is altijd een aardig gezicht zoo'n troepje kinderen met rugzak en koffertjes er op uit' te zien trek ken. Ze gaan en vroolijk op af; 'n beetje avontuurlijk vinden ze 't ook' wel, zoo ver te1 gaan en dan naar een ander land bij vreemde men- schen, die ze,ook eerst niet zullen verstaan;' Maar ze weten, dat° ze naar e>en mooi land gaan en bij vriendelijke menschen onderdak zullen krijgen. 1 Op het perron staan de ouders en roepen voor de zooveelste maal de zelfde raadgevingen naar binnen. Je moet tocl^ wait zeggen en dan: de zenuwtjes beginnen ook wat té werken, hoe meer het oogenblik van vertrèkke'n nadert. v De burgsmeester is ook aanwezig. Hij slaat alles met een glimlach gade en spreekt met dezen en genen. - Plotseling klinkt vroolijk gezang op het perron. De trein uit Hoom is binnengekomen en -heeft nog een 35 tal kinderen gebracht. Keurig in de rij komen zij gepakt en gezakt en zingende naar dé' gereserveerde wagon en voegen zich bij de Alk- maarders. Dan is het oogenblik gekomen. Nog eenmaal de overbekende raadgevingen; een traantje binnen en buiten den trein en daar gaat het heen, het onbekende tegemoet. Onze beste wenschen vergezellen hen; dat zij over 6 weken maar ge zond en gebruind en .gesterkt mogen terug komen. GESLAAGD. De heeren J. W. Koelma en N. Buur alhier zijn aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam ge slaagd voor het candidaatsexamen rechten. MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL TE ALKMAAR. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomen de publicatie inzake aangifte tot toe lating van leerlingen tot bovenge noemde school. GEMEENTELIJKE SCHOOL VOOR VOORBEREIDEND MIDDELBAAR TECHNISCH ONDERWIJS TE ALKMAAR. Inschrijving van nieuwe leerlingen. De inschrijving wordt gehouden op Dinsdag 23 Juni a.s. in het gebouw der Ambachtsschool, des avonds van 18.30 21.uur. Leerlingen met het diploma Ambachtsschool, of zij, die naar de 5e •klasse van de Gemeentelijke Avond school voor lager Nijverheidsonderwijs zijn bevorderd, kunnen onmiddellijk worden toegelaten onder overlegging van hun rapportboekje en een verkla ring van den directeur, dat ze vol doende aanleg hebben voor voortgezette studie in de technische vakken. In bijzondere gevallen kunnen ook andere leerlingen worden toegelaten, mits zij aan de gestelde eischen van ont wikkeling voldoen. Het schoolgeld- is laag gesteld. De school geeft opleiding voor het toelatingsexamen eener Middelbaar Technische School, terwijl een bewijs te zijn geslaagd voor dit toelatings examen de gelegenheid openstelt tot het examen voor één der Nijverheids- akten. De lessen worden in de avonduren gegeven. Aanvang 18 Augustus a.s. Nadere inlichtingen bij den directeur, J. ARNOLDUS. MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL TE ALKMAAR. Inschrijving van nieuwe leerlin gen voor den cursus 1942/1943 kan plaats hebben op DINSDAG 23 en DONDERDAG 25 JUNI a.s., telkens des avonds Van 19-20 uur, in het ge bouw van de U.L.-school, Krelage- straat nr. 31, of schriftelijk aan den directeur, Brouwerstraat 18, met op gave van naam en voornamen van de(n) candidaat(date), geboorte-da tum en -plaats, naam en adres van oudérs of verzorgers, en school en klasse, welke laatstelijk bezocht zijn. Tot de eerste klasse kunnen zon der examen worden toegelaten zij, die, blijkens verklaring van het be trokken schoolhoofd, dit jaar ten minste de zevende klasse van een school voor gewoon lager onderwijs met vrucht zullen hebben doorloo- pen en geschikt worden geacht het Onderwijs aan de Handelsavond school te volgen. Toelating tot de hoógere klassen hangt af van -genoten voorontwikke ling. Het onderwijs is zoodanig inge richt, dat de leerlingen te zijner tijd de kennis kunnen bezitten, vereischt voor het examen in algemeene han delskennis, bedoeld in de Vestigings wet Klein Bedrijf. Verzoeken om kostelooze verstrek king van boeken en leermiddelen, of Van boeken, moeten vóór 1 Augus tus a.s. schriftelijk worden ingediend hij den Burgemeester van Alkmaar, .voor hen, die niet voor kostelooze verstrekking van boeken in aanmer king komen, is, behalve het school geld, voor ingebruikgeving van boe gen door de school een vergoeding Verschuldigd. De directeur verstrekt gaarne in lichtingen, ALKMAAR, 20 'Juni 1942. De Directeur, A, PRINS. Naar wij vernemen» is dit nog niet de helft van het aantal kinderen, dat stond ingeschreven. De ands- i-en moeten hun beurt nog maar even afwachten. De thans vertrekkende groep maakt deel uit van een groep van 800 Nederlandsche kinderen van 6 tof. 14 jaar, die voor vacantia, onder bevoede leiding, naar Duitschland trekken. (Ontleend aan onze advertentierubriek) Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.80 uur, hoofd nummer Hoera, er is een stamhouder (hum.) Alle leeftijden. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Thea'ter, 7.30 uur, hoofdnum mer Zeven jaren peclWkom.) Alle leef tijden. (Geprolongeerd! Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7,30 uur, hoofdnum mer De Roman van een dokter (rom.- dram.) 14 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Carnaval (rom.) 18 jaar. Zondag voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. EEN2GE HG'NDERDEN KINDEREN zijn Vrijdagmorgen van den N.V.D. met vacantie naar Thii ringen vertrokken. door bemiddeling (Polygoon-Meyer) VOOGDIJVEREENIGING „KINDERZORG" ALKMAAR. Uit het jaarverslag 1941 van de voog- dijvereeniging „kinderzorg" vermelden wij, dat "bij het begin van het jaar 1941 de vereeniging de voogdij over 40 kinde ren had, waarvan in den loop van hef jaar 7 kinderen meerderjarig zijn 'ge worden, zoodat op 31 December bet aantal 33 bedraagt. Hiervan zijn 32 ge plaatst in 26 gezinnen, terwijl een jon gen in het Nederlandsch-Mettray te Eefdé is. De gezondheidstoestand van de kinde ren was over het algemeen goed. Door de moeilijke tijdsomstandig heden moest de vereeniging in vele ge vallen extra financieelen steun geven, zoodat, alsmede door het bedanken van enkele leden, versterking van onze kas dringend noodig is. Van harte wordt gehoopt, dat zich vele leden voor de vereeniging zullen aanmelden. Het bestuur kwam in 1941 vijf maal bijeen, terwijL een ledenvergadering werd gehouden. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering; door het be danken van den heer P. v. Ammers als secretaris-penningmeester werd in zijn plaats benoemd mevr. I. Stap-Geveke. Een vacature is ontstaan door het overlijden van mevr. A. BokMolenaar. Het jaarverslag sluit met hartelijken dank te brengen aan de leden voor hun steun, en aan de pleegouders voor de toewijding aan onze pupillen besteed. BESLUITEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Alkmaar heeft de volgende besluiten genomen!' tot verkoop aan N. A. J. Schelling, te Alkmaar, van een-perceel bouw terrein aan den Friescheweg, groot 135 M2., voor den prijs van 1215 in totaal; b tot verkoop aan F. Helder, te Alk maar, van een perceel bouwterrein aan den Hoeverweg, hoek Rem- brandtstraat, groot 747 M2., voor den prijs van 7056 in totaal; c. tot verhuring aan, K. v. d. Ben te Schagen van de voormalige fitters- woning aan de Oosterstraat aldaaT tegen een huurprijs van 3.25 per week; d. tot wijziging van de verordening inrichting gemeentepolitie 1941. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 21 Juni is de apotheék van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend, welke in de week van 20 t.e.m. 26 Juni tevens den nachtdienst zal waarnemen. INBRAAK. In den nacht van Vrijdag op Za terdag is ingebroken in de bakkerij van de fa. v. d. P. aan de Lindelaan. Er kon nog niet nauwkeurig worden vastgesteld, wat er ontvreemd is. De -politie stelt een onderzoek in. WESTFRIEZENDAG 1942. In een onlangs gehouden bestuurs vergadering van het Historisch Ge nootschap Oud West-Friesland is be sloten, dat de Westfriezendag dit jaar zal worden gehouden' op V/oensdag 29 Juli. Zooals reeds vorig jaar op de al gemeene verggjering te De Rijp werd vastgestrid, zal cfe bijeenkomst ditmaal plaats, vinden te Koog- Zaandijk. Een programma met nadere bij zonderheden zal weldra aan alle leden en belangstellenden worden toegezonden. 1 HEERHUGOWAARD. Ongeval. - Donderdagmiddag kréég de bij de demping a.d". Broe- kerweg tewerkgestelde arbeider N, Heij uit Zaandam bij het strijken van den bok, waarmede de rioolbui zen op hun plaats gebracht worden, een -westontakel op hét lichaam. H., die aan de heup gewond werd, koft na onderzocht te zijn, zich naar zijn woonplaats begeven. Geslaagd. - De slagersknechts P. Melten en Jasp. Komen uit onze* gemeente, die dan tweejarigen cur sus volgden, legden met gunstig ge volg het eerste gedeelte van hét middenstands-examen af. CASTRICUM. Diefstal rijwielen. - Bij de r.k. kerk werden een tweetal rijwielen ont vreemd tijdens de godsdienstoefeningen. GELDIGHEIDSDUUR AARDAPPÉLBONNEN VERLENGD. 's-GRAVENHAGE, 20 Juni. De secr.-gen. van het dep. van Land bouw en Visschèrij maakt bekend, dat de geldigheidsduur der met „31A" genummerde bonnen van de aardappeikaart is verlengd tot en met Zaterdag 27 Juni a.s. 's-GRAVENHAGE, 19 Juni. De lei der van het Arbeitsbereich der N.S. D.A.P. in Nederland, Hauptdienstlei- ter Schmidt, heeft in gezelschap van den waarnemenden Obroann van het Duitsche Arbeidsfront, Kertschmar, een aantal Duitsche bedrijven be zocht, die hadden,, deelgenomen aan den jongsten prestatiewedstrijd. In de afzonderlijke bedrijven liet de Hauptdienstleiter zich verslag uit brengen over den gang van zaken In de fabriek en over den toestand van dit oogenblik. Bijzondere belangstel ling legde hij aan den dag voor de maatregelen op sociaal gebied, die genomen zijn om een bedrijfsge- meenschap tot stand te brengen. Overal uitte de Hauptdienstleiter woorden van erkentelijkheid, deed hij denkbeelden aan de hand voor verdere verbeteringen, voor het tot stand brengen van nieuwe inrichtin gen, die ten goede zullen komen aan het personeel en daarmede ten goede aan het geheele bedrijf. Vooral werd hierbij de nadruk gelegd op het be lang van een goede ventilatie en goede verlichting en van de doel-» matige ir.deeling der plaatsen, waar gewerkt wordt, kwesties, waarom trent het Duitsche Arbeidsfront op heldering verschaft en advies ver strekt. Bij de bezichtiging der werkplaat sen betrok de Hauptdienstleiter de Duitsche en Nederlandsche arbeids kameraden in het gesprek en infor meerde hij ook naar him persoonlij ken toestand. Het laatst werden de beide model- bedrijven in den Haag, Deutsche Dienstpost en Deutsehes Fernmel- deamt, bezocht. Na een wandeling door de dienstvertrekken van deze beide bedrijven werd een bezoek gebracht aan de „Aerztliche Be- 1 reuungsstelle" van de Deutsche Dienstpost. Hier bevinden zich naast voorbeeldige kamers voor medisch onderzoek alle slechts denkbare in richtingen voor de geneeskundige behandeling. Lichte, vriendelijke ziekenkamers, groote, fraaie balkons voor zieken en 'herstellenden vormen de voorwaarden voor een spoedige genezing. Elders werd een der be haaglijk ingerichte vrouwentehuizen van de Deutsche Dienstpost bezich tigd. Tenslotte richtte Generalkommissar Schmidt het woord tot de Duitsche bedrijfsleiders. Betriebsobmanner en tot de Nederlandsche sociale be- drijfsbeheerders van de Duitsche be drijven. Hij zeide hierbij o.a. het volgende: „Wij hebben in Duitschland in de bedrijven een gemeenschap opge bouwd, die alleen ons in £taat stelde de groove taak van het verleden en het heden te vervullen. Wanneer wij het geluk hebben hier in een land te wonen, welks menschen ons verwant zijn, dan kunnen' wij ook aan de Ne derlandsche' werkers de oprechte verzekering geven,, dat wij hen als eerlijke kameraden tegemoet zullen treden. Wij denken er niet aan, dit volk te onderdrukken of zijn land in te lijven, want wij weten, dat de Führer zeer groote waardeering koestert voor de menschen in het Nederlandsche gebied en dat de vol komen rechtsgelijkheid van de Duit- schers en de Nederlanders het dóel is van zijn politiek, - Ons streven moet er daarom op ge richt zijn ook den Nederlandschen arbeider de resultaten van onze sociale politiek te doen deelachtig worden en alle vraagstukken van sociaal-politieken aard onder krach tige medewerking van de Nederlan ders tot' een bevredigende oplossing te brengen". op practische voorwaarden b(j: Lage voorschotpremie voor Inboedels reeds vanaf per halfjaar. Vlotte schaderegeling! Maximum-omslag: 5 maal de half), voorschotpremie. Algemeen Onderling Waarborg Genootschap Amsterdam, Singel 202/8 TeL 35626—32219 1 CARNAVAL. Alkm. Bioscoop Theater. In een 'nachttrein maar München maken twee jonge menschen kennis met elkaar; 'tzijn de architect Mar tin (Hans Nielsen) en. Lisa (Karin Hardt), die aan een modeschool wil gaan studeeren. Tussehen der jonge mensdhen ontstaat een sterke sym pathie, en het gevolg is dat ze be loven, elkaar den volgenden dag om 1 uur op 't Mariaplein te ontmoeten. Wanneer ieder de volgende dag op ■de afgesproken 'plaats aanwezig is, kunnen ze elkaar niet vinden door de geweldige drukte van een groote carnaval-optocht. Erg teleurgsteld gaan beidfen na lang wachten naar huis. Lisa gaat. bij haar vriendin Hedi slapen, maar wbrdt weldra zoo door carnaval vierende medebewo ners van het huis lastig gevallen, dat ze 'besluit weg te gaan. Dien avond neemt ze het vriendelijk aanbod van een vriend, Peters, aan, om van zijn logeerkamer gebruik te maken. .De vrouw van Peters is precies een jaar geleden op carnavalsdag weggeloo- pen. Om op dezen dag afleiding te vinden, gaat hij met Lisa naar een groot carnavalsbal. Hier gebeuren veel onverwachte dingen. Lisa ont moet er haar reisgenoot Martin weer en Peters vindt er zijn vrouw terug. HOERA ER IS EEN STAMHOUDER. Harmonie-Theater. De schrijver van het scenario voor deze film heeft een Duitsöh vorsten dommetje gefantaseerd, waarover een bejaarde markgraaf regeert, ge huwd met een jonge vrouw, die nog een meisjesachtige ziucnt naar avon turen heeft en het eigenlijk niet kan uithouden aan het saaie hof, reden waarom zij meestal vertoeft op haar landgoed. Dat het zoo saai is in het vorstelijk paleis, is mede de schuld van. de aanwezigheid van een „zede lijkheidscommissaris", die alles ver biedt wat ook maar even lijkt op levenslust. Op een keer, dat de markgravin een bezoek zou brengen aan haar gemdal, krijgt het rijtuig een onge luk dicht bij een klein dorp, dat in den volksmond Ammendorf heet, naar de vele ongetrouwde moeders, die er wonen. De smid van het dorp wordt geroepen om den wagen te repareeren en vertelt onder zijn werk, dat zijn dorpsgenooten niet willen trouwen uit protest tegen de „huwelijksbelasting". Zijns ondanks wordt deze dorpssmid betrekken bij het hofleven en dit, gevoegd bij de aanwezigheid van de jonge mark gravin, brengt een totale verande ring in het paleis, zoodat de film een blij einde krijgt. Wij zien er van af om te vertellen wat er allemaal ge beurt, maar we verzekeren, dat de bezoekers van deze film zich koste lijk zullen amuseeren bij het zien van de fraaie beelden en bij het meeleven met den humor, waaraan deze rolprent zeer rijk is. DE ROMAN VAN EEN DOKTER. Cinema-theater. Tot voor korten tijd was een dok tersroman de „groote mode" en de titel doet dan ook niet bepaald den ken aan een gloednieuw gegeven. Toch viel het mee dezen keer. De intrige is boeiend en het spel van Albrecht Schönhals, Camilla Horn en Maria Andergast, resp. als den dokter, zijn vrouw en de „derde", draagt er veel toe bij de aandacht van den toeschouwer vast te nouden tot het einde toe. Het huwelijk van den dokter de railleert en loopt uit op 'n moord, gepleegd door de vrouw op haar minnaar. De dokter neemt de schuld op zich om zijn kind de moeder niet te ontrooven. Na den straftijd waar in het kind, mede door de schuld van de moeder is gestorven, komt de „derde" in zijn leven en déze is het, die tenslotte wint van de twee vrouwen. En als, de eerste beseft, dat het haar niet meer gegeven zal zijn goed te maken wat zij misdeed, dan geeft ze haar man zijn vrijheid te rug, bekent haar daad en werkt daartoe mee tot zijn rehabilitatie, die hem de uitoefening van zijn beroep weer mogelijk maakt èn een hieuw begin met de derde ZEVEN JAREN PECH. Victoria-Theater. Het behoeft niet te verwonderen, dat de film: „Zeven jaren pech", ge prolongeerd is, want dit filmwerk is ii^ het komisch genre inderdaad aan te merken als een bijzonder geslaag de. Ook niu weer hebben de aanwe zigen zich tenminste kostelijk gea museerd en om tal van vroolijke scènes hartelijk gelachen. De ge schiedenis van den schrijver Kersten SPORT EN WEDSTRIJDEN. Voetbal Met opzet plaatsen we hier #»n vraagteeken, omdat het nog lang niet zeker is, dat de strijd Zondag beslist wordt. Immers, wanneer de wedstrijd ADO-AGOVV in een ge lijk spel mocht eindigen, dan staan drie clubs met elk negen punten aan den kop: ADO, AGOW en Eindho ven! Mócht morgenmiddag wel een beslissingvallen, dan is de winnaar kampioen van Nederland! De kansen zijn moeilijk te bere kenen. In Apeldoorn speelden beide elftallen gelijk, beide ploegen heb ben verder eenige zwakke dagen af gewisseld met een paar goede. En 'kan men uit deze weinige gegevens een conclusie trekken? We "meenen, dat een gelijk spel in de lijn der verwachting ligt en dat overigens de Haagsche Club, dank zij het terréinvoordeel, een iets groo- tere kans heeft dan de Apeldoor- ners. In elk geval: de clubs zorgen wel voor een spannend slot! In het Zuiden begint men op nieuw! Maurits, Bleijerheide en WV zijn immers gelijk geëindigd, zoodat een nieuwe halve competitie noodig is. Vanavond wordt gespeeld Bleijerheidé-Maurits, terwijl Woens dag de tweede ontmoeting plaats vindt tussehen een van hen en WV. Zouden >we al weer beginnen met een gelijk spel? Onmogelijk is het niet en onmogelijk is het ook niet, dat alle drie clubs wéér gelijk ein digen. In dat geval is Maurits num mer één, omdat zij het beste doelge- middelde heeft. r Dan rest tenslotte nog de ontmoe ting Helmond-winnaar van de hier boven bedoelde serie en als Helmond dan wint, is alle strijd in het Lim- burgsche voor niets geweest! Alcmaria n-OSV Hl. Zooals we reeds schreven, heeft de promotiecompetitie 3de klasse, een verlengstuk gekregen, omdat alsnog OSV III tot deze competitie is toegelaten. Natuurlijk rekenen we op 'een Alcmaria-overwinning. En wat dan? Een week later OSV in- Alcmaria II? Dat zou de withemden geld kosten, want het reisje naar Oostzèan is niet gemakkelijk en niet goedkoop! f In elk geval, we hebben in Alk maar nog echt competitievoetbal! Tenslotte wordt voor de promotie 4de klasse nog gespeeld IW-Always Forward. Wanneer de bezoekers een gelijk spel zouden weten te behalen, zou Schagen promoveeren, doch de Hoornsche club is zoo zwak, dat een groote IVV-zege verwacht kan wor den. Met als gevolg een beslissings wedstrijdWie weet, krijgt Alk maar ook dien wedstrijd! Zoodat de voetbal ook in het ge sloten seizoen hier nog lustig kan rollen! Zoo juist vernemen wij, dat Alcmaria II Zondag 28 Juni ook een thuiswedstrijd heeft, n.l. tegen HRC II. Er zijn dan echter courses op het sportpark, zoodat vermoedelijk op een ander terrein gespeeld zal moe ten worden. Zwemmen VOETBALLERS IN T BAD. DAW heeft het plan opgevat, om Zondag 26 Juli in het Zomerbad een waterpolotornooi te organiseeren voor zeventallen uit de,voetbalclubs van de onderafdeelingen Noordhol land van den N.V.B. De Waterrat ten volgen het Amsterdamsche voor beeld van verleden jaar en hopen natuurlijk, dat de animo boven het IJ net zoo groot is als toen in Am sterdam. De wedstrijden zullen worden ge houden volgens de reglementen van den N.Z.R.B. en geleid worden door officieele scheidsrechters. De speel tijd zal 2 maal 5 minuten zuiver spel zijn. Inlichtingen kan men bekomen bij het secretariaat van DAW, Vrou wenstraat 1, Alkmaar. Worstelen SPORT STAALT SPIEREN. Onze Aikmaarsche krachtsport- 'vereeniging S.S.S. kan nieuwe leden' gebruiken! Dat is op zich zelf na tuurlijk een heel normaal verschijn sel, en dat wijhier op het feit wij zen, heeft dan ook een andere oor zaak. S.S.S. heeft goede instructeurs, die regelmatig les geven in worstelen en boksen, zoowel voor de zuivere wedstrijdsport als voor zelfverdedi ging. En waar juist in deze categorie van sport de belangstelling ongekend groot is, is het verheugend, dat S.S.S. de gelegenheid openstelt tot in schrijving van nieuwe leden. We kennen S.S.S. als een prettige, sportieve vereeniging, waar een ge zonde sfeer heerscht en waar steeds serieus geoefend wordt. Welnu, boks- en worstelliefhebbeTS, meldt u aan als lid. Overigens verwijzen we naar dfi advertentie in dit nummer. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 19 Juni 1942. Aanvoer 20 stuks van kg. Kleinhandel 1.25 per V, kg. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Juni 1942. 2500 kg Tomaten A 42; Tomaten B, C en CC 42; 11100 kg Rabarber 6; 700 bos Peen 12; 245500 kg Aardappe len: Schotsche muizen 10.50; Kriel 5. WARMENHUIZEN, 19 Juni 1942. 1925 kg Rabarber 6. en zijn bediende, van Gertie Tiesin- ger, de dochter van den dierenarts en- het meisje dat zoo kranig de czar das kon dansen is zeer amusant. En tot de meest geslaagde tafereelen mogen zeker gerekend worden de leeuwenkooi-scène, het witte mui- zenavontuur in de tram, dé plech tigheid op het stadhuis met de zon derlinge bouuet en d broermde spie- glscène. Wie een echt komische film weet te waardeeren, verzuime: „Zeven jaren pech" niet. Wielrennen. EEN RONDE VAN ALKMAAR? Naar wij vernemen, heeft de Aik maarsche wielerclub Alcmaria het plan, om haar reeks wegwedstrijden dezen zomer met één te verineerde- ren. Wanneer de goedkeuring van officieele instanties is verkregen, zal op een nader te bepalen Zondag in Aögustus een criterium verreden worden op een uitstekend voor dit doel geschikt traject. De bedoeling is, om alle categorieën renners, dus ook de beroepsrenners, te laten uit komen. Paarden v, DRAVERIJEN TE ALKMAAR. Op de draverijen, die de Sportclub „Vooruit" op Zondag 28 Juni houdt op het gemeentelijk sportpark te Alkmaar, zal in vier- courses op de lange baan en een op de korte, in totaal voor 4000 gulden aan prijzen worden verreden. ZONDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.— Gr.pl. 8.15 De zin van het boerzijn. 8.30 Om- roepmeisjeskoor. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Studiodienst. 10.15 Gr.pl. 10.30 „Zon newende in de Germaansche landenV, causerie met muzikale omlijsting. 11. Vierhandige pianovoordracht. 11.30 De stem der S.3. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.BNO: Nieuwsber. en populair act. praatje. 12.15 Gr.pl. 12.30 Voordr. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14.Ned. schrij vers spreken over eigen werk. 14,20 Gr.pl. 14.30 Zomerprogramma (gr.opn.) 15.30 Gr.pl. 16.05 „Ziet, hoe het vrien delijk zonlicht", een radiopotpourri van zomer- en zonneliederen. 16.45 Luister spel „De steenen spreken". 17.45 BNO; Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18. Orgelconcert en reportageflitsen. 18.45 BNO: Nieuwsber. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Inleiding volgende uitzending. 19.45 Derde acte van de opera „Die Meistersinger van Nümberg". 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— Gr.pl. 22.15— 24.— Gr.pl. HILVERSUM H, 301.5 M. 3.— Gr.pl. 9.BNO: Nieuwsber. 9.15 Luisterspel voor de jeugd. 9.45 Gr.pl. 10.Toe spraak door H. J. Woudenberg. 10.15 Nederlandsche volksklanken. 11.30 Om- roepkamerkoor. 12.BNO: Nieuwsber. en pop. act. praatje. 12.15 Orgelconcert. 12.45 Godsdienstige lezing (opn.) 13.— Gr.pl. 13.05 Nej. Verbond vo,or Sibbe- kunde: Wie en wat waren onze voor ouders?" 13.20 Het Oost-Nederlandsch Strijkkwartet. 13.50 Gr.pl. 14.Til- burgsche Piano-accordeon Club. 14.20 Gr.pl. 15.Amusementsorkest, solist en gr.pl. 16.Clavecimbelvoordracht. 16.45 Bertus van Dinteren èn zijn orkest. 17.15 Gr.pl. 17.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 17.45 Gr.pl. 18.„24 uur Londen", act. klankbeeld. 18.25 „Hier Radio Boeda pest", Hongaarsche radio-potpourri. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Mil. week overzicht. 19.50 Spiegel van den dag. 20.Eng. uitz. „Dutsch News Reel". Voor dè Radio-Centrales: Gr.pl. 20.15 „De langste dag", cabaretrevue. 21. Boekbespreking. 21.15 Theo Uden Mas- man en zijn dansorkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mil. overz. 22.10 Avondwijding. 22.1524.Zie Hilver sum I. MAANDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8. BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 10.Pianospel (Opn.) 10.15 Gerard v.an Krevelen en zijn orkest, dameskoor „Aethercharme" en solisten (opn.) 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jonny Ombach. 12. Kwartetconcert. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13. Gr.pl. 13.15 Zang en piano. 13.40 Gr.pl. 14.De Melodisten en gr.pl. 15.Voor de vrouw. 15.45 Het Haagsche Trio. 16.Cyclus „Godsleiding". 16.20 Het Haagsche Trio. 16.45 Luisterspel. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Orgelconcert. 18.— Causerie „Ras besef". 18.15 Gr.pl. 18.45 BNO: Nieuws ber. 18.55 BNO: Intern, zakelijk praatje. 19.05 Het liedje van verlangen. 19.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en soliste. 20.15 Gr.pl. 20.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest. 21.15 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— Gr.pl. 22.15 U raadt wat wij draaien. 23.24.Gr.pl. HILVERSUM n, 301,5 M. 6.45—8.15 "Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 9.15 Kamermu ziek (gr.pl.) 10.— Morgenwijding. 10.15 Voordracht „Het Sint Jansfeest in de muziek en de beeldende kunst" (met gr.opn.)10.40 Aan de brony 10.50 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. Ca. 11.15 Gr.pl. 11.30 Reportage. 11.40 Viool en piano. 12.Amabilé-sextet. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Act. nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Fynst van 't Hoff en zijn orkest. 14.Fluit, viool en piano. 14.30 Gr.pl. 15.Bertus van Dinteren en zijn orkest. 15,40 Luis terspel „Eer zij vergaan". 16.Geva rieerd middagprogramma. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Hobo, piano en gr.pl. 18.05 Gr.pl. 18.30 „Wij Socialisten", lezing. 18.45 Salon orkest. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Friesch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.Otto Hendriks en zijn orkest, en gr.pl. 21.Politiek week- praatje. 21.15 „Tambourijnen", een Spaansch programma. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.1524.Zie Hil versum I. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. RADIO-UITZENDINGEN DOOR DE N. S. B. 'S-GRAVENHAGE, 20 Juni. Zondag 21 Juni van 11.3011.45 uur over Hilver sum I: De stem der SS, uitzending van en voor de Nederlandsche SS. i Zondag 21 Juni van 11.4512.uur over Hilversum I: PK-berichten van het Oostfront. Hierin zijn opgenomen de groeten van legioensoldaten. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plaatsverv. hoofdredacteur en Buitenland: TJ. N. Adema, Alkmaar (afw.) Reportage: D. A, Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provincie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 6