De Noordermarktbond vergaderde. AGENDA LAATSTE BERICHTEN. Duitsch-ltaliaarische troepen veroveren fort Capuzzo en Solloe^n. Water voor Eau de Coiagne verkocht. Bezuiniging op papier- en cartonverbruik. De strijd tegen de rijwiel diefstallen. Landjeugd te Rijs vierde zonnerwendefeest. BEKANNTMACHUNG. FILMNIEVWS. 2400 gulden gestolen bij smokkelaar. Vonnissen van Vrede gerechtshof. SPORT. AmsSerdamsche Bears TUINBOUWERSWÓNING AFGEBRAND. Dinsdagnacht omstreeks twee uur ontstond, Vermoedelijk door onvoor zichtigheid met vuur, brand bij den tuinbouwer K. Bruyns aan den Jan Glijnisweg te Heerhugowaard. De brandweer, die spoedig ter plaatse .was, kon niet verhinderen, dat het geheele huis afbrandde. Vee en in boedel konden grootendeels gered worden. Een zoon van den eigenaar, die gedurende het reddingswerk eenige verwondingen opliep, moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. EXPORTHEFFINGEN EN BIJDRAGEN. Met ingang van Dinsdag 23 Juni zijn de navolgende heffingen bij export verschuldigd: bospeen ver pakt ih kisten f 0.60 per 100 bos; •bloemkool II f 1.10 per 100 stuks; spitskool f 4.50 per 100 kg; kas- feomkommers I f 6.90, II f 7.60, III f 6.80; platglaskomkommers los verladen IA f 16.70, I f 13.70,. II f 12.80, III f 12.50, verpakt in E- kisten IA f 15.20,1 f 12.40, II f 11.70 en III f 11.50 per 100 stuks. Toma ten I t/m. IV verpakt in kisten van 12 K kg f 22.20 per 100 kg bruto, idem in kartonnen doozen van 5 kg f 20.90 per 100 kg bruto. De Centrale verleent de volgende exporbbijdragen: koolrabi II f 0.70 per 100 stuks; bloemkool Ia f 2.10 p. 100 stuks; kropsla I f 1.30 p. 100 krop; radijs f 0.60 per 100 bos; ra barber Paragon f 3.10 en overige soorten f 2.70 per 100 kg bruto. Omzet in Mei sterk gedaald, In de. Dinsdagmiddag gehou den bestuursvergadering van de veilingsvereeniging „Noorder- markbond" alhier, werd mede gedeeld, dat de omzet in de pe riode van 30 Maart tot 25 April 601.361.16 heeft bedragen; in de periode van 26 April tot 30 Mei was de omzet 97.358.56. In verband met de aardappelcam pagne deed de voorzitter, de heer J. Kliffen een beroep op de .mede werking, om zoo veel en zoo spoe dig mogelijk te gaan rooien. Spr. deelde mede, dat op hoogere prijzen dan de thans geldende niet valt te rekenen. Er zijn pogingen gedaan om de prijs van 9.50, welke Zater dag a.s. geldt, eenigen tijd te hand haven, Tegen de thans geldende prijzen zal de opbrengst voor de mfeeste tuinders niet loonend zijn, is spr.'s meeninig. Rooien pootaardappelen. In verband met de tot nu toe be staande bepaling, dat het verboden is, alle door de N.A.K. goedgekeur de aardappelen te rooien deelde de voorzitter mede, dat vanaf'heden dit rooiverbodalleen geldt voor de be drijven, dieals Footaardappelbedrij- ven bekend staan. De overige be drijven mogen de N.A.K. gekeurde aardapelen wel rooien. Naar aanleiding van het 55-jarig huwelijksfeest van den eere-voorzit- ter, den heer S. Brugman sprak de voorzitter hartelijke waardeerende woorden, ter herdenking van het geen de heer Brugman voor de op bloei van deze streek heeft gedaan. De penningmeester is perkoonlijk de familie Brugman wezen felici- teeren namens den Bond en er zijn bloemen aangeboden; x Wegens het geven van gelegen heid tot prijsopdrijving van zilver uien is de veiling beboet met 300 plus 15 kosten, op grond van het feit, dat als er in April ,of Mei zil- veruien waren geweest, ze niet meer dan 10 per 100 kg. zouden hebben opgebracht. Hooger beroep Was niet mogelijk. (De indertijd „vrij" verkochte zilvernep, waarvoor toen geen maxi mumprijs was gesteld, liep op de veiling tot prijzen van 40 per 100 kg.) Wegens het uit de hand ver knopen van een hoeveelheid kool werd een lid van den Noordermarkbond beboet met 200. Het bestuur is van mee ning, dat ten sterkste tegen de ze practijken moet worden ge waarschuwd. Het gaat alleen om de eigen por temonnaie te spekken. Er wordt ge dacht aan de invoering van een zoo danige wijze van inventariseeren van de winterkool,' dat ontduilung niet meer mogelijk zal zijn. Men besloot, dat wanneer aan het einde van het boekjaar b jij kt, dat te veel veilinggeld is afgehouden, het teveel afgehoudene zal worden ge restitueerd. De vergoeding aan de z.g. koolbestellers werd vastgesteld op 1 per uur. Degenen van het veilingpersoneel, die daarmee veel overwerk heben verricht, werd een gratificatie verleend. Men was van meening, dat deze regeling uitste kend bevallen is. Een vroegere in voering in het komende seizoen zou, zoo mogelijk, zeer gewenscht zijn. Er is in deh afgeloopen winter een heel bedrag besteed aan het openhouden van het vaarwater, deelde de voorzitter mede. De voorzitter vestigde hierna de aandacht op de wensehelijkheid, dat tuinbouwers hun boekhouding be schikbaar stellen voor het uitreke nen van de productiekosten van de verschillende tuinbouwproducten. Hij deed een beroep op de aanwezi gen, Hieraan mede te werken. En kele gaven zich op. GESLAAGD. Mej. J. Valentijn, werkzaajn aan de Chr. Kleuterschool, slaagde dezer dagen voor de akte kleuteronderwijs. Op het Dinsdag te A'dam gehou den examen voor het „Gezellen- graad" diploma, heerenkapper, slaag den o.a. de heeren J. Jonker, M. Langedijk, S. de Leeuw en W. H. Stoop. BEHOOVING IN EGMOND. In Eg-mond. aan, Zee heeft zich dezer dagen een 'berooving voorge daan, die tot nog toe meer in hiaven- en wereldsteden voorkwam. Een inwoner, die een bedrag van 1060 had geïnd, kwam te Alk maar in aanraking met een man en een vrouw uit Egmond met wie een glaasje gedronken werd. Het glaasje werden vele glaasjes met het gevolg dat de stemming een ongewoon vroolijke werd en het drietal in Egmond het gezellig samenzijn voortzette. Het einde was dat de gelukkige incasseerder het feest met de vrouw alleen ver volgde, doch den volgenden dag tot de onaangename ontdekking kwam dat hij.ongeveer 750 miste. De politie werd in de zaak gekend, met als resultaat, dat de marechaussee de vrouw arresteerde en sterke vermoedens heeft, dat ook hiaar man in het onfrissche spel is betrokken, Omdat geconstateerd' moest worden, dat het echtpaar op vroolijke wijze ook reeds een deel van het ont vreemde bedrag had zoek gemaakt. DRAVERIJEN TE ALKMAAR. A.è. Zonclag zal Alkmaar wper in het teeken staan van de paarden sport. Op het Gem. Sportpark zal de Ver. Vooruit weer courses houden. Er zijn vier langebaandraverijen w.o. een le kL heat met 1100 aurt prij zen. In totaal wordt aan prijzen 4000 uitgeloofd. Het programma wordt besloten met een kortebaan- dr averij. De steeds toenemende belangstel* ling voor de paardensport, ook door de medewerking van den totalisator, zal ook a.s. Zondag in Alkmaar dui delijk blijken. Zeer velen zullen van de interessante draverijen getuige willen zijn. dEVONDEN VOORWERPEN. Politiebureau Alkmaar: 3 rozen kransen, 2 boekjes Bedrijfsleer, in legvel! Distributdestamkaart K. 2. .STo. 12.633, idem L. 2. No. 11.770 1 sleuteltje, zwarte portemonnaie met inhoud, gordijnroe, huissleutel, 1 zwarte dameshandschoen, knipmes en Duitsche koppelriem. H. Bakkum, Dr. Schaepnranstraat 18, nikkelen voorwerp in lederen étui; C. Broers, Geestersingel 49, 1 zwarte dameshandschoen; Dekkers, Kanaalkade 11, zwart-witte kra lenketting; Schilder, Stationsweg 6, een blikken doosje met inhoud; F. Esser, van Houtenfcade 36, blauwe sjaal; M. Schoen, I K. van 't Veer- straat 48 een gebreide want; P. van Wieringen, Molenbuurt 17, 1 zilver- bon ad 1;-J. Schot, Zegl'is 2, 1 zwart kinderschoentje; Lauwers, Payglop 3, portemonnaie met inh.; M. Harder, Asterstraat 19, 1 hand schoen; M. Mol, Baansingel 25, arm bandje; G. Verhoeve, Ritsevoort Tl huissleutel;''G. Jonker, Land- straat 30, bosje koperdraad1; H. W. Hofmeester, Westerweg 68, bood- schappentaseh; J. de Ruyter, Laat, portemonnaie met inhoud; A. de ling, Heerenweg A 17, Oudorp, ^portemonnaie met inhoud; J. Kra mer, R. Vi-sscherstraat 6, zilveren armbandje; Th. v. d. Berg, le Tuindwarsstraat 21, badpak en handdoek; C. M. Kamp, v. d. Wou- destraat 3, koperen ring; T. Bijfe- ma, van Reenenpark 8, Bergen, vulpen in étui;- Ruimerman Corf- straat 6, vulpen; P. Krol, Berger- weg 14, bril met hoornen montuur; S. Nibbering, Hofstraat 3, grijze vulpen; P. v. d. Laar, Zeglis 28, vischnetje; D. de Jong, Linden-laan 30, portemonnaie. NOORDSCHARWOUDE. Bannevergadering. - Dinsdag avond hield het bannebestuur een vergadering o. L v. den heer T. Kos telijk in „Concordia". De rekening over 1941 werd vastgesteld op een totaal bedrag van 6895.43, -het ba tig 'saldo was 725.73. Hierna werd de begrooting 1942 behandeld. Deze sloot op een totaal bedrag van 6480.85 met een vermoedelijk batig saldo van 485.34. De lasten zijn verlaagd met 1 tot f 13 per H.A. Tot leden van de kascommissie werden gekozen de heeren H. Swa- ger D. Swager en P. Kpk. Aan de gemeente zal worden verzocht de sloot tusschen Handelskade, en Nieuwe Weg te verbeteren. j LANGEDIJK. Geslaagd. - Bij het te Alkmaar gehouden examen slaagden voor het middenstandsdiploma alg. handels kennis mej. I. Vader te Noordschar- woude en de heeren B. Spanjaard en H. Bruin te Oudkarspel. OUDKARSPEL. Begrafenis D. Man. - Voor de teraardebestelling van het stoffelijk ovérschot van den heer p. Man, in leven penningmeester vari de voet- balvereeniging D.TS.. bestond veel belangstelling. Vele sportvrienden hebben den overledene de laatste eer bewezen, evenals eenige verte genwoordigers van het personeel van de firma Eecen, houthandel, al hier, bijwelke firma de overledene in dienst' was. Aan het graf heeft de voorzatter van D.T.S. A. Ootjers Jz., zeer waardeerende woorden gespro ken ter nagedachtenis van den over ledene. Voor de Rotterdamsche kinderen. - Er is voor het onderbrengen vari Rotterdamsche kinderen in 'Oud karspel en Noordscharwoude thar.s een comité gevormd, waarin de na volgende personen zitting hebben- mevr. I. EecenSchipper, mevr. PaarlbergHartland en zuster Go- rissen en de heeren ds. Nell, dr. de Wit te Oudkarspel en Pv Deutekom en L. Mallekote te Noordschar woude. De veilingleider de heer J. Kos. zeide, dat in het komende aardappel- seizoen er rekening mee moet wor den gehouden, dat de aardappelen vrij van grond moeten worden ge leverd. Zit er veel aarde aan, dan zal getarreerd /worden. Hij verzocht daarmede bij net wegen rekening te gaan houden. Centralisatieverkoop. Over de centralisatie van den ver koop van goedgekeurde pootaard appelen ontspon zich een Vrij breed voerige discussie. De wenschelijk heid van een meer centrale yer- koop, waardoor de onderlinge con currentie wordt tegengegaan wefd door velen ingezien, doch de uit voering blijkt moeilijkheden op te leveren. De voorz. zeide hierbij, dat de gepubliceerde prijzen voor de pootaardappelen geen garantie prijzen zijn. Daar moet men .dus niet vast op rekenen. Besloten werd, aan te dringen op het s-poedig be kend maken van de exportprijzen voor de goedgekeurde poters. Voorts besloot men, aan den bur gemeester van Langedijk en aan het provinciaal bestuur te verzoeken, zoodanige politie-maatregelen, te nemen, dat het poten van ongekeurd pootgoed /verboden wordt. Meir heeft daar veel hinder van. (Ontleend aan onze advertentierubriek) Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Hoera, er is een stamhouder (hum.) Toegang 18 jaar. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Zeven jaren pech (kom.) Alle leef tijden. (Geprolongeerd.) Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer De Roman van een dokter (rom.- dram.) 14 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Carnaval (rom.) 18 jaar. Vestingen Capuzzo) Solloem en Halfaya veroverd. BERLIJN, 25 Juni. (D.N.B.) Naar het D.N.B. van militaire zijde ver neemt, hebben de DuitschItaliaan- sche troepen in Noord-Afrika de LibysehEgyptische grens over schreden en de vestingen Capuzzo, Solloem en Halfaya, nadat de vijan delijke tegenstand was gebroken, veroverd. Bij de achtervolging van de verslagen Britten werd Sidi'el Barrani en het gebied ten Z.O. hier van bereikt. f Prijzen van 3 gulden. 's-HERTOGENBOSCH, 24 Juni. Cp de markt te 's-Hertogenbosch ver drong zich vanmorgen een grooté schare vrouwen om twee markt kooplieden, die_, prachtige flacons parfum en eau de cologne te koop aanboden. De 'markt was zoo willig, dat de flesschen tenslotte bij opbod verkocht werden, zoodat prijzen van 2.50 a 3 per flacon werden bereikt. De dames, die alle aan een fleschje hadden mogen ruiken en zelfs een druppeltje van het aanlok kelijke geurend vecht op haar zak doek kregen, boden, overtuigd van de kwaliteit en begeerig naar dit buitenkansje, verwoed tegen elkaar op, zoodat de kooplui uitstekende za ken maakten. Tot er echter een kink in den kabel kwam. Een sceptisch man in de rij der kijkers,«wist een der koopsters te overreden de flesch open te maken, hetgeen hem nogal /moeite kostte, daar de dames er wei nig voor voelden, nu reeds het mooie zegeltje om het even fraaie dopje te verbreken. Nu bleek ech ter dat de flacons gevuld'Waren met schoon water, al uan niet met een kleurstof je. Gelijk te begrijpen werke deze ontdeking als een bom. De verontwaardigde dames liepen te hoop en eischte haar geld terug. De ruzié liep zoo hoog, dat er een poli tieagent op het rumoer afkwam en' de beide kooplieden, twee Amster dammers, inrekende. Begeleid door een schare teleurgestelde en wraak zuchtige vrouwen werden de heeren naar het bureau overgebracht. De mooie flacons met inhoud werden in beslag genomen. Doodelijk ongeluk. - Op het Soendaplein te Haarlem is een met grint beladen vrachtauto, die geen voorrang verleende, tegen een auto bus gebotst, waardoor de bus in aan raking kwam met een wielrljdster, de 25-jarige mevrouw van L. uit Haarlem. Zij viel en werd door de bus overreden, waarbij de dood on middellijk intrad. Dcodelijk ongeluk te Kerkrade. Gistermiddag is te Kerkrade de landbouwer J. Smeets, gehuwd en 44 jaar oud, wonende op de hoeve „Zonneschijn", door een vrachtauto, komende uit de richting Heerlen ge grepen en op slag gedood. Het slachtoffer was van zijn rijwiel, ge vallen waardoor een achterwiel van auto zijn hoofd verpletterde. 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. De pa piersituatie maakt het -noodzakelijk een verdere bezuiniging op het pa- pierverbruik door te voeren. In ver band hiermede zijn de voorschriften voor de fabricage alsmede voor de be- en verwerking van papier en carton, welke in de Nederlandsche Staatscourant van 15 Juli 1941 ver schenen, aanmerkelijk verscherpt. Het aantal soorten cartonnen ver- pakkings- en reclameartikelen dat nog mag worden yervaardigd, is ver minderd, terwijf het aantal papier waren en drukwerken, waarvan de vervaardiging verboden is, belang rijk is uitgebreid. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de Nederlandsche Staatscourant van 23 Juni 1942, waarin deze gewijzigde fabricage- voorschriften zijn gepubliceerd. Des- gewenscht kan men verdere inlich tingen betreffende papierwaren ver krijgen bij het Rijksbureau yoor Pa pier, Zaanestraat 18, Haarlem en be treffende drukwerken bij de sectie Grafische Industrie van het Rijks bureau voor verwerkende indus trieën, Nieuwe Zijdsvoorburgwal 326, Amsterdam-C. BEDRIJFSORGANISATIE. Krachtens beschikking van de or ganisatiecommissie worden onder de hoofdgroep „handel" de tot de be drijfsgroep „tusschenpersonen" be- hoorende volgende vakgroepen in gesteld: vakgroep „tusschenpersonen in gedroogde zuidvruchten", idem in kaas, idem in oliën, vetten eri olie zaden, idem in huiden en leder, idem in suiker, idem in specerijen, idem in melkproducten, idem in thee, idem in koffie, indem in onroerende goe deren, idem in kunstmeststoffen, idem in tabak, idem in rubber, idem in cacao, idem in kapok en idèm in groenten'en fruit. Nieuwe parkeertegeL 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. Daar het aantal rijwieldiefstallen nog steeds schrikbarend toeneemt, schrijft de Nederlandsche toeristenbond (A. N. W. B.), werd met genoegen kennis genomen van een Neder- landsch octrooi, betreffende een te gen een muur of anderen verticalen wand te bevestigen rijwielstandaard, voorzien van oog en ketting, waar mede het rijwiel met een hangslot aan dezen standaard kan worden bevestigd. Voor de bekende beton nen rijwielparkeertegels met sleuf, welke reeds veelvuldig worden ge bruikt, was deze bevestiging ook overwogen, maar oorspronkelijk een bezwaar gebleken, -omdat de uitste kende ijzeren ring met een hieraan permanent te bevestigen ketting of overslag bij duisternis gevaar zou opleveren voor de voetgangers. Aan dit bezwaar is thans tegemoet geko men door in het bovenvlak van den tegel verdiept een ring aan te brengen, waaraan met behulp van ketting en slot het rijwiel kan wor den bevestigd, waardoor deze niet gevaarlijk is yoor de voetgangers. Voor het hoofdkantoor van den Ne- derlandschen toeristenbond is zoo'n tegel als proef aangebracht. 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. De persdienst van den Ned. Landstand schrijft ons: Op de Boerenschool te Rijs vierde de landjeugd Zaterdag en Zondag j.l. het Zonnewendefeest, in tegenwoor digheid van den Boerenleider, de leidster van de Duitsche Landjeugd in Nederland. Fraulein Ella Weiss, en tal van andere autoriteiten. Zaterdagmiddag verzamelden zich de jongens en meisjes om de zoo be kende gebouwen te Rijs, waar de leider van de Boerenschool, dr. Pie' bengat hen hartelijk ontving. Onder de deelnemers bevonden zich ook de Duitsche jongens en meisjes, die be trokken zijn bij de uitwisseling van landjeugd en dus een half jaar in een Nederlandsch boerengezin door brengen. De middag werd gevuld met volksdansen, gymnastiek en zin gen, terwijl tegen den avond begon nen werd met het opstapelen van het midzomervuur. Den volgenden morgen kwam de boerenleider aan, in gezelschap van het hoofd van de afd. Volk en Bo dem, Bontkes, en de staf leider, mr. Reydon. Bovendien waren aanwezig veie boerenleiders of stafleiders uit de provincies, vertegenwoordigers van den Beauftragte van den Rijks commissaris in de provincie Fries land, en vertegenwoordigers van den Nationalen Jeugdstorm. In een korte rede, die de boeren leider, des middags uitsprak, betuig de hij zijn groote tevredenheid over den geest van kameraadschap en strijdensbereïdheid, die hem uit de landjeugd tegenstraalde. Hij zette in enkele woorden de beteekenis van de zonnewendegedachte uiteen. „Deze gedachte is- niet gebonden aan een historisch afgerond tijdperk, maar heeft steeds doorgewerkt, door alle tijden en geslachten en heeft zich altijd gericht op de wedergeboorte. En ook steeds werd zij bestreden door de machten der duisternis, wanorde en chaos. Daarom moeten wij ef voor waken, dat deze machten niet weer ons boerenvolk gaan be- heerschen. Daar zullen jullie jonge ren, met jullie zuivere idealen, voor moeten strijden. Zuiver en zuiverend idealisme zal immer noodig ziin. ook in den komenden nieuwen tijd. En deze taak draag ik aan jullie, jon geren, op". Tegen de schemering verzamelden alle deelnemers zich aan de kust van het IJselmeer, waar de brandsteel was opgericht Hier las dr. H. Tj. Piebenga een vers uit de Edda, be handelend het binden van de Fenrir- wolf en het Offer van Tyr. Dan Werd het Midzomervuur ont stoken en, terwijl de roocfe tongen hoog boven de zeewering lekten, klonk geestdriftig bet Zonnewende lied op: „Vlammen laai hoog!" MUSTERUNG DER GEBURTS- JAHRGaNGE 1906 UND 1907. Alle Mannliehen Reichsdeutsehen der Geburtsjahrgënge 1906 und 1907 haben zich zur Musterung wie folgt zu melden: a. Aus den Provinzen Südhölland und Seeland bei der Wehrmachtkomman- dantur Den Haag, Lange Voorhout 38, am 29.6.42 vorm. 8 Uhr die Buchstaben A—M, am 30.6.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben N—Z. b Aus" der Provinz Nordholland: in Amsterdam-O., Schule, Iepenweg 13, am 1.7.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben A—M, am 2.7.42 vorm.J 8 Uhr 30 die Buchstaben N—Z. c. Aus den Provinzen Friesland, Gro ningen, Drenthe und Overijssel b/d Wehrmachtkommandantur Zwolle, Rojensingel 13, am 3.7.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben A—M, am 4.7.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben N—Z d. Aus den Provinzen Gelderland, Utrecht und Nordbrabant bei der Ortskommandantur 's-Hertogenbosch, Julianaplein 2, am 6.7.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben A—M, am 7.7.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben N—Z. e Aus der Provinz Limburg bei der Wehrmachtkommandantur Maas tricht, Vrijthof 46, am 8.7.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben A—F, am 9.7.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben G—M, am 10.7:42 vorm 8 Uhr 30 die Buchstaben N—R, am 11.7.42 vorm. 8 Uhr 30 die Buchstaben S—Z. Die Meldepflichtigen haben militari- sche und sonstige Ausweispapiere ypd 2 Passbilder Grosse 37X52 mm. in bürger- licher Kleidung, ohne Kopfbedeckjmg, Brillentrager das Brillenrezept mitzu- bringen. Juden haben nicht zu erschei- nen. Den Meldepflichtigen wird das Fahr- geld 3. Klasse gegen vorzeigen der Fahrkarte bei der Melding zurückerstat- tet. Sie erhalten ferner bei einer Ab- wesenheit vom Wohnort von mehr als 8 Stunden ein Zehrgeld. ZEGGE, 24 Juni. Terwijl een be kend smokkelaar uit Zegge zijn ge vangenisstraf uitzit in de gevangenis te Breda, hebben onbekenden in zijn woning ingebroken en uit een ge heime, in de keldervloer gemetselde, bergplaats een bedrag van 2400 gulden gestolen. De diefstal is ontdekt door een buurman, die geregeld in de leeg staande -woning kwam. De politie heeft in verband met dezen diefstal reeds verschillende personen, die in smokkelkringen geen vreemden zijn, aangehouden. Het onderzoek duurt nog voort. Burgemeester van Weesp ontsla gen. De Staatscourant bevat een besluit van den commissaris-gene raal voor bestuur en justitie, waar bij M. Dotinga met ingang van 10 Juni j.l. is ontslagen als burgemees ter van Weesp. Winterhulp. P. V. te Sliedrecht,' die door den poli tierechter te Dordrecht was veroordeeld tot een geldboete van 30, werd door het hof tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Het hof overwoog o.a. dat verdachte, toen de getuigen hem om een bijdrage voor Winterhulp-Nederland vroegen, deze niet alleen geweigerd heeft, maar daarvoor als reden aan voerde, dat de opbrengst dezer geld inzameling voor de N.S.B.'ers bestemd zou zijn, in welk verband hij de belee- digende woordeh: „Vuile N.S.B.'ers heeft gebezigd tegenover bedoelde ge tuigen, die tot de N.S.B. behoorden. Het Hof is van oordeel, dat verdachte, on danks de omstandigheid, dat hij tot het gereformeerde kerkgenootschap be hoort, daarmede blijk gegeven heeft zich als vijand te stellen tegénover hetgeen waren gemeenschapszin bevordert, ter wijl hij zich zelfs niet. heeft ontzien hen, die zich .daarvoor aanzienlijke per soonlijke opofferingen getroosten, te be- leedigen en verdacht te maken. In ver band hiermede acht het hof een strenge bestraffing van den verdachte in het belang van den vrede binnen de Neder landsche volksgemeenschap geboden. Propagandamateriaal aigenomen. J. G. F. B. te Amsterdam, veroor deeld door den politierechter te Am sterdam tot 2ó boete, subs. 20 dagen hechtenis, werd door het hof tot gelijke straf veroordeeld. Het hof overwoog hierbij dat in de huidige omstandig heden aan de revolutionaire spanningen onder de Nederlandsche bevolkings groepen weliswaar binnen zekere gren zen den vrije loop behoort te worden ge laten, zoodat het met geweld ontnemen van politiek propaganda-materiaal gelijk in casu door den eenen poli- tieken tegenstander aan den ander niet steeds strafbaar kan worden geacht te zijn. Het hof is echter van oordeel, dat van de bedoelde opheffing van straf baarheid slechts sprake kan zijn met betrekking tot hen, die als dragers der heerschende revolutionaire idee be- hooren te worden erkend, als ko danig het hof, mede in verband met hun uiterst gering aantal, niet de leden der voormalige N.S.N.A.P., waartoe ver dachte behoorde, in aanmerking acht te komen. De strijders aan he' O.-iront. K. M. E. te Eijgelshoven, die verstek liet gaan wegens dienst aan het Oost front, en door den politierechter te Maastricht tot 50 boete subs. 30 dagen hechtenis was veroordeeld, werd door het hof van alle rechtsvervolging ont slagen. Het hof was van oordeel, dat ven iemand als verdachte die gelijk uit ambtelijke inlichtingen is gebleken uit liefde voor volk en vaderland zijn leven in den strijd tegen het bolsje wisme heeft ingezet, redelijkerwijs niet geëischt kan worden, dat hij zou hebben te gedoogen, dat in een voor het pu bliek toegankelijke plaats welke een gelagkamer is zich bij wijze van wandversiering een portret van prins Bernhard bevindt, die immers door zijn vlucht overzee de vaderlandsliefde van ieder oprecht Nederlander ten diepste heeft gekwetst. Op gelijken grond kan van een zoodanig persoon niet gevergd worden, dat hij beweerde aanspraken van anderen op een dergelijk voor werp eerbiedigt, zooals in het algemeen ten aanzièn van den eigendom eens anders plicht is. Onder de genoemde omstandigheden acht het hof het weg maken door verdachte van bedoeld por tret niet strafbaar. DE NIEUWE PROGRAMMA'S. Een mooie boeiende film brengt het Harmonie-Theater, n.l. Kellnerin Anna. In dit zeer mooi gespeelde filmwerk treden Franziska Kinz, Herman Brix en Otto Wernicke bijzonder op den voor grond. Een film voor eiken liefhebber. In het Victoria-Theater trekt de film Groot Alarm de bijzondere aan dacht. Een zeer interessant liefdes- gegeven doorweeft dit spannende verhaal over brandweer, diefstal, brand, enz.. De hoofdrollen worden vervuld door Ernst von Klipstein, Heli Finkenzeller en Charlotte Dalys, wat iets zeer goeds belooft. Het Cinema-theater heeft de zeer aantrekkelijke film Mirandolina, een opgewekt filmwerk -op char mante wijze gespeeld met Olga Tschechowa in de hoofdrol met At- tila. Hörbiger als tegenspeler. Een film spelend in het zonnige Italië. Het Alkm. Bioscoop-theater heeft een sterke film van Hans Albers n.L Alaska. Voor liefhebbers van een sensationeel en sterk filmwerk een bijzondere gelegenheid. BROEK ÓP LANGENDIJK, 25 Juni 1942. 4800 kg Tomaten A 38; Tomaten B, C en CC 38; 500 b. Peen 11; 1412S0 kg Aardappelen: Schotsche muizen 9.90; Kriel 5. NOORDSCHARWOUDE, 25 Juni 1942. 4500 b. Rabarber 6; 7500 kg Aardappe len: Schotsche muizen 9.90; Kriel 5. W ARMENHUI ZEN, 24 Juni 1942. 2000 kg Rabarber 6. Waterpölo. DAW I—Futen I 2—0. De Alkmaarsche Waterratten heb ben de polocompetitie goed ingezet met een 20 overwinning op de Futen en de overwinning was volko men verdiend. In het Zomerbad, dat door een vrij lage temperatuur zwaar te be spelen was, bond DAW den strijd aan met een invaller voor haar doelr man( wat echter geen verzwakking beteekende. De Alkmaarders waren direct veel sterker,, doch doelpunt ten voor de rust slecht een keer na goed opzwemmen van Ooievaar. Spoedig na dg hervatting maakte de Wandeler er met een prachtig ver schot 20 van en daarbij bleef het, ofschoon een fraaie doorslagbal van den midvoor beter lot verdiend had: de bal ging rakelings naast Het was geen mooie wedstrijd en het spel was van matig gehalte; Maar wellicht kwam dat door de zwakte der tegenpartij en de lage temperatuur. Wat vlugger plaatsen, wat meer gebruik maken van het vrijzwem- men zou de DAW-ploeg echter ten goede komen. HET KRINGZEVENTAL. Zaterdag a.s. wordt te Woerden het jeugdpolotornooi gehouden, waaraan de meeste kringen van ons land deelnemen. Het Noordholland- sche zevental is als volgt samenge steld: Zwart (Nereus), doel; v. d. Pol (DAW), v. d. Linden (Nereus) en Martens (Neptuijus), achter; Im- hulsen (DAW), Kalf (Kroosduikers) en Bos (Neptunus), voor. De maximum leeftijd der spelers is 20 jaar, zoodat hier inderdaad de „naaste toekomst" in het water komt. Schaken. SCHAAKCLUB D. O. S. Het schaken beleeft thans in onze stad een periode van bloei, wat me de een gevolg is van de propaganda door de vereenigingen gemaakt. D. O. S. blijft ook dezen zomer ac tief. Er zullen nederlaagwedstrijden worden gespeeld om een fraaien beker. Vijf clubs zullen trachtten D. O. S. een zoo groot mogelüke ne derlaag toes te brengen, n.L Schaak mat te N.-Scharwoude, dat .morgen in de Nieuwe Doelen op bezoek komt en verder. Oppositie Heiloo, de Pion te Koedijk, de Pion té Bergen en de club 't Hoge Huys. In de N. Doelen worden tevens om de veertien dagen de kampioen schappen van den schaakkring Alk maar verspeeld. Opg. Arnsterdamscbe Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 25 Juni 1942 STAATSLEENINGEN. Vor k. lu,40 3J4 Nederland 1941 99i5/16 4 Nederland 1941 100is/16 4 Nederland 1940 II 101 3_3V, Nederl. 1938 98i/« 3 Ned.-lndië 1937 891/» BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank .142 Handel Mij. Cert. v. f 2.50 1293/, Koloniale Bank .135 Ned. Ind. Handelsbank 90 IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie .156 Calvé Delft Cert. .120 Nederl Ford .362 Lever Bros .170 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 299 CULTUUR MAATSCH. H. V. A315 Java Cultuur .J5S Ned. Ind. Suiker Unie Jf 5 Verg. Vorsterlanden "eoi/s PETROLEUM. Kon. Petr332 RUBBERS. Am.-terd. Rubber .214V5 Del) Bat. Rubber 113i/s OostKust 102 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 1563/, Java China-Japan lijn 133'/8 Kon Ned. Stoomboot 200 Scheepvaart Unie 184l/j TABAKKEN. j.)eli Batavia .153 Oude Deli189 Senembah154 SPOORWEGEN. Deli Spoor y'621/, Ind Spoor 45'/? u. au 9916/j6 !007/6 iOl 98s/:6 89 142 130 135 99 I551/4 120 562 1681/, 296 314-1 158 164 891/, 3261-7 212-4 14 31/, 101 155!-6 130 200 1813/, 150 188 153 62 15 -Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2