KANTOORBEDIENDE VAN WALBEEK HET GEHEIM VAN DE PAREL-EILANDEN vs. Beurs DE VUURRODE ^SjCHOENTJES. Economische rechter. Koopt geen distributie bescheiden flinke boetes zijn de gevolgen. Om van te watertanden! Fraudeleuze slachters op de maf. FEUILLETON Adverientiën. (Wordt vervolgd). HAITE. GRÉ BESSE TJERK DE GROOT. MATTHTJS VAN DOMSELAAR CORRY C. DE VRIES, PUBLICATIES BURGERLIJKE STAND. RADIOPROGRAMMA DANKBETUIGING. RIE, TANDARTS HEILOO afwezig tot 2 Juli. WINKELMEISJE DAGMEISJE FLINKE JONGE WERKSTER, NET MEISJE, JUFFROUW Huisnaaister DIENSTBODE, voor d. en n., flink loon. Voldoende hulp aanwezig alsook voor het ruwe werk. Huishoudster, SPOED. MEISJE GEVRAAGD NET MEISJE Net Dagmeisje FLINKE NETTE MEISJES FLINKE LEERJONGENS. FLINKE JONGEN, KANTOORBEDIENDE, AANKOMEND HM A'S. brengt het nerin Anna. 5 filmwerk ran Brix en den voor liefhebber, r trekt de ndere aan- tni liefdes- spannende diefstal, en worden Klipstein, Charlotte belooft. Et de zeer irandolina, >op char- met Olga Dl met At- eler. Een ge Italië, sater heeft Albers n.L van een werk een 4, 25 Juni 38; Tomaten 11; 141250 ie muizen 15 Juni 1942. g Aardappe- 0; Kriel 5. li 1942. 2000 —0. ratten heb- ed ingezet ng op de was volko- door een raar te be den strijd haar doel- erzwakking ders waren doelpunt en keer na Ooievaar, ïg maakte n prachtig aarbij bleef doorslagbal ot verdiend ïgs naast wedstrijd en ig gehalte.- door de n de lage wat meer vrijzwem- echter ten NT AL. e Woerden gehouden, gen van ons lordholland- gt samenge- loel; v. d. sn (Nereus) achter; Im- roosduikers) r. der spelers iderdaad de het water O. S. lans in onze >ei, wat me- propaganda gemaakt, n zomer ac- jwedstrijden een fraaien n trachtten ïogelijke ne- n.L Schaak- dat .morgen op bezoek ie Heiloo, de in të Bergen s. m tevens om kampioen- ikkring Alk- Bank N.V. ïaar. Tuni 1942 /or k., lu, 40 ygi.y1fi ïooi%6 101 981/4 89 V? j42 1293/, 135 90 156 120 362 170 299, 315 158 li 5 '901/2 332 2141/j 1431/* 102 1563/, 133»/, 200 14 153 189 154 621/. 45'/, 100'/, i01 89 142 130 135 90 155I/4 120 362 1681/, 296 314-1 158 164 891/, 326-1-7 212-4 1431/, 101 1551-6 130 200 1813/, 150 1S8 153 62 45 Jonker, Alk- H. P. van den Buitenland: Reportage: - Binnenland: tad en Provin- j, Alkmaar. ïaar. 212. Nu moesten ze afscheid nemen. De fee nam Anneke met ski's en al in haar armen en gaf haar een kus. „Goede reis, Anneke, en behouden terugkomst". Daar gingen ze nu. Eerst langzaam en toen al sneller en sneller de berg af. Jacob moest erg z'n best doen om Anneke bij te houden. De distributie-regeling is inge steld, om eiken Nederlander zijn beschikbaar gestelde levensmidde len e.d. te verschaffen. Dat is logisch. Echter, er zijn nog altijd men- schen, die aan de distributie artikelen niet genoeg hebben; zij wenden zich dan tot den zwarten handel ofzij trachten bonnen j te koopen. Met als gevolg, dat zij 1 zich op het hellend vlak gaan b'e- geven en dat zij vroeg of laat met den economischen rechter in aan raking komen. Zü weten best, dat de zwarte handel niet in den haak is; zij we- ten blijkbaar nog niet allen, dat' het koopen van bonnen evenzeer /■j strafbaar is, omdat de beschikbare levensmiddelen dan niet terecht komen bij hen, die er recht op hebben. - En als die bonnen dan bovendien nog van diefstal afkomstig zijn, ziet het er in den regel heel donker uit. Zooals in de volgende gevallen, welke Woensdag ter tafel kwamen bij den economischen rechter. Een 16-jarige jongen uit Alkmaar heeft de distributiebescheiden van zijn moeder geroofd en deze kostbare papieren, aan den man gebracht. Zoo verkocht hy aan den kuiper H. Bakker te Alkmaar via J.J. Avis van Heiloo een distributiebonboekje en deze kuiper gebruikte de bonnen voor zijn huishouding. Hij mocht van geluk spreken, dat hij niet ge weten heeft, dat de bonnen feitelijk van diefstal afkomstig waren en kreeg nü slechts f 100 of 20 dagen. Die reeds genoemde J. J. Avis had het distributieboekje gekocht van den 16-jarigen knaap en met een kleine winst verkocht aan Bakker. Hii- hoorde pas later, dat het boekje gestolen was, en kwam ei dus ook nog goedkoop af: 100 of 20 dagen. De kleermaker B. Bakker uit Alk maar had ook al een distributie boekje gekocht, nu regelrecht van den 16-jarige Hier luidde het vonnis f 50 of 10 dagen. Iets gevoelige- nog werd Th. H. Buil, eveneens kleermaker in Alk maar, aan zijn portemonnaie gevoeld! Hij had van denzelfder jeugdigen handelaar in distributiebescheiden een bonboekje en 2 vetkaarten ge kocht voor 18.50. Ook hij wist van een diefstal niets en komt er dus met een boete van 150 of 30 dagen ook nog goed af. Tenslotte had de bakker G. Putter uit Alkmaar een vetkaart van den jongen gekocht, doch zoodra hij hoorde, dat die kaart aan de moeder ontstolen was, had hij ze tèruggege- ven aan die moeder. Dat scheelde hem natuurlijk heel wat. want eisch en vonnis waren deze keer slechts f 75 of 15 dagen. Als de armoede aan de deur klopt. Een geheel anderen kijk op het verhandelen van distributiebeschei den krijgt men, als een en ander uit armoede geschiedt. Zoo had mej. A. Evers uit Alkmaar uit armoede haar textielkaart verkocht voor een tien tje. Ze kon de punten toch niet -ge- bruiken en het geld kon ze daaren tegen heel best in de huishouding besteden. De rechtbank begreep de situatie en het vonnis was zeer mild: 15 boete. De kooper echter kwam er heel wat slechter af. Begrijpelijk want hy kon door geld aan een dubbel portie komen! Het was de schoenma ker J. Geels uit Alkmaar, die thans 100 gulden zal moeten aftikken of 20 dagen zal moeten brommen. IN EEN CAFéTARIA in de Langestraat Er is een aardig cabaretliedje over een cafétaria, waar van alles en nog wat te krijgen is en waar het o zoo gezellig te vertoeven is. Ook Alkmaar heeft zijn cafétaria's en ook daar is van alles te krijgen: ijs, in verschillende smaken, lekkere hapjes, smakeiyke koffie, enz., enz. En naar het schijnt, moet in één er van zelfs iets gekocht kunnen wor den, dat nooit op de prijslijst ver meld staatiets, dat naar zwarten handel riekt. Tenminste, de Officier en economische rechter kenden bei de deze cafétaria heel goed, waren den naam al verschillende keeren in de stukken tegen gekomen. Maar wij doen alles om dien han del tegen te gaan!,'zei de zoon van den eigenaar, N. C. Kamp, die zelf echter lang niet van vreemde smet ten vrij was. Hü had namelijk en daarvoor stond hij Woensdag «terecht 100 kg boonen gekocht. Voor dp zaak van zijn vader, zooals hy be weerde, maar deze kon de boonen niet gebruiken en daarom had Nico ze maar opgeborgen in een pakhuis, heelemaal niet wetende, wat er mee te doen. Van zwarten handel was volgens heip absoluut geen sprake! Jammer genoeg voor den verdachte ■gelóófde noch Officier, noch econo mische rechter dat en eerstgenoemde meende, dat hier terstond krachtig moest worden ingegrepen en dat een vrijheidsstraf zeer op zijn plaats was. Hij vorderde daarom een maand ge vangenisstraf, met welke eisch de economische rechter volkomen ac- coord ging. En.de boonen, gekocht voor 170, werden natuurlijk verbeurd ver klaard. Deze had Kamps gekocht van J. G. Sinnege të Alkmaar, een fruithande laar, die bij de politie goed staat aangeschreven. Sinnige had de boo nen verkocht uit armoede: geen werk en een groot gezin. Waar viel aan te nemen, dat ver dachte niet meer op het verkeerde pad gaat, was, de eisch in dit geval 200 of 40 dagen en het vonnis zelfs nóg iets milder: 150 of 30 dagen. En soms brrrr Tarwe-affaires, groot of klein, het raakt je kouwe kleeren niet als ver slaggever. Bruine, witte of citroen- boonen, groene of grauwe erwten, het is allemaal heel gewoon, aard appelen vervoeren, -och, de rol is meestal nogal bezet met zulke zaak jes, frauduleuze slachters kijk je met een nuchter gezicht aan. Maar Als daar iemand gaat vertellen, dat hij tien gerookte hammen heeft gekocht,.dan krijg je trek en denkt aan den uitsmijter van vroeger Tien gerookte hammen, samen we gende ongeveer 45 kg, hoeveel heer lijke, plakken zouden daaruit gesne den kunnen worden?! De verzekeringsagent A. Tijm uit Warmenhuizcn had ze in een café aldaar gekccht voor 87 met de be doeling, om er één van te houden en de overige negen aan den man te brengen, 't Was natuurlijk geen reëele zaak en daarom had Tijm de lekkernijen verborgen, zoodat de politie zetóch vond! De Officier vond dezen zwarten handel buitengewoon erg en vor derde twee maanden gevangenisstraf, maar gelukkig voor den verdachte kon mr. Ubbens gedeeltelijk mee gaan met het pleidooi van den ver dediger en veroordeelde hem tot een boete van 300 of 60 dagen. De bootsman D. J. Bruin uit den Helder was in Alkmaar gesnapt bij het vervoer in twee koffers van een partijtje vleesch en vet, samen ongeveer 25 kg. De groote onbekende X speelde in deze zaak ook al weer een rol: deze had n.l. de Bruin in den trein ont moet en hem het vleesch verkocht! De Officier geloofde dat verhaal tje natuurlijk niet en evenmin kon hij zich indenken, dat verdachte het vleesch in Anlsterdam tegen den kostenden prijs dus zonder winst wilde verkoonen. Hij eischte daar om 6 weken, welke straf door den ecónómisehen rechter werd geredu ceerd tot een maand. Heel wat minder smakelijk was het volgende verhaal: de smid C. den Das uit Winkel had in Barsingerhorn 3 pond vleesch gekocht, dat voor dè consumptie was afgekeurd! Vermoe delijk gelukkig voor hem "en zijn ge zin werd het vleesch in beslag geno men en zoo te rekenen, kwam hij er met een koopje af: 30 gulden en geer. hooge doktersrekening. Totaal 47 maanden uitgedeeld'. Pieter Koomen uit Ilpendam is een handig heerschap, maar net niet handig genoeg. Dat ervoer hij gister, toen hij terecht stond voor een frau duleuze slachting. Hij had zelf niet geslacht, zei hy; dat had zijn medewerker A. Rol uit de Beemster gedaan en dus kon hij z.i. niet als een frauduleuze slachter veroordeeld worden! De zaak zat zoo: Koomen had twee keer een koe gekocht, „huurde" van een zekeren S. Eliveld in de Beem ster diens woning, die min of meer geschikt was als slachtplaats, nam vervolgens Rol in dienst om de koeien te dooden en hij zelf woog het vleesch af en hielp laten we het maar zoo zeggen bij het af slachten. Eliveld kreeg per slachting 50 en Rol 75 en Koomen ging met de rest van de winst strijken. De zaak was zoq duidelijk als wat en het kostte den Officier weinig moeite, om het bewijs te leveren. De eischen waren tegen Rol een jaar, tegen Koomen 8 maanden en tegen Eliveld 6 maanden gevange nisstraf. Mr. Ubbens verdeelde de som van het aantal maanden even anders: Rol behield een jaar, Koomen werd ver oordeeld tot 10 en Eliveld tot 4 maanden gevangenisstraf. Intusschen is Rol verdwenen. Hy kwam niet op de zitting en den laat- sten tijd had niemand hem gezien. Vermoedelijk is hij zwervende, en houdt hy zich schuil, want meneer heeft nog een kleinigheid tegoed! Op een avond in Mei, nee, in het holst van den'Mei-nacht was de sla ger L. A. Commandeur uit Heerhu- gowaard betrapt door de contro leurs, toén hij bezig was een koe te slachten. Gezien het zeer late uur en gelet op de houding van den sla ger, die het den controleurs zeer lastig maakte bij het onderzoek, was een frauduleuze slachting hier wel zeer vermoedelijk aan de orde. De controleurs vergisten zich niet en onze slager hepft de gevolgen van deze handeling al ondervonden: zijn bedrijf is gesloten! De klap was raak geweest; het koebeest lag met afgesneden hals in de slagerij, zoodat ontkennen na tuurlijk weinig baatte. Nou ja, Commandeur wilde het vleesch langs wettelyken weg in den winkel verkoopen, maar dat was nu juist iets, dat de rechter niet wilde gelooven! Want toen de Officier na een uitvoerig requisitoir 6 maanden had geëischt met aftrek van vqor- arrest, veroordeelde mr. Ubbens den slager tot 9 maanden gevangenis straf zonder aftrek, terwijl de koe werd verbeurd verklaard. G. Goedkoop uit Wieringen had een kalf geslacht en vernam Woens dagmorgen, dat dit hem op 6 maan den kwam te staan, de minimum straf, welke thans gegeven mag wor den voor frauduleuze slachters. Hetzelfde ervoor J. v. d. Kooy uit, Wieringen, die een kalf en een var ken had geslacht en een gedeelte van het vleesch had verkocht. Twee frauduleuze slachtingen en 6 maanden: 't is een koopje! Wat in den regel het voorspel is van een frauduleuze slachting: het verkoopen van runderen en var kens, mag thans als besluit van dit verslag gelden. De veehouder N. P. Koning uit Kwadijk "had een paar biggen aan een zekeren N. Jonk verkocht, zon der- dat deze verkoop in het vee boekje van verdachte was genoteerd. Het bleek naderhand, dat de biggen voor* den zwarten handel bestemd waren. Eisch en vonnis 300 of 60 dagen. /- N. Jonk, eveneens veehouder te Kwadijk had vier varkens en biggen gekocht voor den zwarten, handel. Eisch en vonnis één maand. Tenslotte had de Kwadijker D. Buurs een varken verkocht aan Jonk. Eisch 200 of 40 dagen; von nis 300 of 60 dagen. Door tram overreden. Gister morgen is te Rotterdam de 81-jarige K. de de Ruyter in de Jonker Frans straat door een tramwagen van lijn 10 overreden, toen hij onoplettend overstak. Hij liep daarbij o.a. een sohedelbasisfractuur op. In den loop van den avond is het slachtoffer in het ziekenhuis aan deh Coolsingel aan zjjn verwondingen overleden. Jongen verdronken. Te Marum, bij de Leek, is de 9-jarige S. Burg stra ibij het pootje baden' te water geraakt en verdronken. Kindje dronk kokende koffie. Het 3-jarig zoontje van de familie H. te Leur drenk een kop heete koffie leeg. De kleine moest onmid dellijk naar het ziekenhuis te Breda worden overgebracht, tiaar hij kort daarop is overleden. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Inlevering van eieren. De Voedsel commissaris voor Noord holland maakt bekend, dat voor de In levering van eieren voor onderstaande gemeenten, de daarachter vermelde verzamelaars zijn aangewezen. Texel: Coöp. Pluimvee- en Tutpbouw- vereen Texel W.A., Kantoorstraat 1, den Burg, Texel. Den Helder, Callantsoog: J. Marees, Rijksweg 93, Julianadorp. Anna-Faulowna, Wieringerwaard: ft. Winnibst, Spoorstraat 4, Anna-Paulowna. Wieringen, Wieringermeergedeelte: P. D. Klare, N. Streek E. 27, Kolhorn. Schagen, Barsingerhorn, Winkel, N.- Niedorp, O.-Niedorp, Zijpe: Eierveiling Schagen", Stationsstraat 93, Schagen. Sint-Maarten, Warmenhuizen, Haten- karSpel: J. de Kraker, Stroet 148b, St. Maarten. Alkmaar, Heiloo, Limmen, Castricum, Beverwijk, Heemskerk, Oterleek, Ur- sem, Schermerhorn, Z.- en N. Schermer, Akersloot: N.V. „E.V.H.N.", Handels kade 56, Alkmaar. Schoorb Bergen, Egmond-Binnen, Eg- mond aan Zee: Pluimveevoeder Mij. „Bergen" te Bergen. Heerhugowaard,Obdam, Hensbroek: Al Groen, Middenweg C. 33, Heerhugo waard. Langedijk, Koedijk, Oudorp, Sint- Pancras: J. Rentenaar, Noordeinde, Oudkarspel. Medëmblik, Wervershoof, Opperdoes, Twisk, Enkhuizen, Venhuizen, Andijk, Urk, Bovenkarspel, Grootebroek, Hoog- karspel, gedeelte Wieringermeer: J. Kielt, Baansingel 2, Medemblik. Abbekerk, Midwoud, Sijbekarspel, Hoogwoud, Opmeer, Spanbroek, Wog- num, Nibbixwoud, Hoorn, Zwaag, Blok ker, Schellinkhout, Wijdenes, Westwoud: Gem. Eierveiling „Hoorn", Nieuwsteeg 42, Hoorn. Beemster, - Beets, Oudendijk, Berk hout: Fa. Gootjes en Overheem, Purmer- enderweg, Beemster. Groot-Schermer, Graft, de Rijp: Fa. Rijktes, Dam, de Rijp. Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, Heemstede, Bennebroek, Velsen, Haar- lemmerliede: P. Wals Jr., Dr. Schaep- manstraat 75, Haarlem. Zaandam, Westzaan, Assendelft, Koog a/d Zaan, Zaandijk: D. Swart, Zuiddijk 125, Zaandam. Uitgeest, Krommenie, Wormer, Jisp, Wormerveer: P. Prins, Celebesstraat 72, Wormer veer. Purmerend, Edam, Kwadijk, Warder, Middelie, Oosthuizen: Coöp. Centr. Eierveiling „Purmerend en Oiystr." Nieuwstraat 18, Purmerend. Landsmeer, Ilpendam, Oostzaan; Wijde Wormer: P. Wals Pzn„ v. Beekstraat 36, Landsmeer. i Monnikendam, Kfltwoude, Broek in Waterland, Amsterdam benoötden 't IJ, Marken: C. Koomen, Uitdammerdijk 18, Amsterdam, Postbestelling Monniken dam. Amsterdam: N.V. Eierveiling, Nieuwe Ridderstraat 4-6, Amsterdam C., Tel. 33488. i Haarlemmermeer: Eier- en Pluimvee veiling „Haarlemmermeer", Stations weg 21, Hoofddorp. Aalsmeer, Uithoorn, Nieuwer-Amstel, Ouder-Amstel, Diemen, Muiden, Weesp, Weesperkarspel: M. v. Tilburg, Oudér*- kerkerlaan 149, Diemen. Naarden, Bussum, Huizen, Blaricum: H. v. d. Broek, Visschersstraat 26, Hui zen. Hilversum, Laren, Kortenhoef, Anke veen, Nederhorst den Berg, 's-Grave- land: A. J. v. Ooyen en Zn., Achterweg 127, Hilversum. De bij de LandboUw-Crisis-Organisatie aangesloten houders van pluimvee die nog geen kaart hebben ontvangen, en de niet'georganiseerden, moeten zoo spoe dig mogelijk een inleveringskaart aan vragen aan Bureau Voedselcommissaris voor Noordholland, Afd. Pluimvee, on der opgaaf van het aantal aanwezige kippen. Het aantal in te leveren eieren be draagt 15 stuks per kip, met dien ver stande dat op 28 Juni a.s. minstens 8 eieren, op 26 Juli a.s. minstens 12 eie ren, en op 30 Augustus a.s. minstens 15 eieren per dier ingeleverd moeten zijn, Wij maken alle houders van pluimvee er "nadrukkelijk op attent, dat indien aan het bovenstaande niet wordt vol daan, maatregelen niet uitblijven. Het niet ontvangen van een leveringskaart ontslaat den pluimveehouder niet van den inleveringsplieht. Zeepdlstributie. De-Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat detail listen voor 1 Juli a.s. alle thans geldige bonnen voor zeep, derhalve de bonnen „Algemeen 211", „Algemeen 228", „Alge meen 272", „Algemeen 293", „Algemeen 300",- „G Zeep", „H Zeep", „I Zeep", „J Zeep", „K Zeep" en „Een rantsoen zeep" van hun afnemers in ontvangst dienen te nemen, waarna zij naar ge lang van hun voorraad tot en met 31 Juli a.s. de zeep kunneir afleveren. Zooals bekend dienen de bonnen „Al gemeen 300" en „K Zeep" streng ge scheiden te worden gehouden van de overige bovengenoemde bonnen. Der halve dienen de bonnen „Algemeen 211 „Algemeen 228", „Algemeen 272", „Al gemeen 293", „G Zeep", „H Zeep" „I Zeep", „J Zeep" en „Een rantsoen zeep" in het tijdvak van 6 tot en met 10 Juli a.s. tezamen met een ontvangst bewijs MD 201a bij de plaatselijke dis tributiediensten te .v worden- ingeleverd. Ten einde een veelvoud van tien bon nen te kunnen bereiken, mogen maxi maal negen bonnen „Algemeen 300" worden bijgeplakt. Voorts dienen gedurende bovenge noemd tijdvak detaillisten alle bonnen K Zeep" en zooveel mogelijk bonnen „Algemeen 300" met een ander ont vangstbewijs MD 201a in te leveren, Eventueele restantbonnen „Algemeen 300", tot een maximum van negen stuks, dienen zij tot nader aankondiging zorg vuldig te bewaren. Hoor R. ARDEN, 79 „Neen, helaas niet", zei Patricia, ,',maar ik heb andere gewichtige me- dedeelingen". En toen vertelde zij van haar waarnemingen, die zij toe vallig daar bij de haven had kunnen doen. Dat ze rook gezien had en dal; die twee inboorlingen zooonrustig waren geworden 'bij het zien van dien rook. Gentschow haalde zijn primitieve kaart te voorschijn. „Dit is de weg, dien Duane me beschreef. Wijst u nu aan, in welke richting wij moeten varen om op die plaats te komen, waar u dien rook gezien hebt". Patricia bekeek de teekening een poosje. „Er zijn fouten in, meneer Gent schow. Hiei yioet ongeveer die plek zijn". ,,E$-zijn géén fouten in", zei Gent- Sëhow, „Integendeel, liet wordt mij nu duidelijker. Dat, wat u daar hebt, is de zeeweg. Duane vond toevallig den landweg. Maar de ligplaats van het schip is dezelfde. Vannacht ga ik er nog op uit om die plaats eens te onderzoeken. Ik moet Duane eruit halen. Maar wat moeten wy met Garragan doen? Hier kan hy na tuurlijk niet blijven!" „M'n hemel, dat is toch zoo moei- lyk niet", sprak Margret vastbesloten. „Als het donker wordt, leggen we hem in een kano en brengen hem naar den Oostelijken oever. Daar ergens tusschen de riffen en rotsen is zeker wel een plaatsje te vinden, waar men hem zoo lang kwijt kan, zonder in angst te hoeven zitten, dat hij ontdekt wordt of iemand op zich zelf opmerkzaam maakt. Voor den nacht geven we hem een deken mee en hier kan hij vooraf wat eten krij gen". Gentschow keek Patricia lachend aan. „Heb ik geen verstandig meisje? En nu heb ik nog een opdracht voor u en Margret. Gaan jullie zoo'n plekje zoekep. Myn arbeiders ko men direct, want ik moet. vandaag loon uitbetalen". Dien nacht gebeurden er allerlei geheimzinnigheden op de Kidd efianden. We zullen het in volgorde vertellen. Meneer Gentsèhow opende de voorstelling door 's avonds tegen tien pur zijn huis te verlaten en in een grooten boog naar het strand te sluipen. Op zijn rug droeg hij een zak, waaruit af en toe een onder drukte vloek opklonk. Maar iederen keer dat de zak vloekte, kreeg deze eërt flinken por van Gentschow. Op een plek, die tamelijk begroeid en onoverzichtelijk was, wachtte een kano, waar Patricia en Margret in zaten. Na een korte gefluisterde, be groeting liet Gentschow den zak in het bootje gleden en stapte toen zelf in. „En nu vooruit!" De beide meisjes peddelden ijverig. Na een twintig minuten stuurden zy reeds weer naar den oever; de Oostelijke oever van het Moore eiland, die hier net zoo kaal en rot sig was als by de andere eilanden, was bereikt. Ondertusschen deed Gentschow Sam Garragan den zak af. „Nu mag je gerust hardop vloeken en schelden, jonge man. Ik zal je de waarheid zeggen. Ik gooi je hier niet in een hol in het bosch, maar we brengen je naar een veel veiliger plekje. Tot morgenochtend $ul je het moeten uithouden, dan zullen we wel verder zien. Overigens heb ik een kussen en 'n warme, kameel haren deken voor je meegenomen. Naderhand mag je niet kunnen zeg gen, dat we je Hou hebben laten lij den. Dat doen we niet, daar zijn we te humaan voor". De plek, die Patricia uitgezocht had, overtrof Gentschow's verwach tingen. Het was een korte, smalle Vooruitspringende rots, die zoo hoog was, dat Gentschow hem nog' juist ■ken bereiken. De twee meisjes duwden de kano wat opzij en Gentschow hielp Gar ragan op zijn rotsige legerstede. „Zoo, nu het kussen! De steenen bodem is te koud. Anders krijg je nog rheumatiek. Nu de deken! Droom niet te wild, Garragan, want als je teveel beweging maakt, val je in het water en als dat gebeurt, dan hebben de haaien een lekker hapje, hoewel dat eigenlijk dierenmishan deling zou zijn, om je aan de haaien te geven!" „Houd nu eindelijk je mond", ver zocht Margret. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon DINGEMAN. C. D. MICHIELEN. A. J. MICHIELEN— ZIJLMANS. Stompetoren, 24 Juni 1942. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter LIA D. M. KARSSEN. M. KARSSEN—SCHUIJT. Alkmaar, 24 Juni 1942. Nieuwpoortslaan 25. Door Gods goedheid werden we verblijd met de geboorte van ónzen zoon P. HAIJTEMA. D. HAIJTEMA— VAN DEF. LAAN. Alkmaar, 24 Juni 1942. Van der Lijnstraat 2. Ondertrouwd: en Frans Naereboutstraat 55. IJmuiden (O.), 24 Juni 1942. Getrouwd en die, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk 'danken voor de vela blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk onder vonden. Alkmaar, 24 Juni 1942. Rem brand tstraat 26. UITBREIDINGSPLAN ALKMAARDERHOUT É.O. De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat van 26 Juni tot en met 23 Juli 1942 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd een ont- werp-beschikking van den Commis saris van de provincie Noordholland, ter waarneming van de taak van Ge deputeerde Staten, tot vaststelling van een uitbreidingsplan-in-onder- deelen voor de gemeente Alkmaar (omgeving Alkmaarder Hout), als mede de daarbij behoorende kaart met toelichtende beschrijving. Gedurende het hiervoor genoemde tijdvak van vier weken kunnen be langhebbenden bezwaren indienen bij den Commissaris," voornoemd. Alkmaar, 25 Juni 1942. De burgemeester voornoemd, B. A. v. d. SLUIJS. LANGEDIJK. <12-18 Mei). Geboren: Albert, z. v. Jelle de Jong en Antje Bak. Maartje, d. v. Pieter Cornelis Dissel en Neeltje Schot. Ondertrouwd: Klaas Kaas en Johanna Kostelijk. Klaas Wog- nüm te Sint Pancras en Maartje de Ruiter. Nicolaas Wiedijk te Sint Pancras en Cornelia Catharina Zijp. Klaas Kossen en Jacoba den Ouden. Pieter Wydenes te Koedijk en Maria Bruin. Getrouwd: Jan Berends te Rotterdam en Wilmpje Vroegop. Aalbert Pieter Borst te Langedijk en Jannetje Marytje Kuiper te Utrecht. Cornelis Groen te Sint Pancras en Adriana van der Vliet. Willem Rus te Sint Maarten en Aaltje H. Glas. Frederik Bëens te Heerhu gowaard en Dieuwertje Bakker. Overleden: Meryntje Beerse, oud 1 jaar. Voor de tallooze hartedyke blij ken van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde dochter betuigen wij allen- onzen oprechten dank. Bijzonder erkentelijk zijn wy den ZeerEerwaarden Heer Piastoor de Mol voor diens geeste lijken bystand, Dr. A. Schoo voor haar toegewyde medische hulp, Zuster Ripke voor haar liefderijke verpleging, het personeel en leer lingen der U.L.O. School en Buurtbewoners voor hunne tref fende wijze van deelneming. C. J. MULDERS—WESSELS, B. MULDERS. Alkmaar, 25 Juni 1942. Staringhstraat 6. Voor spoedgevallen dagelijks spreekuur van 4—5 te zijnen huize. *«■- Gevraagd een R. K. by N.V. PATROONSBAKKERIJ, Payglop 7 Alkmaar. Aanmelding Dinsdag 30 Junii 's avonds 8 uur. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl, 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.— BNO: Nieuwsber. 8 15 Geestelijke liede ren (opn.) 8.30 Ned. composities (gr.opry) 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 10. Omroeporkest en solist (opn.) 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Joan Lancé. 12.Otto Hendriks en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zake lijke ber. 13.De Melodisten en gr.pl. 14.-£- Haarlemsche Orkestvereeniging soliste en gr.pl. 16.Godsd. lezing. 16.20 Pianovoordr. en gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 „Als ik eens dagmeisje werd", beroeps keuze voor meisjes. 17.45 Zang met pianobegel. en gr.pl. 18.15 Gr.pl. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18.55 B-NO: Binnen- landsch zakelijk praatje. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Ernst van 't Hoff en Zij orkest. 20.15 Vrijdagavondcabaret. 21.Musette-orkest en soliste. 21.25 Wekelijksch sportpraatje. 21.45 BNO! Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.1524. Gr.pL HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pL 9.05 Het groote Amusementsorkest (opn.) 9.45 Gr.pl. 10.Morgenwijding.' 10.15 Gr.pl. 10.40 Een ooggetuigeverslog uit 1667 van de Tocht naar Chattam, nu 275 jaar ge leden. 11.Viool en piano. 11.40 Gr.pL 12.— Ensemble Jonny Ombach en soliste. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.— Productieslag. 13:15 Tusschen de bedrijven. 15.Voor de vrouw. 15.45 Amabilé-sextet en gr.pL 16.45 Gr.pl. 17.Voor de vrouw. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Orkest Malando en solist. 18.15 Repor tage „Ons dagelijksch brood". 18.30 Sa lonorkest en orgelspel. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spie kei van den dag. 20.— BNO: Engelsche uitzending: „Holland's political aspects". Voor de Radio-Centrales: Gr.pl. 20.15 Viool, piano en clavecimbel. 20.55 Gr.pL 21.Landmans Lüst. 21.30 Gr.pL 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— BNO: Leidende staatslieden schrijven. 22.10 Avondwij ding. 22.1524.— Zie Hilversum I. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met da Studio beschikken. gevraagd by C. GROOT Cz,, D 59, Stompetoren. Gevraagd: voor Vrijdags. „WITTENBURG", Stompetoren. Gevraagd 83 uur. Zaterdags de gehele dag. PAPIERMOLENSTRAAT 2. Gevraagd om te Castricum huishouden waar te nemen bij heer op leeftijd bij afwezigheid van de huisvrouw. Brieven mef volledige inlich tingen ais leeftijd, godsdienst, etc. onder letter G 155 bar. v. d. blad. gevraagd. Mevr. BAKKER, Nassaulaan 23. Wegens teleurstelling wordt ge vraagd tegen 1 Juli of 1 Aug. een KENNEMERSTRA ATWEG 17, Alkmaar. Net Meisje, zoekt dito VRIENDIN, leeftijd 20-21 j. Brieven onder let ter N 161 bureau van dit blad. Juffrouw, 22 jaar, b. z. a. als liefst by heer alleen, 1 kind geen bezwaar, in Alkmaar of omgeving. Brieven onder letter H 156 aan het bureau van dit blad Net Meisje, 19 j., zoekt VRIENDIN met fiets. Brieven onder letter J 157 bureau van dit blad. voor de ochtenduren. RITSEVOORT 56 B. Gevraagd voor de huishouding v. d. of v. d. en n., werkster aanw. Goed loon. Aanmelden Jul. v. Stolberglaan 22. gevr. zelfst. kunnende werken, LUTTEROT, V-e-r-d ronken oord 59, Gevraagd: le en 2e KAPSTER vergevorderd LEERLING. KAPSALON MODERN, Langestraat 12. MACHINEFABRIEK in Alkmaar vtaagt voor haar bedrijf eeni-ge en Brieven onder ietter L 159 aan het byreau van- dit brad. Voor direct gevraagd voor kachelsmidswerk. Bij geble ken bekwaamheid goed loon. ACHTERSTRAAT 34 A^. te Allpna; ar Handelskantoor vraagt een goed kunnende typen. Brieven met opgaaf van verlangd salaris onder letter R 164 bureau van dit blad. GEVRAAGD, by de NOORDHOLLANDSCHE BRANDWAARBORG-MAAT SCHAPPIJ te OUDKARSPEL. Voor direct gevraagd op Han delskantoor te Alkmaar EEN KANTOORBEDIENDE voor eenvoudig kantoorwerk, be kend met typen. Brieven onder letten Q 152 bureau yaa, dit Wad*

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3