STAD EN OMGEVING DISTRIBUTIE-NIEUWS. Amsterdamscke Beurs AGENDA PUBLICATIES LAATSTE BERICHTEN. Burgemeesters benoemingen BURGERLIJKE STAND. Verscherpte bremdstoffen-remtsoeneering in a.s. wsnter. Noordhollandsche tenniskampioenschappen. Goed geslaagd tornooi, dat echter niet afgewerkt werd Kring-,,kampioenschappen" Noordholland. BESLUITEN BURGEMEESTER. De BURGEMEESTER van ALK MAAR heeft besloten tot verhuring van een der. voormalige stokerwo- ningen te Nieuwe Niedorp aan S. Halbertsma te Winkel tegen een jhuurprijs van 3,50 per week. Benoemd is tot: a, tijdelijk léeraar in handelsweten schappen aan de Handelsavond school de heer J. Haringema al hier; b. vast leeraar in Hebreeuwsch aan het Murmellius-Gymnasium te rekenen met ingang van 30 Mei j.L, de heer dr. A. Vis, predikant te Beverwijk. 40-JARIG JUBILEUM. Op 1 Juli a.s. is de heer J. Bour- gonje 40 jaar in dienst bij de Ned. Spoorwegen. Hij is gedurende de eerste 13 jaren te Alkmaar rangeer der geweest en de laatste 27 jaar werkzaam bij de afdeeling sein- wezen. RIJWIELDIEF OP HET PERRON GEARRESTEERD. Actief politie- en spoorweg personeel. ..Zondagmorgen werd door den wnd. halte chef H. te Heiloo aan den gem.- veldwachter Geertsma mededeeling ge daan, dat er door een nerveus doend manspersoon een damesrijwiel ter be vrachting voor Amsterdam was aange boden. Spoedige komst der politie was gewenscht, daar de trein reeds op ver trekken stond. Bij haar aankomst op het perron was de politie echter juist op tijd om den man aan to houden en het rijwiel in beslag te nemen. Bij het verhoor door aen gemeenteveldwachter, bekende hij even te voren het rijwiel door middel vpn opensluiting _met een looper, te hebben weggenomen uit een perceel aan den Baansingel te Alkmaar. Ge noemde persoon, genaamd C. de M., af komstig uit Amsterdam. die tevens nog een jaar gevangenisstraf tegoed had, is 'overgebracht naar Alkmaar. Als bijzonderheid dient te worden vermeld, dat de vorige week door den wnd. halte-chef H. ook een rijwleldief aan de Alkmaarsche politie werd aan gewezen, die daarop in Amsterdam kon worden gearresteerd. BE AARDAPPELPRIJZEN. Gedurende de komende week zullen de prijzen der vroege aardappelen als volgt zijn: de eerste twee dagen 9.50, de vol gende twee dagen 9 en de laatste twee dagen 8.50 per 100 kg. ORGELCONCERT FEIKE ASMA. De uitnemende jonge organist Feike Asma zal op Dinsdag 30 Juni 's avonds van 89 wederom een concert geven op het fraaie orgel der Ger. kerk aan de Oudegracht alhier. Een prachtig programma zal wor den uitgevoerd, waarop o.a. een or gelkoraal van Jan Zwart; Praelu- dium en Fuga in G van Bach; het allegro uit de 5de sonate van Bach; het concert in D van Handel; het zoo mooien 3de Choral van César Franck voorkomen. Dit concert zal zeker weer groote belangstelling trekken. PIET KöHLER IN 'T GULDEN VLIES. In het gouden Haantje. Het 'gezelschap van Piet Kohier vond gisteravond toen het met de succesklucht van O. Harting in 't Gulden Vlies optrad, een totaal uitverkochte zaal. En de aanwezigen hebben zich opnieuw met de geschie denis van wethouder Bollman en zijn vriend Schwanneke, die in het ge heim een bezoek hebben gebracht aan het amusante café Het gouden haantje, op buitengewone wijze geamuseerd. Hiertoe droeg ook het optreden van-ynevr. Bollman en haar dochters, van Hans de Koch, die voor „kok"' wordt aangezien van de stotterende apothfèker Lemcke in niet geringe mate bij. En het stuk dat alleen het publiek vroolijke ont spanning wil geven, heeft daardoor aan zijn doel beantwoord. Ook de liedjes van Cor Smit, van Piet Kohier en van het trio Lemcke, Boll man, Sehwannecke verwierven een luid applaus. Pipt Kohier vond. in de rol van Bollman een kolfje naar zijn hand, Kalman Knaack wis zeer goed als Sehwannecke, Martha Posno en Frans Nienhuys als Elly m „de kok" vormden .een leuk duo. Cor Smit was weer best op dreef als de lang niet gemakkelijke mevr. Bollman. Frans Bogaart maakten van Lemcke een opmerkelijk type en ook de burge meester speelde zijn scene in II zeer goed. De verdere optredenden heb ben tot een amusant geheel mede gewerkt, een geheel, dat blijkens het luide applaus, den toeschouwers zeer voldeed. G. C. van Gulik. INLEVERING AARDAPPELBON NEN No. 31. De Leider van den Distributie- dienst Kring Alkmaar brengt ter kennis van de aardappelhandelaren, dat zij alle bónnen 31A en B, welke zij hebben ontvangen na hun inleveringsdag in de week van 21 tot en met 27 Juni 1942, moeten inle-'e- ren op Dinsdag 30 Jurn a.s. ter verkrijging van een toewijzing. De bonnen moeten geheel afzon derlijk van de bonnen 32A „Aardap pelen" worden, ingeleverd, derhalve op aparte' opplakveLen en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 20 IC. Eventueele restanten van ten hoogste negen rantsoenen dienen tot nader order te worden bewaard. De bonnen 32A „Aardappelen" kunnen gedurende het tijdvak van 23 Juni tot en met 3 Tuli 1942 op de normale wijze op de voor de hande laren aau^bwezen Woensdag of Don derdag wordep ingeleverd. Alkmaar, 29 Juni 1942. De Leider voornoemd, H. BAKKER. GEEN KINDEREN BENEDEN 18 JAAR NA 6 UUR MEER IN VERLOFSLOCALITEITEN. Op verzoek vestigen wij de aan dacht op een in dit nummer opgeno men gemeentepuiblieatie, waarin de burgemeester heeft vastgesteld, dat de politieverordening is gewijzigd, waardoor aan minderjarigen bene den 18 jaar na des avonds 6 uur hei bezoek aan publieke verlofs- en ver- gunningslocaliteiten is verboden. Het verblijf van de minderjari gen in een verlofslocaliteit is wel toegestaan, wanneer zij in gezel schap zijn Van minstens een der ouders of voogden dan wel van een meerderjarig persoon, die een schrif telijke toestemming van ouders of voogden bezit, waaruit blijkt, dat deze er hun goedkeuring aan ge hecht hebben, dat de minderjarige onder zijn toezicht in de verlofs localiteit verblijf houdt. Opg. Amsterdamscke Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 29 Juni 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 3y, Nederland 1941 100 4 Nederland 1941 100% 4 Nederland 1940 II I00ie/10 3—3Vs Nederl. 1938 98% 3 Ned.-Indië 1937 £8V,6 BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank 1411/* Handel Mij. Cert. v. ƒ2.50 131 Koloniale Bank 137% Ned. Ind. Handelsbank 90 1ND. OND. B1NNENL. Aig, Kunstzij dl Unie 155 Calvé Delft Cert. ,121 Nederl. Ford .363 Lever Bros .169% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 301 CULTUUR MAATSCH. H. V. A,319% Java Cultuur .158 Ned. Ind. Suiker Unie 165 Verg. Vorstenlanden 89V4 PETROLEUM. Kon. Petr329% -RUBBERS. Amsterd. Rubber .215% Deli Bat. Rubber .143% Oostkust 102 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 158% Java-China-Japan lijn 130 Kon. Ned. Stoomboot 204 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah SPOORWEGEN. Deli Spoor Ind. Spoor .183% .143% .185% 154 62% lu. 40 1001/16 100% 101 98 88% 141% 131 137% 89 155 121 169% 301% 320-1 160 166 90 3321-3 216J..7 144 102 159% 132 204 183-4 149-50 185-/ 154 62% «5% Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Groot -Alarm (rom.-sens.) 18 jaar. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Mirandolina (rom.) 14 jaar. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer Alaska (rom.-sens.) 18 jaar. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Kellnepin Anna (rom.) Alle leef tijden. v Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Donderdagavond geen voorstelling. Dinsdag 30 Juni: Orgelconcert Feike Asma, Ger. Kerk, Oudegracht, 8 uur. 8 uur, café Central, ledenvergadering Het Witte Kruis. PROMOTIE. GRONINGEN, 27 Juni Op een proefschrift, getiteld: „De hygiëne van het schoolgebouw, met name van het schoolgebouw ten platte- lande" promoveerde heden cum laude tot doctor in de geneeskunde aan de rijksuniversiteit alhier de heer W. J. Lojenga, geboren te Pur- merend. 's-GRAVENHAGE, 29 Juni. Het Rijkscommissariaat maakt bekend: De commissaris voor bestuur en justitie heeft op grond van par. 3 der verordening nr. 108/40 (vierde verordening over bijzondere be stuursrechtelijke maat egelen) in verbinding met par. 4 alinea der verordening nr. 3/40 over de uit oefening der regeeringsbevoegdhe- den in Nederland, de volgende per- spnen tot burgemeester benoemd: H. Vitters Jr., koopman te Cas- t r i c u m, tot burgemeester van Zaandam. A. Aeckerlin, gemeente-ambte naar te Maassluis, tot burgemeester van Zwijndrecht. De Burgemeester van Alkmaar, waarnemende de taak van Burge meester en Wethouders, brengt ter algemeenè kennis, dat in het Ge meenteblad van Alkmaar nr. 1779 is opgenomen het besluit van 12 Juni 1941, waarbij is vastgesteld: een Verordening tot wijziging van de Algemeene Politieverordening gemeente Alkmaar. (Verbod van het bezoek van publieke verlofs- en vergunningslokaliteiten door min derjarigen beneden den 18-jarigen leeftijd na 18 uur). Dit besluit is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in afdruk te gen betaling der kosten verkrijg baar. Alkmaar, 29 Juni 1942. De Burgemeester voornoemd. B. A. VAN DER SLUMS. R. VEENDORP, Lo-Secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia I. M. d. van D. M. Karssen en M. Schuit. Maria C. d. van J. A. C. Bruin en M. A. Groot. George J. z. van K. J. M. Jacet en C. Qtter.bros. Anna d. van J. F. Kalksma en H. G. Plas. OVERLEDEN: Anna C. W. Buthfer, 55 jaar. Matthijs Schoon, 64 jaar. Gerrit Stam, gehuwd met A. C. Heijde, 64 jaar. NOORDSCHARWOUDE (Noorder- marktbond), 29 Juni 1942: 2700 bos ra barber 6; 6700 kg Schotsche muizen 9.50, kleine 5. BROEK OP LANGENDIJK (Lange- dijlcer Groentenveiling),29 Juni 1942: 80250 kg aardappelen, Schotsche muizen 9 50, kriel 5. J. C. Hesselink, koopman te Ruur- lo, tot burgemeester van Herwen en Aart. ENG'ELSCHIEN BIJ MERSA MATROE VERSLAGEN. BERLIJN, 29 Juni. (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, zijn de Britsche troepen in het gebied ten Zuiden van Mersa Matree op nieuw verslagen en naar het Oos ten verdreven. De Britten hebben daarbij zware pantserverliezen ge leden. Generaal-veldmaarschalk Rommel zet de achtervolging van den verslagen vijand voort. den plaatselijken distVibutiedienst of Welke extra rantsoenen zullen vervallen. 's-GRAVENHAGE, 27 Juni. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deelt mede, dat de algemeene brandstoffenpositie het noodzakelijk maakt in het komende winterseizoen tot, een verscherpte rantsoeneering over te gaan. Dit bleek reeds bij de uitreiking van de nieuwe brandstoffenkaarten. Zoo is daarbij geen rekening gehouden met den toeslag vopr huizen van vijf en meer kamers en evenmin met den toeslag voor huizen met centrale verwarming. De door het vervallen van beide extra rantsoenen verkregen bespa ring is noodzakelijk, omdat er naar gestreefd moet worden met behulp van de aldus vrijgekomen hoeveel heden brandstoffen een minimum rantsoen voor' alle verbruikers te verzekeren. Degenen, dje een huis met centrale verwarming bewonen en in geen der woonvertrekken, of vertrekken die daarvoor kun nen dienen, over een schoor steenaansluiting beschikken, zoo dat hun de mogelijkheid ont breekt om met haarden of kachels te verwarmen, zullen in de gelegenheid worden gefteid de centrale verwarming op zeer bescheiden wijze te stoken. Daartoe dient t.z.t. bij de plaatse lijke distributiediensten een aan vrage te worden ingediend op for mulier BR.C. 251. De verkrijgbaar- stelling van het desbetreffend 'formu lier zal nader worden bekend ge maakt. Alle aanvragen zullen ter plaatse gecontroleerd worden en bij onjuiste opgave zal tot strafvervol ging worden overgegaan. Voorloopig zullen geen toeslagen voor centrale verwarming van ruim ten yoor gezinsverbruik worden verstrekt, indien wel een schoor steenaansluiting in een woonvertrek of een vertrek dat daarvoor kan die nen, aanwezig is, maar de bewoner op bepaalde b.v. technische gronden meent toch aanspraak op een toeslag te kunnen maken. Men wende zich dus te dien einde niet tot de brand- stoffencommissie en evenmin tot d'.n eenige andere instantie, aangezien op deze verzoeken toch niet zal kunnen worden ingegaan. Indien voor derge lijke gevallen alsnog een toeslag zal kunnen worden beschikbaar gesteld, zal t.z.t. op de gebruikelijke wijze worden bekend gemaakt, wanneer en hoe aanvragen tot het verkrijgen daarvan kunr.en worden ingediend. Vermindering toeslagen. Verdere bezuinigingen zijn of zullen worden verkregen door het verminderen van den toeslag yoor kookdoeleinden, kamerver- huur en- pensions en door een verscherpte controle op de nood zakelijkheid van het beschikbaar stellen van brandstoffen voor het verwarmen van kantoren, winkels, enz. Zooals bekend zijn reeds vijf bon nen'van de nieuwe brandstoffen- kaart geldig verklaard tot 31 Dec. a.s. Wat in totaal zal worden aange wezen, zal afhangen van de beschik baar komende hoeveelheden, maar reeds nu staat vast, dat de grootst mogelijke zuinigheid geboden is- Men verlange niet van zijn hande laar, dat de reeds beschikbaar ge stelde vijf eenheden onmiddellijk en geheel worden geleverd. De aanvoer gedurende den geheelen zomer dient voor' deze bevoorrading van het pu bliek. De handelaar kan dus slechts geleidelijk de bestellingen afwerken. Men helpe zijn handelaar door hem alle vijf geldige bonnen te over handigen. Hij kan dan zijn transport en tevens zijn herbevcorrading in het belang van zijn„ klanten beter regelen. Evenals het Vqrige jaar zal het publiek rich tenslotte moeten aan passen aan de beschikbare soorten en afmetingen. Door het uitvallen van een deel der centrale Verwar mingsinstallaties zal de handel b.v. genoodzaakt zijn een deel in cokes te leveren. Hiermede zal het publiek dus genoegen moeten nemen, zoodat het geen zin heeft te wachten totdat de handelaar later misschien nog anthraciet zou kunnen afleveren. Men stelle zich daarom thans reeds op de hoogte van de mogelijkheden van gemengd stoken. Reeds vroeger werden daarpver mededeelingen ge daan. Deze zullen t.z.t. nogmaals on der de aandacht van het publiek worden gebracht. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Saterdag a.s. voortzetting. De Noordhollandsehe tenniskam pioenschappen zijn, voorzoover ze dan gespeeld werden, uitmuntend geslaagd, maar de inschrijvingen waren zoo talrijk en het weer werkte Zaterdagmorgen zoo tegen, dat er geen enkele kans was, dat de wedstrijden Zondagavond beëindigd werden, zoodat besloten werd, ze over een week voort te zetten met de kwart- en halve eindstrijden en de finales, zoodat de tennisliefheb- bers nog een prachtige dag te wachten staat, prachtig, niet alleen, omdat de finales tenslotte de be langrijkste ontmoetingen zijn, maar ook, omdat de finalisten weer ge heel uitgerust zullen kunnen begin nen. De wedstrijdleiding met aan het hoofd de heer G. Kusters uit Alkmaar, had de zaak prachtig in handen en nooit was er een-baan vrij. Alles verliep vlot en de eene partij volgde de andere op. Wat die banen aangaat, Kees, de groundman, had gezorgd, dat er geen klachten konden komen: alle banen wa ren uitstekend bespeelbaar, heerlijk vast en volkomen effen. Tenslotte het weer: het was Zater dagmorgen onmogelijk om te spelen, maar tegen den middag klaarde de lucht op en vanaf jiat oogenblik hebben we werkelijk ideaal tennisweer gehad. Veelal -een bedekte lucht, niét te koud en weinig wind! En wat wil een tennis speler, nog meer? De wedstrijden verslaan? Het is na tuurlijk niet doenlijk, omdat we dan overal tegelijk hadden moeten zijn. Be palen we ons daarom tot enkele indruk ken. Over het algemeen stonden de wed strijden op goed peil en er waren meerdere partijen, die zelfs op'een hoog niveau stonden, bovendien van begin tot eind spannend waren. Natuurlijk waren de cracks ook nu nog heer en meester van het veld, maar toch hebben ze vaak hard moeten wer ken om de overwinning te behalen. Maar bepalen we ons liever tot de jeugd, omdat die de toekomst heeft. (De volgende week komen immers de an deren toch wel aan de beurt!) Welnu, die jeugd heeft ons hoopvol tennis la ten zien. Daar was een jongedame Klopper, die het mej. v. d. Lem danig lastig maakte en alleen door totaal ge brek aan wedstrijdroutine verloor, na dat zij de eerste set gewonnen had. Haar forehand was uitmuntend, haar lengte eveneens, alleen de backhand was nog zwak en danop het kritieke oogenblik in de tweede set profiteerde ze niet van de physieke inzinking van de Beverwijker speelster, die de oor zaak van haar falen zocht in een schoen, in haar racket, in den bal Niet minder goed was mej. Haas broek, dia een uitstekende partij speel de tegen mej. Noordeloos en die met meer wedstrijdroutine zeker een klacht van beteekenis gaat worden. Zoo zijn er meer jonge speelsters, die binnenkort van zich zullen laten hoo- ren. En bij de jongens is het al net zoo: een Hemelrijk 'uit Bergen bijvoorbeeld is een der meest belovende jonge spe lers. En zoo zijn er velen op te noe-' men. Genoeg hierover. We meenen, dat deze sobere indrukken voldoende zijn, om den lezer een indruk te geven van het wedstrijdspel. Wel mogen we even wijzen, op de prettige sfeer, welke er op de banen heerschte en op de publie ke belangstelling, die grooter was dan ooit en dat niettegenstaande de vele sportgebeurtenissen op één en denzelf de'. dag! De uitslagen van' deze twee dagen luiden: Heerenenkelspel: K. Langedijk-B. Dijkstra 6-4, 7-5, P. Langendijk-J. He melrijk 9-7, 6-4, J. Kroon-W. Spruijt 6-1, 6-0, B. Bekker-J. Lienesch 6-3, 7-5, A. v. d. Bliek-H. Kerkenier 6-4, 6-2, A. Postma-J. W. Westen 4-6, 7-5, 6-4, J. Haasbroek-B. Boerrigter 6-2, 6-2, Mr. Schuurman-L. Res 6-3, 6-2, G. Verroen- Scholten 6-2, 6-4, T. Dijkstra-Mr. Berk houwer 6-4, 0-4, A. Terlep-B. Kusters 6-4, 6-2, L. Beyneveld-Gerkens 2-6, 2-3 (Beyneveld omgegeven), T. Stumpel-B, Koster 3-0, 6-2, D. v. d. Wilk-Jb. Schmidt 6-4, 6-2, F. Beek-v. Barneveld 6-1, 6-1, Buma-J. Schuijt 6-1, 6-1, K. Sijpesteyn- C. de Haas 6-2, 6-2, Baas-H. Schiphorst 6-1, 6-1, J. Kokkes-K. Langedijk 6-2, 6-2, J. Kroon-P. Langendijk 6-3, 6-2, B. Bek- ker-A. v. d. Bliek 6-4, 6-2, A. Postma- J. Haasbroek 6-1, 4-6, 6-3, Mr. Schuur- man-G. Verroen 6-3, 6-2, F. Dijkstra-A. Teriep 6-4, 6-1, T. Stumpel-Gerkens 6-3, 6-1, Mr. Buiskool-D. v. d. Wilk 6-4, 7-5, Jn. Schmidt-Reeke^s 6-2, 6-1, Peetoom- H. Schuijt 8-6, 6-3, Koopmans-Kat 6-3, 6-1, Van Leyden-Schaaf 6-1, 6-2, F. Beek-Buma 6-3, 7-5, Baas-K. Sijpesteyn 6-3, 2-6, 6-3, J. Kokkes-J. Kroon 6-2, 3-6, 6-4, F. Dijkstra-Mr. Schuurman 8-6, 4-6, 8-6, Mr. Buiskool-Stumpel 7-5, 6-4, Jn Schmidt-Peetoom 6-2, 6-2, yan Leij- den-Koopmans 8-6, 6-4,' Van Leijden-Jn. Schmidt 6-0, 6-3. lleerendubbelspel: A. Teriep en Sche- ne-N. Groot en J. Buers 6-4, 6-0, J. Groot en Kaarn Sypesteyn-C. de Haas en J. van den Westen 6-2, 6-0, P. Langendijk en v. d. Blie-Mr. Schuurman en J. Kok- kes 8-6, 6-1, EwaW en Res-J. Haasbroek en L. Keizer 5-7, 8-6, 6-3, Baas en Post- ma-B. Boerrigter en W. KI. Wassiak 6-0, 6-0, Stumpel en Mr. Buiskool-Jb Schmidt en W. Spruijt 6-2, 6-2, H. Kir- kenier en B. Dijkstra-H. Schuijt en Wielage 6-0, 8-6, Bottinga en Lienesch- Jn. Schmidt en D. Kerssemakers 6-2, 7-5 ,G. en B. Kusters-D; v. d. Wilk en K. Berkhouwer 7-5, 6-4, Teriep en Schene-Schaaf en J. Schuijt 6-3, 6-4, P. Langendijk en v. d. Bliek-J. Kroon en K. Sijpesteyn 6-2, 6-0, Buma en v. Leij- den-K. Langedijk en R. Edel 6-0, 6-4, F. Dijkstra en F. Beek-Koopmans en B. Bekker 6-1, 6-4, G. en B. Kusters-Terlep en Schene 3-6, 6-4, 4-2 (opgegeven door Teriep en Schene), A. Buma en D. van Leijden-F. Dijkstra en F. Beek 6-3, 6-3. Damesenkelspel: mej. Noordeloos- mej. Visman 6-3, 6-2, mej. v. d. Lem- mej. Klopper 4-6, 6-1, 6-3, mevr. Buis- kool-mej. C. Haasbroek 6-0, 6-2, mevr. Postma-mej. Asjes 2-6, 7-5, 7-5, mej. Eecen-mej. Peet 6-1, 7-5, mej. Reyne- mej. L. Rolff 6-2, 6-2, mej. Bekker- mej. 3randse 4-6, 6-3, 6-2, mevr. Tasche- mej. Koel 6-3, 6-3, mej. Pranger-mej Sonnevelt 6-3, 6-3, mej. Koppen-mej Zweedijk 4-6, 6-1, 6-1, mej. Noordeloos- mej. N. Haasbroek 6-1, 6-0, mevr. Buis- kool-mej. v. d. Lem 6-4, 6-4, mevr. Postma-mej. Eecen 6-1, 6-3, mej. Bek- ktr-mej. Reyne 6-3, 6-1, mej. Pranger- mevr. Tasche 6-0, 6-2, mej. Dun-mej. v. Otteren 6-2, 6-4, mej. de Wit-mej. Klok 6-1, 6-1, mej. Koppen-mej. Noordeloos 7-5, 6-3, mej. de Wit-mej. Dun 4-6, 6-1, 6-1. Damesdubbelspel: mej. Eyssen en Wynne-mej. C. en N. Haasbroek 6-2, 6-1, mej. Pranger en v. d. Lem-mej. Peet en Brandse 6-3, .6-0, mej. de Wit en mevr. Postma-mej. Eecen-Koel 6-4, 6-3, mej. Reijne en Sonnevelt-mej. Nash en Dun 6-4, 6-1, mevr. Bulskool en Kop pen-mej M. en L. Rolff 6-0, 6-2, mej Pranger en v. d. Lem-mej. Eijssenen Wyn.ie 6-4, 6-0, mej. v. Otteren en Lub- mej. Riem en Visman 6-4, 6-4. Gemengd dubbelspel: mej. Koppen en Lienesch-mej. v. d. Lem en Bekker 6-3, 6-3, mej. Zweedijk en Haasbroek-mej Eijssen en Boerrigter -7, 6-4, mej. Son nevelt en v d. Bliek-mej. Rolff en Kir- kmier 6-4, 6-0, mej. Dun-Bottinga-mej.. Noordeloos-Reekers 5-7, 6-1, 6-1, mej. I akker en Koopmans-mej. C. Haas broek en W- Spruijt 6-1, 6-1, mej. v. d. Bom en Ewald-mej. N. Haasbroek en Keizer 6-2, 6-2, mevr. en de heer Post ma-mej. Wynne en Hemelrijk 3-6, 6-2, 6-0, mevr. en de heer Buiskool-mej. Brandse-Beek 6-1, 6-0, mej. v. Qtteren- Tcrlep-mej. M. Lolff en B. Dijkstra 6-1, 6-2, mej. Asjes en Deetman-mej. Reijne en Kroon 6-3, 6-4, mej. de Wit en Stum- pel-mej. peet en v. Kesteren 6-0, 6-0, mej. Kopper, en Lienesch-mej. Zweedijk en Haasbroek 6-0, 3-ë, 6-4, mevr. en mr. Buiskool-mej. v. Otteren en Teriep w.o., mej. Asjes en Deetman-mej. Visman en J. Schmidt 6-8, 6-1, 6-4, mej. Pranger en P. Langendijk-mej. Klok en Buma 6-3, 6-3. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Gorttocwy zingen. De Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dal de plaatselijke dis tributiediensten aan instellingen, welke bij het Centraal Distributiekantoor zijn ingeschreven onder de codenummers 6.000 tot 8.100, op nader te bepalen tijd stippen toewijzingen voor gort zullen verstrekken voor een aantal rantsoe nen, dat een vierde gedeelte bedraagt van het aantal rantsoenen aardappelen, dat aan deze instellingen voor de maand Juni is toegewezen. Instellingen, welke op deze basis voor minder..-dan 4 rant soenen gort in aanmerking zouden komen, zullen evenwel geen toewij zingen ontvangen. De verplichte rundveelevcring 1942. Bij de vaststelling van den aanslag 1942 voor de verplichte rundveelevering 1942 werd, behalve een aantal kilogram men, dat.verplicht moest worden gele verd, tevens aangegeven een minimum aantal runderen tenminste e e nmaal gekalfd, aat hierbij moest worden ge leverd. Deze maatregel had ten doel om te voorkomen,, dat in de samenstelling van den veestapel te groote verschuivingen zouden optreden. Mede in verband met de vetpositie is echter besloten om het minimum aantal te leveren koeien te doen vervallen, zoodat thans de veehouder vrij is om zijn aanslag'te voldoen door levering van die runderen, die hij daartoe het meest geschikt acht. Hierdoor wordt hem dus de gelegenheid geboden zijn leverings plicht te vervullen door leveringuit sluitend in den vorm van jongvee. Nederlandsche Visschery-Centrale. De Nederlandsche Visscherij-Centrale maakt bekend, dat haar kantoorgebouw, gevestigd 2de Adelheidstraat 300 te s-Gravenhage, met ingang van 2 Juli a.s. weer-telefonisch is te- bereiken on der nummer 720080. De telefoonnummers van de afdeeling Garnalen en de afdeeling Distributie en Vischvervoer blijven voorloopig nog ongewijzigd. Nieuwe adressen van de bedrijfs organisatie voor akkerbouw producten. De Bedrijfsorganisatie voor Akker bouwproducten vestigt de aandacht op de nieuwe adressen van de bedrijfs organisatie, vani de acht onder haar res- sorteerende onderbedrijfsorganisaties en van het aan- en verkoopbureau van akkerbouwproducten, alle gevestigd te 's-Gravenhage. Bedrijfsorganisatie voor Akkerbouw producten: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456, interl. letters DJ3.D.) Onder-bedrijfsorganisatie vior Granen, Zaden en Peulvruchten: Wassenaar scheweg 80 (tel. 183456). De afdeeling bloemverwerkende industrie en bon nenadministratie van deze onderbe- drijfserganisatie zijn echter gevestigd: Z.O. Binnensingel 66-67 (tel. 183540, in terl. letters E.E.E.E.) Onderbedrijfsorganisatie voor Zaai zaad en Pootgoed: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456, interl. letters D.D.D.) Onderbedrijfsorganisatie voor Aard appelen: Wassenaarscheweg 80 (tel. 183456 interl. letters D.D.D.) De afdee ling bonnenadministratie van deze en derbedrijfsorganisatie is echter geves tigd: Z.O. Binnensingel 66-67 (tel. 183540, interl. letters E.E.E.E.) De correspondentie inzake fabrieks aardappelen en inzake de verwerking daarvan tot aa-dappelmeel kan als -te voren gericht worden aan het adres: Kerkstraat 22, Veendam (tel. 316), waar een bijkantoor van de onderbedrijfsor ganisatie gevestigd is. De onderbedrijfsorganisaties voor sui ker, voor veevoeder, voor hooi, stroo en ruwvoeder, voor vlas en hennep ëni voor griend en riet zijn alle gevestigd:' Z.O. Binnensingel 66-67 (tel. 183540, in terl. letters E.E.E.E.) De Bedrijfsorganisatie herinnert er aan, dat deze nieuwe instellingen de werkzaamheden overnemen, welkè tot dusver verricht werden door de Neder landsche Akkerbouwcentrale (N.A.C.), de Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten (N.I.C.A.), de Ne derlandsche Meelcentrale (N.M.C.) en de N ederlandsche Aardappelmeelcentra" e. Dat gedeelte van het werk dezer cen trales, dat betrekking had op het aan- koopen van producten en het verkoopen er van aan den handel en de industrie, alsmede het afcluiten van in- en> ex portcontracten, is overgenomen door het Aan- en Verkoopbureau van Ak- kerbouworeducten: Bezuidenhout 15 (tel. 720090, interl. letters T.T.) 'Goedgekeurde pooiaardappelen voor consumptie-doeleinden. He: Rijksbureau-voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat aan de telers ir. de provincie Noord holland tot een nader te bepalen datum vergunning wordt verleend om hun goedgekeurde pootaardappelen, voor zoover geteeld krachtens een tuinbouw teeltvergunning of een tijdelijke tuin bouwteeltvergunning zonder opdruk 'met het woord „Pootaa'rdappelenbedrijf", te oogsten e door middel van de veilingen aan de V.B.N.A. voor consumptiedoel- einden te verkoopen of af te leveren. Vcrvoerverbod hooi. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat bij besluit no. 64 der Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouwproduc ten (N.I.C.A.) dj ontheffing van hjt ver- voerverbod voor hooi is ingetrokken. Dientengevolge is thans het ypevoer van hooi voor een ieder verboden, ten zij door of vanwege deN.I.C.A. of P.I. C.A. een geleidebiljet voor het verve r Is afgegeven. Voetbal. SCHAGEN DERDE KLASSER! Strafschoppen brengen de beslissing. Sensationeel slot. Ruim 3000 menschen zijn Zondag middag getuige geweest van den be slissingswedstrijd Schagen—.1 V V. die uit sportief oogpunt niet direct hoogstaand was, doch waarbij de zenuwen wel een zéér belangrijke rol hebben gespeeld. Tot vier minu ten voor het einde was alles vrü normaal verloopen. Men werkte wel eens met de handen en ellebogen; men liep wel eens onnoodig hard op' den tegenstander in, maar de hoog spanning, waaronder men speelde bracht dit nu eenmaal met zich mede. Doch toen er nog vier minuten te spelen waren, gebeurde het. De Schagemnidvoor werd op eenigs- zins hardhandige wijze tegen den grond gewerkt. De scheidsfechter kende een strafschop toe en toen, ja toen, speelden de zenuwen met de I. V. V.-ers, die wilden beletten, dat deze strafschop -zou worden geno men. De strijd werd gestaakt en eerst na 15 minuten voortgezet. De strafschop werd benut. Schagen leidde met 3—3 en werd derde klasser De wedstrijd. Scheidsrechter Jurriaans liet bei de partijen precies op tijd aantre den en onmiddellijk nam I, V. V. het spel in handen. Vele .aanvallen werden ondernomen; een enkele keer zagen we ook de Schagen-voor- hoede aan het werk, doch geen der partijen wist de kansen te benutten. Doch toen er tien minuten gespeeld waren, was het Wals, die I. V. V. de leiding bezorgde. Maar reeds spoedig daarna benutte v. d. Ben een aan gens hands en de partijen stonden weer gelijk, 1—1. Met dezen stand kwam ook de rust. Na de rust was er ongeveer 10 mi nuten gespeeld, toen de rechtsbuiten van Schagen Stam, den bal goed voor het doel zette én weer was het v. d. Ben, die zijn club de leiding gaf. Doch I. V. V., die moest win nen zette alles op alles. Aanvallen volgden elkaar snel op en reeds drie minuten later bracht Westerveld de partijen weer op gelijke voet 2—2. Deze stand bleef gehandhaafd tot ongeveer vier minuten voor het eind. Reeds dacht men aan een der de gelijkspel, toen 't-hierboven ge schreven incident plaats vond. Het publiek stroomde over het veld. Een veldwachter drong zich door de massa. De scheidsrechter werd in veilige haven geloodst. „Men mopperde en schold totdat eindelijk de strijd werd hervat. De bal werd op „de stip" gelegd, v. d. Ben kende zijn werk en gaf Scha gen de leiding (3—2). Nog een keer een aftrap nog wat heen en weer getrap, en toen het einde. Scha gen wordt derde klasser en de ver hitte gemoederen hebben twee maanden den tijd om weer tot rust te komen. ALCMARIA' II BIJNA GEPROMOVEERD. Alcm-aria XI liet zich niet verras sen: de witte-reserves klopten in een sportieven wedstrijd gisteren de H.R.C.-reserves met 30 en waar O S.V. III met 4—5 van Zand- voort Meeuwen II verloor, heeft Alc- maria aan een gelijk spel reeds ge noeg in den laatsten wedstrijd tegen OrS.V. III. Zwemmen. Grootendeels mislukt... Men kan iets met veel moeite opbouwen en het daarna in één slag weer kapot maken. Men kan jarenlang propaganda voerên voor iets en daarna al die propaganda weer teniet doen door een ver keerden zet. Men kan zich be ijveren- voor een ideaal en dan, als men het bijna bereikt heeft, door een foutieve handeling weer geheel verliezen. Men kan zwemkampioenschappen uitschrijven en op den dag zelf ervaren, dat de eene teleurstelling op de andere volgt Om kort te zijn: de zwemkam pioenschappen van den kring Noord holland zijn dan wel gehouden, ze hadden beter niet verzwommen kunnen zijn. En dat ligt niet aan DAW, dat de organisatie in handen had, dat ligt vermoedelijk ook niet aan het kringbestuur, dat ijverig genoeg is, dat ligt hem in de eerste plaats aan de zwemmers zelf, die wel inschrijven, maar eenvoudig niet opkomen. En eindelijk zou men hier ook eens moeten peinzen over het gekke verschijnsel, dat een Ne- reus niet kan komen, omdat het po lo wedstrijden te spelen had! Eén van tweëen: of de kampioenschap pen worden gehouden en dan moe ten de pblowedstrijden maar uitge steld worden, of de kampioenschap pen worden varf het programma af gevoerd. /Enfin, dat is iets, dat de zwem- bond maar moet uitmaken. Maar zoo als het nu gegaan is, deugt het niet. Dit was geen propaganda voor de zwemsport. Al kunnen de deelnemers zelf er niets aan doen. Zij hebben hun bjst gedaan en hun komt hulde toe. Op één uitzondering na: Gerkens van de Ham was zoo vriendelijk, om niet te starten in de estafette, waar mee hij niet alleen zijn club, maar ook de andere ploegen dupeerde. Een onsportief gel aar en zijn ver weer: hij voelde zich niet fit! kan nauwelijks opgaan, omdat hij in de persoonlijke nummers wel startte en' toen niets mankeerde! Spelen hier soms de beruchte nukken van een „groot" man een woordje mee? Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: E. Daalder. Bergen. Stad en Provin cie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2