KI EFT Co. Schele HoMW "AKKERTJE K1JKE KGGPEI nu CLOECE DE VUURRODE SCHOENTJES. SPORTFEEST DER HITLERJUGEND. „REN0VATUM" «TAD EN OMGEVING Verkoop geen aardappelen uit de hand. Men krengt de dis tributie in gevaar. Veilingen in Kenneenerland. AGENDA Door trein meegesleurd. Opnieuw 14 koopvaardij schepen tot zinken gebracht. f 0.40 per f 1000.- Wij belasten ons met het sluiten van bovengenoemde verzekering. TEL. 3183. Van eenen bloede. s— GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer Fh. J. C. Verduin slaade gisteren te 's-Gra- venhage voor het diploma gemeen te-administratie. Aan het Nutsseminarium voor paedagogiek te Amsterdam slaagde voor de middelbare akte, diploma A, de heer P. Orereem te Oosterland CLANDESTIEN AARDAPPELEN- VERVOER. Wegens het clandestien vervoeren van aardappelen is wederom tegen diverse personen proces-verbaal opgemaakt, Xgrwijl inbeslagneming van de aardap pelen volgde. VARKENS VERVOERD ZONDER VERGUNNING. Door den Economischen Dienst van de politie alhier is in samenwerking met ambtenaren van de C.C.C.D., ter zake van het vervoeren van 2 varkens zonder vergunning tegen een persoon wonende te Harmeien proces-verbaal opgemaakt. De varkens zijn inbeslagge- nomen. VIER KOEIEN IN BESLAG GENOMEN. Door ambtenaren van de C.C.C.D. zijn bij een veehouder te Broek op Langendijk 4 koeien in beslag genomen, die niet in het veeboekje waren ver meld, Tegen den veehouder is proces verbaal opgembakt. HONDJE MET WIT VOETJE. Aan het Bureau van Politie zijn in lichtingen te bekomen over een zwart hondje met witte voorpootjes en witte 'vlek op de borst. Het wordt eenige dagen ter beschikking van den eigenaar gehouden. NIEUWE PRIJZEN VOOR DE GROENTEN. Met ingang van heden zullen voor de verschillende groentesoorten nieuwe prijzen gel den. De wijzigingen hebben betrek king op de volgende artikelen: kas- komkommers: sort. I vanaf 50 kg p. 100 st. f ?0, van 4550 kg f 7.50 en van 35—45 kg f 5; platgilaskom- kemmers IA vanaf 85 kg p. 100 st f 15, van 70—85 kg f 12, van 60—70 kg f 8 en van 50—60 kg f 6; bloem kool boven 25 cm over den kop ge meten f 14, van 20—25 cm f 11 en van 16—20 cm f 8, 10—16 cm f 5.50 p. 100 stuks. Bospeen f 10 per 100 bos, spitskool f 8 en landbouwerw- ten (Unica en Mansholt), welk pro duct thans vooi het eerst op de exportlijst voorkomt f 12 p. 100 kg. Roode kool f 9, savoye kool f 8, idem schelle koolplanten) f 6, peen zonder lof 2050 gr, gewasschen f 16, sla, dunsel en snij f 7, raapste len f 7, postlein f 14. spinazie blad f 10, wortel f 9 per 100 kg, peter selie en kervel f 4, bosprei f 7, radijs f 1.80 per 100 bos. 'Bosuien f 7.50, komkommersstek f 8, boonen (stam en stok) f 40, tuinboonen i 13, dop erwten en peulen f 20, tomaten I t/m IV f 36, bonken f 25, kreil f 16, tuin kers f 30, meirapen en snijbiet f 7.50, druiven f 100, aardbeien f 35, meloenen, suiker en kl. groene ana nas f 60,over. soorten f 50, pruimen f 90, aalbessen f 35, frambozen f 70, pepers f 200, boschbessen f 65 per 1CK kg. Boskroten f 5, bosselderij f 3, Aubergines f 50 en paprika f 35 per 100 stuks. Het plukken en veilen van zwarte bessen is tot nader or der verboden. Indien in verband met de omstandigheden van dit voorschrift moet worden afgewe ken, dienen nadere instructies van de Centrale afd. conserveering) te worden gevraagd. Met ingang van Dinsdag 80 Juni is de prijs voor groene- zoowel als voor rijpe kruisbessen vastgesteld op f 10 per 100 kg. Afgesneden koolplanten, blad van suikerbiet en dergelijke producten mogen geveild worden tegen ten hoogste den voor het product savoye kool (schelk) vastgestelden prijs. Nu het aardappelrantsoen in dezen overgangstijd klein is en de' tuinbouwers in de Langedijker tuin bouwstreek begonnen zijn met het rooien van de vroege aardappelen, komen er uit omliggende plaatsen verscheidene personen met tasschen en zakken „gewapend" naar den Lanigedijk om zoo mogelijk wat vroege aardappelen „zonder bon" te bemachtigen. Er zijn altijd wel tuinders, die zwichten voor den aandrang, welke op hen wordt uit geoefend, zoodat er ongetwijfeld velen in de afgeloopen week het een en ander aan deze menschen heb ben verkocht. In het begin nam dit niet zoo'n omvang aan, maar op den duur werd' de klandizie hoe langer hoe grooter, want, zooatl's begrijpelijk is, de menschen uit de steden, die hoorden, dat ergens aardappelen waren te verkrijgen, gingen het zelf ook eens probeeren. Het bleef ook niét bij kleine beetjes voor eigen gebruik. Ook de „zwarte handel" was tijdig op de hoogte van de hier geschapen mogelijkheden, zoodat het „iemand helpen aan. een maaltje" al spoedig ontaardde in „handel met eep zwart tintje". Dat door deze verkoop direct aan de particulieren de aanvoer aan de veiling lager was dan mogelijk en wenschelijk onder de huidige om standigheden en. daardoor ook tie EGMOND AAN ZEE Benoemd. - De Commissaris der Provincie heeft met ingang van 1 Juli benoemd tot veldwachter van Egmond-Binnen den heer W. ten Bruggencate, tevens veldwachter der gemeente Egmond aan Zee en tot veldwachter van Egmond aan Zee den heer M. H. Snoek, tevens veld wachter van Egmond-Binnen. EGMOND-BINNEN. De kermis. - De kermis te Eg mond aan den Hoef wordt dit jaar gehouden op 12 en 13 Juli. Voor de verpachting der standplaatsen be stond veel animo. Behalve diverse kleinere attracties, als schiet- en werptenten, vliegbomsport enz., komt o. m. Braak met een zweef molen en een draaimolen, Vallent- goed met een luchtschommel en voorts een fietsmolen en een Deen- sche hoogvaart. Verhooging steunnormen. - Dd wnmd. secr.-generaal van het de partement vanSociale Zaken heeft de gemeente Egmond-Binnen voor de steunverleening gebracht van de 7de in de 6de klasse. Dientengevolge wordt de steun voor man en vrouw verhoogd van 7,50 tot 10,60, voor gezinsleden boven de 2 personen van 0,75 op 0,90 en voor kostgangers yan 6,50 op 7,90. LANGEDIJK. Geslaagde ambtenaren. - De heer J. C. Bossen, hoofdoommies ter ge meente-secretarie is geslaagd voör het diploma Gemeentefinanciën. N.V. tot afschaffing van alcohol houdende dranken. - In het Noord- hollandsch Koffiehuis te Schagen hield de federatie N.-Holland N. van» de N.V. tot afschaffing van alcohol houdende dranken Zondag haar jaarvergadering opder leiding van den heer Jb. Rutsen te Zuidschar- woude. De jaarverslagen van de secreta- resse-perinigmeesteresse mej, Sand- stra uit Spanbroek werden goedge keurd. Daaruit bleek, dat ook de federatie l\L-Holland N. in het afge loopen jaar niet stilgezeten heeft, maar dat de propaganda tegen het alcoholkwaad is voortgezet. Er was een kassaldo van 31.45 (v. j. 34.76). De heer Tj. Posthumus te Lutje- winkel werd bij acclamatie als be stuurslid herkozen. De heer Klok, uit Haarlem, heeft een inleiding gehouden over het onderwerp „Honderd jaar drankbe strijding". Hierin heeft de heer Klok een duidelijk beeld gegeven van den strijd tegen de drinkge woonte gedurende de laatste hon derd jaren. Deze inleiding werd met groote belangstelling gevolgd. Na een korte pauze heeft de heer J. Boon uit Wie- ringen een boekbespreking gehou den, over „Hollands Glorie" van Jan de Hartog, waarmede hij de aan wezigen zeer wist te boeien. SLOOTDORP. Geslaagd. - Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor de mid delbare akte Paedagogiek de heer T. Boersma te Slootdorp. CASTRICÜM. Dader gevat. - Op 23 Mei j.l. werd op het provinciaal kampeer terrein een ijskast ontvreemd. Het is de politie mogen gelukken een Haarlemmer als verdacht van dezen diefstal aan te houden. De man heeft een volledige bekentenis afge legd. De ijskast was reeds verkocht doch ook die is wederom opgespoord In de week van 22 tot 27 Juni was de aanvoer van groenten belangrijk uit gebreid. Meer en meer komt de zomer groenten los, terwijl kropsla en enkele andere groentensoorten nagenoeg heb ben uitgediend. De aanvoer van peulen en'doppers waren van beteekenis. Kom kommers, tomaten en niet te vergeten bosgroenten komt er regelmatig meer en de tijd komt steeds, nader dat er boonen aan de markt zullen komen. "Wanneer we de betrekkelijk groote verscheidenheid hebben genoemd, da» zal het iedereeen opvallen hoe weinig er komt wat de kwantiteit betreft. En het is wel juist gezien dat er drastische maatregelen .zijn aangekondigd tegen het clandestien vervoer van groenten en aardappelen. De omvang tart elke be schrijving., Wat de prijzen der groenten betreft, deze zijn niet laag, daarom heeft men niet buiten de veiling om te vcr- koopen. De prijzen der groenten welke op de markt gelden, kan men elke week in de bladen lezen, zoodat we ^daarnaar verwijzen. Ook de huisvrouwen moeten weigeren om de groenten boven de ge publiceerde prijzen te koopen, want niet alle groentenhandelaren gaan vrij uit. In de afgeloopen week is de aard- beienpluk begonnen en deze week komt er genoeg. Aan de veilingen? Het lijkt er niet op. We hebben het vermoeden, dat ook hierin wei maatregelen zijn te wachten, "die het verkoopen uit de hand zullen remmen, want ander kunnen de veilingen wel sluiten! Als we beweren, dat in de afgeloopen week 2/3 van de pluk uit de hand is verkocht, dan zijn we zeker aan den lagen kant. Ei. wat we van de prijzen der groente hebben ge zegd, geldt ook voor de aardbeien. Men verkoopt van de tuinen en sabo- teerd de overheidsmaatregelen. Welke maatregelen er worden genomen, zijn nog niet in zijn geheel bekend, doch zoo kan het niet doorgaan. distributie' van aardappelen welke in deze overgangsperiode zeer kwetsbaar is, in gevaar werd ge bracht, laat zich begrijpen. In de veiling' werd dan ook een ernstige waarschuwing tot de tuinbouwers gericht om direct met den verkoop uit de hand, dus buiten de veiling om, op te houden, opdat de autori teiten, die met de verdeeling van de beschikbare hoeveelheden belast zijn, niet nog grooter moeilijkheden krijgen te overwinnen dan noc"g is. Bioscopen. Victoria-Theatér, 7.30 u., hoofdnummer Groot Alarm (rom.-sens.) 18 jaar. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Mii-andolina (rom.) 14 jaar. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer Alaska (rom.-sens.) 18 jaar. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Kellnerin Anna (rom.) Alle leef tijden. Woensdagmiddag 2.30 u. Matinee. Donderdagavond geen voorstelling. Dinsdag 30 Juni: Orgelconcert Feike Asma, Ger. Kerk, Oudegracht, 8 uur. 8 uur, café Central, ledenvergadering Het Witte Kruis. verdwijnt als sneeuw voor de zon, na 't gebruik van een AKKERTJE. Geen sche- lehoofdpfjn (migraine) meer met AKKERTJES In huls, (Je Nederland ach» Pijnstiller Schaken. DE TWEEKAMP APPEL—DE WAAL. De Waal kampioen. Gisteravond werd de vijfde partij van den tweekamp gespeeld in het speellokaal V. V. V. en toen om 11 uur de meeste spelers reeds naar huis waren gegaan, gaf Appel de vijfde partij op. Stukverlies was niet meer te vermijden. De Waal' was daardoor kampioen geworden. (Stand 41). Volgende week zal de huldiging plaats vinden. De 6e en laatste partij wordt toch ge speeld. Voor de Waal is de uitslag inder daad een fraai resultaat. Politierechter. DIE MOEILIJKE NED. TAAL! Juffrouw Ratelaar als gramofoonplaat. Is „product" een beleedigend woord? Kijk, dat hangt er maar van af, hoè en waar het gebruikt wordt. In het geval, dat hier behandeld moet worden, was het wel terdege belee digend. Zoo althans oordeelde mr. Krabbe nadat mr. de Brueys Tack getoond had, dezelfde gevoelens te zijn toegedaan. Juffrouw E. P. uit Urk, winkelbe diende van beroep, had aan A. Bak ker, eveneens uit Urk, deze belee- digende woorden toegevoegd. Of eigenlijk was het nog een beetje erger: zij had gezegd: „mismaakt product" eij daarbij kennelijk be doeld de misvormdheid van Bak- ker's linkerhand. Waarom was deze Urker schoone zoo grof? Ze gaf er zelf» een ver klaring van. In een ongelooflijk tempo ratelde zij haar uiteenzetting af; het was, of een gramofoonplaat werd afgedraaid, zoo vlot en zoo snel ging het. Betje had een zus, die verkeering had met Bakker, zeer tegen den zin van Bet en van haar ouders. En toen ze op een Zondag na kerktijd deze zus moest ophalen ze zat natuurlijk weer bij Bikker in huis teen heeft ze in de deur bij Bak ker haar tongetje flink geroerd, haar hartje gelucht en „product" ge zegd. Maar vindt U dat woord „pro duct" nu erg vriendelijk tegenover de familie B? vroeg de officier. Nee, was het antwoord, maar' ik ben ook niet vriendelijk tegen over die familie, want Haar mond werd gesnoerd, de Of ficier vond het beleedigende karak ter van „product" bewezen en eischte 40 gulden of 10 dagen en mr. Krabbe veroordeelde Betje tot 25 gulden of 6 dagen. KOK VERGAT VET IN HET ETEN TE DOEN. Wilde een réserve kweeken. De arbeiders van het werkver schaffingskamp in de Wieringer- meer, 65 stuks in totaal, hebben zich indertijd ernstig beklaagd over het middageten, dat hun werd opge diend. Ze meenden, dat er bijna geen vet in zat, terwijl in andere soortgelijke kampen het eten veel beter was. Hoe kon dat? De porties waren toch gelijk en het vet, dat be schikbaar werd gesteld, was toch gelijk verdeeld? De oplossing werd spoedig gevonden, toen de kwestie werd onderzocht: een onderzoek in huis van den chef-kok, den 45-jari- gen K. E., leverde namelijk verras sende resultaten op. DaaT werden in die woning namelijk tal van pakjes vet gevonden, deels .weggestopt in een kast op de slaapkamer van den kok! 1 Deze, thans voor den politierech ter verschijnende, verklaarde, dat hij dit vet bewaarde als een reserve voor eventueel zéér magere dagen, maar dat verhaaltje werd door nie mand anders geloofd dan door ver dachte zelf. Tenminsteals hij het zelf geloofde! Het gevolg was, dat de Officier vier maanden gevangenisstraf eisch te en dat de politierechter den kok veroordeelde tot één maand ge vangenisstraf. Verdachte teekende onmiddellijk hooger beroep San. Open jeugdherbergen. - Van 6 Juli a.s. af zijn de volgende jeugd- herbergerf in bedrijf: Amersfoort, Amsterdam, A(peldoorn, Appelsga, Arcen, Arnhem, Assen, Barchem, Beegdèn, Beek, Delden, Deventer, Ernst, Gorkum, Haarlem (alleen op weekeinden), Gouda. Harlingen, Heemse, Helenaveen, Hilvarenbeek, De Kaag, Kortenhoef, Lunteren, Meppel-, Nijmegen,' Nijverdal, Olde- broek, Petten, Rhenen, Schevenin- gen, .Schoorl, Sneek, Utrecht, Vaals, Viiikeveen, Vught (alleen op week einden), Wierin'gen, Zwolle (alleen op weekeinden). BISSCHOPSWIJDING MGR. W. MUTSAERTS. 's-HERTOGENBOSCH, 29 Juni. Vanmorgen is in de luisterrijk ver sierde St. Janskathedraal alhier de plechtige bisschopswijding van mgr. W. Mutsaerts, dén coadjutor van den bisschop van 's-Hertogenbosch, titu lair bisschop van Lirbe, geschied. Vele kerkelijke hoogwaardigheids- bekleeders woonden de plechtigheid bij; evenals vele bekende personen uit r.k. kring. Te ongeveer half tien nam de wijdingsplechtigheid een aanvang met de plechtige binnen komst der bisschoppen en hun ge volg. Voorafgegaan door den conse crator mgr. dr. J. de Jong, aartsbis-' schop van Utrecht, en de assistent bisschoppen mgr. P. Hopmans, bis schop van Breda, en mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, trad de^wijdeling, mgr. Mutsaerts, de kerk binnen. In den stoet volgden mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem en de grijze bisschop van den Bosch, mgr. A. F. Diepen, die voor het eerst na zijn ziekte weer in het openbaar verscheen, zoodat het voltallige Ne- derlandsche episcopaat aanwezig was. Toen de verschillende voorberei dende ceremoniën waren uitgevoerd, deed de secretaris van den consecra tor, dr. J. Geerdink, met luider stemme voorlezing van den pause lijken lastbrief, welke de officieele benoeming bevatte. Na het voorge schreven onderzoek door den conse crator volgde de pontificale hoog mis. Arbeider N. S. gedood. HENGELO, 27 Juni. Bij een ongeval, dat heden op het station alhier heeft plaats ghad, Is de 49-jarige lampenist bij de Ned. Spoorwegen, H. J. ten Donke laar uit Hengelo, om het leven geko men. Een dinstdoend rangeerder bemerkte, dat door de wagons van een goederen trein, welke iederen ochtend om 5.10 uur naar Oldenzaal vertrekt, een man werd meegsleurd. Onmiddellijk stelde hij den machinist biervan op de hoogte en toen de trein tot stilstand was ge bracht, deed men een vreeselijke ont dekking. Ten D., die op Onverklaarbare wijze tuïschen de rails is terecht ge komen, bleek geheel verminkt te zijn. De wielen waren over zijn armen en beenen gereden, waarna hij plm. tien meter door den trein werd meegesleurd. Hoewel het slechtoffer de eerste oogen- blikkn na de ontdekking van het onge val nog teekenen van leven gaf, is hij even later overleden. Een gezin van een moeder met drie minderjarige kinderen is door dit ongeluk in rouw gedompeld. Bij het zwemmen verdronken. Personeel van het gemeentelijk veerbedrijf te Schoonhoven, heeft Woensdagavond uit de Lek het lijk opgehaald van den 22-jarigen D. Stekelenburg die bij het zwemmen in de rivier Zondag tegen den avond onder Willige Langerak was gezon ken en niet meer boven gekomen. 11 -> Duitschtand strijdt voor Europa. EXTRA BERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 30 Juni (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Sedert het laatste extra be richt van 28 Juni hebben Duit- sche duikbooten haar successen nog vergroot. In twee dagen hebben zij in het westelijke ge deelte van den Atlantischen Oceaan, in 4e golf van Mexico en in de Caraibische zee 14 vij andelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 98.000 brt. tot zinken ge bracht en nog twee and-ere sche per! door torpedotreffers zwaar beschadigd'. Een deel .van de tot zinken, gebrachte schepen was volgela den met vliegtuigen, munitie en ander oorlogsmateriaal, dat voor Afrika bestemd was. 216. Dat had ze niet kunnen zien. En waar waren de stokken? Door de schok van dé val waren ze een eind voor haar uitgevlogen. 1 't Afgeloopen weekeinde is het „Haarlem"-terrein in Haarlem- Noord het middelpunt geweest van een sportieven kamp. Het was n.l. hier, dat tusschen de Hitler-Jugend en de Nationale Jeugdstorm athletiekwedstrijden werden gehouden. Deze wedstrij den, die een onderdeel vormden van de Reichs-Sportwettkampf werden tevens door de deelne ming der Nationale Jeugdstorm, de Nationaal-Socialistische kam pioenschappen van Noordhol land. Eén stimulans voor de sportieve prestaties was het zeker, dat fraaie wisselprijzen werden uitgeloofd door den Beauftragte van den Rijkscom missaris voor de provincie Noordholland, Unger en door den Commissaris voor de provincie mr. A. J. Backer. De wedstrijden gaven een uitstekend beeld van den sportieven kameraadscliap- pelijken geest, die er tusschen Hitier Jugen-i en Nationale Jeugdstorm heerscht. De Zaterdagmiddagwedstrijden. Een bonte mengeling van gezonde Nederlandsche en Duitsche Nationaal- Socialistische jeugd, stond Zaterdag middag om t uur opgesteld voor de tribune van het Haarlemterrein om èen kort openingswoord van den Bannführer Eggert aan te hooren. Wij staan hier, aldus spreker, als v rtegenwoordigers van een nieu wen tijd. Moge dit symbool zijn voor de toekomst, een nieuwe toekomst onder Adolf Hitler. Spreker uitte er zijn vreugde wer, dat ook de Nationale Jeugdstorm aan de wed strijden deelneemt en wees voorts op de beschikbaar gestelde wisselprij zen, die zeker de moeite waard zijn, om voor gestreden te worden. Dan wordt het bevel gegeven tot het hijschen der vlaggen en met het gezicht naar ue ijzeren masten ge keerd worden daar in de hoogte de vlaggen van de Duitsche en Neder landsche Nation. al-Socialistische jeugd geheschen. Hierna verklaarde de Bannführer het sportfeest voor geopend. Onmiddellijk werd een aanvang gemaakt met het uitgebreide pro gramma. In hoofdzaak golden het dezen eersten middag voorwedstrij- den in ver- en hoogspringen, slinger bal en 60 m. hardloopen. Een keurige organisatie zorgde voor een vlot ver loop van den strijd. Des avonds werden in Stoops' bad zwemwedstrijden gehouden en hoe wel geen record werd behaald, kreeg men ook hier levendige en vaak spannende wedstrijden te zien. Het verdere verloop. Reeds vroeg in den morgen werden Zondags de wedstrijden op het Haarlemterrein voortgezet met" ver en hoogspringen, 60, 75, 100 en 800 m. hardloopen, slingerbal, speerwer pen kogelstoóten. De handbalwed strijden, die ook al gedurende den Zaterdagmiddag op het EDO-terrein gespeeld waren, naderden Zondag morgen hun eindstrijd en na een fei len kamp tusschen de N.J.S. en de H.J. A'dam wisten de laatsten er in te slagen met een 43-overwinning den prijs van den Beauftragte te be machtigen. - 's Middags om twee uur wérd aan getreden voor de diverse finales en nu bevolkte een talrijk publiek de tribunes. Keurig opgesteld, met voor aan de deelnemers, daarachter de overige kameraden, meldde de Bann führer de H. J en de N. J. S., om ook nu weer met een enkel woord de eipdwedstrijden in té,leiden. Verwelkomd werden den Beauf tragte voor de provincie Noord holland, de gasten der weer macht, de Ortsgruppenleiter, de N.S.D.A.P., de commissaris der provincie, de talrijke Duitsche en Nederlandsche autoriteiten en de leden der Nationaal Socialis tische Beweging. Een demonstratie van de B. D. M. opende het middagprogramma en hiermeer zorgden de Duitsche meis jes voor een aardige afwisseling. In vlot tempo werden de diverse athle- tieknummers afgewerkt, waarbij vooral de finales hardloopen vele malen spanning brachten. De „Speelweide", uitgevoerd door de Jungmadel, verwekte veel hilariteit. Een viertal estafettenummers vorm de de laatsté nummers van het ook nu weer vlot afgewerkte program ma. De dag werd besloten met een Siegesehrung, waarbij behalve de achthonderd leden van de Hitier Jugend ook duiend leden van den Nationalen Jeugdstorm waren opge steld. Aan de wedstrijden was deel genomen door de Jungmadel (tien tot veertien jaar), Jungvolk (zelfde leeftijd), B. D. M. (veertien tot een en twintig jaar) en de Hitier Ju gend (veertien tot achttien jaar). Bannführer E£gert reikte de prij zen uit, waarbij de beschikbaar ge stelde wisselbeker van den Com missaris der provincie Noordholland, gewonnen werd door mej. van Meurs, N. J. S., die de beste indivi- dueele prestatie had verricht. Tót slot richtte de Gau-Amtsleiter Unger, de Beauftragte van den Rijkscommissaris in de provincie Noordholland zich in - een enthou siaste rede tot de jeugd van beide Germaansche landen, die hier in een sportieven strijd hun krachten had den gemeten. Dat ook de Nationale Jeugdstorm deelnam is geheel in den geest van een gemeenzame toe komst, waarbij ons een groot 'doel voor oogen staat. Terwijl om ons de ereld nog in brand staat, wordt vooral door de jeugd de grondslag voor een nieuwe wereld gelegd. Voor allen, die jong zijn, is het een eer in dezèh tijd te leven. Weest U steeds bewust Uw kameraden een voorbeeld te zijn, aldus spr. Steeds zijn het twee na men geweest, die den inhoud vorm den voor Uw jonge leven, n.l. die van Uw moeder en de Führer, Adolf Hitler. Een spontaan driewerf „Sieg Heil" beantwoordde deze rede, waarna, onder het brengen van den Nationaal Socialistischen groet, staande de strijdliederen van beide landen werden gezongen. op practische voorwaarden b(j Onderlinge Molest-verzekering tegen lage voorschotpremie. Voor Inboedels reeds vanaf per halfjaar. Beperkte aansprakelijkheid Vlotte schaderegeling'. Algemeen Onderling Waarborg Genootschap uRENOVATUkn De jeugd van twee volkeren, door helaas nog veel verloochende banden des bloeds verbonden, heeft Zondag ons ouderen iets geleerd. In Haarlem ontmoette het opkomend geslacht van Nederland en Duitsch- land elkaar in een sportieven kamp, die méér beteekent dan een simpel sportgebeuren. Natuurlijk vormt het uitgangspunt van deze en soort gelijke gebeurtenissen de lichame lijke ontwikkeling der jeugd. De harmonische, verheffing en verster king der jongeren is één der peilers voor een gezonde, krachtige volks gemeenschap en zal dus evenals in Duitschland het geval is straks de geheele Nederlandsche jeugd gaan omvatten. Boven dit hoogstbelangrijke thema uit echter gaat de eendracht, waar mede Duitsche en Nederlandsche jongens en meisjes, zich aan dit doel geven nu nog als eën voorproef voor de komende sportgebeurtenis sen elders, daarna culmineerend in de grootsche jeugdmanifestatie te Breilau: de Rijksjeugdsportwedstrij- den waaraan eveneens door de Ne- derlindsche jeugd zal'worden deel genomen. Do jongeren leeren ons ouderen, dat het leven voortgaat. Dat men hoe men ook moge denken nim mer hij de brokstukken van al dan niet 'gerechtvaardigde, illusies mag blijveh neerzitten, maar juist aan het leven, dat zijn rechten blijft nemen, verplicht is voort te gaan. Zonder dit, is een volk gedoemd ten^ onder te gsan. Onlangs is door de Rijksjeugdlei der, Baldur* von Schirach, de Euro- i -esche jeugdbond, gesticht op een moment dat de wereld nog in vuur en vlam staat -n de Europeesche vol keren strijden voor het behoud van hun eeuwenoude cultuur, voor vrij heid en brood!, De Beauftragte van den Rijkscomihissaris in onze pro vincie haalde Hit aan in een toe spraak, welke hij tot de jeugd van beide landen richtte en voegde hier aan toe, dat, zooals steeds, de jeugd bij dezen strijd in de voorste rijen staat. Niet het minst door zich toe te leggen op de ontwikkeling van het lichaam, waaruit weer een krachtige geest geboren wordt. Nederland blijft niet achter. En vele ouderen mogen nog morrend terzijde staan, de Nederlandsche jeugd legde er in Haarlem getuige nis van af, dat ons land niet be- hóeft te wanhopen. De jeugd leeft en wil voort. Het ware bloed ver loochent zich niet. Amtierdamsche Beurs Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Dir.sdag 30 Juni 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 3J4 Nederland 1941 100 4 Nederland 1941 .IOC/s 4 Nederland 1940 II 101 33i/, Nederl. 1938 971% 3 Ned.-Indië 1937 88®/16 BANKINSTELLINGEN Amstera. Bank 1417/s Handel Mij. Cert. v. ƒ2.50 .130V4 Koloniale Bank .137 Ned. Ind. Handelsbank 90 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 155% Calvé Delft Cert. .120% Nederl. Ford .353 Lever Bros1 fc9s/s Phil. Glocii. Gem. Bezit 299 i/s CULTUUR MAATSCH. H. V. A317% Java Cultuur .161 Ned. Ind. Suiker Unie 168 Verg. Vorstenlanden 89 PETROLEUM. Kon. Petr328 RUBBERS. Amsterd. Rubber .214% Deli Bat. Rubber 1 43% Oostkust 100 SCHEEPVAARTEN. Kolland-Anerika lijn 157% Java-China-Japan lijn 130 Kon Ned. Stoomboot 202t/s Scheepvaart Unie 182 TABAKKEN. Deli Batavia 149% Oude Deli 185% Senembah 1,54 SPOORWEGEN. Deli Spoor 62% Ind. Spoor 45% lu. 40 997/s 1001% iOl 98 88% 142 I 130 133 90 156% 120 225x 168% 299% 314-3| 160 164 8i% 333% 212 142 100 154 129 199 181 146 184 152 62 45»/, x na bijstempeling van 60 tot 100. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. ft. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2