Arts MOOLHUIJZEN IET DIENSTMEISJE JONGENS en MEISJES EEN MEISJE LOOPJONGEN. HET GEHEIM van de PAREL-EILANDEN J. A. J. Bamhoom, H. E. J. ten Kley, B. Leeuwenberg. SPORT. Eeriige indrukken van de Tweedaagsche, RADIOPROGRAMMA Veilingen aan den Langedijk. AFSCHEID VAN DEN HEER W. JANKE. Advertentie». FEUILLETON AFWEZIG. Zenuwarts te Heiloo, is gedurende de maand JULI AFWEZIG. ARTS, tot nader bericht AFWEZIG. ARTSf OUDEGRACHT 283, AFWEZIG tot nadere aankondiging. 1v Stoomwasscherij GEBR, SCHOEN, Visscherslaan 11, vraagt een netten N.V. Alkmaarsche Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting, Van der Woudestraat hoek Westerweg, vraagt nette voor alle afdeéliiujen. Tennis. Wedstrijdroutine gewenscht. Na het verslag, dat wij gisteren publiceerden, meenen wij thans nog eenige indrukken te moeten weergeven over enkele partijen, die we gezien hebben, indrukken, die natuurlijk zeer persoonlijk zijn en die even natuurlijk slechts over een klein, heel klein gedeelte van ,t\ het tornooi kunnen gaan. De heeren-enkelspelen leverden over 't algemeen niet veel stof tot nabeschouwing. Meestal werd het een baseline-gevecht, waarbij van weerszijden gezocht werd naar ope ningen en waarbij dan vooral scherp langs de lijnen geplaatst werd. We denken hier aan de partijen mr. SchuurmanDijkstra, Kokkes Kroon, mr. Buiskool—v. d. Wilk en Bumav. Beek. In al deze partijen slagen van goede lengte, afgewisseld met een lob (die vaak goed achterin geplaatst werd) of een smash na snel oploopen. Bovendien (de eerste set van de partij Bumav. Beek getuig de er van!) werd de tactiek van af matten toegepast: v. Beek plaatst, links en rechts zoo dicht mogelijk bij de lijn en Buma moest sjouwen, moest hardloopen, om de bal te retouneeren. Dat eischte op zijn leef tijd vermoedelijk te veel van zijn kracht, waardoor hij de tweede set verloor, na eerst met 52 te hebben voorgestaan! Hier overwon de jeugd mede door een goed gekozen taktiek. Dan nog iets over de jeugd en wel speciaal over de meisjes. We hebben gisteren reeds iets gezegd over de dames Klopper en Haasbroek, thans zouden we de jongedames Eyssen en Wynne even onder de loupe willen nemen. Toevallig zagen we het eerste gedeelte van het dubbel tegen de dames Pranger en v. d. Lem. Natuur lijk won het Beverwijksche duo en nog wel met duidelijke cijfers, 64, 60, Maar die eerste set is voor hen toch vrij lastig geweest, omdat de jongeren over een goede service en drive beschikken. Helaas: beide jon gedames bleven angstig op de bax- line. en waagden zich nimmer aan het net. En daar hebben de Bever- wijkers van geprofiteerd, natuurlijk volkomen terecht. De meisjes EyssenWynne misten wedstrijd routine, waren bovendien zich te sterk bewust de kracht der tegen standsters, lieten zich al te veel inti- mideeren, maarze hebben veel kunnen leeren. Jammer, dat geen oefenmeester die partij zag en het jonge duo daarna onderhanden heeft kunnen nemen; hij had de match uiteen kunnen rafelen, had kunnen wijzen op de gemaakte fouten, spe ciaal in de taktiek. Nü is er kans, dat de wedstrijd in het vergeetboek raakt en dat de les sen, die opgedaan zouden kunnen zijn, niet voor de 100 tot hun recht komen. Daarom zouden ve al de jongeren, die thans uit den strijd zijn, willen aanraden: komt Zaterdag de eind- wedstrijden zien en bekijkt niet een partij alleen omdat „die zoo interes sant" is, maar tracht uit te maken, waarom een speler juist zoo speelt, als hij doet: tracht de taktiek te door gronden en praat en naderhand, eens over onder elkaar of met een oefen- meester! Aardappelseizaen begonnen. Het aardappelseizoen heeft zich aan den Langedijk niet onverdien' stelijk ingezet. Te Broek op Langen- djjk, waar Maandag nog slechts 27 'ton vroege aardapelen werden aan geboden steeg de aanvoer op Dins dag reeds tot ruim 13 wagons en is, na een kleine inzinking op Woens dag, de volgende dagen langzaam aan gestegen, zoodat'de totale aan voer in de afgeloopen week te Broek 75 wagons was. Te Noord- scharwoude, waar Woensdag de eerste vroege aardappelen aan de markt verschenen, was de totale aanvoer ruim 4 wagons. Noordschar- woude is altijd iets later dan de meer Zuidelijk gelegen streken, doch ook daar zullen in de komende week de aanvoeren zeer zeker toe nemen, evenals dit fe Broek op Lan gendijk het geval zal zijn. Te Broek zullen ook de tuinbouwers uit Zuid- scharwoude spoedig met aardappe len aan de markt komen. Over die kwaliteit van de aardap pelen is men tevreden. In deze streek heeft men dit jaar heelemaal geen last gehad van nachtvorsten, hetgeen het gewas zeer ten goede is gekomen. De aardappelen zijn mooi van stuk en de tuinders, die kunnen aanvoeren, hebben over het alge meen een behoorlijk beschot. Het 'is aan het gewas ook te bemerken, welke poters zijn gebruikt, deelt men ons van tuinderszijde mede. De pootaardappelen, welke in de speciale potërbewaarplaatsen den winter hebben doorgemaakt, geven de beste resultaten. De prijzen zijn gedurende de af geloopen week geleidelijk vermin derd van 10.50 tot f 9.50 per 100 kg. Iedere dag was het 0.20 per 100 kg minder. De prijs "voor de kleintjes was steeds 5 per 100 kg. De rabarber komt thans voorna melijk te Noordscharwoude aan de markt. Te Broek werd slechts twee maal geveild, te Noordscharwoude bijna alle dagen. In totaal was de aanvoer aan beide veilingen ruim 2 <4 wagon, waarvan bijna 2 te Noordscharwoude. De prijs was 6 per 100 kg. Paragon-rabarber 1 komt hier zeer sporadisch' voor. Het aanbod van boswortelen was nog niet erg groot. Er kwamen te Broek op.Langendijk in totaal ruim 3000 bos, welke voor het grootste gedeelte door de centrale keuken werden afgenomen. De prijs hier voor was Maandag 12, daarna 11 per 100 bos. De aanvoeren van tomaten waren weer grooter dan de vorige week. In totaal noteerden wij een aanvoer van 18 pg ton. De prijs voor deze tomaten was 38 per 100 kg voor de sorteeringen I t/m IV. De enkele partijtjes bonken noteerden 28 en, de kriel 20 per 100 kg. Er was voor al deze artikelen een groote belangstelling. Die gedurende ca. twee )aren leider van de pers afdeeling van bet Rijks commissariaat in Neder land geweest is. (Van onzen Haagschen redacteur). De heer W. Janke, vertegenwoordiger van het Auswartige Amt (Departement van Buitenlandsche Zaken) bij den Rijkscommissaris en voordien gedu rende ca. 2 jaren leider van de pers- afdeeling van het Rijkscommissariaat, die door hem geheel werd opgebouwd, evenals het instituut der - dagelijksche persconferenties, gaat Nederland ver laten, na een ongeveer 15-jarige werk zaamheid alhier. Eerst werkte de heer Janke, in Am sterdam en den Haag, als correspondent voor verschillende Duitsche pers- bureaux en dagbladen, om vervolgens in dienst te treden van het Duitsche gezantschap in Den Haag. In Mei 1940 werd de heer Janke belast met de vor ming en leiding der persafdeeling van het Rijkscommissariaat en eenige maan den geleden volgde zijn benoeming tot legatiesecretaris van het Ausw. Amt. Behalve door zijn huwelijk met .een Nederlandsche" heeft de heer Janke ook anderszins, zoowel persoonlijk als be roepshalve, vele vriendschapsbanden aangeknoopt in ons land, dat hij in den loop der jaren heeft liefgekregen en welks bewoners hij leerde waardeeren. Hiervan kan tévens getuigenis afleggen het diepgaande studieboek over ons land, dat onlangs medeonder zijn leiding, onder den titel „Die Nieder- lande im Umbruch der Zeiten", het licht zag. Gedurende de periode, welke hij leider der Presse-abteilung was, heeft de heer Janke, die met de Nederland sche pers en de toestanden op journalis tiek terrein hier te lande uitstekend op de hoogte was, zoo veel als de om standigheden mogelijk maakten voor de pers gedaan, terwijl ook menige journa list persoonlijk reden heeft, den heer Janke voor een of ander erkentelijk te zijn. In de persconferentie van Donderdag, waar de heer Janke officieel afscheid nam, is hiervan doqr velen getuigenis afgelegd. Na eenige vriendelijke af scheidswoorden van den heer Drewes, plv. leider der persafdeeling van het Rijkscommissariaat,1 heeft de heer Max Blokzijl, namens de persafdeeling van het Departement van Volksvoorlichting err Kunsten, den heer Janke dank ge bracht voor het vele, dat hij met groote deskundigheid en helder inzicht, bin nen de grens der huidige mogelijkheden, in het belang van de Nederlandsche pers heeft willen doen. Vervolgens sprak de heer van Meg- chelen, voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Journalisten, namens de collega's, waarna de heer Paul Derjeu uit naam der Buitenlandsche Persver- eeniging, waarvan de heer Janke 7 jaar bestuurslid is- geweest, het woord voerde. Tenslotte heeft een der Haag- sche journalisten, de heer Picard, nog erop gewezen, hoe de heer Janke voor velen allerhande moeilijkheden uit den weg heett weten te ruimen. Tot de wei nige aangename herinneringen aan dezen tijd zal stellig het contact met den heer Jankt behooren. In zijn afscheidswoord heeft de heer Janke dank gezegd voor het vele goede, dat hij in Nederland had mogen er varen, ook vaak ondanks politieke t.egerfstellmgen. Dat hijzelf over zooveel goede eigenschappen beschikte, had hij tot vandaag niet geweten! Na gewezen te hebben op de vele historische, ver- keera-geografische en cultureele ban den tusschen Nederland en Duitsch- land, noemde spr! het „uilen naar Athene dragen", een opsomming te geven van de vele groote daden, die het Nederlandsche volk, dat over waarde volle karaktereigenschappen beschikt, in het verleden hebben groot gemaakt. Met de beste wenschen voor de toe komst van Nederland en zijn bevolking besloot de scheidende legatiesecretaris, die .thans een diplomatieke carrière te gemoet gaat, zijn afscheidswoord. WOENSDAG 1 Juli 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gr.pl. Nieuwsberichten. 7.15 Gr.pl. 7.45 Och- 6.5U Ochtendgymnastiek. 7.B.N.O.: tenwgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Joan Lancé. 12.Melodisten en solist. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.Gr.pL 13.15 Zang met pianobegeleiding. 14.Orgelconcert, zang én gramofoonmuziek. 15.Voor de vrouw. 15.20 Zangklasse der ver. Zang- lust en orkest (opn.) 16.Cyclus: Bijbel en zending. 16.20 Voor.de jeugd. 17. Gr.pl. 17.15 B.N.O.: Niéuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 B.N.O.: Zake lijk praatje over den landbouw. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Cello, en piano. 19.45 Gramofoonmuziek. 20.15 „Waarom de toren scheef staat", luister spel. 20.35 Operaconcert. 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.Gr.pl. 22.15-24.- Gr.pl. HILVERSUM n, 301.5 M. 6.45-8.15 Zie Hilversum I (7.30-7.40 Boksles). 8.15 Or kest Malando en solist (opn.) 9.Om roeporkest (opn.) 9.40 Gr.pl. 10.Mor genwijding. 10.15 Gr.pl. 10.40 Voordracht. 11.Pianovoordracht. 11.25 Gr.pl. 12. Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B. N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.Vraaggesprek: „De konijnenfok kerij in .Nederland". 13.15 Schrammel- ensemble. 13.45 Gr.pl. 14.15 Uit Neer- lands Gouwen. 14.30 Volksliederencon- cert. 15.„AbenteUer im Atla'ntik", operette (opn.) 16.Amsterd. Kamera muziekgezelschap en gr.pl. 17.Den tuin in. 17.15'B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Bertus van Din- teren en zijn orkest. 18.Gr.pl. 18.15 Amusementsorkest en solist. 18. Praatvaars. 19.15 Gr.pl. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Bra- bantsch praatje van den Dré. 19.50 Spie gel van den dag. 20.Weensche aethergolven. 20.45 Gr.pl. 21.De fami lie de Boer. 21.15, Bertus van Dinteren en zijn orkest. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.B.N.O.: Politiek praatje. 22.10 Avondwijding. 22.15-24.Gr.pl. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN, Distributie van gort en gemengd meel. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijd vak van 12 Juli tot en met 9 Aug. a.s. in plaats jpan één bon voor 250 gram gort, één botoor 125 gram gort e.d. zal wor den aangewezen, benevens één bon uit sluitend voor 125 gram gemengd meel. In verband hiermede zullen de plaat selijke distributiediensten bij inlevering der ter verkrijging van gort aangewe zen bonnen algemeen 321 331, zoowel in het tijdvak van' 28 Juni tot en met. 4 Juli a.s., als in dat van 12 tot en met 18 Juli a.s. voor twee derde gedeelte van het aantal ingeleverde rantsoenen toe wijzingen voor gort uitreiken, welke recht geven op het koopen van gort, e.d. en voor één derde gedeelte toewij zingen voor gort, waarvan de linkerbo venhoek is verwijderd en welke uitsluit tend recht geven op het koopen van gemengd meel. De aandacht wordt er op 'gevestigd, dat voor zoover de aldus te verkrijgen hoeveelheid gemengd meel niet vol doende is om aan de vraag van het pu bliek te voldoen, detaillisten ook op de toewijzingen voor gort, waarvan de lin kerbovenhoek niet is verwijderd, ge mengd meel dienen te betrekken. Grossiers zullen bij inlevering van toewijzingen voor gort, waarvan de lin kerbovenhoek is verwijderd, verzamel- toewijzingen ontvangen, waarvan de linkerbovenhoek eveneens is verwij derd, en welke dus uitsluitend recht geven op het koopen van gemengd meel. In verband hiermede dieneh grossiers de toewijzingen, waarvan de linkerbo venhoek is verwijderd in' afzonderlijke zakjes MD 258 en met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 257 in te leveren. Hooi-riiilevering oogst 1942. De ondsrbedrijfsorganisatie voor hooi, stroo en ruwvoeder ma&kt bekend, dat binnenkort afkondiging van eefi veror dening tegemoet gezien kan worden, waarbij aan alle gebruikers van gras land de verplichting tot het ter beschik king houden en inleveren van een .na der te bepalen hoeveelheid hooi per ha grasland wordt opgelegd. Hierbij dienen gebruikers van grasland, die nog niet de volledige hoeveelheid hooi van oogst 1941, welke op hun P.I.C.A.-aahslagbil- jet vermeld stond, hebben geleverd met de mogelijkheid rekening houden, dat de door" hen in te leveren hoeveelheid dienovereenkomstig zal worden ver hoogd, terwijl voor diegenen, die meer hooi van den vorigen oogst inleverden dan hun aanslag bedroeg, dit meer ge leverde hooi zoo mogelijk geheel of ten deele in mindering zal worden gebracht bij de vaststelling van, de door hen in te leveren hoeveelheid van oogst 1942. Iedere gebruiker van grasland zal verplicht worden om er voor zorg te dragen, dat hij ook daadwerkelijk aan bovengenoemden inleveringsplicht zal kunnen voldoen. Wie aan dezen inleve ringsplicht op het daarvoor nog nader vast te stellen tijdstip niet zal kunnen of willen voldoen, stelt zich daardoor bloot aan een heffing van 0.40 per kg te weinig ingeleverd hooi, terwijl hem daarnaast nog de inlevering van een na der vast .te stellen hoeveelheid ge droogd gras, grasmeel, kuilvoeder of ander ruwvoeder zal kunnen worden opgefbgd. Slechts bedrijven, waartoe minder dan 1 ha grasland behoort, zul len van bovengenoemde verplichting tot inlevering vrij gesteld worden. In uitzonderingsgevallen zal voorts de provinciale voedselcommissaris kunnen Met blijdschap geiven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon dien wij FRITS zullen noemen. S. HOUTKOOPER N. HOUTKOOPER— JONGEWAARD. Stompetoren, 29 Juni 1942. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer DIRK KEMP, in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam? W. KEMP—BURKUNK. Alkmaar, 29 Juni 1942. Nieuwlandersingel 34. Condoleantie-adres Landstraat 65. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Gemeente-Begraaf plaats. Vertrek vanaf Land- straat 65, ten huize van J. Kesselaar, nam. twee uur. Op den 12 Juli hopen onze Ouders J. BURGER E. BURGER—BEELDMAN hun 25-jarige Echtvereenlging te herdenken, Hun dankbare kinderen, J. BURGER en M. AURGER—OOMS. COR en VERLOOFDE. JO en VRLOOFDE. St. Pancras, 30-Juni 1942. t Vennetje 111. Met deze - betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele be wijzen wan medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden onzer geliefde Moeder en Grootmoeder' NEELTJE SCHRIEKEN, Wed. A. KOUT Sr. Inzonderheid: geldt deze dank den Weled'. Zeergel. Heer Dr. Haverkamp, het verplegend per soneel van het Centr. Ziekenhuis en den Weledel. Heer Ds. Kórn- dörffer voor zijn troostende woor den tot ons- gericht. Namens allern, ,«C. KOUT, Zuidseharwoude, 30 Juni 1942. DANKBETUIGING. Voor de talrijke blijken van be langstelling voor en tijdens ons huwelijk ondervonden, betuigen wij>, mede namens de Ouders, onzen hartelijken dank. P. WIJPKEMA. C. WIJPKEMA—RUTSEN. Alkmaar, Juni 1942. toestaan, dat déze verplichting door een anderen gras'andgebruiker wordt over genomen, mits deze overnamen niet ge schiedt door een gebruiker van gras land, die gewoonlijk hooi aan den han del levert. Bovendien ligt het in de be- doeling alle gebruikers van grasland te verplichten tot inlevering van al het hooi, dat bestemd is voor verkoop (zg.n. handelshooi). Ook voor deze inleverin gen zal tijd en plaats nog nader worden bekend gemaakt. In verband met het voorgaande is voorloopig het vervoer van alle soor ten hooi verboden, slechts het vervoer langs den kortsten weg van het land naar de bedrijfsgebouwen van den ver bouwer blijft toegestaan. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de onderbe drijfsorganisatie tegenover overtreders van bovenvermelde bepalingen zoo noodig gebruik zal maken van haar be voegdheid tot inbezitneming, terwijl daarnaast zal worden overgegaan tot tuchtrechtelijke of strafrechtelijke ver volging. Inname Grauwe erwten en Platte Vale erwten variëteit „langstroo" oogst 1942, De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland te Alkmaar maakt bekend, dat, met het' oog op het dikwijls' moeilijk te onder- schelden verschil tusschen de diverse variëteiten, is bepaald, dat, indien een teler aanspraak meent te kunnen ma ken op den richtprijs, oogst 1942, welke werd vastgesteld voor: Grauwe erwten witbloei, langstroo, op 27 per 100 kg. Platte vale capucijners, langstroo, op 27 per 100 kg. bij de aanbieding van het monster der partij voor "de classificatie, een verkla- rinin het bezit der P.I.C.A. moet zijn, inhoudende, dat door den teler inder daad de langstroo kwaliteit „verbouwd werd. In verband hiermede wordt belang hebbenden in overweging gegeven, on middellijk, doch in ieder geval voor j.8 Juli a.s. een verzoek tot de P.I.C.A. te richten om fret te velde staande gewas te doen controleeren. Dit verzoek dient gericht -te zijn aan: Provinciale Inkoop centrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland, afd. graaninname, Land- bojwhuis, Alkmaar. Na ontvangst van dit verzoek zal het gewas te velde worden gecontroleerd en een -arklaring worden opgemaakt. Verzoeken, welke na 8 Juli a.s. wor den ontvangen zullen zeer beslikt niet in behandeling worden genomen. Aflevering van goedgekeurde pootaardappelen voor consumptie doeleinden. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat het den telers niet meer is toege staan om goedgekeurde pootaardappe len, mede welke zijn geteeld op een tuinbouwteeltvergunning of een tijde lijke tuinbouwteeltvergunning zonder opdruk met het woord „pootaardappe- Icnbedrijf", te verkoopen of af te leve ren voor consumptie-doeleinden. - Het bovenstaahde geldt ook voor de telers in de provincie Noordholland. Boter- en vetdistributie. De Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 29 Juni 1942 d_etaillisten de bonnen der boter- en vetkaarten wederom op den voor hen vastgestelden inleverings datum bij de plaatselijke distributie- diensten dienen in te leveren. Het zal derhalve voortaan niet meer rhogelijk zijn deze bonnen iederen. dag in te leveren. 83 floor R. ARDEN, HOOFDSTUK XXVII. Een gevaarlijke tocht. Gentschow wachtte tot de beide meisjes het huis van Moore Waren binnengegaan en verder nog tót ajle lichten opvlamden, zoodat men dui delijk koh waarnemen, dat allen wakker geworden waren. Toen eerst voer hij, met een zucht van verlich ting, in Patricia's kleine, slanke mo torboot de zee op. Even keek hij nog, of er voor eventueele noodgevallen een paar roeiriemen aanwezig wa ren, en toen concentreerde hij zijn aandacht volkomen op de vaart. Het zal niet gemakkelijk zijn, de boot te moeten roeien; dach hij, maar als ik vluchten moet, dan hebben ze "me onmiddellijk als ik in een kano zit en dan ben ik verloren. Maar deze motorboot zullen ze zoo gemakkelijk niet inhalen. Nee, in geen geval, of ze moesten ook een buitenboordmo torboot bezitten. En die waren meestal klein, daar konden hoog stens twee man in zitten en twee man beteekenen niets voor een Hans Gentschow. Hij voer tamelijk -langzaam. Als hij te veel vaart had, zou men het la waai van den motor op verren ai- stand al kunnen hooren en dat zou een fout zijn. Hoe laat zou het eigen lijk zijn? Het was zeker allang na middernacht. Als men zoo veel te doen heeft, dan gaat het begrip van tijd verloren. Zoo, daar was reeds de Oostelijke punt van het Brent-eiland; nu naar het Noorden, twee strepen West waarts houdend, Gentschow ^ette den motor bijna 4f. Nu was het ge luid haast niet te hooren. Nog een beetje verder en nu stop. De mo tor werd nu heelemaal stop gezet en de riemen in de dollen gescho ven. Gelukkig piepten zij niet en dat was maar goed ook. Men moest overal aan denken. Een ander voor deel was, dat de maan niet scheen; als het volle maan was geweest had hij nists kunnen uitvoeren. Nog even naar de revólver gegrepen gced, die kon gemakkelijk te voor schijn gehaald worden. Riet! Natuurlijk riet, dat was toch te verwachten. En hier was een smalle doorgang tusschen het riet. Eenvoudig is toch alles, als je het maar eenmaal weet. Door dien doorgangzal ik niet heenkomen, dacht Gentschow. Nee, dan zal ik liever de boot in het riet trekken en hem er ook verbergen. Hier vlug uitkomen, daar viel niet aan te denken, je kunt den motor hier niet starten, de schroef zou dan al dadelijk in de war raken. Gentschow trok de riemen ih en schoof, zich aan het riet vasthou dend voorwaarts. Wat ruischt dat, dacht hij, 't is te hopen, dat nie mand dat hoort, anders ben ik ver loren. i get -zweet stond hem op het voor hoofd, toen de boot eindelijk op grond stootte. Hij was ongeveer twintig meter van den eigenlijken doorgang verwijderd. Voorzichtig stapte hij uit. Tot over de knieën stond hij in het water. Langzaam 'waadde hij voort, toen kreeg hij den wal onder de voeten en tegelijker tijd werd hij als het ware opgeno men door onderhout. Nu een beetje naar links. Stap voor stap, zonder leven te maken, zelfs' geen takje mocht kraken. Er zou zonder twij fel bij dien geheimen ingang een post staan. Dat kon niet anders. Gentschow was oud-soldaat en hij kon zich eenvoudig niet voorstellen, dat er geen zou staan. En zijn erva ring gaf hem gelijk. Bijna was hij in het water geval len, zoo onverwacht bracht zijn hei melijk voorwaarts sluipen hem bij het naturlijke kanaal. Het water rook naar^ modder. Natuurlijk, de djehte verschansing van riet voor den ingang verhinderde een behoor- lijkste strooming, 't was hier stil staand water. Gentschow probeerde zich te oriënteerèn.. Zoo, dus naar rechts, langs dien watertong. Daar moest ergens het geheimzinnige schip ver ankerd liggen, als het er nog ivas. (Wordt vervolgd). Andere huisartsen nemen waar. Voor direct gevraagd een MEISJE voor de morgenuren. T. POORTER, Lamgestraat 71, Machinefabriek in Alkmaar vraagt een FLINK MEISJE om op-geleid te worden im de be drijfsadministratie. Sollicitaties met referenties te richten onder letter D 198 bureau van dit blad. NET MEISJE gevraagd, loom en verval. PENSION HOLLAND, Bergen, Hoek Ruïnelaan. Mevr. LEESBERG, Kennemer- straatweg 17 Alkmaar, vraagt tegen 1 Aug. een DIENSTBODE voor d. of d. en n. tegen flink loon. Hulp voor het ruwe werk aan wezig. Gevraagd NET MEISJE goed kunnende werken van 9 tot 1 uur. Loon nader overeen te komen. METIUSGRACHT 10. MARTIN OLIE, kapper, vraagt een voor dag en nacht. Gevraagd FLINKE DIENSTBODE voor dag of dag en nacht. Niet voor café. Zelfstandig kunnende werken. Goed loon. CAFE NEUTRAAL, Noord F 41, Schagen. Gevraagd NET R. K. MEISJE, voor d. en n. Huiselijk verkeer. RUITERS, Coman-sstraat 30. FLINKE HULP gevraagd, 2 ochtenden per week. C. A. BLOM, Scharloo, Alkmaar. NETTE WERKSTER gevraagd. Vrijdags geheel den dag. DRIESEN, Fnidseu 92. Gevraagd een PAAR MEISJES en een JONGEN. WASSCHERÏJ JANSEN, Zuid- scharwoude. Gevraagd NET MEISJE, voor 's mdbgens, van 812 uur, of WERKSTER voor Dinsdag of Woensdag. NOORDLAAN 42, Bergen. KAPSTER GEVRAAGD kunnende permanenten en LEERLING. Brieven onder letter O 208 bureau vam dit blad. Juffr. v. g. g. v. ZOEKT BEZIGHEID v. d, middag vanaf 2 uur, liefst voor winkel. Br. 1. V 214 b. v. d. bt. KLEERMAKER en NAAISTER gevraagd. Brieven, onder letter D 221 bureau vam dit blad. Gevraagd HERENKAPPERSBEDIENDE met diploma. Goed loon, in- of extern. GEESTERSINGEL 47, Alkmaar. Gevr. ACCORDEONIST en SLAGWERKER voor Zaterdag en Zondag, r- TMAGDALENENSTRAAT 17, G. J. DOESCHOT, Koningsweg 62-65, Alkmaar, vraagt voor direct LEERLING-WIKKELAAR, bij voorkeur diploma Ambacht»- school. Gevraagd een FLINKE FIETSJONGEN. Aanmelden NUYENS' BLOEMEN MAGAZIJN. 4 Sportieve Vrienden.', 20 j., zoeken KENNISMAKING met 4 dito meisjes. Brieven, liefst met foto, op eerewoord retour, onder letter W 215 bureau van dit blad. Jongeman, 29 jiaar, P.G., vast werk, zoekt KENNISMAKING met net burgermeisje, leeftijd 25 a 30 jaar. Brieven onder letter B 219 bureau van dit blad;. Heer b. b. h. h. vraagt RUSTIG PENSION te Alkmaar of Bergen. Brieven met volledige prijsopgave onder letter Z 217 bureau v. d. bla,d. Juffrouw zoekt NET KOSTHUIS met volledig pension en vrü® zit- slaapkamertje. Brieven met prijs opgave onder letter IJ 216 aan het bureau van dit blad. Dame, h. b. b. h. h., vraagt GESTOFFEERDE ZIT- en SLAAPKAMER, met ged. pension. Brieven onder letter U 213 bureau van dit bl'ad, HUIS of GED. VAN HUIS te huur gevraagd te Broek op Langendijk. J. E. AARTSEN, Oxshoofdpad' 296, Broek op Langendijk. Op netten stand GEM. ZIT-SLAAPKAMERS aangeboden met goed pension (geen beroeps). Brieven letter P 209 bureau vam dit blad. Te huur gevraagd ZIT- en SLAAPKAMER (eigen bed aanwezig) met gebruik van keuken, of gedeelte van hui» in Alkmaar, door net echtpaar z, k. Br. no. 9872 aan N. V. Boekh, v/h. K. TER BURG, Alhier. Notarisklerk, minutist, zoekt KANTOOR, ook voor tijdelijk te Alkmaar. Br. no. 9873 aan N. V. Boekh, v/h. K. TER BURG. AANGEB. 2 PAAR DIKKE OVERGORDIJNEN. EICKHOLT, Verdromkenoord 69. Gevraagd 1 paar vetleeren WERKSCHOENEN, m. 4546. Br. met opgaaf van prijs onder letter C 220 b. v. d. bl. Uit voorraad leverbaar: WORMEN, MADEN EN SNOEKVISCHJES. L. JUPIJN, 2e Landdw.stra-at 40. GELD beschikbaar voor HYPOTHEEK. Billijke conditiën. P. N. LEERING Gzn., Makelaar, Oldenburglaan 16, Bergen N.H. GEVRAAGD VOOR DIRECT VÓÓR VERANDERWERK. Alleen zij, die reeds als zoodanig werkzaam waren komen in aanmerking. Firma^ J. B. KOSTER, Langestraat 2022, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3