De langste kellner— van Nederland VERVOERVERBOD AARDBEIEN VOOR PARTICULIEREN. thans werkzaam te Alkjmaa üp ^HP ist ^ÉII' "ism Maatregelen om verkoop van kweeker aan consument tegen te gaan. VEREENIGING VAN NOORDHOLLANDSCHE WATERSCHAPPEN. Waarom molestverzekering voor particuliere bedrijven en publiekrechterlijke iichamen Een belangrijke uiteenzetting. AGENDA Misbruikte schuilkelders. Clandestien abattoir ontdekt. PRIJZEN 2e HANDSCH GOEDEREN. Watt en Halfwatt in hotel Proot. DAMRUBRIEK. mimd m 1m PUBLICATIES SPORT. Amstsrdamsche Beurs AMSTERDAM, 30 Juni De Commissaris van de provincie Noordholland heeft aan de burgemeesters van Beverwijk, Heemskerk, Limmen, Castricum, Uitgeest, Assendelft, Heiloo, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen, Alkmaar, Bergen, Velsen en Bloemendaal, de aanwijzing gegeven, nog heden een verorde ning yast te stellen, teneinde paal en perk te stellen aan den steeds grooter wordenden omvang van den verkoop van aard beien door kweekers rechtstreeks aan particulieren. Als gevolg van diif euvel blijft de aanvoer van deze vruchten op de gebruikelijke markten en op de veilingen ver beneden den nor malen, waardoor het in de steden bijkans onmogelijk is, in voldoende mate aardbeien van de winkeliers te betrekken. In de bedoelde verordening worden thans straffen bedreigd tegen den verkoop van aardbeien door de kweekers rechtstreeks aan de consumenten. Bovendien wordt het aan anderen, dan groente- en fruithan delaren verboden, een boeveelheid aardbeien te vervoeren, welke zwaarder is dan een half kilogram. Dit verbod geldt niet voor vervoer door erkende transportondernemingen naar de veiling of de markt of naar groente- en fruithandelaren. Behalve de gebuikelijke straffen kan inbeslagneming en verbeurd verklaring geschieden zoowel van de vervoerde aardbeien als van de vervoermiddelen. In Krasnapolsky te Amsterdam werd Maandag onder voorzitterschap van den heer J. Comandeur uit Wog- num een algemeene vergadering ge houden van de Vereeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen. Deze vergaderingen zijn steeds druk bezocht door de vertegenwoordigers van Polders en andere Waterschap pen en léveren het bewijs dat onze polderbewoners zich blijvend inte resseeren voor den gang van zaken in hun gebieden. Traditie is hun lief en het historisch gewordene is hun heilig. Voor wie weet hoe onze voor- ouders Noord-Holland voor het grootste gedeelte aan de zee hebben ontwoekerd, is dit volkomen begrij pelijk. Wel heeft de totstandkoming van den Afsluitdijk een andere toe stand geschapen, maar^toch is het zaak, dat paraatheid in het onder houden van' dijken en waterkeerin- gen wordt betracht. Met teleurstelling constateert het Bestuur in het jaarverslag dat de verschijning van het Maandblad Het Waterschap moet worden gestaakt. Gedurende 19 jaar had dit blad, dat geredigeerd werd door .Prof. Mr. G- J. Schilthuis, de waterschappen van voorlichting gediend. Gehoopt wordt dat de pogingen om voor de herver schijning weder toestemming te ver krijgen, succes mogen hebben, ai was hierop nog geen beslissing ge nomen. Het jaarverslag getuigt voqrts van èen werkzaam vereénigingsleven. Een cursus in twee groepen van 15 deelnemers voor Waterschap-admi nistratie, werd in Alkmaar .geopend en van de waterschappen wordt /hiervoor een bijdrage verwacht. Het stroomleveringscontract met het P. E. N. werd voor 5 jaar verlengd, met de toevoeging van de clausule dat bij stijging van de kosten door de tijdsomstandigheden, de tarieven, behoudens goedkeuring van het De partement van Waterstaat worden verhoogd. Tengevolge- van het gebrek aan motorbrandstof gingen 2fJ water schappen tot electrificatie over, met behoud van den Diesel-motor als re serve. 9 waterschappen gingen over tot wijziging van de Diesel-motorén in gas-motoren. 6 waterschappen besloten tot stichting of weder in bedrjifsstelling van windbemaling en 14 waterschappen namen andere maatregelen als loozing op een an der waterschap. a In zijn openingswoord verheugde de voorzitter zich over de groote opkomst en dit temeer omdat het reizen geen genoegeh meer is en Amsterdam na afloop van de Verga deringen thans weinig bekoorlijks of aangenaams biedt. Wegens opheffing waren als leden uitgetreden, het Ambacht van West-Friesland, het Waterschap de Strijkermolens der Neudorper Kogge, de Banne Oude Niedorp en de Banne Harenkarspel. Als nieuw lid was toegetreden de Wieringermeer. De rekening werd in ontvangst en Uitgaaf vastgesteld op een bedrag van 5206,54 met een batig saldo van 976,54. Zonder discussie werd de begroo ting voor 1943 in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op f 4550, De aftredende bestuursleden, de eeren C. Kramer Glijnis, W. J. Wog- num en N. Dekker, werden her kozen. Molestrisico. De heer C. Dcrrestein, chef van den Buitendienst van Cen traal Beeheer te Amsterdam, hield hierop een inleiding over de aansluiting van de Water schappen bij „Molestrisico voor Gemeenten en andere Publiek rechterlijke Lichamen". In den vorïgen oorlog, aldus spreker, stelden Duiischland, Frankrijk en België zich op het standpunt, dat de Staat aansprakelijk was voor de door den oorlog veroor zaakte schade. In Engeland wilde men niet van een staats-molestverzeke- ring weten. Men kon zich daar verzekeren tegen een geringe premie en de Staat garandeerde volledige uitkeering als het to taal premiebedrag daarvoor on voldoende was. In ons land deed men de pogingen om de Regee ring tot iets dergelijks te bren gen. De regeering stelde zich op het standpunt dat dit te groote span ningen in ons land zou veroorzaken. Hierop gingeh kringen uit landf bouw, industrie en scheepvaart in 1918 over tót de oprichting van de Vereeniging Molestrisico. In 14 da gen steeg het verzekerde bedrag tot 200 millioen. Gedurende de vresdesjaren bleef Molestrisico rustig doorwerken. Sinds Sept. 1939 ging het verzeker de bedrag met sprongen vooruit en was in Mei 19940, toen de oorlog uitbrak, gestegen tot 2200 millioen. De deur voor verdere toetreding werd toen gesloten. Om anderen te helpen werd toen opgericht de Ver eeniging Nieuw Molestrisico, die al spoedig tot een verzekerd bedrag van 2000 millioen steeg. Sedert het vorig jaar is een belangrijke wijziging in de toe treding gekomen. De regeering bepaalde toen dat schade toe gebracht aan particulieren en ondernemingen door het Rijk zou worden vergoed, maar sloot hiervan uit goederen van gemeenten, waterschappen en publiekrechterlijke lichamen. In het algemeen krijgen de parti culieren en ondernemingen een vrij belangrijke vergoeding, en wel ongeveer van 75 tot 80 pet. Daarna kwam het besluit tot wederopbouw van publiekrech terlijke lichamen, waarónder ook waterschappen en polders. Dat besluit bracht echter een groote teleurstelling. De pub.'iek rechterlijke lichamen kre gen feitelijk de kous pp. den kop. Zij krijgen n.l. geen vergoeding, wanneer op de gebouwen, geen schuldrestant staat en dan mag de vergoeding pooit hoo- ger zijn dan dat schuldrestant. Po gingen om in deze teleurstellende rege ling verbetering aan te brengen heb ben niet het minste resultaat opge leverd. Molestrisico en Nieuw Molest risico ha-lden door dit besluit twee Mor ten leden gekregen, in de eerste pfkats cte gewone private personen en onder nemingen die bij schade van het Rijk een belangrijke vergoeding kregen, zoo dat Molestrisico slechts moest aanvul len en in de tweede plaats de publiek rechterlijke lichamen, die van den Staat geen vergoeding kregen. De Gemeenten en Polders die reeds aangesloten waren heef. men als leden gehandhaafd, doch d' gelegenheid voor nieuwe aansluitin gen werd stopgezet. Op initiatiei van de Vereeniging voor Ned. Gemeenten is toen opgericht de Vereeniging van Molestrisico voor Ned. Gemeenten en andere publiek rechterlijke lichamen. Centraal Beheer heeft dus drie Instel lingen gekregen. Men betaalt hiervoor jaarlijk- eer premie van 20 ct tot 35 „et pe. verzekerde 1000. Aan het einde van den oorlog wordt een omslag ge geven van 1 tot ten hoogste 31/, pet. van de verzekerde waarde, afhankelijk van dè categorie waar men is ingedeeld. De aanspankelijkheid der leden is dus be perkt en berust op berekeningen van de schade in den vorïgen oorlog door België en Frankrijk geleden. Tot 30.000 betaalt men een entreegeld van 5 er. boven 50.00(1 verzekerd bedrag een entreegeld van 10. De zegelkosten bedragen 0.1C per 1000 verzekerde waarde, maar het entreegeld en de zegelkosten is men slechts eenmaal verschuldigd. Een definitieve uitkee ring vindt pas aan het einde van den oorlog plaats, omdat dan pas kan wor den vastgesteld hoe groot de schade is. Wie echlsr schade heeft geleden, kan als verzekerde voor het herstel van die schade voorschotten bekomen. Spr. verduidelijkte nog waarom de Ver. van Ned. Genieenten aan deze regeling de voorkeur had gegeven bo ven een regeling waarbij men halfjaar- Iijksche premiw en halfjaarlijksche om- slPH betaalt. Van 10 tot 14 Mei toch be- d 'oeg de schade die Molestrisico leed 00 millioen. De schade in de twee jaar daarna bedraagt slechts l1/, millioen. Het is dus wenschelijk dat de schade over den geheelen oorlog gedeeld wordt. Na beantwoording van enkele vragen sloot de voorzitter met een -woord van dank de vergadering. Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Groot Alarm (rom.-sens.) 18 jaar. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Mirandolina (rom.) 14 jaar. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer Alaska (rom.-sens.) 18 jaar. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Kellnerin Anna (rom.) Alle leef tijden. Donderdagavond geen voorstelling. Sensatie op het Nassauplein. Sedert ongeveer anderhalf jaar bezit het Alkmaarsche Nassauplein een schuilkelder, een kelder, inge richt naar de eiscihen des tijds en zelfs voorzien van een tweetal toi letten. Weliswaar verhoogt deze kelder het aesthetisch aspect van ge noemd plein niet, doch gezien de volstrekte nuttigheid ervan neemt men deze begroeide barricade graag op den koop toe. Eenigen tijd geleden bleek deze kelder een uitermate gezocht speel- glegenheid voor een deel der Alk maarsche jeugd. Het spel ontaardde echter al spoedig in vandalisme en er werd ingegrepen. Sedert enkele weken evenwel mag de kelder zich echter weer verheu gen in de twijfelachtige belangstel ling der jeugd en gisteravond cul mineerde die belangstelling in een soort ongebreidelden aanval op dit vluchtoord. Een 10-tal jongelui, met een leeftijd varieerende tussehen de 7 en 10 jaar, renden in en uit, sjor den complete bossen gras uit den berm, groeven het zand. weg en gap ten tenslotte de beide deksels der. privaten teneinde elkander daar mede te lijf te gaan. Het plein schrok op, er werd tegen ruiten getikt en een enkele bewoner dreigde met de politie, 't Hielp geen zier, integendeel, 't scheen de van dalistische neigingen veeleer aan te wakkeren, zoodat er zonder twijfel van den kelder weinig zou zijn over gebleven als een der bewoners niet z'n woning'was uitgeschoten en na een ware record-race een der bel hamels in de kraag gegrepen had en mee naar binnen gesleurd. Aldaar werd de inmiddels getelefoneerde politie afgewacht, die dra verscheen met moter-en-zijspan, proces-ver- baal opmaakte en den belhamel in het „bakje" naar het bureau trans porteerde. De schuilkelder zag er, hoe kon het anders, beestachtig uit, gezwe gen van den ondragelijken stank die uit de „ont'brilde" privaten steeg. Dat ook oudere menschen er vreemde manieren op na houden, bleek gelijktijdig uit het feit, dat twee volwassenen, die den kelder passeerden, en meenden onbespied te zijn, fluks de kapotgeslagen stuk ken deksel der privaten medena men, kennelijk als welkom stook- gerei. Dit werd echter voorkomen. Het betreft hier een aantal jon gens uit de Van der Woudestraat en omgeving, die meer „op pad" plegen te zijn. Ook de Hout heeft heel wat te stellen met hun vernielzucht. In dit verband zouden wij dan ook den wenseh willen uitspreken, dat tegen deze knapen nu eens flink wordt op getreden, wil men voorkomen dat veel van Alkmaars natuurschoon hen ten prooi valt. Wat de schuilkelders betreft, ver dient het geen aanbeveling een ver bod uit te vaardigen dat een ieder, die er zonder noodzaak in aange troffen wordt op een fikschej boete kan rekenen? Het is wel dringend gewenscht, dat deze kelders niet al leen blijvend in orde zijn, doch tevens dat ze niet kapotgemaakt worden door de jeugd, die het nut ervan niet begrijpt. Overigens moge er nog een be roep op xle omwonenden gedaan worden oro, voorzoover dit mogelijk is, in te grijpen, en aldus de politie op. daadwerkelijke wijze van dienst te zijn. Gezien het feit dat het hier inrichtingen van algemeen nut be treft, lijkt ons dit, zeker niet te veel gevraagd. VERKEERSONGEVAL. Gisterenmiddag omstreeks kwart voor vijf is op den Kennemerstraat- weg de 42-jarige wielrijdster G. S., die blijkbaar zonder op het verkeer te letten den weg wilde oversteken om .de Tesselschadestraat in te slaan tegen een uit de richting Heiloo,na derenden bestelauto opgereden. De wielrijdster brak door de botsing haar rechterbovenbeen en is ter verpleging in het Centraal Zieken huis opgenomen. i GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde voor het Lxamen Gemeente-Financien 2e ged. de heer B. Dun, ambtenaar ter secre tarie te Heiloo. EEN AFSCHEID. Een diensttijd van ruim 43 jaai bij de Ned. Spoorwegen.' Op 12 Juni 1882 werd in het ge zin van den spoorman Frikke te Oosthuizen een jongen geboren, wien door de gelukkige ouders de naam Herman werd gegeven. Het stond in de sterren geschreven, dat deze knaap een toekomstige em ployé van de Ned. Spoorwegen zou worden: het was in de fam. Frikke nu eenmaal traditie dat de jongens „aan de lijn" kwamen. En zoo ge-» beurde het, dat Herman op 13 Febr. 1899 zijn intrede deed in de centrale werkplaats van de N.S. te Haarlem; vijf jaar later1 werd hij leerling- machinist en. werd hem Den Helder als standplaats aangewezen. Een tiental jaren bleef hij daar wonen, totdat hij in 1914, nadat hij den rang van machinist had verworven, naar Alkmaar werd gedirigeerd. Hier woont hij thans nog, zoodat Herman Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk. maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar. Frikke het zeldzame feit beleeft, dat hij al zijn dienstjaren bij de Spooi- wegen in één provincie in Noordhol land, het gewest van zijn geboorte, heeft doorgebracht. Van wat hij in die 43 jaren heeft meegemaakt, hebben wij Dinsdag avond heel wat hooren vertellen, toen hij op het punt stond zijn laat- sten rit als machinist op de lijn AlkmaarDen Helder aan te van gen. In het bureau in de machine- loods waren hiervoor bijeen de depotchef Boogaard, de fractie-op zichters C. J. Kolk en Hks. van Wijk, de machinist La Hey en de voorman bankwerker Jonkman, allen geko men om hem, die voor het laatst zou rijden, uitgeleide te -doen. De beer Boogaard, die nog maar korten tüd in Alkmaar woont, sprak bij deze gelegenheid een hartelijk woord, waarin naar voren kwam; dat Frikke een prettige kameraad was, die, toegankelijk voor een woord van waardeering, steeds vriendschap wist te betoonen. Bo venal werden zijn capaciteiten als machinist geroemd: nooit kwam hij te laat, zelfs niet als de madhine een enkelen keer eens niet geheel en al in orde was. Dan toch wist hij als het ware „met een noodverband" toch den rit veilig te volbrengen. Ook mist, ij zei, sneeuw en vorst konden niet verhinderen, dat de trein van /„meester" Frikke steeds op tijd was. Het spreekt van zelf, dat ook de andere aanwezigen van hun waar deering getuigden en dat tal van herinneringen werden opgehaald. Het was mede uit hun naam, dat de heer Boogaard den vertrekkendenj machinist een aandenken aanbood. Bij de locomotief werd door een collega een kiekje genomen van wa gen en machinist, stoker en chefs, waarna Frikke zijn wagen beklom om voor het laatst een personentrein naar Jutterstad te brengen. Vandaar kwam hij later met een leegen trein terug en toen was de spoorwegear- rière van Herman Frikke, een tijd perk van 43 jaar van ernstige plichts betrachting én groote lust voor het werk, beëindigd Wij wenschen hem nog vele jaren van welverdien de rust. STRENGE STRAFFEN TEGEN VERBODEN KOOP VAN AARDAPPELEN. Tijdens de zitting.van denJSco- nomischen rechter verklaarde de substttuut-officier hedenmorgen het volgende: Zij, die zich thans aan het koo- pen van aardappelen schuldig maken, kunnen er rekening mee houden, dat dezerzijds zeer krach tig zal worden ingegrepen en aan merkelijk zwaardere straffen zul len worden uitgedeeld. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. 's-GRAVENHAGE, 1 Juli. Het Rijkscommissariaat maakt bekend De commissaris-generaal voor be stuur en justitie heeft op grond van par. 3 der verordening no. 108/40 (vierde verordening over bijzondere bestuursrechtelijke maatregelen) in verbinding met par. 4 alinea I der verordening no. 3/40 over de uit oefening der regeeringsbevoegdhe- den in Nederland, de volgende per sonen tot burgemeester benoemd: W. J. Maasdorp, baakbeambte te den Haag, tot burgemeester van Castricum. G. Nieuwenhuys, koop man te Lochem, tot burgemeester van Bussum. Zes arrestaties te Velsen. Het was de recherche van Velsen reeds geruimen tijd bekend, dat eenige ingezetenen van IJmuiden, zich schuldig maakten aan clande stiene slachtingen. Zij probeerden herhaaldelijk de slachtplaats op te sporen, doch steeds zonder resul taat. Eenigen tijd geleden echter werd door de politie een paard en' wagen aangehouden beladen met ongeveer 750 kg rundvleesch, afkomstig van eien frauduleuze slachting.' Het onderzoek naar de herkomst van deze groote partij vleesch leidde tot de ontdekking van de slachtplaats, die de politie vond in een buiten werking zijnde fabriek te IJmuiden, waarvan, zonder medeweten der directie, gebruik was gemaakt. Het bleek een abattoir in optima forma te zijn. Het vleesch werd in beslag ge nomen en zes -inwoners van IJmui den werden in verband met dezen frauduleuzen vleesehhandel en gros gearresteerd. Niet hooger dan 75 van de nieuwe. 's-GRAVENHAGE, 30 Juni. Het euvel der prijsopdrijving had zich den laatsten tijd eveneens tot de gebruikte goederen uitgebreid., zoo dat het ook or dit gebied noodzake lijk tole'ek maatregelen te treffen. Deze prijsopdrijving was niet alleen openlijk op veilingen te constatee- fen, maar bleek ook uit tallooze advertenties .in de bladen, waarin tegen dikwijls onmatige prijzen ge bruikte goederen te koop werden aangeboden.' Weliswaar bestond de mogelijk heid aan de hand van de prijzen beschikking 1940 no. 1 in te grijpen, hetgeen in sommige buitensporige gevallen dan ook is geschied, doch een strenge handhaving van deze beschikking zou in verband met le veranderde omstandigheden onbil lijkheden hebben veroorzaakt. Een bijzondere regeling i, nu in de Staatscourant van 29 uni 1942 af- J B ij een bezoek aan hotel Proot viel onze aandacht op een kellner die door zijn buitengewone lengte opviel. Zijn reuzengestalte kwam des te meer uit toen wij die vergeleken bij die van zijn veel kleineren collega, die in een ander gedeelte van de zaal werk zaam was. Onwillekeurig dachten wij aan de bekende filmartisten Watt en Half Watt, die met hun amusante wederwaardigheden duizenden genoegelijke oogenblik- ken bezorgd hebben. Toen wij vernamen, dat de lange kellner de langste was onder zijn vakge- nooten in Nederland vonden wij het geval interessant genoeg om hem en zijn kleineren collega op een plaatje aan onzen lezers voor te stellen. Bereidwillig als kellners zijn, werd ons verzoek daartoe aan stonds ingewilligd. (Foto Kuyper) De lange kellner is de 23-jarige Siebolt Plinsinga, geboortig uit Winschoten. Sinds zijn 14de jaar is hij in het vak werkzaam en in zijn keurig rokcostuum is hij de trots van. deze zaak, waai: hij reeds voor de derde maal werftct. Deze jonge man heeft ne respectable lengte van 2.05 M. Over een „clandestiene" figuur beschikt hij echter nog niet, daar zijn gewicht slechts 174 pond bedraagt. Voor zijn lengte is hij dus te laag in gewicht, al komt hij nog niet in aanmerking voor extra rantsoenlbonnen, waaraan hij in hotel Proot, naar hij ons verzeker de, ook geen behoefte heeft." Op onze vraag, welke voordeelen er aan zijn lengte in zijn vak ver bonden waren, antwoordde, hij: „Geen enkele of het zou moeten zijn bij het stof afnemen, In het alge meen ondervind ik er niets dan na deel van. Nergens een bed, waarin je je eens heerlijk kunt uitstrekken. Schoenen van de grootste maat, diet je nog pijn doen, terwijl mijn ge- heele kieeding op maat gemaakt moet worden. Slechts mijn boorde knoopje kan ik als ieder ander koo- pen. Daarbij komt. dat je, aan den wandel, steeds opvalt, wat volstrekt niet pleizierig is." „Behalve dan toch, ai® het meisjes betreft, die naar je kijken", merkten wij op. Onze nog jeugdige kellner was te bescheiden om dit te bevestigen. Hij vertelde ons verder nog, dat zijn broer, dié in hetzelfde vak werk zaam is, 1.97 M. lang s en de vol gende week eveneens in hotel Proot in functie zal treden. Met den v/eitsch, dat hij als Groninger nog eens zoo sterk zal. worden als de bekende Friesche Lange Pier, wiens geweldig slag zwaard in het Friesoh Museum te Leeuwarden bewaard wordt, namen wij van den heer Plinsinga afscheid. De kleine kellner op ons plaatje eveneens werkzaam in hotel Proot is de 25-jarige Tilburge- naar de Bruijn, die slechts 112 pond weegt, zoo vlug is als een aal en wel tweemaal zooveel gewicht op een avond kan. serveeren. Men ziet hoe de uitersten eikaar raken Oplossing 1753 vorige rubriek (KI. B. N.S.) Stand. Zw. 6 sch. op: 72, 51, 52, 53, 42, 31. W. 6 sch. op: 54, 32, 33, 21, 22, 38. Oplossing: 1. 3241 (zw. 51X34), 2 33—43 (zw. 31X12), 3. 43X81 (zW. 12X64), 4. 81X32!! Uitstekende stand en mooie ontleding! Zoudt gij, lezer, de oplossing kunnen vinden van het volgende standje op het kl. bord? (auteur Gortmans). Zw. 4 sch. op: 83, 84, 51, 44 en dam op 71. W. 5 sch. op: 53, 41, 42, 34, 21 en dam op 23. Probeert het eens. Opl. geven wij iii de volgende rubriek. Ter oplossing' voor deze week: Probleem 1754 van D. Kleen, Heemstede. (Groote bord. Gewone speelwijze) Zw. 12 sch. op: 3, 9 10, 11, 15, 16, 18, 19, 23, 24, 30, 36. W. 12 sch. op: 26, 28, 32, 33, 37, 38, 40/45. Oplossing volgende rubriek. CORRESPONDENTIE. D. K. te iti. Dank voor problemen. Sturen IJ courant toe. gekondigd m den vorm van de prijzenbeschikking gebruikte goe deren. Hierin wordt bepaald, dat het bedrag, dat voor gebruikte goe7 deren mag worden betaald, in een redelijke verhouding moet staan tot den toegestanen prijs, die voor eenzelfde of soortge lijk nieuw artikel op dat mo ment geldt. In geen geval ech ter mag meer dan 75 pet. van den nieuwprijs worden ge vraagd of betaald. Van deze regeling zijn enkele goederen uitgezonderd en wel antiqui teiten, kunstvoorwerpen en al die artikelen, welke een ver zamel of kunstwaarde hebben daar men van dergelijke goe deren in de meeste gevallen niet kan zeggen, wat de nieuw prijs zal zijn. Ook op gebruikte artikelen, waar voor een afzonderlijke prijsregeling geldt, heeft deze beschikking géén betrekking. DE BURGEMEESTER van ALKMAAR., waarnemende de taak van Burgemees ter en Wethouders, brengt ter algemee ne kennis, dat is ingekomen een ver zoek van den heer J. Klinkhamer, al hier, om een verlof B verlof voor den verkoop uitsluitend van "alcqhol- vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Achter straat nr 45. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 1 Juli 1942. Do Burgemeester voornoemd, B. A. VAN DER SLUIJS. De Secretaris, R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. Athletiek. SUCCES VOOR A.V.A. Bij de j.l. Zondag gehouden athle- cïekwedstrijden voor meisjes te A'dam slaagde T. de Moor er in zich 2de te plaatsen op de 80 m. meisjes in den zeer goeden tijd van 10,7. ;ec, Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 1 Juli 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. lu.40 3% Nederland 1941 100 1001/ia 4 Nederland 1941 lOO'/a 1007/s 4 Nederland 1940 II ïOU/ie iQ'Vié 3_3V5 Nederl. 1938 98i/s 98y, 3 Ned.-lndië 1937 £8% 883/, BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 1411/, G1 Handel Mij. Cert. v. 2.50 130 130 Koloniale Bank .134 133i/s Ned. Ind. Handelsbank 89»/i 88 IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 156s/le Calvé Delft Ceft. 1203/, Nederl. 'Ford .240 Lever Bros169 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 30P/8 CULTUUR MAATSCH. H. V. A316i/s Java Cultuur .161 Ned. Ind. Suiker Unie 104 Verg. Vorstenlanden 8SV, PETROLEUM. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Oostkust SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 155''., Java-China-Japan lijn 1291/, Kon Ned. Stoomboot 2C0V, Scheepvaart Unie lSD/f TABAKKEN. Deli Batavia .142 Oude Deli 1853/, Senembah152 SPOORWEGEN. Deli Spoor ,61 Ind. Spoor 453/, 3255/8 .2131/, 141 9h/s 1571/, 1207, 260 168 29S 313 160 163 8'Vs 3221/, 2101/, 140 99 1541/, 129 193 1807, 142 '821/, 151 60 45 ±e Schaken. VIJFDE PARTIJ TWEEKAMP APPEL—DE WAAL. ét verloop, van de Maandag ge speelde 5e partij was als volgt: Wit: de Waal Zw.: Appel. 1. c4e5, 2. g3Pf6, 3. Lg2—d5, 4. cd5:Pd5:, 5. Pc3Pb6, 6. Pf3—Pc6, 7. 0—0—Le7, 8. d3—0—0, 9. Le3Lg4, 10. h3—Lf3:, 11. Lf3:Dd7, 12. Lg2—Tad8, 13. Tel—Pd4, 14. Kh2c6, 15. a4—De6, 16. a5Pd7, 17. f4—Pb3, 18 f5. Zwart geeft op, want na een damezet gaat Pb3 verloren.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2