STAD EN OMGEVING DIST RIBUTIE-NïEUlVS. AGENDA Wij waarschuwen LAATSTE BERICHTEN. DE NED. OOST-COMPAGNIE Schoei^winkelier verkocht in den zwarten handel. SPORT. FILMNIEllWS. Opname jongens en meisjes in de „Reichsschulen". MARKTBERICHTEN PUBLICATIES DE VUURRODE SCHOENTJES. Amsterdamsche Beurs „VERLOTING" VAN VETTE KONIJNEN! t Gebeurde dezer dagen fn de Uitenboschstraat. Twee mannen van ongeveer 50 jaar liepen de huizen van deze stille straat af. Niet op de gewone manier: aanbellen- bij de voordeur en wachten, tot er open gedaan werd, maar op een geheel andere, min der alledaagsche wijze: ze liepen achter de huizen langs door de stegen en stapten keuken na keu ken binne.< 'k Schrok me naar! vertelde ons een der bewoonsters, bij wie wij even kwamen om nadere in lichtingen. Ik was in de kamer, hoorde wat in de keuken, keek, en zag een onbekenden man. Hij vroeg me, of ik een lootje wilde koopen voor een konijnen loterij. Eén kwartje kostte het en ik had dan een prachtige kans op een vet konijnF- Deels uit verbouwereerdheid,' deels ook om van den onbekenden af te zijn, kocht ik het lot. Wq kregen het te zien. Een stukje papier, geknipt uit een schrift en met een potlood er op geschreven het cijfer 10. Dat was het lot! Natuurlijk een volkomen waardeloos stukje pa pier. Naderhand bleek, dat eenige vrouwen zoo'n „lot" gekocht had den en dat de beide mannen huis aan huis hebben bewerkt, om op deze niet alledaagsche wijze aan den kost te komen. De kans bestaat, dat meerdere straten bezocht zullen worden. We hopen, dat de heeren dan geen kans krijgen en dat ze tegen de lamp loopen. In elk geval: de vette konijnen zullen wel nooit verloot worden VRIJWILLIGE SLOOPERS. Voor een onbewoonbaar ver klaarde woning aan, de Hoeverkade, jaren lang door de oude Poorter bewoond geweest, en voor 7.50 als afbraak in de courant te koop was aangeboden, waren geen ge gadigden opkomen dagen. Het huisje behoorde-aan de vereeniging „Volkshuisvesting" en -de omwo nenden-zagen het bouwvalletje, met het oog op het uitzicht, wel gaarne verdwijnen. De rijpere jeugd heeft hierin aanleiding gevonden, als vrijwillige sloopers op te treden en het ge bouwtje grondig in elkaar geram meid. Van gemeentewege is hierop het nog waardevolle hout wegge voerd, doch met de steenen puin hoop is dit nog niet het geval'. Wij kunnen ons voorstellen, dat de omwonenden om het gebeurde niet treuren en dit te meer niet waar de eigenaresse er ook niet rouwig om is. Uit een opvoedkundig oogpunt komt d'it gebeurde ons echter bedenkelijk voor. De ver nielzucht van de jeugd dient o. i. onder alle omstandigheden te wor den tegen-gegaan. Nog maar al te graag maakt de jeugd de ruiten van leegstaande woningen tot objecten van hun sloopwoede. Gelukkig is dit hier niet-dermate het geval als in Amsterdam, waar geen huis leeg kan staan of het is noodzakelijk de ruiten met planken te bedekken, maar toch is het zaak, dat ouders en opvoeders de jeugd duidelijk maken, dat ze andermans eigendom heeft te eerbiedigen. De politie kan niet overal aanwezig zijn en daar om is het .zaak, dat onwonenden zich bevrijden van de verkeerde opv&tting dat zij zioh niet moeten mengen in dergelijke zaken als ze hun niet direct treffen. De wan ordelijkheid van de jeugd, dit vor dert het gemeenschapsbelang, dient zooveel mogelijk te wórden tegen gegaan. PRUIMENDUNSEL WORDT PRODUCTIEF GEMAAKT. Naar wij vernemen, wordt op liet oogenblik, nu de kweekers aan het uitdunnen van de pruimenboo- men bezig zijn, het dunsel, dat hier door verkregen wordt en in vorige jaren weggeworpen werd, verzameld en naar de veiling gebracht. Het wórdt daar tegen eéh prijs van 5 cent per kilogram afgenomen. Een der groote janafabrieken in ons land gebruikt dit afvalproduct n.l. om er pectine uit te bereiden, een product, clat bij de jambereiding een belang rijke rol speelt. Er worden thans onderzoekingen gedaan, of ook het dunsel van appelen zich voor deze bewerking leent. Aangezien er ook heel wat appelen te veel aan de boomen zitten, zou dit van groot be lang kunen zijn. t BONNENVER VALS CHER GEPAKT. Naar wij vernemen, is een inge- zetene van Broek op Langendijk ge verbaliseerd wêgens het vervalschen van distributiebonnen. Van ongel dige bonnen had bedoelde persoon „geldige" suiker- en jambonnen ver vaardigd en daarop bij eenige win keliers deze artikelen gekocht. Ook heeft de man eenige van deze door hem zelf gemaakte bonnen aan par ticulieren verkocht, die op hun beurt met de bonnen naar de win keliers gingen. Toen de winkeliers hun bonnen bij den distributiedienst kwamen inleveren, werd de verval- sching opgemerkt. De marechaussee slaagde er in, den dader op te sporen, terwijl ook degenen, die de ongeldige bonnen verstrekt hebben en degenen, die de vervalschte bonnen gekocht heb ben. procesverbaal liregen. 25-JARIG JUBILEUM. Zaterdag 4 Juli a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer L. Ditsel in dienst kwam der gemeente Alkmaar. Gedurende al deze jaren was hij verbonden aan de gemeentereiniging in onze stad. DE POLITIE BLIJFT ACTIEF TEGEN DE RUWIELDIEVEN. De laatste dagen zijn weer een drietal Amsterdammers door de po litie aangehouden die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van onbeheerd staande rijwielen. Een van hen had de brutaliteit met een valschen sleutel huisdeuren te openen en dan 'de rijwielen uit de woningen weg te nemen. Uit het door de recherche inge stelde onderzoek is komen vast te staan dat hij zich reeds alhier aan rijwieldiefstal had schuldig ge maakt, Allen zijn na verhoor inge sloten en worden ter beschikking van den officier van justitie gesteld. SMAADSCHRIFT. Tegen een inwoonster dezer ge- mèente is procesverbaal opgemaakt terzake van smaadschrift. DIEFSTAL. Zekere H. maakte zich alhier schuldig aan diefstal van een porte- monnaie met inhoud ten nadeele van zijn kostbaas. Hij werd aange houden en legde een volledige be kentenis af. DIERENBESCHERMING. Zwervend aangetroffen een hondje wit met bruine vlekken. Ter -be- schikkikng een poes met 3, jongen. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescherming, Baan- straat, Alkmaar. BERGEN. Willy Derby's Jubileum. - A.s. Maandag 6 Juli zal ter gelegenheid van Willy Derby's 25-jarig jubileum als humorist, een feestvoorstelling plaats vinden in de Rustende Jager. Vele oude liedjes zuller. de revue passeeren, maar ook de nieuwe schlagers zullen niet op het pro gramma \ontbreken. Bekende artis- ten als Katinka Kuster, Roland Wag- ter, de komiek „Jan Ganzebord" e.a. Werken aan het programma mede. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN CASTRICUM. De persdienst van de N.S.B. meldt: De zoo juist benoemde burgemeester van Castricum, de heer W. J. Maasdorp, weid op 5 Nov. 189? te Amsterdam ge boren. Hij volgde de kweekschool voor onderwijzers te Amsterdam en den Haag, waarna hij van 1917 tot 1919 een uitgebreide handelsopleiding ontving. Hierna legde hij zich speciaal toe op de 'studie van staatsinrichting en geopoli tiek. De heer Maatdorp was ruim 24 jaar in het bankbedrijf werkzaam, tot 1 Maart 1942 o.a. als afdeelingschef. Hij werd reeds in 1934 lid der N.S.B. (stmb. nr. 33.310). In de beweging was hij 4 jaar lang groepsleider van enkele groepen in westelijk 's-Gravenhage, die mede door zijn activiteit tot de grootste en levenskrachtigste groepen uitgroei den. Door huisbezoek en colportage heeft hij velen voor het nationaal-socia- lisme gewonnen. HEILOO. Vaste aanstelling ontvangen. - Den heeren W. van Dijk, C. Stein, N. Bood, G. Liefting en J. C. Wasse naar, sinds jaren in lossen dienst bij de gemeente, hebben dezer dagen een vaste aanstelling ontvangen, te rekenen vanaf 1 Januari 1942. Wacht bij de volkstuinen. - Door de commissie uit de volkstuinders is het plan geopperd om 's nachts een wacht aan te stellen ter bewa king van de aardappeltuinen. Dat deze maatregel niet overbodig is on dervond de heer V. die 's nacht om 12 uur een persoon in den tuin aantrof. Hij was zoo verstandig om de politie op te bellen. Wanneer alle 160 tuin ders samen werken kan men om beurten waken en dat is niet over bodig. Honden- en Kattenbrood op bon „11". 's-GRAVENHAGE, 30 Juni. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd maakt bekend, dat voor de periode van 1 tot en met 31 Juni 1942 op bon no. 11 van de Voederkaarten voor honden dezelfde hoeveelheden hondenbrood verkrijg baar worden gesteld als in de vooraf gaande periode. Op bon no. 11 van de Voederkaart voor hondenbrood (groep K) Wordt voor dezelfde periode 1 kg kattenbrood ver krijgbaar gesteld. Na 31 Juli 1942 zijn de bonnen no. 11 van de vorenbedoelde kaarten on geldig. Het aannemen na dien datum is verboden. OUDORP. In den Kring Oudorp zullen op on derstaande dagen de toeslagkaarten voor zwaren arbeid uitgereikt wor den. Ten einde hiervoor in aanmer king te komen dient een formulier MD 47 overgelegd te worden. Oudorp Maandag 6 Juli van 9.3012.30 in café Morseh. Schermerhorn Dinsdag 7 Juli van 10—12.30 en van 1—2.30 uur in café Treiture. Ursem Woensdag 8 Juli van 10 12.30 en'van 13 uur in café Mulder Oterleek Donderdag 9 Juli van 1012.30 uur in' café Molenaar. Stompetoren Donderdag 9 Juli van 1.302.30 uur in café Renses. Tegelijkertijd zal de uitreikina plaats vinden van extra rantsoen bonnen voor brandstoffen aan ge zinnen van 7 of meer personen. Ter verkrijging van deze rant soenbonnen dient een formulier ;MD 108 ingevuld te worden hetwe. te verkrijgen is op het Distributie- ten, van, alle gezinsleden aan, gezin- Bioscopen. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Groot Alarm (rom.-sens.) 18 jaar. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Mirandolina (rom.) 14 jagr. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer Alaska (rom.-seris.) 18 jaar. Donderdag 2 Juli. Harmonie-Theater, 8 uur: TKêo Üden Masman en zijn dansorkest. Tijdens de zitting van den eco- nomischen rechter te Alkmaar verklaarde de subs, officier Woensdagmorgen, toen een „aardappelzaakje" aan de orde was, het volgende: „Zij die zicH nu, bij den nieu wen aardappeloogst, schuldig ma ken aan het koopen van aard appelen rechtstreeks van dep teler, kunnen er op rekenen, dat dezerzijds zeer krachtig 'zal wor den ingegrepen en dat er aan merkelijk zwaarder gestraft zal worden, dan voorheen". i Y Wij meenen goed te doen, deze verklaring afzonderlijk te publi- ceeren, opdat een ieder thans ge waarschuwd is en weet, wat de gevolgen zullen zijn van het koo pen van aardappelen buiten de distributie om. Intusschen blijkt reeds, hoe noodig deze waarschuwing is. Onze correspondent uit de Lan- gedijk meldt ons n.L heden het volgende: In samenwerking met den CCCD heeft de maréchaussee-brigade Langedijk tegen verscheidene personen procesverbaal opge maakt wegens het clandestien vervoeren van aardappelen. Ook in Alkmaar zijn reeds tal van personen voor dit feit gever baliseerd. kantoor te Oudorp of bij de Agen- tesse op de hiernavolgende dagen: te Oudorp op Zaterdag 4 Juli, te Schermerhorn en Ursem. op Vrijdag 3 Juli en te Stompetoren op Maan dag 6 Juli. LANGEDIJK. In verband met de uitreiking van kaarten voor zwaren arbeid wordt er met nadruk op gewezen, dat de tuinders hun teeltvérgunning dienen over te leggen, terwijl zij, die de vorige periode geen toeslagljaart hebben ontvanger!, of die van werk gever zijn veranderd, een nieuw aan vraagformulier MD 47 dienen in te vullen en door hun werkgever voor accoord te laten 'teekenen. Personen beneden 18 jaar komen niet in aan merking voor een toeslagkaart. Distributie van rijwielbanden. Aan vraagformulieren voor rijwielen en rijwielbanden kunnen in het vervolg uitsluitend de eerste tien dagen van elke maand schriftelijk bij het dis tributiekantoor worden aangevraagd met opgaaf van redenen. Distributie van schoenen: Het af halen en terugbrengen van aan vraagformulieren moor schoenen bonnen kan in het vervolg uitslui tend geschieden op de hieronder vol gende data: Inwoners van Noordscharwoude: aan het kringkantoor te Zuidschar- woude afhalen op iederen eersten Maandag en Dinsdag van elke maand. Terugbrengen der ingevulde formulieren op iederen tweeden Maandag en Dinsdag van elke maand. Inwoners van Zuidscharwoude: aan het kringkantoor te Zuidschar woude: Afhalen op iederen eerste Woensdag 'en Donderdag van elke maand en terugbrengen der inge vulde formulieren op iederen twee den Woensdag en Donderdag van elke maand. Inwoners van Oudkarspel: In het zittingslokaal van het agentschap: afhalen op iederen eersten Maan dag en Donderdag van elke maand en terugbrengen der ingevulde for mulieren op iederen tweeden Maan dag en Donderdag van elke maand. Inwoners van Broek op Langen dijk in het zittingslokaal van het agentschap: afhalen op iederen eer sten en tweeden Woensdag van elke maand en terugbrengen der inge vulde formulieren op iederen derden Woensdag van elke maand. Bij het terugbrengen der ingevulde formulieren dient steeds de stam kaart van den aanvrager te worden overgelegd. Aanvraagformulieren, die in de bus worden geworpen zul len niet in behandeling worden ge nomen. Zij, die een aanvraag om een schoenenbon I, werkschoenen- of beroepsschoenenbon hebben inge diend, kunnen in de eerstvolgende zes maanden geen nieuwe aanvraag indienen. Krijgen zij in een bepaalde maand geen beslissing hierop, dan dienen zij af te wachten tot zij in de Volgende maanden een beschikking hierop zullen ontvangen. SINT PANCRAS. In afwijking van de data, zooals deze op de bonkaarten voor de 7e periode stonden aangegeven, zullen de bonkaarten voor de 8e periode, plus de tabaks- en sigarettenkaarten in de gemeente Sint Pancras op de onderstaande uren en dagen worden uitgereikt: Vrijdag 3 Juli: van 9.3011 uur, degenen, wier gezinsna'men begin nen met de letters C t/m H; van 1112.30 uur de letters I t/m K; van 3 uur de letters A t/m B en L t/m M; van 34.30 uur de letters N t/m T. Zaterdag 4 Juli: van 9.30—10.15 uur, zij die wegens het gebruik van graan uit eigen oogst, het verrichten van> een huisslachting of het houden van melkvee resp. geen brood, vleeseh of melkkaarten zullen ont vangen. Van 10.3012 uur zij, wier gezinsnamen beginnen met de letters V tlm Z. Extra brandstoffen voor groote gezinnen zullen worden toegewezen na overlegging van het ingevulde formulier MD 108 en de stamkaar- STELLING VAN EL ALAMEIN DOORBROKEN. BERLIJN, 2 Juli (DNB). De Duitsch-Italiaansche troepen hebben in Noord-Afrika de stelling van El Alamein door broken en achtervolgen den verslagen vijand, die zich op ide Nijldelta terugtrekt. 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. pet Rijkscommissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche gebieden, Rijksminister Seyss-Inquart, heeft op 1 Juli dtem president van de Nederlandsche Bante, mr. Rost van Tonninigen, benoemd tot voorzitten van den Raad van Beheer van de op 6 Juni 1942 te Amsterdam op gerichte Nederlandsche Oost Com- /pagnie N. V. INGEZONDEN STUKKEN. Aan de Redactie van het Dagblad voor Noord-Holland te Alkmaar. Mijne Heeren. Hedenmiddag na een flinke wan deling in Heiloo's fraaie bQschom- geving besloot ik, gekomen aan de Regulierslaan, gebruik te maken van de stadsbus zij het ook niet verder dan de Vierstaten.. Tot mijne verwondering werd ik alstoen gewaar dat, vermoedelijk sedert kort, het bustarief van 10 op 15 cent voor de geheele rit is ver hoogd, zonder dat daaraan publiciteit is gegeven, doch wat mij frappeert is dat vanaf Regulierslaan tot de ,Vier Staten" (een ritje van slechts enkele minuten) eveneens. 15 et. wordt ge vorderd. Waar in de hedendaagsohe tijds omstandigheden jfrwaakt Wordt tegen wilekeurige prijsverhoogingen, komt mü voornoemde tariefvexhoo- ging onredelijk voor, in aanmer king nemende de geringe af stand als bovenvermeld. 'U bij voorbaat dank zeggende voor de opname van mijn bemerking. Met hoogachting, B. (De prijsverhooging is door de Rijksverkeersinspectie ingesteld om dat het vervoer te groot was ge worden en gehoopt werd hierdoor 'n vermindering van dat vevoer te bereiken! De verhooging is voor alle busdiensten in Noordholand toege staan. Men dient ook in het oog te houden, dat de onkosten voor de autobusondernemers aanmerkelijk hooger zijn geworden. Red.) AMSTERDAM, 1 Juli. Een schoen winkelier op het Zonneplein te Amster dam had in den laatsfen tijd de ge woonte, wanneer er klanten met schoe- nenbonnen in zijn winkel kwamen, te zeggen, dat hij geheel uitverkocht was. Als' de klanten dan op de groote sta pels schoenendoozen wezen, vertelde de man, dat deze alle leeg waren. Deze bij zondere situatie kwam ook de politie ter oore, die daarop een onderzoek instel de. Toen bleek, dat de winkel ruim schoots voorzien was, doch dat de win kelier1 er de voorkeur aan gaf, zijn arti kelen clandestien te verkoopen en dan natuurlijk tegen woekerprijzen. Vijftig gulden voor een paar schoenen was iets heel gewoons. Gelukkig dacht de politie er ander3 over; zij sloot den winkel en nam dén geheelen voorraad 2200 paar in beslag. Nu kan de man dus naar waarheid verklaren, dat hij geen schoenen meer heeft. Maat of hij daarmede beter af is? nen met meer dan 6 persoonen, ge lijktijdig met de bovenstaande kaar ten. Meegenomen dienen te worden: stamkaart, inlegvel, bon Tabak R4, of sigaretten R 4 en formulier MD 108.' Toeslagkaart zwaren en zeer zwa ren arbeid. Zij, die reeds in het be zit zijn van een toeslagkaart wegens bijzonderen arbeid en nog steeds denizelfden arbeid verrichten, kun nen wederom de hun toekomende kaarten via hun werkgever doen af halen. De niet-tuinüers dienen hun stamkaart via den werkgever bij den agent van den distributiedienst in het zittingslokaal te St. Pancras in te leveren op Dinsdagmiddag 7 Juli, waarna de kaarten kunnen worden afgehaald, op Vrijdagmiddag 10 Juli. De tuinders dienen hun toe slagkaart af te halen op Dinsdag middag 7 Juli tusschen 2 en 4.30 uur in het zittingslokaal van het agentschap. Hierbij dient de teelt vergunning te worden overgelegd. Zij, die werkzaam zijn in den tuinbouw, en in de vorige periode geen toeslagkaart hebben ontvan gen, of die van werkgever zijn ver anderd, dienen een nieuw aan vraagformulier MD 47 in te vullen, en door hun werkgever te laten tee kenen. Aanvraagformulieren voor r ij- wielen of rijwielban- d e n kunnen in het vervolg uitslui tend Re eerste tien dagen van elke maand schriftelijk bij het distributie kantoor worden aangevraagd met opgave van redenen. Aanvraagformulieren voor schoë- nenbonnen kunnen in het vervolg uitsluitend geschieden op iederen eersteh Dinsdag of Vrijdag van elke, maand. Ingevulde formulieren die nen steeds met de stamkaart van dfen aanvrager te worden terugge bracht op den tweeden Dinsdag of Vrijdag van iedère maand. Aan vraagformulieren die in de bus wor den geworpen, zullen niej; in behan deling worden genomen. Zij, die een aanvraagformulier om een schoenenbon I, werkschoenen of beroepsschoenenbon hebben inge diend, kunnen in de eerstvolgende zes maanden geen nieuwe aanvraag indienen. Wanneer zij in een bepaal de maand geen beslissing hierop ont vangen, dan dienen zij af te wach ten tot zij in de volgende maanden een beschikking hierop zullen ont- yangen, Paardensport. COURSES TE DUINDIGT. Woensdagmiddag werden op Duin- digt draverijen en rennen gehouden, waarvoor flinke belangstelling be stond. De uitslagen waren als volgt: I Ligusterprifs, draverij 4e kl. 2040 m.: 1. Gonny D, (eig, P. Kuyper) km 3.14.4; 2. Excellent; '3. Darnow; 4. Edeniza Norton. Totalisator 4 en pl. 1.50, 1.40, 5, 1.90. II Lindeprijs, (handicapdravevrij) 2.000 m.: 1. Zonnekind B. (eig, P. v. d. Groot), km. 3.16.2 w. 1.80. XII Kabouterprijs, ren ca. 1900 m.: 1 Savorna (eig. stal Carolina-hoeve) in 2.10.2; 2. Solidor; 3. Guignol's Pride. Total. W. 4.10, pL f 1.40, 1.20 en 2.10. IV Groote Zomerprijs, 2.200 m.: 1. Evelyn Hanover (eig. H. v. d. Pol) in 3.19.8; 2. Zampa van N. Z.; 3. Ba rones Spencer; 4. Diana Norton. Tot. DE NIEUWE PROGRAMMA'S. Het Harmonie-Theater brengt een boeiende en historische episode uit den Zevenjarigen Oorlog, nl. de film Cadetten, een spannend verhaal van enthousiaste jongens, wilde Kozak ken en een kloek officier. Mathias Wieman en Carsta Löck vervullen de hoofdrollen. Een kostelijke amusementsfilm kan men in, het Victoria-Theater zien. Daar toch komen Heinz Rühmann, Leni Marepbach en Harold Paulsen in: We zijn toch allemaal geen enge len. De avonturen in Keulen, die tot een aantal zeldzame complicaties aanleiding geven, zullen ten zeerste amuseeren. Waar is Golowin? zal U in span ning houden in het Cinema-Theater, want een dokter uit Weenen blijkt een dubbelganger te hebben met een zeer geheimzinnig verleden, zoodat hij van de eene moeilijkheid in de andere komt. Carl Raddatz en Anne- liese Uhlig vervullen de hoofdrol len. In het Alkm. Bioscoop-Theater komt een zeer spannende en sen- sationeele film nl. De vierde komt niet. Deze vierde wordt nl. in zijn woning vermoord gevonden. Wat hiervan de gevolgen zijn ga men eens in het- A.B.T. zien. Ferdinand Marian en Dorothea Wiéck vervullen de hoofdrollen. MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. Heden avond van 21.0021.15 uur spreekt Max Blokzijl via den zender Hilver sum II in de serie Brandende kwes ties over het onderwerp: „Met forschheid alleen is het niet ge daan". 's-GRAVENHAGE, 1 Juli. In de door den Rijkscommissaris opge richte „Reichsschulen" worden be gaafde Duitsche en Nederlandsche jongens^ en meisjes van 10 en 11 jaar opgenomen, meisjes bovendien tusschen 12 en 13 jaar. De 10- en 11- jarige jongens en meisjes kunnen zoowel van de Duitsche Volks-, Haupt- en de laagste klasse van de Oberschulen, alsook van de Neder landsche scholen naar de „Reichs schulen" overgaan. De 12- en 13- jarige meisjes moeten leerlingen zijri van een Duitsche Obersc'iule of van een Nederlandsche instelling voor middelbaar of voorbereidtnd hooger onderwijs. De scholen zijn internaten met Duitsche en Nederlandsche onderwij zers en onderwijzeressen (voor meis jes). De opleiding van de jongens en meisjes duurt tot het achttiende jaar. Het diploma geeft recht op het voortzetten van de studie op een universiteit. Het geeft dezelfde rech ten als het diploma van een H.B.S. of een Duitsche Ób'erschule. De opvoedingskosten met inbegrip van het schoolgeld) zijn laag. Het wordt berekend naar het inkomen van de ouders. Kostelooze plaatsen staan in een voldoend aantal ter be schikking. Alleen de aanleg van de jongens en meisjes is voor het opne men beslissend. Aanvragen inschrijving moeten schriftelijk gericht worden tot dr. Kemper, Oostduinlaan 2 (telefoon 116390) den Haag. Deze aanvragen mcefen vergezeld gaan van: 1 foto, het laatste rapport en opgaven over de totdusver geno ten schoolopleiding. De aanmeldings termijn staat open tot 10 Juli 1942. NEDERLANDSCHE KULTUUR KAMER. 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. Het verordeningenblad der Nederland sche kuituurkamer bevat een ver ordening van den president, waarbij aan uitgevers van nieuwsbladen en tijdschriften de verplichting wordt opgelegd, een oplageboek aan te leg gen en regelmatig bij te houden. Deze boeken zullen periodiek ter controle moeten worden ingezonden. Aangezien tot nu toe de oplage cijfers geheim waren, tastten adver teerders veelal in het duister ten aanzien van de werkingssfeer hun ner reclame. De voorspiegelingen, welke advertentie-acquisiteurs den adverteerders deden, waren niet zel den ver bezijden de waarheid. Aan dezen misstand heeft de Nederland sche kuituurkamer thans een einde gemaakt. LANGENDIJK (Langendijker Groen- Juli: 10.800 kg tomaten. B, C en CC, al len 36 per 100 kg. 513.750 kg aardap pelen. Schotsche muizen 9 en kriel 5 per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE (Noorder- marktbond te Noordscharwoude), 1 Juli: 2200 kg rabarber, 6 per 100 kg. 138.000 kg Sehofsche muizen, 9 en kriel 5 per 100 kg. W ARMENHUIZEN, 1 Juli: 1150 kg Schotsche muizen 9 per 100 kg. 750 -Z rabarber, 6 per 100. kg. W. 5.10, pl 1.70, 2.30, 1.40 en 4.50. V Fifaroprijs, ren ca. 2.000 m.: 1. Icare (eig. G. Dekkers) in 2.15.6; 2. Carotor; 3. Baadil. Total. W. 3.30 pl. 150 2.20 en 2.70. VI Larixprijs, (draverij le kL) 2420 m.: 11. O Lapize (eig. J. Smit) in 3.33.8; 2. Amazone G; 3. Le Cani- gou. Total. W. 1.50, pl. 1, 1.10 en VII Saratpgapr., ren ca. 1700 m.: 1. Magnor (eig. stal Wehtra), in 1.56.8; 2. Flying Ficht. Pl. 1.40; 3. Sirdar (eig. stal Avanti) pl. 2.10. TotaL Magnor W. 3.40 in stal wedden schap met Rose, W. 3.40 Magnor pl. 1.50. De Burgemeester van Alkmaar, waarnemende de taak van Burge meester en Wethouders, brengt tpr algemeene kennis, dat m het Ge meenteblad van Alkmaar nr. 1771 is opgenomen het besluit van 1 Juli 1941, waarbij is vastgesteld: een Verordening betreffende den verkoop en het vervoer van aardbeien. Dit besluit is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing ge legd. Het is aldaar tevens in afdruk telgen betaling der kosten, ver krijgbaar. Alkmaar, 1 Juli 1942. De Burgemeester voornoemd, B. A. VAN DER SLUIJS. De Secretaris, R. VEENDORP, i Lo.-Secretarie. STIERENKEURING. De BURGEMEESTER van ALK MAAR brengt hieronder ter alge meene kennis den uitslag van de in 1942 gehouden voorjaarskeuring van stieren, waarvan de houders in Alk maar woonplaats hebben. E. Dz, Govers, Schermerweg 90, Dirk 6, geb. 12-5-41, toegelaten voorloopig. J. J. v. d. Heijden, Westdijk 18, Symontje's Franco, geb. 16-12-40, goedgekeurd voorloopig. Idem, Anna's Melkbron, geb. 19-2-41, idem. J. C. Berger, Heilooërdijk 20, Tijmen, 17-4-40, toegelaten blijvend. W. Gutker, Hoeverweg 12, Trijn- tje's Roosevelt, geb. 28-1-40, goedge keurd blijvend. P. Schermerhorn, Westdijk 118, Os car, geb. 13-3 41, toegelaten voor loopig. F. Klok, Westdijk 6, Bontje^s Melkbron, geb. 29-1-41, goedgekeurd voorloopig. G. Gutker, Hoeverweg 75, Aafje's Adolf, geb. 4-3-41, goedgekeurd voor loopig. Wed. S. Bakker Hoeverweg 22, Aaltje's Egbert, geb. 3-2-40, toege laten blijvend. Alkmaar, 1 Juli 1942. De Burgemeester voornoemd, B. A. v. d. SLUIJS. 218. Nu werd het nog moeilijker voor Anneke om de berg af te glijden. Ge lukkig was de weg piet zo steil meer. Dan nu maur zonder stokken verder. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 2 Juli 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. lu-40 3Yt Nederland 1941 100 1001/j 4 Nederland 1941 100'/, 1 007/s 4 Nederland 1940 II 101 iOl 3—3»/, Nederl. 1938 9S'/4 987, 3 Ned.-lndië 1937 887, «87, BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank 140'/, 140 Handel Mij. Cert. v. f 2.50 130 130 Koloniale Bank 133 130 Ned. Ind, Handelsbank 87 66 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie .1573/is 1^7 Calvé Delft Cert. 119'/a 1'9 Nederi. Ford .260 255 Lever Bros .168'/, 167^-8 Phil. Gloeii. Gem. Bezit „97 297 CULTUUR MAATSCH. H. V. A3131/j 311 Java Cultuur .159 158 Ned. Ind. Suiker Unie 10 U/2 162 Verg. Vorsterlanden 86s/, 861/2 PETROLEUM. Kon. Petr322ys RUBBERS. Amsterd. Rubber .2117, Deli Bat. Rubber .137 Oostkust 9 51/0 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 1547< Java-China-Japan,lijn ]29 Kon. Ned. Stoomboot 9fJ/< Scheepvaart Unie 1797, TABAKKEN. Deli Batavia .145 Oude DeliIs*1/, Senembabi51 SPOORWEGEN. Deli Spoor ,60 Ind Spoor .44 319-20 209-10 135 99 1.54 129 1<6 1 VS 140 178 150 59 41 Hoofdredacteur: A R. Jonker, Alk maar- Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaafs Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie; G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar. Sport;. J. .Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 6