AAMBEIEN STAD EN OMGEVING AGENDA Bonnen, die vernietigd kunnen worden. Extra rantsoenen voor tewerkgestelden. van f 3.- op f 4.20. Vocontie winkeliers en hun personeel. LAATSTE BERICHTEN. Rijkscommissaris bracjit bezoek aart lerseke. HAMSTERWAAR IN BESLAG GENOMEN., v KERK EN SCHOOL RADIOPROGRAMMA PUBLICATIES SPORT AAM BElENZALFc/ZETPILLEN BURGERLIJKE STAND DE VUURRODE SCHOENTJES. Amsterdamsche Beurs JUBILEA BIJ DÉ NUTSSPAARBANK. Het bestuur van. de' Nutsspaar- bank alhier heeft in de de op 1 Juli j.l. gehouden vergadering van Com missarissen en directie de heeren dr. D. Mol en P. A. de Lange Sz. ge huldigd met hun 12 y2 -jarig jubileum als commissaris dier instelling. De heer dr. Mol bekleedt reeds gedu rende 5 jaren de functie van voor zitter; de heer de Lange gedurende 9 jaren die van secretaris. Bij deze huldiging, welke gepaard ging met hét aanbieden van een geschenk, kwam wel zeer duidelijk tot uiting hoezeer beide heeren him geheel be langeloos vervulde taak met groote ambitie en onder intens medeleven met de belangen der spaarbank ver vullen. DE KAASMARKT. De kaasmarkt mocht zich heden weer in de belangstelling van een toenemend vreemdelingenverkeer verheugen, De dribbelende kaasdra gers, in hun witte gildekleeding, roode gede, blauwe en groene hoeden met wapperende linten, in het schit terende zonlicht, blijven, aan ons oud-Hollandsch marktplein, tegen 't mooie Waagdécor, een schilder achtig beeld vormen. Dit beeld wordt nog verhoogd, door de in de gracht liggende kaasschuiten, waarin de kaas door houten goten wordt ingela den. Ook de onder leiding in kleuri ge kleeding, rondtrekkende jeugd, verhoogt de levendigheid van het maraktbeeld. Het is wel jammer, dat de steeds toenemende transportmoeilijkheden, een verhooging van den aanvoer be lemmeren, waardoor de aanvoer 39000 kg, heden 1000 kg lagqr was dan die van de vorige week. Toch is het zeker goed, dat zoo vele fabrieken, ondanks die trans portmoeilijkheden, tde Alkmaarsche markt trouw blijven. De reismoei- lijkheden deden n.I. een zestal fa brieken, die tot nog toe hun produc tie aan den handel op de kaasbeurs te Purmerend aanboden, besluiten om dit voortaan te Hoorn te doen. Dit kan gemakkelijk, omdat de kaas aan maximumprijzen is gebonden, die voor het overgroote deel vandaag ook op de markt besteed werden. DIERENBESCHERMING. Ter beschikking staat een ruwha rige foxterrier, 1 jaar oud (reu). Liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescherming, Baanstr. Alkm. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL TE ALKMAAR. Bevorderd van de le tot de 2e klasse; H. Bos, Ia. Bottemanne, A. J. Butijn, Th. ■Coppens, J. C. Dito, J. Eldermans, De. Fahner, Ga. Geus, A. J. van der Grient, Ea. Ja. -Ra. Ea. Horjus, S. W. Kok, H. Kruisveld, N. Mooy, D. Moolhuyzen, A. J. Rijkers, Je. Rusch, Ch. F. Schene, P. Vennik, Ch. W. van Waveren, N. H. Wessel, N. van Beek, Ha. Boenderma ker, K. Boo£, J. Bruyn, Nic. van Dok, P. C. Flens, Th. Geertsma, K. de Geus, Ph. H. Grasser, Me. Ke. Hartgrink, G. lepenga, Te. Keesman; B. Koorn, M. Kuiper, Ga. Eh. Masée, T. B. van. der Meulen, Ha. Ma. van Rosmalen, H. van Schagen, J. Slot, K. Stoker, Eh. Ma. Vermeulen, J. Vlaanderen, Eh. Wierin- ga. We. van Bommel, O. J. Boom, Ch. C. Brandon Bravo, Ja. Cha. van den Brink, P. H. Dijk, Ge. Dirkmaat, H. Dullemond, Ca. Ja.-van Heelsbergen, Ai. Hildering, A. W. J. van den Hoek, Eh. Ja. Hoytink, B. C. Jurjens, P. B. van Kinschot, J. Kos, J. C. P. Kwak, J. C. van de Lagemaat, J. A. Losekoot, Me. Sa. Vermeulen, H. van Vliet, Aa. Ha. .Vroom. Afgewezen 17. Van dc 2e tot de 3e klasse; C. D. Beeld man, F. Blom, F. W. Bootsma, P. S. Dokter, C. M. Hoogenboom, Me. Ai. Jon ker, Ma. Ha. de Koning, F. J. D. Lu- derus, R. M. J.~" Niehaus, Me. Ke Pels, S. Roosendaal, W. Verhoef, P. A. van Wieringen, G. H. van den Bogaerde, Je. Ke. Bos, W. C. Dieleman, A. Eriks, C. Geerligs, Aa. Harder, Ja. Ca. Haver- mans, P. C. Houtkooper, C. Ch. O. lest, H. de Jonge, C. Kaai, K. C. Knaap, Ma. Ja. Kooy, H.- G. Langenberg, A. C. L. Pijcke, C. van Schagen, J. W. Schalk wijk, W. Schmidt, Ja. Sinjewel, W. R. Steur, J. C. Verburg, Ja. Verstraate, Ne. de Wolff Peereboom, Aa. Ma, van Gee- né. Ja. Ga. van Gorcum, P. Grootes, Ee. Herman, J. Jacobs, J. Kindt, E. Kits, I. A. Kriekaard, H. J. M. Lemmers, J. W. Meijer, Ta. Fa. Potgieser, P. K. Rol, H. Roos, T. Runia, Ma. Schoorl, P. H. Tau- ber, J. Tielemans, G. A. Timmerman, Aa. Ca. in 't Veld, J. R. van der Waay, D. C. de Waal, G. J. van der Werf, Le. Zeven, J. Zwart. Afgewezen 16. Van de 5e tot de 4e klasse; M. van Ammers, Re. Fe. Beekman, P. Blaau- boer, J. Blind, J. de Boer, Aa. Ea. Bos, J. ten Brink, I. P. F. D. Ie Cocq d' Ar- mandville, Ca. Pa. Greidanus, B. Groe- neveld, N. J. Groot, T. J. van der Hauw, Ja. Ga. Hoogenboom, D. A. E. P. de Jongh, N. C. Kaan, A. J. van der Korst, Ca. He. de Lange (voorw), Ae. Me. Eh. var. der Meulen, J. W. Schmidt, Aa. Wa. Schutte, J. M. van der Werf, Te. Bak ker, Ja. Pa. Baretta, M. Blaauboer, G. E. Boerwinkel, W. J. Burdprf, Ge. van der Goes, L. N. A. Hopman, H. Kaarse maker, Sa. La. Koole, P. J. C. van Leu- vensteyn, J. G. Melchior, F. Ch. Mulder, M. G. Mulder, J. P. Pijning, J. van de Pol, Aa. Wa. van_ Reijendam, J. C. M. Rijneveld, G. J. Schuurman, C.. M. Tim- mters, C.i J. Tuinman, Aa. van der Veer, R. Vissertje. Aa. Vroom, Ae. de Beurs, C. W. Bruin, J. Butijn, P. J. van den Eijnden, J. Harder, W. M. Herrebout, /P. F. Krijgsman, W. M. Lutterot, We. Ca. Melchior, L. C. Pille, G. W. van de Pol, T. M. Polak, D. Rentenaar, Je. Eh. van der Spie'gel, Ca. Me. Stam, W. Th. M. Strikkers, B. H. Strubbe, H. S. Teng- bergen, S. G. Vriend, Ge. Woerdeman, J. Woudhuizen. Afgewezen 19. Van klasse A 4 tQt klasse A 5: As.. Blad, Ha. van Bommel, A. J. Dam, Ja. Geertsma, J. D. de Graaf, D. P. Kansen, D. G. Kistèmaker, Ha. Losekoot, S. H. Hem, Ay. M. Rempt, C. Roks, Je. Ma. Ga. van der Velden, Aa. Ja. Wulp. Af gewezen 1. Van klasse B 4 tot klasse B 5: H. L. Boot, J. W. Buisman, C. G. Donia, J. ,C. A. Jansen, D. Kaai, J. Kansen, C. K. Kloosterboer, J. van der Meulen, A. Nottelman, W. H. W. Rpnsink, J. Ruijter, J. W. Dieleman, Y. Elders, G. Haver- mans, H. van den Heuvel, D.. C. lest, B. E. Jager, M. W. Jansen, W. Kolk, D. Lindner, T. Poorter, G. Runia, D. Scher- merhorn, D. Siekermap, P. van der Struijs, O. van der. Wal, J. van Wijk. Afgewezen 10. GESLAAGD. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde de heer Th. Mulder, alhier, voor het doctoraal examen rechten. Onze stadgenoot de heer B. J. Kalb slaagde Woensdag te 's-Gra- venhage voor het diploma gemeen te-administratie. DE AAP JS LOS. De stille zomeravond werd in Ber gen verstoord door een groep jon gens, enkele niet-Bergenaren en een oud-Indisch gast, die met touwen, harken en tennisrackets, onder de mededeeling „de aap is los", de tui nen en .erven van de rustig buiten- zittendie dorpsbewoners afzochten. Aan den Nesdijk zat de aap, een prachtig exemplaar van wuim één meter grootte, in een tuin van een der bewoners, waar het beest zich aan slakroppen te goed deed. Toen de groep voorzichtig naderde, hief het schrandere dier zijn kop even op, mat den afstand en. schijn baar kalm, doch in werkelijkheid te snel om gegrepen te kunnen wor den, begaf het beest zich op handen en voeten, naar een- nabije boom gaard, waar de aap op zijn gemak eenige onrijpe vruchten consumeer de. Na een korte beraadslaging klom een 15-jarige jongen in den boom, doch toen hij het beest genaderd was, sprong de aap er uit en begaf rich via de boontjes van de buren, naar een thans onbewoonde kippen farm, waar de daken van de kippen hokken een eldorado voor hem vormden. De aap liet zich niet van gen. Ook in andere deelen van het dorp hadden gelijke tooneelen plaats. Er waren n.I. zeven naar Bergen getransporteerde apen los gebroken, die blijkbaar behoefte ge voelden, dit vacantiedorp eens te verkennen. Het gelukte voorloopig slechts één exemplaar daar Vaar het behoorde terug te brengen- Dit beest was n.I. in een-in een garage staande auto gekropen en had zijn aanwezigheid verraden door zich met de claxon van de auto te vermaken. De dames behoeven evenwel niet te schrikken, wanneer ze in hun wandelingen in het boschrijke Ber gen door een aap verrast worden, daar de dieren van een goedaardig soort zijn. EXAMENS F.N.Z. Bij de vanwege den Algemeenen Ne- derlandschen Zuivelbond (F.N.Z.) op 25 en 26 Juni 1942 te Alkmaar gehouden examens voor de verschillende functies in de zuivelfabrieken werden^ 52 candi- daten geëxamineerd. Hiervan" slaagden: Voor botermaker: I. Lieuwen te Op meer, L. Ruiter te. Castricum, W. Visser te Wieringerwaard, C. Bakker te Ben- ningbroek, A. Dekker te Hoogkarspel, J. L. van Herwerden te Nieuwe Nie- dorp, T. Jonkers te Stompetoren, J. Bronsema te Utrecht, H. Timmerman te Baambrugge, K. v. d. Veen te Abcoude. Voor kaasmaker: M. Dangermond te Enkhuizen, U. Greidanus te Haringhui zen, K. v. d. Kooi te Lutjewinkel, C. Ruige te Spanbroek. Voor centrifugist: J. Hagenauw te M'.dden-Beemster, P. Valk te Korten- ht>ef, H. A. de Warle te Amsterdam, J. de Vries te Baambrugge. Voor melkcontroleur zuivelfabriek: M. Visscher te Utrecht, N. J. Gorter te Vijf huizen, J. Heeremans te Beverwijk, J. Koster te Twisk, J. Oostwoud Wijdenes Jacz. te Alkmaar A. van Overeem te Weesp, M. Sijtsma te Wormerveer, C. Westdorp te Wieringerwaard Jac. Bisschop .te Baambrugge. met aantee- kening kaas- en melkpoederonderzoek. Voor machinist: A. Nieuwland te Oudendijk en G. de Haan te Lutjewin kel. OMZET LANGEDUKER GROENTEN CENTRALE. 23000 hooger. De omzet van de Langedijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk was gedurende de afge- loopen maand bijna f 23000 hooger dan in dezelfde maand van het vori ge jaar, nl. 148.577.63 tegen 125.370.02 in Juni 19441. De oorzaak hiervan zal ongetwij feld zijn de grootere aanvoer van aardappelen en rabarber. Van aard appelen was de aanvoer 1219 ton tegen 721 ton in Juni 1941', dus onge veer 500 ton meer. Hieruit volgt dus, dat de oogst welke vrijwel op den zelfden datum als verleden jaar is begonnen dit jaar sneller in omvang is toegenomen. Uit de cijfers van de aangevoerde kleine aardappelen, die van minder dan 28 mm blijkt, dat de aardappelen over het algemeen aan zienlijk grover zijn. In Juni 1942 was de aanvoer van kriel 48000 kg of bijna 44 pet. van den totalen aan voer1 tegen 79000 kg of bijna 11 pet. van den totalen aanvoer in 1941. Er zitten er minder aan, maar de groot te maakt veel goed. Het aanbod van rabarber was 177 ton tegen 48 ton in Juni 1941. Er kwamen heel wat minder tomaten aan de veiling, 48000 kg tegen 140.500 kg in Juni 1941. Voor de overige producten waren de cijfers als volgt: bloemkool 1262 st. (v.j. 2068 st); koolrabi 1675 st. (v.j. n,ihil); bosuien 505 kg (339 bos); bospeen 6106 bos (3944 bos); spitskool 63(1 kg (-); kropsla 650 krop (720 krop). De getallen _tus- schen haakjes zijridie over Juni '41. HET AARDAPPELLOOF HEEFT WAARDE. Naar wjj vernemen, bezit het aardappelloof voedingswaarde. Er wordt thans aardappelloof opge kocht, om in te kuilen. Het kan daardoor worden bewaard om in den komenden winter voor veevoe der te dienen. Het loof van de aard appelen is over het algemeen nogal flink uitgegroeid, zoodat er ongetwij feld aanzienlijke hoeveelheden kun nen worden verzameld. Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Waar is Golowin? (rom.-sens.), 14 jaar. Zondag doorloopend van 2 uur af. Woensdag 2.30 uur Matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer: De Vierde komt niet (Krimi- nal-film), 18 jaar. Zondag doorloopend van 2 uur af. Woensdag 2.30 u. Matinee, Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer: Cadetten (rom. avonturenfilm), 14 jaar. Zondag doorloopend van 2 uur af. Woensdag 2.30 uur Matinee. Victoria-Theater, 7.30 u., .hoofdnum mer: Wij zijn toch allemaal geen enge len (kom.), 18 jaar. Zondag doorloopend van 2 uur af. Woensdag 2.30 u. Matinee. Zaterdag 4 Juli. Schoolzwemwedstrijden in het Zomer- bad, 2 uur. Zondag 5 Juli. Stedelijke Muzlektuin, Kleutermiddag Turnkring A. en O., 2.30 uur. Maandag 6 Juli. Rustende Jager te Bergen, 8 uur, Ju bileumvoorstelling Willy Derby. •s-GRAVENHAGE, 2 Juli. De se cretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij en van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, maakt bekend, dat de met „tabak R 1" ge merkte bon van de tabakskaart en de met „cigaretten R 1" gemerkte bon der cigarettenkaart, niet zullen worden geldig verklaard en derhal ve kunnen worden vernietigd. Voorts kan ook de met „versna peringen 29" gemerkte bon der ver- snaperingenkaart vernietigd worden, aangezien deze bon eveneens niet zal worden aangewezen. Brandstoffenkaarten '40/'41. Voorts maakt de secretaris-gene raal van het departement van han del, nijverheid en scheepvaart be kend, dat de brandstoffenkaarten van den winter 1940/1941 vernietigd kunnen worden. AMSTERDAM, 2 Juli. De centrale persdienst van het N. A. F. meldt: De dienst werkverruiming van het N. A. F. deelt mede, dat door den Rijksdienst voor de werkverruiming de volgende regeling is getroffen met het centraal distributiekantoor. Extra rantsoenen voor hen, die in de werkverruiming zijn tewerkge steld, zullen door de gewestelijke inspecteurs v. d. Rijksdienst voor de werkverruiming, worden vastgesteld. Daar de aard van het werk als richtsnoer geldt bij de toekenning der extra rantsoenen is vastgelegd welk werk als licht, zwaar en zéér zwaar ten aanzien van deze toeken ning zal gelden. Hierdoor zal een bjllijke verdeeling der beschikbare rantsoenen plaats kunnen vinden. bieraccijnsTverhqogd 's'-GRAVENHAGE, 2 Juli. Bij be sluit van den secretaris-generaal van financien is bepaald, dat de bieraccijns met ingang van 6 Juli a.s. wordt verhoogd van 3 gulden tot 4.20 per hectolitergraad. - Ontheffing verplichte winkelopenstelling. 's-GRAVENHAGE, 1 Juli. Nu het tijdstip der vacanties is aangebro ken, wordt er nog eens op gewezen, dat ten behoeve van vacantie voor winkelier of winkelpersoneel van de verplichting tot openstelling van winkels door den burgemeester ont heffing kan worden verleend voor ten hoogste twee tijdvakken, welke ieder maximaal zes achtereenvol gende werkdagen, vallende in een kalenderweek, kunnen omvatten. Beide tijdvakken kunnen onmiddel lijk aaneensluiten, noodig is dit evenwel niet. Vergenoegt men zich voor een dier tijdvakken met minder dan zes achtereenvolgende werkdagen, dan is daarmede het geheele tijdvak verbruikt en bestaat niet meer de gelegenheid om de resteerende da gen van dat tijdvak nog bij een andere gelegenheid te benutten. In het algemeen zal het voor het verkrijgen van ontheffing noodig zijn, dat met betrekking tot de ver vanging van den gesloten winkel een regeling is getroffen, waardoor de ononderbroken voorziening in de behoefte van het publiek is gewaar borgd. W.H.N.-LOTERIJ 1941 WORDT AFGESLOTEN. De W.H.N.-loterij 1941 is thans ge ëindigd, vrijwel alle prijzen en pre mies zijn getrokken. Daar de nieuwe loterij staat aan te vangen, moet de vorige loterij definitief worden afge sloten, weshalve er op wordt gewe zen dat met ingang van Zaterdag 11 Juli a.s. geen lcten, waarop prijzen of premies zijn gevallen, meer ter verzilvering zullen worden aangeno men. Tot dien datum kunnen dus door eventueele prijswinnaars nog loten voor dit doel worden aangebo den. Praatjes vullen geen gaatjes, het komt op daden aan. Wordt lid van den Netterlandschen yolksdienst. AMERIKAANSCHE VLIEG KAMPSCHIP „WASP" TOT ZINKEN GEBRACHT. SOCKHOLM, 3 Juli (D.N.B.) Het blad Dagans Posten geeft een uit 7-iissabon gedateerd, bericht weer, waarin gezégd wordt, dat volgens en radiomec/ldeeling het Ameri- raansehe vliegkampschip „Wasp" Woensdag in Europeesche wateren tot zinken gebracht zou rijn. Ansjovisvisscherij tot 15 Juli. - De Ned. Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van landbouw en visscherij, waarbij wordt bepaald, dat de ansjovisvis scherij in de Zeeuwsche stroomen en op de Waddenzee mag worden uitgeoefend tot 15 Juli a.s. Bussums elcctriciteitsbedrijf aan de provincie. - In de raadzaal van het gemeentehuis te Bussum heeft gisteren de plechtige overdracht plaats gevonden van het gemeente lijk electriciteitsbedrijf aan het electriciteitsnet der provincie Noord- liolland. IERSEKE, 2 Juli. Hedenmiddag heeft Rijkscommissaris, Rijksminis ter Seyss-Inquart .een bezoek- ge bracht aan de oester- en mosselcul tuur in lerseke. De Rijkscommissa ris was vergezeld van den commis- sarig der provincie Zei1 and, dr. Munzer, den waarnemend commis saris van Zeeland mi. P. Dieleman en den burgemeester van lerseke, den heer Gunning. De heeren heb ben aan boord van het mosselvaar tuig lerseke 28 van de bekende mosselkweekers; de gebroeders Pad mos, de oesterperceelen van de ler- sekesche bank in de Oosterschelde bezichtigd en zijn tegen halfacht weer aan land gestapt. DUrTSCHE KINDEREN MET VACANTIE JN ONS LAND. EINDHOVEN, 2 Juli. Vanmiddag even na 3 uur arriveerden alhier per trein uit Utrecht 120 Duitsche kinderen, uitgezonden door de N.S.V. die in Eindhoven én omgeving bij pleegouders een 6-weeksche vacan tie zullen doorbrengen. In hotel Du Commerce werden den kinderen ververschingen aan geboden waarna de pleegouders hun jongen of meisje kregen toege wezen. De kinderen waren vanmorgen om 9 uur uit den Kreis Duisburg vertrokken. In totaal waren voor Noord-Brabant 250 kinderen be stemd, die over de geheele provincie verspreid rijn. Woonhuis en kantoor als opslagplaats. 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. Om de hamsterwaren van een 46-jarigen notaris naar het politiebureau over te brengep, heeft de transportauto van de Haagsche politie vier ritten moeten maken. Zoowel het huis als het kantoor van dezen Hagenaar, wiens gezin slechts uit man en vrouw plus inwonende dienstfoode bestaat, bleek een opslagplaats te zijn van alle soorten levensmiddelen en verbruiksartikelen. Een klein beeld van de hamsterwaren, die in beslag genomen rijn, moge de vol gende opsomming geven: pngeveer 80 blikjes geconden seerde melk, ongeveetr 120 blikken melkpoeder, ongeveer 150 blikken groenten, plm. 10 kg thee, 25 kg rijst, 25 tal blikken boter,- een klei ne honderd potten jam, 60 pakken maizena, 40 kg suiker, 30 pakken havermout en gortmout, een 25-tal flessehen terpentijn, eenzelfde aan tal flesschen spiritus, eveneens een 25-tal flesschen vloeibare zeep, voorts flesschen azijn en azijnes- sence, een groote hoeveelheid koffie, pakken macaroni, een groote partij toilet- en huishoudzeep, flesschen boen- en zeilwas, blikken biscuit, blikken toast, pakken tafelbeschuit, vitamine D in poedervorm, tafel- zuren, zeemenlappen, werk- en toi letborstels, sponsen, kwasten, scheer- creme enz. De juiste hoeveelheden konden nog niet worden opgegeven, daar het personeel van den justitieelen dienst thans nog bezig is met het sorteeren der goederen. „HET KLAVERBLAD" ONDER STROOPERSHANDEN, De laatste bovenkruier verdwijnt. WESTZAAN, 2 Juli. De houtzaag molen „Het Klaverblad" alhier was den laatsten tijd zoo bouwvallig ge worden, dat men besloten hééft tot slooping over te gaan, Hiermede verdwijnt de laatste bovenkruier (houtzaagmolen) uit het Zaansche molenland. ZATERDAG. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gr.pl. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7.— B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gr.pl. 7.45 Och tendgymnastiek. 7.55 Gr.pl.' 8.B.N.O.7 Nieuwsberichten. 8.15 Brandende kwes ties, causerie (opn.) 8.30 Gr.pl. 9.15 Voor dp huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 10.— Ernstige muziek (opn.) 11,Voor zieke kinderen. 11.20 Voordracht voor 2 piano's en gr.pl. 12 Frans Wouters en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.U.O.: Nieuws- en za kelijke berichten. 13.Bertus van Din- teren en zijn orkest en gr.pl. 14.Cul tuur en staat, causerie. 14.20 Na geda- nen arbeid, muziek en vroolijkheid. 15.45 Gr.pl. 16.Bijbellezing, en gewij de muziek (opn.) 16.30 Pro Musica, ca 16.55 Gr.pl. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zake lijke berichten. 17.30 Orgelspel. 18.— De N.S.B. antwoordt. 18.15 Gr.pl 18.45 B.N. O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: De wereldmeening uit den aether geplukt. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 De luistergids vertelt, gevarieerd program ma. 20.15 Filmptaatje. 20 30 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en pro gramma-overzicht. 21.45 B.N.Ó.: Nieuws berichten. 22.— Gr.pl. 22.15-24.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45-815 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 10.— Morgen wijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Lichte mu ziek (opn.) 12.Orgelconcert. 12.30 Gr. pi. 12 45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.Een visscherij kwartier tje. 13.15 Klaas van Beeck en zijn or kest. '3.40 We kijken de natuur in. 14. Arnhemsche Orkestver. en solist en gr.pl. 15.30 Tijdschriften-Schouw. 15.45 Ensemble Willy Kok. 16.30 De groenten- tuin in Juli. 16.45 Gr pi. 17.— Voor de binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nleuws- en zakelijke berichten. 17.30 Gr.pl. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Otto Hendriks en zijn orkest, en gr.pl. 19.30 B.N.O Nieuwsberichten. 19.40 B.N.O.: Praatje in Groningsch dialect. 19.50 Spiegel van den dag. 20.— Concertge bouworkest en solist. 21.— Als ik 't voor 't zeggen had. 21.15 Concertgebouwor kest en solist. 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 22.B.N.OMilitair over zicht. 22.10 Avondwijding. 22.15-24. Gr.pl. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. ''LEEUWARDEN, 3 Juli 1942. Vee markt. 76 Enter stieren; 285 vette koeien; 402 Melk- en Kalfkoeien f 310- 605; 297 Pinken 125-/ 200; 5 Vette kalveren; 76 Graskaiveren; 3006 Nuch tere kalveren; 134 Weide schapen 58- 90; 281 Lammeren 16-/ 30; 2 Vette varkens; 277 Kleine biggen 28-ƒ 43; 130 Bokken en gelten. Totaal aanvoer 2271 stuks. Eierhandel. Kipeieren prijs 67,-10.45 ct. p. st. Handelsprijs 1.32- 1.37 per kg. Eendeneieren 7.6-8.1 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen 1.50- 2.50; Slachtkippen 1.50-f Ï.75; Jonge Hanen 1 -ƒ 2.25; Jonge duiven 0.40; Konijnen 1 per kg. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 0.87, 40 plus 1.12, Goudsche 20 plus 0.87, 40 plus 1.12, Broodkaas 40 plus 1.12, Leidsche kaas 1.02. TAXATIE-PAARDENMARKT te Alkmaar, op Woensdag 8 Juli 1942. De Directeur van het Marktwezen brengt hiermede ter kennis van belanghebbenden, dat volgens be komen aanschrijving van den Pro vincialen Voedseloommissaris voor Noordholland, op Woensdag 8 Juli een taxatie-paardenmarkt wordt gehouden op het terrein van de veemarkt te Alkmaar. De aanvoer van paarden kan geschieden" van des voormiddags 9 uur af; de aanvang der taxatie is gesteld op 10 uur v.m. De aandacht wordt er op gevestigd dat na des middags 1 uur geen paarden meer mogen worden aangevoerd. Plaatsing der paarden moet ge schieden op de Korte Nieuwesloot, tus'.chen Koningstraat en Markt straat (Zuidzijde). Vo:r het draven is aangewezen: de Ramen. Het verhandelen van veulens is vrij. De Directeur voornoemd, VOORTHUIJSEN. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 6 JULI 1942. ALKMAAR. Groote kerk, 10 uur ds. Kleyne. Remonstr. geref. gem., 10.30 uur ds. Rappold. Ev. luth. kerk (Oude gracht), 10.30 uur ds. Steenbeek, van Zaandam. Doopsèez. kerk, 10.30 uur ds. Kuiper. Geref. kerk, 10 uur ds. von Meyenfeldt; 5 uur'ds. v. Meyenfeldt. Heidelb. Catech. Zon dag 23. Extra coll. diaconie. Herst. Apost. Gem., Toussaintstr., 9.30 uur en 4 uur dienst Ned. chr. ge- meenschapsb. Zondagmiddag 3.30 uur jongeliedensamenkomst, Hout weg 8; Donderdagav. 8' uur bijbel bespreking mannen, Hulststr. 7; Vrijdagav. 8 uur bijbelbespreking vrouwen. Oudegracht 208; Zater dagmiddag 4.30 uur bidstond, Oude gracht 208. - Vrije ev. gem., Doe- lenstr. 15, 10 uur ds. Ruys: Ond.: Laat dè dooden him dooden begra ven; 5 uur lezing eener predicatie; Woensdag 7.45 ur St. Jacobstr. 22. UIT DE OMGEVING. Bergen, geref. kerk, 10 uur en 3.30 uur ds. van Minnen Evangelisa tie Maranatha, 10.30 uur ds. Rijn- ders, van Hilversum. y Heiloo, Ned. herv. evang. verg., a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam. Ned. chri gemeenschapsband, Don derdagmiddag 5 uur bijbelbespre king Laarmanstr. 185. 10 uur, ds. Bloemhoff, tekst Jesaja 17-6. Onder werp: Het onaantastbare, 's Avonds TA uur opvoering Parsifal. Turnen. KLEUTERMIDDAG VAN DEN TURNKRING „ALKMAAR EN OMSTREKEN". Zondag in den Muziektuin. Evenals voorgaande jaren organi seert de Turnkring Alkmaar en Om streken wederom een kleuter-mid dag en wel op Zondag a.s. in den Stedelijken Muziektuin. Was voorheen de belangstelling voor dezen middag reeds gToot te noemen, dit jaar is deze wel zeer goed. Ruim 500 jongens en meisjes zullen dien middag bij elkaar ko men en daar aan verschillende spe len meedoen. Natuurlijk ontbreken de noodige versnaperingen hierbij niet, terwijl een goochelaar de kin deren geruimen tijd zal bezig hou den. Het belooft dus weer een echte kindermiddag te worden, waarvoor van de Zijde van het Kringbestuur alles is gedaan om de zaak zoo vlot mogelijk te doen verloopen. Voor deze gelegenheid is door de betreffende autoriteiten vergunning verleend tot hei meevoeren der ver- eenigingsvlaggen, zoodat de kleu ters in groepen van 20 Zondag, voor afgegaan door hun vlag, door Alk- maars straten zullen marcheeren. Als nu een echt zomerzonetje ook neg medewerking wil verleenen, zal het zeker de moeite waard zijn eens een kijkje in den Muziektuin te nemen, waar de ouders natuurlijk van harte welkom zijn. Het feest begint om half drie. Ml| heeft'ZvrttsalAarobelenzalfperleeége- holpei 'Pat zal leder kunnen ervaren die er last van heelt, zelis bij verouderde tjevallen: Jeuk en: branderlgheid -verdwij nen snel. Z WJTS A Inbrengt .direct #er- Verlichting t •POT ".F. 0.75 0 JTUBE.fi h- Ook ZetpUIén verkrijgbaar. Z.WITSAl FABRIEKEN e AP.EIP.OORH' Zwemmen. SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN A. S. ZATERDAG. Zooals bekend, werden de vorige week de schoolzwemwedstrijden een week uitgesteld, omdat het water een te lage temperatuur had. Thans ziet het er heel wat beter uit en het is nu wel met zekerheid te zeggen, dat morgenmiddag de schooljeugd elkaar zal ontmoeten in het Zomer bal. Over het programma hebben we reeds uitvoerig geschreven. Er is geen enkele verhindering in geko men, zoodat alles wijst op een, mooien sportmiddag, een der glorie dagen van de schooljeugd. De wedstrijden beginnen om pre cies 2 uur. Na afloop der schoolwedstrijden wordt nog de competitiewedstrijd DAW IIP. Z. en P. C. I gespeeld. Tennis. EIND WEDSTRIJDEN UITGESTELD. Tot 25 en 26 Juli as. In verband met andere tournooien, welke.Zaterdag en Zondag gehou den worden heeft het districtsbe- stuur van Noordholland van den N. L. T. B. besloten de wedstrijden om de Noordhollandsche titels voort te zetten op Zaterdag en Zondag 23 en 26 Juli. Dit besluit, hoewel eenerzijds be? grijpelijk, is toch te betreuren, want een groot deel van de propaganda welke van deze wedstrijden uitging, gaat nu verloren. ALKMAAR. GEBOREN: Gerard z. van S. J. Ton en G. de Koning. Hans W. z. van W. F. van Schoten en E. H. Salvert. Alida d. van W. Pauw en A. M. C. van Vliet. ONDERTROUWD: Douwe van der Wissel en Anna Bijnevelt. Fieter L. Volkers en Engelina Kool. Durk J. Wijminga en Antoinetta P. M. Messe- laar. Cornelis Bek en Paulina Lou- wersheimer. Gerrlt de Lange en Eglantine E. Robert. OVERLEDEN: Maria Luken, gehuwd met R. L. Schreurs, oud 55 jaar. 219. „Daar is het bos all" riep Anneke opeens. En ja hoor, met een kalm gan- getje kwamen ze de glooiing af, en gleden ze al gauw onder de eerste bomen I van het grote bos door. ,Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 3- Juli 1942 STAATSLEE-NINGEN. Vor.k. lu.40 Nederland 1941 100V4 1009/l# 4 Nederland 1941 .100)6/M 1007/s 4 Nederland 1940 II101 i01 3—3'/, Nederl. 1938 987/16 983/„ 3 Ned.-Indrë 1937 88% 883/< BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 140% 141 Handel Mij. Cert. v. 2.50 ,129 1291/, Koloniale Bank 131% 131 Ned. Ind. Handelsbank 871/* IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 1577/I6 Calvé Delft Cert. ,1193/8 Nederl. Ford .260 Lever Broslfti3/s Phil. GloeiL Gem. Bezit 297 CULTUUR MAATSCH. H. V. A313% Java Cultuur 156 Ned. Ind. Suiker Unie lb2 Verg. Vorsterianden 867/g PETROLEUM. Kon. Petr. 321B/s RUBBERS. Amsterd. Rubber .20s3/4 Deli Bat. Rubber .137 Oostkust 5'Vi SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 154i/a Java,China-Japan lijn .12574 Kon Ned. Stoomboot 1-88 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah SPOORWEGEN. Deli Spoor Ind Spoor 1297s .140 .12874 i 50 59 4 74 1573/4 119 250 1663/4 298 314 158 162 87 323 21U/, 130 94 154Vj 126 196 180 139 177 150 59 44 Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. Al Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H W.' ter Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2