HET GEHEIM van de PAREL-EILANDEN Sportweekeinde voor onze jeugd! Twee prachtig geslaagde middagen. RADIOPROGRAMMA DE VUURRODE SCHOENTJES. MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND. FEUILLETON Kleutermiddag in den Muziektuin. Adtierfenliën. -UIA. JONNY. C. P. J. L. HANEGRAAFF. Zwemwedstrijden in het Zomerbod. De sport in Alkmaar stond ge durende het jongste .weekeinde in het teeken van de jeugd: Zater dag zwommen eenige honderden schoolkinderen in het Zomerbad him zwemwedstrijden ,en Zondag middag hebben een kleine 500 jongens en meisjes van den turn kring Alkmaar en Omstreken hun jaarlijkschen jeugddag gehad in den Muziektuin. Beide gebeurtenissen -zijn uitne mend geslaagd, niet alleen dank zij een goede organisatie, maar vooral ook door het schitterende zomerweer, dat uitermate geschikt was voor de zomersche spelen en spelletjes. Een bijenkorf gelijk! Ziedaar in één' enkel zinnetje pre cies, wat we zeggen wilden en wat alles zegt: een bijenkorf gelijk! Zoo was .het Zaterdagmiddag in het Zomerbad, dat daar zoo rustig, zoo afgelegen ligt aan de Sportlaan en dat nog steeds niet voldoende genoeg bekend is bij de Alkmaar ders. Eenige honderden scholieren uit Alkmaar en naaste omgeving krioel den als mieren door elkaar, badend in het water of in den zon, sparte lend in de pierenbak of slingerend aan de rekstokken of ringen. Een bijenkorf gelijk! Totdat de schoolcommissie het sein van beginnen gaf en directeur van der Griend na het openings woord- van den heer Lutterot, zich voor de microfoon plaatste. Een gemakkelijke taak had die commissie, aangevuld met DAW- leden, nu niet bepaald, want om ruim 500 jongens en meisjes in be dwang te houden, om ze stuk voor stuk bij de startblokken te laten ko men zonder dat er te veel tijd verlo-' ren gaat, dat valt niet mee. Maar de organisatie klopte precies en zoo kon het gebeuren, dat het programma Vlot werd afgewerkt. En hoe werd er gezwommen? O nee, we zullen geen technisch verslag schrijven over deze wed strijden, we zullen het niet hebben over valsche starts, al kwamen ze voor (en al werd er terecht niet overgezwommen), we zullen niet schrijven over het nemen van keer punten of wat dan ook: hier werden schoolwedstrijden gehouden en geen wedstrijden van wedstrijdzwem mers. Hier werd niet gekampt om een persoonl. prijs, doch in de eerste plaats, om de eer van de school. Hier werd gekampt, zooals dat ge beuren moet: met vol enthousiasme, met een volledige overgave. En hier werd propaganda gemaakt, niet voor het wedstrijdzwemmen maar voor het zwemmen in het algemeen. En vraag mij niet wat belangrijker is! Spannende series? Ze waren er in overvloed! Aanmoedigende kreten van schoolkameraden? Het gedaver was niet van de lucht! Zenuwen? Elke zenuw was gespannen! Het werd een pracht middag voor allen, die hebben deelgenomen, voor allen, die hebben meegewerkt aan de organisatie, voor allen, die als toeschouwers gekomen waren. 500 zwemmers; geen kleinigheid. Maar het is, zooals de heer Lutterot zeide: er moeten er nog veel meer komen, de jeugd moet zwemipen zonder uitzondering. We zijn in dat opzicht op den goe den weg en de statistieken wijzen aan, dat Alkmaar en omgeving in ons land mede aan den kop gaan. Laat dat niet voldoende zijn: laat de Alkmaarsche schooljeugd een zwem mende jeugd zijn of worden! Hiermede volstaan we. pest ons nog te vermelden, dat burgemeester v. d. Sluis een groot gedeelte van de wedstrijden volgde en dat de heer Dun, inspecteur van het L.O., na af loop de prijzen uitreikte. En tenslotte, dat de Alkmaarsche Reddingsbrigade tusschen de num mers door diverse demonstraties gaf, die aller aandacht hadden. De voornaamste uitslagen waren: 25 m borstcrawl jongens (l.o.)1. W. Quast (7-8 leerj.) 16.6 sec.; 2. H. Doggenaar (id.) 17 sec.; 3. P. Berk houwer (Tesselsch.sch.) .18.2 sec. .idem meisjes: 1. H. Boxem (Lin- densch.) 19 sec.; 2. L. de Jonge (id.) 20.2 sec.; 3. N. Kroon (Tesselsch.sch) 21.2 sec. 25 m schoolslag jongens l.o.): 1. D. Booy (7-8 leerj.) 21 sec.; 2. J. Nierop (Tesselsch.sch.) 22.2 sec.; 3. J. Hout- kooper (W. de Zw.sch.) 23.2 sec. Idem meisjes: 1. W. v. d. Pol (Tes selsch.sch.) 21.4 sec.; 2. T. Klerk (7-8 leerj.) 21.8 sec.; 3. G. v. Zandbergen (W. de Zw.sch.) 52 sec. 3 x 25 m estafette jongens: 1. 7-8 leerjaar 56.1 sec.; 2. Tesselschadesch. 1 min. 4.1 sec.; 3. Vondelschool 1 m. 7.8 sec.; 4. N. Beetsschool 1 min 10.6 sec. Idem meisjes: 1. Lindenschool I 1 min. 1 sec.; 2'. Tesselschadeschool 1 DINSDAG. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gr.pl. •6.50 Ochtendgymnastiek. 7.B.N.O.: Nieuwsberichten. 7.15 Gr.pl. 7.45 Och tendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Politiek week- praatje (opn.) 8.30 Gevarieerd' program ma (opn.) 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Melodisten en soliste (opn.) 10.Piano- voordracht. 10.25 Gr.pl. 11.Vrouwen- mozaiek. 11.20 Salonorkest. 12.Araa- bile-Sextet. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13. Otto Hendriks en zijn orkest en gr.pl. 16.Voor de zieken en gewijde muziek (opn.) 16.45 Sport en spel'voor de jeugd. 17.Theo Uden Masman en'zijn dans- orkest. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.30 Bertus van Din- teren en zijn orkest. 18.15 Gr.pl. 18.30 Neerlnnai stem van het Oostfront. 18.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 18.55 B.N.O.: Gesproken binnenlandsch overzicht. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Het groote Omroeporkest en solisten. 20.30 Gr.pl. Als intermezzi: Mevr. van Stra ten wil het naadje van de kous weten. 21.Bar-cabaret-programma. 21.45 B. N.O.: Nieuwsberichten. 22.Gr.pl. 22.15-24.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45-8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Gr.pl. 11.Zang met pia nobegeleidingen gr.pl. 12.Frans Wow 221. Anneke vloog sneller en sneller het pad af.... Opeens verloor ze haar evenwicht.... Ze probeerde nog op de been te blijvenMaarmet een smak vloog ze tegen een boom! Krak krakkrak!!! Wat was er gebeurd?"' ters e.y zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.Voor de rij pere jeugd van het platteland. 13.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 14.- Gr.pl. 14.30 „De Lichte Toets", geva rieerd prograpima. 15.30 Voor de zieken. 16.Voordracht met muzikale omlijs ting. 16.25 Cello en piano. 16.55 Piano voordracht. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, za kelijke- en beursberichten. 17.30 Ensem ble Jonny Ombach. 18.Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.30 De dropm van een omroeper, gev. programma. 19.15 Gr.pl. 19.30 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 19.40 B.N.O.: Praatje in Zeeuwsch dialect. 19.50 Spiegel van den dag. 20. B.N.O.: Engelsche uitzending: Holland and the economie reorganisation (Voor de Radio-centrales gr.pl.) 20.15 Zang met pianobegeleiding (met toelichting). 20.45 Luisterspel: Assistentiewij zinken. 21.30 Gr.pl. 21.45 B.N.O.Nieuwsberich ten. 22.B.N.O.: Militair overzicht. 22.10 Avondwijding. 22.15-24.Gr.pl. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juli '42. 283825 kg Sehotsche muizen 8.50 en kriel 5. NOORDSCHARWOUDE, 6 Juli 1942. (Noordermarktbond). 1300 bos Rabarber 6; 59700 kg Sehotsche muizen 8.50 en kleine 5. WARMENHUIZEN, 4 Juli 1942. 47500 kg Sehotsche muizen 8.50; 425 kg Ra barber 6. ALKMAAR. GEBOREN: Petrus C., z. van Jacobus P. Verberne en C. C. Duinmeijer. Carla A. J„ d. van Frederik W. Viotman en W. H. D. Holtzheuser. Aaltje, d. van Homme Zijlstra en W. Zijlstra. Sonja A., d. van Pieter H. de Rover en C, J. Jonker. OVERLEDEN: Gerrit Wester, wedr. van A. Groothuizen, 75 jaar. Geertje de Vries, gehuwd met G. Torenbeek, 60 jaar. CASTRICUM. - (36 Juni-2 Juli). 'Geboren: Elisabeth Veronica Maria, d. v. Johannes Petrus Hofste de en Maria Stuifbergen. Geer- truida Maria Catharina, d. v. Simon Maria Joseph Poel en Alida Petro- nella Duijn. Getrouwd: Jan van Gelderen en Anna Geertruida Heintzberger. - Arnoldus Servatius Henselmans en Anna Maria Afra Borst. Overleden: Jacobus Johannes van Niele, oud 39 jaren. Theodo- rus Mul, oud 40 jaren. 86 door R. ARDEN, HOOFDSTUK XXVII. „Leve meneer Devil!" De nederzetting van Moore lag in de schemering. Niemand was er te zien, het leek wel, of alles sliep. „Te rustig", constateerde Duane, „veel te rustig, om echt te zijn". Zij. voeren een beetje dichter bij den landingssteiger. Toen were! op de tweede verdieping van het huis der Moore's een raam geopend en daddlijk waarop wenkte Patricia. „Schijnt allés in orde te zijn", meende Duane, ijverig met zijn vui- len zakdoek zwaaiend. Zij voeren nog dichter bij. Het werd nu vlug dag. „Pas op", riep Patricia met haar mooie, heldere stem, „kom niet aan land! Ben je gezond, Fred?" „Als een visch", riep Duane terug. „Blijf het dan!" Patricia boog zich ver uit het venster, tuurde naar rechts en links, maar scheen niets te ontdekken. „We zouden jullie graag hier willen hebben, maar het if ff gevaarlijk; in de laatste uren hebben hier verschillende kerels rond geslopen. Zij hebben zich ver stopt ik weet alleen niet waar. Wees zuinig met je brandstof!" „Hoe gaat het met Margret?" vroeg Gentschow. Een tweede gestalte werd nu zichtbaar. „Hier ben ik, Hans. Kom niet dichterbij het verdere ging ver loren door den knal van een schot. Gentschow en Duane hoorden duidelijk het fluiten van het pro jectiel. Zij, gaven gas en voeren zoo snel mogelijk buiten schotwijdte. „Zooals ik dacht", zei Gentschow. „Zij loeren overal op ons. Wat zou den zij ons graag willen hebben! Nu, onze geliefden zijn gezond en be trekkelijk veilig. Het huis is niet zonder... bij het bouwen rekende min. 9 sec.; 3. Lindenéehool II 1 min. 13.8 sec.; 4. N. Beetsschool 1 min. 15 sec. Totaal-uitslagen jongens: 1. Centr. 7e en 8e leerjaar, 78 pt'.; 2. Tessel schadeschool 64.5 pt.; 3. Lindensch. 58 pt.; 4. Tesselschadeschool II 50.5 punten. i Idem meisjes: 1. Lindenschool 58 pt.; 2. Tesselschadeschool 50.5 pt.; 3. Centr. 7e en 8e leerjaar 41 pt.; 4. Willem de Zwijgerschool 37 pt. Het voortgezet onderwijs. Wat het voortgezet onderwijs be treft, door het reeds invallen der vacanties was het aantal deelnemers iets lager dan het aantal ingeschre venen. Wat de tijden betreft, ze zijn natuurlijk heel wat beter dan bij de lagere scholen, maar vergeten mag niet worden, dat hier speciaal DAW- leden, meezwommen, die dus wed- strijdroutine en -training hebben. De uitslagen waren: 25 m borstcrawl jongens: 1. D. Leek (HBS) 13.8 sec.; 2. T. Wulp (id.) 14.8 sec.; 3. P. Prins 14.9 s. Idem meisjes: 1. T. de Rover (HBS) 15 sec.-; 2. M. Hollaer (Ulo Heiloo) 16 sec.; 2. P. Huiberts (Huis- houdsch.) 16.1 sec. 50 m schoolslag jongens: 1. A. Slikker Ulo Alkmaar) 37.8 sec.; 2. J. Hofstaetter (Amb.school) 42.4 sec.; 3. L. uv. d. Meer (Ulo Alkmaar) 43 sec. Idem meisjes: 1. G. Kokkes (Huis houdschool) 43.4 sec.; 2. E. Stor (Ulo Alkmaar) 46.8 sec.; 3. J. Bie- man (Ulo Alkmaar) 47.9 sec. 25 in rugslag jongens: 1. A. Slik ker (Ulo Alkmaar) 17.3 sec.; 2. A. v. d. Griend (HBS) 20 sec. 3 x 25 m estafette jongens: 1. Ulo (Alkmaar) 50 sec.; 2. Ulo (Heiloo) 60 sec. Idem meisjes: 1. HBS I in 60.8 sec. Schoolprijs jongens: 1. Ulo Alk maar 28 pt., 2. HBS 27 pt.; ,3. Am bachtsschool 14 pt. Schoolprijs meisjes: 1. Huishoud school 23 pt.; 2. Ulo Alkmaar 22 pt.; 3. HBS 21 pt. Meer dan 500 schoolzwemmers Zaterdagmiddag; bijna 500 school jongens- en meisjes Zondagmid dag in den Muziektuin! De Turn kring kan tevreden zijn. Ze waren gekomen van alle kan ten: van Castricum tot Warm en- huizen, van alle plaatsen rondom Alkmaar, waar een turnvereeni- ging is: Oterleek, Stompetoren, Heiloo, enz. En met hen ook een 500 toe schouwers, die den geheelen mid dag ge-zond hebben en tegelijker tijd de jeugd hebben bezig gezien met alle mogelijke spelletjes. Dat jaarlijksche feest van den turnkring is altijd een der hoogte punten bij alle vereenigingen. De jeugd gaat uit, naar Alkmaar, en brengt daar een genoegelijken dag door, krijgt zijn versnaperingen en beleeft een dag, die niet gemakke lijk zal worden vergeten. Wie de jeugd Reeft, heeft de toe komst! Dat spreekwoord staat ver moedelijk in .t hart geschreven van alle kringbestuurderen, want dit be stuur doet alles wat mogelijk is, om de jeugd te binden, om haar te be zitten en te behouden. En niet alleen de kringbestuurdeien, maar ook al die dames en heeren van elke ver- eeniging, die er zoo o ntzaglijk veel voor over hebben, om de jeugd op te voeden. Een bijenkorf gelijk! schreven we in den aanvang van dit verslag. Maar als het Zomerbad Zaterdag dan een bijenkorf gelijk was, hoe moeten we dan den Muziektuin op dezen schoonen Zondagmiddag noe men? Eenmierennest! Het krioelde van kleuters, van jongens en meisjes, die elkaar be streden in de arena. Het kringbe- stuur had voor alle mogelijke wed strijdjes gezorgd: zakloopen, poppe tjes teekenen, visschen, wasch op hangen, zak-klappen, enz. enz. Te veel om op te noemen. En hoe is er gestreden door het jonge goed! Met veel élan, met vol enthousiasme! En met welk een genoegen - hebben zij allen, die daar voor in aanmerking kwamen, hun prijsjes in ontvangst genomén. Waarbij bleek, dat het be stuur niet karig was geweest: meer dan 100 prijsjes zijn uitgereikt! In de pauze een algemeene trac- tatie op ranja, aan het slot een zeer geslaagd optreden van Erlie Con- nell, den bekenden goochelaar en illusionist, die" een daverend succes had. Om half zeven was het uit. Vier uur lang hadden de honderden zich vermaakt; vier uur lang hadden de leiders zich ten volle gegeven en menige druppel zweet van hun voor hoofd gewischt! Maar toen het slot er eenmaal was en voorzitter van 'Zoonen de prijzen uitreikte, toen kon ieder voldaan zijn: de kleutermiddag was schitte rend geslaagd en alle jongens en meisjes hebben een prach'tigen mid dag gehad, waarover ze nog lang zullen napraten! W aterpolo FUTEN I—DAW I 1-3. De tweede wedstrijd tusschen de Futen en DAW is ook op een Alk maarsche zege uitgeloopen. Wisten de DAW-ers in Alkmaar met 2-0 te winnen, deze keer werd het 3-1. Er werd echter thans veel\ beter ge speeld dan in Alkmaar. Direct na den aanvang namen de Futen de leiding, zonder dat een Alkmaarder den bal ook maar had aangeraakt! Dat ontmoedigde de Alkmaarders echter niet; zij kwamen fel opzetten en al gauw ging een schot van v. Bennekom rakelings naast. Toen werd een der Futenspe lers uit het water gezonden en was DAW overwegend sterker. Al spoe dig kwam de gelijkmaker door v. d. Pol, terwijl v. Bennekom onmiddel lijk daarop aan DAW de leiding gaf. Na de rust bleef het een snelle wedstrijd. Verschillende schoten op het Futendoel gingen naast, totdat de Wandeler een kans kreeg, die hij goed benutte. Het einde kwam met een 3;l-zege voor DAW, dat goed speelde, maar nog beter moet leeren schieten. Intusschen staan de Alkmaarders aan den kop, zoodat zij een goede kans hebben op de eertse plaats. DAW n-PZ PC I 6-2. Zaterdagmiddag na afloop der schoolwedstrijden speelde DAW- II voor de competitie tegen het eerste zevental van PZ PC uit Purmer- end. De gasten brachten er niet veel v&n terecht en waren in alle opzich ten de minderen. DAW begon welis waar vlot, maar toen het al te ge makkelijk ging, werd het zevental eenige keeren door elkaar gegooid, omdat ieder een kans mocht heb ben om te doelpunten. Dat zegt ge noeg! Enfin, de Alkmaarders wonnen met 6-2 en bewijzen, dat ze veel te laag zijn ingedeeld. RONDOM HET ZOMERBAD. Het Zomerbad in Alkmaar is de afgeloopen week een attractie frijker geworden en het lijkt ons belangrijk genoeg, om er een paar regels over te schrijven. De heer Minkema uit Callantsoog heeft n.l. een deel van zijn strandinventaris naar het Zo merbad overgeplaatst en thans zien we rondom de zwembassins niet meer de breede trottoirs, maar de parasols en tafeltjes, die tot een zitje nooden. Onze stad, die zoo arm is aan goede terrassen, heeft er thans dus een bij gekregen en nog wel in de badinrichting! Het zit er rustig, het zit er luchtig, als men wil. Want na een bad genomen te hebben, kan men uitrusten in de schaduw en ge meten van een limonade of wat men maar wenscht! En bovendien dat is toch wel van groot belang voor famili.s: men kan een tent huren bij de baden voor zijn geheele gezin. We geloven, dat velen daar t.z.t. ge bruik van zullen maken. Zoo is het Zomerbad eensklaps opgefleurd en hefeft daarmede een bijzondere attractie g ekreged. En als men zoo een srond kijkt ovef het geheel, dan ziet men de zwem mers en baders vlak voor zich, dan ziet men de zonnebaders in het gras of in het mulle zand liggen, dan ziet men rondom de tafeltjes groepen baders, die gezondheid met volle teugen opdoen. Een middag of avond doorge bracht in het Zomerbad, is geen ver loren tijd. Voetbal MAURITS EERSTE KLASSER. Alcmaria H gepromoveerd. Ziezoo, het voetbalseizoen is thans definitief afgeloopen, maar deze laatste dag heeft nog een flinke Verrassing opgeleverd: Helmond, dat zoo'n goede kans had op behoud, werd met 5-1 door Maurits geklopt, zoodat de Limburgers thans naar de le klasse promoveeren. De rust kwam met gelijken stand (1-1), 20 minuten na de hervatting hernam Maurits de leiding en toen was het „bekeken". Alcmaria II speelde in Oostzaan tegen OSV III. Voetballen was het niet, wat daar in Oostzaan vertoond werd. Alcmaria legde zich hoofdza kelijk op verdedigen to.e (een gelijk spel was immers voldoende) en OSV III kon niet schieten. Een strafschop benutte Alcmaria en toen stond ze heelemaal veilig. Ze won met 1-0. OSV III speelde vrij ruw, waar van verschillende eigen spelers de dupe werden! Paarden DRAVERIJEN TE MEREVELD. Gisteren werden op Mereveld bij Utrecht draverijen gehouden, waar van de uitslagen waren als volgt: E Doornwijkprijs, draverij 4e kl., 2040 m: 1. Friedensbote van J. Smit te Groningen, ber. J. Kruithof, tijd 3.03.4, km-tijd 1.31.7. Tot. winnend 2.80, plaats 1.40; 2. Flying Guy. Plaats 3.30; 3. Fer van Silladar, pi 3.30. II. Juli-prijs, draverij 2e en 3e kl., 2500 m: 1. Diana Norton van H. v. d. Pol, ber. W. H. Geersen, tijd 3.39.5, men er blijkbaar al' op, dat de Ka naken eens wat zouden uithalen. Zij kunnen het in elk geval uithou den, tot de politie komt. Met ons, is dat anders, wij moeten ons zoo vlug mogelijk verbergen. Wij hebben nog brandstof voor twee of drie uren. Als ze jacht op ons maken, dan zijn wij wel het eerst buiten adem! Maar toch wil ik even naar mijn huis kijken!" Zij voeren langs de kust, steeds een honderd meter van den oever verwijderd en waakzaam lettend op alles. Al spoedig ontdekten zij Gentschow's huis. Het scheen on aangeroerd. De inlanders stonden aan den oever, zij waren blijkbaar tamelijk radeloos tegenover de si tuatie. Zij vormden kleine groepen en debatteerden. Toen zij Gent schow en Duane ontdekten, wenk ten zij. Het zag ernaar uit als of ze met steenen naar hen gooiden. „Begrijp je dat?" vroeg Gent schow. „Wij moeten niet dichterbij komen, maar verder varen. Mijn Kanaken zijn trouw. Zij willen ons waarschuwen". Gentschow zwaaide met zijn hoed en gaf toen gas. „Ja, kerel, ons tweeën zouden die roovers graag te pakken hebben en ons dan afmaken. Dof dreunde een motor achter hen. Gentschow en Duane keken om en zagen een boot aankomen, vol in landers en drie blanken: Garragan en zijn zoons Sid en Fol. Gentschow bedacht zich niet lang, gaf vol gas en stuurde de open zee in. Nu begon een wilde jacht. Een paar schoten knalden van de boot der Garragans maar de kogels ketsten in het water. De afstand tusschen de twee booten werd snel grooter; de race-boot van Patricia, slechts met twee man bezet, Was nauwlijks in te halen. „We moeten geweren hebben", zei Gentschow na een poosje. „Twee goede geweren zouden al heel wat waard zijn geweest. De bende zit zoo op elkaar gedrongen, dat je haast niet missen kunt. Waar zit je, Duane?" (Wordt vervolgd). OFFIUIEELE MEDEDEELINGEN. Telersprijzen en regeling pootaardappelen oogst 1942. In aansluitinj op de publicatie in zake de telersprijzen van door den N.A.K. goedgekeurde pootaardappelen, oogst 1942, deelt de onderbedrijfsorga nisatie voor zaaizaad en pootgoed mede, dat hierin de volgende correcties moe ten 'worden aangebracht. le. De genoemde minimum- en maxi mumprijzen Voor goedgekeurd pootgoed van de rassen van groep 2, 3 en 4, klasse A en B zijn bedoeld voor klasse A en B-ster. 2e. De maximumprijs voor vroeg- gerooid A-pootgoed voor de rassen van groep 3 maat 25/28 en 28/35 is 15.30 en niet 15.20. 3e. De onder B van de toelichting ge noemde B-klasse met zijn B-ster klasse. Onder B-ster (ook wel genoemd B-plus)- perceelen worden verstaan die per- ceelen, welke door den N. A. K.. met deze keuringsletters worden aangeduid. Er wordt op gewezen, dat er geen bezwaar tegen bestaat, op grond van de gepubliceerde telersprijzen, thans reeds afsprak, n voor verkoop van goedge keurd pootgoed te maken tusschen telers en handelaren. Een uitzondering vormen echter: a. Eersteling A, B en C 35/55, b. Furore, Industrie A, B en C 45/opw., die derhalve voorloopig niet verhandeld mogen worden. Zoolang de handelsmarges voor het verhandelen van pootgoed van den oogst 1942 nog niet zijn bekend ge maakt, is doorverkoop door handelaren echter niet mogelijk. De marges zullen binnenkort bekend gemaakt worden. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat het aankoopen en verhandelen van pootaardappelen als veldgewas in het algemeen verboden is. Over eenigen tijd zal worden medegedeeld, in hoe verre op dit verbod uitzonderingen kun nen worden toegestaan ten aanzien van uitsluitend vroeg-gerooid pootgoed. De voorschriften, waaraan telers en hand'elaren bij - het afleveren en ver handelen van1 pootgoed zullen zijn ge bonden, zijn in voorbereiding en zullen eveneens zoo spoedig mogelijk gepubli ceerd worden. Voorkoopen en afspra ken, welke in strijd zijn met de bin nenkort te stellen voorschriften, zullen niet kunnen worden nagekomen. Vervoersregeling varkens beneden 25 kilogram. De regeling inzake het vervoeren van varkens beneden 25 kg is dermate ge wijzigd, dat het eveneens zal zijn toege staan om deze varkens van de markt naar het bedrijf van den handelaar te vervoeren, alsmede van de eene markt naar de andere markt. Voor het door- vervoer wende men zich op de markt tot den zittinghoudenden P.B.H., welke tegen inname van het le vervoerbewijs een nieuw vervoerbewijs kan afgeven en tevens aan de koopers-ontvangers een vervoerbewijs naar hun bedrijf. De gang van zaken is derhalve als volgt: 1. Verkoopers vragen bij hun P.B.H. een vervoerbewijs aan voor het vervoer naar de markt; 2. koopers op de markt vragen op de markt vervoérbewijzen aan bij den daar zitting houdenden P.B.H. naar -hun bedrijf' 3. koopers-ontvangers vragen vervoer- bewijzen aan bij hun P.B.H. voor het vervoer van het bedrijf van den handelaar naar hun bedrijf; 4. handelaren op de markt vragen op de markt vervoerbewijzen aan bij den daar Zitting houdenden P.B.H. voor het vervoer naar een andere markt; 5. voor ieder varken moet 'één vervoer bewijs worden afgegeven. Bolraapkoptouw voor rundvee. Het dcor de marktveehandelaren op de slacht veemarkten ter overname aan gevoerde rundvee'zal voortaan dienen te zijn voorzien van een koptouw, ver vaardigd van, z.g.n. bolraaptouw, ten einde het gebruik van touw van oude kwaliteit zooveel mogelijk te beperken en tevens om te voorkomen, dat de veehouders het staltouw mede leveren, daar dit moeilijk of in het geheel niet is te vervangen. Regeling aanvoer rundvee op de markt. In verband met de nieuwe regeling ingaande per 6 Juli a.s. dat vee slechts mag worden aangevoerd op de markt, indien het vergezeld gaat van de aan- schrijvingskaart tot levering aan den veehouder, en dat aan deze aanschrij ving ook onherroepelijk gevolg dient te km-tijd 1.26.5. Winnend 5,10, pl. 2.80; 2. Benna Dosa, pl. f 7. III. Vierde amateurs-prijs (handi capdraverij le kl., 2100 m: 1. Donum Vita, eig. C. Stein te Hilversum, te vens ber., tijd 3.03.4, km-tijd 1.26.5. Winnend 5.50, pl. 2.10; 2. Alle gheny, pl. f 1.70; 3. General Locke, pl. 1.50. IV. Uithoudingsprijs, handicap draverij le kl., 3100 m: 1. Lutin Sans Suite, eig. stal Good Luck te Heemstede, ber. E. Kruithof, totaal- tijd 4.33.8, km-tijd 1.26.6. Winnend 2.40, pl. f 1.50; 2. Benna Dosa, pl. 1.60; 3. Baroline, pl. 1.60. V. Vleutenprijs, heatdraverij 3e en 4e kl., 1740 m: le heat: 1. E. Carla Lee, eig. H. de Vries te Oranjewoud, tevens ber., tijd 2.33.8, km-tijd 1.27.4. Winnend 2.30, pl. 1.30; '2. Darius G„ pl. 1.20; 3. Zonnestraal, pl. 2.60; 4. Dos Palos, pl. 2.60. 2e heat: 1. Darius G„ tijd 2.35.2, km-tijd 1.29.2. Winnend 2.90. 3e heat: 1. Darius G„ tijd 2.38, km-tijd 1.30.8. Winnend 1.20. Heat defini tief: 1. Darius G. Winnend f 3.30, pl. 1.90; 2. Zonnestraal, pl. 7.90. Schaken PERSOONLIJKE KAMPIOEN SCHAPPEN. De uitslagen van de te Noord- schar woude gehouden wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van de vereenigingen te Noord- scharwoude, Dirkshorn en Koedijk, luidden als volgt: le klasse: H. Hart- W. Kaan 0-1, J. Levendig-H. J. Schut ll.VW. J. Bakkum-J. Bakkum afg. 2e klasse: G. Keppel-C. Hartog 1-0, C. Witsmeer-J. Ootjers 1-0. De volgende ronde wordt op 16 Juli te Koedijk gespeeld. Visschen VISCHLUST TEy WARMEN- HUIZEN. Begunstigd door prachtig zo merweer hield de hengelsportveree- niging Vischlust haar tweeden wed strijd in de ringsloot bij de Stroet. Dooi; 17 leden werd aan dezen wedstrijd deelgenomen waarvan de uitslag luidde als volgt: 1. A. Nico- lai, grootste baars 18.7 cm; 2. P. Rempt, 13 stuks; 3. R. den Das, 8 stuks; 4. C. de Boer, 6 stuks; 5. D. de Vries, 5 stuks; 6. J. Zon, 4 stuks. De vangst was buitengewoon slecht en er zijn in totaal maar 59 baarsjes ge- yangen, w.o. 1 maatbaars. worden gegeven, wordt den erkenden marktveehandelaren bekend gemaakt, dat het inzenden van de l.andelaars- kaart (met antwoordkaart) aan de L.C.O. voortaan achterwege kan blij ven; d.w.z. de erkende marktveehande laren hehogven niet meer aan de L.C.O. op te geven hoeveel stuks vee door hen in de week daaraanvolgende op de markten zullen worden aangevoerd. De Landbonw-Crisis-Organisatle voor Noordholland. Veelevering. In aansluiting op het persbericht dd 27 Juni 1942, wat betreft het leveren van rundvee op de markten met over legging van een aanschrijvingskaarf deelen wij nog het volgende mede. Georganiseerden, die een contraot- rund wenschen aan te bieden, behoeven niet tn het bezit te zijn van een aan- schrijvingskaart. Echter dienen hiervoor dan bij de le vering de contracten aangeboden te worden. Verder vestigen wij er de aandacht -3A3J U33tf[B}S.ia}ipe USA IBA38UJ }Bp 'do ringsplicht over 1941 van een rund van 350 kg, ook volstaan kan worden met het leveren van tenminste 400 kg vleesch (b.v. in den vorm van pinken); betreft het een rund van 250 kg dan mag hiervoor 300 kg vleesch geleverd worden. ,B(j de toeslagpremie voor pinken is het voorgekomen, dat in sommige ge vallen pinken geleverd zijn, welke reeds ter levering waren opgegeven vóór 7 Juni 1942, doch later werden overgenomen en daardoor bij de leve ring iets zwaarder wogen dan 160 kg resp. 130 kg. Daarvoor wordt de toeslag van 30 toegepast, Indien de vóór 7 Juni 1942 op gegeven pinken wogen: 135165 kg in de week van 813 Juni 1942; 140170 kg in de week van 15—20 Juni 1942; 145175 kg in de week van 2227 Juni 1942, terwijl een premie van 40 betaald wordt, indien de vóór 7 Juni 1942 opgegeven pinken wogen: 100135 kg In de week van 813 Juni 1942; 100140 kg in de week van 1520 Juni 1942; 100145 kg in de week van 22—27 Juni 1942. De Voedselcommissaris voor Noordholland. Opbr.engst controle. De Provinciale Inkoop-Centrale van Akkerbouwproducten voor Noordhol land te Alkmaar maakt bekend, dat de telers van akkerbouwgewassen, die na cie voorjaarsinventarisatle van Mei/Juni 1942 nog wijziging in hun zaal- en teelt- - plan hebben gebracht, verplicht zijn, hiervan den plaatselijken Bureauhou ders in hun district op de hoogte te stellen. Tevens is men verplicht van zeer slechte of mislukte gewassen opgave te doen aan den plaatselijken Bureau- houder. Telers, die nalaten aan deze ver plichtingen te voldoen moeten van oogst 1942 inleveren volgens de gegevens, vermeld op het inventarisatieformulier en volgens de door ons vastgestelde taxatie van de gemiddelde opbrengst per H.A. Bij ingebreke blijven stelt de teler zich dus bloot aan ernstige moeilijk heden. Met blijdschap'geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje A. A. KOOP. M. KOOP—MOLENAAR. Alkmaar, 5 Juli 1942. Houthavenstraat 17. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon J. DE BOER. A. DE BOER—WORTEL. Allernaar, 6 Juli 1942. Boterstraat 12, Tijdelijk St. Elisabethziekenhuis. Heden overleed, tengevolge van een noodlottig omgeval, ons geacht en gezien Hoofd van den luchtbeschermings- dienst, de Heer Dat hij ruste in vrede. Het personeel v. d. L. B. D. Alkmaar, 6 Juli 1942. Tot onze diepe droefheid overleed heden,na een kortstondige ongesteldheid, 'onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder GEERTJE VAN 'T VEEN, •Wed. van DA-.ïEL WAPSTRA. in den ouderdom van 56 jaar. Alkmaar, H. C. DIK—WAPSTRA. G. J. DIK. Oudorp (N.H.), Jb. WAPSTRA. Koedijk, A. HARTOG—WAPSTRA. C." HARTOG. Oudorp (N.H.), P. WAPSTRA. Alkmaar, J. M. FIDDER— WAPSTRA. J. FIDDER. Beverwijk, M. M. RIJKERS— WAPSTRA. -1 C. RIJKERS. Rotterdam, L. GOEDHARD— WAPSTRA. L. GOEDHARD en Kleinkinderen. Oudorp, 5 Juli 1942. Friescheweg E 49. C ondoleantieadres Koningsweg 8). De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Gemeente-begraaf plaats te Alkmaar. Vertrek vanaf Koningsweg 8 te Alk maar, voorm. elf uur.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3