KIJKEN aOOPENuCLOECS 6 Milliard 6 Millioen STAD EN OMGEVING DISTRIBUTIE-NIEUWS. AGENDA Amsterdamse he Beurs Vraagt inlichtingen bij Uw ASSURANTIE-BEZORGER! KIEFT Co., TEL. 3183. jubileum bij be reiniging. Zaterdag jj. was het 25 jaar gele den, dat de heer L. Ditsel in dienst trad als arbeider bij de gemeente- reiniging. Het valt te begrijpen, dat dit feit niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Te midden van een schat van bloemen en in tegenwoordig heid van zijn vrouw en zijn beide jongste zoons werd de jubilaris toe gesproken door den boekhouder van het reinigingsbedrijf en de beide op zichters. Namens het gemeentebe stuur voerde de heer Koopal het woord en hij schetste in enkele be woordingen den ijver en de toewij ding van den jubilaris. Tenslotte overhandigde hij hem de bronzen legpenning van de gemeente Alk maar. Verder werd nog het woord ge voerd door de beide opzichters, de heeren Groot en Slinger. Woorden van waardeering werden gesproken over de manier waarop Ditsel zijn werkzaamheden: vervulde. Als stoffelijk blijk van belangstel ling ontving de jubilaris namens het geheele personeel van de reini ging een aquarel" en een bronzen aschbak. Ook vele schriftelijke ge- lukwenschen waren binnengeko men, waaronder een telegram van den waarn. wethouder van het rei nigingsbedrijf, mr. de Groot. middenstandsexamen. Voor het middenstandsdiploma zijn te Schagen o.a. geslaagd: A. Haytema, J. Kah, G. Kes, A. J. N. Kroon, J. C. Pascha, G. Wis man, W. Wijpkema, G. A. Bomans en j, Buis te Alkmaar, J. Grin en C. J. Vennik te Bergen, A. Hes te Spanbroek, J. Ens, P. de Jong en J. W. Meedendorp te Schoorl, P. Greeuw, D. de Nijs en W. Burger te Heiloo, C. G. Kramer te Oterleek, C. Hopman te Burgerbrug, F. Stroo- mer te Rustenburg, M. Wit te Op meer, J. Delver te Warmenhuizen, D. Bruin te Sint-Pancras, R. Koning, W. Koopman en J. C. Krijgsman te St. Maarten, J. Leeuw en J. van der Molen te Dirkshorn, H. E. de Graaf te Berkhout, A. en N. Ligthart, P. Ott A. Brugman en A Bruin, allen te Schagerbrug, G. Peereboom te Ob- dam, J. Boeder te Twisk, J. P. Kool te Kolhorn, G. Bakker en P. Compas te Nieuwe-Niedorp, G. Grin en A. Dalenberg te St. Maartensbrug, G. Schaafsma te Langereis, G. J. Schenk, J. Zwaan en A. Bil te Bar- singerhorn, T. Douma, T. van Essen, C. Hartog, C. J. Kamp, G. Keijzer, C. D. Korver en J. Zwaag te Winkel, H. J. Engel, T. R. Gorter, K. S. Mo lenaar, J. de Nijs, C. N. Tromp, P. D. Willig, J. Zwart, N. J. de Beurs, K. J. Brugman en C. van Delft, allen te Schagen. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Overzicht eerste halfjaar 1942. In den loop van het eerste half jaar werd op de spaarbankboekjes ingelegd 1.158.838.21 (vorig jaar 883.814.06) en terugbetaald 733.142.94 (v.j. f 1.031.892.66). Het aan de inleggers verschuldig de kapitaal (bij den aanvang van hét jaar 3.489.937) bedraagt thans 3.915.633.05 (v.j. 3.274.438). Het aantal in den loop van het eerste halfjaar nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 736 (v.j. 463). In getrokken 307 boekjes (v.j. 397). Het aantal in omloop zijnde boekjes (bij. den aanvang van het jaar 14458) bedraagt thans 14887 (v.j. 14024). Hiervan behoorgn 9441 (v.j. 8961) aan personen of instellingen te Alk maar gevestigd; 3298 (v.j. 3146) aan personen elders woonachtig en 2148 (v.j. 1917) aan sehoolspaarders. Onder de in het eerste halfjaar uitgereikte nieuwe boekjes zijn be grepen 86 (v.j. 29) boekjes voor .jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van ƒ1). De lediging in den loop van het eerste halfjaar van 1181 (v.j. 1019) spaarbusjes leverde een bedrag van 10.101.18 (v.j. 12.729.31) aan klei ne besparingen op. VAN WIE IS DE BOUVIER? Een bouvier is komen aanloopen bij een inwoner' van Egmond aan Zee. Aangezien deze menschen Don derdag vertrekken moet deze hond vóór dien tijd zijn eigen tehuis of een ander tehuis hebben. Men richte zich tot den inspec teur van dierenbescherming, den heer Verwer, Baanstraat te Alkmaar. UITREIKING KAARTEN BIJZONDEREN ARBEID. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat op Woensdag 8, Donder dag 9 en Vrijdag 10 Juli 1942 kaar ten M 105, M 205 en M 305 voor bij zonderen arbeid zullen worden uit gereikt aan personen, die hun ar beid verrichten in de gemeente Alk- maar. De kaarten zullen worden uitge reikt in het schoolgebouw aan de Bi'illesteeg (2e lokaal) tusschen 9.30 uur v.m. en 4 uur n.m. en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met: letter A., B.. C., D., E., F., G. of H op Woensdag 8 Juli1942; letter I., J., K„ L., M., N., O. of P. op Donderdag 9 Juli 1942; letter Q., R., S., T., U., V., W., X., IJ. of Z. Vrijdag 10 Juli 1942. De distributiestamkaart moet wor den overgelegd. Er wordt hierbij tevens de aan dacht op gevestigd, dat ten aanzien van de arbeiders, werkzaam in den nieuwbouw en aanverwante bedrij ven door den- betrokken werkgever een schriftelijke verklaring moet worden overgelegd, waaruit blijkt, dat de betreffende arbeider ook na 1 Juli 1942 nog bêlast is met dezelf de werkzaamheden, op grond waar van hem vóór dien datum een extra toeslagkaart werd uitgereikt. De Leider voornoemd, H. BAKKER, inbraak. Bij een poging om de sluiting van 'n buitenetalage van de bontwerkers- zaak van den heer Lind aan de Lan gestraat te verbreken brak een groot spiegelruit. De dief(en) werden hier door bij him inbrekerspogingen ver rast, doch zagen toch nog kans om een kostbare zilvervos ter waarde van 695 te stelen. De inbraak werd 's nachts kwart over twaalf door een waker van den nachtveiligheids dienst ontdekt. De politie, die on middellijk met het gebeurde in ken nis werd gesteld, vond vingerafdruk ken op de ruiten, waarvan afdruk ken werden gemaakt. Er bestaat dus wel kans, dat de dief het hem toe komende niet zal ontloopen. staatsexamen muziek. Mevr. Nell van Nordeii-Blaauboer alhier is te Den Haag geslaagd voor het staatsexamen muziek afd. piano. M.U.L.O.-EXAMEN. Diploma B. Voor diploma B zijn gister te Alkmaar geslaagd: H. de Kruyff te Bakkum, M. de Geus te Warmenhuizen, Ch. M. de Jong te Hoorn en H. J. Kroon te Heiloo. Te Amsterdam slaagde. A. M. Spaar- man te De Rijp. Diploma A. Voor het examen diploma A slaagden: A. J. Pannekeet, H. B. J. Matthljs, G. S. Blokker, H. J. Wesseling en H. Chr. Stam te Heiloo, Chr. Bakker, A. C. Joor en T. Kostelijk te Langedijk, P. van Breugel te Heerhugowaard, P. Jonkers, J. D. van Weelderen, C. Veth, M. G. Hommes, M. Kroeske en J. van Nim- wegen, allen te Beverwijk, E. J. van de Kaa te Castricum, A. M. Palmen en A. Frudiger te Velsen, N. J. Jansen te Heemskerk en M. van Essen te Uit geest. Te Amsterdam slaagden voor A nog o.a.: J. van Twisk en J. Lankelman te Beemster. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 30 Juni tot 6 Juli. Nieuwe inschrijvingen: Alk maar: Ned. Bouwspaarkas C.V. (Nebo), Bergerweg 141, bouwspaarkas. Bestuurswijzigingen: Oter leek: Onderlinge brandwaarborgmaat schappij „Schermeer's Brandcontract", Stompetoren D. 9a. Andere wijzigingen: Den Helder: Maison Gré Quast, Spoorstraat 38, winkel in damesconfectie enz.; ver plaatst naar Haarlem. Langedijk: C. de Geqs Pzn., Broek op Langendijk 31a, aannemersbedrijf; rechtsvorm gewijzigd. De Rijp: N.V. Fabriek van Melk producten „De Nieuwe Beemster", Tuin- gracht 403, in liquidatie getreden. Opheffingen: Alkmaar: A. Veen, Overdiestraat 71, melkslijter. Den Helder: C. Bruip, Brandkraansteeg 2, veehouder en mèlkslijter; Firma H. Rie- mers en Co, Ruyghweg 97, aannemer. Gedeponeerde stukken: Cas tricum: N.V. Bouw- en Expl. Mij. „De Stet", in liq., Prinses Julianastraat 2, rekening en verantwoording ingediend; N.V. Bouw- en .Exploitatie Mij. „De Horn", in liq., Dorpsstraat-15, rekening en verantwoording ingediend; N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „Terre Casa", in liq., Dorpsstraat 15, rekening en ver antwoording ingediend. VERTROKKEN PERSONEN. A. Kunst, dienstbode, R.K., van Nas- sauplein 11 naar Obdam. A. C. Oudes, z b„ N.H., van Koningsweg 38 naar Zijpe. C. C. Terpstra, z.b., R.K., van Kennemerstraatweg 18 naar Ouder Am- stel, Duivendrecht. J. A; Bruin, ver- tegenw., R.K., van Geest naar onbekend adres. K. Akkerman, werkmeester N.A.D., N.H., van Friedrich Engelstraat 7 naar Diepenveen. G. Scholtens, wegwerker, N.H., van Doelenstraat '21 naar Den Helder. J. M. Huiberts, be diende melkhandel, R.K., van Linden- laan 104 naar Koedijk. W. J. de Vries, landarbeider, R.K., van Voormeer 35 n. Beverwijk. A. J. Breed, timmerman, R.K., van Verdronkenoord 74 naar Wervershoof. J. J. A. Thiery, kellner, R.K., van Langestraat 70 naar Tiel. E. de Waard en C. E. de Waard, geen, van Oudegracht 125 naar Amsterdam. P. Kunst, dienstbode, R.K., van Nas- saüplein 11 naar Baarn. M. T. Schil der, z.b., R.K., van Lindenlaan 21 naar 's-Hertogenbosch. H. Folmer, dienst bode, geen, van Middenstraat 20 naar Egmond aan Zee. H. de Boer, metse laar, N.H., van Liefdelaan 24 naar Am sterdam. W. H. Neijman, wed. van>E. Wolf Vet, N.I., van Langestraat 34a n. Amsterdam. P. M. Zalm, z.b., geen, van Krelagestraat 39a naar Haarlem. L. K. Lebbin, z.b., geen, van le Land- dwarsstraat 36 naar Bergen (N.H.) J. K. Boekei, zJd., R.K., echtg. van W. G. van Lienden, Stuartstraat 87 naar Vee- nendaal. H. Pander, bakschipper, G.K,. van Visscherslaan 7 naar Tietjerk- steradeel. M. pekker, huish., N.H., van Nieuwpoortslaan 135 naar Heiloo. G. Berg, z.b., D.G., van Burg. Paling straat 5 naar Bloemendaal. K. Bak ker, N.H., van Westerkolkstraat 6 naar Opperdoes. P. M. Louter, dienstbode, R.K., Van Zocberstraat 25 naar Lange dijk. C. Beentjes, echtg. van J. van Ho-iten, R.K., en kinderen, geen, van St. Jacobstraat 1 naar den Helder. A. Egbergen, wed. van A. Verberckmoes, z.b., R.K., van Sandersbuurt 11 naar Hoorn. A. Dekker, echtg. van D. J. Speckmann, N.H., van Heiligland 24a n. Doorn. W. P. F. Hakvoort, winkel bediende, R.K., van Frans Halsstraat 10 naar Egmond-Binnen. E. Baas, dienstbode, R.K., van Noorderkade 13a naar Bergen (N.H.) A. E. Smit, dienstbode, R.K., van le Landdwarsstr. 16 naar Wognum. M. de Vet, smid, geen, Van Polderstraat 15 naar St. Pan- cras. H. G. Arentseh, chef commies N.S., geen, van Bergerweg 144 naar Arnhem. J. J. Pranger, bierbotte- laar, N.H., en echtg., van Kweerenpad 5 naar dén Helder. J. Vonk, z.b., G.K., en echtg., van Emmastraat 105 naar Langedijk. T. Louter, dienstbode, R.K., van Zocherstraat 25 naar Zijpe. DE VEILINGEN AAN DEN LANGEDIJK. Aardappeiseizoen in vollen gang. Er was aan de Langedijker vei lingen in de., afgelpoppn week heel wat méér drukte dan wij den laat- sten tijd gewend zijn geweest. En wel voornamelijk te Broek op Lan gendijk, waar het aardappelseizoen thans in vollen gang is. Dagelijks -worden aanzienlijke hoeveelheden aardappelen aan de veilingen aan geboden. De aanvoeren van verle den 'jaar zijn overtroffen. Nu. moet er natuurlijk rekening mee worden gehouden, dat verleden jaar het rooien aan een beperking was i..- derworpen. Er mocht toen een be Bioscopen. Cinema-Theater, 7.30 u„ hoofdnummer Waar is Golowin? (rom.-sens.), 14 jaar. Woensdag 2.30 uur matinee. Aikra. Bioscoop-Theater, 7.30 u„ hoofd nummer: De Vierde komt niet (Krimi- nal-film), 18 jaar. Woensdag 2.30 uur matinee. Harmonie-Theater, 7.30 u„ hoofdnum mer: Cadetten (rom. avonturenfilm), 14 jaar. Woensdag 2.30 uur matinee. Victorja-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer: Wij zijn toch allemaal geen enge len (kom.), 18 jaar. Woensdag 2.30 uur matinee. Donderdag 9 Juli. Muziektuin, 8 uur, Volkszangavond. paalde hoeveelheid per dag en per are worden gerboid, zoodat een ge- regelden aanvoer werd verzekerd, aangepast aan de vervoersmogelijk heden. Op het oogenblik is het aan voeren vrij, al is de laatste dagen de bepaling, dat goedgekeurde poot- aardappelen niet gerooid mogen worden welke de vorige week zoodanig werd gewijzigd dat uitslui tend de aardappelen van speciale pootaardappelbedrijven er onder vielen weer in haar oorspronke- lijken vorm van kracht geworden. Voor den Noordermarktbond, waar een groote oppervlakte aardappelen gekeurd is, zal dit ongetwijfeld een aanzienlijke beperking van den aan voer met zich brengen. Opmerkelijk was deze week ook weer, dat de tuinders er rekening mée hielden, dójt de prijzen twee dagen golden. Er werd n.l. twee dagen 9.50, twee dagen 9 en twee dagen 8.50 per 100 kg voor de groöte aardappelen besteed. Op den tweeden dag van zoo'n „periode" was de aanvoer aan zienlijk grooter dan op den eersten dag. Ongetwijfeld zal dit de oorzaak zijn voor de prij zenregeling voor deze week, waarbij de noteeringen weer dagelijks met 0.20 per 100 kg worden verlaagd. De totale aanvoer aan beide vei lingen was 267 wagons, waarvan ruim 50 te Noordscharwoude. Het aantal aardappelen per stam is in den regel niet groot, maar de aard appelen die er aan zitten, zijn flink van stuk, zoodat de opbrengst per ha niet ongunstig is. De prijs voor de kriel was gedurende de geheele week 5 per 100 kg. Het aanbod van tomaten was weer grooter dan in de voorafgaande week. In totaal werden te Broek op Langendijk 35300 kg verhandeld. De prijs voor de sorteeringen I t.m. ÏV was 36 per 100 kg, bonken 25, kriel 16 per 100 kg. Er komt min der rabarber. Te Noordscharwoude bijna 10 ton, te Broek op Langendijk slechts 2150 kg. De prijs was 6 per 100 kg. De aanvoeren van bospeen blijven nog gering. Er werden te Broek op twee dagen tezamen 3000 bos aange voerd, welke tegen den prijs van 10 van de hand gingen. De helft was voor de centr. keukens, de an dere helft werd verdeeld onder de handelaren. Een enkel partijtje spitskool bracht 8 per 100 kg op. Sla, waar van 650 bos werd aangevoerd, no teerde 2 per 100 krop, komkom mer?, waarvan 66 stuks ter markt kwamen, vap 9 tot 15 per 100 st. Blad van bieten werd driemaal aan geboden. Tweemaal werd het afge nomen tegen den maximumprijs van 6, Se laatste keer echter bracht het slechts 2.40 per 100 kg op, hetgeen er op wijst, dat de groente-positiê in Nederland beter wordt. eerste boonen. Maandag werden door de wed Jb. Singers te Heiloo de eerste spercieboonen aan de veiling aldaar aangevoerd. De prijs was 0.40 per kg. VEILINGEN IN KENNEMERLAND Overvloed van tomaten. De aardbeien-prijS uitstekend voor den tuinder. In de week van 29 Juni tot 4 Juli, een week van echt zomerweer, was de aanvoer aan de veilingen ruimer; er waren ook méér soorten groenten. Van sla was er nog al eenige aanvoer, ook van snij sla, me de een vrij groote aanvoer van an dijvie. De prijzen der sla zijn (voor de tuinders) niet hoog, doch voor den consument is sla van middel matige kwaliteit aan den hoogen kant. De kwaliteit van andijvie mag "er zijn en de prijzen zijn hoog, n.l. 15 en 20 cent per kg voor den consu ment. Bloemkool is betrekkelijk schaarsch en de kwaliteit munt niet uit. De prijzen voor den consument zijn van 0.14 tot g.24 per stuk. De tamelijk ruime aanvoer van kom kommers, waarvan de groene niet bijzonder in trek is, heeft geen groo te belangstelling, ook al omdat de prijzen voor goede kwaliteit 0.17 tot 0.20) nog aan den hoogen" kant zijn. Peulen en tuinboonen (wij schreven de vorige week abus. dop pers) werden in prima kwaliteit aangevoerd. De prijzen waren resp. 0.30 en 0.20 per kg. Bospeen munt niet uit in kwaliteit en is voor 0.17 per bos ^an den hoogen kant. Er was ruimer aanvoer van poste lein, met prijzen van 0.24 en ook meer spinazie, die 0.16 tot 0.18 per kg opbracht. De rabarber is duur, n.l. 0.12 tot 0.13 per kg., te meer hoog in prijs omdat de kwaliteit met' den dag. teruggaat. Tomaten ko men er genoeg, zoo zelfs, dat de fruitwinkels ér mee etaleeren en dat wil heel wat zeggen. De prijzen voor den consument zijn van 0.26 tot 0.40 per kg; extra kwaliteit nog hooger. Van bosgroente was er, be halve de genoemde soorten, geen groote aanvoer en de prijzen zijn vrij goed. In de afgeloopen week was .het voor de aardbeien een'drukke week. Dank zij de sterk' doorgevoerde overheidsmaatregelen, was de aan voer aan de markten gewoon.. Door Politierechter. rooftocht naar amsterdam. Manlief moest een nieuwe broek hebben. Dat kan zoo gebeuren in dezen tijd. Als de oude broek versleten is, moet er een nieuwe komen en als er textielpunten genoeg zijn, dan kómt er ook een nieuwe. Desnoods heele- maal uit Amsterdam. Want in Koe dijk zijn natuurlijk geen winkels en Alkmaar is zoo ver weg en heeft zoo weinig keus...-. Inderdaad, Koedijk bezit geen groote warenhuizen, waar men te kust en te keur kan gaan en Alk maar biedt geen voldoende gelegen heid tot flinke exploitatie van. Hier zit hem de kneep. Want het Koedijker gezelschap, bestaande uit moeder en vier of vijf dochters, ging niet naar Amsterdam om een pantalon voor vader te koo- pen, maar om een rooftocht te on dernemen! Niets meer en niets min der. Om te beginnen nam elk der rei zigsters een flinke tasch mee, die gevuld moest worden. In Amster dam aangekomen, gingen de dames de groote zaken afloopen en vonden heel wat, dat haar geschikt voor kwam. In de Bijenkorf, in de Hema, DE ARBEIDSVOORWAARDEN BIJ DUITSCHE MILITAIRE WERKEN. 's-GRAVENHAGE, 6 Juli. Blijkens de Staatscourant van 6 Juli 1942 heeft het college van rijksbemiddelaars, in aan sluiting aan de regeling van arbeids voorwaarden voor werknemers op de vliegvelden, een regeling van arbeids voorwaarden vastgesteld voor werk nemers, die werkzaam zijn bij Duitsche militaire werken met uitzondering van vliegvelden, en onderhouds- en kleine herstellingswerken aan gebouwen. De regeling geldt voor de werkne mers in bet bouwbedrijf in ruimen zin (waaronder begrepen het straatmakers-, schilders-, steen- en houtgraniet- en stucadoorsbedrijf en het zwarte corps) en voor chauffeurs. De werknemers zijn Ingedeeld in ge schoolden, geoefenden en ongeschoolden, de provincies* in Nederland zijn in 4 loongebieden verdeeld. Voor geschoolde volslagen werknemers bedragen de uur- loonen 66—56 cent, voor geoefenden 6049 cent en voor ongeschoolden 5644 cent. Voor chauffeurs zijn de week- loonen (berekend naar een 60-urige werkweek) bepaald op 37.50 tot 32.50. Ook voor jeugdige werknemers van 18 jaar af zijn loonen vastgesteld. Bij arbeid in tariefloon moet de ge middelde werknemer een uurinkomen verdienen, dat de vastgestelde uurloo- nen met 10 overschrijdt. Verder mag een werkgever aan 30 van de ge schoolden een prestatietoelage betalen van 10 van het uurloon, en aan 30 van de geoefenden en ongeschoolden een prestatietoelage van 5 Verder bevat de regeling bepalingen betreffende extra toeslag bij overwerk en bij nacht- en zondagsarbeid, vergoe ding van reiskosten en vergoeding van verblijfkosten aan gehuwden. De regeling treedt in werking met in gang van de loonweek, waarin Maandag 13 Juli a.s. valt. Sdhakeh TWEEKAMP APPEL-DE WAAL. Eindstand 4-2 voor de Waal. Gisteravond is de zesde en laatste partij van den tweekamp Appel-de Waal in het clublokaal van V.V.V. gespeeld..Deze partij werd door Ap pel zeersecuur gespeeld. De Waal ondernam een aanval pp de witte koningsstelling. Deze werd met stuk verlies afgeslagen, waarna de Waal opgaf. De eindstand is alzoo -geworden 4-2 in het voordeel van de Waal. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Dinsdag 7 Juli 1942 STAATSLEENINGEN. Vor k. 3)4 Nederland 1941 101 4 Nederland 1941 100'/8 4 Nederland 1940 II1013/16 33'/s Nederl. 1938 98»/, 3 Ned.-Indië 1937 88% BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 14U/S Handel Mij. Cert. v. 2.50 1293/4 Koloniale Bank .129Vj Ned. Ind. Handelsbank 85 IND. OND. BINNENL. Aig, Kunstzijde Unie .159'/8 Calvé Delft Cert. 1201/, Nederl. Ford 243 Lever Bros 169>/4 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 296l/2 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. .314Va Java Cultuur .155 Ned. Ind. Suiker Urfie 1531/, Verg. Vorstenlanden 873/4 petroleum. Kon. Petr. 3267/R rubbers. Amsterd. Rubber .210 Deli Bat. Rubber .1321/, Oostkust .N 9d/2 scheepvaarten. Holland-Amerika lijn 1553/4 Java-China-Japan lijn 126V4 Kon. Ned. Stoomboot .1981/, Scheepvaart Unie 1807/s tabakken. Deli Batavia 140 Oude Deli t 177 Senembah118 SPOORWEGEN. Deli Spoor 1 593/4 Ind, Spoor 4 >7/a lu. 40 l00'/8 1007/a 101 ÖS'/s 883/4 1411/j 130 127 83 159V4 1201/, 243 I69i/S 297 315Vj 155 159 871/3 330'/4 2121/s 133 96 158 126 199 182 140 17/ 148 59 44 het mooie weer en den rijken-zonne schijn en niet het minst de vochtige nachten zijn de vruchten snel ge rijpt en het was dan ook meer dan druk aan de veilingen en niet min der in de tuinen. Wat de verwach ting betreft, hebben wij reeds be richt dat die niet hoog gespannen ,was en dat kómt ook wel uit. Met ingang van deze week gaat de pluk snel terug en in het laatst der week zal het niet druk meer zijn. Zooals bekend zal zijn, zijn de prijzen aller minst laag. De tuinder krijgt circa 0.80 voor de slof (inhoud plm. vijf pond) en dat is een prijs zooals men in geen jaren' heeft gehad. Naast de aardbeien komt er ook reeds aanvoer van ander fruit, doch die is slechts van geringe beteeke- nls. bij V. en D., en in de Galleries Mo- dernes verzamelden zij poppetjes, ezeltjes, doosjes purol, tandpasta, zeep, zoutstrooiers, odeur, jodium, nagellak, spaarpotten trechters, pot loodslijpers, enz. De "lijst is hiermee werkelijk nog niet -voltallig. Echter in laatstgenoemd waren- paleis werden ze gesnapt Daar had moeder een paar schorten en een tafellalien meegepikt en de oudste dochter een fietstasch en een paar pantoffels. En nu stonden moeder en oudste dochter voor den politierechter in Alkmaar terecht.'De jongere zusjes waren bereids voor den kinderrech ter verschenen Moeder probeerde de schuld op de verleiding te gooien, dochter deed precies hetzelfde, .maar het hielp na tuurlijk niets. Eri toen de Officier tegen eerstbedoelde 75 gulden eisch- te, toen kwam de president, die als politierechter fungeerde, los: een rooftocht is het' geweest, anders niet; een schandaal is het geworden, nu een moeder haar jonge kinderen een dergelijk voorbeeld geeft. Het gevolg wgs logisch: geen gèld- boete, maar een gevangenisstraf van zes weken. De dochter kwam er iets beter af: 40 gulden of 12 dagen. Huilende vertrokken de roofrid ders ERGELIJKE DIERENMISHANDELING. .De Uitgeester veehouder W. A. is er buitengewoon goed afgekomen: 100 gulden boete of 25 dagen hech tenis voor een. dierenmishandeling, die niet scherp genoeg kan worden afgekeurd. Stel u voor lezer: de harde win ter van 1942, Overal sneeuw en ijs. Overal die scherpe alles doorsnij dende Oostenwind. Op een weiland, dat geen plukje gras meer bevatte, dat geheel onder de bevroren sneeuw bedolven lag, staat een groepje van negen scha pen. Ze hokken bij elkaar, misschien niet direct van de koude hun vachten beschermen hen maar van den honger. Veertien dagen lang loopen ze daar rond en geen eigenaar, die zich het lot der dieren aantrekt. Zelfs geen handje vol hooi blijkt hij over te hebben voor de arme dieren, die maar moeten zoe ken en niets kunnen vinden."1 Totdat er eindelijk een einde ge maakt wordt aan deze lijdensge schiedenis. En A. een proces-verbaal krijgt. Verdachte, thans op de mat, heeft nog den moed, om de beschuldiging tegen te spreken, niettegenstaande er twee getuigen iijn, die duidelijk hun meening en ervaring te kennen geven. Hij krijgt tenslotte de boete, die de Officier tegen hem geëischt had, moest bovendien nog een zeer har tig woordje hooren van den politie rechter. We vreezen, dat dit hartige woord je niet veel zal helpen in dit geval loslippige oosthuizensche „dame". Geertje K. uit Oostnuizen is nu niet wat je noemt, een lieftallig we zentje. Ze bemoeit zich met tal van dingen, die haar niets aangaan en ze weet haar mondje te roeren als een cum laude gepromoveerd visch- wijf. Toen ze haar dorpsgenoote "mej. R. Bobeldijk met manlief hout zag laden, ging ze eerst achter het ven ster de zaak bestudeeren, lachte ver volgens haar dorpsgenoote uit, kwam toen naar buiten en begon eens flink te schelden: luie donder, smerig kreng, waren de woorden, die hier misschien nog net kunnen worden afgedrukt; de rest blijft maar achterwege. Juffrouw Bobeldijk nam dat na tuurlijk niet, diende een aanklacht in tegen de loslippige en vertelde vandaag voor den politierechter, dat de „dame" ook na die aanklacht het schelden nog niet verleerd was. De verdachte begon met alles te ontkennen, langzamerhand bekende ze iets, even later nog wat meer en merkte tenslotte op, dat ze in elk geval de waarheid had gesproken! En toen de politierechter haar had duidelijk gemaakt, dat zij niets te maken heeft met een ander, toen zou ze nog eens weer begonnen zijn, als haar den mond niet net op tijd gesnoerd was. Eisch en vonnis 40 gulden of 10 dagen. eigenaardige ideeen in den Helder. Het schijnt, dat verschillende in woners van den Helder er eigen aardige ideëen op na houden betref fende het mijn en dijn. Als een huis niet voorzien is van slot en grendel, als ieder min of meer vrij in- en uit kan loopen, dan schijnt men te meenen, dat ieder ook uit zoó'n huis kan meenemen, wat hem geschikt voorkpmt. Zoo waren juffrouw Chr. B. en l. v. R. in het voorjaar bezig geweest in een doo» vluchtelingen verlaten Heldersche woning. De juffrouw wilden die woning misschien huren, bekeek de heele inrichting op haar dooie- gemak en vond toen ergens een paar ledikanten en beddegoed. Dat kon ze zelf best gebruiken, vond ze en daarom verzocht ze een ken nis, l. v. R. om dit meubilair naar buiten te sleepen. Een 12-jarigmeisje zag dit en bracht de zaak" min of meer aan het rollen. Het gevolg was, dat beide Helder- schen Maandag samen naar Alkmaar gingen, voor den politierechter te- recht stonden en elk 50 gulden boe te kregen. Waarna ze samen weer naar huis gingen. sigarettendief gevonnist. De Uitgeester J. C. V., eertijds ex pediteur bij de A. T. O. en thans zonder beroep, heeft op het station Uitgeest uit een wagon een paar doozen, inhoudende een flinke hoe veelheid pakjes sigaretten weggeno men, toen hij dienst deed bij de ex peditie. Men weet, dat de rechtbank niet gemakkelijk is met zulke misdrij ven en dat de straffen zeer gevoei.g 'verzekering maatschappij3 OEU5T1GD Tl T-CRAÏETHAOÏ eurai«fï.c.r.i.wiiHiUjai Tucxtt.-A.i.e.Wcn». B9.J, VWBTU>, 0. J. J. fiSOBAU ft Oïïl Het nieuwe boekjaar der maatschappij is aangevan gen met een totaal verze kerd bedrag van ruim GULDEN. In het afgeloopen boekjaar werd schade erkend tot een totaal bedrag van meer dan GULDEN. Voegt ook Uw belang bij het groote geheel en neemt deel in de steeds groeiende risico-spreiding I Wij belasten ons met het sluiten van bovengenoemde verzekering. z(jn. Hier wordt niet alleen mis bruik van vertrouwen gemaakt, hier wordt louter uit snoepzucht gesto len ten koste van het publiek, dat hier met de eigenaars gedupeerd wordt. Deze keer ging het om sigaretten, een andere maal gaat het om visch, weer een anderen keer om groen ten of fruit; kortom, in wagons is in den regel heel veel te vinden, wat ieder graag zou willen hebben. Maar toch zeker niet tegen den prijs in het huidige geval: 6 weken ge vangenisstraf. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van 3 Juli. Overtreding Broodbesluit: B. J. A. te Alkmaar, 25 boete of 15 dagen hechtenis. Overtredingen van de VIs- s c h e r ij w e t: J. L. te Alkmaar, C. W., J. B. Z. en J. de L. te Amsterdam, 3 of 2 d. h. I. R. te Alkmaar, 4 of 2 d. h. J. de V. te Heemstede, 2 maal 4 of 2 maal 2d. h. Overtreding Motor- en R ij- w i e 1 w e t: G. B. te Langedijk, J. M. S. te Noordscharwoude en E. G. te Scha gen, 2 of 1 d. h. J. K. te Lisse, 3 of 2 d. h. H. v. d. V. te Sint-Maarten, 3 plus 1 of 2 plus 1 d. h. J. P. te Hoorn, 3 plus 4 of 1 plus 2 d. h. Loopen over verboden grond: C. B. te Amsterdam, 2 of 1 d. h. J. L. te Alkmaar, 3 of 2 d. h. H. P. te Sint Maartensbrug, 8 of 4 d- h. Overtreding Wegenver- k e é'r s r e g 1 e m e n t: A. Th. van G. te Heiloo, 2 of 1 d. h. J. H. M. te Amsterdam, S. S. te Bergen, Th. G. te Castricum, 3 of 2 d. h. A. J. K. en F. D. te Heiloo, A. S. en J. T. te Beem ster en S. S. te Obdam, 4 of 2 d. h. A. M. de W. te Egmond-Binnen, 3 plus 3 of 2 maal 1 week tuchtschool. A. J. B. te Den Helder, 5 of 3 d. h. A. C. te Hoogwoud, 6 of 3 d. h. J. J. J. te Opmeer, 5 of 1 week tucht school. Overtreding Identiteit s- plicht: J. M. v. d. R. en H. de H. te Amsterdam, 1 of 1 dag hechtenis. A. P. N. en M. V. te Castricum, W. G. B. te Akersloot, G. J. en J. de V. te Heiloo, T. K. en A. P. te Alkmaar, J. F. te Burgerbrug, J. S. te Purmerend en A. H. te Beemster, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Te laat op straat: G. v. d. W. te Wieringerwaard, J. P. te Wieringer- meer, A. P. te Anna-Paulowna, 5 of 3 d. h. G. J. B. en J. S. te Heems kerk, 6 of 4 d. h. Overtreding Warenwet: J. K. te Anna-Paulowna en A. K. te Bar- singerhorn, 20 of 10 d. h. P. K. èn M. K. te Sint-Pancras, 40 of 20 d. h. A. B. N. te Alkmaar, 150 boete 'of 50 d. h. Ove.rtreding Leerplicht wet: N. B., G. v. d. S., C. H. H. en M. R. S., allen te Alkmaar, 3 of 2 d. h. Overtreding Spoorwegwet: J. H. en C. G. v. P.' tè Haarlem, 4 boete of 2 d. h. Overtreding Verduiste ringsverordening: P. M. Z. te Alkmaar, 5 of 3 d. h. Overtreding Vleesehkeu- r i n g s w e t: J. E. v. T. te Alkmaar, 7.50 of 3 d. h. Overtreding Postwet: H. J. C. M. T. te Winkel, 6 of 4 d. h. PURMEREND, 7 Juli 1942. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 13 partijen, we gende 33000 kg. Handel vlug. Hoogste prijs 40+ 51—56; 20+ 39—43.50. Kaasmarkt. Gewicht 738 kg. Handel vlug. 2 st. Kleine boeren 53.56; 1 st. Goudsche 51.50. Runderen, totaal 670 stuks. 342 Vette -koeien voor de leve ring; 105 Gelde Ktfcien 390480, hande'. matig; 141 Melk koeien 490-r 620, handel matig; 7 Stieren voor de levering; 75 Pinken 150250, handel matig; 4550 Nuchtere kalveren voor de levering, voor de fokkerij 4550, handel matig; 6 Vette varkens voor de levering; 249 Biggen 19—35, handel matig; 329 Schapen 4668, handel matig; 104 Bokken 1885, handel goed; 565 Lammeren 2027, handel matig; Kipeiere., 1.32 per kg; 700 Oude kippen en hanen (wit en rood) 0.90 p. kg; Konijnen 1 p. kg; 200 Eenden 0.90 p. kg; Jonge hanen (wit en rood) 0.90-p. kg. Hoofdredacteur: A. R. Jonker, Alk maar. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar.. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H. W. ter Hoeven, Alkmaar.,— Spo^t: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2