De drie Bioscopen 2 Meisjes en één Man Ik ben Sebastiaan Ott tot ordening Iet sociale Ven. ii. tmsche Beurs Knnenl. jtten. 'Sfc Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Gunstige linancieele positie. DE VUURRODE SCHOENTJES. FEUILLETON HET GEHEIM van de PAREL-EILANDEN FILMMEVWS. SPORT. RADIOPROGRAMMA Adverfentiën. R. DE JONG LENT STEENHOF HENK KETNER INA MORRIËN. Mr. A. VAN MEEL JO SPRUYT. OKKO BOSKER, BERNARDUS PHÏLIPPUS LUITJES, DANKBETUIGING. J. SQLQRZANO MEXICO's beroemdste Torero in DE ROMAN VAN EEN TORERO WELLY FORST 7 Juli. De centrale het N.A.F. schrijft :en der nieuwe so- ïg teekenen zich af. liet om een omvor- lar om het scheppen :men. Wij geven hier den leider van het Lrbeidsfront over de ;ving terordening leven. irdt het bedrijf of de ïzien als organisch® ïche eenheid, welke [ng tusschen werkne- Tver tot uiting moet verantwoordelijkheid ten en verplichtingen, ?ste ver-band houden te belang, dat door lin en door het werk Iwoxden, n.l. de een- Ie ontwikkeling van ie volksgemeenschap, de onderscheidingen Ikgever, welke op te- Vijzen, die bij de ver- Ie taak remmend kun- jor de komende wet |aam, doch ook in we- steld. Dit brengt geen den bedrijfsleider fordt de verantwoor- |;er, doch tevens is het le verantwoordelijk- ïranderd, dus gericHt van het geheele be- bijzonder op het wel- lie in het bedrijf wer- lanig als volwaardige :ijn te beschouwen. Jhtingen, welke de be- volle heeft te aan- waaTtegenover zijn m volle gewaarborgd JJeen voor de afzon ven, ook voor het be- I geheel zal de onver- beid tot uiting komen, jeiken zal een ge vol den arbeid ingesteld bedrijfsleven als ge- p, opdat het zijn taak de Neder landsche |iap naar behooren .richten. Indsche Arbeidsfront (overeenstemming met ™ls de wordende orga- e Nederlandsche wer- .rdening mede een be- ^ge hebben te leveren 'ging van alle werkers In zin van het woord. Iheel een hecht funda- Tenen, zal bovendien I deskundigen den ge- I terzijde -staan. Van In deskundigen, die I uit bedrijfsleiders en I uit de andere méde- bedrijven zal worden (verwacht worden, dat Tsamenwerking de be- |m, die in het bedrijfs- vervullen, behartigt Be belangen van het \NGENDIJR, 9 Juli '.42. Iroentenveiling). 13700 kg 581575 kg Schotsche kriel 5; 150 kg Tuin- [itWOUDE, 9 Juli 1942. bnd). 226100 kg Schotsche Jï kleine ƒ5. (ZEN, 8 JuU 1942. 106800 Tiizen 8.10 en kleine 5. .LKMAAR. lernardus Th., z. van Metselaar en G. Beeld- I, d. van Gijsbert Aeker- Buijten. Jacob J., z. i en M. Stam. Pieter de Vries en Je. Johannes B. Hoog- |ina A. Roskam. An- T en Vrouwke Dragt. Igatha G. Spaans. 1 Willemijnte Kortekaas, (ker, 62 jaar. Elisabeth ■jaar. 1 Maria H. Merts, innes C. van Gijsen, geh. poeTger, 42,jaar. ditie van 8 Juli werd jlte geplaatst. •rdamsche Bank N.V. litoor Alkmaar. lerdag 9 Juli 1942 1INGEN. Vor.k. nd 1941 .lOOU/ic, 1941 100% 1940 II lOU/ie lerl. 1938 mjs T 1937 89 Klingen .142 lert. v. .126 r- - - 27*/* Idelsbank 83% |e Unie .157 ert. ,121% .240 .170 ;m. Bezit 293% slTSCH. .3J21/, .155 ker Unie 158V, landen 88V4 t 3307/s Iber 2091/* fber lo5 9*% lika lijn 156Va Ipan lijn I27i/S iomboot 199% Pnie .1801/4 .138 175 .147% 6O1/, 43V, lu. 40 100% 100% 89 142 127 127% 83% 156V, 121V, 240 171-2 297-9 314-5 155 159 88% 334V, 211 135 95 157 126 200 182-3 136 171 147 61% 44 Nieuwe hoogheemraad neemt zitting. In het gemeenlandshuis aan den Kennemerstraatweg %?erd gister een algemeene vergadering gehouden van het bestuur van het hoogheem raadschap Noordhollands Noorder kwartier, onder voorzitterschap van den dijkgraaf Mr. Kamp. Na een woord van welkom werd een reeks ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Achtereenvolgens kwamen in be handeling: a. een voorstel tot verkoop van on geveer 33.40 are van den Zandweg aan den Slootgaardpolder en van 17 are van dezen weg aan de banne Harenkarspel voor 1,ten behoe ve van wegverbreeding. b. een voorstel tot verkoop van 12 perceeltjes, deel uitmakende van den provincialen weg Niedorperver- laatAartswoud, groot 312.10 are, voor 1,aan de provincie. c. een voorstel om 2 perceelen, groot 8.23 en 2.93 are van den Schoorlschen Zeedijk deel uitma kende van den rijksweg Alkmaar den Helder, aan het Rijk voor f X, te verkoopen, d. een voorstel om aan een achttal verschillende veehouders 2016 M2. te Akersloot a 25 cent per M2. te ver- koopén. Het betreft overhoeken van den weg UitgeestAkersloot voor de perceelen van de betrokkenen. e. een voorstel tot wijziging van het door Eldert Porsius te Durgerdam aan Jan Willem Porsius te Durger dam overgedragen erfpaehtsrecht op een gedeelte van den Waterlgnd- schen Zeedijk. f. een voorstel tot het aangaan met de provincie van een overeenkomst tót ruiling van grond in verband met den plaatsgevonden aanleg door c'e provincie van de vaarten en we gen StolpenSchagen en Schagen Kolhorn. De provincie ontvangt in Barsingerhorn 22.29.50 h.a. en in de gemeente Schagen 8.05.60 h.a. Het Hoogheemraadschap ontvangt in Bar singerhorn 4.63.52 h.a. en 3.55.33 h.a., terwijl de provincie, wegens mindere grasopbrengst aan het Hoogheem raadschap 1715,10 vergoedt. g. een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met den polder Wieringerwaard en C. Spaan inzake het verharden van een gedeelte berm van den Westfrieschen binnendijk waarvan de kosten op 400,- zijn geraamd. h. een voorstel tot verkoop van 18 c.a. mede-eigendom in het perceel gemeente Ransdorp sectie C no. 813 aan R. en'IJ. de Jong voor 60,-1-. h. een voorstel tot ruiling van grond met den heer P. H. Hoek Mzn. te Andijk. De heer Hoek ontvangt 3.73 are grasland (een ov'erhoek) vermin derd met een strook van 25 c.a. en draagt over een stukje grond van 18 c.a. en betaalt bovendien een bedrag van 200, i. een voorstel tot verkoop van een gedeelte van den Assendelfter Zee dijk aan de provincie. Het betrokken diikgedeelte heeft een lengte van 86 m. en een oppervlakte van 2912 M2. en wordt voor f 1,— over- 224. Aan de andere ski had Anneke nu ook niet veel meer. Met een verdrietig gezichtje knoopte ze de ski los en legde hem bij de stukkende. gedragen. Het beheer en het onder houd van het wegedeelte op het stuk dijk komt bij de provincie, j. een voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht te Zaandam aan de N.V. Nederlandsche Bazalt Maat-< schappij. Het betreft een gedeelte van het buitentalud van den Zuid- dijk te Zaandam groot 230 M2. Voor gesteld wordt dit gedurende 30 jaar a 25 cent per M2. per jaar in erf pacht te geven. k. een voorstel tot ruiling van grond met den heer H. Bouma te Andijk. De heer Bouma wordt eige naar van een perceel groot 4.77 are, waarop een dijkmagazijn heeft ge staan, min een strook van 17 M2. en draagt een strook van 23 M2. over en betaalt 437,toe, of 1, per M2. Deze voorstellen leverden wel het bewijs, dat het Hoogheemraadschap er naar streeft geordende toestanden te brengen in de overheidseigen- domsverhoudingen en werden z. h. s, aangenomen. 9 Salarisverhooging. Voorgesteld werd de op 12 De cember 1941 verleende tijdelijke toe slag van 5 aan het vaste perso neel om te zetten in een vast salaris, met terugwerkende kracht tot 1 Augustus 1941. Het salaris van den dijkgraaf wordt 5400, 'dat van den secretaris 5000 tot 7000, dat van den pen ningmeester 4500 tot 6500 en dat van den ingenieur 5000 tot f 7000 met 5 tweejaarlijksehe verhoogingen van 400. Het salaris van een hoofdcom mies-hoofdopzichter bedraagt 3800 tot 5000, dat van een commies- redacteur-technisch ambtenaar 3300 tot f 4200, dat van een com mies en technisch ambtenaar in al- gèmeenen dienst 2400 tot 2800, van een 'adjunct-commies of opzich ter-teekenaar 2200 tot 2900, dat van klerk of dijkbaas 1700 tot 2200, dat van den bode f 1500 tot 2000. Het maximum wordt door allen in 5 tweejaarlijksehe verhoo gingen bereikt, zoodat allen het maximum genieten. Een timmerman krijgt 28 tot 33 per week en een wegwerker 'f 23 tot 24.44 per week. De heer Ham verheugde zich over het voorstel, doch z'ou gaarne zien, dat de loonen van de arbeiders iets werden verhoogd. De voorzitter zeide, dat de loonen aan de plaatselijke toestan den zjjn gebonden. Desondanks zeg de spr. overweging toe. De nitkeering aan oude werk-. lieden. Nu de tijdsomstandigheden heb ben geleid tot herstel der salaris normen van 1 Augustus 1936, achten dijkgraaf en heemraden het wen- schelijk, de uitkeeringen aan oude werklieden en hun nagelaten be trekkingen in gunstigen zin te her zien. De bestaande regeling gaat, met inbegrip van hetgeen aan ouder domsrente wordt ontvangen, rot geen hooger wekèlijksch bedrag dan 13. Uitgegaan wordt van de gedachte, dat de wekelijksche uitkeering zoo veel mogelijk moet benaderen het bedrag, waarop bij vaste aanstelling het pensioen ingevolge de Pensioen wet 1922 zou zijn bepaald. Aange zien de arbeiders niet zelf bijdragen in de door herj te genieten - uitkee ringen, is de uitkeering 5 lager gesteld dan het werkelijke pensioen. De uitkeering aan de weduwe blijft 70 van de uitkeering van den man, met een minimum van 6 per week. De uitkeering voor halve weezen wordt 10. en van heele weezen 20 van de uitkeering van den betrokken arbeider, Voorts krijgt het dagelijksch be stuur de bevoegdheid om tijdelijk de vermindering van het bedrag der uitkeering met het ouderdomspen sioen achterwege te laterf. Voor het loopende dienstjaar vordert deze verbetering een bedrag van 2400. De uitkeering aan 31 personen over 1942 wordt hierdoor 12029,94. De heer vanderSluis, ge steund door den heer Ham, zou gaarne zien dat de uitkeeringen voor de weduwen verhoogd werden De voorzitter merkte op, dat er menscheh waren met acht dienstjaren, zoodat het gevraagde niet mogelijk is. Wijziging begrooting dienst 1941. Voorgesteld werd een ontwerpbe sluit tot aanvulling en wijziging van de begrooting voor 1941 vast te stellen en wel van den buitenge wonen dienst met f 19140, van den gewonen dienst met 190 en van het aanhangsel met 1550. Conform besloten. Vaststelling der rekening over 1941. Dat het hoogheemraadschap goed boert en dus goed bij kas, is, blijkt uit het feit, dat de rekening over het dienstjaar 1941 voor den gewo nen dienst sluit met een batig saldo van 258.684,75 en voor den buiten gewonen dienst met een1 batig saldo van 202.388,95. In het batig slot van den gewonen dienst is begrepen een bedrag van 80000 voor in 1941 wel geraamde doch niet of slechts ten deele uitge voerde werken. Het batig slot van den gewonen dienst komt den dienst voor 1942 ten goede, terwijl voorge steld werd een gedeelte van het batig saldo van den buitengewonen dienst groot 46.437,85 te bestemmen als afkoopsom voor aangekochte dij ken en 19.397,09 ten goede te doen komen aan den buitengewonen dienst 1942., De gewone dienst wees in ont vangsten een bedrag aan van 142.534,03 en in uitgaaf 683.849,28. de buitengewone dienst, ontvangsten 282.758,30 en in uitgaaf f 80.369,35. Voor wegen en kunstwerken, overgenomen van andere lichamen, werd ontvhngen en uitgegeven 436.112,26. Na een uitvoerig rapport door den heer Kramer Glijnis, waarin hulde wérd gebracht aan den penning meester, werden de rekeningen goedgekeurd. Een. nieuw geluid. De nieuwbenoemde hoogheem raad, de heer Laan, sprak hierop een woord van dank en waardeering aan den heogsten autoriteit en zijn raadgevers, die hem op deze plaats hadden aangewezen. Er is mij, aldus spr., gevraagd: Ben je van de nieu we richting? Ja mijne heeren, ik ben van de nieuwe richting, Ik ben niet iemand- waarvan gezegd kan wor den: „Zooals de wind waait, "waait zijn jasje." Maar dit had geen aan leiding mogen zijn om het geheele laagveengebied in dit college t.e passeeren. Wij allen konden mee gaan met de waardeerende woorden, in de vorige vergadering door den dijkgraaf tot den heer Versteeg ge richt. Hij kwam in het bijzonder ot> voor de belangen van het laagveen gebied. Nu is op mij die plicht ge legd. Al ben ik hier niet gekomen met uw stem, toch doet-het mij ge noegen, dat ik al die jaren, die ik hier heb gezeten, nooit aan de poli tieke partijen heb medegewerkt en ik spreek mijn teleurstelling er over uit, dat dit met de anderen wel het geval is geweest. Een woord van grooté hulde wil ik bremgen aan de Neutrale partij, waarvan ik lid was, wier symbool het altijd is geweest: „geen politiek in de waterschappen". Ik wil beloven, dat ik mijn uiterste best zal doen de belangen van het waterschap en speciaal die van het laagveengebied te behartigen. Aangezien hierop niemand het woord verlangde, stelde de voorzit ter, gezien den korten duur van de vergadering, zijn causerie aan de orde over: „Jhr. Mr. C. van Foreest, Ir. J. F. W. Conrad en de Honds- bossche". In een prettige uiteenzetting, die ongeveer een uur duurde, gaf mr. Kamp de wordingsgeschiedenis, van de Hondsbossche, waarin hij' de groote verdienste van Jhr. van Fo reest en Ir. Conrad voor de Honds bossche belichtte. Deze lezing, deed duidelijk begrijpen, waarom men in N.H. zoo scherp stelling heeft geno men tegen de opheffing van dit waterschap, al roerde spr. deze historische narigheid niet aan. Ds waarnemend dijkgraaf, de heer R. Koster, sprak namens de- verga dering een woord van dank aan den dijkgraaf voor zijn studie over de Hondsbossche, welke zeewering, na het totstandkomen van den Af sluitdijk, thans de belangrijkste taak is van het Hoogheemraadschap. Hierop sluiting. Sir: A. R. Jonker, Alk- hoofdred.: H- P. van den imaar. Buitenland: [Alkmaar. Reportage: Bergen. Binnenland: jrgen. Stad en Provin- |ter Hoeven, Alkmaar. nan, Alkmaar. Etoor R. ARDEN, 89 „Ja", zei meneer Devil, „tóen men mij meldde van de opgevangen ra dio-berichten, dacht ik dadelijk: als er zoo iets uitgezonden wordt, dan is hoogste spoed gewenscht. Daarom legden wij beslag op dit toevallig ge reedstaand vliegtuig, stopten het vol mannen en vlogen hierheen". Deze woorden werden gesproken in het clubhuis, waarin de blanken van de eilanden nu waren verza meld. De Brents waren zeer terneer geslagen en de Moores zeer gedepri meerd. Een bijzonder vroolijk uit ziende Duane. Een verstrooide Gent- schow, die steeds weer zijn blik liet glijden naar een stralende Margret. „Si nu melden, wat er is gebeurd, hoofd-inspecteur Duane!" Duane werd bloedrood. Patricia stelde vast, dat ze Fred voor het eerst verlegen zag. Zij vond hem al lerliefst in dezen gemoedstoestand. Toen berichtte Duane, hoe hij het spoor der bandieten en ten slotte hun schuilplaats gevonden had. „En nu maakt Gentschow het ver haal af", zeval DeviL „Ik?" stotterde Gentschow. „Ja, u", zei Devil, „Wij zijn de menschen hier wel een verklaring schuldig". Gentschow zuchte, herstelde zich en vertelde toen in eenigszins op geschroefde termen het slot yan de avonturen. Toen ontstond een kleine pauze. De beide Kidd- mannen moesten zich' de kelen schrapen. Meneer Devil kuchte. „Ik houd er niet van, als mannen geprezen worden, wanneer zij hun plicht gedaan hebben, maar in dit geval moet ik todri mijn waardee ring uitspreken voor de heeren Duane en Gentschpw. Helaas hebben de Garragans zich aan het aardsche gerecht onttrokken. De oude heer en zijn zoons Sol en Sid verloren het leven, toen wij op hen schieten moesten. Sam is verdronken. Daar door zijn de hoofdschuldigen uitge schakeld. De kleurlingen nemen we mee, voor zoover -zij het gevecht doorstaan hebben. Ik ben ervan overtuigd, dat er nog meer zijn, die van de geschiedenis afweten onder de inboorlingen, maar ik ben ook overtuig^, dat we die niet te pakken zullen krijgen. Maar verder neem ik aan dat ze een goede les hebben getrokken uit wat nu is gebeurd, zoodat zij zich nog wel eens zullen bedenken, voor ze weer iets op touw gaan zetten afgezien ervan, dat de mogelijkheid daartoe hun ontno men wordt. Wij zijn dus tevreden met degenen die we hebben. Maar om alles verder onmogelijk te ma ken, zullen we hier een politiepost huis oprichten met een paar erva ren en verstandige beambten". Duane en Patricia wisselden een blik. Duane stond op. „Ik zou graag dien post willen bekleeden!" „Jtl?" vroeg Devil verbaasd. „Ja, meneer, dat zou ik graag wil len". „Maar Duane! Een man als jij, een man, dien het avontuur smaak te als de dagelijksche boterham. Zoo een baan is veilig en rustig ja, maar niet zeer interessant. Ik dacht aan een getrouwden man, op rijperen leeftijd!" 4 „Maar ik kan toch ook trouwen", stotterde Duane. „En de rijpere leef tijd, dje komt ook wel!" „Hm", deed meneer Devil. Hij liet zijn oogen gaan over de vrouwelijke jeugd, die aanwezig was. „Ik zal er met Gordon over spreken en je voorspraak zijn. Ik wist echter hee- lemaal niet, dat je verloofd was!" Mijnheer Moore stond op. 1 „Ik spreek hier voor me zelf en namens mijn zakenvriend, den heer Brent. Meneer Duane mogen we graag we kennen hem al heel goed en er bestaat een zeker contact tusschen hem en ons! Wij mogen hem graag, in elk opzicht". Duane maakte een linksche bui- ging»„Ik dank u, mijnheer". „Over het algemeen", sprak mijn heer Devil waardig, „houd ik er niet van, wanneer een beambte door een huwelijk met degenen, waar hij op letten moet, verwant is hm maar Duane's naam is borg. En nu over de premie. U weit allen, dat er een premie was uitgeloofd voor de opheldering var. het geval. Ik zou zoo zeggen, de helft voor Duane en de andere helft voor Gentschow, op dat aan de gerechtigheid worde vol daan". Devil groette stijfjes en ver liet'het gezelschap, om zich aan boord te begeven van de politieboot, die intusschen was binnen geloo- pen. Met de Kiddlieden wilde hij nog steeds niet veel te maken heb ben. {Slot yolgt) DE NIEUWE PROGRAMMA'S. De film Twee meisjes en één man zal in het Victoria-Theater zeker de aandacht trekken, vooral door het spel van Hilde Krahl in de dubbele rol van Magdalena en Martha. Een zeer boeiend gegeven. Ook Matthias Wieman vervult een zeer belangrij ke rol. Zijn Zoon is een uitermate boei ende film, die een prachtig stuk familiegeschiedenis in beeld brengt en vele-zullen deze film in het Harmonie-Theater willen zien. Otto Wernicke toont zich hierin naast Rolf Weih en Herman Brix, Karin Hardt en Carla Rust, een karakter speler van groot formaat. De Roman van een Torero brengt de filmliefhebbers in het Cinema Theater een zeer interessant verhaal uit het leven van J. Solorzano, der, meest beroemden torero uit Mexico. De film toont de mooiste stierenge vechten, die mén heeft kunnen op nemen. Muziek en liederen zijn een groote attractie. Willy Forst in zijn zeer geslaagde film: Ik ben Sebastiaan Ott, komt in het Alkm. Bioscoop-Theater en geeft de mysterieuze geschiedenis van een internationalen schilderij en- zwemdelaaï. Een uitgebreide groep jongens en meisjes completeert deze vereeni- ging en wat we hiervan zagen, levert een groot vertrouwen voor de toe komst. Het was onze eerste kennismaking met deze vereeniging. We mogen zeggen: S.S.S. is een vereeniging, die leeft. Zij groeit en bloeit, zei een der bestuursleden ons. Welnu, ga voort op den ingeslagen weg. Turn- sport worde volkssport, omdat een gezonde geest en een gezond lichaam de hechte basis vormen voor een gezond volk. Schaken DE 'ZESDE PARTIJ APPEL- DE WAAL. Wij laten hier volgen het verloop van de zesde en laatste partij uit den tiveekamp Appel-de Waal. Wit: Appel, Zwart:de Waal: 1. e4-e6, 2. d4-d5, 3. Pd2-c5, 4. dc5- Lc5:,. 5. Ld3-Pc6, 6. ed5:-ed5:, 7. Pf3- Pf6, 8. 0-0. 0-0, 9. Pb3-Lb6, 10. c3- Pe4, 11. Dc2-Lf5, 12. Lf4-Df6, 13. Le3-Tfe8, 14. Lb6:-ab6:, 15. Pbd4- Lg4, 16. Tael-Df4, 17. Te3-Pf5, 18. Pe5:-Te5:, 19. Tfcl-Th5, 20. g3-Dh6, 21. f3-f5, 22. fg4:-fg4:, 23. Le4:-de4:, 24. Te4. Zwart geeft op. TIENKAMP TE ROTTERDAM. De uitslagen van de gisteren ge speelde partijen waren: Samelius- Wynans 'A-'A, v. d. Hoek-Vlagsma J4-'A, Vinken-dr. Euwe 0-1, Roele- Dupuis 1-0, drs. Stumpers-Blok 1-0. Voetbal VOETBALVER. VRONE. In de laatste vergadering is be sloten met het- le elftal over te gaan na'ar de 4e kl. N.V.B, en de training duchtig ter hand te nemen, zoodra een trainer is gevonden. Paarden COURSES TE DUINDIGT. De, uitslagen van de Woensdag op Duindigt gehouden draverijen en rennen waren: I. Malagaprijs, draverij 4e kl., 1740 m: 1. Gregorius, eig. J. K. Poll, rij der C. F. Ockhorst, tijd 2.46.8, kin- tijd '1.38.1. Tot. w. 5.30, pl. 1.90. 2. Floris A, pl. 2.50. 3. Fleetness'T, pl. 1.60. 4. Fer van Silladar, pl.' 2.50. Excellent gediskw. II. Madeleineprijs, draverij voor Ned. paarden, 2000 m: 1. de Gleaner T., eig. stal Valkeveen, rijder W. H. Geersen. 2. Dienares. 3. David O. Cecilia W. en Daralet V gediskw. III. Zuiderzeeprijs, handicap B, afstand ca. 1800 m: 1. Bily, eig. E. Graaf van Bijlandt, tijd 2.05. Tot. w. 14,80, pl. 1.90. 2. Echillais, p!. 1.30, 3. Jokol, pl. 1.40. IV. Madeiraprijs, draverij voor Ned. paarden, afstand 2200' m: 1. Diana Norton, eig. H. v. d. Pol, rij der W. Geersen, tijd 3.15.9, km-tijd 1.29.1. Tot. w. 3.80, pl. 1.40. 2. Abdullah Scott, pl. 1,30. 3. Admiral Guy, pl. 2.10. Victrixprijs, afstand ca. 1800 m: 1. Beguin, eig. H. G. Dekkers, tijd 2.01-.2. Tot. w. 5.40. 2. Icare, pl. 2.10. V. Moerdijkprijs, draverij voor buitenlandsche paarden, 2200 m: 1. General Locke, eig. J. K. Poll, rijder M. J. "Kluvers, tijd 3.15.9, km-tijd 1.29.1. Tot. w. 8.20, pl. 3. 2. Job, eig, G. J. v. d. Elshout, tevens rij der. Pl. 1.80. VI. De gouden zweep, ca. 2400 m: 1. Marjolet, eig. stal Prospero, tijd 2.48. Tot. w. 2.50, pl. 1.50. 2. Du- roc, pl. 1.40. Turnen, OPENLUCHT UITVOERING S.S.S. (St. PANCRAS). Da goede prestaties, welke de gymnastiekvereeniging S.S.S. uit Sint Pancras onder leiding van den beer G. de Rie op de laatste Ko- fenbeurswedstrijden heeft geleverd, waren aanleiding, dat wij Maandag avond op het Sportpark in St. Pan cras eens een kijkje hebben genomen bij de openluchtuitvooring, welke werd gegeven. Een dergelijke uitvoering heeft vele voordeelen boven de zaaluitvoe ringen. Men bereikt hierdoor een publiek, uitgebreider dan dat, wat men meestal bij de zaal-uitvoering pleegt aan te treffen en dit was ook thans het geval. De vereeniging, die bijna 160 leden telt en sinds kort is aange sloten bij N.G.V. en Turnkring, heeft hard gewerkt. Het was merk baar, dat de oefeningen, welke wer den uitgeyoerd, met veel aandacht en toewijding werden ingestudeerd. Vooral de vrije oefening der dames was zeer goed. Ook het toestelwer ken der heeren kon veler bewonde ring verkrijgen, terwijl een vrij groote dames-afdeeling een aardige rhythmiséhe. oefening gaf en de dames senioren een knotsoefening demonstreerden. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 'Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.BNO: Nieuwsber. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Gewijde muziek (opn.) 8.40 Gr.pl. 9.05 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 11.Voor de kleuters. 11.20 Ber- tus van Dlnteren en zijn orkest. 12. Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNCn Nieuws- en zakelijke ber. 13.Ensem ble Willy Kok en gr.pl. 14.— De Arnh. Orkest Ver. en solist en gr.pl. 16. Bijbellezing. 16.20 Het Zepparoni-kwar- tet. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Als ik eens winkelmeisje werd? causerie. 17.45 Pianovoordracht. 18.15 Gr.pl. 18.30 Neerlands stem van het Oostfront. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18,55 BNO: Binnenl. zakelijk praatje. 19.05 Duitsche taalcursus. 19.30 Amuse mentsorkest en soliste. 20.15 Vrijdag avondcabaret. 21.— Gr.pl. 21.25 Het we kelijksche sportpraatje. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.1524. Gr.pl. HILVERSUM I, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 8.45 Omroep orkest en solisten (opn.) 9.45 Gr.pl. 10. Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.40 Cause rie over het Amsterd. Kunsthuis. 11. Orgelconcert. 11.30 Viool en piano. 12.— Orgelconcert en zang. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Cause rie: Mest- en gieraanwending. 13.15 Tusschen de bedrijven, gevarieerd pro gramma. 15.Voor de vrouw. 15.45 Sylvestre Trio en gr.pl. 16.45 Gr.pl. 17.Als je verre reizen doet. 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Melodisten en soliste. 18.15 Repor tage. 18.30 Gevarieerd programma. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: De Jo^da- ner vertelt over sociale nooden. 19.50 Spiegel van den dag. 20.BNO: Eng. uitz.: „Holland's political aspects". (Voor de Radio-Centrales: Gr.pl. 20.15 Klari net, altviool en piano. 21.Landmans Lust. 21.30 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22,— BNO: Leidende staatslieden schrij ven. 22.10 Avondwijding. 22.15—24.— Zie Hilversum I. Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. en geven kennis van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal pl'aats hebben op Donderdag 23 Juli te 11.30 te Oudorp. Kerkelijke inzegening door den WelEerw.t Heer Ds. E. Pekema, Em, pred* te .Enschede, te 12 uur, in de Doopsgez. kerk te Alkmaar. 9 Juli 1942. Zoeterw. Singel 79, Leiden. Schermerweg 35, Oudorp. Toekomstig adios: Witte Singel 37, Leiden. Ondertrouwd en Huwelijksvoltrekking Vrijdag 24 Juli a.s. voorm. 11 uur te Alkmaar. Huwelijksinzegening 11.30 in de Kapelkerk door Ds. J. D. Kleyne. Alkmaar, Stationsweg 1. Alkmaar: Gerard Doustraat 8. 9 Juli 1942. Geen ontvangdag. Toekomstig adres:' Gerard Doustraat 8. OndertrouWd: en Huwelijksvoltrekking 4 Aug. 10 uur a.s. in d^ Kerk van den H, Dominicus, l^aat. j Alkmaar, Emmastraat 2. Bergen op Zoom, Wassenaarstr. la. 9 Juli 1942. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN., Verpakking producten voor de Duitsche weermacht. De Secretaris-Generaal van de De partementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Vis- scherij maakt bekend, dat de volgende week een „verpakkingsbesluit produc ten Duitsche weermacht" wordt afge kondigd, waarbij een ieder, die product ten, bestemd voor de Duitsche weer macht, verpakt, verplicht wordt bij de verpakking in te sluiten een papier, waarop vermeld staan de naam van de gene (firma, handelshuis,, N.V., enz.), die de verpakking verzorgt, de soort en de hoeveelheid der ingesloten artike len, de datum van verpakking en de haam van den inpakker. Het besluit treedt in werking een dag na zijn af kondiging in de Staatscourant. Ieder dient reeds thans de voor de uitvoering noodige maatregelen te treffen. Peulvruohtendisïributie. De Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detaillisten verplicht zijn om alle in hun bezit zijnde bonnen „Algemeen 333" en „Algemeen '334" bij de plaatselijke distributiediensten in te leveren in het tijdvak van 13 Juli 1942 tot en met 18 Juli 1942. Zij, die hieraan niet voldoen, stellen zich bloot aan maatregelen van de zijde van het Cen traal Distributiekantoor. Eventueele restantbonnen kunnen tot een maximum van stuks tezamen met de eveneens ter verlffljging van peul vruchten aangewezen bon „Algemeen 330" worden ingeleverd. Ten aanzien yan de nog resteerende hoeveelheid peulvruchten zullen nadere mededee- lingen volgen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze gelief de VadeT, Behuwd-, Groot vader en Broeder Weduwnaar van ELISABETH KOORN, Secretaris van het Heem raadschap Wieringen, in den ouderdom van 64 jaar. Zijn leven was wenken, zijn heengaan Vrede. G. DE HAAN—BOSKER. P. C. DE HAAN. J. J. BOSKER. T. BOSKER—BAKKER. Js. BOSKER. L. BOSKER— STEENHUIS. T. DE GRAAF—BOSKER. P. DE GRAAF. Gr. BOSKER Jd. en Kleinkinderen. Wieringen, 7 Juli 1942. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. des n.m. 2 uur vanuit de N. H. Kerk te Hippolytus- hoef. Heden overleed, geheel' onverwacht, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Wedr, van CHRISTINA SOPHIA DE BOUTER. in den ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam, F. LUITJES. Alkmaar, 8 Juli 1942. Nieuwpoortslaan 56. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeente-begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam, twee uur. Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons 45-jarig huwelijksfeest ondervonden, zeg gen wij hartelijk dank. G. H. A. SCHOT. G. SCHOT—STIERMAN. Alkmaar, Voormeer 10. TNMTERTEU3 i 03. TPlEglTER TEL-.2429. VAN VRIJDAG AF HILDE KRAHL HARALD PAULSEN MATHIAS WIEMAN CHARLOTTE SCHULTZ in (Daa andere Ich) De geschiedenis van een werk zaam meisje, dat twee betrek kingen vervult en daardoor een dubbel leven gaat leiden. De succes dubbelrol van HILDE KRAHL. Een film met de dolste verwikkelingen. Tobisfilm 18 jaar VAN VRIJDAG AF (Ora, Ponciano) STIERENGEVECHTEN. OPWIN DENDE MUZIEK. SENSATIE, ZIJN GEMENGD TOT EEN GRANDIOSE FILM. Sonorafilm 14 jaar VAN VRIJDAG AF OTTO TRESZLER TRUDE MARLEN PAUL HöRBIGER GUSTAV DIESSL in (Ich bin Sebastian Ott) De ontmaskering van een in ternationalen schilderijenzwen delaar. Een mysterieus sensationeel filmwerk. Tobisfilm 18 jaar

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3