Zurttsal AAMBEIEN Dl VUURRODE SCHOENTJES. AGENDA SPORT. PUBLICATIES RADIOPROGRAMMA Amsisrdamsche Bessa-s p. termaat. t Op den leeftijd van 57 jaar over leed alhier de heer P. Termaat, lid der firma Meijer en Zn., manufac- turiers alhier. In den heer Termaat verliest Alk maar een van zijn vooraanstaande burgers. De heer Termaat was Alk maarder van geboorte en is steeds met groote liefde bezield geweest voor zijn vaderstad. Begaafd met een goed verstand, trad hij reeds op jeugdigen leeftijd als kantoor bediende in dienst van het effecten kantoor van den heer Preijer, waar hij zich opwerkte tot procuratie houder. In de oorlogsjaren 1914 1918 nam hij de functie op zich van boekhouder der firma Meijer en Zn., van welke firma hij tot zijn dood mede-firmant werd. In de 8 Oct.- vereeniging heeft de heer Termaat als secretaris een werkzame taak vervuld. Daarvóór maakte hü, als rechtgeaard Alkmaarder, reeds deel uit van het bestuur van de Alk- maarsche Ontzetvereeniging. Wan neer het gpld den bloei van Alkmaar te bevorderen, dan kon men daar- voor steeds bij den heer Termaat een gevoelig oor vinden. Veel moeite heeft hij zich getroost om de belangen van den Alkmaarschen Middenstand te dienen en den mid denstanders 't begrip van solidariteit bij te brengen. Als man. met een ruimen blik 'begreep hij, dat de mid denstand niet gebaat was met een arbeidersstand, die ternauwernood het noodige kan bekomen. Als voor zitter van de afd. Alkmaar van de Handeldrijvende Industrieele Middenstands-Organisatie deed hij het mogelijke om de belangen van den middenstand te dienen, terwijl hij als lid van Maatschappelijk Hulpbetoon, waar dit mogelijk was, de belangen van de nooddruftigen bevorderde. Voorts maakte de heer Termaat deel uit van het bestuur van de Ver. tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer Alcmaria en van de Stichting Fonds tot be houd der Kaasmarkt. Voorts was hij vele jaren lid van de Alkmaar- sche Bioscoopcommissie. Buim 10 jaar heeft de heer Ter maat de functie van voorlezer in de Groote Kerk vervuld. De overledene was bovendien voorzitter van de Landelijke In koopcentrale voor manufacturiers. Gedurende zijn werkzaam leven is de heer Termaat met nagenoeg alle bevolkingsgroepen in contact geweest. Hij bezat de gave met een ieder op de juiste wijze te kun nen omgaan en is steeds zichzelf gebleven. Uiterlijk vertoon was hem de kaasmarkt. De aanvoer begint reeds minder te worden, omdat dè melkgift vermin dert en verschillende fabrieken daardoor weer voor de consumptie- melkvoorziening zijn ingeschakeld. De aanvoer bedroeg ruim 30.000 kg, waarvan ongevêer 1/5 gedeelte uit 40 plus kaas bestond. Het drukke vreemdelingenbezoek laat nog steeds op zich waditen. Wel was het bezoek van vacantiegangers niet onbeduidend, maar een éénrich tingsverkeer behoefde nog niet te worden ingevoerd. Op het bureau van de V.V.V., waar het anders in dezen tijd zeer druk is, was thans weinig te beleven. m.u.l.o.-examen. r.k. ux.o. Voor diploma A zijn geslaagd: T. Koning, H. Kolhner, J. Kuyper, A. Mok„ G. Melker, A. Ham, J. Brands- ma, C. Tak, J. v. Wonderen, C. Mes kers, P. Spigt, F. Verhoosel, J. Blok ker, P. Borst, C. Bos, M. Bos, C. Vlaming, J. Westen, M. Aker, N. Akerboom, C. Bakker, G. Bloem, W. Bos. Overgangsexamens murmellius gymnasium. Van klasse I A werden bevorderd: Ko Besijn, Hilda Everts, Elly de Leeuw, Tilly Meurs, Alle Oortman Gerlings, Marietje de Pree, Kees Slinger, Henk Stokreef, Dirk Tuyn, Hans Uiterdijk, Jan de Waal, Corry Woelders. Van 1 B gingen over Aja Boerrigter, Ineke Caro, Neeltje -Habiecht, Greti Hoeneveld, Paul Kockx, Regientje ter Laag, Johan Marie, Koosje Meijer, Krijn Schelhaas, Elly Slot, Ton van Soest, Willem Swaan, Koen Valk hof/:, Abeltje Venema, Maarten Vis ser, Thea Vroom,Siem Wilms, Ab Wit, Gon Wynne. 11 afgewezen, 2 herexamen. Van II A zijn bev. n. III: Guurtje Ay, Ab van Bolhuis, Ina Bronkhorst, Bonnie Bulstra, Hans Daalder, Jan Dirkmaat, Tony Feitsma, Herman Kroes, Arie van Minnen, Kees Pascha, Jan de Veer, Jaap de Vries, Bert Visser. Van II B naar III: Henk Bruin, Annie Christiaanse, Sil Goendijk, Ebelientje Koelma, Liesje Koster, Roel Lunshof, Hubregt v. d. Meulen, Lucas Rotgans, Greet Schenkeveld, Wim Schipper, vreemd. Stellig zal de heer Ter maat als organisator en als mensch bij velen in dankbare herinnering blijven voortleven. Als verdienste lijk Alkmaarder' verdient hij, dat zijn naam in een van de nieuwe straten blijft voortleven. BrandstoffenliQndd onder de loupe. (Zie vervolg van pagina 1). Nieuwe methoden. Een nieuwe poging om het klein bedrijf den adem te benemen be stond in de verspreiding van een circulaire, welke de opwekking be vatte zich bij den V.B. als klant te laten inschrijven. Dit reclame-object wekte den indruk alsof de V.B. dik in de voorraden zat. Het werd voor al bij de beter-gesitueerden in de bus gestopt en dan nog wel bij niet- ■klanten. Zoo men zich zal herinneren was er een bepaling naar aanleiding waarvan de circulaire verspreid werd Welke juist klanten be scherming ten doel had, zoodat de circulaire een onwettig karakter droeg. Advertenties van dezelfde strekking als de circulaire moesten trouwens later herroepen worden. Wel een bewijs, dat men wederom zijn boekje te buiten was gegaan. Inmiddels had de actie reeds het beoogde sucqes geoogst, want het was de V.B. op deze wijze inderdaad gelukt den plaatselijken handelaren menigen klant af te snoepen. De gedupeerde handelaren legden de plaatselijke brandstoffencommis- sie nu de echte! een lijst van de verloren klanten over met ver zoek het onrecht te herstellen. Er kwam echer nul op het request. Verwonderlijk? Wel neen, de voorzitter dier commissie is.... de on derdirecteur van de N.V. Vereenig- de Brandstoffenhandel! De handelaren hadden zich na tuurlijk ook kunnen wenden tot een hoogere instantie, den districts-advi- seur, maar dan was men wederom bij den duivel te biecht gekomen, want deze adviseur is immers weer niemand anders dan de directeur der N.V. Vereenigde Brandstoffen- handel de heer Lakeman. Dies ondernam men stappen bij het Rijkskolenbureau te Den Haag, maar na een half jaar was er nog geen antwoord. Na 'n rappel vloden weer eenige maanden zonder iets te h'ooren, waarop men naar Den Haag toog en daar vernam, dat men den brief beter aangeteekend had kun nen verzenden; nu was het schrij ven niet aangekomen™.. Het monstrum grossier detaillist. Doordat de V.B. ook als grossier optreedt en dus over groote voorra den ter verdeeling onder klein handelaren beschikt, verkeert dit lichaam als kleinhandelaar in een gunstige uitzonderingspositie, die te beter uitgebuit kan worden, naar mate er meer kleinhandelaren onder zijn invloed zijn gekomen. Die kleinhandelaren konden in den afgeloopen strengen winter van den groothandel-V.B. slechts weinig of geen kolen krijgen en moesten hun klanten teleurstellen. Dus let wel, omdat de VB - groothandel niet kon leveren. Maar de V.B.-klein handel leverde regelmatig aan klanten afj ook aan klanten van handelaren die van het grootbedrijf niets konden ontvangen. De V.B. schoot derhalve onder de duiven van den eigen han delaar-afnemer. Het klantenheir kon aldus weder om ten koste vap. den kleinhande laar worden uitgebreid. Rest hiel de vraag hoe de V.B.-kleinhandel wél aan voldoende toewijzingen komt. Men ziet welk een chaos het oude bestel dat de combinatie detail list-grossier hier zelfs nog verbon den met de semi-officieele functies districts-adviseur en voorzitter plaatselijke brandstoffencommissie, rustig toestond te weeg heeft ge bracht. Waarom? Maar ook overigens laat de rechtvaardigheid veel te wenschen over. Waarom en hierover mop pert het publiek begrijpelijkerwijs het meest kan de V.B. regelmatig anthraciet leveren en moeten de vrije handelaren hun klanten door gaans met eierkolen afschepen? Waarom en hier schemert weer iets door van een hiervoor reeds ge melde verhouding verdeelt de V.B. de voorraden cokes van de gas fabriek, terwijl de zelfstandige han delaren bij het gemeentebedrijf den voor het publiek gebruikelijken prijs moeten betalen en bij den V.B. maar moet afwachten wat (en meestal niet veej. bijzonders) zij toegewezen krijgen? Waarom krijgt de V.B. re gelmatig nieuwe aanvoeren (anthra ciet) en waarom moeten de vrije handelaren soms drie maanden .op hun wagons (eierkolen) wachten? Waarom, waarom, waarom Resumeerende kunnen deze misstanden aldus verklaard wor den: De poliepvorming welke den kolenhandel landelijk en plaatselijk zooals hier heeft aangetast is een der eerste oorzaken. Maar ook het feit, dat een districts-adviseur van het Rijkskolenbureau tsvens direc teur is van een gecombineerd grossiers- en detailbedrijf, en de onderdirecteur van dat bedrijf de leiding heeft van de plaatse lijke brandstoffencommissie," zal hieraan debet zijn. Waar de han delaren zich immers ook bekla gen, zij loopen altijd met het hoofd tegen den muur. In dit verband is het vermeldens waard, dat een districtscontro leur wel de vrije .handelaren mag controleeren, maar niet het bedrijf van de N.V. Vereenigde Brandstoffenhandel, aan het hijofd waarvan de districts-advi seur zelf staat. De bezem er door. Het is te hopen, dat autoriteiten, die nog bij machte zijn zonder aan zien des persoons den Augias-stal in den kolenhandel te reinigen, nu ten spoedigste zullen ingrijpen begin nende in de stad der Victorie! Het zijn of niet-zijn van nijvere werkers iser mee gemoeid. Maar ook het pu bliek, dat er van verzekerd moet zijn, dat de moeilijkheden van dezen tijd door iedereen naar evenredig heid worden gedragen, dat ieder dus èn anthraciet én eierkolen op zijn bonnen krijgt en niet de een uitslui tend anthraciet en de ander eierko len, ook dat publiek heeft recht op dat ingrijpen. De goede naam van den nieuwen tijd, die langzamerhand ook van dezen toestand wee<r de schuld op zich geschoven krij eischt dat. Het h'eeft nu lang genoeg geduurd. Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Incognito (rom.) Alle leett. bondag van 2 uur af doorloopende yobrstelling. Woensdag 2.S0 uur matinée. Donderdag geen voorstelling. Victoria-Theater, 7.30 u., hoofdnum mer Het testament (rom.-dram.) Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée! Cinema-Theater, 7.30 u., hoofdnummer Frau Luna (operettefilm). 14 j. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 u., hoofd nummer Zijn beste vriend (rom.-sens.) Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdag 2.30 uur matinée. Zondag 19 Juli. 7.30 uur, café Oudejans te Ursem, cabaret-revue „Het komt weer goed", duo Hoffmann. Coosje van Schoten, Bij Wielinga. Afgewezen 8, herexamen 5. Van III naar IV: Kees Buis, Truüs Engelman, Dientje' Eriks, Arie Groen- dijk, Henk Kastein, Jan Koning, Anke Korteweg, Chris ten Raa, Marja Schen keveld, Jaap v. d. Sterre, Marieke Ve nema, Fieke Visser, Hans Klein Was- sink, Cornells Winder. Afgewezen 7, herexamen 2. Van IV naar V: Jan Bakker, Jurrit Bergsma, Berry Boerrigter, Henk v. d. Brink, Jer Donner, Henry Eyssen, Bob Franken, Ru Langenberg, Jan Mar- witz, Nico van Riessen, Bernd Schier- beek, Kees, Winkler, Elly Wynne, Remko Zeeven. Afgewezen 2, herexamen 12. Van V naar VI: Ina v. Bolhuis, Dini Buis, Mark du Chattel, Gonda Harder, Dineke Hemelrijk, Jaap Hemelrijk, Martje Heringa, Hans v. Kinschot, Ad. Koelma, Lcuis Kolff, Sietse Kostelijk, Willy Passer, Keetje v. Pienbroek, Wim Klein Wassink, Adri Wit. Afgewezen 4, herexamen 2. DOOR SNELTREIN gedood. De 51-jarige arbeider H. van Croonentoorig, uit IJmiuiden-Oost was gistermiddag bezig met het ver richten- van werkzaamheden op de spoorbrug te Veisem. Toen hij de rail-s Wilde oversteken, zag hij den sneltrein uit Velsen naderen-. Hij trachtte zich nog in veiligheid te brengen, doch werd door den trein gegrepen en werd op slag gedood. RIJKSTÜINBOUWSCHOOL TE HOORN. Overgangsexamens. Bevorderd van de le naar de 2e voorbereidende klasse o.a.: G. Bak ker, G. Besseling, J. Giling, W. Reus, N. J. Sas en A. P. Schouten te Berk hout, A. de Geus te Zuidscharwoude, F. v. Stipriaan te Heerhugowaard. Niet bevorderd één leerling. Bevorderd van de 2e voorberei dende naar de le klasse o.a.: J. I. H. Vlas te Alkmaar, N. de Boer, J. Reusi en' A. Schouten te Berkhout, Th. J. v d. Gulik, Grosthuizen. Herexamen één leerling. Bevorderd van de le naar de 2e klasse o.a.: J. Braas, J. Koppes en S. N. Vos te Berkhout, J. Dekker te Warmenhuizen, A. Dirkmaat te Broek op Langendijk, L. J. Hensel- mans te Noordscharwoude, J. Kal- verdijk te Oudkarspel, P. Th. Koo- men te Spanbroek. heerhugowaard. Besluiten van den burgemeester. De burgemeester van Heerhu gowaard nam de navolgende be sluiten: aangaan kasgeldleening van 65000 voor '42; benoeming controleur steunverleenin-g tot ge meentebode en armenbezoeker; eervol ontslag van G. Krom ,te Obdam, eerder te Heerhugowaard, ais amb tenaar van den burgerlijken stand en .benoeming als zoodanig van K. Komen, ambtenaar ter se cretarie; instelling vuilnisop haaldienst voor een deel der ge meente én vaststelling van rechten voor het gebruik daarvan;ver bod voor de bewoners van p-erceelen binnen het rayon van d-en gemeen telijken ophaaldienst, tot het zich op andere wijze dan door middel avn dien dienst ontdoen van huis vuil e. d.verbod tot het houden van hondenkennels in de kom der gemeente met mogelijkheid van ontheffing van dit verbod, aan te vragen bij den burgemeester. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 19 JULI ,1942. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Klein Wassink; 5 uur, dr. Tuinstra; Maan- dagav. 8 uur, zangdienst. Kapel- kerk, 10 uur, prof. Visscher, van Nijmegen. Remonstr. geref.' gem., 10.30 uur, ds. cle Regt. Luth. kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keuning (extra coll. Syn. fonds verb, pred.tract.) Doopsgez. kerk, 10.30 uur, mej. D. van Vliet, van Hoorn. Geref. kerk, 10 uur 'en 5 uur (Heidelb. Catech. Zondag 34), ds. von Meyenfeldt; in beide diensten coll. alg. chr. doeleinden. Herst. Apost. gem,, Toussaintstr.. 9.30 en 4 uur, dienst. Ned. chr. gemeen- schapsbond, 3.30 uur jongèliedensa- menkomst Houtweg 8; Donderdagav. 8 uur, bijbelbespreking mannen Höütweg 8; Vrij'dagav. idem vrou wen Oudegracht 208; Zaterdagav. 8 uur bidstond Oudegracht 208. Vrije ev. geref. gem., Doelenstr. 15, 10 uur (onderwerp: „Het lied uit de diepte"; H. Doop) en 4.45 (onderw.: „In duisternis wandelen"), ds. Ruys; Woensdagav. 7.45 uur, St. Jacob- straat 22. Bergen, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Maranatha, 10-30 u., ds. Bremer, van Amsterdam. Heiloo, 10 uur (H. Doop), ds. Bloemhoff; tekst Lukas 8 25, on derwerp: „Ons geloof". - Evang. Ver. a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer Nie- kerken, cand. te Amsterdam. Ned. chr. gemeenschapsbond, Donderdag 3 uur, bijbelbespr. Laarmanstr. 185. Geref. kerk, in het evang.-gebouw a. d. Kerklaan, 3 uur, cand. R. van Wilgenburg, van Laren (coll. alg. chr, doeleinden), Tennis DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. Gisteren was het niet aangenaam op de Mets-banen. Den geheelen middag «zaten de speelsters en spelers op droog weer te wachten en zoo waar tegen vijf uur kon het pro gramma worden voortgezet. Snel achtereen gingen in het hee rendubbelspel allen met twee sets, behalve J. Windt zes spelers naar den halven eindstrijd, waar Hughan en Teschmacher reeds gis teren waren gearriveerd. In de helft van Teschmacher plaatste zich C. Hoeke, J. Bouman en J. Windt en bij Hughan kwamen E. v. d. Kruk, E. den Hoed en W. Karsten. Het merk waardigste was hier misschien wel de nederlaag van van Olst tegen den Hoed met niet minder dan 6-1, 6-1. De jeugdige Windt houdt zich prach tig, al had hij drie sets noodig te gen R. F. Storm, n.l. 3-6, 6-3, 6-3. Vandaag komt hij nu tegen Bouman- uit. In den halven eindstrijd kon Karsten slechts twee games in de wacht sleepen tegen Hughan. Hij verloor met 6-0, 6-2. Ook in het enkelspel, dames kwa men geen bijzondere verrassingen voor. Mej. Klein versloeg mej. Har- tog mét 6-4, 7-5 en komt thans in en halven eindstrijd tegen mej. Rol- lin Couquerque. Mej. v. d. Wal kwam ook weer een stapje nader tot haar doel door mevr. van Lidth de Jeude met 6-1, 6-1 uit te schakelen. Zij komt thans tegen de winnares van waars ciiwwingsdienst aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 15 tot 's avonds 16 ^Tuli is in Noordholland ten Noorden van Alkmaar, in de Wieringermeer en in Zeeland de weersgesteldheid kritiek geweest voor het optreden van aardappel ziekte, DE LAGERHUISDEBATTEN. GENEVE, 17 Juli (Afip). Chur chill heeft de debatten in het Lager huis die plaats hadden voor de ge heime zitting, niet bijgewoond. Sir Stafford Cripps, die de eerste minister vertegenwoordigde, .werd bestormd met vragen door de libe rale afgevaardigden en leden der Labourpartij die vijandig gestemd waren wegens de geheime zitting. Lipton, lid der onafhankelijke partij, vroeg: „Wat zal de regeering doen om den ernst van den toestand aan het publiek bekend te maken". Hore Belisha, gewezen minister van oorlog, verklaarde dat de reden waarom de debatten in het geheim gehouden worden, zeer duidelijk is. De toestand der Britten op zee is zoo ernstig dat het verkieslijker is dat „the man 'in the street" er niets meer van af weet. Doch, voegde hij er aan toe, zou men zoodra de gege vens dan 'toch bekend zijn, ook geen publieke zitting kunnen houden na de geheime vergadering. Op alle vragen heeft Sir Stafford Cripps geantwoord, dat' er niet aan te denken valt een openbaar debat te doen plaats hebben inzake de kwestie der zeevaart. Zonder dat de afgevaardigden cijfers noemen kun nen zij later in hun kiesdistricten de atmosfeer der debatten en den ernst van den toestand kenbaar maken en ten overstaan der werklieden onder strepen dat een grootere krachtsin spanning noodig is in de scheeps werven en de fabrieken. Nadat deze uitleg was verstrekt werden de galerijen ontruimd zon der voorafgaande stemming en heeft de k?mer de beraadslagingen aan gevat in geheime zitting. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCH EN DEENSCH GEBIED. BERLIJN, 17 Juli (DNB). Britsche bommenwerpers hebben, naar het DNB wordt gemeld, in de late uren van gisteravond storingsvluchten naar Noord-Duitsch én Deensch ge bied ondernomen. Door neergewor pen brisant- en brandbommenont stond geringe schade, o.m. in Lü- beck. Twee der aanvallende bom menwerpers zijn, volgens tot dusver ontvangen berichten, neergeschoten. 231. Maar gelukkig, ze hadden toch niet voor niets zo gerend. Want nu waren ze het bos opeens uit. de partij mevr. Jonquiere-mevr. Vleugels Schutter, welke laatste zich in de derde ronde plaatste door van mej. Schmier te winnen met 6-1, 10-8. Donderdagavond werden nog eenige dubbelspelen afgewerkt. Teschmacher-Karsten maakten korte metten met de gebr. Bijlmer. Met flitsende, smashes en sterk net werk maakten zij twee sets van 6-1. Tegelijkertijd speelden mej. Rollin Couquerque en mevr. van Berkel te gen mej. Fischer en mevr. Hoyer. Laatstgenoemde kwamen er niet veel beter af: 6-2, 6-2, maar wat een verschil van spel met de heeren, als we deze •vergelijking tenminste mo gen maken. Daar het forsche, strie mende, hier het technisch fijne spel met veel topspin en verraderlijke slices. Voorts wonnen mej. Knottenbelt en den Hoed van mevr. Vleugels Schutter en Heynen met 6-2, 7-5. Ook hier bracht Heynen het dus niet, ver. Veel hinder ondervonden de spelers van de windvlagen, welke menigen bal juist in het net dron gen. Opmerkelijk was dat mej. Knot tenbelt en zelfs een den Hoed me nigmaal geen vat konden krijgen op het oerharde serveeren van Heynen. Voetbal de zwaluwen 35 jaar. Heden, 17 Juli, herdenkt de Alge- meene Nederlandsche voetbalveree- niging de Zwaluwen haar 35-jalfig bestaan. Zij' werd door de heeren Hirschman, J. v. d. Berg en anderen opgericht met het doel de verbete ring van het spel in ons land te be vorderen. Het tegenwoordige be stuur bestaat uit de heeren E. G. Mundt, voorzitter; P. A. de Haan, secretaris-penningmeester; L. v. d. Slik, wedstrijdsecretaris; S. Colde- weij, N. J. de Groot, M. J. Koolhaas en Th. de Haas. Tallooze uitstekende spelers zijn hun internationale loop baan in de Zwaluwen begonnen en bovendien heeft deze vereeniging nuttig en goed werk verricht door het verleenen van steun aan b.v. financieel zwak staande clubs. De tijdsomstandigheden laten een fees telijke herdenking van het zevende lustrum niet toe, doch vol tevreden heid kan deze vereeniging, die tal van wedstrijden tegen sterke bui- tenlandsche vereenigingen en com binaties tot stand heeft gebracht, op haar verleden terugzien. Den laat- sten tijd heeft zfj nuttig werk gele verd door het organiseeren van jeugdtornooien. pe BURGEMEESTER van'ALKMAAR, waarnemende de taak van Burgemeester en Wethouders, breilgt ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1772 is opgenomen zijn besluit van 26 Juni 1942, waarbij is vastgesteld een VERORDENING tot wijziging van de Verordening tot uitvoering van artikel 6 der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, met betrekking tot een namiddagsluiting voor het kappers- bedrijf. Deze verordening is heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Zij is' aldaar tevens in afdruk, tegen be taling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 16 Juli 1942. De Burgemeester voornoemd, B. A. VAN DER SLUIJS. R. VEENDORP, lo. Secr. ZATERDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7.BNO: Nieuwsber. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.— BNO: Nieuwsber. 8.15 Brandende kwesties, causerie (opn.) 8.30 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gr.pl. 10.Ernstige muziek (opn.) 11.Voor zieke kinderen. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 Gr.pl. 12. Orgelspel. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13.Om en Om programma. 14.Lezing: „Amerika en het continent". 14.20 Twee gitaren en gr.pl. 14.50 Gr.pl. 15.30 Tijdschriften- schouw. 15.45 Gr.pl. 16.Bijbellezing en gewijde muziek (opn.) 16.30 Cello en piano. 17.Voor de binnenschippers. 17.15 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 17.30 Harmonie-orkest. 18.De N.S.B. antwoordt. 18.15 Harmonie orkest. 18.45 BNO: Nicuwsbe'-. 18.55 BNO: De we- reldmeeping uit den aether geplukt. 19.05 Liedjes van verlangen. 19.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 19.50 Gr.pl. 20.15 Filmpraatje. 20.30 Gevarieerd Zaterdagavondprogramma. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.1524. Gr-.pl. HILVERSUM II, 301,5.M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 9.15 Eigen op namen. lu.Morgenwijding., 10.15 Varia, gevarieerd programma, (opn.) 11.20 En semble Willy Kok.) 12.Gr.pl. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13. De zalmvisscherij bij Woudrichem. 13.15 Pianomuziek. 13.30 West-Friesland roept U. 14.De vijf steden -van West-Fries land. 14.45 „Frisia Cantat", Fanfare Orkest ,Excelsior", Gemengd koor O.K.K. en kinderkoor O.K.K. 15.30 Re portage. 15.30 Boerenlast en boeren- lust. 16.Fanfare-orkest West-Frisia. 16.30 De bruiloft van Jan Kaper, luister spel. 16.45 Wognum's Zangkoor (opn.) 17.15 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 17.30 Luisterspel: „Die 't water deert, die 't water keert". 18.„West-Friesche Arcadia". 19.3C BNO: Nieuwsber. 19.40 BNO: Grpnlngsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.Luisterspel: De brui- lo van Jan Kaper. 21.30 Als ik 't voor 't zeggen had. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.BNO: Mil overzicht. 22.10 Avond wijding. 22.15—24.Zie Hilversum I. Vanaf 22.15 aleen voor de Radio- Centrales d'ie over een lijnverbinding met de studio beschikken. Opdat de weteid ziet, hoe wij, ,a, Britten, de Ara bieren liefhebben, Iaat ik mij met hen fotografeeren. Vooruit Jack, maaralleen borstbeeld. (Stapf-Pax Holland m) Niet de minste Jast meer vanf (ZïWisaJ Aambeienzali helpt werkelijk uitstekend)' doet Jeuk en branderigheid snel bedareit en oefent een heilzame werking uit op de oorzaak van dfe kwaal I POT 1+0.75 TUBE/P, fc- Ook Zetpilten verla-ijgbaarM AAMBEIENZALFc/ZETPILLEN ZWJTSAL FABRIEKEN AP-ELDQORNi ALKMAAR. GEBOREN: Johanna A., d. van Hen- drikus L. Evers en J. C. F. Brinkman. Cornells F., z. van Frederik J. M. Rodenburg en C. Wagemaker. Louise, d. van Reinder Reek en IJ. van Wete ring. ONDERTROUWD: Klaas Verweel en Jansje Boerwinkel. Maarten J. de Boer en Jannetje van Buren. Corne- lis J. Mekken en Theodora J. M. Möller. Eihile G. H. C. Robert e Johanna A. Bruin. Willem J. Dijkink en Jacomina F. Pietersen. Andries Eendebak en Pieternella J. van Hartingsveldt. OVERLEDEN: Cornelis Blom, wedr. van W. Mens, 75 jaar. Klaas Dekker, wedr. van V. Blom 74 jaar. Bernar- dina J. E. Hilkmann, wed. van Petrus A. F. Schouten, 83 jaar. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 17 Juli 1942. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 21 stapels aangevoerd, wegende 31000 kg. 14 st. Fa- briekskaas 20+ 43.50, 40+ 56; 7 st. Kleine boerenkaas m. merk 56. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juli '42. (Langendijker Groentenveiling). 6900 kg Roode kool 7; 391325 kg Schotsche muizen 6.70; Kleine 5; 150 kg Tuin- boonen 8; 130 Komkommers 8.50— 13.50; 400 kg Spitskool 6. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juli 1942. (Noordermarktbond). 240000 kg Schotsche muizen 6.70; Kleine 5. WARMENHUIZEN, 16 Juli 1942. 30700 kg Schotsche muizen 6.90; Kleine 5. SCHAGEN, 16 Juli 1942. 6 Veulens 425650; 26 Geldekoeien (magere) 350450; 170 Geldekoeien (vette) Centrale; 5 Kalfkoeien 450637,50; 9 Pinken 200250; 26 Graskalveren Centrale; 72 Nuchtere kalveren Cen trale; 7 Schaper, (magere) met wol 70 tot 90; 32 Schapen (vette) Centrale; 130 Lammeren 18—45; 12 Bokken en Geiten 20—60; 63 Biggen 20—/ 35; 254 Konijnen 0.50—6.50; 17 Kippen 1—/ 3.50. LEEUWARDEN, 17 Juli 1942. Vee markt: 96 Enterstieren; 340 Vette koeien; 608 Melk- en Kalfkoeien 320635; 368 Pinken 120—210; 8 Vette kalve ren; 248 Graskalveren: 235 Nuchtere kalveren; 162 Weide schapen 6093; 249 Lammeren 2033; 12 Vette varkens; 171 Kleine biggen 4080; 190 Bokken en Geiten; 2 Paarden. Totaal aanvoer 2689 stuks. Eierhandel. Kip peneieren 61/, tot 10.95 et. p. st. Han- delsprijs 1.32—1.37 p. kg. Eenden eieren 7,6 tot 8,1 ct. p. st. Pluimvee. Slachthanen 1.50—2.50; Slachtkippen 1.50—2.75; Jonge hanen 12.25; Jonge duiven 0.40; Konijnen 1 per kg. Vereeniging van Zuivelmaatschap- pijen. Edammer kaas 20+ 0.87, 40+ J 1.12; Goudsche kaas 20+ 0.87, 40+' f 1,12; Broodkaas 40+ 1.12; Leidsche kaas 9f 1.02. Overzicht: Melk- en kalf koeien aanvoei- matig, handel vlug, prijzen duurder. Pinken aanvoer ruim. Handel vlug, prijzen duur. Biggen aan- voer ruim. Handel vlug, prijzen zeer duur. Schapen en lammeren aanvoer kort, handel redelijk, prijzengoed. De Nederlandsche Veehouderij Centrale nam 6000 koeien, eenige varkens, alle kalveren, eenige schapen en 200 gras- kalveren over. Opg. Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 17. Juli 1942 STAATSLEENINGEN. Vor.k. VA Nederland 1941 .100ü>/16 10515/16 4 Nederland 1941 .100u/10 100u/18 4 Nederland 1940 II i C0LVi6 1 OOn/is 33Vj Neder1. 1938 99% 98++ 3 Ned.-lndië 1937 83% 8£3/4 BANK INSTELLINGEN Amsterd. Bank 142% 142i/« Handel Mij. Cert. v. f 2.50 126'/, 125% Koloniale Bank .122% 1221/, Ned. Ind. Handelsbank 85% °5 IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 153 153% Calvé Delft Cert. ,121'/, 122 Nederl. Ford .250 250 Lever Bres .174 1'3% Phil. Gloeil. Gem. Bezit 303 303% CULTUUR MAATSCH. H. V. A308 305-6 Java Cultuur 152 153 Ned. Ind. Suiker Unie 156% 157 Verg. Vorstenlanden 87% 86+7 PETROLEUM. Kon. Petr334 336-7 RUBBERS. Amsterd. Rubber .205 206-8 DeÜ Bat! Rubber 128 132 Oostkust 93 92 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijp 154 153% Java-China-Japan lijn '28 ,123 Kon. Ned. Stoomboot 197 197 Scheepvaart Unie .181% 180% TABAKKEN. Deli Batavia 139 140 Oude Deli 175 181 Senembah .1 5 146-7 SPOORWEGEN. Deli Spoor 59 60 Ind. Spoor 42l7, 42% Hoofdredacteur: A R. Jonker, Alk- maqr. Plv. hoofdred.: H. P. van den Aardweg, Alkmaar. Buitenland: Tj. N. Adema, Alkmaar. Reportage: D. A. Klomp, Bergen. Binnenland: B. Daalder, Bergen. Stad en Provin cie: G. H. W. ter. Hoeven, Alkmaar. Sport: J. Werkman, Alkmaar.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 2