TAKDARÏS BOERS Mej. A. C. M. v. BEEK Taidbeelk. instituut den gehnBlen dag GESLOTEN. ONDERLINGE NEDERLANDSCHE DE VUURRODE 'SCHOENTJES. VAN HiLTEN Afwezig tot en met 16 Aug. I 7 'S I f. 750.000.000.- SPORT. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN PUZZLE Adverlentiën. feuilleton MUZIEK IN HET DUiVELSSTEEGJE KINDERARTS GEEN SPREEKUUR. AFWEZIG tot nader aankondiging. Aardappelrooiers. Maatschappij van Weldadigheid Wegens sterfgeval Maandag 20 Juli GESLOTEN. JAN PASTOOR, WEGENS STERFGEVAL ZIJN ONZE ZAKEN MAANDAG A.S. Firma M. MEIJER ZOON; ALKMAAR Geheel gebit f 35.-. Tandheelkundige j Inrichting j „DENTOFORM" Café „Nummer één", g Ritsevoort 60, Alkmaar. PELS' SAILOR r iring op' en ontmoet ;st, eenvoudig meisje, de verrassingen en niet van de lucht en rs amuseeren zich dan Hoe alles ten slotte hoe de deugd beloopd gestraft wordt, moet eens gaan bekijken, ihlich, Erich Waldow, [t en Hilda Kriiger [lijk hun best om deze tot een bijzondere at- fbisnieuws, spannende een film over de op- x waarbij ook meis- IArbeidsdienst toonen, werkzaam kunnen zijn >pnamen van rivieren [ESTE VRIEND, lkm. Bioscoop-Theater. shond staat 's avonds en wordt nergens bin- [ij gaat op een stoep man die achter dien ier heeft, laat hem ,t hem af, vindt den ig den eigenaar en tnd. Peters is detective den hond, dien hij [t een politiehond. I kennis gemaakt heeft tres Gerda Lind en de zal bijwonen waarin rordt er een roofover- vaarbij Peters in actie ot zijn verbazing be- dreif" zich- vergist en [ige aanvalt in iplaats kadiger. ie detective de dreven krijgt, komt hij tot s dat deze eertijds den I bezit hadden, wat het Greif" verklaart, maar irergevecht met een der pat „Greif" die door [buiten dienst gesteld |op tijd om zijn meester [arbij hij evenwel door schot van den bandiet rdt getroffen, is, -die eerst bij de dief- kken leek, blijkt later »r te zijn en het laatste nouwers te zien krijgen [lukkig huwelijk ver als Peters, „Greif" zelf Uyff vervullen in deze lm de hoofdrollen, ïpleiding der S. S.-man- nes van den Arbeids- fet O.-front. Tobis- en [n interessante beelden den winter. [RATfLtJNA. Cinema-theater. [rdigste operettefilm voert Er het Berlijn in het laatst Uw en laat zien en hooren |d wordt op de -nieuwe [van in het begin van de |ale repetitie wordt weer- [edelijkheidsapostelen dier waakzaam en erg-denkend bodsbenauwd voor bloote [decolletteerde danseressen nder dus, dat er politie een verbod om de ope- [ubliek te vertoonen. Maar [rwonderen is, dat het ge- f in het werk stelt om dit pkken te krijgen, immers: larsavond en de traditie felen dien buitenshuis gaan [eft nogal goed, dat er een [ie bestaat tusschen de en den voorzitter van dp pmmissie Lüdecke, maar buding wordt uitgebuit en bplossing wordt gevonden, [urlijk weer allerlei ver in nieuwe moeilijkheden |n, zullen we niet ver- zullen slechts vertellen, aarsavondfeest met ope- kit en worstelpartij een [chten afloop heeft. Tot [oment blijft de aandacht tnk zij het spel van de I actrices en acteurs, de [oiletten en de snelle op- [n verrassende scènes, denis van de lucifer", een [immer van het voorpro- aanschouwelijk weer hoe artikel wordt gefabri- I zien we nog het ge- linnen- en buitenlandsch 1 testament. •Victoria-Theater. [ngewoon sterk gespeel de Kruisweghoeve m laat niet na grooten [aken op de toeschou- geboeid de film vol be- [van het. begin tot het •de boerenhoeve is reeds in bezit der zelfde fa- |st. De laatste eigenaar wettigen zoon. Wel twee fjke kinderen, die 'ech- [aanmerking komen om- testament is. Een half- Ben overledene, Matthias [laart onder eede, dat er fient heeft bestaan, en fezit der hoeve. Maar het [twee kinderen Vroni en daan, zal zich wreken. Ion Frans, die weet dat [et testament heeft ver- na jaren als volwassen 'ziet wat voor ellende de I zijn stilzwijgen hebben weet na tal van span- p vol actie het onrecht te Én als echtgenoot van [eve tot nieuwen bloei te [film rijk is aan tal van natuuropnamen mag gen geconstateerd. Het [rdaad bijzonder, al zijn medewerkenden minder fluard Koek was sehitte- meineedige boer evenals de rol van Vroni. Maar [■n met eere genoemd [her als Frans, Ludwig oude zwerver Quirin en fr als de grootmoeder, [uden alle vertolkers ge iten worden, want ook [el was perfect, programma bracht een ,ne met diverse jacht- een zeer geslaagd Tobis Is en een uitgebreid Ufa- m Het verzekerd kapitaal van de „Onderlinge Nederlandsche" bedraagt thans Over het algeloopen boek jaar behoeft geen omslag te worden geheven De voorschotheffing voor woon- en winkelhuizen, boer derijen, inboedels en inven tarissen bedraagt 60 cent per f. 1000. per halfjaar. Laat U voorlichten door de „Onderlinge Nederlandsche" of hare agenten. Kantoor Amsterdam: Keizersgracht 399 Tel. 30315 MOLESTVERZEKERING MU. gevestigd te Sneek Actieve ogenten gevraagd! Bij de onafhankelijken krijgt Jan Pronk een kans, maar vermoedelijk zal zijn oude tegenstander de Best nog juist iets sneller zijn. Normaal moeten Pronk, de Best, Kremer en v. Rijn het laatste viertal vormen. Twee en dertig amateurs zullen den strijd aanbinden om den titel. Favoriet is de 'Haarlemmer Bijster, terwijl zijn stadgenoot Duijns en de Amsterdammer v. Boheemen voor hem zware concurrenten zijn. Zoo ziet men, dat deze kampioen schappen uitermate belangwekkend genoemd mogen worden en dat het publiek twee dagen van goede en spannende sport zal kunnen genie ten. Wielrennen NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN OP DE BAAN. v. Vliet weer sprintkampioen? Vandaag en morgen worden op de baan in het Olympisch Stadion de nationale kampioenschappen verreden. Voor het eerst zal er geen motorgeronk zijn, \yant de stayerstitel wordt niet verreden, maar daar staat tegenover, dat de 50 km wedstrijd zonder gangma- king vermoedelijk hèel wat inte ressanter zal worcjen. Elf jaar, geleden werd deze 50 lcm- wedstrljd voor het laatst verreden en toen werd Jan Pijnenburg kam pioen. Thans zal er weer een nieuwe kampioen komen en het is de vraag: wie? Zal het Schulte zijn? Of Pelle- naars? Of v. Amsterdam? Of mis schien Piet Evers? Ze zijn allemaal in staat om den titel te winnen, maar favoriet, wer kelijk favoriet is Jan Derksen, die de meest veelzijdige renner' is van de heele groep. Wanneer hij de felle jachten van Schulte c.s. kan volgen, zal hij in de eindspurt wel de sterk ste zijn. In elk geval: een bijzonder, leven dig nummer! Niet minder belangwekkend wordt de achtervolging, waar Schul te en Groenewegen favoriet zijn. Echter ook met Klink, Pellenaars en Evers moet terdege rekening wor den gehouden. t>e sprint En dan de klassieke sprint. Bij de beroepsrijders is natuurlijk v. Vliet de favoriet en eigenlijk is er geen enkele renner, die' hef hem emstig lastig kan maken met uitzondering dan van Derksen, die voor een ver rassing zou kunnen zorgen. Evers kan het zeker tot de halve finale brengen, evenals v. d. Vijver en Remkes. 1 232. Jacob girig 0p de grond zitten. Anneke deed haar rug-zak af en ging naast hem op de grond liggen. Daar zaten ze nu, aan de rand van het bos. Maar waar waren ze precies? Paarden DRAVERIJ TE MIDDEN- BEEMSTER. Evenals vorige jaren wordt tijdens de kermisweek te Midden-Beemster op Donderdag 30 Juli a.s. om 2 uur een groote draverij gehouden, waar voor alle pogingen in het werk zijn gesteld om deze zoo goed mogelijk te doen slagen. Waar de hoofdprijs 400 bedraagt en de totalisator op het terrein aanwezig zal zijn, twijfe len wij niet aan het succes van deze draverij. DRAVERIJEN TE LEEUWARDEN. Bij de gister gehouden draverijen te Leeuwarden werd de 4e kl. dra verij over 1600 m gewonnen door Absyrtus; 2. Darling; 3. Fanfare N. Tot.: winnend 6.30, pl. 1.50, 1.20 en f 4.70. De 4e kl. draverij over 1700 m was voor Fellow; 2. Edda; 3. Duco Scott. Tot. winnend 1.70, pl. 1.30 en f 1.70. Prijzendraverij 2e en 3e kl., 2220 m: 1. C. Albatros; 2. Dorièthe; 3. Ad- drie. Tot. winnend 1.90. Heatprijzendraverij 3e en 4e kl.: Na_ 3 heats gewonnen door Bruno. 2e in de besl. heat werd Duco Scott; 3. Addrie. Tot. def. winnend 5.30, pl. 2.80, 2.70 en 5. Heatdraverij heerijderscourse. In 3 heats gewonnen door Alpenist. Tot. def. 2.80. Turnen S.S.S.-VOORWAARTS. In het Gymnastieklokaal te St. Pancras zullen Maandagavond door de verschillende afdeelingen van de gymnastiekver. Voorwaarts (Koe dijk), leider Jac. Schuit, en van S.S.S. (Sint Pancras), leider G. de Rie, onderlinge wedstrijden gehou den worden, waarbij uitsluitend om een clubprijs wordt gestreden. Als jury zullen optreden de heeren Reurslag, Visser, Schuit en Leeu- wang uit Alkmaar. Het interessante van -dgze wed strijden is, dat er niet vheraf ver plichte oefeningen werdëin uitge schreven, doch dat men tijdens den wedstrijd de oefenstof op krijgt. Waar hier alle leden aan den strijd deelnemen, biedt dit voor allen dus ook gelijke kansen. De heeren wer ken resp. aan rek, brug, paard en een vrije oefening, wat ook het pro gramma der jongens is, terwijl de dames en de meisjes resp. paard, ringen, brug en vrije oefeningen te verwerken hebben. Verleden jaar was de prijs voor Voorwaarts en S.S.S. zal zich zeker inspannen om dit jaar de eer aan zich te houden. De wedstrijden be ginnen om vijf uur. S ch aken SCHAAKCLUB D.O.S. De uitslagen der gister gespeelde partijen voor de zomercompetitie waren als volgt: Groep X: J. Geurts-F. Appel 1-0, J. G. ter Brake-B. Slenters 1-0, J. Kooy-R. Godijn 0-1. Groep H: O. Boskamp-J. Slikker 1-0, J. Smit-Th. Kamp 0-1. Groep III: W. Wouters-J. J. de Mik 0-1, W. Hemels-H. v. Leyen 0-1. Waterpolo 4 DAMESWEDSTRIJD DE HAM I- D.A.W. I. Deze wedstrijd werd door de D.A.W.-dames met 4-3 verloren na dat zij eerst met 2-0 de leiding had- djen gehad. Zij moesten één van de beste speelsters missen, wat wel van invloed op den uitslag is geweest. DE HAM IH-D.A.W. H 0-3. D.e heeren van het D.A.W. tweede zevental hebben weer een gemakke lijke overwinning behaald en wel met 3-0 op het derde zevental van de Ham. Voor de rust was het een aardige wedstrijd, maar de tweede helft was zeer rommelig. Drie Ham spelers verlieten wegens kramp het water. De leiding was niet sterk. DE HAM I-D.A.W. I 1-5. Het eerste zevental van D.A.W. kwam volledig uit en wist met 5-1 te winnen. De Wandeler gaf D.A.W. de leiding, maar de Ham maakte ge lijk'. Rust 2-1 voor D.A.W. In de tweede helft wist D.A.W. nog drie maal te doelpunten door Ooyevaar, de Wandeler en van Bennekom. Over het geheel werd er in alle wedstrijden slecht gespeeld, wat vooral te wijten was aan de lage temperatuur van het water. Tennis DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. In het heeren enkelspel zijn thans de volgende vier spelers overgeble ven, n.l, Hughan, Teschmacher, Bou rn an en den Hoed. Bouman won in de kwartfinale na een spannenden strijd van anderhalf uur met 6-2, 5-7, 7-5 van Windt. Den Hoed won van v. d. Kruk met 8-6, 6-1. In het dames dubbelspel zal de eindstrijd gaan tusschen mej. Rollin Couquerque-mevr. v. Berkel en me vrouw Jonquière-mej. Knottenbelt. In het dames enkelspel heeft me vrouw Vleugels-Schutter zich ook gekwalificeerd voor de demi-finale. In den halven eindstrijd gemengd dubbel komen o.a. mej. Knottenbelt den Hoed, mevr. van Berkel-Karsten en mej. Rollin Couquerque-Tesch- macher. LANGEDIJK (10-16 Juli). Geboren: Ali d. van A. Slot en B. Kok. Willem Bernhard z. van J. Vroegop en A. Plugboer. Ali d. van K. Wagenaar en J. Snippe. Nicolina Anna d. van J. Buur en C. J. de Groot. Arie z. van P. de Geus en van N. Smit. .Ondertrouwd: Freek Hink en Grietje Heneweer te Sint Maarten. Getrouwd: Pieter Dissel te Wieringerwaard en Catrina Glas Cornelis Slikker te Warmenhuizen en Marijtje Ootjers. Overleden: Willem Kraakman, overl/te Ubbergen, 24 jaar. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 18 Juli 1942. Aanvoer 20 stuks van kg. Kleinhandel 1.25 per V, kg. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juli '42. (Langendijker Groentenveiling). Roode kool 7; Tomaten 28; Schotsche muizen j 6.50; Kleine 5; Tuinboonen 8. NOORDSCHARWOUDE, 18 Juli 1942. (Noordermarktbond). Schotsche muizen 6.50; Kleine 5; Tuinboonen 8. WARMENHUIZEN, 17 Juli 1942. 245 kg Rabarber 6; 90700 kg Schotsche mui zen 6.70Kleine 5. Onze Tweede Juli-Opgave. Hoe heet de machinist? De naaste buurman! van den conducteur kan niet Mr. Smit zijn, want van Haarlem en Leiden woont de conducteur even ver af. Ook kan het niet Mn. Jansen zijn want deze kan niet 3 x zooveel verdienen als de conducteur omdat '4745 niet deelbaar is door 3. Het moet dus Mr. Bakker zijn. Dan woont Mr. Jansen in Leiden. En de conducteur heeCdus Jansen. De stoker heet dus Smit of Bakker, flffaar omdat Bak ker van hem wint heet hij Smit. Waaruit volgt dat de machinist Bakker heet. Velen hebben deze denk-puzzle met genoegen opgelost. Onze Nieuwe Opgav.e. (No. 3 der Juld-serie>, De ontbrekende letters. In de volgende 12 woorden (alle zelfst. nw.) ontbreken letters, die met een kruisje zijn aangeduid. Heeft men de woorden volledig ge maakt', dan vormen de eerste letters van boven naar beneden gelezen weier een zelfst. nw. Gevraagd wordt welke-woorden zijn bedoeld. 1. xxnexexhxix. 2,. xlxsxexxnxoxxfc 3. xelxoxoxxexxng. 4. xdxlxxrpxx, s 5. xuxlxxkxxlxnx. 6. xoxexyxxsx. 7. xnxxaxnxnx. 8. xroxxhxxdxlxax. 9. xaxdxxsxlxox. 10. xvxnxixxtxoxxexixg. 11. xnxaxxdxtxix. 12. xrxoxxexlx. Oplossing (2 p.) liefst zoo vroeg tijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 24 Juli 12 uur aan den Puzzle-Redacteur van het Dagblad voor Noordholland te Alkmaar. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Bonneninleverïng eenheidszeep en waschpoeder. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart vestigt er, aangezien mis verstand blijkt te bestaan betreffende de inlevering der thans aangewezen bonnen voor eenheidszeep en wasch poeder, nogmaals de aandacht op, dat detaillisten en grossiers de bonnen Algemeen 335" voor eenheidszeep en de bonnen „een rantsoen eenheidszeep" gesorteerd op e e n opplakvel mogen in leveren, doch deze bonnen gescheiden dienen te houden van de bonnen „Alge-, meen 336"-voor waschpoeder en bonnen „Een rantsoen waschpoeder". De beide laatstgenoemde bonnen mogen echter gesorteerd eveneens op e e n opplakvel voorkomen. Geboren ANDRIES MAURITS, zoon van A. M. DE WIT en B. WINTERS. Alkmaar, 17 Juli 1942. Eikelenbergstraat 18. Ondertrouwd1: CARLA J. BLEI en L. M. VAN DER BIJL. Bakkum (N.H.), Dr, Jacobilaan 41. 's Gravenhage, '14 Juli 1942. Huwelijksvoltrekking te Castri- cum op Dinsdag 4 Augustus a.s. te 2 uur 15. Kerkelijke inzegening in de Nederlands Hervormde Kerk .te Castricum te 2 uur 30 door den Weleerw. Heer Ds. J: N. Seulijn, Toekomstig adreis: Fómonalaaai 35, 's Gravenhage (tel. 339538). Bonneninlevering boter- en vetkaarten. De Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detaillisten de van hun klanten ontvangen bonnen der boter- en vetkaarten met ingang van 20 Juli a.s. in plaats van een maal per week, twee maal per week bij de plaat selijke distributiediensten kunnen in leveren ter verkrijging van toewijzingen. Deze diensten zullen nadere mededee- iingen doen betreffende de dagen, waar op handelaren de bonnen dienen in te leveren. Aflevering vloeibare zeep aan kappers. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat tegen inontvangstneming van de bonnen „Een rantsoen eenheidszeep" 100 gram vloeibare zeep mag worden afgeleverd. Op de bonnen „Een rantsoen wasch poeder" mag 150 gram vloeibare zeep worden geleverd. De aflevering van vloeibare zeep mag uitsluitend geschie den aan kappers. Wandtegels, formaat 15 15 cm. Aanvragen tot het verkrijgen van cou pures (distributiebonnen) voor witte, crème verglaasde of vuurklei-wand- tegels, formaat 15X15 cm., bestemd voor bouwnijverheidsdoeleinden, dienen schriftelijk te wórden ingediend bij het Bureau goedkeuring werken in de pro vincie, waarin het werk'is gelegen. In de aanvrage moeten worden ver meld: het benoodigde aantal tegels, de gewenschte soort, het werk met even tueel goedkeuringsnummer, de plaats waar het werk is gelegen en de naam van den opdrachtgever. Contingenthouders dienen hun aan vragen rechtstreeks te richten tot den dienst van den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijverheid, Carel ,van Bylandtlaan 30, 's-Gravenhage. Coupures voor deze wandtegels, be stemd voor andere dan bouwnijverheids doeleinden kunnen niet .worden ver strekt. Wandtegels van andere soorten of for maten dan bovengenoemd, alsmede vloertegels vallen buiten de distributie regeling. Weidecontracten rundvee 1942. Den weiders wordt medegedeeld, dat ter vervanging van die runderen, welke op weidecontract waren geplaatst en inmiddels zijn of binnenkort zullen worden geleverd, opnieuw weidecon tracten kunnen worden afgesloten voor runderen uitsluitend van de vrije markt. 6 Op deze wijze zal het vrijgekomen weideland rendabel kunnen blijvend Het bovenstaande houdt derhalve in, dat niet meer weidecontracten zullen wor den afgegeven, dan het oorspronkelijke aantal afgesloten contracten. Aanvragen ten spoedigste te richten tot de Land- bouw-Crisis-Qrganisatie, Afdeeling Veehouderij te Alkmaar. Spaar- en betaalzegelkasbedrjjven. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt, met verwijzing naar zijn besluit betreffende de uitoefening van het spaar- en betaalzegelkasbedrijf, in de Staatscourant van 17 Juli 1942 bekend, dat de vergunninghouder maat regelen dient te nemen, dat de door hem uitgegeven waardebewijzen niet overdraagbaar zijn, waardoor deze dan verder niet beschouwd worden als hulpgeld in den zin van het besluit .van de Secretarissen-Generaal van de De partementen van Financiën en van Justitie, no. 206/1941, betreffende de cir culatie van niet-geautoriseerde betaal middelen. De door de tusschenkomst dezer be drijven te koopen goederen, met uit zondering van brandstoffen, niogen uit sluitend gebruiksgoederen zijn" en de vergunninghouder mag niet tevens handel drijven in die soorten goederen, tot het koopen waarvan hij gejegenheid verschaft. Verboden is de contante ver koop van bonnen of zegels, terwijl de afrekening van detaillisten met "de kas sen dient te geschieden uiterlijk aan het einde der kalenderweek, volgende op de thans wekelijks verplicht gestelde mo gelijkheid tot aanbieding der waarde^ bewijzen. De winkelierskorting is bepaald op ten, hoogste 9 procent. De vergunninghou der is verplicht de aanwijzingen van den Secretaris-Generaal voornoemd te vol gen ten aanzien van het inrichten van zijn administratie en desgevraagd daar van onverwijld inzage te verleenen en alle gewenscht geachte inlichtingen te verstrekken. Ten aanzien van het ver leenen van voorschotten en credieten blijven, ook wat betreft de aan crediet- nemers in rekening te brengen rente en kosten, de bepalingen van de geldschie- terswet onverminderd van kracht. door S. BROCKHOFF. 7 „Het pak", fluisterde Joep. „Wan neer men daar nu eens even in kon kijken". Alsof de professor een voor gevoel van het gevaar had, kwam hij op dat cogenblik wee'r binnen. Voorzichtig nam hij het pak op. „Ik ki'ijg direct bezoek en wensch niet gestoord te worden. Goeden nacht". Daarmede verdween hij in de groo te ontvangkamer. Stilletjes stond Gerda op. „Blijf hier en_ let goed op", fluisterde zij haar vriend in het oor. „Ik ga de in lichtingen opbellen met wie vader heeft getelefoneerd. Zij was al gauw terug. „72365", meldde zij. „Dat begrijp ik niet. De vrouw van directeur Mesius^van de „Chefa Wat heeft hij met haar te "naken? Die is hier in drie jaar niet geweest en nu komt zij opeens om half negen 's avonds aanzetten". Er zou 'echter dien avond nog veel meer gebeuren om die twee van de eene verbazing in de andere te brengen. Om 9 uur werd er luid ge beid en Rientje, de huisdraak, leid de'stomverbaasd drie elegante vrou wen naar den salon. De dames sche nen in een uitstekend humeur, haar gelach drong door tot het trappen huis, waar Joep en Gerda vergeefs probeerden iets op te vangen. „Afluisteren gaat niet", jammerde Gerda. „Dat komt alleen in romans voor, als de schrijver geen andere uitkomst meer weet". Zij zagen nog, dat de dames weg gingen. Zij waren in een opgewon den' stemming en ieder droeg een in zijdepapier gewikkeld pak onder den arm. Professor van Hagten be geleidde haar zelf tot aan de deur. Hij was uiterst hoffelijk en kuste zijn bezoeksters bij het afscheid de hand met aartsvaderlijke galanterie. Joep en Gerda, die samengedrongen zich verborgen in, een donker hoekje van het trappenhuis, gichelden be denkelijk luid. „Het eene groote pak heeft zich nu in drie kleine Verdeeld", consta teerde Joep. „Maar wat er in was, weten wij nu nog evenmin". „Die twee anderen waren ook van de „Chefa", mevrouw Borghart en mevrouw Muls, rijker dan rijk, alle drie en mevr. Muls is nog lief en aardig bovendien, en iemand die weet hoe zij zich kleeden moet", vertelde Gerda. „Dat vader met de directeuren te maken heeft, is na tuurlijk, maar dat hij met de vrou wen onderhandelt, is iets nieuws, en als je er goed over nadenkt, tame lijk zonderling ook". „Die „Chefa" heeft toch niets met dat rare woningbureau van Kamp- scholte te maken?" informeerde Joep, terwijl ze voor de huisdeur stonden en het nu stille Duivels- steegje instaarden, dat nu, beschenen door een volle maan, er nog middel- eeuwscher uitzag dan ooit. „Nee, die hebbeit niets met elkaar uit te staan, ik heb tenminste nooit gemerkt, dat die Kampscholte ooit bij vader kwam, en als hij bij de „Chefa" was, zou dat toch weieens gebeurd zijn". Joep antwoordde niet. Hij had een paar stappen het steegje in gedaan en keek verwonderd naar den te genover liggenden gevel van nr. 17. Het huis was gedeeltelijk verlicht, men hoorde stemmen en muziek van een luidspreker. Maar de huizen nr. 13 en 15 waren "stil en als verlaten. Achter de vensters, waarin zich de maan weerspiegelde, brandde geen licht. Voor enkele waren de luiken gesloten. „Kijk eens, Gerda. In die twee hui zen schijnt niemand te wonen". „Ja, die staan al lang leeg. Alleen vader's lab in den kelder van 13. Verder zijn alle bewoners er uit ge trokken. Ik meen, dat het plan be staat, al die huizen neer te halen. En nu moet ik naar binnen", viel zij zich zelf in de rede. „Ik krijg het koud en bovendien vind ik het hier bepaald griezelig". Joep dacht nog lang na. Hij nam zich vast voor, zijn vriendin te hel pen en hij voorvoelde niet, dat zijn vriendschap spoedig aan de zwaar ste proeven zou worden onderwor pen. Wordt vervolgd.' Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis, na een langdurig lijden, mijn beste Zwager, de Heer JOHANNES VAN DORT, in den ouderdom van 78 jaar. E. VAN DORT—PURMER. Heiloo, 17 Juli. 1942. vKennemerstraatweg 20 A. (post Alkmaar). De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Dinsdag op de Gemeente-begraaf plaats te Midden-Beemster, nam. twee uur. Vertrek van af huis pam. één uur. TOT 3 AUG. Oogarts, Costersfraat 24, Alkmaar. VERMIST ZWARTE K4.TER, kl wit vlekje op de borst. Tegen bel. terug te bez. Larugestraat 71. Dame 38 jr., gesch. eisch., eigen inboedel zoekt KENNISMAKING met besch. heer tot 46 jr., event, huwelijk. Brieven onder letter V 398 bureau, van dit bléd. Mevr., DEKKER, Kermemer- straatweg 111, Alkmaar, Vraagt EEN FLINK MEISJE (niet beneden 16 jaar) van 8 tot 12 uur. Zondags^vriji. MEISJE gevraagd vqor heele of halve dagen of 2 dagen per week. Mevr. NETTENBREIJERS, Zevenhuizen 7. Biedt zich aan R. K. HUISHOUDSTER, 46 j., liefst Alkmaar of omg. Br. letter T 396 bureau van dit blad. Wagens ziekte van. de tegen woordige een HUISHOUDSTER gevraagd in gezin met 2 kleine kinderen, J. HOFMAN, Heul 17, Alkmaar. Gevraagd NET DAGMEISJE. TEERHUIS, Hofplein. Gevraagd voor den dag 2e MEISJE, hoofdzakelijk voor kinderen. Brieven onder letter R 394 aan het bureau van dit blad. H. H. KAPPERS. GOED VAKMAN als noodhulp voor iederen Zater dagmiddag. Brieven onder letter U 397 bureau van dit blad. Biedt zich aan IEMAND met veel vrijen tijd als incasseer der of iets dergelijks. Br. onder letter W 399 bureau van dit blad. Gevraagd eenige AARDAPPELROOIERS. - W. SCHELLING, Molenweg, Oterleek. AARDAPPELROOIERS gevraagd, 3 weken werk. P. BLAUW Pz. Heerhugo- waard Zuid. NIC. MADDEROM, Noorder vaart C 65 Stompetoren, Vlug Duitsch sprek., schr(jv. vertal. d. Duitscher, (spreekt Hollandsch). Bissch. Botteniannestraat 64. Jonge Dame op kantoor werk zaam, zoekt, tegen 1 Sept. KAMER(S) met PENSION (geen beroepspension). Br. met prijsopgave onder letter D 382 aan het bureau van dit blad. EEN GOED TEHUIS aangeboden voor JONGEN HOND, Reu, moet waaksch zijn,. B. v. WINSUM, Voorstraat 96, Egmond aan Zee Afd. ALKMAAR. Jaarlijksche Ledenvergadering te houden op WOENSDAG 22 JULI 1942, 's middags 4 uur ten kantore der Rotterd. Bankv. Langestr. 53. Agenda: Notulen. Rekening en verantwoording 1941. Benoeming afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering, De Secretairiiis, M. ALB. DE LANGE. OUDEGRACHT 2U. HUWELIJK. Eenzamen van alle rangen, standen en leeft., wendt U zich allen tot Neclerland's grootste Bemidde lingsbureau met uitgebr. relaties door geh. Nederland, ook in den boerenstand. Tai-1. tevredenheids- betuigingen liggen ter inzage. Inl. schriftei. en mondeling. BUREAU „HOLLAND", Amsterdam. Admiralengracht 219 TE HUUR GEVRAAGD: FLINK PAKHUIS met opslagruimte. Brieven onder letter J 387 bureau van dit blad. TE KOOP 100.000 VOEDER- BIETENPLANTEN en 2 LOR RIES 60 c.'M breed. J. DE VRIES, Heilooëixlijk, Alkmaar. Te koop prachtig Smyrna TAPIJTJE 350, handgeknoopt. Zelfde adres prima Java kapok- bedstel. Te/ 'bevr. Breedstraat 51. TE KOOP GEVRAAGD: v BURGERWOONHUIS meï TUIN. Brieven onder letter P 393 bureau van dit blad. TE HUUR in Bergen, geheel VRIJ GEDEELTE VAN HUIS. Brieven letter B, Boekhandel ROMENY, Bergen N.H. TE KOOP een blok van 6 zeer goed onderhouden HUIZEN in de" ge/m. Den Helder. Koopsom 3200. J. GEURTS, Stations weg 29, Alkmaar. TE KOOP GEVRAAGD: BABY LINTZAAGMACHINE met motor op lichtnet. CIRKELZAAGMACHINE met motor en MEUBEL- en TIMMER GEREEDSCHAP. Moet in prima staat zijn. Brieven onder letter K 388 bureau van dit blad. TE KOOP z. g. a. n. ZWART LAKENSCH PAK met gekl. jas, maat 50. WALINGSDIJ1C 34, Ursem. Te koop z. g. a. n. AARDAPPEL- POOTJE, ook geschikt voor bloembollen e. a. J. STUIJF- BERGEN, RijksstrSyeg Heiloo. TK KOOP GEVRAAGD: BOERENWAGEN, op lucht- of ijzeren banden. B. GELUK, Noordervaart D 23 Stompetoren. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar dd. 9 Juli 1942 is JANNETJE GAUW, zonder beroep, wonende te Den Helder, op eigen verzoek op grond1 van zwakheid van vermogens1, onder curateele gesteld. De Officier van Justitie, L. H..FEITSMA, s. Stationsweg 90 tegenover het station. Spreekuren iederen Maandag van 2-4Vs 7-8'/^ uur. Pijnloos trekken inbegrepen. In verband met de ver- 5 duistering voorloopig C[ alleen spreekuur Dinsdag's van 1—4 uur. De maand Juli wegens vacantie geen spreekuur Het is niet gemakkelijk een fleschje „Sailor" machtig te worden. Doch U weet, als U er een heeft dat U de be- bekende Oude Jenever werd geleverd, volkomen onver anderd. .heeft zich in 3/4 eeuw be staansrecht verworven, alleen door zijn kwaliteit. [Verkoop op distributiebasis.)

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3