GRAF.I MONUMENTEN DE VUURRODE SCHOENTJES. MUZIEK IN HET DUiVELSSTEEGJE R. T. ELEMA, SPORT EN WEDSTRIJDEN. Schulte wint twee nationale titels. Noordhollandsche rehnens telden terdege mee! Advertentiën. RADIOPROGRAMMA FEUILLETON PRAKTIJK HERVAT Van Vliet sprintkampioen. (Van onzen eigen sportredacteur.) Schulte heeft tijdens het jong ste weekeinde twee nationale titels veroverd en er zal wel nie mand zijn, die wil beweren, dat hem deze titels niet toekomen. In tegendeel: onze wegrenner bij uit nemendheid heeft zoowel in de achtervolging als in den 50 km- wedstrijd zoo'n overmacht ge toond, dat niemand in staat ge weest is, hem te bedreigen. In de achtervolging heeft hij zich alleen in den eindrit geheel gegeven en toen vlogen de spaan ders er dan ook af; in den 50 km- wedstrijd heeft hij zijn eigen wed strijd gereden: hij liet zich 'niet verrassen door de vele uitlooppo gingen van Derksen e.a.; hij reed zijn eigen tempo, zorgde er voor, dat hij op tijd een achterstand in haalde, bleef toen even „hangen" en 17 ronden vóór het einde kneep hij er alleen tusschen uit! 17 ron den, d.w.z. 8 K km. Die moest hij alleen afleggen zonder steun van anderen, terwijl hij te strijden had tegen drie achtervolgers! Eéns zijn ze hem tot op 15 m genaderd, maar dat was een ronde vóór tijd; een kleine verhooging van het tempo, en Schulte was onbereik baar en zoo won hij ganseh onbe dreigd ook dit nummer, het meest spectaculaire! Arie van Vliet werd natuurlijk sprintkampióen. Dat was geen ver rassing, want de Woerdenaar is de beste man op dat gebied. Hij was zoo overtuigd van zijn meesterschap, dat hij elke serie precies op tijd spurtte en dan met klein verschil won! Hij deed, wat Moeskops vroe ger deed: winnen met een half wiel is voldoende: de anderen rijden toch ook om hun broodje Van Vliet won dus. Eerst den titel bij de profs, daarna den algemeenen titel vóór Bijster en Jan Pronk. Waaruit dus meteen te concludee- ren valt, dat deze beiden kampioen in hun afdeelingen zijn geworden. De Alkmaarder Jan Pronk reken de allereerst resoluut met de Best af, die in beide ritten zelfs het wieltje niet houden kon en de jongen Haar lemmer Bijster had ook al niet de minste moeite met zijn tegenstan ders. Eerst klopte hij Hoëk in de halve finale en daarna Duyns,> die echter voor de verrassing zorgde door van Boheemen te kloppen. Pronk, die eerst met de Best had afgerekend, versloeg daarna in twee ritten Kremers, die niets tegen hem in te brengen had en zoo werd de Alcmariaan kampioen. Van Vliet bereikte den eindstrijd zonder eenige inspanning: Remkes werd in twee ritten geklopt en Jan Derksen kreeg min cf meer een les je: één keer won v. Vliet uit twee de positie, den anderen keer van kop af! Waarmee van Vliet bewees, dat hij zijn gevaarlijksten concur rent in alle situaties de baas is. Derksen zelf bewees daarnaast ook zijn kracht en v. d. Vijver, die toch eén sprinter van klasse is, kreeg geen enkele kans. De achtervolging. De achtervolging leverde zoq'n groot aantal ritten op, dat we er tenslotte min of meer beu van. werden. Veertien voorritten wiren noodig, om tót acht series te ko men. En reken dan zelf maar uit, hoeveel ritten we gezien hebben! Dat was werkelijk te veel van het goede. Echter, veel werd er vergoed 233. Jacob trippelde naar de rugzak en haalde de 'andkaart te voorschijn. Mis schien kon hij zo de weg weer vinden. .RrrrrrrtPats!! Wat was er nu weer voor verschrikkelijks gebeurd? door het rijden van onze eigen vertegenwoordigers:, de beide Bak kers, Klink, Evers, ze hebben ge zorgd voor boeiende ritten. Cor en Kees Bakker overleef den de voorritten na spannenden strijd, Evers en Klink deden het niet minder. En toch klopte hier iets niet. In de 4e serie kwamen Klink en Evers tegen elkaar uit, terwijl zij beiden tijden hadden gemaakt, die tot de allerbesten behoorden. Waarom dan twee sterke krachten direct tegen elkaar gezet? En waarom een Cor Bakker, die in de eerste ritten den besten tijd maakte van allen, direct tegen Schulte gezet? Dat was niet prettig en niet hee- lemaal zuiver. Intusschen, Piet Evers en Klink hebben voor den allerbesten rit ge zorgd: niets gaven ze elkaar toe, geen meter, geen duimbreed grond. En tot het allerlaatste oogenblik kon niemand zeggen, wie dezen heroïken strijd zou winnen. Evers was ten slotte iets sterker, maar het verschil was zeer gering. Hij maakte een tijd van 6 min. 42.6 sec., den besten tijd in deze se- rieritten. Maarhij was toen natuurlijk meteen kansloos, omdat hij schoon leeg gereden was. Cor Bakker kon het tegen Schulte niet bolwerken, maar verloor met ■eere. En Kees Bakker klopte Wijde- nes, zoodat in de kwart-finales zich twee Zaankanters plaatsten: Evers en Kees Bakker. In deze ritten werd Kees geklopt door Schulte en Evers door Peters, die verbazend goed reed, doch onder normale omstan digheden had moeten' verliezen. Evers had echter lang niet voldoen de gerust na zijn rit tegen Klink. Dat het hard ging, bewijst de tijd wel: Peters maakte 6 min. 42.2 sec., welke tijd pas in de finale door Schulte verbeterd werd. 'Die arme Peters moest daarna rij den tegen v. d. Voort fn had geen kans. Zooals Groenewegen geen kans had tegen Schulte. En zooals tenslotte v. d. Voort geen schijn van kans had tegen Schulte. De groote man passeerde zijn tegenstander na 8 ronden en won tenslotte in 6 min. 29.4 sec.! Intusschen: de Noordhollanders weerden zich dapper en sloegen al leszins een fraai figuur. De 50 km-wedstrijd. Zooals ook in den 50 km-wedstrijd, die boeide van begin tot eind. Eerst kregen we een splitsing in twee groepen, waarvan de eene een halve baan- voorsprong nam, daarna zorg de Schulte met enkele anderen er voor, dat deze voorsprong teniet ge daan werd; toen voelden Derksen en Sbhulte elkaar even aan den tand en tenslotte was het tijd voor Schulte om weg te snellen. Alleen ging hij er op af, 17 ronden lang en hoe Pel- lenaars, van Amsterdam en v. d. Voort ook zwoegden, Schulte bleef voor. Misschien had v. Amsterdam nog een kans gehad, maar hij durfde blijkbaar alleen niet op Schulte af en daardoor werd hij geheel kans loos. Ruimte ontbreekt ons, om nader op dezen strijd in te gaan. Slechts kunnen we zeggen, dat de wedstrijd buitengewoon levendig was en dat al weer de Noordhollanders ejn groote rol speelden in den strijd; een rol die tenslotte niet uitliep op een der eerste plaatsen maar die er toe bijdroeg, dat er steeds strijd, steeds spanning was. Tenslotte mee- nen we. dat Kees Bakker geheel ten onrechte uit den strijd werd geno men. Heeft de jury zich soms'even vergist met zijn naamgenoot? Resumeerende: goed geslaagde wedstrijden, bekroond door een schitterende finale van 50 km. De uitslagen luiden: Achtervolging: 1. Schulte, kampioen van Nederland, tijd (laat ste rit) 6 min. 29.4 s.; 2. v. d. Voort 3. Peters; 4. Groenewegen. Sprint: beroepsrijders: 1. Van Vliet, kampioen van Nederland; 2 Derksen; 3. Remkes; 4. v.'d. Vijver; onafhankelijken: 1. Pronk, kam pioen van Nederland; 2. Kremers; 3, de Best; 4. v. Rijn; amateurs: 1. Bijster, kampioen van Nederland; 2. v. Boheemen; Duyns; 4. Hoek; algemeen kampioenschap: 1. Van Vliet; 2. Bijster; 3. Pronk. 50 km individueel: 1. Schulte in uur 7 min. 8 sec.; 2. v. d. Voort op 125 meter; 3. v. Amsterdam; 4. Pel- lenaars; 5. Remkes; 6. Derksen; 7. Gent; 8. Wijdenes. Athletiek NEDERLANDSCHE POLITIE- ATHLETIEKKAMPIOEN- SCHAPPEN. Op het terrein van de voetbalver. „De Kanaries" te 's-Hertogenbosch zijn Zaterdagmiddag de nationale politie-athletiekkampioenschclppen gehouden, waaraan verschillende bekende athleten, o.a. Osendarp en Osta deelnamen. In de finale 100 meter kwamen de beide cracks Osendarp en van' Osto weer eens tegen elkaar uit, ditmaal in gezelschap van een viertal andere politiesprinters. De strijd werd met 0.1 sec. ten gunste van den Hagenaar beslist, die in 11 sec. zegevierde, een tijd welke klaarblijkelijk gedrukt werd door de wat zware baan. De 200 meter was voor van Osta, die met anderhalve seconde voor sprong, voor Krijgsveld en van Veen eindigde. Osendarp liep op dit num mer niet mee, daar hij binnenkort in Berlijn uitkomt en zich moest sparen. Vermeiing verdient nog het feit, dat er op dezen middag drie nieuwe Nederlandsche politierecords wer den gevestigd. Zoo maakte G. Veenstra uit den Haag bij het los hoogspringen buiten de wedstrijden om, een sprong van 1.77 meter. De andere records werden geves tigd door H. Westerhof uit' Amster dam, die de 800 m liep in 2 min. 6.6 sec. en den Arnhemmer Lourens bq den hinkstapsprong met een sprong van 13.36 m. De uitslagen in de finales luiden: 100 m: 1. Osendarp (den Haag) 11 sec.; 2. Osta (Roosendaal) 11.1 sec. 200 m: 1. van Osta 23.5 sec.; 2. Krijgsveld 25 sec. 400 m: 1. Koert (Mareck, Lim burg) 55.4 sec.; 2. Lankhaar (Am sterdam) 55.4 sec. 800 m: 1. H. Westerhof (Amster dam) 2 min. 6.6 sec.; 2. Meiners (Ma-eck. Limburg) 2 min. 7 sec. lSOO m: 1. J. v. d. Hoogen (Rot terdam) 4 min. 33.5 sec.; 2. P. Beijk (Amsterdam) 4 min. 36 sec. 3000: L J. W. Wageman (Amster dam) 9 min. 44.5 sec.; 2. de Vries, (Mareck. Limburg) 2 min. 7 sec. Polsstokhoogspringen: 1. T. v. d. Most (Rotterdam) 3.30 m; 2. H. van Brakel (den Haag) 2.90 m. Speerwerpen.' 1. N. B. Lutkeveld (Amsterdam) 51.87 m; 2. J„ Bakker (Rotterdam) 46.60 m. Discuswerpen: 1. J. Bakker (Rot terdam) 35.71 m; 2. Postma (Velsen) 35.49 m. Verspringen: 1. A. J. Lourens (Arnhem) 6.38 m; 2. G. Lucks (Am sterdam) 6.24 y2 m. Kogelstooten: 1. T. Oreel (Am sterdam) 13.23 m; 2. G. van Dooren (den Haag) 12,26 m. Hoogspringen: 1. G. Veenstra (den Haag) 1.70 m; 2. Chr. Hes (Arnhem) 1.65 m. Hinkstapsprong: 1. Lourens (Arn hem) 13.36 m; 2. de Roo (den Haag) 12.63 m. door den doelman gekeerd werd. Waar de Kroosduikers echter toen met 6 man moesten spelen, kon'een doelpunt niet uitblijven en al spoe dig nam D.A.W. dan ook de leiding door v. Bennekom. Ondanks de meerderheid van D.A.W. werd er verder niet gedoel punt. De stand is thans: 3e klasse H. N.Z.R.B. D.A.W. I Kroosduikers Futen I Amstel I de Ham I 11—2 5—5 7—9 3—3 5—12 1 Tennis NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. De uitslagen van Zaterdag waren: Heeren enkelspel, halve eindstrijd: D. Teschmacher sl. J. Bouman 6-1, 6-1; T. Hughan sl. E. den Hoed 6-1, 6-3. Dames enkelspel, halve eindstrijd: mej. Rollin Couquerque sl. mej. Klein 6-0, 9-7; mevr. Vleugels-Schut ter sl. mej. van de Wal 10-8, 4-6, 6-3. Heeren dubbelspel, halve eind strijd: Karsten-Teschmacher sl. Hoeke-Bouman 2-6, 6-2, 6-2; Brou- wers-v. d. Kruk sl. den Hoed-Went 6-3, 8-6. Dames dubbelspel, eindstrijd: mej. Rollin Couquerque-mevr. van Ber- kel sl. mej. Knottenbelt-mevr. Jon- quière 6-4, 6-3. Paarden COURSES TE GRONINGEN. De uitslagen van de gisteren te Groningen gehouden draverijen en rennen waren als volgt: I. Clemenceprijs, draverij 4e kl., 1.740 m: le afd.: 1. Fer van Silladar, van stal Gruno, tijd 2.47.4, km-tijd 1.38.5; 2. Frijske Lee; 3. Gregoriud. Tot. winnend f 2.60, plaats 1.40, 2.20 en 1.50. 2e afd.: 1. Franciska, eig. stal Am sterdam, tijd 2.50.8, km-tijd 1.38.2; 2. Darwin; 3. Goudster B. Tot. win nend 1.20, plaats f 1.10, 1.10 ep 3.80. II. Kampioenschap van Nederland, heat-dr. Afstand voor Ned. paarden 1980 ih, voor buitenl. paarden' 2000 m. le heat: 1. Allegheny, van M. France, Zeist, tijd 2.55.3, km-tijd 1.27.7; 2. O Lapize; 3. Mesnil-Cher. Tot. winnend 6.40, plaats 1.50, 1.50 en 1.30. 2e heat: 1. O Lapize van J. Smit, Groningen, tijd 2.57, km-tijd 1.28.5; 2. Xoli; 3. Abdulle Scott. Tot. winn. 1.10, plaats 1.60 en 4.20. 3e, beslissende heat: 1. O Lapize, tijd 2.51.6, km-tijd 1.25.8; 2. Mesnil- Cher; 3. Allegheny. Tot. winnend 1.80, plaats 1.4 en 2. III. Ciampi-prijs, draverij 2e en 3e kl., 2300 m: 1. C Albatros, van H. Boer, Groningen, tijd 3.35, km-tijd 1.31.9; 2. Cecilia W; 3. Doriethe. Tot. winnend 2, plaats 1.24 en 1.30. IV. Coloradp-prijs, v. heerrijders, draverij le kl., minimum-afstand 2400 m: 1.- General Locke van J. K. Den 3den Aug. hopen onze ge liefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders P. J. JESSE M. JESSE—KRUIT hun 50-jarige Ec'ntvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Den Haag. - A. JESSE. D. JESSE—WEVER. Alkmaar, M. JESSE. 21 Juli 1942, ^.sterstraat 16. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter ANNEKE JACOBA. WmJ. KOSTER. A. M. KOSTER- KEESMAAT. Alkmaar, 18 Juli 1942. Lyceumstraat 53. Tijdel. Elisabeth Z.huis. Zwemmen. KRINGWEDSTRIJDEN TE PURMEREND. Nieuwelingen aan den start! De kringwedstrijden te Pur- merend, welke Zondag gehouden zijn, mochten zich niet verheugen in een groote belangstelling van de zijde van het publiek. Deels mag dit misschien voortkomen uit de weinig Zomersche Zondag, deels ook uit de onbekendheid met de zwemspqrt, die in Pur- merend weer geheel opgehaald móet worden. Helaas lieten ook vele deelnemers verstek gaan: ongeveer de helft kwam niet op door verschillende oorzaken: het slechte weer was wel e--L der hoofdoorzaken hiervan, ter wijl er verder verkeersmoeilijkhe den waren voor velen. Zoo kwa men er van D.A.W. 13 deelnemers op van de 30! Bizondere prestaties werden er niet geleverd, uitgezonderd Beuze van Purmërend, die de 59 M. vrije slag in 31,9 sec. zwom! En dat voor een 14-jarige kndap! De meeste prijzen gingen naar Alkmaar. Aan het. slot speélde PZ PC tegen DAW II, dat echter vrijwel met het derde zevental verscheen: de Alkmaarders verloren den wed strijd met 2—1, welke uitslag wel ongeveer de verhouding wfer gaf. D.A.W. I—KROOSDUIKERS I 1—0. D.A.W. speelde gisteren thuis tegen de Kroosduikers en wist de Westzaners hun eersten nederlaag toe te brengen. D.A.W. was vrijwel den geheel en wedstrijd in de meerderheid, speel de zeer goed, schoot ook zuiver, maar de doelverdediger van de Kroosduikers was in uitzonderlijken vorm en liet zich niet verrassen. Imhulsen van D.A.W. kreeg slechts een keer een bal te keer en, wel een bewijs dus, hoe groot de veldmeer derheid van DAW was. Direct na het begin kreeg D.AW. een strafworp te nemen, die echter DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 ■Ochtendgymnastiek. 7 BNO: Nieuws- ber. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Politiek week- praatje (opn.) 8.30 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amusementsorkest en solist (opn.) 10.Pianovoordr. 10.30 Gr.pl. 11.Vrouwenmozaïek. 11.20 En semble Rentmeester. 12.Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gr.pl. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en zake lijke ber. 13.Gerard van Krevelen en zijn orkest, dameskoor „Aethercharme' en gr.pl. 14.Arnh. Orkestvereen., solist en gr.pl. 16.Ziekentroost en Gewijde muziek (opn.) 16.30 Gr.pl. 16.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.Matrozenkoor (gr.) 17.15 BNO. Nieuws-, zakelijke- en beursber. 17.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest. 18.15 Gr.pl. 18.30 J-Teerlands stem van het Oostfront. 18.45 BNO: Nieuwsber. 18.55 BNO: Gesproken bin- nenlandsch overz. 19.05 „Het groeit, maar 'niet vanzelf. Hoe de Overheid Boer en Tuinder helpt". 19.30 Om- en omprogramma. 20.15 Gr.pl. en Mevr. van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.Cabaretprogramma. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.Gr.pl. 22.15— 24.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum T. 8.15 Ned/, liederen (op namen). 8.30 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 11.Zang met pianobegel. en gr.pl. 12.Ensemble Willy Kok. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke ber. 13. Voor de rijpere jeugd van het platte land. 13.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 13.50 Gr.pl. 14.Vlotte middag klanken (gr.) 14.30 „De lichte toets", ca baretprogramma. 15.30 Voor de zieken. 16.„De balladen van Carl Loewe", causerie met gr.pl. 16.30 Gr.pl. 16.45 Viool en piano. 17.15 BNO: Nieuws- zakelijke- en beursber. 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 18.De repor tagestaf presenteert. 18.30 Omroeporkest en Omroepmannenkoor. 19.30 BNO Nieuwsber. 19.40 BNO: Zeeuwsch praat je. 19.50 Spiegel van den dag. 20. BNO: Eng. uitzen.: „Holland and the economie reorganisation". Voor de Radio-Centrales: Gr.pl. 20.15 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 20.45 „Hei, was in de Mei", luisterspel. 21.30 Gr.pl 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— BNO: Mil, overz. 22.10 Avondwijding. 22.1524. Zie Hilversum I. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. door S. 'BROCKHOFF. 8 HOOFDSTUK V. HetOdeon-cabaret. Glimlachend bewoog mevrouw Schooneman zich tusschen de ta feltjes. Voor een Vrijdag j.vas het goed bezet. Twintig tafels het Odeon-cabaret had er een 35 wa ren geheel bezet. Op de eerste rij zaten kennelijk vreemden, die de in richting met nieuwsgierige oogen be keken en zich tamelijk luidruchtig gedroegen. Mevrouw Schooneman hield daar weliswaar niet erg van, maar die soort maakte, altijd de grootste verteringen. Zij nam het exotische lange sigarettenpijpje uit den mon en zond een innemend doch tevens een ietsje streng glim lachje Tiaar de vreemden, terwijl ze tevens met een knipoogje Karei, den vertrouwden kellner naar het ta feltje zond. Het gelukte Karei een bestelling voor een duren wijn uit te lokken en Thea Schooneman was tevreden. Het was haar eeuwigdurende angst, dat ze met-de dure merken zou blij ven zitten. Want aan de goedkoops verdiende zij bijna niets. Wanneer zij zich zou hebben kunnen veroor loven te zuchten zou zij het gedaan hebben. Maar dat ging nu eenmaal niet; zij moest vrolijkheid, elegan ce, een altijd opgewekte stemming ten toon sprejden, anders kwamen de gasten niet'in de stemming. Juist op dat oogenblik ruischten de gouden plooien van het gordijn uiteen en lieten den blik vrij op het danspaar de gezusters Lilly en Mil- ly, die hopeloos talentloos waren, maar er uitzagen of zij zeventien jaar waren (wat niet zoo was). Me vrouw Schooneman wist dat haar gasten voor een korte wijle bezig waren. Zij schakelde haar glimlach uit en rustte even. De rug, die van het eeuwig rechtop staan, zeer pijn lijk was, leunde zij tegen de hooge bar. Zij sprak een paar woorden tegen den mixer, die orde onder zijn flesschen aan het stellen was- Sinds drie weken stond de mixer Paul Aimers in de bar, krachtig, breedgeschouderd en zeer .rustig, het gitzwarte haar zorgvuldig als een helm gekamd boven het smalle ge zicht met de lichtgrijze oogen. Twee uur voor het begin van de voorstel ling stond hij in een kraakhelder wit jasje achter zijn toonbank, lang na afloop was hij nog bezig met op ruimen. Theo wist, dat hij dan op haar wachtte. In haar privékantoor- tje had hij haar zijn liefde, verklaard en haar ten huwelijk gevraagd. Maar zij mocht.nooit trouwen. Zij zou overigens wel kans zien hem die 'onzinnige gedachte uit .het hoofd te praten. Door de dunne nuziekf larden heen fluisterde de stem van den mixer: „Aan- tafel 14 zit Kampschol- te. Hij wil wat. Hij kijkt voortdu rend hier heen". De antieke Venetiaansche luchters flitsten helder aan, de danseressen negen uiterst bevallig en het gordijn sloot zich weer. Herman Kampscholte' zat al aan de tweede flesch wijn, hij was zpo dorstig als hij in lang niet geweest was en 'had voortdurend een bran dend gevoel in de keel. Heel moe gevoelde hij zich, en de bewegingen Van de danseressen verzwommen voor zijn oogen tot een vage wolk, Ik ben overwerkt, zei hij tot zich zelf. En met mijn oogen moet ik be paald oppassen.' Wat een geluk dai het licht weer brandt. In het donker zag ik totaal niets. Ik moet heuseh eens naar een oogarts. De heer Kampscholte keek de zaal rond en constateerde, dat er veel wijn werd gedronken. Zelfs op de goedkoopere rangen stonden, geheele flesschen, Terwijl hij ze in stilte telde, begon hij langzamerhand woedend te wor den. Sedert drie weken was er oor log tusschen hem en Thea Schoone man. De N.V. Vinum leverde gere geld groote hoeveelheden wijn, die door haar weer aan kleinere zaken werken verkocht. Bovendien was 't Odeon-cabaret bij contract verplicht uitsluitend zijn wijnen van de Vi num te betrekken. Wordt vervolgd. Na een langdurig smarte lijk doch geduldig gedragen lijden, overleed heden onze lieve zorgzame Vrouw en Moeder, Dochter, Behuwd dochter, Zuster, Behuwdzus ter en Tante ENGELTJE BOTTEMANNE geb. BLOKKER, in den ouderdom van 32 jaar. Uit aller naam: J. C. M'. BOTTEMANNE. CASPARTJE. Alkmaar, 19 Juli 1942. Laat 182. Liefst geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Nieuwe begraafplaats te Heiloo nam. half drie. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. half twee. Poll, Hilversum, tijd 3 min. 47.4, km- tijd 1.30.5; 2. Buziau KW; 3. Job. Tot. winnend 7.60, plaats 1.20, 1.20 en 1.20. V. Cruquius-prijs, draverij 3e en 4e ,kl-, 2240 m: 1. Freddy Scott V, van U. W. de Jong, Oranjewoud, tijd 3.34.4, km-tijd 1.34.9; 2. Darwin; 3. Edeniza Norton. Tot. winnend 1.50, plaats 1.30, 1.70 en 2.10.' VI. Caesarewitchprijs, vlakke baanren over 1900 m: 1. Turnin Tops, eig. P. van Weelden, Biltho- ven, tijd 2.15.2; 2. Jokol; 3. Keyville, Tot. winnend 2.60, plaats 1.80 en 1.40. Windhonden WINDHONDENRENNEN TE HEEMSTEDE. Te Heemstede werden gisteren windhondenrennen gehouden, geor ganiseerd door de Alkm. Windhon- denrenvereeniging. De wedstrijden hadden een vlot verloop en werden bijgewoond door ruim 3000 bezoe kers.' De uitslagen waren: Finale vlakke baan greyhounds A-klasse: 1. Aranka Belwin, eig. N. Pleyzier te Vlaardingen, tijd 22.6 sec.; 2. Cinderella v. -d. Uileboomen, W. v. d. Horst te den Haag; 3. Top per, van gebr. Wories te den Haag. Finale greyhounds vlakke baan B-klasse: 1. Berlios v. d. Kaasstad, eig. H. J. Lizé te Heemstede, tijd 23.4 sec.; 2. Fair Girl Belwin, eig. gebr. Wories te den Haag; 3. Astor, eig. Th. Knieriem te den Haag; 4. Cara eig: gebr. de Geus te Heerhu- gowaard. Finale whippets vlakke baan: 1. Freeky, eig. F. Ancker te den Haag, tijd 25 sec.; 2. Luuk, eig. R. v. d. Linden te Rotterdam; 3. Shirley, id. Finale greyhounds hindernisbaan: 1. Cara, eig! gebr. de Geus te Heer- hugowaard, tijd 25 sec.; 2. Barco, id.; 3. Timco, eig. J. v. d. Kamer te -Ber gen. is, Heden overleed te Amster dam tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder en Oma MARIJTJE WILDEBOER, Wed. v. FLORIS SCHERMER, in den leeftijd van 59 jaar. Heerewaarden: A. SCHERMER, C. SCHERMER— VERWOL. FLORIS. OLLE. Hoorn: M. J. BOS- SCHERMER. H. BOS. Hansje, 1 Schoorl. „Buitenduin", 18 Juli '42. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag a.s, n.m, 2 uur op de Algem. Begraafplaats te Schoorl. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Zuster, MARIJTJE WILDEBOER, ,op den leeftijd van 59 jaar. P. WILDEBOER. N. WILDEBOER— KOORN. C. WILDEBOER. S. BLOM. Schoorl, 18 Juli 1942. Heden overleed, in het Centraal Ziekenhuis te Alk maar, onze lieve Zuster, Be huwdzuster en Tante Me juffrouw CORNELIA MEURS, in den, ouderdom van 54 jaar. Alkmaar, E. ADOLF—MEURS. J. M. R. ADOLF. Wassenaar, N. ADOLF—MEURS. R. ADOLF. Neven en Nichten. Alkmaar, 19 Juli 1942. Zocherstraat 19, Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben vanuit het Centraal' Ziekenhuis Woens dag 22 Juli a.s. des nam. 3 uur, op de Gem, Begraaf plaats te Alkmaar. Heden overleed na een kortstondige ongesteldheid mijn huisgenoote Mej, C, MEURS, Haar nagedachtenis zal bij mij in dankbare herinnering blijven, P. VENNIK Sr. Alkmaar, 19 Juli 1942. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Tabaksbonneninlevering door detaillisten. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de taillisten de ter verkrijging van 2 rant soenen sigaretten aangewezen bonnen „Tabak R5" en „Sigaretten R 5" in» het tijdvak van 20 tot en met 24 Juli a.s. bij de plaatselijke distributiediensten moe ten inleveren ter verkrijging van toe wijzingen voor sigaretten. De bonnen „Tabak R5" en „Sigaretten R5" dienen gescheiden te worden gehou den van onderscheidenlijk de bonnen „Tabak 36a" en sigaretten 36a". In verband hiermede moeten de bonnen „R 5" van de tabakskaart en „R 5" van de sigarettenkaart elk op afzonderlijke opplakvellen worden geplakt. Wel moeten zij echte! met hetzelfde ont vangstbewijs MD 201a worden inge leverd. De bonnen „Tabak R 5" moeten met een minimum van 20 stuks, d.i. 40 rantsoenen worden ingeleverd. De bon nen „Sigaretten R5" met een minimum van ^5 stuks, d.i. 10 rantsoenen. Beide bonnen moeten in veelvouden van 5 stuks, d.i. 10 rantsoenen worden inge leverd. Indien het niet mogelijk is een veelvoud van 10 rantsoenen te bereiken, mogen de bonnen „Tabak R5" 2 rantsoenen) worden aangevuld met bonnen „Tabak 36a" 1 rantsoen). In zoodanig geval mogen de bonnen „Si garetteil R5" 2 rantsoenen) worden aangevuld met bonnen „Sigaretten 36a" 1 rantsoen). i Vieeschbonneninlfivering door detaillisten. De Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat bij inlevering van vleeschbonfien door detaillisten bij den plaatselijken distributiedienst de bónnen „Vleesch 34 b" en Vleesch 36b" die een waarde van een vierde rantsoen vertegenwoordigen, met de boqnen. „Vleesch 37b" die een waarde van een half rantsoen hebben, op hetzelfde op- plakvel mogen voorkomen. De bonnen „37b" mogen echter daarbij niet tus schen de bonnen „34b" en „36b" voor komen, doch moeten worden gesorteerd en gescheiden van de andere bonnen worden opgeplakt. Met groote dankbaarheid en vreugde geven wij kenni-s van de geboorte van onzen zoon NICOLAAS PIETER JAN, J. N. SCHUURMAN G. SCHUURMAN— NIJMEIJER. Alkmaar, 19 Juli 1942. Hoornsche kade 24. Tijdelijk adres Centraal Zieken huis, Alkmaar. DANKBETUIGING. Langs dezen weg onzen welge- meenden hartelijken dan-k aan degenen, die -blijken van belang stelling en hulp hebben betoond bij de ziekte en na het overlijden, van onzen geliefden Man en Vader, D. JONG, Inzonderheid aan Dr. Destrée en Zuster van Noppen voor hun onvermoeide liefderijke behande ling. Daarvoor dubbel dank. Eveneens hartelijk dan-k aan- Ds. de Vries voor diens troostvolle woorden. Wed. D. JONG en Kinderen. Sint-Pancras, Juli 1942. STOOMSTEENHOUWERU' üxW.F.STOEL ZM uittik OUDORP 25 ALKMA&S VRAAGT GRATIS CATALOGUS OF BEZOEKT ONZE TOONZAAL GROOTSTE KEUZE Ut N.HOLLAND IT\e praktijk van J. Zwatteveen te Heerhugowaard wordt sinds 12 Juli 1942 voortgezet te zijnen huize door P. A. NQORLANDER, Arts. Spreekuur 8.309.30. Telefoon 213. MONDARTS.

Dagblad voor Noord-Holland : Alkmaarsche editie | 1942 | | pagina 3